Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, θα μπβ κατευθείαν στο θέμα.

Καθημερινες επαφές όλες τις γόνιμες μέρες και περιμένω περίοδο αύριο 7/11. Από την Τετάρτη το απόγευμα έχω πονάκια σαν αυτά που έχουμε όταν περιμένουμε.

Μου συμβαίνει κι άλλες φορές αυτό, αλλά τα πονάκια συνοδεύονται κι από ροζ υγρά που μετά γίνονται κανονικη ροή και περίοδος.

Αυτή τη φορά δεν υπάρχουν αυτά τα υγρά.

Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία που να οδηγησε σε θετικό τεστ;

Προσπαθούμε έναν χρόνο και όπως καταλαβαίνετε η αγωνία είναι μεγάλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, θα μπβ κατευθείαν στο θέμα.

Καθημερινες επαφές όλες τις γόνιμες μέρες και περιμένω περίοδο αύριο 7/11. Από την Τετάρτη το απόγευμα έχω πονάκια σαν αυτά που έχουμε όταν περιμένουμε.

Μου συμβαίνει κι άλλες φορές αυτό, αλλά τα πονάκια συνοδεύονται κι από ροζ υγρά που μετά γίνονται κανονικη ροή και περίοδος.

Αυτή τη φορά δεν υπάρχουν αυτά τα υγρά.

Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία που να οδηγησε σε θετικό τεστ;

Προσπαθούμε έναν χρόνο και όπως καταλαβαίνετε η αγωνία είναι μεγάλη!

Καλησπερα κοριτσι μου!! Οταν περιμενεις περιοδο ακριβως τα ιδια συμπτωματα θα μπορουσε να εχεις κι οταν εισαι εγκυος! Και να εχεις πονακια και να μην εχεις πονακια,να εχεις αιμα οπως και το να μην εχεις, ολα ειναι ιδια!! Μονο ενα τεστακι θα μπορουσε να σου λυσει τις αποριες!!  Και τωρα να το κανεις, κατι θα δειξει! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ περίμενα περίοδο στις 8/11 και είχα ελαφριές ενοχλήσεις στην κοιλιά εδώ και μια εβδομάδα. Έκανα τεστ χθες και ήταν θετικό. Το ίδιο και η κολλητή μου που περίμενε χθες και στο τηλέφωνο που της έλεγα για το δικό μου τεστ, μου λέει αισθάνομαι ότι θα έρθει αλλά δεν κατεβαίνει και τελικά έκανε τεστ κι αυτή και ήταν και το δικό της θετικό. 

Η περίοδος και η εγκυμοσύνη έχουν τα ίδια συμπτώματα πριν την περίοδο οπότε χωρίς θετικό τεστ για το ναι ή περίοδο για το όχι δε μπορείς να είσαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας!

Εγώ έκανα τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό.

Βέβαια ακόμα άφαντη η περίοδος, οπότε περιμένω. Ο άντρας μου λέει μήπως δεν ήταν αξιόπιστο γιατι ήταν από αυτά τα hometest που δεν είναι από τα ευαίσθητα.

Δεν ελπίζω για να μην απογοητευτω, απλώς περιμένω και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τις απαντήσεις σας!

Εγώ έκανα τεστ το πρωί και βγήκε αρνητικό.

Βέβαια ακόμα άφαντη η περίοδος, οπότε περιμένω. Ο άντρας μου λέει μήπως δεν ήταν αξιόπιστο γιατι ήταν από αυτά τα hometest που δεν είναι από τα ευαίσθητα.

Δεν ελπίζω για να μην απογοητευτω, απλώς περιμένω και βλέπουμε.

Καλησπέρα @lilian90.

Εγώ έκανα αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση τεστ σήμερα το πρωϊ.

Έκανα clearblue το ψηφιακό και αυτό γιατί έχω έντονα συμπτώματα περιόδου εδώ και μέρες ενώ κανονικά η περίοδος μου είναι για 13/11.

Χθες έκανα και predictor early και βγήκε αρνητικό. Το ψηφιακό της clearblue βγήκε ακριβώς μετά από τα 3 λεπτά θετικό με δείκτη σύλληψης 1-2 εβδομάδες.

Θα σου έλεγα ή δοκιμάσεις κάποιο άλλο τεστ ή αύριο να πας για χοριακη.

Εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα @lilian90.

Εγώ έκανα αρκετές μέρες πριν την καθυστέρηση τεστ σήμερα το πρωϊ.

Έκανα clearblue το ψηφιακό και αυτό γιατί έχω έντονα συμπτώματα περιόδου εδώ και μέρες ενώ κανονικά η περίοδος μου είναι για 13/11.

Χθες έκανα και predictor early και βγήκε αρνητικό. Το ψηφιακό της clearblue βγήκε ακριβώς μετά από τα 3 λεπτά θετικό με δείκτη σύλληψης 1-2 εβδομάδες.

Θα σου έλεγα ή δοκιμάσεις κάποιο άλλο τεστ ή αύριο να πας για χοριακη.

Εύχομαι τα καλύτερα.

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σου!! ♥️

Εύχομαι να φέρεις γούρι και στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπερα ! Αύριο περιμένω περίοδο . Δεν έχω κανενα σύμπτωμα . Προχθές απλά με ποναγε πολύ η κοιλιά μου σα να περιμένω περίοδο και απλά είχα λίγα υγρά σαν νερό … χθες ένιωσα έντονα τσιμπήματα στον κόλπο και αϋπνία όλο το βράδυ . Βέβαια μπορεί να έχω κρυώσει … έκανα σήμερα ένα τεστ από περιέργεια κ ήταν εντελωσ αρνητικό ΧαχΧα. Επόμενος ίσως αυτά τα δυο συμπτώματα που είχα να ήταν απλά φυσιολογικά πριν την αυριανή περίοδο να φανταστώ Ε ; Προσπαθώ ένα χρόνο περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...