Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! να είναι γε΄ρο κι ευτυχισμένο! 🥰

Τι υπέροχο συναίσθημα δημιουργει αυτό που περιέγραψες!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Να σας ζήσει το μικρό σας!!!
Για τον θηλασμό θέλει προσπάθεια και βοήθεια από ειδικό (μαία ουσιαστικά) για να μην πληγωθεί το στήθος! που ακόμα και αν γίνει αυτό αν θες μπορείς να το "σώσεις" με κρέμα λανολίνης και να προσπαθήσεις ξανά, αλλά οπωσδήποτε ΜΕ ΕΙΔΙΚΌ! πρέπει το μωρό να σου πιάσει σωστά το στήθος, αλλιώς πονάει και πληγώνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Να σας ζήσει το μικρό σας!!!
Για τον θηλασμό θέλει προσπάθεια και βοήθεια από ειδικό (μαία ουσιαστικά) για να μην πληγωθεί το στήθος! που ακόμα και αν γίνει αυτό αν θες μπορείς να το "σώσεις" με κρέμα λανολίνης και να προσπαθήσεις ξανά, αλλά οπωσδήποτε ΜΕ ΕΙΔΙΚΌ! πρέπει το μωρό να σου πιάσει σωστά το στήθος, αλλιώς πονάει και πληγώνει...

Αυτό ακριβώς έπαθα..έγινε πληγή και δεν είχα καμία κρέμα να με ηρεμήσει και οι μαίες ασχολιόταν πιο πολύ με την νοσηλεία μας παρά με το φαγητό του παιδιού..κάνα δυο φορές με κοίταξαν κ είπαν εντάξει είναι μωρέ αλλά η μικρή ρουφούσε άλλου κ εγώ δεν το καταλαβαίνα μέχρι που έγινε η ζημιά ..δεν πειράζει όμως..όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Κοριτσάκι μου γλυκο!!!συγχαρητηρια. Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου. Γερη και καλοτυχη να είναι! Κ Εσυ να έχεις γρήγορη ανάρρωση! Πάντα χαρές να έχετε. Και Να μου τη φιλήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Πόσο όμορφα τα περιέγραψες όλα, με συγκίνησες…

🧿♥️♥️♥️Να σας ζήσει κορίτσι μου γλυκό!!!
Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της και καλή ανάρρωση να έχεις και ‘συ μανούλα!!!🥰🥰 Τα καλύτερα έρχονται!!!!♥️♥️♥️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας. Γερο και δυνατό να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Να σας ζησει το μωρακι σας!!! 🥰❤️ Γερή & τυχερή σε όλη της τη ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύο μέρες είχα να μπω και μόλις είδα τα ευχάριστα. Κορίτσια μου @Eva29 @Christipel να σας ζήσουν, να είναι γερά και τυχερά!!!🥰

Εγώ επισκέφτηκα το γιατρό για να ορίσουμε ημερομηνία, το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος θα γεννήσω,ο μπέμπης είναι 3000 35+6, απο βδομάδα θα ξεκινήσω καρδιοτοκογράφο. Ανυπομονώ και αγχώνομαι συγχρόνως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Συγχαρητηρια νεα μανουλα!!!!! Μπραβοοοο καλοτυχο κ γερο!!!

Ο θηλασμος θελει πολλη υπομονη. Επισης αν αποφασισεις να θηλασεις αποκλειστικα, κανονισε καποιος να σου μαγειρευει-πλενει-σιδερωνει-καθαριζει διοτι δε θα εχεις καθολου χρονο. 
εγω διατηρω το θηλασμο την ημερα αλλα το βραδυ δινω ξενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!! Να είναι γερό και καλότυχο εύχομαι ολόψυχα!!!! Ζήσε το όνειρο και όλες τις δυσκολίες θα τις ξεπερνας και όταν λυγίζεις να θυμάσαι πόσο έκλαψες και πόσο προσπάθησες για να δείς τα μάτια της να σε κοιτάνε!!!!🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ με το καλό να υποδεχτειτε τα κορίτσια σας 🙏🥰 θα τρελαθείς !!! 

Πραγματικά όσα περάσαμε αξίζουν και θα τα έκανα ξανά και ξανά ❤️ με το καλό γλυκιά μου σε φιλώ 😘

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει, να είναι γερή και τυχερή!!!

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου ! Σου εύχομαι σύντομα και στα δικά σου 🥰❤️🙏

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Τι τέλεια νέα!! Μπράβο να σου ζήσει κοπέλα μου ❣️❣️❣️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ με το καλό και εσύ ! 🥰🤩

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mati είπε:

Αχ τι τέλεια!! Μπράβο κορίτσι μου φαντάζομαι τι συγκίνηση!! Άντε μια μια  να παίρνουμε σειρά! Και για όλες να είναι υπέροχα τα νέα! Πόσο πρωτόγνωρο συναίσθημα.. να σας ζήσει με μπόλικη υγεία!!❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με το καλό να υποδεχτειτε το μωράκι σας ♥️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και εμένα την είχαμε βγάλει 3200 και μετά από μια εβδομάδα γεννήθηκε 3.090 είναι πολύ στο περίπου οι μετρήσεις τελικά... Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας ❤️❤️❤️

στις πριν 9 ώρες, ο/η mavi είπε:

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! να είναι γε΄ρο κι ευτυχισμένο! 🥰

Τι υπέροχο συναίσθημα δημιουργει αυτό που περιέγραψες!!! 🥰🥰

Γλυκιά μου σε ευχαριστώ πολύ με το καλό ❤️♥️🙏

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκο!!!συγχαρητηρια. Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου. Γερη και καλοτυχη να είναι! Κ Εσυ να έχεις γρήγορη ανάρρωση! Πάντα χαρές να έχετε. Και Να μου τη φιλήσεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου με το καλό να υποδεχτειτε το μωράκι σας ♥️

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Πόσο όμορφα τα περιέγραψες όλα, με συγκίνησες…

🧿♥️♥️♥️Να σας ζήσει κορίτσι μου γλυκό!!!
Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της και καλή ανάρρωση να έχεις και ‘συ μανούλα!!!🥰🥰 Τα καλύτερα έρχονται!!!!♥️♥️♥️🧿

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ με το καλό και εσείς ! Πλησιάζει η στιγμή 🥰🥰

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Δύο μέρες είχα να μπω και μόλις είδα τα ευχάριστα. Κορίτσια μου @Eva29 @Christipel να σας ζήσουν, να είναι γερά και τυχερά!!!🥰

Εγώ επισκέφτηκα το γιατρό για να ορίσουμε ημερομηνία, το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος θα γεννήσω,ο μπέμπης είναι 3000 35+6, απο βδομάδα θα ξεκινήσω καρδιοτοκογράφο. Ανυπομονώ και αγχώνομαι συγχρόνως.

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη ! Με το καλό !! Τίποτα δεν έμεινε 🙏🤞🥰🥰🥰🥰🥰

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Συγχαρητηρια νεα μανουλα!!!!! Μπραβοοοο καλοτυχο κ γερο!!!

Ο θηλασμος θελει πολλη υπομονη. Επισης αν αποφασισεις να θηλασεις αποκλειστικα, κανονισε καποιος να σου μαγειρευει-πλενει-σιδερωνει-καθαριζει διοτι δε θα εχεις καθολου χρονο. 
εγω διατηρω το θηλασμο την ημερα αλλα το βραδυ δινω ξενο. 

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία μου ♥️ να σας ζήσει και εσάς 😘

Θα δείξει πως θα πάμε, θα πάμε σπίτι και βλέπουμε ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2022 at 4:00 ΠΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου γερή κ καλότυχη στη ζωη της.Να τη χαίρεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου…
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη σημερινή μου εμπειρία… Ακολουθεί «σεντόνι» αν και θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομη κ περιληπτική γίνεται!

Λοιπόν… 37 εβδομάδων, προγραμματισμένο ραντεβού για 2ο non stress. Πριν από αυτό, η γιατρός μάς έκανε υπέρηχο για να βεβαιωθεί πως όλα είναι καλά και για να ελέγξει ντόπλερ μιας που κόψαμε το Σαλοσπίρ τη περασμένη εβδομάδα.

Και ενώ όλα βαίναν καλώς, ξαφνικά η μια αρτηρία του μωρού παρουσιάζει μικρό θεματάκι, σαν αρρυθμίες αν κατάλαβα καλά. Δε θα σας πω ψέματα, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου…. Μαζί και 10 χρόνια απ τη ζωή μου… Για καλό και για κακό, μάς στέλνει έκτακτα εκτός πόλης σε εμβρυολογο…. Μετά από πολλή ταλαιπωρία και προπάντων άγχος, στεναχώρια κτλ, δόξα τω Θεω όλα πήγαν καλά! Κανένα θέμα το μωράκι μας… Ο εμβρυολόγος μάς διαβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας κ πως ήταν καθαρά τυχαίο γεγονός εκείνης της στιγμής… αλλά αυτό που τραβήξαμε σήμερα, ειλικρινά δε περιγράφεται κορίτσια….εύχομαι να μη το ζήσει καμια μανούλα…

Να αναφέρω επίσης πως το αμνιακό μου υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια και πως πρέπει από δω κ πέρα να το παρακολουθήσουμε γιατί αν μειωθεί περισσότερο θα προβούμε σε τοκετό…

Αυτα τα νέα κορίτσια μου… ελπίζω να μη σας κούρασα…Σας φιλώ και εύχομαι να είστε όλες καλα!🧿♥️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου…
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη σημερινή μου εμπειρία… Ακολουθεί «σεντόνι» αν και θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομη κ περιληπτική γίνεται!

Λοιπόν… 37 εβδομάδων, προγραμματισμένο ραντεβού για 2ο non stress. Πριν από αυτό, η γιατρός μάς έκανε υπέρηχο για να βεβαιωθεί πως όλα είναι καλά και για να ελέγξει ντόπλερ μιας που κόψαμε το Σαλοσπίρ τη περασμένη εβδομάδα.

Και ενώ όλα βαίναν καλώς, ξαφνικά η μια αρτηρία του μωρού παρουσιάζει μικρό θεματάκι, σαν αρρυθμίες αν κατάλαβα καλά. Δε θα σας πω ψέματα, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου…. Μαζί και 10 χρόνια απ τη ζωή μου… Για καλό και για κακό, μάς στέλνει έκτακτα εκτός πόλης σε εμβρυολογο…. Μετά από πολλή ταλαιπωρία και προπάντων άγχος, στεναχώρια κτλ, δόξα τω Θεω όλα πήγαν καλά! Κανένα θέμα το μωράκι μας… Ο εμβρυολόγος μάς διαβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας κ πως ήταν καθαρά τυχαίο γεγονός εκείνης της στιγμής… αλλά αυτό που τραβήξαμε σήμερα, ειλικρινά δε περιγράφεται κορίτσια….εύχομαι να μη το ζήσει καμια μανούλα…

Να αναφέρω επίσης πως το αμνιακό μου υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια και πως πρέπει από δω κ πέρα να το παρακολουθήσουμε γιατί αν μειωθεί περισσότερο θα προβούμε σε τοκετό…

Αυτα τα νέα κορίτσια μου… ελπίζω να μη σας κούρασα…Σας φιλώ και εύχομαι να είστε όλες καλα!🧿♥️🙏🏼

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω, πολύ λογικά όσα ένιωσες. Δόξα τω θεώ όμως όλα καλά. Και εμένα ο γιατρός είπε ότι έχω οριακό αμνιακό υγρό είναι στο 9 συνολικά είπε και ότι ο πλακούντας είναι γερασμένος Grade 3. Είμαι 37+3 κ αγχώνομαι πάρα πολύ μεθαύριο θα κάνω καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα γέννησα και εγώ τη Δευτερα λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας οικογενειακώς! Μόνο που ανυπομονώ να βγούμε γιατί μου λείπει πολύ η μεγάλη μου. 
Εύχομαι σε όλα τα κοριτσάκια που γέννησαν να χαίρονται τα μωρακια τους και στα κορίτσια που περιμένουν κουράγιο, λίγο έμεινε για να τα κρατάτε στην αγκαλιά σας και να τα ξεχάσετε όλα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μηνα! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες γεννήσατε και με το καλό σε όσες περιμένετε!!!!!

Είμαι στο θέα μωράκια Ιουλίου αλλά λόγω διδύμων και από εξωσωματική μπορεί να πάμε και Ιούνιο! 

Είμαι 32 και 2 σήμερα! Και η γυναικολόγος θέλει να φτάσουμε τις 35.

Ήθελα να σας ρωτήσω γέννησε καμία σας στο Ρέα? Με καισαρικη?

Για να μου πει εμπειρία,  γτ καμια φορά νιώθω ότι πάω για κρέμασμα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zouzepa είπε:

Κορίτσια μου όμορφα γέννησα και εγώ τη Δευτερα λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας οικογενειακώς! Μόνο που ανυπομονώ να βγούμε γιατί μου λείπει πολύ η μεγάλη μου. 
Εύχομαι σε όλα τα κοριτσάκια που γέννησαν να χαίρονται τα μωρακια τους και στα κορίτσια που περιμένουν κουράγιο, λίγο έμεινε για να τα κρατάτε στην αγκαλιά σας και να τα ξεχάσετε όλα. ❤️

Να σας ζήσει! Να είναι γερό και καλότυχο! ❤️❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου…
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη σημερινή μου εμπειρία… Ακολουθεί «σεντόνι» αν και θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομη κ περιληπτική γίνεται!

Λοιπόν… 37 εβδομάδων, προγραμματισμένο ραντεβού για 2ο non stress. Πριν από αυτό, η γιατρός μάς έκανε υπέρηχο για να βεβαιωθεί πως όλα είναι καλά και για να ελέγξει ντόπλερ μιας που κόψαμε το Σαλοσπίρ τη περασμένη εβδομάδα.

Και ενώ όλα βαίναν καλώς, ξαφνικά η μια αρτηρία του μωρού παρουσιάζει μικρό θεματάκι, σαν αρρυθμίες αν κατάλαβα καλά. Δε θα σας πω ψέματα, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου…. Μαζί και 10 χρόνια απ τη ζωή μου… Για καλό και για κακό, μάς στέλνει έκτακτα εκτός πόλης σε εμβρυολογο…. Μετά από πολλή ταλαιπωρία και προπάντων άγχος, στεναχώρια κτλ, δόξα τω Θεω όλα πήγαν καλά! Κανένα θέμα το μωράκι μας… Ο εμβρυολόγος μάς διαβεβαίωσε πως δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας κ πως ήταν καθαρά τυχαίο γεγονός εκείνης της στιγμής… αλλά αυτό που τραβήξαμε σήμερα, ειλικρινά δε περιγράφεται κορίτσια….εύχομαι να μη το ζήσει καμια μανούλα…

Να αναφέρω επίσης πως το αμνιακό μου υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια και πως πρέπει από δω κ πέρα να το παρακολουθήσουμε γιατί αν μειωθεί περισσότερο θα προβούμε σε τοκετό…

Αυτα τα νέα κορίτσια μου… ελπίζω να μη σας κούρασα…Σας φιλώ και εύχομαι να είστε όλες καλα!🧿♥️🙏🏼

Σε καταλαβαίνω, αλλά τελικά πρέπει να είμαστε πιο ψύχραιμες σε κάθε τι... (το λέω για να το ακούω κι εγώ!) Σε κάθε "σημαντική" εξέταση και σεκάθε τι ασυνήθιστο μας τρώει το άγχος... αλλά και όταν γεννηθούν πάλι μέσα στο άγχος θα είμαστε! 😊
Λίγο μας έμεινε πια, όλα καλά θα πάνε και σύντομα θα κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Ερώτηση για όσες πάνε με φυσιολογικό τοκετό... θα κάνετε επισκληρίδιο; το έχετε αποφασίσει; το σκέφτεστε; Δεν ξέρω τι να κάνω... 

Βέβαια η γιατρός μου λέει ότι μέχρι και τελυταία στιγμή μπορώ να το σκεφτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Κορίτσια μου όμορφα γέννησα και εγώ τη Δευτερα λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας οικογενειακώς! Μόνο που ανυπομονώ να βγούμε γιατί μου λείπει πολύ η μεγάλη μου. 
Εύχομαι σε όλα τα κοριτσάκια που γέννησαν να χαίρονται τα μωρακια τους και στα κορίτσια που περιμένουν κουράγιο, λίγο έμεινε για να τα κρατάτε στην αγκαλιά σας και να τα ξεχάσετε όλα. ❤️

Να σας ζήσει!!! Να είναι γερό κ ευλογημένο!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ερώτηση για όσες πάνε με φυσιολογικό τοκετό... θα κάνετε επισκληρίδιο; το έχετε αποφασίσει; το σκέφτεστε; Δεν ξέρω τι να κάνω... 

Βέβαια η γιατρός μου λέει ότι μέχρι και τελυταία στιγμή μπορώ να το σκεφτώ!

Καλημέρα!!! Εγώ πήγαινα για φυσιολογικό αλλά τελικα μάλλον καισαρικη θα κάνουμε γιατί δεν έχει γυρίσει.. Εγώ προσωπικά θα έκανα επισκληριδιο το είχα αποφασίσει, γιατί έλεγα από τη στιγμή που έχω τη δυνατότητα να μην πονέσω γιατί να μη κάνω; βέβαια είναι εσύ τι θέλεις.. Γιατί πλέον πολλές από εμάς αν πεις καισαρική η ότι έκανες  φυσιολογικό με επισκληριδιο η ότι δίνεις στο μωρό σου και ξένο γάλα πέραν του θηλασμού πέφτουν να σε φάνε!!! Ότι νιωθεις, θα κάνεις κ μην ακούς κανέναν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2022 at 4:00 ΠΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Να σου ζήσει @Eva29 μου το κοριτσάκι σου!! Γερή κ καλότυχη να είναι κ εσείς να την καμαρώνετε!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!! Όλα να σου πάνε καλά από εδώ κ πέρα κ δάκρυα μόνο χαράς!! Εγώ να ξέρεις ακόμα τα κοιτάζω τα μωρά κ κλαίω, δεν μπορώ να πιστέψω πως είμαι τόσο τυχερή!! Φιλιά πολλά!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ πήγαινα για φυσιολογικό αλλά τελικα μάλλον καισαρικη θα κάνουμε γιατί δεν έχει γυρίσει.. Εγώ προσωπικά θα έκανα επισκληριδιο το είχα αποφασίσει, γιατί έλεγα από τη στιγμή που έχω τη δυνατότητα να μην πονέσω γιατί να μη κάνω; βέβαια είναι εσύ τι θέλεις.. Γιατί πλέον πολλές από εμάς αν πεις καισαρική η ότι έκανες  φυσιολογικό με επισκληριδιο η ότι δίνεις στο μωρό σου και ξένο γάλα πέραν του θηλασμού πέφτουν να σε φάνε!!! Ότι νιωθεις, θα κάνεις κ μην ακούς κανέναν!! 

Δεν έχει γυρίσει προς τα κάτω εννοείς; Ή δεν έχει γυρίσει με πλάτη μπροστά; 

Γιατί εμένα είναι με το πρόσωπο προς τα μπροστά και μου είπε η γιατρός ότι πρέπει να γυρίσει πλάτη, αλλά δεν έχω καταλάβει πόσο σημαντικό είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Δεν έχει γυρίσει προς τα κάτω εννοείς; Ή δεν έχει γυρίσει με πλάτη μπροστά; 

Γιατί εμένα είναι με το πρόσωπο προς τα μπροστά και μου είπε η γιατρός ότι πρέπει να γυρίσει πλάτη, αλλά δεν έχω καταλάβει πόσο σημαντικό είναι...

Όχι εμένα είναι ισχιακο, το κεφάλι δηλ είναι κάτω από τα πλευρά για να καταλάβεις κ πιέζει εκεί συνέχεια κ σήμερα έκλεισα τη 37η οπότε από δω κ πέρα είναι θαύμα αν γυρίσει μου είπε ο γιατρός, έτσι κ εγώ έχω δουλέψει στο μυαλό μου την καισαρική και ότι γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Apol είπε:

Όχι εμένα είναι ισχιακο, το κεφάλι δηλ είναι κάτω από τα πλευρά για να καταλάβεις κ πιέζει εκεί συνέχεια κ σήμερα έκλεισα τη 37η οπότε από δω κ πέρα είναι θαύμα αν γυρίσει μου είπε ο γιατρός, έτσι κ εγώ έχω δουλέψει στο μυαλό μου την καισαρική και ότι γίνει 

Κορίτσια τι κάνετε;;;Πως είστε;;;36 κ 5 σήμερα κ έχω τρελή ανυπομονησία να πάρω αγκαλιά τη μικρή μας.Αυριο θα κάνω μάθημα ανώδυνου τοκετού.Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι δεν έχω κάνει ακόμα καρδιοτοκογραφημα κάνατε ολεσ οι κοπελεσ όταν μπήκατε στο μήνα σας η όχι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Κορίτσια μου όμορφα γέννησα και εγώ τη Δευτερα λίγο μετά τα μεσάνυχτα! Πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας οικογενειακώς! Μόνο που ανυπομονώ να βγούμε γιατί μου λείπει πολύ η μεγάλη μου. 
Εύχομαι σε όλα τα κοριτσάκια που γέννησαν να χαίρονται τα μωρακια τους και στα κορίτσια που περιμένουν κουράγιο, λίγο έμεινε για να τα κρατάτε στην αγκαλιά σας και να τα ξεχάσετε όλα. ❤️

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Να είναι γερό και καλότυχο!!😍😍

 

@Lina08 Εγώ σήμερα 36+3 έκανα το πρώτο καρδιοτοκογράφημα. Και θα κάνω ακόμα ένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...