Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Να σας πω το σουρεαλ της ημέρας. Έκανα σελφ λόγω συμπτωμάτων χθες βγήκε αρνητικό, ξαναέκανα σήμερα βγήκε θετικό στο λεπτό (μου θύμισε το εγκυμοσύνης που δεν πρόλαβα να το αφήσω από το χέρι μου και είχε βγει θετικό). Πάμε με το σύντροφό μου στο φαρμακείο για ραπιντ και βγαίνει αυτός θετικός κι εγώ αρνητική. Μου κάνουν επαναληπτικο και πάλι αρνητικό. Πάνε και οι 2 φίλες μου που ήμασταν μαζί το Σάββατο κι έχουν τα ίδια συμπτώματα και βγαίνει η μία θετική και η άλλη αρνητική. Αξιόπιστα αυτά τα τεστ. 

Περαστικά σου κορίτσι μου και εύχομαι να το περάσεις ανώδυνα !! Σου είπαν αν είναι η όμικρον ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Απλά τρομάζεις που το βλέπεις...αυτο

Εύχομαι να είναι όλα καλά και μην ανησυχείς, πολλές εγκυμοσύνες είχαν λίγο αίματακι από οτι έχω ακούσει 💓💓 νομίζω απλά έτυχε 💓 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου και εύχομαι να το περάσεις ανώδυνα !! Σου είπαν αν είναι η όμικρον ; 

Ευχαριστώ πολύ! ❤️ Δε μου είπαν γιατί δεν έχω κάνει pcr. Έκανα μόνη μου σελφι λόγω συμπτωμάτων που βγήκε θετικό και μάλιστα το ραπιντ έξω βγήκε αρνητικό και θα ξαναπάω αύριο. Λογικά ειναι όμικρον γιατί είμαστε όλοι τριπλοεμβολιασμενοι και μόνο εγώ έχω λίγο κρύωμα παραπάνω. Οι άλλοι είναι πιο χαλαρά κι από μένα που είμαι αρκετά χαλαρά απλά αισθάνομαι άρρωστη (ήμασταν έξω με παρέα το Σάββατο και είμαστε όλοι σε αντίστοιχη φάση εκτός αυτών που κόλλησαν τα Χριστούγεννα). Έχει κάνει η μία φίλη μου και pcr γιατί δουλεύει σε νοσοκομείο οπότε θα μας πει φαντάζομαι. Αν δεν ήταν η κατάσταση με τον κοβιντ δε θα έδινα σημασία σε τέτοιο κρύωμα. Θα έμενα σπίτι 2 μέρες να ξεκουραστώ λογικά και αν δεν ήμουν έγκυος μπορεί ούτε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μια χαρά είναι η μπέμπα σας ευχαριστώ πολύ όλες...ανάπαυση μου είπε γενικότερα κ προληπτικά μου έδωσε χάπια προγεστερονης...κατά τα άλλα μια χαρά μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο...❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου μια χαρά είναι η μπέμπα σας ευχαριστώ πολύ όλες...ανάπαυση μου είπε γενικότερα κ προληπτικά μου έδωσε χάπια προγεστερονης...κατά τα άλλα μια χαρά μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο...❤

Μπράβο @Angelaki91! Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά! ❤️Εχει και τα θετικά της η αγωνία γιατί είδατε τη μπεμπούλα σας ενδιάμεσα στα ραντεβού! Πολλές φορές σκέφτομαι τι ωραία θα ήταν να μπορώ να τη δω τώρα! Το μία φορά το μήνα μου φαίνεται αραιό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelaki91 τέλεια νέα! 😍Είδες που δεν ήταν τίποτα τελικά; Το πολύ και έντονο ζωηρό κόκκινο αίμα να φοβόμαστε, όχι τις σταγόνες ή τη μικρή ποσότητα....

@MyNa ποιο στηθοσκόπιο έχεις για τους παλμούς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@Angelaki91 τέλεια νέα! 😍Είδες που δεν ήταν τίποτα τελικά; Το πολύ και έντονο ζωηρό κόκκινο αίμα να φοβόμαστε, όχι τις σταγόνες ή τη μικρή ποσότητα....

@MyNa ποιο στηθοσκόπιο έχεις για τους παλμούς;

Είναι ένα littmann με διπλό κώδωνα, ενηλίκων και παιδιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξαναπήγα στη γιατρό μου για να μου περάσει τις εξετάσεις που έκανα χθες στο βιβλιάριο εγκυμοσύνης και τη ρώτησα αν μπορεί να ''ξεφυτρώσει'' τσουτσούνι 😜 Μου είπε ότι κανονικά είναι νωρίς για να πούμε με βεβαιότητα το φύλο καθώς επιβεβαιώνεται στη β'επιπέδου. Η αδερφή του άντρα μου μέχρι τη β'επιπέδου ήξερε ότι έχει κορίτσι και εκείνη τη μέρα έμαθε ότι τελικά έχει αγόρι, οπότε σταματάω να κοιτάζω τα ροζ μη με βρει καμιά λαχτάρα και τρέχω να τα αλλάζω όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Σήμερα ξαναπήγα στη γιατρό μου για να μου περάσει τις εξετάσεις που έκανα χθες στο βιβλιάριο εγκυμοσύνης και τη ρώτησα αν μπορεί να ''ξεφυτρώσει'' τσουτσούνι 😜 Μου είπε ότι κανονικά είναι νωρίς για να πούμε με βεβαιότητα το φύλο καθώς επιβεβαιώνεται στη β'επιπέδου. Η αδερφή του άντρα μου μέχρι τη β'επιπέδου ήξερε ότι έχει κορίτσι και εκείνη τη μέρα έμαθε ότι τελικά έχει αγόρι, οπότε σταματάω να κοιτάζω τα ροζ μη με βρει καμιά λαχτάρα και τρέχω να τα αλλάζω όλα

Αυτό δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται! Εμείς βλέπαμε τα χείλη του αιδοίου πόση ώρα. Δε μπορώ να δεχτώ να αλλάξει 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η κουνιάδα μου έβλεπαν τα υποτιθέμενα χείλη αλλά εξελίχθηκαν σε όρχεις (έτσι μου είπε συγκεκριμένα) όπως και το πέος δεν ήταν ο λώρος! Στον γιο μου πριν την αυχενική μου είπε ο γιατρός ''πάρε την κόρη σου'' κι εγώ το έδεσα κόμπο! 1 εβδομάδα μετά όμως είδαμε πεντακάθαρα τα προσόντα του και, ενώ δεν είχα θέμα πριν μου πει τι είναι, όταν μου το ''άλλαξε'' ξενέρωσα πολύ. Όχι επί 2 μήνες να ξέρω ότι είναι κορίτσι και να μου το αλλάξουν μετά! Είχε ψωνίσει κιόλας μερικά ρούχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Και η κουνιάδα μου έβλεπαν τα υποτιθέμενα χείλη αλλά εξελίχθηκαν σε όρχεις (έτσι μου είπε συγκεκριμένα) όπως και το πέος δεν ήταν ο λώρος! Στον γιο μου πριν την αυχενική μου είπε ο γιατρός ''πάρε την κόρη σου'' κι εγώ το έδεσα κόμπο! 1 εβδομάδα μετά όμως είδαμε πεντακάθαρα τα προσόντα του και, ενώ δεν είχα θέμα πριν μου πει τι είναι, όταν μου το ''άλλαξε'' ξενέρωσα πολύ. Όχι επί 2 μήνες να ξέρω ότι είναι κορίτσι και να μου το αλλάξουν μετά! Είχε ψωνίσει κιόλας μερικά ρούχα...

Καλά θεωρητικά λένε ότι και μέχρι να γεννηθεί δεν είσαι σίγουρη για το φύλο, αλλά δεν είναι λίγο αγχωτικό στις 17-18 εβδομάδες να μη φαίνονται όρχεις και πέος; ενώ το κοιτάς το μωρό από παντού αναλυτικά; Νόμιζα ότι δεν είναι σίγουροι αν το μωρό δεν παίρνει καλή θέση ή έχει κλειστά πόδια κλπ. Έχω ακούσει τόσες κοπέλες που το καταλαβαίνουν μόνες τους ότι έχουν αγόρι από τη 14η εβδομάδα! Υποτίθεται τότε αναπτύσσεται. Στην αυχενική δεν το συζητώ, από το σχήμα της λεκάνης το λένε αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι, όχι από το αν έχει εξωτερικά γεννητικά όργανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση!!!! Πώς γίνεται να μην τα βλέπουν, εδώ βλέπουν ολόκληρη ανατομία! Δηλαδή πρέπει να είναι τρομεροί επιστήμονες για να μη βλέπουν, να μη μπορούν να ξεχωρίσουν!!! Στις 18 εβδ0μάδες είναι πλήρως σχηματισμένα τα γεννητικά όργανα των εμβρύων.

Διαβάζω και άλλες ιστορίες και δεν ξέρω τι να πιστέψω, ειλικρινά! Στην αυχενική πάντως δε μου είπαν φύλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Μπράβο @Angelaki91! Ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά! ❤️Εχει και τα θετικά της η αγωνία γιατί είδατε τη μπεμπούλα σας ενδιάμεσα στα ραντεβού! Πολλές φορές σκέφτομαι τι ωραία θα ήταν να μπορώ να τη δω τώρα! Το μία φορά το μήνα μου φαίνεται αραιό! 

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Ελπίζω κ εσυ να είσαι καλά!!! Είναι μαρτύριο όχι απλά αραιό!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa περαστικά!εύχομαι να το περάσεις ανώδυνα!

@Angelaki91Χαίρομαι που όλα πάνε καλά!είμαι σιγουρη πόσο θα τρόμαξες, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι!

Όσον αφορά το φύλο κι εγω εχω μπερδευτεί...σε εμάς στην αυχενική είπε 90% κορίτσι,μάλιστα μας έδειχνε χείλη αιδοίου, ακόμη και την κλειτορίδα. Την επόμενη εβδομάδα της αυχενικής , στον μηνιαίο υπέρηχο, ο γυναικολόγος μου, χωρίς να του πω τι ειχε δει στην αυχενική ο αλλος γιατρός, μέσα σε 2 λεπτά μου είπε κορίτσι...αλλαααα βρε παιδιά στη νύφη μου 3 στα 3 είχαν πέσει έξω, άλλοι γιατροι βέβαια, αλλα και πάλι αναρωτιέμαι είναι τόσο δύσκολο να δει κάποιος πριν τη β επιπέδου?

Προς Θεού δεν εχω κάποια προτίμηση, ούτως ή άλλως είναι το πρώτο μου παιδάκι, αλλά δεν ξέρω...ονειρευόμαστε πια τη ζωη μας με τη μπέμπα κι η αλήθεια είναι ότι αν γίνει μπέμπης θα μου έρθει λιγο απότομο!😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

@MyNa περαστικά!εύχομαι να το περάσεις ανώδυνα!

@Angelaki91Χαίρομαι που όλα πάνε καλά!είμαι σιγουρη πόσο θα τρόμαξες, αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι!

Όσον αφορά το φύλο κι εγω εχω μπερδευτεί...σε εμάς στην αυχενική είπε 90% κορίτσι,μάλιστα μας έδειχνε χείλη αιδοίου, ακόμη και την κλειτορίδα. Την επόμενη εβδομάδα της αυχενικής , στον μηνιαίο υπέρηχο, ο γυναικολόγος μου, χωρίς να του πω τι ειχε δει στην αυχενική ο αλλος γιατρός, μέσα σε 2 λεπτά μου είπε κορίτσι...αλλαααα βρε παιδιά στη νύφη μου 3 στα 3 είχαν πέσει έξω, άλλοι γιατροι βέβαια, αλλα και πάλι αναρωτιέμαι είναι τόσο δύσκολο να δει κάποιος πριν τη β επιπέδου?

Προς Θεού δεν εχω κάποια προτίμηση, ούτως ή άλλως είναι το πρώτο μου παιδάκι, αλλά δεν ξέρω...ονειρευόμαστε πια τη ζωη μας με τη μπέμπα κι η αλήθεια είναι ότι αν γίνει μπέμπης θα μου έρθει λιγο απότομο!😆😆😆

Εμάς στην αυχενική ο εμβρυολόγος δεν ήθελε να πει γιατί ήταν πολύ νωρίς και είπε ότι αν τον πιέζαμε πολύ να κάνει υπο΄θεση από το σκελετό  θα έλεγε κορίτσι. Μετά στις 14 εβδομάδες ο γυναικολόγος είπε κι αυτός μάλλον κορίτσι, αλλά κι αυτός επισήμανε ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και αυτό μπορεί να αλλάξει. Και τελικά στις 17 εβδομάδες μας ρώτησε αν είχαμε δει φύλο και το έψαξε πολύ πολύ αναλυτικά και μας επιβεβαίωσε κορίτσι. Σε αυτόν τον υπέρηχο δεν άφησε πια κάποια αμφιβολία. Φάνηκε σίγουρος Εκεί μας έδειχνε τις γραμμές από τα χείλη του αιδοίου κλπ.. Στην αυχενική αυτά δεν έχουν σχηματιστεί ακόμα κανονικά. Μήπως έδειχνε πού θα σχηματιστούν ή κάτι στην ανατομία και το σκελετό σχετικό με αυτά;

Λογικό πάντως, εμείς έχουμε αποφασίσει και όνομα! Σίγουρα δε θα ήθελα ξαφνικά να αλλάξει. Εντωμεταξύ, μέχρι το 2ο "μάλλον κορίτσι" το φανταζόμουν αγόρι. Θα πάθω μεγάλο σοκ τώρα που το φαντάζομαι τόσο καιρό κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Σήμερα ξαναπήγα στη γιατρό μου για να μου περάσει τις εξετάσεις που έκανα χθες στο βιβλιάριο εγκυμοσύνης και τη ρώτησα αν μπορεί να ''ξεφυτρώσει'' τσουτσούνι 😜 Μου είπε ότι κανονικά είναι νωρίς για να πούμε με βεβαιότητα το φύλο καθώς επιβεβαιώνεται στη β'επιπέδου. Η αδερφή του άντρα μου μέχρι τη β'επιπέδου ήξερε ότι έχει κορίτσι και εκείνη τη μέρα έμαθε ότι τελικά έχει αγόρι, οπότε σταματάω να κοιτάζω τα ροζ μη με βρει καμιά λαχτάρα και τρέχω να τα αλλάζω όλα

Ωχ λες? Πάνω που άρχισα να συνηθίζω στην ιδέα? Δε ξέρω εμένα στην αυχενικη μ είπαν μάλλον κορίτσι κ πριν λίγες μέρες στον υπερηχο σε καινούριο γιατρό γτ είμαι Αθήνα αυτο το καιρό, μου λέει σας έχουν πει φύλλο? Λεω όχι με σιγουριά. Μου λέει κορίτσι τ βλέπω έχει λεει 3 γραμμές εκει χαμηλα κ έτσι κατάλαβε οτι είναι κορίτσι.. Λέτε στη β επιπέδου να μ πουν ότι φύτρωσε κανένα τσουτσουνι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα και η κουνιάδα μου μέχρι τον 5ο ήξερε κορίτσι, είχε ψωνίσει κιόλας μερικά φορμάκια, κάποιες φίλες της της είχαν πάρει ροζ πετσέτες κλπ και ξαφνικά πάει στη β'επιπέδου και είδαν το αγοράκι της! Ο ίδιος γιατρός που της είχε κάνει αυχενική και της είχε πει 100% κορίτσι. Μέχρι και όνομα είχαν βρει, υποκοριστικό, τα πάντα. Είναι να τρελαίνεσαι, είναι το πρώτο της και μοναδικό παιδί και ήθελε πολύ κορίτσι!

Εδώ εγώ που στην πρώτη μου εγκυμοσύνη 1 εβδομάδα ''ήξερα'' ότι είναι κορίτσι και όταν πήγα για αυχενική είδαμε τα προσόντα του και έπαθα σοκ, χωρίς να έχω καν προτίμηση σε φύλο, όχι να μου το αλλάξουν τον 5ο μήνα...

Τώρα ενώ έχω ένστικτο για κορίτσι, θέλω αγόρι πάλι. Αλλά ο άντρας μου λέει ότι 4 γιατροί μας είπαν κορίτσι, πόσο λάθος να κάνουν και οι 4; Δεν ξέρω. Πάντως μόνο στη β'επιπέδου θα σιγουρευτώ. Ίσως προσγειώθηκα κάπως απότομα, ίσως έχω επηρεαστεί από όσα έχω διαβάσει.

Σημασία έχει να είναι καλά τα μωράκια και ας είναι ό,τι θέλουν! Είναι 100% αλήθεια πως μόλις το δεις για πρώτη φορά ξεχνάς τα πάντα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου μια χαρά είναι η μπέμπα σας ευχαριστώ πολύ όλες...ανάπαυση μου είπε γενικότερα κ προληπτικά μου έδωσε χάπια προγεστερονης...κατά τα άλλα μια χαρά μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο...❤

Αχ πως σε νιώθω... εγώ που κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το λίγο αίμα....

Ισχύει το φρέσκο το αίμα μου είπαν κ μένα είναι ανησυχητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε? 

 @Angelaki91 τέλεια τα νέα σου είδες όλα πήγαν καλά ❤️ όσο μπορείς να ξεκουραζεσαι ❤️

στις πριν 23 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα θετική κι εγώ σε κοβιντ. Είχα από χθες καταρροη, πονόλαιμο και αίσθηση ότι είμαι άρρωστη. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό και σήμερα ξανά και βγήκε θετικό! Δε θα ηρεμήσουμε! Ελπίζω ότι θα με πάει χαλαρά όπως είναι τώρα 

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η MyNa είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Να σας πω το σουρεαλ της ημέρας. Έκανα σελφ λόγω συμπτωμάτων χθες βγήκε αρνητικό, ξαναέκανα σήμερα βγήκε θετικό στο λεπτό (μου θύμισε το εγκυμοσύνης που δεν πρόλαβα να το αφήσω από το χέρι μου και είχε βγει θετικό). Πάμε με το σύντροφό μου στο φαρμακείο για ραπιντ και βγαίνει αυτός θετικός κι εγώ αρνητική. Μου κάνουν επαναληπτικο και πάλι αρνητικό. Πάνε και οι 2 φίλες μου που ήμασταν μαζί το Σάββατο κι έχουν τα ίδια συμπτώματα και βγαίνει η μία θετική και η άλλη αρνητική. Αξιόπιστα αυτά τα τεστ. 

Περαστικά @MyNa βιταμίνες και χυμους και γρήγορα θα είσαι καλά!

Αυτά τα τεστ είναι τόσο αξιόπιστα που ατόμα γνωστοί μου με συμπτώματα και πυρετό βγαίνουν αρνητικά 😂

Το πιο καλό όμως ξέρεις ποιο είναι, εμβολιασμενος ανεμβολιαστος στις 5 μέρες με αρνητικό τεστ πας για δουλειά.... 

Και πόσα τεστ έχουν ξαναδείξει θετικά την ίδια μέρα... Εκεί να δεις χαμός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Ευχαριστώ πολύ! ❤️ Δε μου είπαν γιατί δεν έχω κάνει pcr. Έκανα μόνη μου σελφι λόγω συμπτωμάτων που βγήκε θετικό και μάλιστα το ραπιντ έξω βγήκε αρνητικό και θα ξαναπάω αύριο. Λογικά ειναι όμικρον γιατί είμαστε όλοι τριπλοεμβολιασμενοι και μόνο εγώ έχω λίγο κρύωμα παραπάνω. Οι άλλοι είναι πιο χαλαρά κι από μένα που είμαι αρκετά χαλαρά απλά αισθάνομαι άρρωστη (ήμασταν έξω με παρέα το Σάββατο και είμαστε όλοι σε αντίστοιχη φάση εκτός αυτών που κόλλησαν τα Χριστούγεννα). Έχει κάνει η μία φίλη μου και pcr γιατί δουλεύει σε νοσοκομείο οπότε θα μας πει φαντάζομαι. Αν δεν ήταν η κατάσταση με τον κοβιντ δε θα έδινα σημασία σε τέτοιο κρύωμα. Θα έμενα σπίτι 2 μέρες να ξεκουραστώ λογικά και αν δεν ήμουν έγκυος μπορεί ούτε αυτό. 

Τα Χριστούγεννα ήρθα σε επαφή με κρούσμα, κρύωσα και εγώ τις επόμενες μέρες κ ήμουν σίγουρη ότι ήταν κόβιντ… τελικά έκανα 3 τεστ ραπιντ στο φαρμακείο και τα τρία αρνητικά. 
Υπομονή και περαστικά… χαίρομαι που το περνάς ελαφριά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Αχ πως σε νιώθω... εγώ που κοιμάμαι και ξυπνάω με αυτό το λίγο αίμα....

Ισχύει το φρέσκο το αίμα μου είπαν κ μένα είναι ανησυχητικό.

Το ξέρω κορίτσι μου...πως εισαι εσυ; όλα καλα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες γυρίσαμε από τον γιατρό είδαμε τον μπεμπακο μας είναι μεγάλος. Και. Ζωηρός και πολυ καλα και εκείνος και ο περιβαλοντας χώρος του δόξα τον Θεό έκλεισα και. Την Β επιπεδου. Όλα σουπερ και η ξεκουραση που εριξα φάνηκε. Και επίσης επιβαιβαιωσα ότι αυτό που νιώθω είναι ο μπέμπης μου το είπε και η γιατρός μου ότι δεν είναι το έντερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Καλησπερα μανουλες γυρίσαμε από τον γιατρό είδαμε τον μπεμπακο μας είναι μεγάλος. Και. Ζωηρός και πολυ καλα και εκείνος και ο περιβαλοντας χώρος του δόξα τον Θεό έκλεισα και. Την Β επιπεδου. Όλα σουπερ και η ξεκουραση που εριξα φάνηκε. Και επίσης επιβαιβαιωσα ότι αυτό που νιώθω είναι ο μπέμπης μου το είπε και η γιατρός μου ότι δεν είναι το έντερο. 

Μπράβο τέλεια 😄 κ εγώ δε ξερω αν αυτό π νιώθω είναι η μπεμπα.. Ενα τακ τακ στ κέντρο νιώθω που κ που σα να με χτυπάς με τ δάχτυλο αλλα απο μέσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Μπράβο τέλεια 😄 κ εγώ δε ξερω αν αυτό π νιώθω είναι η μπεμπα.. Ενα τακ τακ στ κέντρο νιώθω που κ που σα να με χτυπάς με τ δάχτυλο αλλα απο μέσα.. 

Αυτο  είναι η μπεμπα σου ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...