Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να μην ανησυχήσεις! Όλα καλά εφόσον τα μωρά παίρνουν βάρος. 

Είμαι 8ο σχεδόν και έχω πάρει 6.200 🤣🤣 γελάω και που το γράφω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Σήμερα μπήκα 31η

Αύριο θα πάμε πάλι γυναικολόγο.

Την περασμένη Τρίτη ήταν 1700 ο ενας και 1500κατι ο άλλος 

Ου τελεια είναι!!!εμένα είναι ένας και ηταν στις 31 1650...αύριο πάλι έχουμε ραντεβού και εμεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Ου τελεια είναι!!!εμένα είναι ένας και ηταν στις 31 1650...αύριο πάλι έχουμε ραντεβού και εμεις..

οποτε αναλογικά τα καμαράκια μου και μενα ειναι καλα ε;;;;; απλα σήμερα ξυπνησα και επειδη ζυγιζομαι καθε Δευτερα λεω ρε συ τι γινεται;;;; εγω κιλα δεν θα παρω;; χαχαχαχαχαχα

απο την περασμενη Δευτέρα πήρα 200 γραμμαρια και στο σύνολο ειμαι πανω 6200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

οποτε αναλογικά τα καμαράκια μου και μενα ειναι καλα ε;;;;; απλα σήμερα ξυπνησα και επειδη ζυγιζομαι καθε Δευτερα λεω ρε συ τι γινεται;;;; εγω κιλα δεν θα παρω;; χαχαχαχαχαχα

απο την περασμενη Δευτέρα πήρα 200 γραμμαρια και στο σύνολο ειμαι πανω 6200

Ναι κορίτσι μου σκεψου και εμενα μου ειπε ότι είναι φυσιολογικο το βάρος...αχ εγω εχω παρει 10 αλλα με πολύ προσπάθεια...γενικά θέλω συνέχεια να τρωω και πάλι καλα μου έχει κόψει τα γλυκα ο γιατρός γτ θα είχα πάρει πολύ περισσότερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ σήμερα 32+1. Η μπεμπούλα 1970 σήμερα που πήγαμε. Κι εγώ έχω πάρει 5.5 κιλά. Λόγω διατροφής για διαβήτη τον τελευταίο μήνα έχω πάρει συνολικά μισό κιλό κ η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το σκέφτομαι μήπως δεν είναι καλό για το μωρο, αν κι ο γιατρός μου επιμένει πως και κανένα να μην έπαιρνα από την αρχή το μωρό θα αναπτυσσόταν αρκεί να τρώω υγιεινά. Οπότε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω ειμαι παλι η πρηξω 🤣

όσες περασατε ή ειστε 31 εβδομαδων ειχατε καθολου πονακια;;;;;

ειχα τωρα σαν πονους περιοδου χαμηλα σαν τσιμπηματα πηρα την γιατρο μου και μου ειπε να παρω ενα ντεπον.

ειναι η εβδομαδα που ξεκινανε λεει αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

κοριτσια εγω ειμαι παλι η πρηξω 🤣

όσες περασατε ή ειστε 31 εβδομαδων ειχατε καθολου πονακια;;;;;

ειχα τωρα σαν πονους περιοδου χαμηλα σαν τσιμπηματα πηρα την γιατρο μου και μου ειπε να παρω ενα ντεπον.

ειναι η εβδομαδα που ξεκινανε λεει αυτα...

Καλησπέρα κορίτσι μου… 

συμπάσχω!!! Στα πονάκια! Όχι στα κιλά χαχαχα 

κατι σουγλιες κάτι πιέσεις κάτι τέτοια τα έχω και εγώ. 
μεσα στην εβδομάδα είχα και λίγο αιμα και ταράχτηκα υπερβολικά! Μου είπε από κρεβάτι σε καναπέ να είμαι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

κοριτσια εγω ειμαι παλι η πρηξω 🤣

όσες περασατε ή ειστε 31 εβδομαδων ειχατε καθολου πονακια;;;;;

ειχα τωρα σαν πονους περιοδου χαμηλα σαν τσιμπηματα πηρα την γιατρο μου και μου ειπε να παρω ενα ντεπον.

ειναι η εβδομαδα που ξεκινανε λεει αυτα...

Τις ενεσεις τις έκανες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

κοριτσια εγω ειμαι παλι η πρηξω 🤣

όσες περασατε ή ειστε 31 εβδομαδων ειχατε καθολου πονακια;;;;;

ειχα τωρα σαν πονους περιοδου χαμηλα σαν τσιμπηματα πηρα την γιατρο μου και μου ειπε να παρω ενα ντεπον.

ειναι η εβδομαδα που ξεκινανε λεει αυτα...

Εγω ειμαι 33 ακριβώς αυριο και σημερα είχα κάτι σαν σούβλιες δεξιά χαμηλα...όχι πολύ έντονα όπως είχα στο πρώτο τρίμηνο....θα ρωτήσω αύριο στο ραντεβου με το γιατρό αλλα μην αγχώνεσαι νομίζω είναι φυσιολογικο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Τις ενεσεις τις έκανες ; 

Όχι ακόμα, την άλλη εβδομάδα...

Αν δω αίμα μετά από ότι έχω περάσει κλαφτε με χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Εγω ειμαι 33 ακριβώς αυριο και σημερα είχα κάτι σαν σούβλιες δεξιά χαμηλα...όχι πολύ έντονα όπως είχα στο πρώτο τρίμηνο....θα ρωτήσω αύριο στο ραντεβου με το γιατρό αλλα μην αγχώνεσαι νομίζω είναι φυσιολογικο 🥰

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

κοριτσια εγω ειμαι παλι η πρηξω 🤣

όσες περασατε ή ειστε 31 εβδομαδων ειχατε καθολου πονακια;;;;;

ειχα τωρα σαν πονους περιοδου χαμηλα σαν τσιμπηματα πηρα την γιατρο μου και μου ειπε να παρω ενα ντεπον.

ειναι η εβδομαδα που ξεκινανε λεει αυτα...

 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου… 

συμπάσχω!!! Στα πονάκια! Όχι στα κιλά χαχαχα 

κατι σουγλιες κάτι πιέσεις κάτι τέτοια τα έχω και εγώ. 
μεσα στην εβδομάδα είχα και λίγο αιμα και ταράχτηκα υπερβολικά! Μου είπε από κρεβάτι σε καναπέ να είμαι ! 

Κι εγώ τα ίδια κορίτσια. Τις τελευταίες μέρες έχω ελαφριά πονακια αλλά νιώθω και πολλή πίεση στην κοιλιά και οι κλωτσιές και οι μετακινήσεις της μπέμπας με πονάνε αρκετά. Είχαμε πάει και εκδρομή 4 μέρες στη Θεσσαλονίκη και νομίζω ότι το αεροπλάνο την τρέλανε γιατί μετά τις πτήσεις ήταν σε φοβερή ένταση και κίνηση. Είμαι 32 και 5 σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα 32εβ4ημ έχω και πονάκια και πέτρωμα στην κοιλιά αλλα είχα πάει για ντοπλερ πριν 4 μέρες και ειπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό και ότι μόνο αν είναι συναιχωμενα να τον πάρω τηλ….εντωμεταξύ είδα το μικρούλη 3d στο ντοπλερ είχε μεγαλώσει 2κλ100γρ ένας κούκλος 🥰τι χαρά περνώ κάθε φορά 🤪🤪άντε κορίτσια άλλο λίγο έμεινε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Όχι ακόμα, την άλλη εβδομάδα...

Αν δω αίμα μετά από ότι έχω περάσει κλαφτε με χαχαχαχαχαχα 

Με το καλό 😍 3 φορές θα κανείς και εσυ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝικηΚ είπε:

Με το καλό 😍 3 φορές θα κανείς και εσυ ; 

Την ένεση λες ε??? Θα την ρωτήσω αύριο να μου πει γτ μου φάνηκε την περασμένη βδομάδα μου είπε 2 διπλές δόσεις πχ τρίτη και Πέμπτη.

Όποτε θα την ρωτήσω αύριο γτ αν είναι να μου τις γράψει κ ολας να της πάρω γτ μου είπε μετά το ντοπλερ αν είναι να τις κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Την ένεση λες ε??? Θα την ρωτήσω αύριο να μου πει γτ μου φάνηκε την περασμένη βδομάδα μου είπε 2 διπλές δόσεις πχ τρίτη και Πέμπτη.

Όποτε θα την ρωτήσω αύριο γτ αν είναι να μου τις γράψει κ ολας να της πάρω γτ μου είπε μετά το ντοπλερ αν είναι να τις κάνω 

Ναι την ένεση ❤️ Με το καλό και καλά αποτελέσματα να έχεις! Ο καιρός πλησιάζει κορίτσια! Ένα άγχος το έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ναι την ένεση ❤️ Με το καλό και καλά αποτελέσματα να έχεις! Ο καιρός πλησιάζει κορίτσια! Ένα άγχος το έχω. 

Κορίτσια εγώ έχω στρεσαριστει αρκετά αυτές τις μέρες. Το μωρό δεν ηρεμεί με τίποτα και με πονάει πολύ στις κλωτσιές και επίσης έχουν αυξηθεί και οι συσπάσεις μου. Νιώθω δυσφορία όλη την ημέρα. Φοβάμαι μήπως είναι ενδείξεις πρόωρου τοκετού. Είχα την προηγούμενη Τετάρτη ραντεβού στο γιατρό μου, η μπέμπα ήταν 2 κιλακια και ο γιατρός δεν είδε κάτι ανησυχητικό αλλά η δραστηριότητά της αυξήθηκε πάρα πολύ μέσα σε αυτή την εβδομάδα (πάντα ήταν βέβαια πολύ δραστήρια, αλλά δε με πονούσε κιόλας). Αύριο έχουμε doppler και προσπαθώ να περιμένω μέχρι τότε αλλά νιώθω πολύ αγχωμένη. Όσο είμαι αγχωμενη είναι λογικό και να μην ηρεμει και η καημένη η μπέμπα βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ναι την ένεση ❤️ Με το καλό και καλά αποτελέσματα να έχεις! Ο καιρός πλησιάζει κορίτσια! Ένα άγχος το έχω. 

σε ευχαριστώ κοριτσι μου!! αστο απο αγχος αλλο τιποτα!!!! και γω μια απο τα ιδια, ολες μας πιστευω εξαλλου και ειναι απολυτα φυσιολογικο!!!

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Κορίτσια εγώ έχω στρεσαριστει αρκετά αυτές τις μέρες. Το μωρό δεν ηρεμεί με τίποτα και με πονάει πολύ στις κλωτσιές και επίσης έχουν αυξηθεί και οι συσπάσεις μου. Νιώθω δυσφορία όλη την ημέρα. Φοβάμαι μήπως είναι ενδείξεις πρόωρου τοκετού. Είχα την προηγούμενη Τετάρτη ραντεβού στο γιατρό μου, η μπέμπα ήταν 2 κιλακια και ο γιατρός δεν είδε κάτι ανησυχητικό αλλά η δραστηριότητά της αυξήθηκε πάρα πολύ μέσα σε αυτή την εβδομάδα (πάντα ήταν βέβαια πολύ δραστήρια, αλλά δε με πονούσε κιόλας). Αύριο έχουμε doppler και προσπαθώ να περιμένω μέχρι τότε αλλά νιώθω πολύ αγχωμένη. Όσο είμαι αγχωμενη είναι λογικό και να μην ηρεμει και η καημένη η μπέμπα βέβαια. 

και μενα ειναι πολυ δραστηρια τις τελευταιες μερες!!! 

πιστευω επειδη μεγαλωνουν κι ολας τα νιωθουμε πιο εντονα γτ δεν χωρανε :P

κατσε ξαπλα και εσυ μην κανεις πολλα πραγματα, βοηθαει και το ξαπλωμενη απο αριστερα, εμενα εκει ηρεμουν καπως οταν σηκωνομαι και καθομαι αρχιζει το πανηγυρι!!! στο ορθιο δεν ουτε για αστειο! νιωθω τεραστιο βαρος να πιεζει χαμηλα! 

μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου και στα 2 κιλακια οποτε μην ανησυχεις καθολου! και αυριο θα στα πει και με λεπτομερειες! εγω παντα χαιρομαι για το ντοπλερ γτ τα βλεπω και πιο καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

σε ευχαριστώ κοριτσι μου!! αστο απο αγχος αλλο τιποτα!!!! και γω μια απο τα ιδια, ολες μας πιστευω εξαλλου και ειναι απολυτα φυσιολογικο!!!

 

και μενα ειναι πολυ δραστηρια τις τελευταιες μερες!!! 

πιστευω επειδη μεγαλωνουν κι ολας τα νιωθουμε πιο εντονα γτ δεν χωρανε :P

κατσε ξαπλα και εσυ μην κανεις πολλα πραγματα, βοηθαει και το ξαπλωμενη απο αριστερα, εμενα εκει ηρεμουν καπως οταν σηκωνομαι και καθομαι αρχιζει το πανηγυρι!!! στο ορθιο δεν ουτε για αστειο! νιωθω τεραστιο βαρος να πιεζει χαμηλα! 

μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου και στα 2 κιλακια οποτε μην ανησυχεις καθολου! και αυριο θα στα πει και με λεπτομερειες! εγω παντα χαιρομαι για το ντοπλερ γτ τα βλεπω και πιο καλα!

Και εγώ έχω νιώσει πόνο από κλωτσιές όπως επίσης και από το τέντωμα που κάνει κάποιες φορές αλλά ντρέπομαι να το αναφέρω( νόμιζα ότι δεν συμβαίνει ) 

οσον αφορά το ποσό ενεργητικό είναι το μωράκι ο γιατρός και η μαία μου είπαν ότι είναι καλό. 
 

Στο δεκάλεπτο που είμαι όρθια αρχίζω κ νιώθω πίεση, πόνο, δυσφορία… δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Και εγώ έχω νιώσει πόνο από κλωτσιές όπως επίσης και από το τέντωμα που κάνει κάποιες φορές αλλά ντρέπομαι να το αναφέρω( νόμιζα ότι δεν συμβαίνει ) 

οσον αφορά το ποσό ενεργητικό είναι το μωράκι ο γιατρός και η μαία μου είπαν ότι είναι καλό. 
 

Στο δεκάλεπτο που είμαι όρθια αρχίζω κ νιώθω πίεση, πόνο, δυσφορία… δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό. 

φυσιολογικα ειναι ολα κοριτσι μου!!! να μην ντρεπεσαι να μιλησεις και με τον γιατρο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από το γιατρό, ο μπέμπης είναι 2 κιλα,είμαι στην 34 +0 εβδομάδα...μου είπε παλι εινσι λιγο κάτω από το φυσιολογικό,η κοιλιτσα του είναι λιγο πιο μικρή,που σημαίνει ότι δεν τρέφεται τελεια από τον πλακούντα.. θα με παρακολουθεί κάθε εβδομάδα ειπε για να είμαστε σίγουροι....επίσης ειπε στην επόμενη θα με βάλει και στον καρδιοτοκογραφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa ερώτηση γιατί θα με τρελάνουν. Υπάρχει περίπτωση το λεύκωμα των ούρων να έχει επηρεαστεί από τη διατροφή της προηγούμενης μέρας;

Στη γενική ούρων μου βγήκε ένα + στο λεύκωμα. Αλλά την προηγούμενη και την προ-προηγούμενη μέρα είχαμε φάει ό,τι @@@ υπήρχε (πίτσα, σουβλάκι, πατατάκια...) και θεώρησα ότι το αποτέλεσμα βγήκε ψευδώς θετικό. Επανέλαβα τη γενική μετά από 4 μέρες στη βιοϊατρική (ενώ την πρώτη την είχα κάνει σε ένα συνοικιακό μικροβιολογικό) και βγήκε αρνητικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

@MyNa ερώτηση γιατί θα με τρελάνουν. Υπάρχει περίπτωση το λεύκωμα των ούρων να έχει επηρεαστεί από τη διατροφή της προηγούμενης μέρας;

Στη γενική ούρων μου βγήκε ένα + στο λεύκωμα. Αλλά την προηγούμενη και την προ-προηγούμενη μέρα είχαμε φάει ό,τι @@@ υπήρχε (πίτσα, σουβλάκι, πατατάκια...) και θεώρησα ότι το αποτέλεσμα βγήκε ψευδώς θετικό. Επανέλαβα τη γενική μετά από 4 μέρες στη βιοϊατρική (ενώ την πρώτη την είχα κάνει σε ένα συνοικιακό μικροβιολογικό) και βγήκε αρνητικό...

Κανονικά δεν επηρεάζεται από τη διατροφή το λεύκωμα αν δεν υπάρχει τάση. Αν όμως δεν έχεις πίεση και ο γιατρός δεν ανησυχεί δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς περισσότερο. Μπορεί να έγινε κάποιο λάθος ή να ήταν κάτι τυχαίο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Πίεση έχω σταθερά 9-10 με 5-6. Τάση για λεύκωμα; Όχι, ούτε καν... Δε μπορώ να καταλάβω, πώς γίνεται να ''εξαφανίζεται'' μέσα σε 4 μέρες;;;;

Το συζητησες με το γιατρό; είμαι σίγουρη ότι δεν είναι τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...