Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή! Δεν μου είπε κάτι στον υπέρηχο για ωοθυλάκια απλά μου το έδωσε για να το βάλω στα χαρτιά της επιτροπής.

Στο περίπου τις θυμάμαι! Fsh 10, lh 9, προλακτίνη 25, ε2 23, αμη 1.7 και θυροειδής 2,3

@Lacostaki βάλε με για εμβυομεταφορα 9/12 και χοριακη 23/12 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Lacostaki βάλε με για εμβυομεταφορα 9/12 και χοριακη 23/12 ❤️

Τέλεια! Είμαι σίγουρη ότι φέτος θα πάρεις το ωραιότερο χριστουγεννιάτικο δώρο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή! Δεν μου είπε κάτι στον υπέρηχο για ωοθυλάκια απλά μου το έδωσε για να το βάλω στα χαρτιά της επιτροπής.

Στο περίπου τις θυμάμαι! Fsh 10, lh 9, προλακτίνη 25, ε2 23, αμη 1.7 και θυροειδής 2,3

Ααααα ε ρε συ δεν είναι αυτή η δόση που θα πάρεις. Είναι η μάξιμουμ κ τη βάζει στα χαρτιά της επιτροπής ώστε να πάρεις όλα τα φάρμακα, όλες τις μονάδες δλδ, που δικαιούσαι. Φαντάσου ότι κ γω από αυτά που πήρα χρησιμοποίησα τα μισά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Και παϊδάκια, μην ξεχνάμε τα παϊδάκια! 😆😆😆

Αχ εισαι δικια μου εσυ!!!!😍❤️😍❤️😍❤️🤭❤️ Παει το παϊδακι γονα!!!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια εγώ τελικά χθες έκανα ελεύθερη επαφή. Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Αφού παίρνει αντιβίωση είναι καθαρός μέχρι να την σταματήσει. Έτσι το σκέφτηκα..

Ημουν 14 η μέρα και ένιωθα κάτι χαμηλά. Δεν ξέρω αν έγινε η ωορρηξία ή αν είχα ωαριο αλλά εγώ προσπάθησα. 🤷🏻😃

Καλα εκανες κοριτσακι μου!!!!! Ευχομαι να ειναι η τυχερη σας!!!!🤞🤞❤️❤️❤️❤️

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 💕💕💕 

 

Καλο ΣΚ εύχομαι!!! Εμεις θα στολίσουμε επιτελους 🎄🎄🎄🎄🎄

Με το καλο ραφαελα μουυυ!!! Καλα χριστουγεννα!!!! Ειμαι τοσο αισιοδοξη.....!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Αληθεια θα συγκινηθω αν εχεις θετικο τεστ!!! Τοσους μηνες προσπαθουμε μαζι!!!! 💪💪💪 Αγωνιω μαζι σου....!!!!💞💞💞💞💞🤗🤗

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita?                                                                                    

Lacostaki:15/12

Ntinaki83:?

Mimi26:17/11

 misofeggaro:17/12

Ευάγγελος τ:? 

evaioan:08/12

Αννι:20/09                                   

Heart:17/12

Antonia2:03/01

Hopemumtobe:27/12

Αννια27:? 

 Litsadi:? 

Κατεριναπαπ:14/10

Raf123 :02/12

Tina21:13/10

babyblue94:16/12

Maimoudaki92 :15/11

Canlib:13/11

Κοριτσι μου επειδη μου ηρθε σμρ περιοδος (μαλλον ο κυκλος μου αλλαξε κ πηγε στις 26 μερες-συγγνωμη π σε ταλαιπωρω) μπορεις να με βαλεις 01/01;;; Ευχαριστω!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ααααα ε ρε συ δεν είναι αυτή η δόση που θα πάρεις. Είναι η μάξιμουμ κ τη βάζει στα χαρτιά της επιτροπής ώστε να πάρεις όλα τα φάρμακα, όλες τις μονάδες δλδ, που δικαιούσαι. Φαντάσου ότι κ γω από αυτά που πήρα χρησιμοποίησα τα μισά! 

Η κοπέλα μου είπε ότι θα τις πάρω όλες τις μονάδες για 10 ημέρες. Μου εξήγησε κιόλας πως θα γεμίσω την σύριγγα με τα τρία μπουκαλάκια κι ότι θα πρέπει να ξεκινήσω μόλις αδιαθετησω( αφού πρώτα βέβαια με εγκρίνει η επιτροπή και πάρω τα φάρμακα). Εγώ πάντως καλού κακού θα μιλήσω πάλι με τον γιατρό για σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου μας γκάστρωσες (ή εσύ το έπαθες αυτό) 😆😆

Άντε γλυκιά μου, περιμένουμε πως κ πως να μας πεις ευχάριστα αύριο 🥰🥰🥰

Κλαιωωωωω!!!!! 😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πώς είστε δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα άργησα να γυρίσω από Αθήνα πήγα πρωί-πρωί μπήκα το ωάριο δυστυχώς δεν είχε σπάσει είχε αρχίσει και γινόταν και κυστικό και εντέλει επειδή έκανα χθες στην οβιτρελ και δεν έσπασε μου είπε ότι θα μου το πάρει οπότε με μέτρησε το ενδομήτριο μου ήτανε 8,3 σήμερα είχε ανέβει από 6:30 και βγήκα στο σαλόνι τον περίμενα ευτυχώς δόξα τω θεώ είχε έρθει μαζί μου η μαμά μου αγχώθηκα με την ωοληψία χώρισ μέθη. Μετά με έβγαλε μου το τράβηξε εντάξει δεν πόνεσα πολύ ήταν ανέκτος ο πόνος. Οπότε μου έδωσε και τα φάρμακα μία κρέμα κολπική προγεστερόνη ένα σικλακουρ το πρωί και 1 ultrοgestan tο βράδυ.

Την Πέμπτη πάω για εμβρυομεταφορά ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μιμη μου τι τελεια νεα!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Ολα θα πανε τελεια!!!! Η σκεψη μας κ η θετικη μας ενεργεια μαζι σου!!!! Στελνω μεγαλη αγκαλια!!!!!!! 🤗💖💖💖💖💖

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκαν και οι άλλες εξετάσεις.. όλα μια χαρά..  η γιατρός μου είπε να συνεχίσω τις προσπάθειες.. είναι όλα μια χαρά και νσ πάω Γενάρη να με δει (έκλεισα τελικα 3 Φεβρουαρίου) 

Μπραβο ναντια μου!!!!! 👏👏👏👍👍👍👍❣️❣️❣️ Καλες προσπαθειες!!!! Ελπιζω στις 3 φλεβαρη να πας για υπερηχο με σπορακι στην κοιλια!!! 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Lacostaki βάλε με για εμβυομεταφορα 9/12 και χοριακη 23/12 ❤️

@Mimi26 Με το καλό κορίτσι μου!!! Χοριακή με βλαστοκύστες γίνεται συνήθως 9 μέρες μετα την ετ, άρα θα ξέρεις νωρίτερα αν είσαι εγκυούλα. Επίσης καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου νωρίτερα από την Πέμπτη για το πόσα θα βάλετε ( πιθανόν αυτός να υπολογίζει δυο) γιατί θα τα βγάλουν από την κρυοσυντήρηση το πρωί για να γίνει σωστή απόψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν το συζητήσαμε αυτό ! Λογικά τη Πέμπτη δεν θα μου πει;;;;

Αφου δε σου είπε κάτι μην αγχώνεσαι. Εσυ να σκέφτεσαι την Πέμπτη ότι θα έχεις τα μωράκια σου στη κοιλιτσα!!! Απλά ρώτησα γιατί αυτός ο είναι ο σκοπός της Ένεσης κ Μ έκανε εντυπωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η κοπέλα μου είπε ότι θα τις πάρω όλες τις μονάδες για 10 ημέρες. Μου εξήγησε κιόλας πως θα γεμίσω την σύριγγα με τα τρία μπουκαλάκια κι ότι θα πρέπει να ξεκινήσω μόλις αδιαθετησω( αφού πρώτα βέβαια με εγκρίνει η επιτροπή και πάρω τα φάρμακα). Εγώ πάντως καλού κακού θα μιλήσω πάλι με τον γιατρό για σίγουρα!

Κοίτα μόλις σου έρθει περίοδος θα κάνεις ορμόνες κ υπέρηχο κ θα καθορίσει δόση. Έτσι γίνεται γενικά. Εκτός ρε παιδί μου κ αν έχει ήδη αποφασίσει με βάση την υπάρχουσα εικόνα. Επίσης θα κάνεις υπέρηχους κ ορμονικές κάθε 2 με 3 ημέρες οπότε κ όταν φτάσουν τα ωάρια στο σωστό μέγεθος θα σταματήσεις. Δλδ δεν ξέρεις από τώρα πόσες μέρες θα κάνεις διέγερση. Κ επίσης ανάλογα με την ανταπόκριση αυξομειώνει δόσεις. Δλδ δεν θα ξέρεις ακριβώς τι θα πάρεις πάρα όταν ξεκινήσεις. Αυτό το 10 μέρες είναι το περίπου κ το λένε για να έχεις μια εικόνα. Σε κάθε περίπτωση ο γιατρός ξέρει κ θα στα ρυθμίσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Lacostaki βάλε με για εμβυομεταφορα 9/12 και χοριακη 23/12 ❤️

Τέλεια νεα θα εχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο ❤️❤️❤️ Σου στέλνω μια αγκαλιά 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλα εκανες κοριτσακι μου!!!!! Ευχομαι να ειναι η τυχερη σας!!!!🤞🤞❤️❤️❤️❤️

Με το καλο ραφαελα μουυυ!!! Καλα χριστουγεννα!!!! Ειμαι τοσο αισιοδοξη.....!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Αληθεια θα συγκινηθω αν εχεις θετικο τεστ!!! Τοσους μηνες προσπαθουμε μαζι!!!! 💪💪💪 Αγωνιω μαζι σου....!!!!💞💞💞💞💞🤗🤗

Κοριτσι μου επειδη μου ηρθε σμρ περιοδος (μαλλον ο κυκλος μου αλλαξε κ πηγε στις 26 μερες-συγγνωμη π σε ταλαιπωρω) μπορεις να με βαλεις 01/01;;; Ευχαριστω!!! 💕💕💕

σε ευχαριστώ μακάρι αύριο θα κάνω ένα τεστ αν δεν μου έρθει ως αύριο… 

μα 01/01;;;;; Φαντάσου να μεινεις εγκυος το πιο ωραίο δώρο του χρόνου θα μπει με το δεξί το 2022❤️❤️
 

@Nandia- τέλεια συνέχισε τις προσπάθειες σου και μακάρι ως τότε να έρθει το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@Mimi26 Με το καλό κορίτσι μου!!! Χοριακή με βλαστοκύστες γίνεται συνήθως 9 μέρες μετα την ετ, άρα θα ξέρεις νωρίτερα αν είσαι εγκυούλα. Επίσης καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου νωρίτερα από την Πέμπτη για το πόσα θα βάλετε ( πιθανόν αυτός να υπολογίζει δυο) γιατί θα τα βγάλουν από την κρυοσυντήρηση το πρωί για να γίνει σωστή απόψυξη.

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ Το ξέρω ότι φαίνεται και νωρίτερα η χοριακή Δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γιατί δεν ξέρω ποια μέρα θα την κάνω κοίταξε εμένα μου είπε να είμαι εκεί 9:00 αυτό συνήθως το πρωί 9:00 βάζει όλους τους υπερήχους οπότε φαντάζομαι θα συζητήσουμε το πόσο θέλω να βάλουμε και θα με βάλει γύρω στο μεσημέρι 12:00 1:00 δεν είναι αρκετές τρεις ώρες για να γίνει απόψυξη;

Εσύ που γνωρίζεις δηλαδή από αυτά εγώ δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω στην απόψυξη ούτε έχω ξανακούσει αλλά φαντάζομαι θα με ρωτήσει εμείς να σου πω την αλήθεια θέλουμε δύο να βάλουμε οπότε για αυτό θέλω να το συζητήσω μαζί του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια νεα θα εχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο ❤️❤️❤️ Σου στέλνω μια αγκαλιά 

σε ευχαριστώ μακάρι αύριο θα κάνω ένα τεστ αν δεν μου έρθει ως αύριο… 

μα 01/01;;;;; Φαντάσου να μεινεις εγκυος το πιο ωραίο δώρο του χρόνου θα μπει με το δεξί το 2022❤️❤️
 

@Nandia- τέλεια συνέχισε τις προσπάθειες σου και μακάρι ως τότε να έρθει το μωράκι σου

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου ❤️ 

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη αλήθεια σας λέω σαν ψέμα μου φαίνεται ότι μπαίνω ! Μπαίνω κορίτσια μου απίστευτο!

Μακάρι να έχω στη κοιλίτσα μου αυτο το δώρο τα Χριστούγεννα....

Εύχομαι όλες κορίτσια να πετύχουμε....Μ τι δύσκολος δρόμος θεέ μου αυτός ... Ποτε ξεκίνησα.... Ποτε πέρασε τόσος καιρός πότε θα μπω! Πόσο καιρό το περιμένω !

Κορίτσια θα σας πω κάτι από την καρδιά μου ! 

Μην βασανιζεστε! Προχωρήστε κορίτσια σε εξωσωματική..... Κ τα λεφτά θα καταφέρετε κ όλα.... Εμείς να σας πω πάμε από επιλογή! Δεν έχουμε προσπαθήσει με επαφές..... Κ το πήραμε απόφαση αμέσως χωρίς να μπούμε στην διαδικασία της απογοήτευσης.... Είναι πιο ψυχοφθόρο το αρνητικό τεστ πιστεύω εγώ σαν Δήμητρα.... Εγώ μέσα μου είπα πως δεν θα μπω στο τρυπάκι της απογοήτευσης. Θα προχωρήσω κ το έκανα το ίδιο κ ο σύντροφός μου ... 

Θυμαμαι πριν ένα χρόνο έκλαιγα που δεν μπορούσα να μείνω έγκυος κ τότε καλά καλά δεν γνώριζα κιόλας τις δυσκολίες μας... Κορίτσια μην το σκέφτεστε ! Κάνετε ότι μπορείτε να γίνετε μανουλες ... Όσο με ξέρετε , ξέρετε πόσο πολύ το κυνηγάω κ θα συνεχίσω να το κυνηγάω.... Δυστυχώς αυτό όλο έχει κ λύπες κ χαρές κ κλάματα κ νεύρα κ απάθεια κ όλα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή! Δεν μου είπε κάτι στον υπέρηχο για ωοθυλάκια απλά μου το έδωσε για να το βάλω στα χαρτιά της επιτροπής.

Στο περίπου τις θυμάμαι! Fsh 10, lh 9, προλακτίνη 25, ε2 23, αμη 1.7 και θυροειδής 2,3

Έχεις κλείσει ραντεβού? Πάρε γιατί αργουν πολυ να βάλουν ραντεβού. Σε ποια Επιτροπή ανήκεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έχεις κλείσει ραντεβού? Πάρε γιατί αργουν πολυ να βάλουν ραντεβού. Σε ποια Επιτροπή ανήκεις? 

Ναι έχω κλείσει για την ερχόμενη εβδομάδα! Βασικά μου είπαν να στείλω τα χαρτιά και θα με ειδοποιήσουν για να πάω να πάρω την απόφαση! Στην επιτροπή Θεσσαλονίκης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26κορίτσι μου με το καλό!!! Τελικά είδες? όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. ο θεούλης σας θέλει τρεις ίσως και τέσσερις αυτά τα Χριστούγεννα ❤ 

@Ευάγγελοςτειμαστε στη φάση που έχουμε τις ίδιες αγωνίες και τα ίδια αγχοι, σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! ❤

@Raf123ε μα πραγματικά μας γκαστρωσες όπως λέει και η φίλη μας η @Froufro

@Nandia-μπράβο κορίτσι μου για τα αποτελέσματα σου,  δεν θα αργήσει να έρθει και το καινούργιο σου θαυματακι!❤

@Hopemumtobeπως είναι ο άντρας σου κορίτσι μου? Μερα με τη μέρα είναι καλύτερα? 

@Lacostakiεγώ οτι ημερομηνία πω για το πινακακι θα είναι ψέματα 😂 επόμενη σίγουρη ημερομηνία θα είναι Την οωληψιας! Εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστ για 9 μήνες !!! ❤

 @Antonia2κορίτσι μου δωσε ποοονο, ξεκινάει νέο κύκλος, με τις καλύτερες προϋποθέσεις ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ Το ξέρω ότι φαίνεται και νωρίτερα η χοριακή Δεν το σκέφτομαι προς το παρόν γιατί δεν ξέρω ποια μέρα θα την κάνω κοίταξε εμένα μου είπε να είμαι εκεί 9:00 αυτό συνήθως το πρωί 9:00 βάζει όλους τους υπερήχους οπότε φαντάζομαι θα συζητήσουμε το πόσο θέλω να βάλουμε και θα με βάλει γύρω στο μεσημέρι 12:00 1:00 δεν είναι αρκετές τρεις ώρες για να γίνει απόψυξη;

Εσύ που γνωρίζεις δηλαδή από αυτά εγώ δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω στην απόψυξη ούτε έχω ξανακούσει αλλά φαντάζομαι θα με ρωτήσει εμείς να σου πω την αλήθεια θέλουμε δύο να βάλουμε οπότε για αυτό θέλω να το συζητήσω μαζί του....

Από τι στιγμή που θα περιμένεις τόσες ώρες σίγουρα προλαβαίνουν να ολοκληρώσουν  την διαδικασία ενώ θα είσαι εκεί. Εγώ έκανα τις ετ με ραντεβού. Έπινα πολύ νερό από πριν για να είναι γεμάτη η κύστη κ με έβαζαν κατευθείαν. Περιμένουμε μετά κανένα 30λεπτο κ γεια σας. Επίσης με  δύο έμβρυα έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης ( καπου 65%) αλλά παίζει κ το ενδεχόμενο διδύμων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Από τι στιγμή που θα περιμένεις τόσες ώρες σίγουρα προλαβαίνουν να ολοκληρώσουν  την διαδικασία ενώ θα είσαι εκεί. Εγώ έκανα τις ετ με ραντεβού. Έπινα πολύ νερό από πριν για να είναι γεμάτη η κύστη κ με έβαζαν κατευθείαν. Περιμένουμε μετά κανένα 30λεπτο κ γεια σας. Επίσης με  δύο έμβρυα έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης ( καπου 65%) αλλά παίζει κ το ενδεχόμενο διδύμων.

Εμείς δίδυμα θέλουμε 🙏😋🙏❤️

Αχχααχαχαα μακαρί κορίτσι μου αρχικά να πιάσω ! Γιατί δεν ξέρω το έχω πάρει με φόβο το 0 της χοριακης. Έχω δει πολλά 0 και φοβάμαι να πάρω το αποτέλεσμα στο χέρι μου .

Το καλό είναι πως έχω καλή ψυχολογία ❤️

Θα μπορέσω να δουλέψω κιόλας μέχρι Τετάρτη κανονικά.

Στο ένα γραφείο που δουλεύω Δευτέρα και Τετάρτη φαντάζομαι δεν έχω θέμα . Γιατί πόσες μέρες θα κάτσω στο κρεβάτι; Εννοώ σχετικά κάτω και ήσυχη.

Στο άλλο γραφείο που είμαι τρίτη Πέμπτη Παρασκευή κ κάνω 1 ώρα δρόμο με το αμάξι κ 1 να γυρίσω λέω να μην πάω καθόλου εννοείται τις πρώτες μέρες αλλά μη σου πω σκέφτομαι κ καθόλου 10 μέρες 

Η θεία μου που είναι νοσηλεύτρια μου είπε καλύτερα να μην οδηγήσω.. αλλά θα ρωτήσω κ τα πάντα το γιατρό.

Εσύ Ζέτα που ξέρεις, πρέπει να κάτσω κάτω ; Τι μπορώ να κάνω τις επόμενες μέρες;

Δεν έχω ιδέα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! @Κατεριναπαπ να μην αγχώνεσαι καθόλου για το πινακάκι θα κάνεις με το καλό την ωοληψια σου και όταν κάνεις την ετ θα μου δώσεις την ημερομηνία της χοριακης @Ευάγγελοςττο ίδιο φυσικά ισχύει και για εσένα τώρα αν προκύψει κατι από μόνο του θα σας βάλω κατευθείαν στο πινακακι με τις εγκυουλες😉😉😉 @Mimi26 το δικό σου θετικό στις 23/12 το έχω σίγουρο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου ❤️ 

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη αλήθεια σας λέω σαν ψέμα μου φαίνεται ότι μπαίνω ! Μπαίνω κορίτσια μου απίστευτο!

Μακάρι να έχω στη κοιλίτσα μου αυτο το δώρο τα Χριστούγεννα....

Εύχομαι όλες κορίτσια να πετύχουμε....Μ τι δύσκολος δρόμος θεέ μου αυτός ... Ποτε ξεκίνησα.... Ποτε πέρασε τόσος καιρός πότε θα μπω! Πόσο καιρό το περιμένω !

Κορίτσια θα σας πω κάτι από την καρδιά μου ! 

Μην βασανιζεστε! Προχωρήστε κορίτσια σε εξωσωματική..... Κ τα λεφτά θα καταφέρετε κ όλα.... Εμείς να σας πω πάμε από επιλογή! Δεν έχουμε προσπαθήσει με επαφές..... Κ το πήραμε απόφαση αμέσως χωρίς να μπούμε στην διαδικασία της απογοήτευσης.... Είναι πιο ψυχοφθόρο το αρνητικό τεστ πιστεύω εγώ σαν Δήμητρα.... Εγώ μέσα μου είπα πως δεν θα μπω στο τρυπάκι της απογοήτευσης. Θα προχωρήσω κ το έκανα το ίδιο κ ο σύντροφός μου ... 

Θυμαμαι πριν ένα χρόνο έκλαιγα που δεν μπορούσα να μείνω έγκυος κ τότε καλά καλά δεν γνώριζα κιόλας τις δυσκολίες μας... Κορίτσια μην το σκέφτεστε ! Κάνετε ότι μπορείτε να γίνετε μανουλες ... Όσο με ξέρετε , ξέρετε πόσο πολύ το κυνηγάω κ θα συνεχίσω να το κυνηγάω.... Δυστυχώς αυτό όλο έχει κ λύπες κ χαρές κ κλάματα κ νεύρα κ απάθεια κ όλα ...

Σου εύχομαι ο νέος χρόνος να σε βρει διπλή (τριπλή κτλ) και να είναι όλη η διαδρομή όμορφη με ευλογια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια νεα θα εχεις το πιο όμορφο χριστουγεννιάτικο δώρο ❤️❤️❤️ Σου στέλνω μια αγκαλιά 

σε ευχαριστώ μακάρι αύριο θα κάνω ένα τεστ αν δεν μου έρθει ως αύριο… 

μα 01/01;;;;; Φαντάσου να μεινεις εγκυος το πιο ωραίο δώρο του χρόνου θα μπει με το δεξί το 2022❤️❤️
 

@Nandia- τέλεια συνέχισε τις προσπάθειες σου και μακάρι ως τότε να έρθει το μωράκι σου

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..  προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. εύχομαι σε όλες μας να είναι τυχερό το νέο ετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️

Τελικά ξύπνησα με την περίοδο…το είχα προαίσθημα ότι θα μου έρθει…από 25 ημερες μου ήρθε σε 28! Δε πειράζει, εξάλλου έχω κ το γιατρο στις 13 πρέπει να κάνω κ τις εξετάσεις!! Σας ευχαριστώ που ήσασταν αισιόδοξες 😘😘

εμενα @Lacostaki να με βάλεις 31-12 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή Κυριακή να έχουμε!! 

@Raf123μου καινούργιος κύκλος κορίτσι μού και πιο τυχερός!! Ολα θα πάνε καλά μην απελπίζεσαι, αισιοδοξία και πίστη! ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...