Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΒΟΛΗ 😞


Renaki_93

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα.. 

σημερα δυστυχώς στην 8η εβδομάδα απέβαλα(έπεσε το έμβρυο στην λεκάνη) , δεν μπορώ να βγάλω αυτήν την εικόνα από το μυαλό μου.. κλαίω απο εκείνη την ωρα.. ειχαμε δει σάκο , καρδούλα κ ξαφνικά ολα σταμάτησαν!ο γιατρος μού είπε πως η φύση προνοεί και στο πρώτο 3μηνο ειναι χρωμοσωμικη ανωμαλία .. 😞

είχα φρικτούς πόνους και αιμορραγία .. πήρα utrogestan αλλά δεν τα κατάφερα.. 

το σίτε μέσω της ανωνυμίας μας δίνει κουράγιο να μπορούμε να λέμε τα συναισθήματα μας! 😟

μια αγκαλιά σε όλες εκεί έξω που περνούν τα ίδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. 

σημερα δυστυχώς στην 8η εβδομάδα απέβαλα(έπεσε το έμβρυο στην λεκάνη) , δεν μπορώ να βγάλω αυτήν την εικόνα από το μυαλό μου.. κλαίω απο εκείνη την ωρα.. ειχαμε δει σάκο , καρδούλα κ ξαφνικά ολα σταμάτησαν!ο γιατρος μού είπε πως η φύση προνοεί και στο πρώτο 3μηνο ειναι χρωμοσωμικη ανωμαλία .. 😞

είχα φρικτούς πόνους και αιμορραγία .. πήρα utrogestan αλλά δεν τα κατάφερα.. 

το σίτε μέσω της ανωνυμίας μας δίνει κουράγιο να μπορούμε να λέμε τα συναισθήματα μας! 😟

μια αγκαλιά σε όλες εκεί έξω που περνούν τα ίδια! 

Καλημερα κοριτσι μου γλυκο..Λογια δεν υπαρχουν γιάυτο που εζησες..Εχεις καθε δικαιωμα να θρηνησεις,να κλαψεις ,να παρεις τον χρονο σου..Σιγουρα η φυση προνοει οσο ειναι νωρις, αλλα αυτο δεν παυει να μην ειναι παρηγορητικο..Θα παρεις τον χρονο σου και θα ξαναπροσπαθησεις και θα κρατησεις το μωρακι σου το ενα αγκαλια και το αλλο θα το εχεις στην καρδια σου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου γλυκο..Λογια δεν υπαρχουν γιάυτο που εζησες..Εχεις καθε δικαιωμα να θρηνησεις,να κλαψεις ,να παρεις τον χρονο σου..Σιγουρα η φυση προνοει οσο ειναι νωρις, αλλα αυτο δεν παυει να μην ειναι παρηγορητικο..Θα παρεις τον χρονο σου και θα ξαναπροσπαθησεις και θα κρατησεις το μωρακι σου το ενα αγκαλια και το αλλο θα το εχεις στην καρδια σου.. ❤️

Πόσο με παρηγορούν τα λόγια σου❣️
ο άνδρας μου είναι δίπλα μου κ μου λέει πως θα προσπαθήσουμε ξανά! 
1 χρόνο παντρεμένοι και ήταν το πρώτο μας μωράκι😞το ήθελα όσο τίποτα άλλο…

Όπως  είπε και ο γιατρός μου σημασία έχει  πως έγινε σύλληψη.. αυτό κρατάμε😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου! 

Έχω ζήσει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Παλινδρομησε στην 8η εβδομάδα. Κι Εμείς είχαμε δει σάκο, έμβρυο και καρδιακή λειτουργία. Είχα σχεδόν από την αρχή αιμορραγία όπως και εσύ πήρα utrogestan και ήμουν μόνιμα ξαπλωμένη στο κρεβάτι μόνο τουαλέτα πήγαινα. Ώσπου μια μέρα η αιμορραγία ήταν πιο έντονη και έπεσε όπως λες στην τουαλέτα! Ήμουν απαρηγόρητη! Αυτό έγινε αρχές του χρόνου. Δεν το βάλαμε κάτω. Πήραμε τον χρόνο μας, κλάψαμε, το αποδεχθηκαμε και τώρα είμαι πάλι έγκυος 20 εβδομάδων και όλα πηγαίνουν τέλεια! Δόξα τω Θεώ! 

Οπότε δώστε χρόνο στους εαυτούς σας! Και με θετική ενέργεια και πίστη θα ξαναγίνει το θαύμα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. 

σημερα δυστυχώς στην 8η εβδομάδα απέβαλα(έπεσε το έμβρυο στην λεκάνη) , δεν μπορώ να βγάλω αυτήν την εικόνα από το μυαλό μου.. κλαίω απο εκείνη την ωρα.. ειχαμε δει σάκο , καρδούλα κ ξαφνικά ολα σταμάτησαν!ο γιατρος μού είπε πως η φύση προνοεί και στο πρώτο 3μηνο ειναι χρωμοσωμικη ανωμαλία .. 😞

είχα φρικτούς πόνους και αιμορραγία .. πήρα utrogestan αλλά δεν τα κατάφερα.. 

το σίτε μέσω της ανωνυμίας μας δίνει κουράγιο να μπορούμε να λέμε τα συναισθήματα μας! 😟

μια αγκαλιά σε όλες εκεί έξω που περνούν τα ίδια! 

Καλημέρα, 

δυστυχώς έτσι και εγω... με την μόνη διαφορά πως είχα ενδείξεις την μέρα πριν, πως θα το χάσω. Φυσικά και ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός σου. Και όσο αβάσταχτος να είναι αυτός ο πόνος και θα κλαις για αυτό το έμβρυο αρκετό καιρό και θα το θυμάσαι πάντα, τόσο δύναμη θα σου δώσει να συνεχίσεις και επίσης σου προτείνω να κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζονται για να δεις τι μπορεί να έφταιξε. Θα μείνεις ξανά εγκυος και με την δύναμη του Θεού και της Παναγίας θα αποκτησεις ένα παιδάκι και θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! 

Έχω ζήσει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Παλινδρομησε στην 8η εβδομάδα. Κι Εμείς είχαμε δει σάκο, έμβρυο και καρδιακή λειτουργία. Είχα σχεδόν από την αρχή αιμορραγία όπως και εσύ πήρα utrogestan και ήμουν μόνιμα ξαπλωμένη στο κρεβάτι μόνο τουαλέτα πήγαινα. Ώσπου μια μέρα η αιμορραγία ήταν πιο έντονη και έπεσε όπως λες στην τουαλέτα! Ήμουν απαρηγόρητη! Αυτό έγινε αρχές του χρόνου. Δεν το βάλαμε κάτω. Πήραμε τον χρόνο μας, κλάψαμε, το αποδεχθηκαμε και τώρα είμαι πάλι έγκυος 20 εβδομάδων και όλα πηγαίνουν τέλεια! Δόξα τω Θεώ! 

Οπότε δώστε χρόνο στους εαυτούς σας! Και με θετική ενέργεια και πίστη θα ξαναγίνει το θαύμα!!! 

Μας είπε να περιμένουμε 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες.. 

ευτυχώς δεν χρειάστηκε να μου κάνει απόξυση , θα καθαρίσω μόνη μου σιγά σιγά.. κι να τον ενημερώνω..
Μακαρι να τα καταφέρουμε ξανά σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα, 

δυστυχώς έτσι και εγω... με την μόνη διαφορά πως είχα ενδείξεις την μέρα πριν, πως θα το χάσω. Φυσικά και ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός σου. Και όσο αβάσταχτος να είναι αυτός ο πόνος και θα κλαις για αυτό το έμβρυο αρκετό καιρό και θα το θυμάσαι πάντα, τόσο δύναμη θα σου δώσει να συνεχίσεις και επίσης σου προτείνω να κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζονται για να δεις τι μπορεί να έφταιξε. Θα μείνεις ξανά εγκυος και με την δύναμη του Θεού και της Παναγίας θα αποκτησεις ένα παιδάκι και θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου.

 

Μου είπε αν θέλω να κάνω εξετάσεις γι θρομβοφιλία, και υστεροσκοπιση.. 

αλλα και να μην θελήσω να τις κάνω πάλι είναι δεκτό! Μου είπε πως λόγω ηλικίας( είμαι 28ετων), κ επειδή δεν έχω ιστορικό αποβολών ό,τι και αν αποφασίσουμε είναι δεκτό κι κατανοητό.. 

Αυτό  σκέφτομαι και παρηγοριέμαι, πως ο θεός ξέρει καλύτερα τι είναι καλό γι την ψυχή μας ❣️Κ πως όλα έγιναν γι κάποιο λόγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Μου είπε αν θέλω να κάνω εξετάσεις γι θρομβοφιλία, και υστεροσκοπιση.. 

αλλα και να μην θελήσω να τις κάνω πάλι είναι δεκτό! Μου είπε πως λόγω ηλικίας( είμαι 28ετων), κ επειδή δεν έχω ιστορικό αποβολών ό,τι και αν αποφασίσουμε είναι δεκτό κι κατανοητό.. 

Αυτό  σκέφτομαι και παρηγοριέμαι, πως ο θεός ξέρει καλύτερα τι είναι καλό γι την ψυχή μας ❣️Κ πως όλα έγιναν γι κάποιο λόγο..

Δεν παίζει πάντα ρόλο η ηλικία. Μια φίλη μου έκανε υστεροσκόπηση στην ίδια ηλικία με σένα και της έβγαλε πολύποδα. Τώρα είναι στον 7ο μήνα. Η δική μου άποψη είναι να κάνεις καποιες εξετάσεις. Αν πάλι δεν θέλεις μην τις κάνεις. Θα το δεις. Τώρα όμως θρηνείς ακομα. Ο Θεός πάντα είναι δίπλα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Μας είπε να περιμένουμε 3 μήνες πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες.. 

ευτυχώς δεν χρειάστηκε να μου κάνει απόξυση , θα καθαρίσω μόνη μου σιγά σιγά.. κι να τον ενημερώνω..
Μακαρι να τα καταφέρουμε ξανά σύντομα! 

Έτσι ακριβώς κι εμάς μας είπε να περιμένουμε 3 μήνες για να επανέλθει η μήτρα στο φυσιολογικό της και μετά να ξεκινήσουμε πάλι. Κι εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω αποξεση καθάρισα από μόνη μου. είχα κοντά στις 10-12 μέρες αίμα σαν περίοδο και στο ενδιάμεσο πήγα ξανά δυο φορές να ελέγξει αν έχει καθαρίσει καλά η μήτρα. 

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι πίστεψε με. Είναι νωρίς ακόμα και ότι και να σου πούμε εμείς δεν θα αλλάξει κάτι μέσα σου. 

Εγώ οι μόνες εξετάσεις που έκανα είναι κάτι εξετάσεις θρομβοφιλιας που δεν έδειξαν να έχω κατι και αφού έμεινα ξανά έγκυος πολύ εύκολα και αυτή την φορά δεν μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε άλλες εξετάσεις. Εσύ βέβαια θα κινηθείς όπως σου πει ο γιατρός σου. 

Η γιατρός μου μου είχε πει ότι ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών έχουν στο ιστορικό τους έστω μια αποβολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα, 

δυστυχώς έτσι και εγω... με την μόνη διαφορά πως είχα ενδείξεις την μέρα πριν, πως θα το χάσω. Φυσικά και ισχύει αυτό που είπε ο γιατρός σου. Και όσο αβάσταχτος να είναι αυτός ο πόνος και θα κλαις για αυτό το έμβρυο αρκετό καιρό και θα το θυμάσαι πάντα, τόσο δύναμη θα σου δώσει να συνεχίσεις και επίσης σου προτείνω να κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετάσεις που χρειάζονται για να δεις τι μπορεί να έφταιξε. Θα μείνεις ξανά εγκυος και με την δύναμη του Θεού και της Παναγίας θα αποκτησεις ένα παιδάκι και θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου.

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Έτσι ακριβώς κι εμάς μας είπε να περιμένουμε 3 μήνες για να επανέλθει η μήτρα στο φυσιολογικό της και μετά να ξεκινήσουμε πάλι. Κι εγώ δεν χρειάστηκε να κάνω αποξεση καθάρισα από μόνη μου. είχα κοντά στις 10-12 μέρες αίμα σαν περίοδο και στο ενδιάμεσο πήγα ξανά δυο φορές να ελέγξει αν έχει καθαρίσει καλά η μήτρα. 

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι πίστεψε με. Είναι νωρίς ακόμα και ότι και να σου πούμε εμείς δεν θα αλλάξει κάτι μέσα σου. 

Εγώ οι μόνες εξετάσεις που έκανα είναι κάτι εξετάσεις θρομβοφιλιας που δεν έδειξαν να έχω κατι και αφού έμεινα ξανά έγκυος πολύ εύκολα και αυτή την φορά δεν μπήκαμε στην διαδικασία να κάνουμε άλλες εξετάσεις. Εσύ βέβαια θα κινηθείς όπως σου πει ο γιατρός σου. 

Η γιατρός μου μου είχε πει ότι ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών έχουν στο ιστορικό τους έστω μια αποβολή.

Έτσι ακριβώς μου είπε και εμένα …😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Δεν παίζει πάντα ρόλο η ηλικία. Μια φίλη μου έκανε υστεροσκόπηση στην ίδια ηλικία με σένα και της έβγαλε πολύποδα. Τώρα είναι στον 7ο μήνα. Η δική μου άποψη είναι να κάνεις καποιες εξετάσεις. Αν πάλι δεν θέλεις μην τις κάνεις. Θα το δεις. Τώρα όμως θρηνείς ακομα. Ο Θεός πάντα είναι δίπλα μας.

Ακόμα είναι πολύ νωρίς γι να αποφασίσω😟θα δώσω λίγο χρόνο στον εαυτό μου κι βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

 

Έτσι ακριβώς μου είπε και εμένα …😞

Να ξέρεις πως κι εγώ 27 χρονων είμαι και τώρα που ξεκίνησα να το συζητάω ανοιχτά με άλλες γυναίκες βλέπω πως κάθε μία έχει να πει μια παρόμοια ιστορία. Πάντως αν χρειαστείς το οτιδήποτε στείλε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για αυτην την εξελιξη. Ξερω οτι ο πονος ειναι απεριγραπτος, εχω ακουσει απο γυναικολγο μου οτι δεν ειναι δυστυχως καθολου σπανιο.. Καλα εκανες και εψαξες θρομβοφιλια, να σου πω κατι μπορει να μην ειναι στο πρωτοκολλο του ψαξιματος βεβαια, υπαρχει περιπτωση να εχει σχεση με ποιοτητα σπερματος και να πρεπει να ψαξετε κατι? Στο λεω γιατι εμεις εχουμε βρει κακη ποιοτητα σπερματος κλπ. δεν ξερω αν εχει σχεση με περιπτωση σου ομως. Οπως και να εχει σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να ερθει γρηγορα σρη ζωη σας ενα επομενο υγιεστατο μωρακι και να σας απαλυνει τον πονο. Εισαι πολυ νεα και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε συντομα. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Να ξέρεις πως κι εγώ 27 χρονων είμαι και τώρα που ξεκίνησα να το συζητάω ανοιχτά με άλλες γυναίκες βλέπω πως κάθε μία έχει να πει μια παρόμοια ιστορία. Πάντως αν χρειαστείς το οτιδήποτε στείλε μου.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. πόσες ιστορικές .. η καθεμιά έχει τον δικό της γολγοθά .. η Παναγία μαζί μας 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για αυτην την εξελιξη. Ξερω οτι ο πονος ειναι απεριγραπτος, εχω ακουσει απο γυναικολγο μου οτι δεν ειναι δυστυχως καθολου σπανιο.. Καλα εκανες και εψαξες θρομβοφιλια, να σου πω κατι μπορει να μην ειναι στο πρωτοκολλο του ψαξιματος βεβαια, υπαρχει περιπτωση να εχει σχεση με ποιοτητα σπερματος και να πρεπει να ψαξετε κατι? Στο λεω γιατι εμεις εχουμε βρει κακη ποιοτητα σπερματος κλπ. δεν ξερω αν εχει σχεση με περιπτωση σου ομως. Οπως και να εχει σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να ερθει γρηγορα σρη ζωη σας ενα επομενο υγιεστατο μωρακι και να σας απαλυνει τον πονο. Εισαι πολυ νεα και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε συντομα. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια💗 

Δεν έχω κάνει εξέταση θρομβοφιλιας ..μου είπε αν θελήσω να το ψάξω , δεν ξέρω αν μπορώ να μπω στην

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ για αυτην την εξελιξη. Ξερω οτι ο πονος ειναι απεριγραπτος, εχω ακουσει απο γυναικολγο μου οτι δεν ειναι δυστυχως καθολου σπανιο.. Καλα εκανες και εψαξες θρομβοφιλια, να σου πω κατι μπορει να μην ειναι στο πρωτοκολλο του ψαξιματος βεβαια, υπαρχει περιπτωση να εχει σχεση με ποιοτητα σπερματος και να πρεπει να ψαξετε κατι? Στο λεω γιατι εμεις εχουμε βρει κακη ποιοτητα σπερματος κλπ. δεν ξερω αν εχει σχεση με περιπτωση σου ομως. Οπως και να εχει σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου να ερθει γρηγορα σρη ζωη σας ενα επομενο υγιεστατο μωρακι και να σας απαλυνει τον πονο. Εισαι πολυ νεα και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε συντομα. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια💗 

Δεν έχω ψάξει θρομβοφιλία.. μου είπε αν θέλω μπορώ .. ακόμα δεν είμαι σε φάση να σκεφτώ και να αποφασίσω.. 

δεν μας είπε κάτι γι τ σπερμα.. 

εσυ είχες αποβολή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Renaki_93 είπε:

Δεν έχω κάνει εξέταση θρομβοφιλιας ..μου είπε αν θελήσω να το ψάξω , δεν ξέρω αν μπορώ να μπω στην

 

Δεν έχω ψάξει θρομβοφιλία.. μου είπε αν θέλω μπορώ .. ακόμα δεν είμαι σε φάση να σκεφτώ και να αποφασίσω.. 

δεν μας είπε κάτι γι τ σπερμα.. 

εσυ είχες αποβολή ; 

Καλησπερα κοριτσι μου, οχι δεν ειχα, σου γραφω καποιες σκεψεις μου με βαση καποια πραγματα που εμαθα προσφατα χωρις να εχω βεβαια εμπειρια,   πιθανον να υπαρχουν αλλοι πιο συχνοι λογοι που πρεπει να ψαξετε η και μπορει να ειναι και απλα ενα τυχαιο γεγονος βεβαια.

Λοιπον εγω οχι δεν ειχα αποβολη αλλα επειδη ειμαι πανω απο 35 ετων ο γυναικολογος με εβαλε να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας προληπτικα γιατι μου ειπε οτι αν εχω θρομβοφιλια και μεινω εγκυος να παρω προληπτικα αγωγη για να μειωσω πιθανοτητες αποβολης. Τελικα δεν ειχα θρομβοφιλια σοβαρη μονο ηπια. Επισης, επειδη δεν εμενα εγκυος εκανα εξετασεις σπερμα (σπερμοδιαγραμμα, καλλιεργεια σπερματος και κατατμηση DNA- το τελευταιο ειναι πιο εξειδικευμενο και ακριβο). Στα αποτελεσματα βρηκαμε δυστυχως οτι εχει χαμηλο αριθμο,  μορφολογια κατω απο φυσιολογικα ορια και υψηλη κατατμηση DNA φια διαφορους λογους.  Οταν πηραμε τα αποτελεσματα με υψηλη κατατμηση στα σχολια ελεγε στο κανω copy paste και ια αυτο  σκεφτηκα να στο αναφερω¨''Υψηλά επίπεδα κατάτμησης DNA στα σπερματοζωάρια έχουν συσχετισθεί, σύμφωνα με σχετικές μελέτες, με μειωμένη γονιμοποιητική ικανότητα σπέρματος, με αυξημένη πιθανότητα δημιουργίας εμβρύων κακής ποιότητας, αναστολής της ανάπτυξης τους ή/και αποβολής''. Για το λογο αυτο σκεφτηκα να στο αναφερω χωρις φυσικα να γνωριζω αν εχει σχεση  με δικη σου περιπτωση και δεν ξερω εαν με μια αποβολη δικαιολογειται για να το ψαξεις το κομματι αυτο. Πρεπει οταν αισθανθεις καλυτερα να ρωτησεις γιατρο σου.

Καλη σου δυναμη κοριτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2021 at 10:39 ΜΜ, ο/η Renaki_93 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. 

σημερα δυστυχώς στην 8η εβδομάδα απέβαλα(έπεσε το έμβρυο στην λεκάνη) , δεν μπορώ να βγάλω αυτήν την εικόνα από το μυαλό μου.. κλαίω απο εκείνη την ωρα.. ειχαμε δει σάκο , καρδούλα κ ξαφνικά ολα σταμάτησαν!ο γιατρος μού είπε πως η φύση προνοεί και στο πρώτο 3μηνο ειναι χρωμοσωμικη ανωμαλία .. 😞

είχα φρικτούς πόνους και αιμορραγία .. πήρα utrogestan αλλά δεν τα κατάφερα.. 

το σίτε μέσω της ανωνυμίας μας δίνει κουράγιο να μπορούμε να λέμε τα συναισθήματα μας! 😟

μια αγκαλιά σε όλες εκεί έξω που περνούν τα ίδια! 

Ιούλιο και εμένα έτσι ξαφνικά στην 8η εβδομάδα σταμάτησε η καρδούλα του.... Παλινδρομη κυηση.. Εγώ μπήκα για αποξεση μετά δεν απεβαλλα μόνη.... 2η παλινδρομη για εμένα σε 1 χρόνο... Πονάει πολύ το ξέρω... Ακόμα το μυαλό μου είναι κολλημένο σε εκείνον τον υπερηχο με την καρδούλα του να χτυπάει δυνατά... Μετά τέλος όλα ξαφνικά!! Ο Θεός να μας δώσει δύναμη να προχωρήσουμε...!! Φιλιά πολλά και εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά για όλες εμάς που το θέλουμε τόσο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...