Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Καλημέρα @Lina08.. μάλλον η @Eva29θα εννοεί εμένα γιατί είχαμε τρελαθεί και οι δυο για τα κιλά των μικρών μας σουσουραδων😂😂.. αν θυμάμαι καλά στις 33 βδομάδες περίπου ήταν 1800γρ η μικρή μου και μετά από τρεις βδομάδες εκτοξεύτηκε στα 2700γρ..τώρα ούτε που με νοιάζουν τα κιλά της γιατί ξέρω ότι όλα είναι καλά, την τρίτη που πήγαμε στον γιατρό μου εχει μείνει στάσιμη στα 2700γρ (ήμουν 36+3 όταν με μέτρησε) και μου είπε ότι γίνεται πολύ καλή αιμάτωση του ομφάλιου λώρου και είναι υγιέστατο..αυτό είναι το παν..οπότε ηρέμησε όσο μπορείς και να ξέρεις ότι κ ο γιατρός σου είναι δίπλα σου κ σαφώς θέλει το καλό σας😊😊😊😍

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ μου δώσατε μεγάλο κουράγιο με τις εμπειρίες σας.Τελικα αντιλαμβάνομαι ότι συμβαίνει πολλεσ φορές κάτι τέτοιο.Ολα καλά για όλα τα κορίτσια εύχομαι.Κ εμεισ με την αιμάτωση ήμαστε οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Ναι ναι για εσένα έλεγα ! ❤️ 

Ακριβώς τι ίδιο βάρος έχουν τα μωράκια μας @Christipel και εγώ 36+2 πήγα στον γιατρό, ανυπομονώ τώρα για το ραντεβού της Παρασκευής που μας έρχεται ώστε να ορίσουμε και ημερομηνία καισαρικής ! 

Την Παρασκευή θα ορίσετε ε;;;αχ να μου πεις γιατί την τρίτη που ξαναπήγα στον γιατρό μου είπε στις 39 βδομάδες να την βγάλουμε (από 28 έως 30 μαϊου)..ο σύζυγος θέλει από χθες να έχει γεννηθεί 😂😂 αλλά του είπαμε πιο μετά😂.. 

Πάντως κορίτσια μου έχουμε ξεκινήσει να λέμε για γεννητουρια...επιτέλους!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Την Παρασκευή θα ορίσετε ε;;;αχ να μου πεις γιατί την τρίτη που ξαναπήγα στον γιατρό μου είπε στις 39 βδομάδες να την βγάλουμε (από 28 έως 30 μαϊου)..ο σύζυγος θέλει από χθες να έχει γεννηθεί 😂😂 αλλά του είπαμε πιο μετά😂.. 

Πάντως κορίτσια μου έχουμε ξεκινήσει να λέμε για γεννητουρια...επιτέλους!!!❤️❤️❤️❤️❤️

😂😂 Και εμένα το ίδιο θέλει ο άντρας μου ! Μου λέει ότι η εγκυμοσύνη του φάνηκε 5 χρόνια !! Εμένα κορίτσια όσο πλησιάζω στο τέλος θέλω να μείνει και λιγουλακι ακόμα , θα μου λείψει η κοιλίτσα από τη μια, από την άλλη νιώθω πως θέλω να βγει να την πάρω αγκαλίτσα μου ! Πάντως φοβάμαι και νιώθω πως δεν θα είναι έτοιμη οσος καιρός και να περάσει !! 

Την Παρασκευή θα ορίσουμε καισαρική για την 39η εβδομάδα και εμείς (38+ κάτι θα είμαι ) μου είπε προς το τέλος της εβδομάδας όμως να έχει πάρει τις μισές μέρες τουλάχιστον της εβδομάδας. 38+4 η 38+5 υπολογιζω. Θα είναι από 23/5 - 27/5!! ❤️

Μίλησα και με την παιδίατρο εχτές, είναι κοντά στο σπίτι μας και τυχαίνει να δουλεύει και στο μητέρα πολύ με χαροποιει αυτό γιατί θα την συναντήσουμε και στη γέννα θα δει και το μωρό εκεί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

😂😂 Και εμένα το ίδιο θέλει ο άντρας μου ! Μου λέει ότι η εγκυμοσύνη του φάνηκε 5 χρόνια !! Εμένα κορίτσια όσο πλησιάζω στο τέλος θέλω να μείνει και λιγουλακι ακόμα , θα μου λείψει η κοιλίτσα από τη μια, από την άλλη νιώθω πως θέλω να βγει να την πάρω αγκαλίτσα μου ! Πάντως φοβάμαι και νιώθω πως δεν θα είναι έτοιμη οσος καιρός και να περάσει !! 

Την Παρασκευή θα ορίσουμε καισαρική για την 39η εβδομάδα και εμείς (38+ κάτι θα είμαι ) μου είπε προς το τέλος της εβδομάδας όμως να έχει πάρει τις μισές μέρες τουλάχιστον της εβδομάδας. 38+4 η 38+5 υπολογιζω. Θα είναι από 23/5 - 27/5!! ❤️

Μίλησα και με την παιδίατρο εχτές, είναι κοντά στο σπίτι μας και τυχαίνει να δουλεύει και στο μητέρα πολύ με χαροποιει αυτό γιατί θα την συναντήσουμε και στη γέννα θα δει και το μωρό εκεί ! 

😂😂😂ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ μου λέει και εμένα..και ακριβώς τα ίδια νιώθω κορίτσι μου..από τη μια θα μου λείψει που την νιώθω μέσα μου, από την άλλη θέλω να βγει, από την άλλη θέλω να ξεφουσκώσω, έχω περιέργεια να δω πως θα είναι η μικρή..όλα τα συναισθήματα μαζί!!

Εμείς την τρίτη έχουμε πάλι ραντεβού..να δω τι θα μας πει πάλι..

Πολύ καλά που έχετε παιδίατρο..εμείς τελευταία στιγμή θα το δούμε αυτό..νιώθεις μια ασφάλεια βρε παιδί μου..προσπαθώ να σκεφτώ τίποτα άλλο αλλά το μυαλό εκεί πάει..άντε άντε ατελείωτες είναι οι μέρες😂😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

😂😂😂ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ μου λέει και εμένα..και ακριβώς τα ίδια νιώθω κορίτσι μου..από τη μια θα μου λείψει που την νιώθω μέσα μου, από την άλλη θέλω να βγει, από την άλλη θέλω να ξεφουσκώσω, έχω περιέργεια να δω πως θα είναι η μικρή..όλα τα συναισθήματα μαζί!!

Εμείς την τρίτη έχουμε πάλι ραντεβού..να δω τι θα μας πει πάλι..

Πολύ καλά που έχετε παιδίατρο..εμείς τελευταία στιγμή θα το δούμε αυτό..νιώθεις μια ασφάλεια βρε παιδί μου..προσπαθώ να σκεφτώ τίποτα άλλο αλλά το μυαλό εκεί πάει..άντε άντε ατελείωτες είναι οι μέρες😂😊😊😊

Η αλήθεια είναι ότι περιμένω πως και πως την Παρασκευή να πάω να δούμε τι θα μας πει και μου φαίνονται εμένα ατελείωτες αυτές οι ημέρες !! 🙄

Παιδίατρο μου σύστησε μια κοπέλα που μένουμε στην ίδια περιοχή οπότε για να δούμε... Καλή μου φάνηκε... Μου είπε η παιδίατρος να την καλέσω όταν θα μάθω ημερομηνία καισαρικής για να κανονίσει να είναι στο νοσοκομείο, επίσης με ρώτησε ποια εβδομάδα θα γεννήσω, με ρώτησε για ποιο λόγο θα κάνω καισαρική επίσης.  

Είμαστε στην τελική ευθεία τώρα ❤️ η Παναγία μαζί μας και με όλα τα κορίτσια που περιμένουν τα μωράκια τους ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα! 
 

ειμαι μαιευτηριο στον καρδιοτοκογραφο απο το απογευμα. Σημερα μπηκα στο μηνα μου. Το πρωι που ξυπνησα ειχα την αισθηση οτι δεν την ακουγα και με επιασε πανικος. Πηγα για υπερηχο. Μεχρι να ακουσουμε την καρδια ειχαμε χασει 10 χρονια εγω κ ο αντρας μου. Με ειδε ετσι κ ο γιατρος και μου λεει εσυ θα το χασεις το μωρο απο το αγχος. 
αποφασισαμε να γεννησουμε αυριο εν τελει και με εφερε απο σημερα στην κλινικη για να περασω ενα ηρεμο βραδυ και να παρακολουθουμε και το μωρο ολη την ωρα, οποτε μια στο εκατομμυριο να γινει κατι να ειμαι μεσα ηδη. 
αυτα! Ες αυριον τα σπουδαια κοριτσια μου. Η Παναγια μαζι μας. 

Όλα καλά να πάνε Σοφία και να αγκαλιάσετε σύντομα το μωράκι σας!

Ελπίζουμε να βρεις κάποια στιγμή κουράγιο και χρόνο να μας στείλεις "ενημέρωση"... Η θετική ενέργεια όλων μας εδώ είναι μαζί σας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

@Apolκορίτσι μου τι κάνεις εσύ ? Έχεις καιρό να μας γράψεις νέα σου !! ❤️❤️❤️

Ευακι μου γλυκό είμαι καλά!! Την Τρίτη είχαμε γιατρό ξεκινήσαμε καρδιοτοκογραφο κ θα κάνουμε κάθε φορά από δω κ πέρα δηλ κάθε βδομάδα θα πηγαίνω τώρα,είμαι 34+2 η μπεμπουλα μας την Τρίτη ήταν 2560, δεν έχει γυρίσει αν κ ο γιατρός μου λέει ότι θα γυρίσει έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει βολευτεί τέλεια με το κεφάλι κάτω από τα πλευρά μου!!! ❤️ 😂🥰... Όλα καλά! Σιγά σιγά φτάσαμε στο τέλος κ μια μια θα παίρνουμε αγκαλιά τα μπεμπακια μας!!!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Ευακι μου γλυκό είμαι καλά!! Την Τρίτη είχαμε γιατρό ξεκινήσαμε καρδιοτοκογραφο κ θα κάνουμε κάθε φορά από δω κ πέρα δηλ κάθε βδομάδα θα πηγαίνω τώρα,είμαι 34+2 η μπεμπουλα μας την Τρίτη ήταν 2560, δεν έχει γυρίσει αν κ ο γιατρός μου λέει ότι θα γυρίσει έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει βολευτεί τέλεια με το κεφάλι κάτω από τα πλευρά μου!!! ❤️ 😂🥰... Όλα καλά! Σιγά σιγά φτάσαμε στο τέλος κ μια μια θα παίρνουμε αγκαλιά τα μπεμπακια μας!!!!! ❤️ ❤️ ❤️ 

Τέλεια κοριτσι μου ❤️ χάρηκα με νέα σου !! Άντε να τα πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας επιτέλους 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia33 Ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλα και για εσένα και για το μωράκι σου! Ευελπιστώ να σε ξεαγχωσε το γεγονός οτι βρίσκεσαι στο νοσοκομείο και να κερδίσεις 2-3 μερούλες ακόμη με το μωρο στην κοιλιτσα σου..

Εγω απο την άλλη @Eva29, αρχίζω να μετρώ αντίστροφα.. ο γιατρός υπολογίζει γύρω στις 26-27/5 όπου θα είμαι 37+3 ημέρες .. Μου έγραψε να κανω τέσσερις ενέσεις κορτιζόνης λίγο πριν το τοκετό και τη Δευτέρα θα ξανακάνω Doppler για να μετρήσουμε με ακρίβεια το βάρος των μωρών κτλ..! Δεν σας κρύβω οτι ανησύχησα γιατί με βάζει να ξανακάνω Doppler αλλα μου είπε πως ετσι ειναι το πρωτόκολλο σε δίδυμη κύηση .. δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! 

Οι μπέμπηδες χθες ήταν 2300 ο καθένας τους (35+2).. με κάθε επιφύλαξη διότι ειναι αρκετά ζωηροί και οι δυο.. (αχ, τι με περιμένει!) .. 

Τελικά ενώ είμαστε στην ομάδα του Ιουνίου αρκετές απο εμας θα γεννήσουμε Μαΐο.. 😊💙😊 Με το καλό σε όλες μας .. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Σοφία μου να σας ζησει η μπουμπουκα σας!!!!! Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της💕💕 

3.100 ε;; Φτου φτου κορίτσαρος!!!!!🧿💕🥰 

Χαιρομαι που όλα πήγαν καλά και πλέον κρατάς στα χέρια σου το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής σου! Εύχομαι καλή ανάρρωση και με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Μαμά Σοφούλα ποσο χαίρομαι που πήγανε όλα τοςο καλα και για τις δυο σας.. Να σου ζήσει η πριγκίπισσα σου και σε εσένα εύχομαι καλή ανάρρωση.. 

Ευελπιστώ να μπαίνεις που κ που και να ανταλλάσσουμε εμπειρίες κ μετα τοκετού εποχή .. 

Να χαίρεστε τη μικρούλα σας 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Να την χαίρεστε!!!Να είναι γερή και τυχερή!!! 
Χαίρομαι πολύ με τα νέα σου!!!

Ελπίζω και εγώ να μπαίνεις και μετά και να ανταλλασουμε εμπειρίες!!😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Υπέροχα τα νέα σου Σοφία!!! Να σου ζήσει η κορούλα σου! 3100  κορίτσαρος φτου φτου!!!😍

Δεν περίμενα να βρεις κουράγιο να μπεις τόσο σύντομα, πολύ χαρήκαμε που μας έγραψες! Και σε περιμένουμε ξανά αν τα καταφέρνεις... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Να είναι γερή και ευλογημένη... Ξεκίνησε το όνειρο, να είστε και οι δύο καλά!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Να σού ζήσει κορίτσι μου να είναι γερή και καλότυχη! Όλα να πάνε βολικά κ καλή ανάρρωση να έχεις! ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Είδες που όλα πήγαν καλά;🥰🥰η κάθε εγκυμοσύνη είναι πολύ διαφορετική..υπέροχα νέα Σοφάκι!! καλή ανάρρωση να έχεις και να χαίρεστε την τσουπρα σας💕όλα τα καλά να εχει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι άσχετο..εδώ και τρεις μέρες έχω αναγουλες..μου έρχεται να κάνω αλλά τίποτα μετά..κοίταξα στο ίντερνετ μπας κ δω αν είναι φυσιολογικό σύμπτωμα αλλά τίποτα..το έχει καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Σοφία μου να σας ζήσει το κοριτσάκι σας ❤️ να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και μια ζωή παραμυθένια να έχει 💐

3100 η ζουζούνα ?? 🥰🥰🥰 Καλέ κοριτσαρος!! Καλή ανάρρωση σε εσένα γλυκιά μου και με το καλό να πάτε σπιτάκι σας ! 

Ελπίζω να μην χαθούμε κορίτσια γενικά και να ανταλλάζουμε εμπειρίες ακόμα και όταν γεννηθούν και τα υπόλοιπα μωράκια μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο..εδώ και τρεις μέρες έχω αναγουλες..μου έρχεται να κάνω αλλά τίποτα μετά..κοίταξα στο ίντερνετ μπας κ δω αν είναι φυσιολογικό σύμπτωμα αλλά τίποτα..το έχει καμία σας;

Ίσως είναι επειδή πιεζεται το στομάχι σου και προκαλούνται αυτές οι αναγουλες... Εγώ δεν έχω να σου πω την αλήθεια... Μέχρι πριν 1-2 εβδομάδες είχα όμως πολλές καούρες τώρα δεν έχω σταμάτησαν ευτυχώς !! Πες το την επόμενη φορά στον γιατρό σου αν και από ότι θυμάμαι έχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό στο τέλος της εγκυμοσύνης λόγω του ότι πιέζεται το στομάχι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο..εδώ και τρεις μέρες έχω αναγουλες..μου έρχεται να κάνω αλλά τίποτα μετά..κοίταξα στο ίντερνετ μπας κ δω αν είναι φυσιολογικό σύμπτωμα αλλά τίποτα..το έχει καμία σας;

Ούτε εγώ έχω αλλά έχω κι εγώ την εντύπωση ότι είναι φυσιολογικό επειδή πιθανά να πιέζει το μωρό το στομάχι σου.  Εγώ είχα πολύ έντονες καούρες πριν κάποιο καιρό κ αναγούλες, αλλά μου πέρασαν και η γιατρός μου είπε ότι θα άλλαξε στάση το μωρό και πέρασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο..εδώ και τρεις μέρες έχω αναγουλες..μου έρχεται να κάνω αλλά τίποτα μετά..κοίταξα στο ίντερνετ μπας κ δω αν είναι φυσιολογικό σύμπτωμα αλλά τίποτα..το έχει καμία σας;

Αχ.. Συνονοματη εμένα ρωτα για αναγούλες .. με πιάνει πάντα ξημερώματα την τελευταία εβδομάδα αφού εχω σηκωθεί να πάω τουαλέτα ! Ρωτώντας το γιατρό μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό επειδή πιέζεται το στομάχι μου και καλό θα ήταν να κοιμάμαι πιο ψηλά με δυο μαξιλάρια .. Ελπίζω να βοήθησα !! 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Κοριτσια μου! Γεννησα 13.05 το πρωι ενα υπεροχο και υγιεστατο κοριτσακι!

36 και 1 και ομως ειμαστε 3.100 και 50 ποντους! Αν την αφηνα ακομη θα ξεπερνουσε τα 4 κιλα. Δεν πειραζει ομως, ειναι υγιεστατη! Εκλαψε αμεσως το πουλακι μου, δε χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτιδα ουτε οξυγονο. Εγω πονουσα αρκετα την πρωτη μερα και με τους καθετηρες ηταν ακομη πιο ενοχλητικη η κατασταση! Αλλα σημερα ηταν πολυ καλυτερα κ αυριο ακομη καλυτερα! 
τη δευτερα παμε σπιτακι μας με το καλο!

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ

Μπράβο Σοφία!!! Τέλεια πέρασε κι αυτό το άγχος! Ξεκίνησαν τα γεννητουρια!! Εύχομαι για όλες να είναι μια εύκολη διαδικασία! Και να τα κρατάμε όλες σύντομα στα χέρια μας γεμάτα από υγεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο..εδώ και τρεις μέρες έχω αναγουλες..μου έρχεται να κάνω αλλά τίποτα μετά..κοίταξα στο ίντερνετ μπας κ δω αν είναι φυσιολογικό σύμπτωμα αλλά τίποτα..το έχει καμία σας;

Συμφωνώ με την Εύα και τα υπόλοιπα κορίτσια, τα ίδια έχω διαβάσει από μαμάδες που είχαν ανάλογη εμπειρία…Πιέζεται το στομάχι σε αυτή τη φάση και λίγο-πολύ όλο και κάτι θα ‘χουμε… Εγώ πχ τη προηγούμενη βδομάδα δε μπορούσα να χωνέψω το φαγητό! Έφτασα σε σημείο να τα βγάλω για να ηρεμήσω… Τώρα υποφέρω κάθε βράδυ από καούρες. Και τα δυο αυτά συμπτώματα τα είχα και στις αρχές της εγκυμοσύνης. Προς το τέλος -δυστυχώς- επανέρχονται και είναι απολύτως φυσιολογικό. Ο ύπνος στο αριστερό πλευρό και με αρκετά μαξιλάρια (οι ώμοι σου να είναι πιο ψηλά απ’ το στομάχι) σίγουρα θα σε βοηθήσει! Ρώτα όμως και τον γιατρό σου με ευκαιρία, να σιγουρευτείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...