Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

@ΝικηΚ να σου ζήσει η κοριτσάρα!να είναι πάντα υγιής και τυχερή στη ζωή της!❤

Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι! Όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!🥰🥰

Μπήκα κι εγώ στον μήνα μου χτες, η μπεμπούλα εχει φτάσει 2700. Έκανα και nst και καμία ιδιαίτερη δραστηριότητα.. Αν αντέξει ο πλακούντας έχουμε μέλλον ακόμα λέει ο γιατρός μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

@ΝικηΚ να σου ζήσει η κοριτσάρα!να είναι πάντα υγιής και τυχερή στη ζωή της!❤

Με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι! Όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!🥰🥰

Μπήκα κι εγώ στον μήνα μου χτες, η μπεμπούλα εχει φτάσει 2700. Έκανα και nst και καμία ιδιαίτερη δραστηριότητα.. Αν αντέξει ο πλακούντας έχουμε μέλλον ακόμα λέει ο γιατρός μου... 

Αχ βρε κορίτσι μου μπράβο μαζί το παμε!!και εμένα 2700 μου ειπε....μου είπε ότι σκεφτόταν να με βάλει με πρόκληση αυτή την Παρασκευή αλλά μάλλον θα το πάμε για πιο μετά!!!αυτό με τον πλακούντα με αγχώνειιι αλλά τι να κάνουμε!!εμένα στο καρδιοτοκογραφο δεν δείχνει καθολου συσπάσεις παντωςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου μπράβο μαζί το παμε!!και εμένα 2700 μου ειπε....μου είπε ότι σκεφτόταν να με βάλει με πρόκληση αυτή την Παρασκευή αλλά μάλλον θα το πάμε για πιο μετά!!!αυτό με τον πλακούντα με αγχώνειιι αλλά τι να κάνουμε!!εμένα στο καρδιοτοκογραφο δεν δείχνει καθολου συσπάσεις παντωςς

Κι εμένα ακριβώς τα ίδια!το συζητήσαμε λίγο και μου είπε ότι αφού δεν βλέπει καμία διάθεση να βγει προς το παρόν και συνεχίζει να παίρνει καλό βάρος, θα κάνω το 2ο ντόπλερ αυτη την εβδομάδα κι άλλο ένα nst και βλέπουμε..μου είπε ότι με στενή παρακολούθηση θα με αφήσει μεχρι και το πρώτο 10ημερο του Ιούλη, να συμπληρώσω και την 38.  Επίσης είπε ότι σ αυτή τη φάση τον ενδιαφέρει να της δώσουμε χρόνο να εμπεδωθεί, ετσι ώστε και με πρόκληση να μην ζοριστεί ιδιαίτερα...Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γίνεται πλέον με ολική νάρκωση Καισαρική; Νόμιζα μόνο με επισκληριδιο.... Εγώ δεν έχω συζητήσει για αυτό αλλά κ εγώ φοβάμαι μη με πιάσει κρίση πανικού με το μούδιασμα που δεν αισθάνεσαι το μισό και παραπάνω σου σώμα ... 🙄

Κορίτσι μου έκανα αντιπηκτικες, που θα κάνω και ακόμα μέχρι να σαραντισω, και επειδή έσπασαν τα νερα δεν είχε περάσει ένα 24ωρο χωρίς να κάνω αντιπηκτικη και σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις επισκληριδιο,  τα μωρά ήταν και τα δύο με το κεφάλι κάτω έτοιμα να βγουν οπότε πήγαμε με ολικη.

Βέβαια αν μελλοντικά αποφασίσουμε για επόμενο παιδάκι,  πάλι τον ίδιο τρόπο θα διάλεγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι μου έκανα αντιπηκτικες, που θα κάνω και ακόμα μέχρι να σαραντισω, και επειδή έσπασαν τα νερα δεν είχε περάσει ένα 24ωρο χωρίς να κάνω αντιπηκτικη και σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις επισκληριδιο,  τα μωρά ήταν και τα δύο με το κεφάλι κάτω έτοιμα να βγουν οπότε πήγαμε με ολικη.

Βέβαια αν μελλοντικά αποφασίσουμε για επόμενο παιδάκι,  πάλι τον ίδιο τρόπο θα διάλεγα!

Τι ρόλο παίζουν οι αντιπηκτικες;

Κάνω κ εγώ μια την ημέρα! Συγνώμη τώρα που ρωτάω αλλά δεν ξέρω... Κ μένα γύρισαν και τα δύο προς τα κάτω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Τι ρόλο παίζουν οι αντιπηκτικες;

Κάνω κ εγώ μια την ημέρα! Συγνώμη τώρα που ρωτάω αλλά δεν ξέρω... Κ μένα γύρισαν και τα δύο προς τα κάτω !

και εγω ετσι μια την ημέρα έκανα και κάνω! 

δεν ξέρω να στο εξηγήσω ακριβώς :P αλλά αυτό που ξέρω είναι οτι πχ αν σήμερα είναι δευτέρα και την τετάρτη γεννάς προγραμματισμένα, έχεις κανει κανονικά την ένεση σου την δευτέρα το πρωί, την τρίτη δεν κάνεις καθόλου και τετάρτη πας και γεννάς. Αυτό για να μπορέσεις να κανεις επισκληρίδιο, διαφορετικά δεν κάνει αν δεν εχουν περάσει κάποιες ώρες...

ρώτησε και το γιατρό σου να σου πει για τις λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2022 at 11:11 ΠΜ, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου μπράβο μαζί το παμε!!και εμένα 2700 μου ειπε....μου είπε ότι σκεφτόταν να με βάλει με πρόκληση αυτή την Παρασκευή αλλά μάλλον θα το πάμε για πιο μετά!!!αυτό με τον πλακούντα με αγχώνειιι αλλά τι να κάνουμε!!εμένα στο καρδιοτοκογραφο δεν δείχνει καθολου συσπάσεις παντωςς

Κορίτσια εκανα σήμερα υοερηχο εδω στ νησι.. Αγχωθηκα γιατι τη βρίσκει πιο μικρη τη μπέμπα απο οσο θα έπρεπε να είναι.. Είμαι 36η κ ριναι 2.600, με αγχωσε πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εκανα σήμερα υοερηχο εδω στ νησι.. Αγχωθηκα γιατι τη βρίσκει πιο μικρη τη μπέμπα απο οσο θα έπρεπε να είναι.. Είμαι 36η κ ριναι 2.600, με αγχωσε πολυ 

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Γιατί βρε λίγο?εγώ είμαι 36+2 και η μπέμπα 2700 και ο γιατρός μου λέει ότι είναι και μεγαλούτσικη, γιατί αν θεωρητικά εφτανα τις 40 εβδομάδες θα έφτανε κοντά στα 3800.. δεν ξέρω βέβαια αλλά δεν μου φαίνεται και παράξενο το βάρος της, αντιθέτως...πάντως μην αγχώνεσαι καθόλου, εδώ που φτάσαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εκανα σήμερα υοερηχο εδω στ νησι.. Αγχωθηκα γιατι τη βρίσκει πιο μικρη τη μπέμπα απο οσο θα έπρεπε να είναι.. Είμαι 36η κ ριναι 2.600, με αγχωσε πολυ 

Αυτές οι μετρήσεις δεν είναι ακριβείας και επίσης το 2600 δεν είναι τόσο μικρό μωρό για 36η εβδομάδα. Εμένα που ήταν στις 35 και 5 2900 ήταν πάνω από το μέσο όρο κιόλας και μου είπε ο γιατρός ότι πιστεύει ότι μάλλον το υπερεκτιμα το μηχάνημα του και είναι θα είναι 2700. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Κορίτσι μου να σας ζήσει η μπέμπα να είναι γερή και τυχερή εύχομαι και εσύ γρήγορα να σηκωθείς σιδερένια και να επιστρέψετε όλοι μαζί στο σπίτι 💙💙💙❤️❤️❤️ αχ τι ωραία πώς αισθάνεσαι πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει η μπέμπα να είναι γερή και τυχερή εύχομαι και εσύ γρήγορα να σηκωθείς σιδερένια και να επιστρέψετε όλοι μαζί στο σπίτι 💙💙💙❤️❤️❤️ αχ τι ωραία πώς αισθάνεσαι πως είσαι;

@Eirinakosνομίζω ότι το βάρος του μωρού είναι μία χαρά για τις εβδομάδες που είσαι εμένα δεν μου φαίνεται λίγο βέβαια Εγώ είμαι λίγο 1 εβδομάδων είμαι 30 μισό αλλά σκέψου τι μου είχε πει ο γιατρός ότι γύρω στις 34 εβδομάδες υπολογίζει να είναι 2 300 400 οπότε μου φαίνεται πολύ καλό το βάρος το μωρό και ρε παιδιά Δεν νομίζω ότι είναι αντικειμενικό γιατί εμένα γέννησε η φίλη μου πριν τρεις μέρες 35 εβδομάδων 11 μωράκι 2 κιλά.   Και γιατί δεν έβλεπε τίποτα σαν επιπλοκή την είχανε ψάχνεις την κοπέλα απλά έχει γρήγορα και γεννήθηκε και είναι υγιέστατο το πέρασαν από 200 εξετάσεις το καημένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου να σας ζήσει η μπεμπούλα!υγεία, ευτυχία και τύχη να χει σ όλη της τη ζωή κι εσείς περήφανοι να την καμαρώνετε!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας! 💕 Γερή και ευτυχισμένη σε όλη της τη ζωή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εκανα σήμερα υοερηχο εδω στ νησι.. Αγχωθηκα γιατι τη βρίσκει πιο μικρη τη μπέμπα απο οσο θα έπρεπε να είναι.. Είμαι 36η κ ριναι 2.600, με αγχωσε πολυ 

Μια χαρα ειναι κοριτσι μου...εγώ είμαι 38 και είναι 2960...μην αγχώνεσαι δεν είναι και πάντα έγκυρες αυτές οι μετρησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό,θα παμε με πρόκληση την Παρασκευή αυτή!!!μου ειπε ότι μειώθηκε παλι το αμνιακό,και πριν λίγες μέρες είχα δει λίγο αιματακι οπότε μου ειπε δεν θα το ρισκάρουμε...το μωράκι είναι γύρω στα 3 κιλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό,θα παμε με πρόκληση την Παρασκευή αυτή!!!μου ειπε ότι μειώθηκε παλι το αμνιακό,και πριν λίγες μέρες είχα δει λίγο αιματακι οπότε μου ειπε δεν θα το ρισκάρουμε...το μωράκι είναι γύρω στα 3 κιλα!

Εεεελα βρε, έφτασε τελικά η ώρα!άντε άντε με το καλό!πως αισθάνεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!!! 🌸🌸

Υγεια και χαρές να έχετε!♥️🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Εεεελα βρε, έφτασε τελικά η ώρα!άντε άντε με το καλό!πως αισθάνεσαι?

Αχ περίεργα. .ανυπομονώ αλλά και αγχώνομαι για την διαδικασία....αλλά μετά το αιμα ήθελα και εγώ να του πω μπας και γεννησουμε γτ αγχώθηκα αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Αχ περίεργα. .ανυπομονώ αλλά και αγχώνομαι για την διαδικασία....αλλά μετά το αιμα ήθελα και εγώ να του πω μπας και γεννησουμε γτ αγχώθηκα αρκετά...

Μήπως το αιματακι ήταν το τραχηλικο πώμα; είναι φυσιολογικό και δείχνει ότι προχωράς σταδιακά προς τον τοκετό. Με το καλό την Παρασκευή! Να πάνε όλα τέλεια! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μήπως το αιματακι ήταν το τραχηλικο πώμα; είναι φυσιολογικό και δείχνει ότι προχωράς σταδιακά προς τον τοκετό. Με το καλό την Παρασκευή! Να πάνε όλα τέλεια! 💕 

Βρε κορίτσι εσύ που ξέρεις..διάβαζα για το τραχηλικό πώμα τις προάλλες και δεν εχω καταλάβει..μπορει να αποκολληθεί μόνο του ή μονο μετά από παρέμβαση(σεξουαλική επαφή, κολπική εξέταση κλπ)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Βρε κορίτσι εσύ που ξέρεις..διάβαζα για το τραχηλικό πώμα τις προάλλες και δεν εχω καταλάβει..μπορει να αποκολληθεί μόνο του ή μονο μετά από παρέμβαση(σεξουαλική επαφή, κολπική εξέταση κλπ)?

Και μόνο του. Δε χρειάζεται να γίνει κάτι. Μπορεί να είναι βλεννωδες διάφανο υγρό ή αιματακι. Επίσης να χαθεί όλο μαζί ή να το χάνεις λίγο λίγο και γίνεται να σηματοδοτεί τοκετό άμεσα ή να έρθει ο τοκετός σε εβδομάδες. Δεν είναι και πολύ συγκεκριμένα τα πράγματα σχετικά με το πώμα. Απλά φεύγει καθώς μαλακώνει και ανοίγει ο τράχηλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μήπως το αιματακι ήταν το τραχηλικο πώμα; είναι φυσιολογικό και δείχνει ότι προχωράς σταδιακά προς τον τοκετό. Με το καλό την Παρασκευή! Να πάνε όλα τέλεια! 💕 

Μου έκανε κολπικό υπερηχο και μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι που να δικαιολογει το αιμα γιαυτο και τον ανησύχησε περισσότερο....ήταν λεει να παμε την άλλη Παρασκευή αλλά δεν θέλει να το ρισκάρει γτ μπορεί το αιματακι να ήταν μικρή αποκόλληση πλακούντα που εν τέλει επανήλθε...αχ ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αυτές οι μετρήσεις δεν είναι ακριβείας και επίσης το 2600 δεν είναι τόσο μικρό μωρό για 36η εβδομάδα. Εμένα που ήταν στις 35 και 5 2900 ήταν πάνω από το μέσο όρο κιόλας και μου είπε ο γιατρός ότι πιστεύει ότι μάλλον το υπερεκτιμα το μηχάνημα του και είναι θα είναι 2700. 

Λετε αυτή να με αγχωσε τσάμπα? Μ έλεγε για κορτιζονες και για καισαρική επειδή λεει αμα είναι μικρη δε κάνει να ζοριστεί.. Τη Δευτέρα έχω με τον γιατρό μου Αθήνα.. Αλλα έβαλα τα κλαματα με το που βγηκα απο το ιατρείο έτσι όπως τα είπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου γεννήσαμε σήμερα 8 η ώρα το πρωί την Μπέμπα μας 2700!!! Δόξα τον θεό όλα καλά !!! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!! ❤️❤️❤️

Να σας ζησειιιι... Πως νιώθεις? 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...