Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!! Όλα πάνε υπέροχα και έτσι θα συνεχίσει...πέτυχες και το απόλυτο ένα και ένα......

Κορίτσια όσο για το καρότσι έχω μιλήσει με κοπέλα που έχει δίδυμα και μου είπε ότι το καρότσι που τα μωρά ειναι διπλα δίπλα δεν βολευει καθόλου με τα πεζοδρόμια της Ελλάδας είναι πολύ μεγάλο....το μετάνιωσε πικρά λέει που το πήρε....τώρα τι να πω......

Άστα βράστα είναι! Κ το μπροστά πίσω επίσης διάβασα σε σχόλια πως δεν βολεύει για το λόγο ότι λόγω του μήκους του δεν έχεις καλή ορατότητα μπροστά αλλά κ δεν είναι ευέλικτο να στρίψει εύκολα… Άσε που λένε πως όταν λίγο μεγαλώσουν μαλώνουν ποιο θα κάτσει μπροστά! 😂

´Αντε κ πολύ πιθανόν αύριο να μπεις κ εσύ στο club κ να λαμβάνεις πολύ σοβαρά πλέον τις εμπειρίες για τα δίδυμα! Στο εύχομαι! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι συμφωνώ τα αυγά δεν αξίζουν .το μόνο που έχω λίγο θέμα με τα δίπλα καρότσια είναι ότι κοιτάνε μόνο μπροστά όταν είναι μωράκι δεν θα μπορώ να το βλέπω .Αυτό που βρήκες γυρίζει προς τα εσένα ;

Εγώ θα πάρω δύο μονά όπως είπα που όμως θα συνδέονται όταν θα το θέλουμε κ θα είναι σαν ένα διπλό. Κ ναι έχουν διπλή φορά για να μπορούμε να τα βλέπουμε στην αρχή τα μικρούλια μας! Επιβάλλεται! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ θα πάρω δύο μονά όπως είπα που όμως θα συνδέονται όταν θα το θέλουμε κ θα είναι σαν ένα διπλό. Κ ναι έχουν διπλή φορά για να μπορούμε να τα βλέπουμε στην αρχή τα μικρούλια μας! Επιβάλλεται! 🥰

Σκέψου ένα σ/κ π.χ να θελήσεις να αφήσεις το ένα στη μία γιαγιά κ το άλλο στην άλλη γιατί δύο παιδιά σε μία δεν παίζει τέτοιο σενάριο! Η μία θα έχει ένα διπλό καρότσι αν θέλει να το βγάλει μια βόλτα το οποίο το μισό θα είναι άδειο κ η άλλη δεν θα έχει τίποτα… 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Σκέψου ένα σ/κ π.χ να θελήσεις να αφήσεις το ένα στη μία γιαγιά κ το άλλο στην άλλη γιατί δύο παιδιά σε μία δεν παίζει τέτοιο σενάριο! Η μία θα έχει ένα διπλό καρότσι αν θέλει να το βγάλει μια βόλτα το οποίο το μισό θα είναι άδειο κ η άλλη δεν θα έχει τίποτα… 😐

Ναι το ξέρω έχεις βρει εσυ κάποιο να μου προτείνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σκέψου ένα σ/κ π.χ να θελήσεις να αφήσεις το ένα στη μία γιαγιά κ το άλλο στην άλλη γιατί δύο παιδιά σε μία δεν παίζει τέτοιο σενάριο! Η μία θα έχει ένα διπλό καρότσι αν θέλει να το βγάλει μια βόλτα το οποίο το μισό θα είναι άδειο κ η άλλη δεν θα έχει τίποτα… 😐

https://www.fatsules.gr/peg-perego-ypsi-city-grey-double.html?skr_prm=WyI4MTYzMjk3Zi05YzIyLTRiODYtODZkYy0zZGRiZDg2OWRlOTQiLDE2MzY0NzYxNDk0MDcseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0           

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αλλά και αυτό θα τρέμω για το μωρό που είναι κάτω και δεν θα το βλέπω 

Όχι κοριτσάκι μου αυτό είναι εάν έχεις ήδη ένα μεγαλύτερο παιδί κ το προσαρμόζεις για να βάλεις κ το δεύτερο που έρχεται στη συνέχεια κ καλά …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς καταλήξαμε στο electa new της inglesina … Είναι πολύ ελαφρύ στην κατηγορία του. Μπες κ τσέκαρε κ σύγκρινε τα χαρακτηριστικά. Εξίσου καλό είναι κ της peg perego το futura αλλά της inglesina βλέποντας το από κοντά μας φάνηκε λίγο πιο ελαφρύ, πιο μανιτζέβελο κ η δική μου καθαρά άποψη πιο κομψό! Βγαίνει κ σε πολλά κ όμορφα χρώματα! 🌸

image.jpeg.232241d233257f3647de9aa7a1a40a73.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εμείς καταλήξαμε στο electa new της inglesina … Είναι πολύ ελαφρύ στην κατηγορία του. Μπες κ τσέκαρε κ σύγκρινε τα χαρακτηριστικά. Εξίσου καλό είναι κ της peg perego το futura αλλά της inglesina βλέποντας το από κοντά μας φάνηκε λίγο πιο ελαφρύ, πιο μανιτζέβελο κ η δική μου καθαρά άποψη πιο κομψό! Βγαίνει κ σε πολλά κ όμορφα χρώματα! 🌸

image.jpeg.232241d233257f3647de9aa7a1a40a73.jpeg

Μα ναι και εγώ perperego η inglesina ήθελα αλλά δεν έβρισκα .Ναι τέλειο είναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μα ναι και εγώ perperego η inglesina ήθελα αλλά δεν έβρισκα .Ναι τέλειο είναι .

Απλά δεν μου το βγάζει κάπου σαν διαιρούμενο όλο μόνο του το βρίσκω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Απλά δεν μου το βγάζει κάπου σαν διαιρούμενο όλο μόνο του το βρίσκω .

Μα δεν είναι διαιρούμενο! Απλά σε ερώτησή μας στα Prenatal μας είπαν πως το συγκεκριμένο είναι καρότσι που εφόσον υπάρχει ένα δεύτερο ίδιο, μπορούν με δύο συνδέσμους έναν επάνω κ έναν κάτω να ενωθούν χωρίς κανένα πρόβλημα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μα δεν είναι διαιρούμενο! Απλά σε ερώτησή μας στα Prenatal μας είπαν πως το συγκεκριμένο είναι καρότσι που εφόσον υπάρχει ένα δεύτερο ίδιο, μπορούν με δύο συνδέσμους έναν επάνω κ έναν κάτω να ενωθούν χωρίς κανένα πρόβλημα…

Α τέλεια γιατί τα υπόλοιπα που έβλεπα είχαν μαγνητη .Καλά έκανες και το ρώτησες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Α τέλεια γιατί τα υπόλοιπα που έβλεπα είχαν μαγνητη .Καλά έκανες και το ρώτησες .

Όχι είναι ειδικοί σύνδεσμοι που σφίγγουν με στρόφιγγες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Ισχύει! Τα λεγόμενα αβγά! Μετά πρέπει να αγοράσει κανείς άλλα… Εμείς κάναμε μεγαααααααλη έρευνα για το θέμα καρότσι! Εννοείται πως η βιομηχανία από πίσω είναι τεράστια αλλά κ τα έξοδα επίσης καθόσον είναι όλα εις διπλούν! Εμείς καταλήξαμε να πάρουμε δύο μονά καρότσια τα οποία όμως θα μπορούν με ειδικούς συνδέσμους να ενώνονται. Έτσι όταν θα χρειάζεται να πάει το ένα από τα δύο κάπου μόνο του π.χ στο γιατρό να μην μπαίνει στο διπλό καρότσι το οποίο θα είναι το μισό άδειο. Επίσης μετά από την έρευνα καταλήγω πως η τριπλέτα θα μου είναι άχρηστη. Στην καλαθούνα χωράνε μέχρι 3 μηνών. Υπάρχει περίπτωση να βγούμε από το σπίτι με δίδυμα νεογέννητα τον πρώτο ενάμιση μήνα; Μακάρι, αλλά δεν το κόβω αν λάβω υπόψη εμπειρίες γνωστών κ φίλων… Ίσως στο γιατρό ή στο σπίτι των πεθερικών για αρχή… Οπότε αντί της τριπλέτας θα επενδύσουμε εξαρχής στα καρότσια κ στα καθισματάκια αυτοκινήτου από 0-18…

Κοίταξε εγώ τα Πορτ μπεμπέ θα τα έχω κ για το σπίτι ειδικά το πρώτο καιρό για να κοιμούνται δίπλα μου στο κρεβάτι. Γιατί οι κούνιες τους θα μπουν σε ξεχωριστό δωμάτιο από το δικό μας. Οπότε στην αρχή θα τα χρησιμοποιήσω έτσι κ αν χρειαστεί να πάμε κ καμία βόλτα για να μην τα ξυπνάω στην επιστροφή. Εσύ στην αρχή που θα τα βάζεις να κοιμηθούν; θα αγοράσεις κ λικνα; εγω είπα με αυτό το τρόπο να γλιτώσω την αγορά τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κοίταξε εγώ τα Πορτ μπεμπέ θα τα έχω κ για το σπίτι ειδικά το πρώτο καιρό για να κοιμούνται δίπλα μου στο κρεβάτι. Γιατί οι κούνιες τους θα μπουν σε ξεχωριστό δωμάτιο από το δικό μας. Οπότε στην αρχή θα τα χρησιμοποιήσω έτσι κ αν χρειαστεί να πάμε κ καμία βόλτα για να μην τα ξυπνάω στην επιστροφή. Εσύ στην αρχή που θα τα βάζεις να κοιμηθούν; θα αγοράσεις κ λικνα; εγω είπα με αυτό το τρόπο να γλιτώσω την αγορά τους. 

Εγώ είπα να βάλω την μια κούνια και να τα βάλω ένα πάνω ένα κάτω και μετά θα την μεταφέρω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Άστα βράστα είναι! Κ το μπροστά πίσω επίσης διάβασα σε σχόλια πως δεν βολεύει για το λόγο ότι λόγω του μήκους του δεν έχεις καλή ορατότητα μπροστά αλλά κ δεν είναι ευέλικτο να στρίψει εύκολα… Άσε που λένε πως όταν λίγο μεγαλώσουν μαλώνουν ποιο θα κάτσει μπροστά! 😂

´Αντε κ πολύ πιθανόν αύριο να μπεις κ εσύ στο club κ να λαμβάνεις πολύ σοβαρά πλέον τις εμπειρίες για τα δίδυμα! Στο εύχομαι! 💚

Κορίτσια μου εγώ πηρα δίπλα δίπλα κ συγκεκριμένα από το eBay 3in1. Είχα φάει κόλλημα ήθελα 3σε1

 Ελλάδα δεν έβρισκα κ ετσι το πηραμε από εκεί. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι εύχρηστο. Τις καλαθουνες τις χρήσιμοποιησα το πρωτο τρίμηνο κ κοιμόταν μέσα δίπλα μου στο κρεβάτι. Τ αβγά τα είχα κ στη βόλτα κ στο αμάξι. Πλεον όντας 7 μηνών έχουμε παρει δυο μονα. Κ ενώ ήμουν έτοιμη να πουλησω το διπλό προς το παρον λέω να το κρατησω γιατί Μ εξυπηρετεί να πηγαινω στη μαμά μου μόνη.. Με τα δυο μονα δε μπορουσα να βγω ευκολα.. Ενώ με το διπλό τώρα τις βάζω μέσα κ παμε.. Το καρότσι μπρος πισω παλι δε Μ άρεσε γιατί το μπροστινό μωρό δε το βλεπεις λες κ ειναι το ένα πανβ στο άλλο. Πολλά κορίτσια από εδώ πηραν της peg perego twin. Δεν είναι 

Τόσο φάρδυ απλά εγώ δε το πηρα γιατί δεν έχει αβγό λ καλαθουνα, είναι το κάθισμα αμέσως για μεγάλα παιδια που στην ουσία βάζεις κ το νεογέννητο.. Είναι θέμα το καρότσι γενικά χαχχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Κοίταξε εγώ τα Πορτ μπεμπέ θα τα έχω κ για το σπίτι ειδικά το πρώτο καιρό για να κοιμούνται δίπλα μου στο κρεβάτι. Γιατί οι κούνιες τους θα μπουν σε ξεχωριστό δωμάτιο από το δικό μας. Οπότε στην αρχή θα τα χρησιμοποιήσω έτσι κ αν χρειαστεί να πάμε κ καμία βόλτα για να μην τα ξυπνάω στην επιστροφή. Εσύ στην αρχή που θα τα βάζεις να κοιμηθούν; θα αγοράσεις κ λικνα; εγω είπα με αυτό το τρόπο να γλιτώσω την αγορά τους. 

Εγώ θα πάρω κούνιες όπου η μία θα είναι εξ ´ αρχής στο παιδικό ενώ την άλλη θα την έχω δίπλα μου όπου για τους πρώτους μήνες θα τα έχω κ τα δύο μαζί σε φωλίτσες. Όταν πια δεν θα χωράνε μαζί θα πάει κ η άλλη η κούνια στο παιδικό κ κάθε κατεργάρης στον πάγκο του! Έτσι το έχω κατά νου… Φυσικά κ την άλλη την κούνια που θα είναι στο παιδικό θα την χρησιμοποιώ μέσα στην ημέρα αφού το δωμάτιο είναι πιο κοντά στο σαλόνι κ την κουζίνα… Κ έτσι θα μάθουν κ σε εκείνο το περιβάλλον… Ευελπιστώ δλδ! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bonjour! Τι κάνετε κορίτσια; Αλήθεια εργάζεστε ή ρίχνετε αναρρωτικές όπως η αφεντομουτσουνάρα μου; 🤪

@kk88 τι ώρα έχεις γιατρό κοριτσάκι μου; Περιμένουμε τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ θα πάρω δύο μονά όπως είπα που όμως θα συνδέονται όταν θα το θέλουμε κ θα είναι σαν ένα διπλό. Κ ναι έχουν διπλή φορά για να μπορούμε να τα βλέπουμε στην αρχή τα μικρούλια μας! Επιβάλλεται! 🥰

Το ίδιο ψάχνω κι εγώ αλλά δεν δεν το έχω δει κάπου μόνο από εξωτερικό!εσυ έχεις βρει αυτό το καρότσι εδώ Ελλάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ θα πάρω κούνιες όπου η μία θα είναι εξ ´ αρχής στο παιδικό ενώ την άλλη θα την έχω δίπλα μου όπου για τους πρώτους μήνες θα τα έχω κ τα δύο μαζί σε φωλίτσες. Όταν πια δεν θα χωράνε μαζί θα πάει κ η άλλη η κούνια στο παιδικό κ κάθε κατεργάρης στον πάγκο του! Έτσι το έχω κατά νου… Φυσικά κ την άλλη την κούνια που θα είναι στο παιδικό θα την χρησιμοποιώ μέσα στην ημέρα αφού το δωμάτιο είναι πιο κοντά στο σαλόνι κ την κουζίνα… Κ έτσι θα μάθουν κ σε εκείνο το περιβάλλον… Ευελπιστώ δλδ! 🤪

Εγώ σκέφτηκα ότι θα μετακομίσω μαζί με τα μωρά στο άλλο δωμάτιο γιατί ο σύζυγος δουλεύει πολύ πρωί και θα είναι δύσκολο να ξενυχτάει μαζί μας κάθε βράδυ όποτε αντί να έρθουν τα μωρά στο δικό μας δωμάτιο λέω να πάω εγώ στο δικό τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Bonjour! Τι κάνετε κορίτσια; Αλήθεια εργάζεστε ή ρίχνετε αναρρωτικές όπως η αφεντομουτσουνάρα μου; 🤪

@kk88 τι ώρα έχεις γιατρό κοριτσάκι μου; Περιμένουμε τα νέα σου! 

Καλημέρα αγαπημένα κορίτσια μου.....σήμερα στις 9 το βράδυ...θα αργήσω να σας γράψω τα νέα μου......τι κάψιμο εγκεφάλου είναι αυτό με το καρότσι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Το ίδιο ψάχνω κι εγώ αλλά δεν δεν το έχω δει κάπου μόνο από εξωτερικό!εσυ έχεις βρει αυτό το καρότσι εδώ Ελλάδα;

Καλέ ναι! Στο prenatal! Σίγουρα θα το βρεις κ αλλού αφού η inglesina είναι από τις γνωστές μάρκες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ σκέφτηκα ότι θα μετακομίσω μαζί με τα μωρά στο άλλο δωμάτιο γιατί ο σύζυγος δουλεύει πολύ πρωί και θα είναι δύσκολο να ξενυχτάει μαζί μας κάθε βράδυ όποτε αντί να έρθουν τα μωρά στο δικό μας δωμάτιο λέω να πάω εγώ στο δικό τους!

Μια χαρά κ αυτό! Κατευθείαν στο δωμάτιό τους! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα αγαπημένα κορίτσια μου.....σήμερα στις 9 το βράδυ...θα αργήσω να σας γράψω τα νέα μου......τι κάψιμο εγκεφάλου είναι αυτό με το καρότσι......

Άστα! Έρχεται κ η σειρά σου! 😉

Ας αργήσεις! Θα σε περιμένουμε! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλέ ναι! Στο prenatal! Σίγουρα θα το βρεις κ αλλού αφού η inglesina είναι από τις γνωστές μάρκες…

https://prenatal.gr/product/inglesina-σύνδεσμοι-για-καρότσια-διδύμων/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...