Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έχω ναι από την αρχή… Δεν φοράω σερβιετάκια οπότε καταλαβαίνεις πως αλλάζω εσώρουχο σίγουρα δυο φορές την ημέρα… Εσύ;

Βάζω σερβιατακι συνέχεια αλλά είναι λες και κατουριεμαι κάποιες φορές χωρίς να το κατάλαβα!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου, με ησυχάσατε καπως. Από ότι διαβαζω κ από εσάς ο τράχηλος θα μας απασχολήσει πολύ τους επόμενους μήνες!! Εγώ ήδη ξεκουράζομαι αρκετά, κάνω ελάχιστες βόλτες, κ εννοείται πως πολλές δουλειές του σπιτιού κτλ τις κάνει ο άντρας μου!! Βέβαια το επόμενο χρονικό διάστημα επίκειται να μετακομίσουμε, αλλά κ εκεί ελάχιστα πράγματα θα κάνω..μας βλέπω σαν τους φαντάρους να μετράμε τις μέρες, να φτάσουμε κοντά στον 9ο!!! Κ η αλήθεια είναι πως αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμάς να γλιτώσουμε την προωροτητα κ τα μωράκια μας να είναι υγιή!! 

Εγώ είμαι εδώ και δυο μήνες κρεβάτι καναπέ και τίποτα άλλο αλλά ο τράχηλος εκεί δεν το νοιάζει χαχαχαχαχα επιμένει να μικραίνει!εμενα αυτό που με νοιάζει είναι να μπορέσω να φτάσω όσο πιο μακρυά μπορώ γιατί νομίζω δύσκολο να φτάσω στον 9 ο στόχος μου είναι ο 8ο κει βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Μπορεί! Πότε ξαναεχετε ραντεβού; 

Αυτό που σου είπα για την δικιά μας περίπτωση το είπα έτσι όπως το έχω αντιληφθεί εγω γιατί είχα αυτήν την συζήτηση την προηγούμενη εβδομάδα με τον γιατρό μας.. Το επισημαίνω γιατί όλες μανούλες θα γίνουμε και δεν χρειαζόμαστε περιττό άγχος! Εμένα όσες φορές μου είπε μην ανησυχείς τον άκουσα κ δεν άφηνα ούτε τον άντρα μου να το συζητήσουμε!

Σε 15 μέρες θα ξανά πάμε. Ε ναι είναι λογικό όταν τρέφονται από ένα πλακούντα κ τα 3.. Το κατάλαβα αμέσως όταν μου το είπες.. Κ εμένα ο άντρας μου αυτό μου είπε, αφού μεγαλώνουν κ υπάρχει διαφορά στο βάρος με την προηγούμενη φορά, τι σκας; μια χαρά είναι μου λέει άσε που δε θα μέτρησε καλά ο γιατρός!! Εγώ του ζήτησα του γιατρού να πηγαίνουμε κάθε 15 μέρες τώρα, έτσι να τα βλέπω, γιατι όλο κ κάτι πονάκια έχω, συν ότι κουράζομαι εύκολα, οπότε να μην έχω περιττό άγχος!! Εσύ κορίτσι μου σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ είμαι εδώ και δυο μήνες κρεβάτι καναπέ και τίποτα άλλο αλλά ο τράχηλος εκεί δεν το νοιάζει χαχαχαχαχα επιμένει να μικραίνει!εμενα αυτό που με νοιάζει είναι να μπορέσω να φτάσω όσο πιο μακρυά μπορώ γιατί νομίζω δύσκολο να φτάσω στον 9 ο στόχος μου είναι ο 8ο κει βλέπουμε!

Κοίταξε όσο περνάει ο καιρός κ είναι μέσα κέρδος είναι! Έχεις κ τους εμετούς εσύ κ ζορίζει βεβαια η κατάσταση.. Εδώ εγώ θέλω να φτερνιστω κ καμία φορά πονάει τόσο η κοιλιά που λέω Παναγία μου!! Όχι τώρα να κάνεις κ εμετούς, από τις καούρες βέβαια που έχω το βράδυ κ εγώ ένα βήμα πριν τον εμετό είμαι αλλά τον κρατάω κάπως για να μη ζορίσει η κατάσταση. Εσύ στον 8ο μπαίνεις μετά τις γιορτές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Βάζω σερβιατακι συνέχεια αλλά είναι λες και κατουριεμαι κάποιες φορές χωρίς να το κατάλαβα!!!χαχαχαχαχα

Σπίτι δεν είσαι; Δεν δουλεύεις θέλω να πω; Εάν ναι, απέφυγε τα κ βάζε μόνο όταν βγαίνεις έξω. Ι αίσθηση είναι όντως αυτή! 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σε 15 μέρες θα ξανά πάμε. Ε ναι είναι λογικό όταν τρέφονται από ένα πλακούντα κ τα 3.. Το κατάλαβα αμέσως όταν μου το είπες.. Κ εμένα ο άντρας μου αυτό μου είπε, αφού μεγαλώνουν κ υπάρχει διαφορά στο βάρος με την προηγούμενη φορά, τι σκας; μια χαρά είναι μου λέει άσε που δε θα μέτρησε καλά ο γιατρός!! Εγώ του ζήτησα του γιατρού να πηγαίνουμε κάθε 15 μέρες τώρα, έτσι να τα βλέπω, γιατι όλο κ κάτι πονάκια έχω, συν ότι κουράζομαι εύκολα, οπότε να μην έχω περιττό άγχος!! Εσύ κορίτσι μου σε ποια εβδομαδα είσαι τώρα; 

Καλα κάνεις! Καλύτερα να είσαι σίγουρη πάρα να έχεις την αμφιβολία για κάτι!..εγώ είμαι στην 22η! Έχω κ εγω ετσι πονακια και κούραση αλλά όλα καλά! Κ πολλές κλωτσιές που τις αγαπώ! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό πάντως με τα υγρά τι είναι βρε κορίτσια! Κ εγω σπίτι είμαι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές βάζω σερβιετακι γιατί βαριέμαι να αλλάζω εσώρουχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοίταξε όσο περνάει ο καιρός κ είναι μέσα κέρδος είναι! Έχεις κ τους εμετούς εσύ κ ζορίζει βεβαια η κατάσταση.. Εδώ εγώ θέλω να φτερνιστω κ καμία φορά πονάει τόσο η κοιλιά που λέω Παναγία μου!! Όχι τώρα να κάνεις κ εμετούς, από τις καούρες βέβαια που έχω το βράδυ κ εγώ ένα βήμα πριν τον εμετό είμαι αλλά τον κρατάω κάπως για να μη ζορίσει η κατάσταση. Εσύ στον 8ο μπαίνεις μετά τις γιορτές; 

Αρχές Γενάρη μπαίνω στον 8ο και ελπιζω να τον τελειώσω κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Αρχές Γενάρη μπαίνω στον 8ο και ελπιζω να τον τελειώσω κιόλας!!

Μακάρι εγώ σου το εύχομαι μεσα από την καρδιά μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Αρχές Γενάρη μπαίνω στον 8ο και ελπιζω να τον τελειώσω κιόλας!!

Είσαι μπροστά μας κοριτσάκι μου κ θα το δεις πως όλα θα πάνε σούπερ κ στην ώρα που τους πρέπει! Κ εμείς ακολουθούμε! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Είσαι μπροστά μας κοριτσάκι μου κ θα το δεις πως όλα θα πάνε σούπερ κ στην ώρα που τους πρέπει! Κ εμείς ακολουθούμε! 🥰

Κ εγώ αυτό πιστεύω, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!! Εσύ @Vasiliqueμου είσαι η επόμενη κ μετά είμαι εγώ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ αυτό πιστεύω, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!! Εσύ @Vasiliqueμου είσαι η επόμενη κ μετά είμαι εγώ;;; 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ αυτό πιστεύω, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!! Εσύ @Vasiliqueμου είσαι η επόμενη κ μετά είμαι εγώ;;; 

Ναι! Εκτός απροόπτου! 😀

Για πες μας κ το όνομά σου τώρα!

Αλήθεια κορίτσια πού θα γεννήσετε; Εγώ στο Μητέρα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Ναι! Εκτός απροόπτου! 😀

Για πες μας κ το όνομά σου τώρα!

Αλήθεια κορίτσια πού θα γεννήσετε; Εγώ στο Μητέρα… 

Και εγώ στο Μητέρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Ναι! Εκτός απροόπτου! 😀

Για πες μας κ το όνομά σου τώρα!

Αλήθεια κορίτσια πού θα γεννήσετε; Εγώ στο Μητέρα… 

Κι εγώ στο μητέρα είμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Ναι! Εκτός απροόπτου! 😀

Για πες μας κ το όνομά σου τώρα!

Αλήθεια κορίτσια πού θα γεννήσετε; Εγώ στο Μητέρα… 

Καλά προφανώς εκτός απροόπτου!! Το όνομα μου; Τίνα. Εγώ στο ΙΑΣΩ θα γεννήσω.. Μου δίνουν επιλογή να πάω ακόμα κ σε 3κλινο κ μάλλον αυτό θα επιλέξω. Εξαρτάται βέβαια κ τα μέτρα. Γιατί νομίζω λένε πως δεν επιτρέπεται κάποιος να μένει μαζί σου το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 1:08 ΠΜ, ο/η geo2222 είπε:

Κι εγώ στο μητέρα είμαι!!

Εμείς μπορεί κ να συναντηθούμε! 😉🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κορίτσια! Όμορφη κ γιορτινή! 🎁🎄🎅🏻

Πώς είστε;

@Katerinaki83 πες μας τα νέα από τον υπέρηχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ μόνη μου στο ιασώ κ τώρα που έμαθα ότι μαγειρεύει ο πετρετζικης για το μητέρα έχω ζηλεψει δε σας το κρύβω!! Καλή χριστουγεννιατικη εβδομάδα σας εύχομαι κορίτσια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2021 at 10:30 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κορίτσια! Όμορφη κ γιορτινή! 🎁🎄🎅🏻

Πώς είστε;

@Katerinaki83 πες μας τα νέα από τον υπέρηχο! 

Εντάξει όλα καλά ο τράχηλος παραμένει στο 4,9 .Μου είπαν πως το υγρό τους έδινε την ψευδαίσθηση ότι ο τράχηλος θα αρχίσει να κονταίνει αλλά εφόσον μένει ίδιος μου είπαν όλα καλά .τα μωράκια από ότι φαίνεται όντως είναι αγοράκι και κοριτσάκι 140γραμ και 138γραμ.Την Δευτέρα ήμουνα ακριβώς 16 εβδομάδων .Μου είπαν πως πάνε μια χαρά .Ιασώ θα γεννήσω και εγώ και αν όντως είναι πιο φθηνό το τρίκλινο σε τρίκλινο θα πάω και εγώ δεν είμαστε για περριτα έξοδα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εντάξει όλα καλά ο τράχηλος παραμένει στο 4,9 .Μου είπαν πως το υγρό τους έδινε την ψευδαίσθηση ότι ο τράχηλος θα αρχίσει να κονταίνει αλλά εφόσον μένει ίδιος μου είπαν όλα καλά .τα μωράκια από ότι φαίνεται όντως είναι αγοράκι και κοριτσάκι 140γραμ και 138γραμ.Την Δευτέρα ήμουνα ακριβώς 16 εβδομάδων .Μου είπαν πως πάνε μια χαρά .Ιασώ θα γεννήσω και εγώ και αν όντως είναι πιο φθηνό το τρίκλινο σε τρίκλινο θα πάω και εγώ δεν είμαστε για περριτα έξοδα .

Μπράβο, μια χαρά να ηρεμήσεις κ εσύ. Από ότι είδα στον τιμοκατάλογο που μου έδωσαν είναι 1800 το τρίκλινο κ κάπου 2000 το δίκλινο. Έτσι ή αλλιώς χρεώνουν κ γύρω στα 200 ευρώ κ κάποια πακέτα εξετάσεων που γίνονται στα μωρά,οπότε κάπου θα τη δώσουμε τη διαφορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά Χριστούγεννα να έχουμε!!!!υγεια ευτυχία και αγάπη!ευχομαι υγεια στα σπορακια μας και να μας πάνε όλα καλα!!!κοντευουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2021 at 6:18 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα καλά Χριστούγεννα να έχουμε!!!!υγεια ευτυχία και αγάπη!ευχομαι υγεια στα σπορακια μας και να μας πάνε όλα καλα!!!κοντευουμε!!!

Χρόνια πολλά! Υγεία! Να είμαστε καλά κ να φτάσουμε όλες στον τελικό μας προορισμό με τις καλύτερες προϋποθέσεις! Φέτος στην κοιλιά, του χρόνου αγκαλιά! 🥰🤰🤱❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά!!! Με υγεία και ευτυχία σε όλες και φυσικά στα σπορακια μας...κοριτσαρες μου να ρωτήσω εσείς τα φύλα των μωρών πότε τα είδατε??? Εγώ έκανα την αυχενική ακριβώς στην 11 η βδομάδα....όλα καλα με τις μετρήσεις αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι καθόλου σίγουρος για τα φύλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2021 at 4:21 ΜΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εντάξει όλα καλά ο τράχηλος παραμένει στο 4,9 .Μου είπαν πως το υγρό τους έδινε την ψευδαίσθηση ότι ο τράχηλος θα αρχίσει να κονταίνει αλλά εφόσον μένει ίδιος μου είπαν όλα καλά .τα μωράκια από ότι φαίνεται όντως είναι αγοράκι και κοριτσάκι 140γραμ και 138γραμ.Την Δευτέρα ήμουνα ακριβώς 16 εβδομάδων .Μου είπαν πως πάνε μια χαρά .Ιασώ θα γεννήσω και εγώ και αν όντως είναι πιο φθηνό το τρίκλινο σε τρίκλινο θα πάω και εγώ δεν είμαστε για περριτα έξοδα .

Είσαι σούπερ λέμε! Με τέτοιο τράχηλο κ για ορειβασία πας! 😂 Χαλάρωσε κ κοίτα να το ευχαριστηθείς τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...