Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξαφνικα δεν τρωει


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ενα αγορακι 21 μηνων και ενω μεχρι πριν μια βδομαδα ετρωγε οτι υπηρχε,λαιμαργος σε ολα ,ξαφνικα κανει ενα βραδυ εμετο,ισως καποια ιωση γαστρεντεριτιδας και απο τοτε ειναι πολυ επιλεκτικος στο τι θα φαει..Ειπα στην αρχη οτι ειναι λογικο απο τον εμετο να "χαλαστηκε",αλλα εχει περασει μια βδομαδα και δεν τρωει παρα συγκεκριμενα... Εχει συμβει σε καποια μανουλα κατι αντιστοιχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2021 at 9:09 ΠΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εχω ενα αγορακι 21 μηνων και ενω μεχρι πριν μια βδομαδα ετρωγε οτι υπηρχε,λαιμαργος σε ολα ,ξαφνικα κανει ενα βραδυ εμετο,ισως καποια ιωση γαστρεντεριτιδας και απο τοτε ειναι πολυ επιλεκτικος στο τι θα φαει..Ειπα στην αρχη οτι ειναι λογικο απο τον εμετο να "χαλαστηκε",αλλα εχει περασει μια βδομαδα και δεν τρωει παρα συγκεκριμενα... Εχει συμβει σε καποια μανουλα κατι αντιστοιχο?

Ναι σε μένα... Ακριβώς το ίδιο όμως. Έκανε έναν εμετό, οκ για 2 μέρες έτρωγε ελάχιστα (ουσιαστικά το πέρασε με θηλασμό) κ το θεώρησα λογικό, όμως γενικά έγινε επιλεκτική πολύ. Χτες με τπτ να φάει το φαγητό κατέληξε να φάει κρέμα... Αν δεν μπουν 3 με 4 κουταλιές να δει τη γεύση δεν το κατεβάζει. 

Πάντως δε νομίζω ότι γίνεται κάτι, οκ θα συνηθίσουν κ πάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ναι σε μένα... Ακριβώς το ίδιο όμως. Έκανε έναν εμετό, οκ για 2 μέρες έτρωγε ελάχιστα (ουσιαστικά το πέρασε με θηλασμό) κ το θεώρησα λογικό, όμως γενικά έγινε επιλεκτική πολύ. Χτες με τπτ να φάει το φαγητό κατέληξε να φάει κρέμα... Αν δεν μπουν 3 με 4 κουταλιές να δει τη γεύση δεν το κατεβάζει. 

Πάντως δε νομίζω ότι γίνεται κάτι, οκ θα συνηθίσουν κ πάλι... 

Οπως τα λες! Και με την κουταλια,που αν δεν δει γευση δεν τρωει! Ετσι μου ειπε κι ο γιατρος που τον πηγα χτες, οτι δεν πειραζει να χασει και καποιες τροφες και θα επανελθει... 😣😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...