Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσύνης


annoyla95

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης απόγευμα της εταιρείας clearblue και μέσα σε 10 λεπτά βγήκε θετικό ξαναέκανα μετά από μια ώρα και βγήκε αρνητικό 😕 να επισημάνω ότι σε πέντε μέρες είναι να αδιαθετήσω .. κορίτσια helpppppp γιατί να συμβαίνει αυτό ; Μακάρι πάντως να είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 7:44 ΜΜ, ο/η annoyla95 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης απόγευμα της εταιρείας clearblue και μέσα σε 10 λεπτά βγήκε θετικό ξαναέκανα μετά από μια ώρα και βγήκε αρνητικό 😕 να επισημάνω ότι σε πέντε μέρες είναι να αδιαθετήσω .. κορίτσια helpppppp γιατί να συμβαίνει αυτό ; Μακάρι πάντως να είμαι 

Καλησπέρα. Μακάρι να είσαι αφού το θες και αν όχι αυτή την φορά σύντομα. Μην απογοητεύεσαι και αγχώνεσαι, άσε να περάσουν οι μέρες και αν δεν σου έρθει περίοδος μετά από λίγες μέρες κάνε μια χοριακη που είναι πιο αξιόπιστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 7:44 ΜΜ, ο/η annoyla95 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης απόγευμα της εταιρείας clearblue και μέσα σε 10 λεπτά βγήκε θετικό ξαναέκανα μετά από μια ώρα και βγήκε αρνητικό 😕 να επισημάνω ότι σε πέντε μέρες είναι να αδιαθετήσω .. κορίτσια helpppppp γιατί να συμβαίνει αυτό ; Μακάρι πάντως να είμαι 

Καλησπέρα κορίτσι ! 

Έκανες το πρώιμο τεστ ή αυτό με την καθυστέρηση? 

Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις και να κάνεις μια χορική ! Αυτή θα δείξει ! 

Με το καλό να είναι θετική ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 7:44 ΜΜ, ο/η annoyla95 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης απόγευμα της εταιρείας clearblue και μέσα σε 10 λεπτά βγήκε θετικό ξαναέκανα μετά από μια ώρα και βγήκε αρνητικό 😕 να επισημάνω ότι σε πέντε μέρες είναι να αδιαθετήσω .. κορίτσια helpppppp γιατί να συμβαίνει αυτό ; Μακάρι πάντως να είμαι 

Αρχικά να ρωτήσω,εχει σημασία που το έκανες απόγευμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ! 

Έκανες το πρώιμο τεστ ή αυτό με την καθυστέρηση? 

Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις και να κάνεις μια χορική ! Αυτή θα δείξει ! 

Με το καλό να είναι θετική ❤️

Έκανα αυτό με την καθυστέρηση γιατί έκανα βλακεία και πήρα λάθος τεστ έπρεπε να πάρω πρώιμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Αρχικά να ρωτήσω,εχει σημασία που το έκανες απόγευμα;

Έχω ακούσει ότι κανονικά πρέπει να κάνω με πρωινά ουρά για να δείξει σωστά αλλά έκανα με πρωινά και δυστυχώς βγήκε αρνητικό όποτε θα περιμένω σε 2 μέρες που είναι να αδιαθετήσω κι αν δεν μου έρθει για μερικές μέρες θα κάνω μια χοριακη για σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 7:44 ΜΜ, ο/η annoyla95 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης απόγευμα της εταιρείας clearblue και μέσα σε 10 λεπτά βγήκε θετικό ξαναέκανα μετά από μια ώρα και βγήκε αρνητικό 😕 να επισημάνω ότι σε πέντε μέρες είναι να αδιαθετήσω .. κορίτσια helpppppp γιατί να συμβαίνει αυτό ; Μακάρι πάντως να είμαι 

Εφόσον βγήκε το ένα θετικό καθαρά πιστεύω εισαι...αλλα είναι πολύ νωρίς ακόμα.... Άσε να έχεις έστω 1 ημέρα καθυστέρηση και ξανακάνε το τεστακι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εφόσον βγήκε το ένα θετικό καθαρά πιστεύω εισαι...αλλα είναι πολύ νωρίς ακόμα.... Άσε να έχεις έστω 1 ημέρα καθυστέρηση και ξανακάνε το τεστακι.. 

σ ευχαριστώ πολύ αυτό θα κάνω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχει συμβεί κ εμένα να κάνω κοντά κοντά εκεί στην μια ώρα-δυο το επόμενο κ να βγει το δεύτερο αρνητικό 

Δν ειχα αρκετή ποσότητα ούρων κ δν έγινε σωστά η ανίχνευση της ορμόνης 

(κ ήμουν σκέψου 7 εβδ έγκυος) 

καλύτερα αν θες να κανεις πάλι τεστ να κανεις το πρωί ένα με πρωινά ουρα 

αλλιώς χοριακη 

αν έχεις υπομονή κ αντέχεις περίμενε μέχρι την ημέρα που είναι να έχεις περίοδο κ να πας για χοριακη αν όχι τότε κάνε τεστ γιατί φαντάζομαι την αγωνία σου έχουμε περάσει όλες από αυτό το στάδιο ❤️❤️❤️❤️
 

να πάνε όλα καλά κ να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Μου έχει συμβεί κ εμένα να κάνω κοντά κοντά εκεί στην μια ώρα-δυο το επόμενο κ να βγει το δεύτερο αρνητικό 

Δν ειχα αρκετή ποσότητα ούρων κ δν έγινε σωστά η ανίχνευση της ορμόνης 

(κ ήμουν σκέψου 7 εβδ έγκυος) 

καλύτερα αν θες να κανεις πάλι τεστ να κανεις το πρωί ένα με πρωινά ουρα 

αλλιώς χοριακη 

αν έχεις υπομονή κ αντέχεις περίμενε μέχρι την ημέρα που είναι να έχεις περίοδο κ να πας για χοριακη αν όχι τότε κάνε τεστ γιατί φαντάζομαι την αγωνία σου έχουμε περάσει όλες από αυτό το στάδιο ❤️❤️❤️❤️
 

να πάνε όλα καλά κ να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ αυτό θα κάνω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη στιγμή που βγήκε ένα θετικό οι πιθανότητες είναι μεγάλες ! Για να φανεί όμως στο κανονικό τεστ πρέπει να είναι αρκετά ανεβασμένη η χοριακη. Το πρώιμο τεστ έχει μεγαλύτερη ευαισθησία! 

Κάνε λίγο υπομονή και κάνε κατευθείαν μια χοριακη! 

Καλά αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Από τη στιγμή που βγήκε ένα θετικό οι πιθανότητες είναι μεγάλες ! Για να φανεί όμως στο κανονικό τεστ πρέπει να είναι αρκετά ανεβασμένη η χοριακη. Το πρώιμο τεστ έχει μεγαλύτερη ευαισθησία! 

Κάνε λίγο υπομονή και κάνε κατευθείαν μια χοριακη! 

Καλά αποτελέσματα ❤️

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μακάρι να είμαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annoyla95 είπε:

Έχω ακούσει ότι κανονικά πρέπει να κάνω με πρωινά ουρά για να δείξει σωστά αλλά έκανα με πρωινά και δυστυχώς βγήκε αρνητικό όποτε θα περιμένω σε 2 μέρες που είναι να αδιαθετήσω κι αν δεν μου έρθει για μερικές μέρες θα κάνω μια χοριακη για σιγουριά 

νομίΖω είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις,! ενημερώσε μας,εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annoyla95 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μακάρι να είμαι ❤️

Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου ! 

Ενημέρωσε μας όταν μάθεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

νομίΖω είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις,! ενημερώσε μας,εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!🙂

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου μακάρι να βγει θετικό δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσό πολύ το επιθυμούμε εγώ και ο άντρας μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 2:45 ΜΜ, ο/η annoyla95 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου μακάρι να βγει θετικό δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσό πολύ το επιθυμούμε εγώ και ο άντρας μου 

Τι έγινε τελικά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τι έγινε τελικά;;; 

Κορίτσια έκανα χοριακη βγήκε 19,5 και μου είπαν ότι δεν είναι ούτε αρνητικό ούτε θετικό πρέπει να ξανακάνω σε 4-5 μέρες ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annoyla95 είπε:

Τι πιστεύετε υπάρχει ελπίδα να την δω πιο πάνω είχε κάποια κοπέλα εμπειρία ; 

Ποιο τεστ είχες κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annoyla95 είπε:

Τι πιστεύετε υπάρχει ελπίδα να την δω πιο πάνω είχε κάποια κοπέλα εμπειρία ; 

Καλησπέρα κορίτσι μου η πρώτη μου χοριακή ήταν 20... Τώρα είμαι στην 30η βδομάδα! Ίσως να έγινε αργά η εμφύτευση κ γι'αυτό αργεί να δείξει. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου η πρώτη μου χοριακή ήταν 20... Τώρα είμαι στην 30η βδομάδα! Ίσως να έγινε αργά η εμφύτευση κ γι'αυτό αργεί να δείξει. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!! 

Σ ευχαριστώ μακάρι τι να πω ειλικρινά θα δείξει η δεύτερη χοριακη δεν μπορώ και να χαρώ ρε παιδί μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annoyla95 είπε:

Clearblue

Ποιο clearblue? Εγώ ξεκίνησα 29 μονάδες 2 μέρες πριν την περίοδο. Τώρα έχω έναν μπέμπακο 5 μηνών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ποιο clearblue? Εγώ ξεκίνησα 29 μονάδες 2 μέρες πριν την περίοδο. Τώρα έχω έναν μπέμπακο 5 μηνών 

Το κανονικό όχι το πρώιμο . Το έκανα την πρώτη μέρα της καθυστέρησης αρνητικό  και μετά από 4 μέρες καθυστέρησης δλδ εχθές έκανα χοριακη και βγήκε 19,5 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η annoyla95 είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη βγήκε 19,5 και μου είπαν ότι δεν είναι ούτε αρνητικό ούτε θετικό πρέπει να ξανακάνω σε 4-5 μέρες ξανά 

Τέλεια με το καλό!!! Είναι μικρή η χοριακη αλλά σε ποια ημέρα καθυστέρησης είσαι; εγώ είχα 40 μονάδες με 3 ημέρες καθυστέρηση στον γιο μου και τώρα είναι δημοτικό 😘😋😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...