Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Υπέροχα νέα!!! Κ άλλη μπουμπού στην παρέα μας λοιπόν! Εγώ είμαι του 91' !!! ❤ ήθελα να σας ρωτήσω όλες γενικά ποτε θα ξεκινήσετε τα ψώνια δεν έχουμε πάρει απολύτως τπτ οι οικογένειες μας λένε γενικότερα 7 μηνών περίπου...αλλά η αλήθεια μετά την β επιπέδου θα ήθελα να πάρω κάποια πραγματάκια!!! 

Ούτε εγω εχω ψωνίσει ακόμα.. Λέω αο 6ο 7ο να ξεκινήσω.. Μ έχουν δώσει όμως γνωστοι κάτι ρουχαλάκια που δε τα εχω δει ακόμα τα έχει η πεθερά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ούτε εγω εχω ψωνίσει ακόμα.. Λέω αο 6ο 7ο να ξεκινήσω.. Μ έχουν δώσει όμως γνωστοι κάτι ρουχαλάκια που δε τα εχω δει ακόμα τα έχει η πεθερά μου.. 

Ούτε εγώ έχω πάρει κάτι....θέλω πρώτα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά με όσα έγιναν...ένα μαξιλάρι για τον ύπνο πήρα μόνο εχτές που περιμένω να έρθει γτ το όλο ξάπλα με έχει τσακίσει. Από αυτά της εγκυμοσύνης τα μαξιλάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ούτε εγώ έχω πάρει κάτι....θέλω πρώτα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά με όσα έγιναν...ένα μαξιλάρι για τον ύπνο πήρα μόνο εχτές που περιμένω να έρθει γτ το όλο ξάπλα με έχει τσακίσει. Από αυτά της εγκυμοσύνης τα μαξιλάρια.

Μαξιλαρι πρεπει να πάρω επειγόντως. Για το μωρό όχι ακόμα περιπου στον 7ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Ούτε εγώ έχω πάρει κάτι....θέλω πρώτα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά με όσα έγιναν...ένα μαξιλάρι για τον ύπνο πήρα μόνο εχτές που περιμένω να έρθει γτ το όλο ξάπλα με έχει τσακίσει. Από αυτά της εγκυμοσύνης τα μαξιλάρια.

Κ εγώ θέλω να πάρω να ακουμπάω τη κοιλιά μ.. Τώρα έχω ενα μικρό που δε μπορώ να κοιμηθώ αν δε τ βάζω στ κοιλιά μου, κ αργότερα που θα μεγαλώσει κ αλλο λεω να παρω κ εγώ αυτά της εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μαξιλάρια θηλασμού θα σας σώσουν, τα προτείνω ανεπιφύλακτα! Και τώρα στην εγκυμοσυνη και αργότερα στον θηλασμό, είναι πολύ βολικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κ εγώ θέλω να πάρω να ακουμπάω τη κοιλιά μ.. Τώρα έχω ενα μικρό που δε μπορώ να κοιμηθώ αν δε τ βάζω στ κοιλιά μου, κ αργότερα που θα μεγαλώσει κ αλλο λεω να παρω κ εγώ αυτά της εγκυμοσύνης 

Θα σου πω και όταν έρθει το δικό μου αν είναι καλό αν θες γτ ήταν και οικονομικό σχετικά με κάτι άλλες τιμές που έβλεπα. 20 ευρώ το πήραμε και είναι 1.90

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βάλτε άλλη μια μπουμπού στην παρέα, μάλλον κοριτσάκι και εμείς (ήδη το φωνάζω μπουμπουλινα 😁). Όλα καλά στην αυχενική μόνο λόγω χαμηλής pappa μου είπαν να παίρνω salospir κάθε βράδυ (σα γιαγιάκα με ένα σακουλάκι φάρμακα κυκλοφορω🤣🤣🤣). Το μόνο αρνητικό αυτό το ινομυωμα που μεγαλώνει εκεί κάτω αλλά ας γεννηθεί καλά η μπουμπού και θα το βγάλω μετά και αυτό. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει αλλά μου άρεσε η ιδέα της @MyNaνα πάρω υφάσματα και να κάνω κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου βάλτε άλλη μια μπουμπού στην παρέα, μάλλον κοριτσάκι και εμείς (ήδη το φωνάζω μπουμπουλινα 😁). Όλα καλά στην αυχενική μόνο λόγω χαμηλής pappa μου είπαν να παίρνω salospir κάθε βράδυ (σα γιαγιάκα με ένα σακουλάκι φάρμακα κυκλοφορω🤣🤣🤣). Το μόνο αρνητικό αυτό το ινομυωμα που μεγαλώνει εκεί κάτω αλλά ας γεννηθεί καλά η μπουμπού και θα το βγάλω μετά και αυτό. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει αλλά μου άρεσε η ιδέα της @MyNaνα πάρω υφάσματα και να κάνω κάτι. 

Εμένα η νονά της της κενταει κορδελες 😛 μπράβο κοπέλα μου ολα καλα θα πάνε κ το ινομυωματακι θα σταματήσει σε λίγο να μεγαλώνει.. Αντε με το καλο κ η δικιά σου η μπουμπού 💗 εμένα το μόνο παλι που με ταλαιπωρει αρκετά κ ας αλλαξα σίδηρο είναι το έντερο.. Μιλάμε κ τι δε τρώω για να παω κ ντουφαλακ όπως μ είπε ο γιατρός, τίποτα.. Δε ξέρω πως θα βγουν οι μήνες.. Κατα τ αλλα ολα καλα μόνο αυτο το θέμα με ταλαιπωρει αλλα είναι αρκετό για να μ χαλάει τη μέρα με τέτοιους πόνους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου βάλτε άλλη μια μπουμπού στην παρέα, μάλλον κοριτσάκι και εμείς (ήδη το φωνάζω μπουμπουλινα 😁). Όλα καλά στην αυχενική μόνο λόγω χαμηλής pappa μου είπαν να παίρνω salospir κάθε βράδυ (σα γιαγιάκα με ένα σακουλάκι φάρμακα κυκλοφορω🤣🤣🤣). Το μόνο αρνητικό αυτό το ινομυωμα που μεγαλώνει εκεί κάτω αλλά ας γεννηθεί καλά η μπουμπού και θα το βγάλω μετά και αυτό. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει αλλά μου άρεσε η ιδέα της @MyNaνα πάρω υφάσματα και να κάνω κάτι. 

Αν επιτρέπεται πόσο χαμηλη ήταν η αυχενικη; 

Ο ένας γυναικολόγος μου είπε να παίρνω σαλοσπιρ λόγω ποσοστού για προεκλαμψια (1/230) αλλά όταν ρώτησα τη γυναικολόγο που έκανα την αυχενική, η οποία εννοείται είναι πιστοποιημενη, μου είπε οτι αν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα θα μου το είχε πει η ίδια.

Ήξερα ότι δεν πρόκειται να γεννήσω με τον συγκεκριμένο γυναικολόγο, έκανε κι άλλα πολλά... αλλά αυτό ήταν το κερασάκι στην τουρτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου βάλτε άλλη μια μπουμπού στην παρέα, μάλλον κοριτσάκι και εμείς (ήδη το φωνάζω μπουμπουλινα 😁). Όλα καλά στην αυχενική μόνο λόγω χαμηλής pappa μου είπαν να παίρνω salospir κάθε βράδυ (σα γιαγιάκα με ένα σακουλάκι φάρμακα κυκλοφορω🤣🤣🤣). Το μόνο αρνητικό αυτό το ινομυωμα που μεγαλώνει εκεί κάτω αλλά ας γεννηθεί καλά η μπουμπού και θα το βγάλω μετά και αυτό. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει αλλά μου άρεσε η ιδέα της @MyNaνα πάρω υφάσματα και να κάνω κάτι. 

Υπέροχα νέα φέτος είναι η χρόνια της γυναίκας ξεκάθαρα αχαχαχα 

@Eirinakos διάβαζα πρόσφατα μια ανάρτηση μιας εγκύουλας που άλλαξε 3 φορές σίδηρο. 

κοριτσια καλησπέρα και εγώ έχω αρχίσει να κοιτάω έκανα μια λίστα με όλα αυτά που χρειάζομαι. Και σιγά σιγά λέω να ξεκινήσω τα ψώνια! Βέβαια πολλά πράγματα δεν ξέρω κατά ποσό είναι απαραίτητα πχ να πάρω και λίκνο και κάλαθουνα και φωλιά μωρού και ριλαξ ;;;; Σε αυτά νομίζω κατευθύνει ο παιδίατρος ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Εμένα η νονά της της κενταει κορδελες 😛 μπράβο κοπέλα μου ολα καλα θα πάνε κ το ινομυωματακι θα σταματήσει σε λίγο να μεγαλώνει.. Αντε με το καλο κ η δικιά σου η μπουμπού 💗 εμένα το μόνο παλι που με ταλαιπωρει αρκετά κ ας αλλαξα σίδηρο είναι το έντερο.. Μιλάμε κ τι δε τρώω για να παω κ ντουφαλακ όπως μ είπε ο γιατρός, τίποτα.. Δε ξέρω πως θα βγουν οι μήνες.. Κατα τ αλλα ολα καλα μόνο αυτο το θέμα με ταλαιπωρει αλλα είναι αρκετό για να μ χαλάει τη μέρα με τέτοιους πόνους.. 

Καλησπερα κορίτσια με το καλό οι μπεμπουλες σας! Και εγώ έχω θέμα με το έντερο αλήθεια όχι τόσο πόνο αλλά πρήξιμο μπορεί να κάνω κ 3 μέρες να πάω. Τα προβιοτικα μήπως σε βοηθήσουν? Εγώ πίνω κεφιρ καμία φορά όταν ζορίζομαι πολύ η τρώω γιαούρτι. Το καλύτερο που έχω βρει είναι κεφιρ σμουθι 😂😂😂😂😂 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου βάλτε άλλη μια μπουμπού στην παρέα, μάλλον κοριτσάκι και εμείς (ήδη το φωνάζω μπουμπουλινα 😁). Όλα καλά στην αυχενική μόνο λόγω χαμηλής pappa μου είπαν να παίρνω salospir κάθε βράδυ (σα γιαγιάκα με ένα σακουλάκι φάρμακα κυκλοφορω🤣🤣🤣). Το μόνο αρνητικό αυτό το ινομυωμα που μεγαλώνει εκεί κάτω αλλά ας γεννηθεί καλά η μπουμπού και θα το βγάλω μετά και αυτό. Προσωπικά δεν έχω ψωνίσει αλλά μου άρεσε η ιδέα της @MyNaνα πάρω υφάσματα και να κάνω κάτι. 

Και εγώ παίρνω σαλοσπιρ είναι λέει συχνό στις εγκυμοσύνες. Πολλές φορές το δίνουν και προληπτικά. Το προτιμώ να σ πω την αλήθεια από καμιά αντιπηκτικη ένεση! Που να τρυπισω την δίδυμη κοιλίτσα μου κ μόνο στην σκέψη αγχώθηκα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝικηΚ είπε:

Υπέροχα νέα φέτος είναι η χρόνια της γυναίκας ξεκάθαρα αχαχαχα 

@Eirinakos διάβαζα πρόσφατα μια ανάρτηση μιας εγκύουλας που άλλαξε 3 φορές σίδηρο. 

κοριτσια καλησπέρα και εγώ έχω αρχίσει να κοιτάω έκανα μια λίστα με όλα αυτά που χρειάζομαι. Και σιγά σιγά λέω να ξεκινήσω τα ψώνια! Βέβαια πολλά πράγματα δεν ξέρω κατά ποσό είναι απαραίτητα πχ να πάρω και λίκνο και κάλαθουνα και φωλιά μωρού και ριλαξ ;;;; Σε αυτά νομίζω κατευθύνει ο παιδίατρος ;; 

@ΝικηΚ και εγώ έκανα μια λίστα και μου φαίνεται βουνό. Το λίκνο επειδή είναι για λίγους μήνες δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο, αν έχεις χώρο στο δωμάτιο σας πάρε κούνια κατευθείαν. Είναι χαμένα χρήματα, μόνο στο χώρο βοηθάει.

Φωλιά μπορείς να πάρεις έχει και άλλους τρόπους χρήσης μετέπειτα. Για μένα με τα δίδυμα θεωρώ την καλαθουνα ανούσια γιατί όπου κ να πάω κ να μετά κινηθώ θα πρέπει να πάρω το αυτοκίνητο οπότε σίγουρα θα πάω καθίσματα αυτοκινήτου τα οποία να μπαίνουν κ στο καροτσι. 

Επίσης με το ρηλαξ βλέπεις κάποια μωράκια είναι δεκτικά κάποια άλλα όχι να μείνουν εκεί. Εγώ βρήκα ένα ρηλαξ με Πολλές θεσεις και αναλόγως θα το χρησιμοποιήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

@ΝικηΚ και εγώ έκανα μια λίστα και μου φαίνεται βουνό. Το λίκνο επειδή είναι για λίγους μήνες δεν ξέρω αν είναι χρήσιμο, αν έχεις χώρο στο δωμάτιο σας πάρε κούνια κατευθείαν. Είναι χαμένα χρήματα, μόνο στο χώρο βοηθάει.

Φωλιά μπορείς να πάρεις έχει και άλλους τρόπους χρήσης μετέπειτα. Για μένα με τα δίδυμα θεωρώ την καλαθουνα ανούσια γιατί όπου κ να πάω κ να μετά κινηθώ θα πρέπει να πάρω το αυτοκίνητο οπότε σίγουρα θα πάω καθίσματα αυτοκινήτου τα οποία να μπαίνουν κ στο καροτσι. 

Επίσης με το ρηλαξ βλέπεις κάποια μωράκια είναι δεκτικά κάποια άλλα όχι να μείνουν εκεί. Εγώ βρήκα ένα ρηλαξ με Πολλές θεσεις και αναλόγως θα το χρησιμοποιήσω. 

Εγω για αρχή λέω να πάω αύριο να παρω ρουχα εγκυμοσύνης 😛 αρχίζει κ πιέζει η μικρή... Αλλα με άγχωσαν ολα τα αλλα δεν έχω κάτσει ούτε να τα σκεφτώ 😛 αλλα πρέπει να αρχίσω μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!σχετικά με τις αγορές έχω κι εγώ κάποια θεματάκια! Το σπίτι μας εχει ενα υπνοδωμάτιο και σκεφτόμαστε μέχρι του χρόνου την άνοιξη να αφήσουμε το μωρό στην κρεβατοκάμαρα και έπειτα να χωρίσουμε το σαλόνι στα 2...θα μπορούσα να βάλω κούνια στην κρεβατοκάμαρα, άλλα θα έκλεινε πολύ το χώρο, για αυτό σκεφτόμουν να μην πάρω κούνια ως τότε, αλλά λίκνο λίκνο, αλλά δεν ξέρω αν είναι βολικό για το μωρό...αααααχ δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί πολύ με αυτά!αν κάποια σας εχει να μου προτείνει κάτι θα ήμουν ευγνώμων!💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Έγινα μέλος πριν μερικές μέρες και ήθελα να στείλω αλλά, με ένα αγοράκι 16 μηνών, πάντα κάτι προέκυπτε 😂. Έγκυος κι εγώ στο 2ο παιδάκι μας με ΠΗΤ 05/07, φύλλο όμως δεν μάθαμε ακόμη με σιγουριά, μας το κρατάει για έκπληξη. Επίσης, να ευχηθώ μέσα απ' την καρδιά μου με το καλό τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά σε όλες σας! Πολύ μου αρέσει η παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Anna.gr είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έγινα μέλος πριν μερικές μέρες και ήθελα να στείλω αλλά, με ένα αγοράκι 16 μηνών, πάντα κάτι προέκυπτε 😂. Έγκυος κι εγώ στο 2ο παιδάκι μας με ΠΗΤ 05/07, φύλλο όμως δεν μάθαμε ακόμη με σιγουριά, μας το κρατάει για έκπληξη. Επίσης, να ευχηθώ μέσα απ' την καρδιά μου με το καλό τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά σε όλες σας! Πολύ μου αρέσει η παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ!!

Καλώς όρισες κ με το καλο το μπεμπακι σου... Αρα εσυ μας περνάς για λίγο στις εβδομάδες😛 εγω πχ εχω πητ 18 με 21 ιλουλιου.. Αχχ σας συγχαίρω εσάς που έχετε μωράκια κ είσαστε στο 2ρο. Δε μπορώ να φανταστώ με τόση ταλαιπωρία που είχα στην αρχή να είχα κ μωράκι.. Αφού σκέφτομαι το 2ρο να τ κάνω σε 4 5 χρόνια 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!σχετικά με τις αγορές έχω κι εγώ κάποια θεματάκια! Το σπίτι μας εχει ενα υπνοδωμάτιο και σκεφτόμαστε μέχρι του χρόνου την άνοιξη να αφήσουμε το μωρό στην κρεβατοκάμαρα και έπειτα να χωρίσουμε το σαλόνι στα 2...θα μπορούσα να βάλω κούνια στην κρεβατοκάμαρα, άλλα θα έκλεινε πολύ το χώρο, για αυτό σκεφτόμουν να μην πάρω κούνια ως τότε, αλλά λίκνο λίκνο, αλλά δεν ξέρω αν είναι βολικό για το μωρό...αααααχ δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί πολύ με αυτά!αν κάποια σας εχει να μου προτείνει κάτι θα ήμουν ευγνώμων!💓💓💓

Κ εμεις 1 έχουμε κ φτιάχνουμε το δικό μας που είναι πιο μεγάλο. Σκεφτόμαστε να μένουμε στο ίδιο δωμάτιο με το μωρό προς τ παρόν. Κ εγώ που να βάλω τη κούνια σκέφτομαι! Ίσως να αφαιρέσω κάτι απο τ δωμάτιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Υπέροχα νέα φέτος είναι η χρόνια της γυναίκας ξεκάθαρα αχαχαχα 

@Eirinakos διάβαζα πρόσφατα μια ανάρτηση μιας εγκύουλας που άλλαξε 3 φορές σίδηρο. 

κοριτσια καλησπέρα και εγώ έχω αρχίσει να κοιτάω έκανα μια λίστα με όλα αυτά που χρειάζομαι. Και σιγά σιγά λέω να ξεκινήσω τα ψώνια! Βέβαια πολλά πράγματα δεν ξέρω κατά ποσό είναι απαραίτητα πχ να πάρω και λίκνο και κάλαθουνα και φωλιά μωρού και ριλαξ ;;;; Σε αυτά νομίζω κατευθύνει ο παιδίατρος ;; 

Και εγώ τις ίδιες απορίες με εσενα έχω κορίτσι μου με συμβουλευουν κ φιλες μου που εχουν μωρακια αλλα αναλογα κ την καθε μανουλα...λίκνο πιστεύω σίγουρα και μετά σκεφτόμουν η ριλαξ η φωλιά λογικά...γτ όλα μου φαίνονται υπερβολικά όχι ότι δεν θα τα ήθελα όλα 🤣 αλλά για εξοικονόμηση χώρου πιο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Anna.gr είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έγινα μέλος πριν μερικές μέρες και ήθελα να στείλω αλλά, με ένα αγοράκι 16 μηνών, πάντα κάτι προέκυπτε 😂. Έγκυος κι εγώ στο 2ο παιδάκι μας με ΠΗΤ 05/07, φύλλο όμως δεν μάθαμε ακόμη με σιγουριά, μας το κρατάει για έκπληξη. Επίσης, να ευχηθώ μέσα απ' την καρδιά μου με το καλό τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά σε όλες σας! Πολύ μου αρέσει η παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου!!! 😍 μπράβο που αντέχετε να μην μάθετε φυλο εμείς θα είχαμε σκάσει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει κούνια, έπιπλο αλλαξιέρας, ριλάξ, καρότσι 3σε1, πάρκο. Από όλα αυτά χρησιμοποίησα ΜΟΝΟ το καρότσι καθώς κάναμε συγκοίμηση λόγω θηλασμού αρχικά και μετά επέλεξε να πάει μόνος του σε δωμάτιο όταν ένιωσε έτοιμος άρα όλα ήταν άχρηστα.

Τώρα στη μικρή θα πάρω μόνο λίκνο και φωλιά. Αλλαξιέρα θα πάρω ένα στρώμα για να την αλλάζω πάνω στο ''μπουντουάρ'' μου. 

Προτείνω να μην αγοράσετε τόσα πολλά προκαταβολικά, μιλάμε για πολλά λεφτά αν πάνε χαμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλώς όρισες κ με το καλο το μπεμπακι σου... Αρα εσυ μας περνάς για λίγο στις εβδομάδες😛 εγω πχ εχω πητ 18 με 21 ιλουλιου.. Αχχ σας συγχαίρω εσάς που έχετε μωράκια κ είσαστε στο 2ρο. Δε μπορώ να φανταστώ με τόση ταλαιπωρία που είχα στην αρχή να είχα κ μωράκι.. Αφού σκέφτομαι το 2ρο να τ κάνω σε 4 5 χρόνια 😛

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλώς όρισες κ με το καλο το μπεμπακι σου... Αρα εσυ μας περνάς για λίγο στις εβδομάδες😛 εγω πχ εχω πητ 18 με 21 ιλουλιου.. Αχχ σας συγχαίρω εσάς που έχετε μωράκια κ είσαστε στο 2ρο. Δε μπορώ να φανταστώ με τόση ταλαιπωρία που είχα στην αρχή να είχα κ μωράκι.. Αφού σκέφτομαι το 2ρο να τ κάνω σε 4 5 χρόνια 😛

Σ' ευχαριστώ πολύ! Ναι, σήμερα είμαι ακριβώς 19 εβδομάδων. Ααααχ όντως μεγάλο ζόρι η εγκυμοσύνη με ένα μικρό παιδί που τρέχει συνέχεια και δεν σ' ακούει ποτέ. Κι εγώ στις αρχές είχα κάποιες αιμορραγίες και ήμουν συνεχώς ξαπλωμένη και δυσκολεύτηκα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αργότερα θα έχει και τα θετικά της η υπόθεση (ελπίζω 😝

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου!!! 😍 μπράβο που αντέχετε να μην μάθετε φυλο εμείς θα είχαμε σκάσει!!!! 

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!! Μία ανυπομονησία την έχουμε αλλά εμένα το ένστικτό μου μου λέει αγόρι και έχω αρχίσει να το πιστεύω, χαχα. Αν και απ' ό,τι κατάλαβα σχεδόν όλες κορίτσια περιμένετε, μάλλον είναι η χρονιά των κοριτσιών φέτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!σχετικά με τις αγορές έχω κι εγώ κάποια θεματάκια! Το σπίτι μας εχει ενα υπνοδωμάτιο και σκεφτόμαστε μέχρι του χρόνου την άνοιξη να αφήσουμε το μωρό στην κρεβατοκάμαρα και έπειτα να χωρίσουμε το σαλόνι στα 2...θα μπορούσα να βάλω κούνια στην κρεβατοκάμαρα, άλλα θα έκλεινε πολύ το χώρο, για αυτό σκεφτόμουν να μην πάρω κούνια ως τότε, αλλά λίκνο λίκνο, αλλά δεν ξέρω αν είναι βολικό για το μωρό...αααααχ δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί πολύ με αυτά!αν κάποια σας εχει να μου προτείνει κάτι θα ήμουν ευγνώμων!💓💓💓

Η αλήθεια είναι πως το λίκνο βολεύει αλλά είναι ιδανικό μόνο για τους πρώτους 6 μήνες. Μετά μεγαλώνει το μωρό και περιορίζεται. Θα σου πρότεινα κατευθείαν κούνια και μια βρεφική φωλίτσα τον πρώτο καιρό. Δες διαστάσεις λίκνου και κούνιας σε διάφορα sites κι αποφάσισε βάσει του χώρου που έχετε στο δωμάτιο.  Με το καλό το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έδινα στο μεταπτυχιακό μου σήμερα και ένιωσα μια εξάντληση με τη διαδικασία. Στην Αθήνα που ζω φυσάει πολύ και κάνει κρύο. 

@Anna.gr καλωσηρθες! Με το καλό το μωράκι σου και να χαίρεσαι το αγοράκι σου! Εδώ στην ομάδα οι περισσότερες περιμένουμε κοριτσάκια! Εμείς το είδαμε στον τελευταίο υπέρηχο που ήμουν σχεδόν 17 εβδομάδων. Λογικά θα δείτε στη Β επιπέδου φαντάζομαι αν δεν έχετε άλλο υπέρηχο πιο πριν! Εκτός αν δε θέλετε να μάθετε μέχρι να γεννηθεί. Εγώ εχω πητ 13/7. Μια εβδομάδα διαφορά έχουμε. 

 

Εμεις δεν έχουμε καθόλου φίλους που να έχουν παιδάκια. Τώρα έχουμε συμπέσει με κάποιους και περιμένουν κι αυτοί, αλλά δεν έχω ιδέα τι πράγματα πρέπει να πάρω. Κάθομαι και διαβάζω και βλέπω βιντεακια κλπ. Μου είπε η ξαδελφη μου ότι θα μου βρει λίκνο, οπότε με αυτό θα το έχω στο δωμάτιό μας στην αρχή. Μετακομισαμε πέρσι με τη λογική να είμαστε σε μεγαλύτερο σπίτι αφού θέλαμε να κάνουμε παιδάκι και έχουμε και παιδικό δωμάτιο (που τώρα το έχουμε ξενώνα). Μάλλον θα πάρουμε μια συρταριερα και μια κούνια για εκεί αλλά δεν ξέρω σε ποια ηλικία θα πρέπει να του αλλάξουμε δωμάτιο. Ο καθένας λέει κάτι άλλο και πήρα τώρα και 2 μαμαδοβιβλία να διαβάσω. Κατά τα άλλα θα του ραψω μια φωλιτσα που έχω βρει ένα tutorial. Ελπίζω να βγει αξιοπρεπής να σας της στείλω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έδινα στο μεταπτυχιακό μου σήμερα και ένιωσα μια εξάντληση με τη διαδικασία. Στην Αθήνα που ζω φυσάει πολύ και κάνει κρύο. 

@Anna.gr καλωσηρθες! Με το καλό το μωράκι σου και να χαίρεσαι το αγοράκι σου! Εδώ στην ομάδα οι περισσότερες περιμένουμε κοριτσάκια! Εμείς το είδαμε στον τελευταίο υπέρηχο που ήμουν σχεδόν 17 εβδομάδων. Λογικά θα δείτε στη Β επιπέδου φαντάζομαι αν δεν έχετε άλλο υπέρηχο πιο πριν! Εκτός αν δε θέλετε να μάθετε μέχρι να γεννηθεί. Εγώ εχω πητ 13/7. Μια εβδομάδα διαφορά έχουμε. 

 

Εμεις δεν έχουμε καθόλου φίλους που να έχουν παιδάκια. Τώρα έχουμε συμπέσει με κάποιους και περιμένουν κι αυτοί, αλλά δεν έχω ιδέα τι πράγματα πρέπει να πάρω. Κάθομαι και διαβάζω και βλέπω βιντεακια κλπ. Μου είπε η ξαδελφη μου ότι θα μου βρει λίκνο, οπότε με αυτό θα το έχω στο δωμάτιό μας στην αρχή. Μετακομισαμε πέρσι με τη λογική να είμαστε σε μεγαλύτερο σπίτι αφού θέλαμε να κάνουμε παιδάκι και έχουμε και παιδικό δωμάτιο (που τώρα το έχουμε ξενώνα). Μάλλον θα πάρουμε μια συρταριερα και μια κούνια για εκεί αλλά δεν ξέρω σε ποια ηλικία θα πρέπει να του αλλάξουμε δωμάτιο. Ο καθένας λέει κάτι άλλο και πήρα τώρα και 2 μαμαδοβιβλία να διαβάσω. Κατά τα άλλα θα του ραψω μια φωλιτσα που έχω βρει ένα tutorial. Ελπίζω να βγει αξιοπρεπής να σας της στείλω 😂

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ με το καλό και καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου! 

Θέλουμε να μάθουμε φύλο, αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa εξεταστική να φανταστώ; Καλή επιτυχία! Κι ε \γώ Αθήνα μένω αλλά αυτές τις μέρες είμαστε στο χωριό του άντρα μου (σύνορα Ανατολική Μακεδονία και Θράκη) και έχει κρύο! Χθες όλο το βράδυ έβρεχε.

Από βιβλία έχω να σου προτείνω το ''τα μωρά είναι άνθρωποι της νύχτας''- το είχα διαβάσει και άλλαξε σχεδόν όλη μου η κοσμοθεωρία, βοηθάει πολύ στην αποδοχή της νέας κατάστασης.

@Anna.grκαλώς μας ήρθες! Λογικά θα το δείτε στον επόμενο υπέρηχο, δεν παίζει! Κι εμάς μας κρυβόταν όσες φορές πήγαινα για υπέρηχο, μόνο 1 γιατρός ήταν σίγουρος ότι είναι κορίτσι, στην αυχενική μου είπε η γιατρός ''είναι πολύ μικρό ακόμα για να πω με βεβαιότητα... αλλά δεν είδα κάτι να προεξέχει!'' Όπως και να'χει στη Β'επιπέδου σίγουρα θα φανεί αφού σημειώνουν και το φύλο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...