Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!σχετικά με τις αγορές έχω κι εγώ κάποια θεματάκια! Το σπίτι μας εχει ενα υπνοδωμάτιο και σκεφτόμαστε μέχρι του χρόνου την άνοιξη να αφήσουμε το μωρό στην κρεβατοκάμαρα και έπειτα να χωρίσουμε το σαλόνι στα 2...θα μπορούσα να βάλω κούνια στην κρεβατοκάμαρα, άλλα θα έκλεινε πολύ το χώρο, για αυτό σκεφτόμουν να μην πάρω κούνια ως τότε, αλλά λίκνο λίκνο, αλλά δεν ξέρω αν είναι βολικό για το μωρό...αααααχ δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί πολύ με αυτά!αν κάποια σας εχει να μου προτείνει κάτι θα ήμουν ευγνώμων!💓💓💓

Μην αγχώνεσαι για αυτό πιστεύω αν το στρώματακι για το λίκνο είναι όπως πρέπει το μπεμπακι σου δεν θα έχει πρόβλημα κανένα!! 
 

@Anna.gr Καλωσορίσατε εσυ και το μπεμπακι σου στην όμορφη παρέα μας. Πραγματικά είναι τέλειο να μπορείς να μοιράζεσαι χαρές και ανησυχίες με ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν ουσιαστικά. 
 

εγω λέω να πάρω λίκνο σίγουρα που έχει ρόδες για να μπορώ να το πηγαινοφέρνω σε όλα τα δωμάτια. Νομίζω είναι πρακτικό. Και μια φωλίτσα για παρέα στον καναπε. Φωλίτσες έχω δει ότι υπάρχουν οι κανονικές που είναι για μωράκι έως 10 μηνών και οι μεγάλες που είναι έως 18 μηνών. Δεν ξέρω ποια συμφέρει καλύτερα…. 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ΝικηΚ Σχεδόν όλα τα λίκνα έχουν ροδάκια και είναι μέχρι 8-9 μηνών! Πολύ πιο πρακτικά από την κούνια θεωρώ που δεν μετακινείται από δωμάτιο σε δωμάτιο. 

Επίσης μπορείς να βάζεις τη φωλιά μέσα στο λίκνο -λένε ότι κάνουν καλύτερο ύπνο χωρίς διακοπές για τινάγματα που τα ξυπνάνε (στον γιο μου πολλές φορές του κρατούσαμε απαλά χεράκια-ποδαράκια για να μην τινάζεται και ξυπνάει 😁) απλά πρέπει να ελέγξεις τα υφάσματα και να είναι από βαμβάκι που μπορεί να πάρει αέρα. Κάπως το λένε αλλά δε θυμάμαι την ονομασία τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας παρέθετα και link με το λίκνο που έχω επιλέξει αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Κορίτσια έγινα κανονικό μέλος, δε θα περιμένω ώρες για έγκριση του ποστ! 😎

Σε λίκνο πάντως έχω καταλήξει στο Kikka Boο-Bonne Nuit στο χρώμα της μέντας που το υπεραγαπώ και υπερλατρεύω, είχε και ροδακινί αλλά προτιμώ τη μέντα ξεκάθαρα.

Οι κριτικές του είναι πάρα πολύ καλές και το στρώμα του είναι αξιοπρεπέστατο σε σχέση με άλλα που είδα, στο ίδιο εύρος τιμής. Επιπρόσθετα έχει και κουνουπιέρα, κάτι που σε εμάς που γεννάμε κατακαλόκαιρo είναι απαραίτητη! Επίσης είναι ελαφρύ οπότε μετακινείται άνετα από δωμάτιο σε δωμάτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝικηΚ Σ ευχαριστώ πολύ!πολύ χρήσιμη η συμβουλή σου!

@Maya90 Κι εγώ σε αυτό καταλήγω, μου άρεσε πάρα πολύ το χρώμα! Σημαντικό επίσης το ότι το λίκνο μετακινείται! Εγώ δεν σκέφτομαι να πάρω ριλάξ, τουλάχιστον για αρχή γιατί δεν ξέρω αν θα κάτσει, οπότε το λίκνο μου μοιάζει ιδανικό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είχαν βρει άμαθους και μας τα παρουσίζαν ότι είναι όλα αναγκαία και αγοράσαμε μισό πολυκατάστημα, άσε. Πέρα από αυτό, σε πολλά μωράκια δεν αρέσει να είναι στο ριλάξ ή στο πάρκο, γι'αυτό φωλιά και λίκνο για αρχή και αν χρειαστώ κάτι παραπάνω θα πάω να πάρω!

Το πάρκο πάντως είναι ιδανικό για αποθήκευση παιχνιδιών 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Θα σας παρέθετα και link με το λίκνο που έχω επιλέξει αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Κορίτσια έγινα κανονικό μέλος, δε θα περιμένω ώρες για έγκριση του ποστ! 😎

Σε λίκνο πάντως έχω καταλήξει στο Kikka Boο-Bonne Nuit στο χρώμα της μέντας που το υπεραγαπώ και υπερλατρεύω, είχε και ροδακινί αλλά προτιμώ τη μέντα ξεκάθαρα.

Οι κριτικές του είναι πάρα πολύ καλές και το στρώμα του είναι αξιοπρεπέστατο σε σχέση με άλλα που είδα, στο ίδιο εύρος τιμής. Επιπρόσθετα έχει και κουνουπιέρα, κάτι που σε εμάς που γεννάμε κατακαλόκαιρo είναι απαραίτητη! Επίσης είναι ελαφρύ οπότε μετακινείται άνετα από δωμάτιο σε δωμάτιο.

Και εγώ λίκνο θα παρω έχουμε. Δυο κρεββατοκαμαρες και δεν ξέρω αν θαειμω σε αυτό το σπίτι η οχι μέχρι τότε μαζί στο δωμάτιο μετά βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας ❤️❤️Με αυτά θα αρχίσω λοιπόν λίκνο και φωλίτσα … και βλέπουμε τι θα αρέσει στην Μπέμπα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα θετική κι εγώ σε κοβιντ. Είχα από χθες καταρροη, πονόλαιμο και αίσθηση ότι είμαι άρρωστη. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό και σήμερα ξανά και βγήκε θετικό! Δε θα ηρεμήσουμε! Ελπίζω ότι θα με πάει χαλαρά όπως είναι τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα θετική κι εγώ σε κοβιντ. Είχα από χθες καταρροη, πονόλαιμο και αίσθηση ότι είμαι άρρωστη. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό και σήμερα ξανά και βγήκε θετικό! Δε θα ηρεμήσουμε! Ελπίζω ότι θα με πάει χαλαρά όπως είναι τώρα 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Περαστικά σου εύχομαι να το πέρασεις χαλαρα.. Ευτυχώς είσαι πλήρως εμβολιασμενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα θετική κι εγώ σε κοβιντ. Είχα από χθες καταρροη, πονόλαιμο και αίσθηση ότι είμαι άρρωστη. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό και σήμερα ξανά και βγήκε θετικό! Δε θα ηρεμήσουμε! Ελπίζω ότι θα με πάει χαλαρά όπως είναι τώρα 

Καλημέρα κορίτσι μου περαστικά σου...σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Περαστικά σου εύχομαι να το πέρασεις χαλαρα.. Ευτυχώς είσαι πλήρως εμβολιασμενη.. 

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου περαστικά σου...σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

Σας ευχαριστώ πολύ! Να σας πω το σουρεαλ της ημέρας. Έκανα σελφ λόγω συμπτωμάτων χθες βγήκε αρνητικό, ξαναέκανα σήμερα βγήκε θετικό στο λεπτό (μου θύμισε το εγκυμοσύνης που δεν πρόλαβα να το αφήσω από το χέρι μου και είχε βγει θετικό). Πάμε με το σύντροφό μου στο φαρμακείο για ραπιντ και βγαίνει αυτός θετικός κι εγώ αρνητική. Μου κάνουν επαναληπτικο και πάλι αρνητικό. Πάνε και οι 2 φίλες μου που ήμασταν μαζί το Σάββατο κι έχουν τα ίδια συμπτώματα και βγαίνει η μία θετική και η άλλη αρνητική. Αξιόπιστα αυτά τα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ κανονικά έχω β επιπέδου 8 Μαρτίου αλλά θα πάω στον γιατρό σήμερα γιατί είδα 2 τελίτσες αίμα χθες το βραδυ πάνω στο χαρτί όταν σκουπιστηκα σαν 2 κουκιδιτσες πολυ μικρες αλλα τρόμαξα...ο γιατρός μου είπε ανάπαυση μέχρι να με δει... δεν ξανά είδα κάτι από χθες ελπίζω να είναι όλα καλα ...💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@MyNa Περαστικά να είναι και να το περάσεις όσο πιο ελαφριά γίνεται!!

@Angelaki91 Μάλλον θα κουράστηκες κορίτσι μου ή ίσως έκανες κάποια απότομη κίνηση. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Να μας πεις πώς πήγε στο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου εγώ κανονικά έχω β επιπέδου 8 Μαρτίου αλλά θα πάω στον γιατρό σήμερα γιατί είδα 2 τελίτσες αίμα χθες το βραδυ πάνω στο χαρτί όταν σκουπιστηκα σαν 2 κουκιδιτσες πολυ μικρες αλλα τρόμαξα...ο γιατρός μου είπε ανάπαυση μέχρι να με δει... δεν ξανά είδα κάτι από χθες ελπίζω να είναι όλα καλα ...💔

Ακριβώς το ίδιο εχω δει κ εγω κουκιδιτσες μικρές αιμα... Αλλα δεν ήταν τίποτα τελικά... Εύχομαι κ εσένα να μην είναι τίποτα! Ο γιατρός μου τότε ούτε καν να πάω να με δει δε μ είχε πει.. Μου ειπε αν δεν είναι συνεχής το αιμα δεν είναι ανησυχητικό. Θα πας στ γιατρό βέβαια να το διαπιστώσεις, απλα στ λέω για να ηρεμήσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Ακριβώς το ίδιο εχω δει κ εγω κουκιδιτσες μικρές αιμα... Αλλα δεν ήταν τίποτα τελικά... Εύχομαι κ εσένα να μην είναι τίποτα! Ο γιατρός μου τότε ούτε καν να πάω να με δει δε μ είχε πει.. Μου ειπε αν δεν είναι συνεχής το αιμα δεν είναι ανησυχητικό. Θα πας στ γιατρό βέβαια να το διαπιστώσεις, απλα στ λέω για να ηρεμήσεις.. 

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Απλά τρομάζεις που το βλέπεις...αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Να σας πω το σουρεαλ της ημέρας. Έκανα σελφ λόγω συμπτωμάτων χθες βγήκε αρνητικό, ξαναέκανα σήμερα βγήκε θετικό στο λεπτό (μου θύμισε το εγκυμοσύνης που δεν πρόλαβα να το αφήσω από το χέρι μου και είχε βγει θετικό). Πάμε με το σύντροφό μου στο φαρμακείο για ραπιντ και βγαίνει αυτός θετικός κι εγώ αρνητική. Μου κάνουν επαναληπτικο και πάλι αρνητικό. Πάνε και οι 2 φίλες μου που ήμασταν μαζί το Σάββατο κι έχουν τα ίδια συμπτώματα και βγαίνει η μία θετική και η άλλη αρνητική. Αξιόπιστα αυτά τα τεστ. 

Ναι είναι βλαμμένα τα τεστ αυτά.. Όπως κ να έχει περαστικά σας κ να ξεκουράζεσαι.. Να πίνεις και χυμουλι 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου εγώ κανονικά έχω β επιπέδου 8 Μαρτίου αλλά θα πάω στον γιατρό σήμερα γιατί είδα 2 τελίτσες αίμα χθες το βραδυ πάνω στο χαρτί όταν σκουπιστηκα σαν 2 κουκιδιτσες πολυ μικρες αλλα τρόμαξα...ο γιατρός μου είπε ανάπαυση μέχρι να με δει... δεν ξανά είδα κάτι από χθες ελπίζω να είναι όλα καλα ...💔

Μην ανησυχείς καθόλου. Η κολλητή μου επίσης έχει μια στο τόσο αίμα (και παραπάνω από 2 τελίτσες )και το παρακολουθουν και δεν είναι τίποτα. Της είπε από την κούραση μάλλον και να ξεκουραζεται πιο πολύ. Όλα καλά θα είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου. Η κολλητή μου επίσης έχει μια στο τόσο αίμα (και παραπάνω από 2 τελίτσες )και το παρακολουθουν και δεν είναι τίποτα. Της είπε από την κούραση μάλλον και να ξεκουραζεται πιο πολύ. Όλα καλά θα είναι! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ...το ελπίζω κ εμένα μου είπε ανάπαυση και ξεκούραση αλλά θέλει κ να με δει τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου!!! Απλά τρομάζεις που το βλέπεις...αυτο

Εμένα θα μου πεις? Με ειχε πιάσει τρέμουλο απο το φόβο μου, Σιν οτι είχα χαλάσει όλο το χαρτί υγείας για να βλέπω συνέχεια αν εχω αίμα.. Σε τι φάση το είδες? Απλα πηγές για τσίτα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Εμένα θα μου πεις? Με ειχε πιάσει τρέμουλο απο το φόβο μου, Σιν οτι είχα χαλάσει όλο το χαρτί υγείας για να βλέπω συνέχεια αν εχω αίμα.. Σε τι φάση το είδες? Απλα πηγές για τσίτα? 

Πφφφ με καταλαβαίνεις απόλυτα...κ εγώ μετά κάθε τρεις κ λίγο να δω πηγαινα να δω μηπως εχω κατι ναι...πήγα για τσισα κ τα είδα...☹️ περαστικά να ναι όλα κ δεν πειράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Πφφφ με καταλαβαίνεις απόλυτα...κ εγώ μετά κάθε τρεις κ λίγο να δω πηγαινα να δω μηπως εχω κατι ναι...πήγα για τσισα κ τα είδα...☹️ περαστικά να ναι όλα κ δεν πειράζει...

Ολα καλα θα είναι αφού δεν ήταν μεγάλη ποσότητα κ συνεχής ροή.. Κ εγώ να σ πω την αλήθεια δε κατάλαβα απο τι ήταν εμένα.. Δε κουράζομαι καθόλου γενικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου εγώ κανονικά έχω β επιπέδου 8 Μαρτίου αλλά θα πάω στον γιατρό σήμερα γιατί είδα 2 τελίτσες αίμα χθες το βραδυ πάνω στο χαρτί όταν σκουπιστηκα σαν 2 κουκιδιτσες πολυ μικρες αλλα τρόμαξα...ο γιατρός μου είπε ανάπαυση μέχρι να με δει... δεν ξανά είδα κάτι από χθες ελπίζω να είναι όλα καλα ...💔

Ολα καλα θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις βγήκα θετική κι εγώ σε κοβιντ. Είχα από χθες καταρροη, πονόλαιμο και αίσθηση ότι είμαι άρρωστη. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό και σήμερα ξανά και βγήκε θετικό! Δε θα ηρεμήσουμε! Ελπίζω ότι θα με πάει χαλαρά όπως είναι τώρα 

Περαστικαην ανησυχεις καθόλου όλα. Καλά θα είναι μια γρίπη πες πως είναι ουτε θα το καταλάβεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου. Η κολλητή μου επίσης έχει μια στο τόσο αίμα (και παραπάνω από 2 τελίτσες )και το παρακολουθουν και δεν είναι τίποτα. Της είπε από την κούραση μάλλον και να ξεκουραζεται πιο πολύ. Όλα καλά θα είναι! 

Περαστικά κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa περαστικά και γρήγορα! Πίνε χυμό πορτοκάλι και ο,τι άλλο σου πει ο γιατρος για γρήγορη ανάρρωση. Τουλάχιστον είσαι πλήρως εμβολιασμένη οπότε λογικά θα το περάσεις "εύκολα". Να μας κρατάς ενημερες!

@Angelaki91 μην ανησυχείς, όπως σου είπαν τα κορίτσια πιθανόν δε θα είναι κάτι ανησυχητικό, ίσως κάπου ζοριστηκες και το σώμα σου σου δείχνει ότι πρέπει να χαλαρώσεις. Ξεκούραση μέχρι να σε δει ο γιατρουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...