Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις On 9/12/2021 at 1:36 ΜΜ, ο/η Pop y είπε:

Καλησπέρα! Διανύω την 8η εβδομάδα κύησης. Πιο πολύ έχω ανορεξία και ναυτίες. Ο γιατρός μου, μου απαγόρευσε ΠΑΝΤΕΛΩΣ τη ζάχαρη. Δεν έχω ιστορικό με διαβήτη ή κάτι άλλο. Απλώς αυτή είναι η "γραμμή" του. Και μου κακοφαίνεται, γιατί πολλές φορές ζηλεύω τον άνδρα μου που τρώει μαρμελάδα ή δυσκολεύομαι να πίνω πικρό τον καφέ φίλτρου..... 

Εσείς καταναλώνετε ζάχαρη?

Καλησπέρα, 

Εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα. Εγώ έχω ανορεξία και εμετούς. Ο γιατρός μου δεν μου έθεσε περιορισμούς τροφών. Κι εγώ κάποιες στιγμές θα ήθελα κάτι γλυκό, αλλά πλέον φοβάμαι να φάω μήπως και κάνω εμετό. Άμα αντέχει το στομάχι σου και δεν κάνεις εμετούς λίγο ζάχαρη μια στο τόσο πιστεύω δεν βλάπτει. Μίλησε όμως ξανά με το γιατρό σου και εξέφρασε του την επιθυμία σου για ζάχαρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelaki91 πηγές για υπέρηχο πες μας τα νέα σου........ αναμένουμε.... 

 

Κορίτσια μου εγώ τηρώ ένα μέτρο σε όλα...όσο μπορώ έτσι γιατί το στομάχι θέλει τα δικά του αυτή τη στιγμή δεν γίνεται να καταναλώσω τροφές που μου φέρνουν αποστροφή ακόμα και στην όψη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

@Angelaki91 πηγές για υπέρηχο πες μας τα νέα σου........ αναμένουμε.... 

 

Κορίτσια μου εγώ τηρώ ένα μέτρο σε όλα...όσο μπορώ έτσι γιατί το στομάχι θέλει τα δικά του αυτή τη στιγμή δεν γίνεται να καταναλώσω τροφές που μου φέρνουν αποστροφή ακόμα και στην όψη....

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ο υπέρηχος απίστευτος 10 εβδ είμαι ακριβώς.. είδαμε και εμείς χεράκια ποδαράκια κουνιόταν πολύ γενικά ήταν απίστευτα!!! 28 Δεκέμβρη με είχε κλείσει από την προηγούμενη φορά για αυχενικη ...όλα τέλεια!!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος...❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Τουλάχιστον σου επέστρεψε μια φορά την εβδομάδα. Κάτι είναι και αυτό. Από την απόλυτη στέρηση που ζω, ας μου έλεγε και μια στις 2 εβδομαδες 😂 Θα του μιλήσω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού μαζί του ξανα. Χριστούγεννα έρχονται... Δε γίνεται να τρώνε οι άλλοι και εγώ να κοιτάω με μάτια γεμάτα από λιγούρα 😂

Βρε αγαπούλα.. Επειδή τις τελευταίες μέρες δεν ήμουν καλά.. Γιατί δε σ αφήνει να φας γλυκό.. Καθόλου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ο υπέρηχος απίστευτος 10 εβδ είμαι ακριβώς.. είδαμε και εμείς χεράκια ποδαράκια κουνιόταν πολύ γενικά ήταν απίστευτα!!! 28 Δεκέμβρη με είχε κλείσει από την προηγούμενη φορά για αυχενικη ...όλα τέλεια!!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος...❤

Μπράβο κοριτσάκι μουυυ.. Εγώ έχω σε 3 μέρες κ έχω άγχος.. Πως νιώθεις που τ είδες? 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μουυυ.. Εγώ έχω σε 3 μέρες κ έχω άγχος.. Πως νιώθεις που τ είδες? 😍

Αχ να μην έχεις καθόλου κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια θα δεις...απίστευτα ανυπομονώ ήδη για τον επόμενο!!!! Ασ τα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Κορίτσια και κάτι ακόμη. Η πιο "κρίντζι" ερώτηση της ημέρας. Περιμένω βέβαια τη Δευτέρα το απόγευμα το ραντεβού μου στο γιατρό για να τον ρωτήσω και "επισήμως" 🤣

Αέρια, ρεψίματα, μαλακές κενώσεις κλπ έχετε? 2ο-3ο μήνα? Γιατί ανησυχώ πως από γυναίκα....σταδιακά μεταμορφώνομαι σε "Μπάμπη Σουγιά" 😂😂😂

Καλησπέρα κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου!!!

οσον αφορά την διατροφή και μένα ο γιατρός μου είπε καθόλου ζάχαρη αλλά που και που το τσιμπάω το γλυκό μου γιατί δεν αντέχω 😅

οσον αφορά τα συμπτώματα πλέον δεν έχω ανακατωσούρες πολλές αλλά ρεψίματα κάθε μέρα όλη μέρα !! Που και που εμετος και Επίσης δυσκοιλιότητα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ο υπέρηχος απίστευτος 10 εβδ είμαι ακριβώς.. είδαμε και εμείς χεράκια ποδαράκια κουνιόταν πολύ γενικά ήταν απίστευτα!!! 28 Δεκέμβρη με είχε κλείσει από την προηγούμενη φορά για αυχενικη ...όλα τέλεια!!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος...❤

Συγχαρητήρια !!! Κ έτσι να συνεχίσεις !!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ο υπέρηχος απίστευτος 10 εβδ είμαι ακριβώς.. είδαμε και εμείς χεράκια ποδαράκια κουνιόταν πολύ γενικά ήταν απίστευτα!!! 28 Δεκέμβρη με είχε κλείσει από την προηγούμενη φορά για αυχενικη ...όλα τέλεια!!! Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος...❤

Τέλεια! 💕 Υπέροχα όλα να συνεχίσουν! Με το καλό και η αυχενική! Εγώ θα έχω κλείσει τις 9 εβδομάδες. Λέτε να έχει κι εμένα χεράκια ποδαράκια ή να είναι νωρίς ακόμα; έχω ιντριγκαριστει για τον υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Συγχαρητήρια !!! Κ έτσι να συνεχίσεις !!! ❤️❤️❤️❤️

Να σαι καλά κορίτσι μου!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Τέλεια! 💕 Υπέροχα όλα να συνεχίσουν! Με το καλό και η αυχενική! Εγώ θα έχω κλείσει τις 9 εβδομάδες. Λέτε να έχει κι εμένα χεράκια ποδαράκια ή να είναι νωρίς ακόμα; έχω ιντριγκαριστει για τον υπέρηχο! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ασ τα θα τρελαθείς μεγάλη διαφορά από τον προηγούμενο!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Ναι! Συμφωνώ με τη λογική του γιατρού σου. Γιατί εξάλλου, αρχικά, ήταν στους 6 μήνες η αναμνηστική δόση αν δεν απατώμαι. Απλώς, θέλει προσοχή από πλευράς μας! Αποφυγή χωρών που επικρατεί συνωστισμός...μάσκα ffp2 παντού και γαντάκια. Εγώ βέβαια, λόγω αποκόλλησης, είμαι αναγκαστικά μέσα και στο κρεβάτι και το βαρύ φορτίο της προσοχής έχει πέσει στο σύζυγό μου , ο οποίος και εργάζεται και τρέχει πια για τα πάντα.

Γενικά δεν βγαίνω ιδιαίτερα έξω, έχει χάλια καιρό, αντε ένα σούπερ μάρκετ να παμε, πιστεύω όμως ότι έστω μέχρι το Φλεβάρη καλύπτομαι. Θα πάω να κάνω και τεστ αντισωμάτων να δω τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου..στο επόμενο μου που έχω αυχενική μου είπε να πάρουμε δείγμα αίματος για κυστική ινωση .. θα το κάνει κάποια αλλη; μας έδωσε και φυλλάδιο να ενημερωθουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου..στο επόμενο μου που έχω αυχενική μου είπε να πάρουμε δείγμα αίματος για κυστική ινωση .. θα το κάνει κάποια αλλη; μας έδωσε και φυλλάδιο να ενημερωθουμε..

Εγω λόγω εξωσωματικης έκανα μια εξέταση αιματολογική για ανίχνευση του γονιδίου της κυστική ινωσης, δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο. Πιστεύω ότι ο γιατρός σου θέλει να καλύψει όλες τις πιθανές περιπτώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Εγω λόγω εξωσωματικης έκανα μια εξέταση αιματολογική για ανίχνευση του γονιδίου της κυστική ινωσης, δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο. Πιστεύω ότι ο γιατρός σου θέλει να καλύψει όλες τις πιθανές περιπτώσεις. 

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου κατάλαβα...δεν το είχα ξανά ακούσει γιαυτό ρωτάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου..στο επόμενο μου που έχω αυχενική μου είπε να πάρουμε δείγμα αίματος για κυστική ινωση .. θα το κάνει κάποια αλλη; μας έδωσε και φυλλάδιο να ενημερωθουμε..

Κυστική ίνωση συνήθως γίνετε το πρωτο τρίμηνο σωστά ακόμα καλυτερα πριν την εγκυμοσύνη. Εγώ την έκανα μαζί με όλες τις εξετάσεις δεν γράφετε είναι πανακριβη στο νοσοκομείο Ρέα έχει 150 ευρώ είναι το ποιο φτηνό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου..στο επόμενο μου που έχω αυχενική μου είπε να πάρουμε δείγμα αίματος για κυστική ινωση .. θα το κάνει κάποια αλλη; μας έδωσε και φυλλάδιο να ενημερωθουμε..

Ναι ναι όλες το κάνουμε σε κάποια φάση. Χρειάζεται για το 1ο παιδάκι γιατί βλέπεις αν εσύ έχεις κάποια μετάλλαξη σε ετεροζυγωτια (οπότε δεν εμφανίζεται, είναι κρυφή) και αν βρεθεί κάποια, κάνει έλεγχο και ο άντρας σου. Αν έχετε και οι δύο που είναι πολύ σπάνιο, κάνετε έλεγχο στο έμβρυο (δυστυχώς αυτό πρέπει με επεμβατικο τρόπο, τροφοβλαστη ή αμνιοπαρακεντηση γιατί είναι απλό γονίδιο, δεν είναι χρωμοσωμικη ανωμαλία που βρίσκεται στην pappa ή στο νιπτ). Αν έχετε και οι 2 κάποια μετάλλαξη, το έμβρυο έχει 25% πιθανότητες να ασθενεί και 75% να είναι υγιές (25% να μην έχει καθόλου μετάλλαξη, 50%να είναι ετεροζυγωτης όπως οι γονείς). 

Κι εγώ με την αυχενική θα την κάνω την εξέταση αλλά αργούν λίγο τα αποτελέσματα. Η κολλητή μου που είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση εγκυμοσύνης, την έχει ήδη κάνει. Ανάλογα πότε θα σου πει ο γιατρός. Επίσης, η εξέταση αυτή αναγνωρίζεται από το κράτος για κάποιο ποσοστό μεταλλάξεων που εμένα ο γιατρός μου πχ θέλει να ελέγξουμε μεγαλύτερο και θα κάνουμε έναν έλεγχο που τον πληρώνουμε. Το ίδιο ζήτησε και ο γιατρός της κολλητής μου και κάνανε αυτόν εκτός εοπυυ. Αν σας είπε ότι θα πληρώσετε λογικά κι εσάς αυτό θέλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα μόλις είδα στην ομάδα του Ιουνίου ότι 2 κοπέλες τις ρώτησε ο γιατρός τους αν θέλουν να την κάνουν. Δεν το είχα ξαναακουσει αυτό. Η κυστική ινωση είναι πολύ σοβαρή νόσος, με σοβαρά χαμηλότερο προσδόκιμο ζωής, πολύ χειρότερες συνθήκες διαβίωσης και τεράστιες ιατρικές απαιτήσεις και δε φαίνεται σε άλλη εξέταση. Είναι μεν μια σπάνια νόσος σε ομοζυγωτια, γιατί οι ομοζυγωτες πεθαίνουν νέοι και δεν αναπαραγονται, οπότε προκύπτει μόνο από ετεροζυγωτες (που έχουν 25% όπως είπα να κάνουν παιδί με κυστική). Δε θα το ρίσκαρα, γιατί είναι απλά μια εξέταση αίματος σε εμένα. Αν είχα πάρα πολύ σοβαρό οικονομικό πρόβλημα, υποθέτω θα έκανα αυτή που αναγνωρίζει ο εοπυυ στο νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις  απαντήσεις σας κορίτσια μου ειλικρινά με βοηθήσατε!!! Εχει διαφορα πακέτα αλλά 250€ είναι για να αποκλείσουμε όλες τις μεταλλάξεις αυτο είπαμε να κάνουμε εμείς και νομίζω κάνουν ένα μήνα να βγουνε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Αχ να μην έχεις καθόλου κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια θα δεις...απίστευτα ανυπομονώ ήδη για τον επόμενο!!!! Ασ τα!

Εγώ είμαι στην 9η βδομάδα... Ελπίζω να δω κάτι ❤️ ποτέ έχεις την επόμενη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Κυστική ίνωση συνήθως γίνετε το πρωτο τρίμηνο σωστά ακόμα καλυτερα πριν την εγκυμοσύνη. Εγώ την έκανα μαζί με όλες τις εξετάσεις δεν γράφετε είναι πανακριβη στο νοσοκομείο Ρέα έχει 150 ευρώ είναι το ποιο φτηνό 

Εμενα μου έγραψαν από το κέντρο εξωσωματικης παιδιά δεν την πλήρωσα. Μαζί με καρυοτυπο. Μάλλον ήταν αυτό π εννοείται μια συγκεκριμένη μεταλλαξη, ίσως την πιο συχνή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου..στο επόμενο μου που έχω αυχενική μου είπε να πάρουμε δείγμα αίματος για κυστική ινωση .. θα το κάνει κάποια αλλη; μας έδωσε και φυλλάδιο να ενημερωθουμε..

Εμένα μου την είχε στο προγεννητικό έλεγχο.. Μην ανησυχείς.. Από όσο ξέρω είναι σπάνιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις  απαντήσεις σας κορίτσια μου ειλικρινά με βοηθήσατε!!! Εχει διαφορα πακέτα αλλά 250€ είναι για να αποκλείσουμε όλες τις μεταλλάξεις αυτο είπαμε να κάνουμε εμείς και νομίζω κάνουν ένα μήνα να βγουνε... 

Η 99%ειναι αυτη και στο Ρέα έχει 150 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Εγώ είμαι στην 9η βδομάδα... Ελπίζω να δω κάτι ❤️ ποτέ έχεις την επόμενη? 

Θα δεις κορίτσι μου ❤ αυχενική έχω την επόμενη 28 Δεκεμβρίου με το καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εμένα μου έγραψε ο γιατρός και έκανα για κυστική ίνωση για συγκεκριμένη μετάλλαξη. Είναι δωρεάν η συγκεκριμένη εξέταση. Προφανώς αυτά που αναφέρεστε είναι για περισσότερες μεταλλάξεις.

Πώς είστε γενικά από συμπτώματα? Εγώ από χθες το απόγευμα πονάω κάτω αριστερά στην ωοθήκη και έχω ανησυχήσει. Περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός μου. Δεν ξέρω αν είναι πόνος εντέρου αλλά εμένα μου μοιάζει πιο πολύ πόνος περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...