Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε ολεσ σας με το καλό να γεννήσετε.Εμεις 35κ 6 σήμερα είχαμε γιατρό η μικρή έφτασα τα 2550γρ αλλά πάλι μασ τη βγάζει με μικρή κοιλιά κ μικρό μηριαίο οστό.Ειδε κ την ομφαλικη λειτουργία ήτανε καλή.Δε ξέρω είμαι να σκάσω αλήθεια δε θα ηρεμήσω μου φαίνεται.Εχω επίσκεψη πάλι σε 2 εβδομάδες ρώτησα αν χρειάζεται καρδιοτοκογραφημα κ μου είπανε μόνο όταν βλέπουν να υπάρχει λόγος θα γίνει.Κ συζητήσαμε ότι καλύτερα είναι πάω με πρόκληση στη 38η κ κάτι εβδομάδα λόγω ότι η μικρή δε παίρνει το βαροσ που πρέπει.Νομιζω θα σκάσω για τισ επόμενες δύο εβδομάδες 

Λινά μου καλημέρα! Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι μου... όλα καλά θα πάνε! Εμείς είχαμε ραντεβού προχθές 35 κ 2. Ο μικρός είχε πάρει μόλις 280γρ από τη προηγούμενη φορά. Είναι 2350 περίπου. Μας εξήγησε όμως η γιατρός ότι από δω και πέρα οι μετρήσεις έχουν απόκλιση μέχρι κ 500γρ! Και πως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, τόσο πιο δύσκολα το μετράνε και παράλληλα μεγαλώνει και η απόκλιση! Μηχανήματα είναι, δε μπορούν να υπολογίσουν ακριβώς το βάρος... Από τις 33 εβδομάδες και έπειτα, μια εκτίμηση είναι μόνο, κατα προσέγγιση... 

Έχω γνωστές που ενώ οι γιατροί τους έλεγαν ότι το μωρό θα βγει μικροκαμωμένο (πχ 2800) γεννήσανε μωράκια άνω των 3100!!! Έπειτα αν ο γιατρός σου έβλεπε κάτι ανησυχητικό, θα στο έλεγε απευθείας και θα το αντιμετώπιζε αναλόγως! Άρα όλα καλά, απόλαυσε τις τελευταίες εβδομάδες ως εγκυούλα! Σε λίγο καιρό θα κρατάς και 'σύ το θαυματακι σου αγκαλιά και θα λες "χαλάλι όλα αυτά που πέρασα"! ♥️ Πολλα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε ολεσ σας με το καλό να γεννήσετε.Εμεις 35κ 6 σήμερα είχαμε γιατρό η μικρή έφτασα τα 2550γρ αλλά πάλι μασ τη βγάζει με μικρή κοιλιά κ μικρό μηριαίο οστό.Ειδε κ την ομφαλικη λειτουργία ήτανε καλή.Δε ξέρω είμαι να σκάσω αλήθεια δε θα ηρεμήσω μου φαίνεται.Εχω επίσκεψη πάλι σε 2 εβδομάδες ρώτησα αν χρειάζεται καρδιοτοκογραφημα κ μου είπανε μόνο όταν βλέπουν να υπάρχει λόγος θα γίνει.Κ συζητήσαμε ότι καλύτερα είναι πάω με πρόκληση στη 38η κ κάτι εβδομάδα λόγω ότι η μικρή δε παίρνει το βαροσ που πρέπει.Νομιζω θα σκάσω για τισ επόμενες δύο εβδομάδες 

Καλημέρα κορίτσι μου ! Εμάς 34+ κάτι ήταν 2.200 περίπου μετά 36+ κάτι που ξαναπήγαμε ήταν 2.800 ! Και 37+ κάτι ήταν 3.200! Οπότε σου λέω να ηρεμήσεις και χαρά είναι το μωράκι σας... Και επίσης λίγο να μη μέτρησε καλά να του έφυγε μια γραμμή επηρεάζει... Επίσης δεν γεννιούνται όλα τα μωρά 3.5 κιλά, μερικά γεννιούνται και 2.800 (και εγώ τόσο είχα γεννηθεί) 

Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο σου είπε και ο γιατρός ότι δεν ανησυχει... 38+ κάτι θα την βγάλετε δηλαδή 39η εβδομάδα. Μια χαρά μια εβδομάδα πριν την πητ. Και εμείς το ίδιο αύριο θα είμαι 38+5. ❤️

Όλα καλά είναι στο λέω μην βάζεις αρνητικές σκέψεις χωρίς λόγο στο μυαλό σου . ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Πως περνάει ετσι ο καιρος;;;Μια μέρα έμεινε!!!🥰🥰

Αγάπη καλημέρα ! Σε ευχαριστώ πολύ! Έφτασε επιτέλους ναι ! Απίστευτο μου φαίνεται! ❤️

Με το καλό και εσύ να έρθει το μωράκι σας ! Πότε υπολογίζετε με το καλό ?? 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Αγάπη καλημέρα ! Σε ευχαριστώ πολύ! Έφτασε επιτέλους ναι ! Απίστευτο μου φαίνεται! ❤️

Με το καλό και εσύ να έρθει το μωράκι σας ! Πότε υπολογίζετε με το καλό ?? 🥰

Έχω τελική 02/07 αλλά μάλλον θα πάμε με καισαρική. οπότε 15-20/6 υπολογιζω.. περισσότερες λεπτομέρειες θα ξέρω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού στο γιατρό. Προς το παρον ετοιμάζω τη βαλίτσα  για ώρα ανάγκης. Πότε μπαινεις; σημερα το βράδυ ή αύριο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι σε ολεσ σας με το καλό να γεννήσετε.Εμεις 35κ 6 σήμερα είχαμε γιατρό η μικρή έφτασα τα 2550γρ αλλά πάλι μασ τη βγάζει με μικρή κοιλιά κ μικρό μηριαίο οστό.Ειδε κ την ομφαλικη λειτουργία ήτανε καλή.Δε ξέρω είμαι να σκάσω αλήθεια δε θα ηρεμήσω μου φαίνεται.Εχω επίσκεψη πάλι σε 2 εβδομάδες ρώτησα αν χρειάζεται καρδιοτοκογραφημα κ μου είπανε μόνο όταν βλέπουν να υπάρχει λόγος θα γίνει.Κ συζητήσαμε ότι καλύτερα είναι πάω με πρόκληση στη 38η κ κάτι εβδομάδα λόγω ότι η μικρή δε παίρνει το βαροσ που πρέπει.Νομιζω θα σκάσω για τισ επόμενες δύο εβδομάδες 

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι! Εγώ την Δευτέρα 37 εβδομάδων ακριβώς με μέτρησε και ήταν 2650. Και ήθελε σήμερα ο γιατρός να μου κάνει πρόκληση για δημόσιο νοσοκομείο μιλάω (προφανώς γιατί σήμερα έχει εφημερία και να μην χάσει τα μαύρα του λεφτουδακια). Εγώ εννοείται σήμερα ειμαι 37+4 και το έμβρυο έχει ακόμη μέρες να μεγαλώσει. Σαν μόνη δικαιολογία για πρόκληση μου είπε ότι κοντυνε ο τράχηλος μου στο 1,5 και είναι μαλακός και αυτές τις μέρες πιθανόν να γεννήσω. Εννοείται ότι δεν πήγα σήμερα για πρόκληση και πήγα χτες για εξέταση στον ιδιώτη γιατρό και μου λέει δεν υπάρχει λόγος να βιασουμε την κατάσταση. Εγώ ούτε πόνους ούτε συσπάσεις και έτσι απλά ήθελε να την βγάλει. Έξαλλη έγινα με την αισχροκέρδεια τους. Και ούτε θα με ξαναδεί εννοείται. Αλλά το μωρό αν και μικρό μου είπε ο γιατρός ιδιώτης ότι όλα πάνε καλά απλά μάλλον μας κάνει κολπακια ο πλακούντας, αλλά εφόσον παίρνει βάρος σταθερά είναι μια χαρά.μην αγχώνεσαι τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εντάξει δεν είναι και 1, 5 κιλό για να τρελαίνεσαι. Μια χαρά θα είναι όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Έχω τελική 02/07 αλλά μάλλον θα πάμε με καισαρική. οπότε 15-20/6 υπολογιζω.. περισσότερες λεπτομέρειες θα ξέρω τη Δευτέρα που έχω ραντεβού στο γιατρό. Προς το παρον ετοιμάζω τη βαλίτσα  για ώρα ανάγκης. Πότε μπαινεις; σημερα το βράδυ ή αύριο;;;;

Τίποτα δεν έμεινε και για εσένα !! ❤️ Ναι ετοίμασε τη να την έχεις έτοιμη.... Εγώ τώρα τις τελευταίες ημέρες δεν έχω δύναμη να ασχοληθω με τίποτα ούτε με τη βαλίτσα ! Καλύτερα καντη όσο πιο νωρίς γίνεται.. μπαίνω αύριο 10 το πρωί και 11:30 θα κάνουμε την καισαρική. 😬🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι! Εγώ την Δευτέρα 37 εβδομάδων ακριβώς με μέτρησε και ήταν 2650. Και ήθελε σήμερα ο γιατρός να μου κάνει πρόκληση για δημόσιο νοσοκομείο μιλάω (προφανώς γιατί σήμερα έχει εφημερία και να μην χάσει τα μαύρα του λεφτουδακια). Εγώ εννοείται σήμερα ειμαι 37+4 και το έμβρυο έχει ακόμη μέρες να μεγαλώσει. Σαν μόνη δικαιολογία για πρόκληση μου είπε ότι κοντυνε ο τράχηλος μου στο 1,5 και είναι μαλακός και αυτές τις μέρες πιθανόν να γεννήσω. Εννοείται ότι δεν πήγα σήμερα για πρόκληση και πήγα χτες για εξέταση στον ιδιώτη γιατρό και μου λέει δεν υπάρχει λόγος να βιασουμε την κατάσταση. Εγώ ούτε πόνους ούτε συσπάσεις και έτσι απλά ήθελε να την βγάλει. Έξαλλη έγινα με την αισχροκέρδεια τους. Και ούτε θα με ξαναδεί εννοείται. Αλλά το μωρό αν και μικρό μου είπε ο γιατρός ιδιώτης ότι όλα πάνε καλά απλά μάλλον μας κάνει κολπακια ο πλακούντας, αλλά εφόσον παίρνει βάρος σταθερά είναι μια χαρά.μην αγχώνεσαι τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εντάξει δεν είναι και 1, 5 κιλό για να τρελαίνεσαι. Μια χαρά θα είναι όλα

Έτσι είναι κορίτσια, καλά τα λέει η @Mati όπως και να έχει μια χαρά θα είναι το μωράκι δεν είναι και 1.5 κιλό και επίσης όπως είπε η Αλεξάνδρα μηχανήματα είναι με απόκλιση 400 γρ περίπου! Και εμένα μου το είπε ο γιατρός! Ότι είναι συν πλην 400 γρ δεν σημαίνει ότι επειδή μου λέει 3.200 τόσο είναι ! 

Μα καλά γιατί να σε βάλει 37+4? Χωρίς λόγο ? Και τώρα που θα γεννήσεις ? Με τον ιδιώτη σε ιδιωτικό μαιευτήριο? Κρίμα είναι να σε αγχωνει γιατρός τελευταία στιγμή έτσι... Μόνο για τα λεφτά... Ντροπή του.. και στη τελική και 1.5 να είναι ο τράχηλος ας σπάσουν τα νερά ποιο το πρόβλημα του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mavi είπε:

Αχ βρε κορίτσι μην αγχώνεσαι γιατί καταρχάς το άγχος είναι ότι χειρότερο στην εγκυμοσύνη... επίσης αν ήταν κάτι το τόσο ανησυχητικό θα σου έλεγαν και για καρδιοτοκογράφημα και διάφορα άλλα! Αφού η ομφαλική λειτουργία είναι καλή μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός...

Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα και αν χριεαστεί κα΄τι παραπάνω θα σου πει ο ίδιος, για αυτό τους έχουμε! Εδώ δεν σου είπε καν να πας ξανά σε λίγες ημέρες, αν ήταν ανησυχητικό θα σου έλεγε πχ σε 5 μέρες να σε δει ξανά! 
Ψυχραιμία, κοντεύουμε στο τέλος, όλα καλά θα πάνε! 😘

Έχεις δίκιο απλά φτάνοντας στο τέλος νομίζω με έπιασε αγχος κ με το να σκέφτομαι κ να διαβάζω διάφορα έπεσε η ψυχολογία μου κ η αγωνία χτύπησε κόκκινο.οχι η αλήθεια είναι ότι μου ειπε δε χρειάζεται να ερθεισ νωρίτερα επίσκεψη αλλά ξεψαχνιζοντασ τισ μετρήσεις αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Λινά μου καλημέρα! Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι μου... όλα καλά θα πάνε! Εμείς είχαμε ραντεβού προχθές 35 κ 2. Ο μικρός είχε πάρει μόλις 280γρ από τη προηγούμενη φορά. Είναι 2350 περίπου. Μας εξήγησε όμως η γιατρός ότι από δω και πέρα οι μετρήσεις έχουν απόκλιση μέχρι κ 500γρ! Και πως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, τόσο πιο δύσκολα το μετράνε και παράλληλα μεγαλώνει και η απόκλιση! Μηχανήματα είναι, δε μπορούν να υπολογίσουν ακριβώς το βάρος... Από τις 33 εβδομάδες και έπειτα, μια εκτίμηση είναι μόνο, κατα προσέγγιση... 

Έχω γνωστές που ενώ οι γιατροί τους έλεγαν ότι το μωρό θα βγει μικροκαμωμένο (πχ 2800) γεννήσανε μωράκια άνω των 3100!!! Έπειτα αν ο γιατρός σου έβλεπε κάτι ανησυχητικό, θα στο έλεγε απευθείας και θα το αντιμετώπιζε αναλόγως! Άρα όλα καλά, απόλαυσε τις τελευταίες εβδομάδες ως εγκυούλα! Σε λίγο καιρό θα κρατάς και 'σύ το θαυματακι σου αγκαλιά και θα λες "χαλάλι όλα αυτά που πέρασα"! ♥️ Πολλα φιλιά!

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις.Ηδη νιώθω καλύτερα 💕💕ανυπομονώ να αγκαλιάσω το κοριτσάκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Εμάς 34+ κάτι ήταν 2.200 περίπου μετά 36+ κάτι που ξαναπήγαμε ήταν 2.800 ! Και 37+ κάτι ήταν 3.200! Οπότε σου λέω να ηρεμήσεις και χαρά είναι το μωράκι σας... Και επίσης λίγο να μη μέτρησε καλά να του έφυγε μια γραμμή επηρεάζει... Επίσης δεν γεννιούνται όλα τα μωρά 3.5 κιλά, μερικά γεννιούνται και 2.800 (και εγώ τόσο είχα γεννηθεί) 

Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο σου είπε και ο γιατρός ότι δεν ανησυχει... 38+ κάτι θα την βγάλετε δηλαδή 39η εβδομάδα. Μια χαρά μια εβδομάδα πριν την πητ. Και εμείς το ίδιο αύριο θα είμαι 38+5. ❤️

Όλα καλά είναι στο λέω μην βάζεις αρνητικές σκέψεις χωρίς λόγο στο μυαλό σου . ❤️

Αγάπη καλημέρα ! Σε ευχαριστώ πολύ! Έφτασε επιτέλους ναι ! Απίστευτο μου φαίνεται! ❤️

Με το καλό και εσύ να έρθει το μωράκι σας ! Πότε υπολογίζετε με το καλό ?? 🥰

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά να σου πάνε με ένα πόνο 💕💕σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mati είπε:

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι! Εγώ την Δευτέρα 37 εβδομάδων ακριβώς με μέτρησε και ήταν 2650. Και ήθελε σήμερα ο γιατρός να μου κάνει πρόκληση για δημόσιο νοσοκομείο μιλάω (προφανώς γιατί σήμερα έχει εφημερία και να μην χάσει τα μαύρα του λεφτουδακια). Εγώ εννοείται σήμερα ειμαι 37+4 και το έμβρυο έχει ακόμη μέρες να μεγαλώσει. Σαν μόνη δικαιολογία για πρόκληση μου είπε ότι κοντυνε ο τράχηλος μου στο 1,5 και είναι μαλακός και αυτές τις μέρες πιθανόν να γεννήσω. Εννοείται ότι δεν πήγα σήμερα για πρόκληση και πήγα χτες για εξέταση στον ιδιώτη γιατρό και μου λέει δεν υπάρχει λόγος να βιασουμε την κατάσταση. Εγώ ούτε πόνους ούτε συσπάσεις και έτσι απλά ήθελε να την βγάλει. Έξαλλη έγινα με την αισχροκέρδεια τους. Και ούτε θα με ξαναδεί εννοείται. Αλλά το μωρό αν και μικρό μου είπε ο γιατρός ιδιώτης ότι όλα πάνε καλά απλά μάλλον μας κάνει κολπακια ο πλακούντας, αλλά εφόσον παίρνει βάρος σταθερά είναι μια χαρά.μην αγχώνεσαι τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εντάξει δεν είναι και 1, 5 κιλό για να τρελαίνεσαι. Μια χαρά θα είναι όλα

Κ ο δικοσ μου έιδε τον τράχηλο αλλά ούτε καν ακόμα είναι 3.7 κ να φανταστεισ πηγαίνω για περπάτημα κάθε βράδυ.συσπασεισ έχω μέσα στη μέρα αρκετές μου είπε είναι φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έτσι είναι κορίτσια, καλά τα λέει η @Mati όπως και να έχει μια χαρά θα είναι το μωράκι δεν είναι και 1.5 κιλό και επίσης όπως είπε η Αλεξάνδρα μηχανήματα είναι με απόκλιση 400 γρ περίπου! Και εμένα μου το είπε ο γιατρός! Ότι είναι συν πλην 400 γρ δεν σημαίνει ότι επειδή μου λέει 3.200 τόσο είναι ! 

Μα καλά γιατί να σε βάλει 37+4? Χωρίς λόγο ? Και τώρα που θα γεννήσεις ? Με τον ιδιώτη σε ιδιωτικό μαιευτήριο? Κρίμα είναι να σε αγχωνει γιατρός τελευταία στιγμή έτσι... Μόνο για τα λεφτά... Ντροπή του.. και στη τελική και 1.5 να είναι ο τράχηλος ας σπάσουν τα νερά ποιο το πρόβλημα του... 

Το πρόβλημα του είναι επειδή είδε κοντό τράχηλο σου λέει μην γεννήσει μέσα στο σκ για παράδειγμα.ας το πάρω εγώ πιο μπροστά που έχω Πέμπτη εφημερία και θα είμαι στο νοσοκομείο, διότι τις άλλες μέρες δεν τους επιτρέπεται να εισέλθουν στο νοσοκομείο ( μόνο όταν έχουν εφημερία).δυστυχως το έχουν κάνει σύστημα και λειτουργούν πολλοί έτσι.ευτυχως έχουμε κι άλλο νοσοκομείο εδώ κοντά και κανόνισα επίσκεψη με άλλον γιατρό την Δευτέρα (εάν δεν γεννήσω μέχρι τότε βέβαια). Πάντως δεν με νοιάζει εγώ δεν πρόκειται να μπω νοσοκομείο αν δεν γεννάω ή εκτός αν μου δώσουν έναν πειστικό λόγο ότι πρέπει να βγει πιο μπροστά. Ο τράχηλος 1,5 δεν μου λέει τίποτα. Νομίζουν ότι είμαστε χαζοί και δεν θα πάρουμε άλλη γνώμη?τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. 

Το ξέρω οτι χάθηκα αλλα απο την Κυριακή νοσηλεύομαι για παρακολούθηση της πίεσης μου.. Ανέβασα απο οτι φαίνεται λίγο πίεση της τάξεως του 13,5 με 8,5 κάτι που τον ανησύχησε για εμφάνιση προεκλαμψίας.. Θεωρώ οτι ειναι λίγο υπερβολικός αλλα ας είμαστε σίγουροι για το οτι δεν θα ανέβαινε άλλο.. 

Αυριο θα πάμε για καισαρική και εμεις .. @Eva29 Στις 37+3 τα διδυμάκια μας .. 

Εύχομαι σε όλες σας που πλησιάζει αυτή η μαγική ημέρα να πάνε όλα καλα ..

@Eva29Καλη μας επιτυχία για αυριο .. με το καλό τα μωράκια μας !!

@ChristipelΝα σου ζήσει το μωράκι σου!! Ευχομαι να πήγανε όλα καλα και για τους δυο σας .. 

στην πρώτη ευκαιρία θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη της πορείας μου..

φιλακια σε όλες .. 💙👶💙👶💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. 

Το ξέρω οτι χάθηκα αλλα απο την Κυριακή νοσηλεύομαι για παρακολούθηση της πίεσης μου.. Ανέβασα απο οτι φαίνεται λίγο πίεση της τάξεως του 13,5 με 8,5 κάτι που τον ανησύχησε για εμφάνιση προεκλαμψίας.. Θεωρώ οτι ειναι λίγο υπερβολικός αλλα ας είμαστε σίγουροι για το οτι δεν θα ανέβαινε άλλο.. 

Αυριο θα πάμε για καισαρική και εμεις .. @Eva29 Στις 37+3 τα διδυμάκια μας .. 

Εύχομαι σε όλες σας που πλησιάζει αυτή η μαγική ημέρα να πάνε όλα καλα ..

@Eva29Καλη μας επιτυχία για αυριο .. με το καλό τα μωράκια μας !!

@ChristipelΝα σου ζήσει το μωράκι σου!! Ευχομαι να πήγανε όλα καλα και για τους δυο σας .. 

στην πρώτη ευκαιρία θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη της πορείας μου..

φιλακια σε όλες .. 💙👶💙👶💙 

Κορίτσι μου η Παναγία μαζί σας αύριο ♥️ με το καλό να υποδεχτειτε τα μικρουλια σας ! Όλα καλά θα πάνε ! 

Και εγώ έχω 12-8.5 αλλά το παρακολουθούμε αν ανέβει κι άλλο θα τον καλούσα αλλά ευτυχώς είναι ελεγχόμενο, εχω πρηστεί κι όλας στα πόδια τα είδε τα πόδια μου δεν τον ανησύχησε... 

Σε λίγες ώρες θα κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα μας ! 

Πολλά γεννητουρια σήμερα και αύριο ♥️🙏

@Christipel κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι όλα να πήγαν καλά ! ♥️♥️♥️ Ανυπομονώ να μάθω νέα σου μόλις μπορέσεις 😘😘😘

Κορίτσια μου θα σας γράψω μόλις μπορεσω τα νέα μου ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 @Christyne Με το καλό τα μωράκια σας κορίτσια μου!!! 🥰🥰 Η μεγάλη στιγμή έφτασε! Γερα να είναι και σεις κι αυτά!!!♥️♥️ Θα περιμένουμε νέα με τη πρώτη ευκαιρία… Η σκέψη μου μαζί σας! Φιλάκια!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

@Eva29 @Christyne Με το καλό τα μωράκια σας κορίτσια μου!!! 🥰🥰 Η μεγάλη στιγμή έφτασε! Γερα να είναι και σεις κι αυτά!!!♥️♥️ Θα περιμένουμε νέα με τη πρώτη ευκαιρία… Η σκέψη μου μαζί σας! Φιλάκια!!! 
 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️♥️♥️ και εσύ με το καλό 🙏😘 φιλάκια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Τίποτα δεν έμεινε και για εσένα !! ❤️ Ναι ετοίμασε τη να την έχεις έτοιμη.... Εγώ τώρα τις τελευταίες ημέρες δεν έχω δύναμη να ασχοληθω με τίποτα ούτε με τη βαλίτσα ! Καλύτερα καντη όσο πιο νωρίς γίνεται.. μπαίνω αύριο 10 το πρωί και 11:30 θα κάνουμε την καισαρική. 😬🙏

Καλημέρα Ευάκι! Ολα καλά θα πάνε!!! Σε λίγες ώρες θα έχεις αγκαλιά το μπουμπουκάκι σου!  🥰 Περιμένουμε νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου η Παναγία μαζί σας αύριο ♥️ με το καλό να υποδεχτειτε τα μικρουλια σας ! Όλα καλά θα πάνε ! 

Και εγώ έχω 12-8.5 αλλά το παρακολουθούμε αν ανέβει κι άλλο θα τον καλούσα αλλά ευτυχώς είναι ελεγχόμενο, εχω πρηστεί κι όλας στα πόδια τα είδε τα πόδια μου δεν τον ανησύχησε... 

Σε λίγες ώρες θα κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα μας ! 

Πολλά γεννητουρια σήμερα και αύριο ♥️🙏

@Christipel κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι όλα να πήγαν καλά ! ♥️♥️♥️ Ανυπομονώ να μάθω νέα σου μόλις μπορέσεις 😘😘😘

Κορίτσια μου θα σας γράψω μόλις μπορεσω τα νέα μου ♥️ 

Κι εμένα έχουν πρηστεί τα πόδια μου... κάθε πρωί είναι οκ, αλλά επειδή όλη μέρα είμαι καθιστή (λόγω δουλειάς) ή όρθια (για περπα΄τημα) και δεν ξεκουράζομαι, να τα έχω ψηλά νομίζω φταίει αυτό, οπότε δεν με ανησυχεί πολύ... θα ρωτήσω και τη γιατρό τη Δευτέρα. 
Νομίζω πάντως ότι είναι θέμα ξεκούρασης, να τα απλώνεις ψηλά, παράλληλα, πράγμα που δεν κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Κορίτσι μου γλυκό να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!! Να είναι γερό και καλότυχο εύχομαι ολόψυχα!!!! Ζήσε το όνειρο και όλες τις δυσκολίες θα τις ξεπερνας και όταν λυγίζεις να θυμάσαι πόσο έκλαψες και πόσο προσπάθησες για να δείς τα μάτια της να σε κοιτάνε!!!!🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Κοριτσι μου καλό!!!!! Τα κατάφερες!!!! Έγινες μανούλα... ❤️❤️❤️ Να σας ζήσει αγαπημένη μου η μπεμπούλα σας να είναι γερή και ευλογημένη!!! Τι συγκίνηση να ξεκινάμε μαζί κ τώρα πια να είσαι μανούλα!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Κορίτσι μου να σας ζήσει, να είναι γερή και τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Τι τέλεια νέα!! Μπράβο να σου ζήσει κοπέλα μου ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Αχ τι τέλεια!! Μπράβο κορίτσι μου φαντάζομαι τι συγκίνηση!! Άντε μια μια  να παίρνουμε σειρά! Και για όλες να είναι υπέροχα τα νέα! Πόσο πρωτόγνωρο συναίσθημα.. να σας ζήσει με μπόλικη υγεία!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ❤️ από εχτές το πρωί ζω την μεγαλύτερη ευλογία. Γεννήθηκε η μικρούλα μας 3.030 γρ και 51 εκ! Μόλις βγήκε από τη κοιλίτσα έκλαψε και χωρίς να την έχω δει ακόμα έκλαιγα με λιγμους.... Μου την φέρανε πάνω μου και σταμάτησε να κλαίει.... Έλιωσα❤️ 

Τι να σας πω ότι και να πω είναι λίγο ,δεν περιγράφεται.... Έχουμε ξεκινήσει και θηλάζουμε με δυσκολία μεν αλλά τα καταφέρνουμε ! Θέλει όντως πολύ υπομονή ! Αλλά είναι πολύ ωραία στιγμή γιατί νιώθω ότι δένεται και το μωράκι μου μαζί μου.. εχει αρχίσει και φεύγει η επισκληριδιος και πονάω στη κοιλιά αλλά με παυσίπονα είναι διαχειρισιμος ο πόνος... 

Με το καλό σε όλες σας που περιμένετε τα μωράκια σας ♥️🙏 θα ζήσετε υπέροχες στιγμές !! Πλησιάζετε !! 

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσι μου καλό να σας ζήσει το κορίτσι σας..όλα τα καλά να έχει..

Εγώ από Πέμπτη έχω γέννησει... Πριν μπω εισαγωγή μου είχαν πει ότι είναι 3100..την επόμενη το πρωί που με ξεγεννησαν είχε βγει 3490γρ 😂😂

Προσπάθησα τον θηλασμό αλλά μάταια..η ρώγα πληγώθηκε κ τώρα περνώ χάπια να το κόψω..άσε που είναι φαγανο κορίτσι, τρώει αρκετά..αλλά εντάξει καλά να είμαστε για να εξυπηρετήσουμε τα παιδιά μας..

Φιλιά σε όλες και εύχομαι όλα υγιέστατα από καρδιάς 💕💕💕💕

Να σας ζήσει!! Μπράβο ρε κορίτσια πολύ χαίρομαι για όλες!!! όλα πάνε τέλεια! Να χαίρεστε τα βρεφακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...