Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η mavi είπε:

Μια χαρά η ζουζούνα! μπορεί να νύσταζε, τις ορέξεις μας θα έχουν τα καημένα, όποτε πρέπει να πάμε για εξετάσεις εμείς πρέπει να είναι ξύπνια και τα μωρά δηλαδή...;;;😛

Εμένα η κοπέλα μου είπε για την Β επιπέδου μισή ώρα πριν να φάω σοκολάτα ή κάποιο γλυκό που μου αρέσει με σοκολάτα και μάλιστα όχι μικρό! να μην το λυπηθώ! χαχαχα 

Αν δεν θέλει να γυρίσει δε γυρνάει ότι και να φας!!!! Εγώ αυτό κατάλαβα 😂😂😂 εφαγα πάνω από 15 καραμέλες ζελεδακια... Μου είπε κ η κοπέλα εκεί ότι είναι κ θέμα τύχης εμείς εντάξει κάνουμε όλους τους τρόπους που θα μπορούσε να γυρίσει αλλά αν δε θέλει.. Χθες στο ιατρείο πέντε μωρα δε γυρνούσαν με τίποτα μας ειπαν..!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια τι κάνετε;πως είστε;;;Για πείτε οσεσ κάνατε β επιπέδου πωσ αποβαλατε το άγχος σας;;;;έχω τη παρασκευή και όσο να ναι με έχει πιάσει άγχος.Επισης όσο περνάνε οι εβδομάδες νιώθω ότι έχω περισσότερα υγρά από ότι στην αρχή τησ εγκυμοσύνης.Καποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;Ειμαι 21 κ 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2022 at 10:18 ΠΜ, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χθες είχαμε τη Β επίπεδου.. Είναι όλα καλά, η μπεμπούλα βέβαια μας ταλαιπώρησε αρκετά γιατί ήταν μπρούμυτα και δε γυρνούσε με τίποτα!! Είχαμε δει κάποια πράγματα και έπρεπε να γυρίσει να δούμε πρόσωπο κ καρδιά.. Βγαίνω τρώω 7-8 καραμέλες περνάει μια ώρα η μπεμπούλα σημασία... Ξανά βγαίνω τρώω άλλες τόσες μου δίνουν πίνω μαγνήσιο ξαπλώνω στον καναπέ από αριστερά ξανά μπαίνω η μπέμπα κυρία... Είχε μισογυρισει με τα πολλά κ αφού πατούσε ο γιατρός την κοιλιά μου επιτέλους γύρισε!!! 3 ώρες ήμασταν εκεί!! Τέλος πάντων σημασία έχει ότι όλα είναι καλά, ακόμα κ ο τράχηλος που φοβόμουν λόγω συσπάσεων είναι 3.3 και μου είπε να μην ανησυχώ..! Ζυγίζουμε μόλις 420 γρ!!! Ούτε μισό κιλό κιμά 🥰🥰🥰!!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου !! Όλα τέλεια !! Με το καλό η μπεμπουλα ♥️♥️ 

Αχ και εμένα ακριβώς τα ίδια ! Ήταν μπρούμυτα και δεν μπορούσαμε να δούμε καρδια και πρόσωπο. Σαν να διαβάζω την εμπειρία μου ένα πράγμα!! Και με ποναγε πολύ όταν με πίεζε στην κοιλιά για να γυρίσει... Ευτυχώς μετά γύρισε.. ευτυχώς όλα καλά !  Τώρα να ηρεμήσεις και με το θέμα τραχήλου είναι πολύ καλός ο τράχηλος ! Πάμε για ψώνια τώρα σιγά σιγά💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;πως είστε;;;Για πείτε οσεσ κάνατε β επιπέδου πωσ αποβαλατε το άγχος σας;;;;έχω τη παρασκευή και όσο να ναι με έχει πιάσει άγχος.Επισης όσο περνάνε οι εβδομάδες νιώθω ότι έχω περισσότερα υγρά από ότι στην αρχή τησ εγκυμοσύνης.Καποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;Ειμαι 21 κ 6

Κι εγώ την Παρασκευή έχω, το πρωί! Αλλά περισσότερο ανυπομονησία μπορώ να πω ότι έχω, παρά άγχος (και άγχος, αλλά λίγο...) είμαι 22+1. Κι εγώ υγρά έχω αρκετά, αλλά έχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;πως είστε;;;Για πείτε οσεσ κάνατε β επιπέδου πωσ αποβαλατε το άγχος σας;;;;έχω τη παρασκευή και όσο να ναι με έχει πιάσει άγχος.Επισης όσο περνάνε οι εβδομάδες νιώθω ότι έχω περισσότερα υγρά από ότι στην αρχή τησ εγκυμοσύνης.Καποια κοπέλα κάτι παρόμοιο;;;;Ειμαι 21 κ 6

Με το καλό η β επιπέδου! Και εγώ είχα πολύ άγχος αλλά σκεφτόμουν ότι πάμε να επιβεβαιώσουμε ότι όλα είναι καλά !! Για αυτό πάμε εξάλλου ! Κατά 95% όλα σούπερ θα είναι έλεγα, εφόσον έχουμε φτάσει ήδη μέχρι εδώ... Και εν τέλη όλα καλά ήταν.. έτσι θα είναι και για εσένα.. 

Προσπάθησε επίσης να μη το σκέφτεσαι απασχόλησε το μυαλό σου με άλλα πράγματα μέσα στην ημέρα και μη το συζητάς καν ότι έχεις β επιπέδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Με το καλό η β επιπέδου! Και εγώ είχα πολύ άγχος αλλά σκεφτόμουν ότι πάμε να επιβεβαιώσουμε ότι όλα είναι καλά !! Για αυτό πάμε εξάλλου ! Κατά 95% όλα σούπερ θα είναι έλεγα, εφόσον έχουμε φτάσει ήδη μέχρι εδώ... Και εν τέλη όλα καλά ήταν.. έτσι θα είναι και για εσένα.. 

Προσπάθησε επίσης να μη το σκέφτεσαι απασχόλησε το μυαλό σου με άλλα πράγματα μέσα στην ημέρα και μη το συζητάς καν ότι έχεις β επιπέδου...

Σας ευχαριστώ πολύ.Κοριτσια κάτι άλλο 22η εβδομάδα τα καταλαβαίνετε συνέχεια τα μωρά στη κοιλίτσα σας;;;μπορεί τη μια μέρα να μη σταματάει κ την άλλη μέρα τίποτα ησυχία κ να προσπαθώ να τη καταλάβω όλη μέρα να τη καταλαβαίνω ελάχιστα.Το νιώθει κάποια άλλη αυτό;;;Σήμερα ξύπνησα κ ακόμα μέχρι τώρα δε την νιώθω η έτσι νομίζω τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ.Κοριτσια κάτι άλλο 22η εβδομάδα τα καταλαβαίνετε συνέχεια τα μωρά στη κοιλίτσα σας;;;μπορεί τη μια μέρα να μη σταματάει κ την άλλη μέρα τίποτα ησυχία κ να προσπαθώ να τη καταλάβω όλη μέρα να τη καταλαβαίνω ελάχιστα.Το νιώθει κάποια άλλη αυτό;;;Σήμερα ξύπνησα κ ακόμα μέχρι τώρα δε την νιώθω η έτσι νομίζω τουλάχιστον 

Εγώ τώρα είμαι στην 23η και την καταλαβαίνω κανονικά μέσα στην ημέρα.οχι όμως και συνέχεια κάποιες στιγμές. Αλλά πιο πριν μερικές μέρες μπορεί να μην την ένιωθα τόσο. Είναι νωρίς μετά από κάποια εβδομάδα λένε πρέπει να παρατηρείς την δραστηριότητα του εμβρύου. Μην ανησυχείς όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Εγώ τώρα είμαι στην 23η και την καταλαβαίνω κανονικά μέσα στην ημέρα.οχι όμως και συνέχεια κάποιες στιγμές. Αλλά πιο πριν μερικές μέρες μπορεί να μην την ένιωθα τόσο. Είναι νωρίς μετά από κάποια εβδομάδα λένε πρέπει να παρατηρείς την δραστηριότητα του εμβρύου. Μην ανησυχείς όλα καλά!!

Αυτό μου είπανε ότι στην αρχή δεν είναι αξιολογησιμεσ οι κινήσεις αλλά δε παύει να είναι ένα αγχοσ κ αυτό όταν τη μια μέρα το καταλαβαίνω καλά κ σήμερα τίποτα ήσυχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2022 at 6:59 ΜΜ, ο/η mavi είπε:

@Christyne

Έχω ΠΗΤ 21/6 οπότε πέφτει μέσα στο Πάσχα, δεν έχει νόημα να μου βγάλει νωρίτερα, μάλλον αργότερα για να καθυστερήσω του χρόνου αν με πάρουν με το καλό...

έμαθα πρόσφατα όμως ότι δικαιούμαστε και άδεια προγεννητικού ελέγχου, οπότε επειδή θα κάνω την β' επιπέδου την Παρασκευή θα "γλυτώσω" άλλη μια μέρα! (τι να κάνω η καημένη, μέρα μέρα το πάω...😒). Αλλά όταν ρώτησα στη Β' βάθμια για ποιες είναι οι άδειες αυτή δεν την ανέφεραν καν... μόνη μου κάθισα και έψαξα έναν έναν τους νόμους κτλ... λες και θα τους τα πάρουμε από την τσέπη τους ρε γμτ... 

Μετά ξεκινάω αναρρωτικές, με άνευ αποδοχών από 28/2... 1,5 μήνας άνευ δηλαδή...

Σιγά μην ασχοληθεί η δδε με εμας τις εγκυμονούσες … Άσε κάνουμε τη δικη τους δουλειά και κ συμφερουμε.. εαν σε παίρνουν απο την αρχή τότε ίσως συμφερει αυτό που λες, διαφορετικά βγες νωρίτερα … 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λογικό το άγχος σας για τη β-επιπέδου… εγώ δεν μπορούσα να το αποβάλω.. το βραδυ δεν είχα κοιμηθεί καθόλου και το πρωί με το ζόρι έτρωγα τη σοκολάτα που επρεπε να φάω! Ευτυχώς πήγανε όλα καλα.. 

Εγω για να τους καταλάβω τους πιέζω .. τι εννοώ .. κάθομαι πολλές στην καρέκλα με κλίση προς τα εμπρός ή σε εμβρυακή στάση όταν ξαπλώνω και τρελένονται .. δεν τους αρεςει καθόλου .. βέβαια έμενα ειναι δυο κ ίσως πιέζονται .. σίγουρα στη μόνη κύηση τα πράγματα θα ειναι διαφορετικά .. τωρα είμαι 23+2.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μέχρι χθες ήμουν χαλαρή με την β' επιπέδου, σήμερα που σηκώθηκα αγχώθηκα τρελά...(που το έπαιζα άνετη...😛)

Γυρίσαμε μόλις, όλα καλά μας είπαν! Τράχηλος 33mm (είπε οκ, τώρα τι να πω, δεν ξέρω...).

Και μια ζουζούνα 592 γραμμάρια!!! Ο άντρας μου λέει ότι είναι ίδια εγώ! χαχα 

Αχ νιώθω τόσο ωραία τώρα! 😀🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η mavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μέχρι χθες ήμουν χαλαρή με την β' επιπέδου, σήμερα που σηκώθηκα αγχώθηκα τρελά...(που το έπαιζα άνετη...😛)

Γυρίσαμε μόλις, όλα καλά μας είπαν! Τράχηλος 33mm (είπε οκ, τώρα τι να πω, δεν ξέρω...).

Και μια ζουζούνα 592 γραμμάρια!!! Ο άντρας μου λέει ότι είναι ίδια εγώ! χαχα 

Αχ νιώθω τόσο ωραία τώρα! 😀🥰🥰

Mπράβο καλή μου ❤️ με το καλο η μπεμπουλα σας!!

Μια χαρα εχει παρει βαρος μπολικο!! Ο τραχηλος μια χαρα ειναι!

τετοια να ακουμε κοριτσια!! παμε ολες πλησιαζουμε σιγα σιγα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Περαστικά Κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι θετικά!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 2:09 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Σιγά μην ασχοληθεί η δδε με εμας τις εγκυμονούσες … Άσε κάνουμε τη δικη τους δουλειά και κ συμφερουμε.. εαν σε παίρνουν απο την αρχή τότε ίσως συμφερει αυτό που λες, διαφορετικά βγες νωρίτερα … 💙

Εγώ κάθε φορά που έχω γιατρό παίρνω άδεια προγεννητικού και προσκομίζω στο σχολείο βεβαίωση απο το γιατρό. Αφού τη δικαιούμαστε γιατί να μη την εκμεταλλευτούμε 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Αν Christyne σου εύχομαι περαστικά! να περάσει γρήγορα και όσο πιο ανώδυνα γίνεται! και να μπορέσεις σύντομα να πας να δεις τα ζουζουνάκια σου! 

Κι εγώ φοβάμαι και δεν σου κρύβω ότι αποφεύγω φίλους και γνωστούς κυρίως με παιδιά... δυστυχώς έχουμε χαθεί από πολύ κόσμο, δεν κυκλοφορούμε παρά μόνο πολύ σπάνια, με πολύ συγκεκριμένους φίλους που για τους δικούς τους λόγους έχουν το "ίδιο πρόβλημα" μην κολλήσουν... Σήμερα έμαθα για φίλη κ συνάδελφο που πηγαινοερχόμαστε μαζί στη δουλειά ότι είναι θετική και λέω ευτυχώς που έχω άδεια και δεν πήγαινα μαζί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Εγώ κάθε φορά που έχω γιατρό παίρνω άδεια προγεννητικού και προσκομίζω στο σχολείο βεβαίωση απο το γιατρό. Αφού τη δικαιούμαστε γιατί να μη την εκμεταλλευτούμε 😄

και καλά κάνεις! εγώ δεν το ήξερα, οπότε σήμερα με την β' επιπέδου πήρα πρώτη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Περαστικά κορίτσι σου  εύχομαι να το περάσεις ελαφριά.ολα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2022 at 7:10 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Καλημέρα @Christyne

Πως είσαι σήμερα; είσαι καθόλου καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2022 at 7:10 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα κορίτσια … Θα ήθελα απλά να σας εφιστήσω την προσοχή σας Οςο αφορά τον COVID-19.. Να προσέχετε ιδιαιτέρως τα μικρά παιδάκια που είτε βρίσκονται στο οικογενειακό σας περιβάλλον είτε στο φιλικό ..

Προσωπικά εμβολιασμένη 3πλα κόλλησα απο χθες και δεν μπορώ να πω οτι το περνάω ελαφριά.. κολλήσαμε όλοι .. τριώροφη πολυκατοικία απο τον ασυμπτωματικο ανιψιό μου.. πρώτη εγώ και σήμερα ακολούθησαν και οι υπόλοιποι … μέχρι τωρα εχω φτάσει 38,5 πυρετό με βήχα .. ελπίζω να εξελιχθούν όλα καλα.. το καλό ειναι οτι πέφτει ο πυρετός πέφτει με 1000 ντεπόν αλλα ανα 4-5 ώρες ανεβαίνει ξανα ..

Το ποσο πρόσεχα δεν έλεγε … μονο το αντισηπτικό δεν έπινα !! Αλλα τελικά σου έρχεται απο εκει όπου δεν το περιμένεις.. 

γυναικολογος και παθολόγος μου λένε να μην ανησυχώ (κάτι που δε γίνεται!) και οτι θα το περάσω ελαφριά λόγω των εμβολίων … για να δούμε !! Το χειρότερο απο όλα ειναι σήμερα θα βλέπαμε τα μπουμπούκια μας αλλα το ακυρώσαμε .. τωρα θα πρέπει να επισκεφθω το γιατρό με αρνητικό pcr.. 

@maviχαιρομαι πολύ για την κορακλα σου!! Πάντα καλα νέα να έχεις .. 💗

Περαστικά κορίτσι μου ! Εύχομαι γρήγορα να περάσει!! Υπομονή!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 2:09 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Σιγά μην ασχοληθεί η δδε με εμας τις εγκυμονούσες … Άσε κάνουμε τη δικη τους δουλειά και κ συμφερουμε.. εαν σε παίρνουν απο την αρχή τότε ίσως συμφερει αυτό που λες, διαφορετικά βγες νωρίτερα … 💙

Καλημέρα Κορίτσια Καλή Εβδομάδα! Εύχομαι να είστε όλες καλά!! @Christyne πως είσαι;

@mavi να σε ρωτήσω, θα πάρεις πρώτα τις 15 μέρες αναρρωτική που δικαιούμαστε και μετά την ανευ; Πως το σκέφτεσαι; Και εγώ σκέφτομαι να πάρω αναρρωτική, γιατί πολλά κρούσματα έχουμε στο σχολείο. Ξέρεις εάν την αναρρωτική μπορούμε να τη σπάσουμε σε 3 βδομάδες απο 5 μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια Καλή Εβδομάδα! Εύχομαι να είστε όλες καλά!! @Christyne πως είσαι;

@mavi να σε ρωτήσω, θα πάρεις πρώτα τις 15 μέρες αναρρωτική που δικαιούμαστε και μετά την ανευ; Πως το σκέφτεσαι; Και εγώ σκέφτομαι να πάρω αναρρωτική, γιατί πολλά κρούσματα έχουμε στο σχολείο. Ξέρεις εάν την αναρρωτική μπορούμε να τη σπάσουμε σε 3 βδομάδες απο 5 μέρες;

@Dimy3 Αν σου γράψει γιατρός αναρρωτική 15 μέρες τότε μετράνε και τα ΣΚ μέσα...(οπότε βγαίνουν 2 εβδομάδες)

εγώ την έσπασα, σε 5 μέρες οσφυαλγία, άλλες 4 ουρολοίμωξη και 1 προγεννητικού ελέγχου, έβαλα και τις κανονικές στο ενδιάμεσο και τώρα θα ξεκινήσω την αναρρωτική από τη γυναικολόγο, από σήμερα που θα μου γράψει 15 μέρες αρχικά, οπότε θα πάνε οι 6 αναρρωτική (με Σάββατο δυστυχώς) και μετά θα με βγάλουν άνευ αποδοχών...

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολική, η γυναικολόγος επίσης με καθησυχάζει ΄ότι είναι πιο ήπια η μετάλλαξη Ο... αλλά φοβάμαι πολύ ρε γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Dimy3 Αν σου γράψει γιατρός αναρρωτική 15 μέρες τότε μετράνε και τα ΣΚ μέσα...(οπότε βγαίνουν 2 εβδομάδες)

εγώ την έσπασα, σε 5 μέρες οσφυαλγία, άλλες 4 ουρολοίμωξη και 1 προγεννητικού ελέγχου, έβαλα και τις κανονικές στο ενδιάμεσο και τώρα θα ξεκινήσω την αναρρωτική από τη γυναικολόγο, από σήμερα που θα μου γράψει 15 μέρες αρχικά, οπότε θα πάνε οι 6 αναρρωτική (με Σάββατο δυστυχώς) και μετά θα με βγάλουν άνευ αποδοχών...

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολική, η γυναικολόγος επίσης με καθησυχάζει ΄ότι είναι πιο ήπια η μετάλλαξη Ο... αλλά φοβάμαι πολύ ρε γμτ...

Κορίτσια καλημέρα κάναμε κ εμεισ τη παρασκευή β επιπέδου 22κ 1 ημέρα όλα καλά με το νινι μας είναι 480γρ εσάς πόσο ήταν;;;Επίσης ο τράχηλος καλος 36mm. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Dimy3 Αν σου γράψει γιατρός αναρρωτική 15 μέρες τότε μετράνε και τα ΣΚ μέσα...(οπότε βγαίνουν 2 εβδομάδες)

εγώ την έσπασα, σε 5 μέρες οσφυαλγία, άλλες 4 ουρολοίμωξη και 1 προγεννητικού ελέγχου, έβαλα και τις κανονικές στο ενδιάμεσο και τώρα θα ξεκινήσω την αναρρωτική από τη γυναικολόγο, από σήμερα που θα μου γράψει 15 μέρες αρχικά, οπότε θα πάνε οι 6 αναρρωτική (με Σάββατο δυστυχώς) και μετά θα με βγάλουν άνευ αποδοχών...

Ώρες ώρες σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολική, η γυναικολόγος επίσης με καθησυχάζει ΄ότι είναι πιο ήπια η μετάλλαξη Ο... αλλά φοβάμαι πολύ ρε γμτ...

Κ εγώ φοβάμαι γιατί είμαι στην ειδική αγωγή και γίνεται χαμός απο κρούσματα. Εγώ σκέφτομαι να πάρω τις 15 που δικαιουμάστε και 15 ανευ για να σταματήσω πιο νωρίς. Θα γράψω πιο νωρίς την ΠΗΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα κάναμε κ εμεισ τη παρασκευή β επιπέδου 22κ 1 ημέρα όλα καλά με το νινι μας είναι 480γρ εσάς πόσο ήταν;;;Επίσης ο τράχηλος καλος 36mm. 

Τέλεια μια χαρά είσαι! Εγώ είχα κάνει στις 21+1 και ήταν 370γρ. Και ο τράχηλος 3,5..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...