Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αυτο μου λεει και ο αντρας μου!! 🤣🤣🤣 αλλα πως;; με τον κρινο;;; παιρναμε προφυλαξεις ολο το μηνα λογω σαλπιγγογραφιας... μαλλον ο κυκλος μου αλλαξε λιγο λογω της εξετασης;;; who knows;;🙄

Γιατι δεν ετυχε να παιρνουν προφυλαξεις και να μενουν εγκυος? μπορει οντως να ειναι με τον κρινο χαχαχαχαχαχαχ

λογικα λογω εξετασης να αναστατωθηκε ο κυκλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστουμε κοριτσι για τη βοηθεια και την καταθεση της εμπειριας σου!!!

αχ να κανω και το αντιγριπικο δλδ;; ποσα πια;;

ελεγα να μην το κανω κι αυτο μιας και θα κανω τωρα την τριτη δοση pfiser...

εσυ εκανες και τα 2;

Εγώ έκανα πρώτα της γρίπης γιατί νόμιζα ότι πρέπει να περιμένω ακόμα για την επαναληπτική και μου είπαν στο φαρμακείο ας αφήσω λίγες μέρες μεταξύ τους για να νιώθω λιγότερο άγχος (οι επίσημες οδηγίες λένε και μαζί να τα κάνεις δεν πειράζει). Θα κάνω στις 18/12 την επαναληπτική μου, λίγο πριν ολοκληρώσω το 6μηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα τι λες βρε τόσοι το έκαναν εμεις θα την πάθουμε;;;; Και εμεις μαζί πήγαμε και τώρα ο άντρας μου αν θέλει μπορεί να πάει αλλά με περιμένει εμένα να ανοίξει η ηλικία μου για να πάμε μαζί!! Είχες συμπτώματα στις αλλες δόσεις;; 
 

λες να είναι κάτι άλλο;; Γιατί δεν κανεις εν τεστ;;;; 

εμεις στις προηγουμενες δοσεις κοριτσια δεν ειχαμε τιποτα σχεδον.. το χερι πονουσε λιγο (κι αυτο για 1 ημερα) και απλα στη δευτερη δοση (την επομενη ημερα) για 2-3 ωριτσες ειχα μια κρυαδα.. ενιωθα οπως οταν ανεβαζεις δεκατα αλλα ποτε δεν ανεβασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έκανα πρώτα της γρίπης γιατί νόμιζα ότι πρέπει να περιμένω ακόμα για την επαναληπτική και μου είπαν στο φαρμακείο ας αφήσω λίγες μέρες μεταξύ τους για να νιώθω λιγότερο άγχος (οι επίσημες οδηγίες λένε και μαζί να τα κάνεις δεν πειράζει). Θα κάνω στις 18/12 την επαναληπτική μου, λίγο πριν ολοκληρώσω το 6μηνο. 

Ναι έτσι λένε εχεις δίκιο ομως για τις παρενέργειες του ενος κ τ αλλου σου λένε να περιμένεις 1-2 εβδομαδες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εμεις στις προηγουμενες δοσεις κοριτσια δεν ειχαμε τιποτα σχεδον.. το χερι πονουσε λιγο (κι αυτο για 1 ημερα) και απλα στη δευτερη δοση (την επομενη ημερα) για 2-3 ωριτσες ειχα μια κρυαδα.. ενιωθα οπως οταν ανεβαζεις δεκατα αλλα ποτε δεν ανεβασα...

Εγώ είχα κ στις δυο κόπωση και πονοκέφαλο πολύ έντονο τα πανατολ τίποτα δεν μου έκαναν… ο άντρας μ στη δεύτερη είχε ναυτίες και δέκατα αλλά του κράτησαν 1 ημέρα! Εμένα με κράτησε αυτή η κατάσταση 15 ημερες ακριβώς… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είχα κ στις δυο κόπωση και πονοκέφαλο πολύ έντονο τα πανατολ τίποτα δεν μου έκαναν… ο άντρας μ στη δεύτερη είχε ναυτίες και δέκατα αλλά του κράτησαν 1 ημέρα! Εμένα με κράτησε αυτή η κατάσταση 15 ημερες ακριβώς… 

πω πω... 15 ημερες;; σε κατεστρεψε... ποιο εκανες; mRNA;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

πω πω... 15 ημερες;; σε κατεστρεψε... ποιο εκανες; mRNA;

Ναι το pfizer…ο μάνατζερ μου με το johnson είχε μούδιασμα και πόνους στις αρθρώσεις για 15 ημερες…πονούσα και στην μασχάλη μου πριστικε ο αδένας αυτό κράτησε 1-2 ημερες!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι το pfizer…ο μάνατζερ μου με το johnson είχε μούδιασμα και πόνους στις αρθρώσεις για 15 ημερες…πονούσα και στην μασχάλη μου πριστικε ο αδένας αυτό κράτησε 1-2 ημερες!!  

και μια φιλη μου το επαθε αυτο με την μασχαλη.. και της κρατησε το ιδιο.. 2 ημερες περιπου..

Ασχετο κοριτσια!! μπηκα στην εφαρμογη του κινητου να αλλαξω τις ημερες περιοδου και με το που σταματησα την περιοδο(οτι δλδ δεν ηρθε το σαββατο) μου εγραψε "1 ημέρα καθυστέρηση"!!!! ελαμψαν τα ματια μου!!! Τρομερή χαρα πήρα!!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

και μια φιλη μου το επαθε αυτο με την μασχαλη.. και της κρατησε το ιδιο.. 2 ημερες περιπου..

Ασχετο κοριτσια!! μπηκα στην εφαρμογη του κινητου να αλλαξω τις ημερες περιοδου και με το που σταματησα την περιοδο(οτι δλδ δεν ηρθε το σαββατο) μου εγραψε "1 ημέρα καθυστέρηση"!!!! ελαμψαν τα ματια μου!!! Τρομερή χαρα πήρα!!!! 😂😂😂

Τι κάνετε εγώ είμαι στη δουλειά σήμερα και έχω πήξει κυριολεκτικά...

Έγραψα και στην ομάδα με την εξωσωματική με τις μανούλες θα ήθελα να ρωτήσω και σας αν κάποια κοπέλα γνωρίζει από την εμβρυομεταφορά.

Μετά τι πρέπει να κάνω βρε κορίτσια πρέπει να κάτσω στο κρεβάτι;

Θα μπορώ να έρθω στο γραφείο να κάτσω σε καρέκλα;

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει από το σας τι κάνουνε μετά την εμβρυομεταφορά και Για πόσες μέρες;

Θα ρωτήσω προφανώς και το γιατρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εμεις στις προηγουμενες δοσεις κοριτσια δεν ειχαμε τιποτα σχεδον.. το χερι πονουσε λιγο (κι αυτο για 1 ημερα) και απλα στη δευτερη δοση (την επομενη ημερα) για 2-3 ωριτσες ειχα μια κρυαδα.. ενιωθα οπως οταν ανεβαζεις δεκατα αλλα ποτε δεν ανεβασα...

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είχα κ στις δυο κόπωση και πονοκέφαλο πολύ έντονο τα πανατολ τίποτα δεν μου έκαναν… ο άντρας μ στη δεύτερη είχε ναυτίες και δέκατα αλλά του κράτησαν 1 ημέρα! Εμένα με κράτησε αυτή η κατάσταση 15 ημερες ακριβώς… 

Εγω κορίτσια μου καμία παρενέργεια ούτε σητν π΄ρωτη ούτε στη δεύτερη δόση, μόνο λίγο πονο στο χερι!  Εχω ακουσει βεβαια οτι οι ηλικιωμενοι δεν εχουν παρενεργειες μπορει για αυτο🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια. Εγώ πήγα πριν λίγο και έκανα προλακτίνη να δούμε σε τι επίπεδα το έφτασα και μια ΑΜΗ γιατί δεν είχα ξανά κάνει. 

Μου είπε ότι θα είναι έτοιμα αύριο το απόγευμα. Της λέω και τα δύο; Και λέει ναι. Η ΑΜΗ τόσο γρήγορα βγαίνει ;

Καλα σποτελεσματα κοριτσι μου, ναι βγαινουν πολυ αμεσα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά κι από εμένα!🥰

Χρόνια πολλά στα κορίτσια μας που γιορτάζουν ή έχουν κάποιον δικό τους που γιορτάζει!

Για εμένα σήμερα η ημέρα είναι κάπως δύσκολη κορίτσια αφού διαγνώστηκα με κορονοιο! Δεν την γλύτωσα! Είμαι καλά αν και φοβάμαι λίγο δεν σας κρύβω! Θα δείξει! Ελπίζω να το περάσω εύκολα!🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Εγω κορίτσια μου καμία παρενέργεια ούτε σητν π΄ρωτη ούτε στη δεύτερη δόση, μόνο λίγο πονο στο χερι!  Εχω ακουσει βεβαια οτι οι ηλικιωμενοι δεν εχουν παρενεργειες μπορει για αυτο🤣🤣🤣🤣

Χαχαχα έκλαψα άντε βρε μια χαρά είσαι μπουμπούκι 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά κι από εμένα!🥰

Χρόνια πολλά στα κορίτσια μας που γιορτάζουν ή έχουν κάποιον δικό τους που γιορτάζει!

Για εμένα σήμερα η ημέρα είναι κάπως δύσκολη κορίτσια αφού διαγνώστηκα με κορονοιο! Δεν την γλύτωσα! Είμαι καλά αν και φοβάμαι λίγο δεν σας κρύβω! Θα δείξει! Ελπίζω να το περάσω εύκολα!🤗

 

Κορίτσι μου περαστικά! Εύχομαι να το περάσεις χωρίς να καταλάβεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Εγω κορίτσια μου καμία παρενέργεια ούτε σητν π΄ρωτη ούτε στη δεύτερη δόση, μόνο λίγο πονο στο χερι!  Εχω ακουσει βεβαια οτι οι ηλικιωμενοι δεν εχουν παρενεργειες μπορει για αυτο🤣🤣🤣🤣

😂😂😂😂🤣 (πάλι τελειωσαν οι αντιδρασεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά κι από εμένα!🥰

Χρόνια πολλά στα κορίτσια μας που γιορτάζουν ή έχουν κάποιον δικό τους που γιορτάζει!

Για εμένα σήμερα η ημέρα είναι κάπως δύσκολη κορίτσια αφού διαγνώστηκα με κορονοιο! Δεν την γλύτωσα! Είμαι καλά αν και φοβάμαι λίγο δεν σας κρύβω! Θα δείξει! Ελπίζω να το περάσω εύκολα!🤗

 

Κοριτσι μου περαστικα και σιδερενια!!!❤️

Μας εχουν τρομοκρατησει οσο να πεις! καλό είναι να παρακολουθείς τον πυρετο και το οξυγονο (αααααν υπάρχει οξυμετρο στο σπιτι)..

εχεις μηπως εμβολιαστεί; (δεν εχω κανενα θεμα με τους ανεμβολίαστους.. και ο αδερφος μου ειναι κατα του εμβολίου.. απλα θα νιωθω μεγαλυτερη σιγουρια οτι ισως θα το περάσεις πιο ηπια λόγω εμβολίου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου περαστικα και σιδερενια!!!❤️

Μας εχουν τρομοκρατησει οσο να πεις! καλό είναι να παρακολουθείς τον πυρετο και το οξυγονο (αααααν υπάρχει οξυμετρο στο σπιτι)..

εχεις μηπως εμβολιαστεί; (δεν εχω κανενα θεμα με τους ανεμβολίαστους.. και ο αδερφος μου ειναι κατα του εμβολίου.. απλα θα νιωθω μεγαλυτερη σιγουρια οτι ισως θα το περάσεις πιο ηπια λόγω εμβολίου)

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου!🥰 Όχι δεν έχω κάνει το εμβόλιο. Βασικά είμαι από αυτούς που φοβούνται να το κάνουν!

Το καλό είναι ότι δεν έχω πυρετό. Ανέβασα μόνο την Παρασκευή το βράδυ. Στην ουσία δεν μου κράτησε ούτε μια ημέρα απλά νιώθω το σώμα μου κουρασμένο. Μετράω συνέχεια το οξυγόνο μου, την πίεση, βάζω θερμόμετρο! Άστα ούτε γιαγιά να ήμουνα! Ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά κι από εμένα!🥰

Χρόνια πολλά στα κορίτσια μας που γιορτάζουν ή έχουν κάποιον δικό τους που γιορτάζει!

Για εμένα σήμερα η ημέρα είναι κάπως δύσκολη κορίτσια αφού διαγνώστηκα με κορονοιο! Δεν την γλύτωσα! Είμαι καλά αν και φοβάμαι λίγο δεν σας κρύβω! Θα δείξει! Ελπίζω να το περάσω εύκολα!🤗

 

Περαστικά σου όσο πιο ελαφριά εύχομαι 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου!🥰 Όχι δεν έχω κάνει το εμβόλιο. Βασικά είμαι από αυτούς που φοβούνται να το κάνουν!

Το καλό είναι ότι δεν έχω πυρετό. Ανέβασα μόνο την Παρασκευή το βράδυ. Στην ουσία δεν μου κράτησε ούτε μια ημέρα απλά νιώθω το σώμα μου κουρασμένο. Μετράω συνέχεια το οξυγόνο μου, την πίεση, βάζω θερμόμετρο! Άστα ούτε γιαγιά να ήμουνα! Ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά! 

Χαιρομαι που εισαι καλα και το περνας ελαφρια!! 🙂

αρκετος κοσμος το περναει ετσι!! Ελπιζω να συνεχιστεί έτσι και να περάσει σαν ελαφριά ίωση!! 🙏🙏

ο αντρας σου πως ειναι;; ειδατε αλλο κοσμο το ΣΚ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Χαιρομαι που εισαι καλα και το περνας ελαφρια!! 🙂

αρκετος κοσμος το περναει ετσι!! Ελπιζω να συνεχιστεί έτσι και να περάσει σαν ελαφριά ίωση!! 🙏🙏

ο αντρας σου πως ειναι;; ειδατε αλλο κοσμο το ΣΚ;

Ευτυχώς ο άντρας μου και ο μικρός μου είναι αρνητικοί. Εγώ από την Παρασκευή δεν πήγα πουθενά αλλά ο άντρας μου πήγε στους δικούς του! Μακάρι να μείνει σε εμένα μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευτυχώς ο άντρας μου και ο μικρός μου είναι αρνητικοί. Εγώ από την Παρασκευή δεν πήγα πουθενά αλλά ο άντρας μου πήγε στους δικούς του! Μακάρι να μείνει σε εμένα μόνο!

Και πάλι σιδερενια κοριτσι μου!! να μας γραφεις τα νέα σου και να σου κραταμε παρέα στην καραντίνα..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ευτυχώς ο άντρας μου και ο μικρός μου είναι αρνητικοί. Εγώ από την Παρασκευή δεν πήγα πουθενά αλλά ο άντρας μου πήγε στους δικούς του! Μακάρι να μείνει σε εμένα μόνο!

Κορίτσι μου σου εύχομαι περαστικά! Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού κ για την 3η δόση! Ειλικρινά ακούω πολλα (όχι από την τιβι από γνωστούς κ φίλους) κ δεν το ρισκάρω... Όμως εντάξει η λογική λέει ότι θα το περάσεις ελαφριά γιατί είσαι νέα κ υγιής! 

Να ρωτήσω... Φίλη που ετοιμάζεται για εξωσωματική μου είπε ότι για να μπεις στη διαδικασία ειναο υποχρεωτικό να έχεις κάνει εμβόλιο. Ισχύει όντως; μου έκανε πολύ εντύπωση για αυτό ρωτάω... 

Κ πάλι περαστικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι το pfizer…ο μάνατζερ μου με το johnson είχε μούδιασμα και πόνους στις αρθρώσεις για 15 ημερες…πονούσα και στην μασχάλη μου πριστικε ο αδένας αυτό κράτησε 1-2 ημερες!!  

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

πω πω... 15 ημερες;; σε κατεστρεψε... ποιο εκανες; mRNA;

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

Εγω κορίτσια μου καμία παρενέργεια ούτε σητν π΄ρωτη ούτε στη δεύτερη δόση, μόνο λίγο πονο στο χερι!  Εχω ακουσει βεβαια οτι οι ηλικιωμενοι δεν εχουν παρενεργειες μπορει για αυτο🤣🤣🤣🤣

Εγώ έκανα άστρα ζενεκα και στην 1η δόση είχα 2 μέρες 39 πυρετό και μυϊκους πόνους και στη 2η δεν κατάλαβα τίποτα! Σκεφτόμουν αν πάθαινα κορονοϊό θα κατέληγα στο νοσοκομείο; Ελπίζω και τώρα στην επαναληπτική τίποτα. Δεν έχω ακούσει κανένας να έχει κάτι στην επαναληπτική οπότε είμαι αισιόδοξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι περαστικά! Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού κ για την 3η δόση! Ειλικρινά ακούω πολλα (όχι από την τιβι από γνωστούς κ φίλους) κ δεν το ρισκάρω... Όμως εντάξει η λογική λέει ότι θα το περάσεις ελαφριά γιατί είσαι νέα κ υγιής! 

Να ρωτήσω... Φίλη που ετοιμάζεται για εξωσωματική μου είπε ότι για να μπεις στη διαδικασία ειναο υποχρεωτικό να έχεις κάνει εμβόλιο. Ισχύει όντως; μου έκανε πολύ εντύπωση για αυτό ρωτάω... 

Κ πάλι περαστικά! 

Ευχαριστώ Tokyo μου!🥰

Εμένα δεν μου είπαν τίποτα για εμβόλιο αλλά άκουσα στην τηλεόραση ότι σκέφτονται να γίνει υποχρεωτικό σε όσες γυναίκες κάνουν εξωσωματική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

 

Εγώ έκανα άστρα ζενεκα και στην 1η δόση είχα 2 μέρες 39 πυρετό και μυϊκους πόνους και στη 2η δεν κατάλαβα τίποτα! Σκεφτόμουν αν πάθαινα κορονοϊό θα κατέληγα στο νοσοκομείο; Ελπίζω και τώρα στην επαναληπτική τίποτα. Δεν έχω ακούσει κανένας να έχει κάτι στην επαναληπτική οπότε είμαι αισιόδοξη 

εγω δυστυχως εχω ακουσει για την επαναληπτικη οτι ειχαν ζορι και πυρετο..μια φιλη και ενας ξαδερφος μου. αυτοι ζοριστηκαν και στη δευτερη (εμβολιαστηκαν με pfizer) και στην τριτη με το ιδιο εμβολιο...

ελπιζω να μη μου τη φυλαει για την 3η δοση και με ξετιναξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...