Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ στις 1/06 με πρόκληση φυσιολογικά στις 38+2 εβδομάδες.. είναι μια απίστευτη εμπειρία από το μεσημέρι μέχρι τις 8 το απόγευμα με είχαν με τεχνητούς πόνους αλλά τους ένιωθα σχετικά ήπια. Στις 8 το απόγευμα με διαστολή 8 μου λέει η μαία πήγαινε δοκίμασε στην τουαλέτα μπας και σε βοηθήσει η καθιστή στάση. Αυτό ήταν παιδιά άρχισαν οι πόνοι στις 8 και στις 8:25 γεννήθηκε. Μετά περπάτησα κατευθείαν και είμαστε εγώ και η μπέμπα πολύ καλά.. εύχομαι σε όλες να κρατήσετε σύντομα τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας.. είναι το μεγαλύτερο δώρο!! 

Υπέροχα νέα!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️ Να σας ζησει η κούκλα σας!!!! Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ στις 1/06 με πρόκληση φυσιολογικά στις 38+2 εβδομάδες.. είναι μια απίστευτη εμπειρία από το μεσημέρι μέχρι τις 8 το απόγευμα με είχαν με τεχνητούς πόνους αλλά τους ένιωθα σχετικά ήπια. Στις 8 το απόγευμα με διαστολή 8 μου λέει η μαία πήγαινε δοκίμασε στην τουαλέτα μπας και σε βοηθήσει η καθιστή στάση. Αυτό ήταν παιδιά άρχισαν οι πόνοι στις 8 και στις 8:25 γεννήθηκε. Μετά περπάτησα κατευθείαν και είμαστε εγώ και η μπέμπα πολύ καλά.. εύχομαι σε όλες να κρατήσετε σύντομα τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας.. είναι το μεγαλύτερο δώρο!! 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Να είναι γερή και ευλογημένη η μπεμπούλα σας!!!!! Αντε σιγά σιγά κοντεύουμε όλες!!! Εγώ γενναω την Τρίτη στις 14!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Να είναι γερή και ευλογημένη η μπεμπούλα σας!!!!! Αντε σιγά σιγά κοντεύουμε όλες!!! Εγώ γενναω την Τρίτη στις 14!!

Με το καλό γλυκιά μου!!! Με έναν πόνο🥰❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Είδες που τελικά όλα γίνονται για καλό? 🥰 Και γω έχω θέμα με τη προεκλαμψία μιας που είμαι υποψήφια από την αρχή της εγκυμοσύνης μου με δείκτες 1 προς 80 αν θυμάμαι καλά... Από τη 12η μέχρι τη 36η εβδομάδα έπαιρνα Σαλοσπίρ των 160mg και τωρα που το εκοψα εχω πρηστεί και μετράω αναγκαστικά 3 φορές την ημέρα τη πίεσή μου... Είναι πολύ επικίνδυνο για τη ζωή της μητέρας αλλά και του παιδιού την ώρα που γεννιέται. Δυστυχώς το γνωρίζω από πρώτο χέρι διότι το πέρασε η 1η μου ξαδέλφη στην Αγγλία... τεσπα! 

Άρα όλα καλά!!! Είχε τους λόγους της η γιατρός σου και πολύ καλά κάνει που θέλει να γεννήσετε άμεσα - καλύτερα πιο πριν παρά αργότερα με περισσότερο ρίσκο! Μη το σκέφτεσαι καθόλου, είμαι σίγουρη πως είσαι σε καλά χέρια!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και με το καλό να πάρεις στα χέρια σου τη μπουμπού!!!🥰❣️Ανυπομονώ και ''γώ μαζί σου!!!! 

Σαλοσπίρ των 160gr έπαιρνα κι εγώ, το ξεκίνησα μετά την α' επιπέδου και το έκοψα κάπου την 34η εβδομάδα νομίζω (δεν θυμάμαι σίγουρα). Το πρήξιμο οφείλεται και στα κιλά (ακόμα και αν δεν ε΄χεις πάρει πολύ, όπως εγώ), στο μωρό και στη ζέστη από ότι μου είπε η γιατρός, φαντάσου εγώ έχω κόψει το σαλοσπίρ τόσο καιρό και έχω μόλις 1 εβδομάδα περίπου που πρήστηκαν τα πόδια μου (απίστευτο πρήξιμο, αλλά μόνο στα πόδια). 

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση και τις ευχές!!! 😘😘😘

Αύριο πρωί στις 8:00 μπαίνω... 😬

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ στις 1/06 με πρόκληση φυσιολογικά στις 38+2 εβδομάδες.. είναι μια απίστευτη εμπειρία από το μεσημέρι μέχρι τις 8 το απόγευμα με είχαν με τεχνητούς πόνους αλλά τους ένιωθα σχετικά ήπια. Στις 8 το απόγευμα με διαστολή 8 μου λέει η μαία πήγαινε δοκίμασε στην τουαλέτα μπας και σε βοηθήσει η καθιστή στάση. Αυτό ήταν παιδιά άρχισαν οι πόνοι στις 8 και στις 8:25 γεννήθηκε. Μετά περπάτησα κατευθείαν και είμαστε εγώ και η μπέμπα πολύ καλά.. εύχομαι σε όλες να κρατήσετε σύντομα τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας.. είναι το μεγαλύτερο δώρο!! 

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας!!!! 🥰 ❣️ Γερή και δυνατή!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο κουράγιο μου δίνεις που γέννησες με φυσιολογικό (η πρώτη που το λέει στην ομάδα μας) και με πρόκληση!!! Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mavi είπε:

Σαλοσπίρ των 160gr έπαιρνα κι εγώ, το ξεκίνησα μετά την α' επιπέδου και το έκοψα κάπου την 34η εβδομάδα νομίζω (δεν θυμάμαι σίγουρα). Το πρήξιμο οφείλεται και στα κιλά (ακόμα και αν δεν ε΄χεις πάρει πολύ, όπως εγώ), στο μωρό και στη ζέστη από ότι μου είπε η γιατρός, φαντάσου εγώ έχω κόψει το σαλοσπίρ τόσο καιρό και έχω μόλις 1 εβδομάδα περίπου που πρήστηκαν τα πόδια μου (απίστευτο πρήξιμο, αλλά μόνο στα πόδια). 

Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση και τις ευχές!!! 😘😘😘

Αύριο πρωί στις 8:00 μπαίνω... 😬

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας!!!! 🥰 ❣️ Γερή και δυνατή!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο κουράγιο μου δίνεις που γέννησες με φυσιολογικό (η πρώτη που το λέει στην ομάδα μας) και με πρόκληση!!! Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ! 🙏🙏🙏

Θα τα καταφέρεις θέλει υπομονή και επιμονή!! Φαντάσου εμένα δεν πρόλαβαν να μου κάνουν επισκληριδιο και κατάλαβα όλους τους πόνους! Κορίτσια όλα αντεχονται!! Θέλει πείσμα για να έρθει στον κόσμο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ στις 1/06 με πρόκληση φυσιολογικά στις 38+2 εβδομάδες.. είναι μια απίστευτη εμπειρία από το μεσημέρι μέχρι τις 8 το απόγευμα με είχαν με τεχνητούς πόνους αλλά τους ένιωθα σχετικά ήπια. Στις 8 το απόγευμα με διαστολή 8 μου λέει η μαία πήγαινε δοκίμασε στην τουαλέτα μπας και σε βοηθήσει η καθιστή στάση. Αυτό ήταν παιδιά άρχισαν οι πόνοι στις 8 και στις 8:25 γεννήθηκε. Μετά περπάτησα κατευθείαν και είμαστε εγώ και η μπέμπα πολύ καλά.. εύχομαι σε όλες να κρατήσετε σύντομα τα παιδάκια σας στην αγκαλιά σας.. είναι το μεγαλύτερο δώρο!! 

Να σας ζήσει η μικρούλα σας γλυκιά μου ! Να είναι πάντα υγιής ευτυχισμένη και ότι καλύτερο εύχομαι σε εσένα και την οικογένειά σου ♥️🙏💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Apol είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!! Να είναι γερή και ευλογημένη η μπεμπούλα σας!!!!! Αντε σιγά σιγά κοντεύουμε όλες!!! Εγώ γενναω την Τρίτη στις 14!!

Με το καλό καλή μου 🙏♥️♥️♥️ ήρθε η ώρα επιτέλους !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Γέννησα και εγώ την Τετάρτη με καισαρική έναν παίδαρο 3100!😃 Σήμερα κατάφερα να μπω να σας γράψω που είμαι εντελώς καλά!! Προσπαθούμε τον θηλασμό, γάλα ακόμα δεν έχω κατεβάσει, ο μπεμπούλης πιάνει τη θηλή και το παλεύουμε! Με το καλό εύχομαι και στις υπόλοιπες!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Γέννησα και εγώ την Τετάρτη με καισαρική έναν παίδαρο 3100!😃 Σήμερα κατάφερα να μπω να σας γράψω που είμαι εντελώς καλά!! Προσπαθούμε τον θηλασμό, γάλα ακόμα δεν έχω κατεβάσει, ο μπεμπούλης πιάνει τη θηλή και το παλεύουμε! Με το καλό εύχομαι και στις υπόλοιπες!!🥰

Να σου ζήσει κοπέλα μου ❣️❣️ τέλεια νέα! Εγώ μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο είμαι 38+5. Έχω συσπάσεις αλλά 0 διαστολή, τελική έχω 19/6. Ο γιατρός λέει να μου βάλει μισό χάπι πρόκλησης σε πέντε μέρες κ ανησυχώ λίγο τζάμπα τόσο περπάτημα δε ξέρω, μας είπε κ επαφές κ δεν έχω όρεξη καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Γέννησα και εγώ την Τετάρτη με καισαρική έναν παίδαρο 3100!😃 Σήμερα κατάφερα να μπω να σας γράψω που είμαι εντελώς καλά!! Προσπαθούμε τον θηλασμό, γάλα ακόμα δεν έχω κατεβάσει, ο μπεμπούλης πιάνει τη θηλή και το παλεύουμε! Με το καλό εύχομαι και στις υπόλοιπες!!🥰

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Γερός κι ευτυχισμένος να είναι!🥰🥰

Γαλα λογικό είναι να μην έχεις ακόμα, μετά το 3ο 24ωρο έχω ακούσει ότι αυξάνεται, ακόμα το στομαχάκι του μωρού είναι πολύ μικρούλι!

Εγώ είμαι στην κλινική για πρόκληση τώρα... θα περάσω πολλές ώρες από ότι κατάλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Γερός κι ευτυχισμένος να είναι!🥰🥰

Γαλα λογικό είναι να μην έχεις ακόμα, μετά το 3ο 24ωρο έχω ακούσει ότι αυξάνεται, ακόμα το στομαχάκι του μωρού είναι πολύ μικρούλι!

Εγώ είμαι στην κλινική για πρόκληση τώρα... θα περάσω πολλές ώρες από ότι κατάλαβα...

Ναι εγώ που έκανα πρόκληση ξεκίνησα 9 το πρωί με κολπικό χάπι, μετά από κάνα 2ωρο μου έβαλαν ορό ωκυτοκινης και γέννησα το απόγευμα 8.25. είναι ανάλογα και πόσο γρήγορα προχωράει.εγω είχα διαστολή 2 όταν ξεκίνησα και κάθε ώρα άνοιγε ένα εκατοστό.οποτε έκανα αρκετές ώρες αναμονή.. καλό κουράγιο!!μπορείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου ❣️❣️ τέλεια νέα! Εγώ μόλις γύρισα από καρδιοτοκογραφο είμαι 38+5. Έχω συσπάσεις αλλά 0 διαστολή, τελική έχω 19/6. Ο γιατρός λέει να μου βάλει μισό χάπι πρόκλησης σε πέντε μέρες κ ανησυχώ λίγο τζάμπα τόσο περπάτημα δε ξέρω, μας είπε κ επαφές κ δεν έχω όρεξη καθόλου.

Να σας ζήσει!!! Μπράβο κορίτσι μου θα κατέβει και το γάλα μην αγχώνεσαι.. όντως το 3ο 24 Ώρο λένε.. θέλει επιμονή με τον θηλασμό. Εγώ γέννησα 1/6 και τώρα πλέον τις πιάνει τέλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 
Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!❤️

Καλέ πόσες εγκυούλες περιμένουμε ακόμα τα μωράκια μας;; 😅🥰 Έμεινε καμία να μου κάνει παρέα ή θα μείνω τελευταία, μόνη κι έρημη?? Χαχα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ ξημέρωμα Σαββάτου ένα υπέροχο κοριτσάκι 3200γρ και 52εκ! Είναι υπέροχη! 🥰🥰❤️❣️ έρωτας πραγματικά με την πρώτη ματιά! Χαχαχα

Πηγαίναμε για φυσιολογικό τοκετό από Παρασκευή πρωί με τεχνητούς πόνους  αλλά μας προέκυψαν προβλήματα στην πορεία και Παρασκευή νύχτα μπήκα χειρουργείο για καισαρική... 

Ζορίστηκα πάρα πολύ τις επόμενες ημέρες να πω την αλήθεια, με τρελούς πόνους κτλ που κράτησαν και πολύ, να μην μπορώ να κοιμηθώ, να πονάω όρθια, καθιστή, ξαπλωμένη κτλ... νηστική από Παρασκευη πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα... άρχισα να συνέρχομαι από Δευτέρα ουσιαστικά και χθες μεσημέρι γυρίσαμε σπίτι! 

Με τον θηλασμό επίσης ζορίστηκα στην αρχή αρκετά, αλλά όντως τώρα έχω περισσότερο γάλα και πάμε καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ ξημέρωμα Σαββάτου ένα υπέροχο κοριτσάκι 3200γρ και 52εκ! Είναι υπέροχη! 🥰🥰❤️❣️ έρωτας πραγματικά με την πρώτη ματιά! Χαχαχα

Πηγαίναμε για φυσιολογικό τοκετό από Παρασκευή πρωί με τεχνητούς πόνους  αλλά μας προέκυψαν προβλήματα στην πορεία και Παρασκευή νύχτα μπήκα χειρουργείο για καισαρική... 

Ζορίστηκα πάρα πολύ τις επόμενες ημέρες να πω την αλήθεια, με τρελούς πόνους κτλ που κράτησαν και πολύ, να μην μπορώ να κοιμηθώ, να πονάω όρθια, καθιστή, ξαπλωμένη κτλ... νηστική από Παρασκευη πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα... άρχισα να συνέρχομαι από Δευτέρα ουσιαστικά και χθες μεσημέρι γυρίσαμε σπίτι! 

Με τον θηλασμό επίσης ζορίστηκα στην αρχή αρκετά, αλλά όντως τώρα έχω περισσότερο γάλα και πάμε καλύτερα!

Κορίτσι μου γλυκό να σας ζησει η κορούλα σας!!!🥰💕🧿 Ο,τι καλύτερο εύχομαι! Να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της! 
Ταλαιπωρήθηκες αρκετά απ’ οτι κατάλαβα…. Τέλος καλό, όλα καλά όμως! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ ξημέρωμα Σαββάτου ένα υπέροχο κοριτσάκι 3200γρ και 52εκ! Είναι υπέροχη! 🥰🥰❤️❣️ έρωτας πραγματικά με την πρώτη ματιά! Χαχαχα

Πηγαίναμε για φυσιολογικό τοκετό από Παρασκευή πρωί με τεχνητούς πόνους  αλλά μας προέκυψαν προβλήματα στην πορεία και Παρασκευή νύχτα μπήκα χειρουργείο για καισαρική... 

Ζορίστηκα πάρα πολύ τις επόμενες ημέρες να πω την αλήθεια, με τρελούς πόνους κτλ που κράτησαν και πολύ, να μην μπορώ να κοιμηθώ, να πονάω όρθια, καθιστή, ξαπλωμένη κτλ... νηστική από Παρασκευη πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα... άρχισα να συνέρχομαι από Δευτέρα ουσιαστικά και χθες μεσημέρι γυρίσαμε σπίτι! 

Με τον θηλασμό επίσης ζορίστηκα στην αρχή αρκετά, αλλά όντως τώρα έχω περισσότερο γάλα και πάμε καλύτερα!

Να σας ζήσει η κορούλα σας ! Γερή ευτυχισμένη και τυχερή να είναι ♥️🙏

Γρήγορη ανάρρωση και σε εσένα καλή μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά ευτυχώς όλα είναι καλά ! Θα ευχαριστηθείς την μπεμπουλα σου τώρα ♥️

@Apolκοριτσάκι μου τι κάνεις ?? Γεννησες εχτές ? Δεν πρόλαβα να σου ευχηθώ ! Εύχομαι να πήγαν όλα καλα στείλε μας όταν μπορέσεις ! 😘

@Alexandra92 υπομονή καλή μου πλησιάζει η μέρα ♥️ απόλαυσε τα τελευταία βραδιά ύπνου γιατί θα μένεις άυπνη μετά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Να σας ζήσει η κορούλα σας ! Γερή ευτυχισμένη και τυχερή να είναι ♥️🙏

Γρήγορη ανάρρωση και σε εσένα καλή μου, ταλαιπωρήθηκες αλλά ευτυχώς όλα είναι καλά ! Θα ευχαριστηθείς την μπεμπουλα σου τώρα ♥️

@Apolκοριτσάκι μου τι κάνεις ?? Γεννησες εχτές ? Δεν πρόλαβα να σου ευχηθώ ! Εύχομαι να πήγαν όλα καλα στείλε μας όταν μπορέσεις ! 😘

@Alexandra92 υπομονή καλή μου πλησιάζει η μέρα ♥️ απόλαυσε τα τελευταία βραδιά ύπνου γιατί θα μένεις άυπνη μετά 😂

Ααααχ φιλενάδα, με χτυπησες εκεί που ποναω 😅😅 «δε κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια»… χαχα

Πονάει όλο μου το κορμί, με το ζόρι γυρνάω πλευρό… ας μη μιλησω για τη μέση και τα κοκκαλα στη λεκάνη…εκεί να δεις πόνο! Αμ τη τουαλέτα κάθε μια με μιάμιση ώρα που τη πας;;; Άστα να πάνε… δεινοπαθώ!!! Να δω τι θα κάνω όταν έρθει ο μπομπιράκος μου με το καλό… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; 
Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!❤️

Καλέ πόσες εγκυούλες περιμένουμε ακόμα τα μωράκια μας;; 😅🥰 Έμεινε καμία να μου κάνει παρέα ή θα μείνω τελευταία, μόνη κι έρημη?? Χαχα
 

Καλημέρα! Και εγώ ακόμη εδώ στην αναμονή είμαι μην ανησυχείς! 🤣 39+4 σήμερα κ ο μικρός δε το κουνάει! Αύριο θα μου βάλει μισό χάπι πρόκλησης είπε ο γιατρός δεν νιώθω πόνους όμως στον καρδιοτοκογραφο φάνηκαν συσπάσεις 100αρες που δεν καταλαβαίνω! Ανυπομονώ να τον δω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλημέρα! Και εγώ ακόμη εδώ στην αναμονή είμαι μην ανησυχείς! 🤣 39+4 σήμερα κ ο μικρός δε το κουνάει! Αύριο θα μου βάλει μισό χάπι πρόκλησης είπε ο γιατρός δεν νιώθω πόνους όμως στον καρδιοτοκογραφο φάνηκαν συσπάσεις 100αρες που δεν καταλαβαίνω! Ανυπομονώ να τον δω ❤️

Ας δώσουμε κουράγιο η μια στην άλλη λοιπόν! 💙 Δε θέλουν να βγουν τα αντράκια μας, έχουν βολευτεί εκεί μέσα! 😅 Εγω τη περασμένη Τρίτη έκανα μια σύσπαση στον καρδιοτοκογραφο αλλά ήταν πολύ μικρή. Τη κατάλαβα όμως, πέτρωσε η κοιλιά απ’ τη μια μεριά. Σήμερα 38 κ 4 έχω ψιλο πονάκια περιόδου αραιά και που και δυο φορές με έπιασε ένας πόνος από κάτω, δυνατός σφαχτης. Ωστόσο, η γιατρός μου πιστεύει πως θα τον «πάρω» όλο το μήνα. Είπε πως θα με αφήσει μέχρι τη ΠΗΤ 26/06 κι αν δε γεννήσω θα μπούμε αναγκαστικά για πρόκληση… δε θέλει να περιμένουμε παραπάνω. Εμένα αν με ρωτάς, μακάρι να μου έλεγε να πάμε και σήμερα!!! Ανυπομονώ τόσο πολύ να τον κρατήσω στη αγκαλιά μου💙💙💙 Μόνο και μόνο στη σκέψη συγκινούμαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Ας δώσουμε κουράγιο η μια στην άλλη λοιπόν! 💙 Δε θέλουν να βγουν τα αντράκια μας, έχουν βολευτεί εκεί μέσα! 😅 Εγω τη περασμένη Τρίτη έκανα μια σύσπαση στον καρδιοτοκογραφο αλλά ήταν πολύ μικρή. Τη κατάλαβα όμως, πέτρωσε η κοιλιά απ’ τη μια μεριά. Σήμερα 38 κ 4 έχω ψιλο πονάκια περιόδου αραιά και που και δυο φορές με έπιασε ένας πόνος από κάτω, δυνατός σφαχτης. Ωστόσο, η γιατρός μου πιστεύει πως θα τον «πάρω» όλο το μήνα. Είπε πως θα με αφήσει μέχρι τη ΠΗΤ 26/06 κι αν δε γεννήσω θα μπούμε αναγκαστικά για πρόκληση… δε θέλει να περιμένουμε παραπάνω. Εμένα αν με ρωτάς, μακάρι να μου έλεγε να πάμε και σήμερα!!! Ανυπομονώ τόσο πολύ να τον κρατήσω στη αγκαλιά μου💙💙💙 Μόνο και μόνο στη σκέψη συγκινούμαι!!!!!

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω... από την άλλη αν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά και στην ΠΗΤ γιατί να μην το κάνεις...; Να δώσεις ακόμα περισσότερες πιθανότητες να βγει μόνο του το μωράκι σου όταν το "αποφασίσει"... μακάρι να μπορούσα κι εγώ να περιμένω, μήπως και είχα γεννήσει φυσιολογικά, αλλά ήταν τέτοια τα δεδομένα που έπρεπε να μου κάνουν πρόκληση νωρίτερα...

Λίγο υπομονή, πλησιάζει ο καιρός, τίποτα δεν έμεινε μέχρι τις 26...και θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2022 at 11:44 ΠΜ, ο/η Dimy3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Γέννησα και εγώ την Τετάρτη με καισαρική έναν παίδαρο 3100!😃 Σήμερα κατάφερα να μπω να σας γράψω που είμαι εντελώς καλά!! Προσπαθούμε τον θηλασμό, γάλα ακόμα δεν έχω κατεβάσει, ο μπεμπούλης πιάνει τη θηλή και το παλεύουμε! Με το καλό εύχομαι και στις υπόλοιπες!!🥰

Να σας ζήσει γερός να είναι!! Καλά με τον θηλασμό είμαστε 16η μέρα και παιδιά δεν παλεύεται.μου ξυπνάει κάθε μισή ώρα δεν ξέρω τι να κάνω.. σε κάποιες φάσεις τσαντιζεται κιόλας. Της έδωσα ξένο μήπως και δεν χόρτασε καταξερασε την πλάση. Αφήστε βουνό μου φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2022 at 11:58 ΠΜ, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα κι εγώ ξημέρωμα Σαββάτου ένα υπέροχο κοριτσάκι 3200γρ και 52εκ! Είναι υπέροχη! 🥰🥰❤️❣️ έρωτας πραγματικά με την πρώτη ματιά! Χαχαχα

Πηγαίναμε για φυσιολογικό τοκετό από Παρασκευή πρωί με τεχνητούς πόνους  αλλά μας προέκυψαν προβλήματα στην πορεία και Παρασκευή νύχτα μπήκα χειρουργείο για καισαρική... 

Ζορίστηκα πάρα πολύ τις επόμενες ημέρες να πω την αλήθεια, με τρελούς πόνους κτλ που κράτησαν και πολύ, να μην μπορώ να κοιμηθώ, να πονάω όρθια, καθιστή, ξαπλωμένη κτλ... νηστική από Παρασκευη πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα... άρχισα να συνέρχομαι από Δευτέρα ουσιαστικά και χθες μεσημέρι γυρίσαμε σπίτι! 

Με τον θηλασμό επίσης ζορίστηκα στην αρχή αρκετά, αλλά όντως τώρα έχω περισσότερο γάλα και πάμε καλύτερα!

Να σας ζήσει!! Τι λέει με τον θηλασμό? Κοιμάται? Γιατί εμένα σηκώνεται κάθε μισή ώρα να φάει.. αχ θεέ μου τι τραβάμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Ας δώσουμε κουράγιο η μια στην άλλη λοιπόν! 💙 Δε θέλουν να βγουν τα αντράκια μας, έχουν βολευτεί εκεί μέσα! 😅 Εγω τη περασμένη Τρίτη έκανα μια σύσπαση στον καρδιοτοκογραφο αλλά ήταν πολύ μικρή. Τη κατάλαβα όμως, πέτρωσε η κοιλιά απ’ τη μια μεριά. Σήμερα 38 κ 4 έχω ψιλο πονάκια περιόδου αραιά και που και δυο φορές με έπιασε ένας πόνος από κάτω, δυνατός σφαχτης. Ωστόσο, η γιατρός μου πιστεύει πως θα τον «πάρω» όλο το μήνα. Είπε πως θα με αφήσει μέχρι τη ΠΗΤ 26/06 κι αν δε γεννήσω θα μπούμε αναγκαστικά για πρόκληση… δε θέλει να περιμένουμε παραπάνω. Εμένα αν με ρωτάς, μακάρι να μου έλεγε να πάμε και σήμερα!!! Ανυπομονώ τόσο πολύ να τον κρατήσω στη αγκαλιά μου💙💙💙 Μόνο και μόνο στη σκέψη συγκινούμαι!!!!!

Αχ μην βιάζεσαι γλυκιά μου ! Μετά σε περιμένουν τα πιο δύσκολα.. απόλαυσε ακόμα λίγες μέρες ηρεμίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...