Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

Συνήθως τα διδυμάκια έρχονται από μόνα τους νωρίτερα αλλά φυσικά ο στόχος είναι να κρατηθούν όσο γίνεται μέσα μας. Δούλευα σε ιατρείο μέχρι πριν 6 μήνες σε ιατρείο και ο γιατρός έλεγε ότι μια μέρα στην κοιλίτσα μας ισοδυναμεί με 7 μέρες στη ΜΕΝΝ άρα καταλαβαίνετε ότι όσο περισότερο αντέχουν μέσα τόσο καλύτερο για εκείνα -καλά όχι μόνο για τα δίδυμα αλλά για όλα τα μωράκια ισχύει αυτό!

Κορίτσια εγώ έκανα πάλι εμετό σήμερα τα ξημερώματα μετά από 1,5 μήνα! Ελπίζω να ήταν τυχαίο και να μην ξαναρχίσουμε πάλι τα ίδια... Επίσης νομίζω πως ξεκινάνε οι καούρες σιγά σιγά 😒 Στον γιο μου είχα τρομερές καούρες, να κλαίω και να μη μπορεί τίποτα να με ηρεμήσει πέρα από παγωτό βανίλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Αν δούμε ότι περνάει ο καιρός και είναι καλά και από αίμα και τα μωρά θα το πάμε όσο πάει,  αλλιώς θα γεννήσω νωρίτερα.

Στο εύχομαι κοπέλα μου... Κ εγώ πιστεύω οτι ολα καλα θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Εγώ παίρνω σε σκόνη διαλυμένο σε νερό ή χυμό μήπως το προσπαθήσεις κ αυτο;;; 

Αμα δε βγάλω άκρη κ με αυτό θα τ δοκιμάσω.. Πάντως διάβασα στις παρενέργειες οτι εχει εντερικες ανωμαλίες κάτι τέτοιο 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε νιώσει τα μπεμπάκια σας; Εγώ νομίζω πως ναι, νιώθω κάτι σα φτερουγίσματα, σαν ''τουκ τουκ'' ανά διαστήματα και δεν ξέρω αν είναι αυτό και εννοείται ΄οτι δε θυμάμαι πώς ήταν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια έχετε νιώσει τα μπεμπάκια σας; Εγώ νομίζω πως ναι, νιώθω κάτι σα φτερουγίσματα, σαν ''τουκ τουκ'' ανά διαστήματα και δεν ξέρω αν είναι αυτό και εννοείται ΄οτι δε θυμάμαι πώς ήταν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Κάτι τέτοιο τουκ τουκ η ταπ ταπ όπως τα λέω εγώ χαχαχαχαχαχα έχω νιώσει κάποιες φορές εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Καλε μόνο εμείς όντως περιμενουμε αγοράκια? 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κάτι τέτοιο τουκ τουκ η ταπ ταπ όπως τα λέω εγώ χαχαχαχαχαχα έχω νιώσει κάποιες φορές εγώ.

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️

Εγώ είμαι η αλλαγή της παρέας έχω ένα μπεμπουκο και μια μπεμπούλα ❤️

@angel35 όλα καλά θα πάνε έχε πίστη και θετική σκέψη 🥰

Και εγώ έχω νιώσει κάτι φτερουγισματα κυρίως η μπέμπα όταν της αρέσει αυτό που τρώω μάλλον χαχαχα. 

Έχετε κράμπες στην κοιλιά κορίτσια? Φαγούρα στον αφαλό? Προσπαθώ να μην ξυνομαι αλλά το χέρι πάει μόνο του 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️

Εγώ είμαι η αλλαγή της παρέας έχω ένα μπεμπουκο και μια μπεμπούλα ❤️

@angel35 όλα καλά θα πάνε έχε πίστη και θετική σκέψη 🥰

Και εγώ έχω νιώσει κάτι φτερουγισματα κυρίως η μπέμπα όταν της αρέσει αυτό που τρώω μάλλον χαχαχα. 

Έχετε κράμπες στην κοιλιά κορίτσια? Φαγούρα στον αφαλό? Προσπαθώ να μην ξυνομαι αλλά το χέρι πάει μόνο του 😂😂😂😂

Οχι καθόλου κράμπες το βράδυ μαζεύεται σε μια μεριά μερικες φορες ουτε φαγουρα έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια έχετε νιώσει τα μπεμπάκια σας; Εγώ νομίζω πως ναι, νιώθω κάτι σα φτερουγίσματα, σαν ''τουκ τουκ'' ανά διαστήματα και δεν ξέρω αν είναι αυτό και εννοείται ΄οτι δε θυμάμαι πώς ήταν στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Κορίτσι μου νομίζω πως ναι αλλά δεν είμαι σίγουρη ακόμα!!! Κ εγώ νιώθω ένα τακ τακ σαν φτερουγισματακι!!! Αλλά δεν ήμουνα σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το τακ τακ και το φτερουγισμα λένε ότι είναι το μωράκι μας! Στον γιο μου θυμάμαι μόνο τις κλωτσιές που έτρωγα 😁

Φαγούρα είχα ψηλά στην κοιλιά, πάνω από τον αφαλό αλλά το πρώτο τρίμηνο, πλέον δεν έχω.... ούτε κράμπες έχω, νομίζω ότι είναι νωρίς κιόλας για κράμπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ νομίζω έχω κάτι φτερουγισματάκια που όμως δεν είμαι ΄σίγουρη αν είναι μωρό ή έντερο. Είναι στο σωστό σημείο να είναι και το μωράκι μας πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, είναι ακριβώς στο ίδιο σημείο αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι είναι το μωράκι (ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω!)

@MyNa είχα διαβάσει ότι σου είχε δώσει μία φίλη σου ένα στηθοσκοπιο και άκουγες το μωρό, ήθελα να σου πω ότι υπάρχουν και οικιακά doppler εμβρυου 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στη 17η εβδομαδα πλεον αισθανομαι μια πιεση στην κοιλια να το πω…. σαν να θελει να σπρωξει το τειχος της κοιλιας μου και να ξεπεταχτει ο μπεμπης να το πω… παντως ειναι ενα βαρος πλεον….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας. Πήγα σήμερα έκανα τις αιματολογικες για την αυχενική που θα γίνει τη Δευτέρα. Θυμίζω αυχενική α τριμήνου. Μου έστειλαν πέρα από τον γιατρό και εμένα τα αποτελέσματα. Γραφει:

Βιοχημικοί Δείκτες :

Ευρεθείσα τιμή PAPP-A : 0,73 IU/L

Ευρεθείσα τιμή free β-hCG: 24,28 IU/L

Πως τα βλέπετε βρε κορίτσια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας. Πήγα σήμερα έκανα τις αιματολογικες για την αυχενική που θα γίνει τη Δευτέρα. Θυμίζω αυχενική α τριμήνου. Μου έστειλαν πέρα από τον γιατρό και εμένα τα αποτελέσματα. Γραφει:

Βιοχημικοί Δείκτες :

Ευρεθείσα τιμή PAPP-A : 0,73 IU/L

Ευρεθείσα τιμή free β-hCG: 24,28 IU/L

Πως τα βλέπετε βρε κορίτσια; 

Τα αποτελέσματα αυτά εξαρτώνται από το σε ποια εβδομάδα και ημέρα κύησης είσαι. Δεν αξιοποιούνται σαν απόλυτες τιμές αλλά σε συνάρτηση με το μέσο όρο των τιμών για την ηλικία της κύησης που υπολογίζεται κατά τον υπέρηχο της εξέτασης. Πρέπει να τα συζητήσεις με το γιατρό σου. Μπορείς αν αγχώνεσαι να πάρεις να τον ρωτήσεις πώς του φαίνονται σαν τιμές που θα ξέρει μέσες άκρες σε ποια μέρα είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας. Πήγα σήμερα έκανα τις αιματολογικες για την αυχενική που θα γίνει τη Δευτέρα. Θυμίζω αυχενική α τριμήνου. Μου έστειλαν πέρα από τον γιατρό και εμένα τα αποτελέσματα. Γραφει:

Βιοχημικοί Δείκτες :

Ευρεθείσα τιμή PAPP-A : 0,73 IU/L

Ευρεθείσα τιμή free β-hCG: 24,28 IU/L

Πως τα βλέπετε βρε κορίτσια; 

Δε σ είπε ο γιατρός αν ριναι ολα οκ? Εμένα οι αιματολογικες ειναι pappa 3,700  και free β-hcg 43,40 αλλα δε ξερω απο αυτά.. Ο γιατρός τι σ είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyNa είπε:

Τα αποτελέσματα αυτά εξαρτώνται από το σε ποια εβδομάδα και ημέρα κύησης είσαι. Δεν αξιοποιούνται σαν απόλυτες τιμές αλλά σε συνάρτηση με το μέσο όρο των τιμών για την ηλικία της κύησης που υπολογίζεται κατά τον υπέρηχο της εξέτασης. Πρέπει να τα συζητήσεις με το γιατρό σου. Μπορείς αν αγχώνεσαι να πάρεις να τον ρωτήσεις πώς του φαίνονται σαν τιμές που θα ξέρει μέσες άκρες σε ποια μέρα είσαι.

Τον πήρα μου είπε να τα αξιολογησουμε τη Δευτέρα μαζί με τα υπόλοιπα της αυχενικής και από μόνα τους δεν μπορούν να μας δώσουν ακριβή συμπεράσματα. Σε ευχαριστώ πολύ νομίζω ότι αγχώνομαι αδίκως ώρες ώρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τον πήρα μου είπε να τα αξιολογησουμε τη Δευτέρα μαζί με τα υπόλοιπα της αυχενικής και από μόνα τους δεν μπορούν να μας δώσουν ακριβή συμπεράσματα. Σε ευχαριστώ πολύ νομίζω ότι αγχώνομαι αδίκως ώρες ώρες... 

Ναι βρε συ... Οτι σ πει ο γιατρός! Εγώ να φανταστείς απλα με πήρε να μ πει τα αποτελέσματα δε τα είδα τώρα τα είδα για να σ πω.. Αν και δεν εχει νόημα να συγκρίνεις γτ αλλο η κάθε κοπέλα.. Απλα κ να τα κοιτούσα δεν είχα τη κατάλληλη γνώση για να τα αξιολογήσω.. Αλλα απο άγχος ολες μας γενικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Δε σ είπε ο γιατρός αν ριναι ολα οκ? Εμένα οι αιματολογικες ειναι pappa 3,700  και free β-hcg 43,40 αλλα δε ξερω απο αυτά.. Ο γιατρός τι σ είπε? 

@evaioanΚι εμένα ήταν 3,38 και 65,81 στις 11 εβδομάδες και 6ημερες και έβγαινε αυτό 0,95 ΜΟΜ και 1,37 ΜΟΜ αντίστοιχα. Συνήθως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι για την papp-a να είναι πάνω από 0,41 ΜΟΜ και για τη χοριακή κάτω από 2 ΜΟΜ αλλά και ο συνδυασμός των δύο μεταξύ τους, η συσχέτιση με τα αποτελέσματα του υπερήχου κλπ. Υπερβολικά χαμηλή papp-a μπορεί να δείχνει γενετική ανωμαλία, κακή αιμάτωση από τον πλακούντα ή και να είναι τυχαία. Θα ξαναπώ να ρωτήσεις το γιατρό σου γιατί μόνο οι γιατροί ξέρουν να κάνουν συσχετίσεις σε αυτά τα πράγματα.

Τώρα είδα ότι μίλησες! Άρα αυτό ακριβώς που σου είπε θα κάνεις! Θα περιμένεις να τα δείτε όλα μαζί όπως πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου θέλω τη βοήθεια σας. Πήγα σήμερα έκανα τις αιματολογικες για την αυχενική που θα γίνει τη Δευτέρα. Θυμίζω αυχενική α τριμήνου. Μου έστειλαν πέρα από τον γιατρό και εμένα τα αποτελέσματα. Γραφει:

Βιοχημικοί Δείκτες :

Ευρεθείσα τιμή PAPP-A : 0,73 IU/L

Ευρεθείσα τιμή free β-hCG: 24,28 IU/L

Πως τα βλέπετε βρε κορίτσια; 

Δυστυχώς δεν είναι σαν τις απλές αιματολογικές που έχουμε τι φυσιολογικές τιμές δίπλα και λέμε οκ είμαστε. Παίζουν πολλα. Ρόλο πχ η ηλικία σου και παντα τις βλέπουν μαζί παπει και αυχενικη διαφάνεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!εγκυούλα κι εγώ, με πητ 18/7, στο πρώτο μας παιδάκι! Μέχρι στιγμής έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα! Προσπαθώ κι εγώ καιρό για την εγγραφή, αλλά μόλις τα κατάφερα😁😁😁!

Αααα και περιμένουμε επίσης κοριτσάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγκυούλα κι εγώ, με πητ 18/7, στο πρώτο μας παιδάκι! Μέχρι στιγμής έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα! Προσπαθώ κι εγώ καιρό για την εγγραφή, αλλά μόλις τα κατάφερα😁😁😁!

Αααα και περιμένουμε επίσης κοριτσάκι!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!και εγώ σαν και εσένα είμαι με πολύ καλή εγκυμοσύνη και με δίδυμα κοριτσάκια!!!! Καλέ χαμός θα γίνει με τα κορίτσια μας τα όμορφα!!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Κορίτσια μου εγώ ξεκίνησα δειλά δειλά τα ψώνια....ψώνισα δηλαδή αποστειρωτη που είχε έκπτωση και κάτι φορμακια σε πολύ καλή τιμή.... εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!και εγώ σαν και εσένα είμαι με πολύ καλή εγκυμοσύνη και με δίδυμα κοριτσάκια!!!! Καλέ χαμός θα γίνει με τα κορίτσια μας τα όμορφα!!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Κορίτσια μου εγώ ξεκίνησα δειλά δειλά τα ψώνια....ψώνισα δηλαδή αποστειρωτη που είχε έκπτωση και κάτι φορμακια σε πολύ καλή τιμή.... εσείς?

Καλώς σας βρήκα! Χαίρομαι πολύ που μπήκα στην παρέα σας! Διανύω τη 17η εβδομάδα(16+6 σήμερα)!

Διδυμάκια ε???με το καλό!!απεκτησα πριν λίγους μήνες δίδυμες ανιψιές!💓💓

Εγώ, αν και δεν κρατιέμαι να ψωνίσω για το μωρο, δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα!αλλα σκέφτομαι μέσα στην εβδομάδα να κανω κάποιες αγορές, μιας κι ειναι ευκαιρία λόγω εκπτώσεων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!και εγώ σαν και εσένα είμαι με πολύ καλή εγκυμοσύνη και με δίδυμα κοριτσάκια!!!! Καλέ χαμός θα γίνει με τα κορίτσια μας τα όμορφα!!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Κορίτσια μου εγώ ξεκίνησα δειλά δειλά τα ψώνια....ψώνισα δηλαδή αποστειρωτη που είχε έκπτωση και κάτι φορμακια σε πολύ καλή τιμή.... εσείς?

Εγώ είχα πάρει μια σαλοπετα για το φθινόπωρο που μου άρεσε πάρα πολύ και είχε έκπτωση και είναι unisex από πριν μας πουν φύλο με σιγουριά! Την πήρα για 3-6 για να τη βάλει από Σεπτέμβρη! Κατά τα άλλα έχω πάρει κάποια υφάσματα γιατί θέλω να ραψω μόνη μου κάποια πράγματα που έχω δει, επειδή κι εμένα μου αρέσει να περνάω έτσι το χρόνο μου και εχει ωραία βιντεακια στο youtube για κουβερτακια, μαξιλάρι θηλασμού, φωλιά κλπ. Τώρα με την εξέταση που μου βγήκε κακή απογοητευτηκα και σκεφτομουν μήπως είναι νωρίς και τέτοια. Αλλά γρήγορα επανήλθα στην αισιοδοξία οπότε θα τα ξεκινήσω πριν τη Β επιπέδου. 

 

@Katerina1990καλωσόρισες στην παρέα μας! Κι εγώ έχω κοριτσάκι, είχα κάποιες δυσκολίες στο 1ο τρίμηνο με ζαλάδες κλπ αλλά μου πέρασαν τα Χριστούγεννα. Έχω ΠΗΤ 13/7 βάσει ΤΕΡ και 14/7 βάσει αυχενικής και ο γιατρός πρότεινε να κρατήσουμε την αρχική αφού είναι τόσο κοντά. Πρέπει να είμαστε και ίσα στην ηλικία συμπεραίνω από το username σου! Είμαι γεννημένη το 90.

 

Κορίτσια βγήκε η εξέταση του συντρόφου μου και είναι αρνητική οπότε δε χρειάζεται καν να το σκεφτόμαστε άλλο! Είμαστε πολύ χαρούμενοι όπως καταλαβαίνετε παρότι είχαμε πει ότι δε θα κάνουμε κάτι και να έβγαινε θετική και ήμασταν αρκετά πιο ήρεμοι την τελευταία εβδομάδα. Έφυγε η αμφιβολία ότι το μωράκι μας μπορεί να είχε θέμα υγείας έστω και σε πιο μεγάλη ηλικία λόγω αυτού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Ναι, είναι ακριβώς στο ίδιο σημείο αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι είναι το μωράκι (ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω!)

@MyNa είχα διαβάσει ότι σου είχε δώσει μία φίλη σου ένα στηθοσκοπιο και άκουγες το μωρό, ήθελα να σου πω ότι υπάρχουν και οικιακά doppler εμβρυου 😛

ωχ τώρα το είδα αυτό! Άργησε να εγκριθεί μάλλον! Ναι το ξέρω, αλλά τα οικιακά doppler λένε ότι δεν είναι απόλυτα ασφαλή στη χρήση τους και πρέπει να βρεις να έχει έγκριση και τέτοια. Όπως και να χει κάνω δουλίτσα με το στηθοσκοπιο τώρα μέχρι να είμαι πιο σίγουρη στο ότι το νιώθω μόνη μου. Τώρα από εβδομάδα σε εβδομάδα επιτέλους θα είμαστε σίγουρες κάθε μέρα ότι έκανε κάτι το μωράκι. 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ είχα πάρει μια σαλοπετα για το φθινόπωρο που μου άρεσε πάρα πολύ και είχε έκπτωση και είναι unisex από πριν μας πουν φύλο με σιγουριά! Την πήρα για 3-6 για να τη βάλει από Σεπτέμβρη! Κατά τα άλλα έχω πάρει κάποια υφάσματα γιατί θέλω να ραψω μόνη μου κάποια πράγματα που έχω δει, επειδή κι εμένα μου αρέσει να περνάω έτσι το χρόνο μου και εχει ωραία βιντεακια στο youtube για κουβερτακια, μαξιλάρι θηλασμού, φωλιά κλπ. Τώρα με την εξέταση που μου βγήκε κακή απογοητευτηκα και σκεφτομουν μήπως είναι νωρίς και τέτοια. Αλλά γρήγορα επανήλθα στην αισιοδοξία οπότε θα τα ξεκινήσω πριν τη Β επιπέδου. 

 

@Katerina1990καλωσόρισες στην παρέα μας! Κι εγώ έχω κοριτσάκι, είχα κάποιες δυσκολίες στο 1ο τρίμηνο με ζαλάδες κλπ αλλά μου πέρασαν τα Χριστούγεννα. Έχω ΠΗΤ 13/7 βάσει ΤΕΡ και 14/7 βάσει αυχενικής και ο γιατρός πρότεινε να κρατήσουμε την αρχική αφού είναι τόσο κοντά. Πρέπει να είμαστε και ίσα στην ηλικία συμπεραίνω από το username σου! Είμαι γεννημένη το 90.

 

Κορίτσια βγήκε η εξέταση του συντρόφου μου και είναι αρνητική οπότε δε χρειάζεται καν να το σκεφτόμαστε άλλο! Είμαστε πολύ χαρούμενοι όπως καταλαβαίνετε παρότι είχαμε πει ότι δε θα κάνουμε κάτι και να έβγαινε θετική και ήμασταν αρκετά πιο ήρεμοι την τελευταία εβδομάδα. Έφυγε η αμφιβολία ότι το μωράκι μας μπορεί να είχε θέμα υγείας έστω και σε πιο μεγάλη ηλικία λόγω αυτού. 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Να ηρεμήσεις και εσύ μια χαρά είναι το μωράκι σας!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...