Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mati είπε:

Ναι καταλαβαίνω κι εγώ πρωτάρα είμαι και ψάχνομαι.. απλά και μένα έτσι ξεκίνησε και μετά δυνάμωνε γι'αυτό κατάλαβα ότι δεν είναι το μωρό.. εντάξει παρατήρησε το πώς πάει και βλέπεις!! Μακάρι να είναι το μωράκι σου!!

Τι σου είπε ο γιατρος σου όταν άρχισαν να δυναμώνουν;;;σου έδωσε κάτι επιπλέον;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Τι σου είπε ο γιατρος σου όταν άρχισαν να δυναμώνουν;;;σου έδωσε κάτι επιπλέον;;;

Μου είπε να μην κουράζομαι, αλλά δεν μου έδωσε κάποιο νέο χάπι.μονο trofocard max 2 την ημέρα. Αλλά αν συνεχίσουν θα την ξανακαλεσω.μου είπε γενικά δεν θέλουμε συσπάσεις από τόσο νωρίς.. βέβαια αυτός που μου έκανε την β επιπέδου είπε δεν αξίζει να ασχολούμαστε μαυτες.οτι και καλά είναι νορμάλ. Τι να πω?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Μου είπε να μην κουράζομαι, αλλά δεν μου έδωσε κάποιο νέο χάπι.μονο trofocard max 2 την ημέρα. Αλλά αν συνεχίσουν θα την ξανακαλεσω.μου είπε γενικά δεν θέλουμε συσπάσεις από τόσο νωρίς.. βέβαια αυτός που μου έκανε την β επιπέδου είπε δεν αξίζει να ασχολούμαστε μαυτες.οτι και καλά είναι νορμάλ. Τι να πω?!

Κ εγώ όταν ξεκίνησαν συσπάσεις πριν καμία.εβδομαδα μου ξεκίνησε το ίδιο πρωί βράδυ κ ένιωθα πολύ καλύτερα σε τρεισ μέρες.τι να πω αυτοί ξέρουν.ολα καλά για ολεσ μασ να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mati είπε:

Κι εγώ στην αρχή έτσι ένιωσα. Σαν χτύπο λίγες φορές την ημέρα μετά άρχισε να αυξάνεται κατά πολύ μέσα σε δύο τρεις μέρες και κατάλαβα ότι δεν είναι το μωρό γιατί σε αυτές τις εβδομάδες που είμαστε αποκλείεται τόσο έντονα να κουνιέται.και έτσι κατάλαβα ότι έχω συσπάσεις με κάποια μικρά πετρώματα ( σκληραίνει τοπικά για λίγο). παίρνεις μαγνήσιο?

Κ εγώ στην αρχή χτυπο ένιωθα κ τώρα 20+5 έχω συσπάσεις οι οποίες εμφανίζονται σαν πετρώματα είτε δεξιά είτε αριστερά είτε οριζοντια στο σημείο του αφαλου, αλλά νιωθω κ το μωρό.. Σε όλη την κοιλιά άλλες φορές κάτω χαμηλά (τις λιγότερες) άλλες δεξιά άλλες αριστερά, άλλες ταυτόχρονα, ειναι διαφορετικο από το πέτρωμα, εγώ το αισθάνομαι σαν να κάνει Τούμπα αρκετές φορές μέσα στη μέρα άλλες ακουμπάει πολύ νωχελικα και άλλες λίγο πιο δυνατά..ευτυχώς που το νιώθω γιατί θα είχα σαλτάρει με αυτές τις συσπάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κ εγώ στην αρχή χτυπο ένιωθα κ τώρα 20+5 έχω συσπάσεις οι οποίες εμφανίζονται σαν πετρώματα είτε δεξιά είτε αριστερά είτε οριζοντια στο σημείο του αφαλου, αλλά νιωθω κ το μωρό.. Σε όλη την κοιλιά άλλες φορές κάτω χαμηλά (τις λιγότερες) άλλες δεξιά άλλες αριστερά, άλλες ταυτόχρονα, ειναι διαφορετικο από το πέτρωμα, εγώ το αισθάνομαι σαν να κάνει Τούμπα αρκετές φορές μέσα στη μέρα άλλες ακουμπάει πολύ νωχελικα και άλλες λίγο πιο δυνατά..ευτυχώς που το νιώθω γιατί θα είχα σαλτάρει με αυτές τις συσπάσεις 

Εγώ από τον φόβο που έχω πάρει με τις συσπάσεις νομίζω πώς όλες είναι συσπάσεις.. ίσως κάποιες φορές να είναι και το μωρό αλλά εγώ νομίζω είναι όλες συσπάσεις στο μυαλό μου.. εσένα για τις συσπάσεις τι σου είπε ο γιατρός αν δεν σταματήσουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Εγώ από τον φόβο που έχω πάρει με τις συσπάσεις νομίζω πώς όλες είναι συσπάσεις.. ίσως κάποιες φορές να είναι και το μωρό αλλά εγώ νομίζω είναι όλες συσπάσεις στο μυαλό μου.. εσένα για τις συσπάσεις τι σου είπε ο γιατρός αν δεν σταματήσουν??

Εμένα μου ειπε οτι δεν είναι ανησυχητικες γιατί δεν είναι συνεχόμενες.. Τον ρώτησα αν θα συνεχίσω έτσι κ μου είπε πως δεν το ξέρουμε αυτό κ να είμαι ξάπλα μέχρι να περάσουν, αλλά εγώ παίρνω και glopir πρωί βράδυ κ μαγνήσιο, όταν λες ότι όλα τα θεωρείς συσπάσεις; δηλ η κοιλιά σου είναι πέτρα όλη μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εμένα μου ειπε οτι δεν είναι ανησυχητικες γιατί δεν είναι συνεχόμενες.. Τον ρώτησα αν θα συνεχίσω έτσι κ μου είπε πως δεν το ξέρουμε αυτό κ να είμαι ξάπλα μέχρι να περάσουν, αλλά εγώ παίρνω και glopir πρωί βράδυ κ μαγνήσιο, όταν λες ότι όλα τα θεωρείς συσπάσεις; δηλ η κοιλιά σου είναι πέτρα όλη μέρα; 

Όχι δεν είναι όλη μέρα! Ιδίως όταν ξαπλώνω ανάσκελα ξεκινάνε. Τις περισσότερες φορές νιώθω πάνω από την ηβική περιοχή τις συσπάσεις δηλαδή δεν ακουμπάνε την κοιλιά ώστε να πετρώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν δεν τρελαθώ σε αυτή την εγκυμοσύνη... Δύο μέρες εγώ 4-5 πετρώματα τη μέρα ανεβαίνει η ψυχολογία μου χαίρομαι συνεχίζω φυσικά την ξάπλα μετά αυξάνονται για καμιά δύο μέρες.. Δηλ που θα πάει όλο αυτό δεν ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2021 at 11:13 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Προσωπικά την 3η δόση την έκανα 12w 2d στο νοσοκομείο.. δεν είχα κάνενα σύμπτωμα ευτυχώς .. τη 2η δόση την είχα κάνει τρεις μέρες πριν την ωοληψια κ πήγαν όλα μια χαρά .. δε φοβάσαι στο σχολείο ; Εγώ αν και καθηγήτρια σε ΓΕΛ τρέμω διότι κάθε μέρα έχουμε απο 2-4 κρούσματα .. ευτυχώς βγήκα σε αναρρωτική κ ησύχασα ! Συμβουλή μου να το κανεις άμεσα .. 

@Christyneείσαι μόνιμη σε σχολείο; Επειδή διάβασα ότι βγήκες σε αναρρωτική... Εγώ δουλεύω σε σχολείο Ειδικής Αγωγής, με παιδιά που δεν κάνουν τεστ (ούτε ένα 5%) και πολλά από αυτά δεν φοράνε μάσκα και φοβάμαι απίστευτα...

έχω εμβολιαστεί μεν αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ξημερώσει... φοβάμαι μην κολλήσω και επηρεαστεί το έμβρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια με συσπάσεις;;;;; σε τι φάση είστε;;;; 

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω νιώσει να έχω συσπάσεις... Δηλαδή νιώθεις να σφίγγεται και να ξεσφιγγεται η κοιλιά σου ? Γιατί όμως γίνεται αυτό ? Να κάθεσαι ξάπλα και να μην αγχώνεσαι το ξέρω δύσκολο αλλά κάνε υπομονή και να είσαι ψύχραιμη... Θα περάσουν... Και όπως είπε ο γιατρός δεν είναι ανησυχητικο επομένως να μην μου ανησυχείς ναι ? 

Εγώ τη Παρασκευή θα πάμε να τη δούμε τη μπέμπα επιτέλους... Ο άντρας μου ειδικά έχει καιρό να τη δει επειδή δεν ήταν μέσα στην β επιπέδου. 

Άντε να δούμε τι θα μας πει !! Κατά τα άλλα όλα καλά τη νιώθω να κλωτσαει και μέχρι και ο άντρας μου την ένιωσε... Είμαι 24 εβδομάδα πλέον... ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν έχω νιώσει να έχω συσπάσεις... Δηλαδή νιώθεις να σφίγγεται και να ξεσφιγγεται η κοιλιά σου ? Γιατί όμως γίνεται αυτό ? Να κάθεσαι ξάπλα και να μην αγχώνεσαι το ξέρω δύσκολο αλλά κάνε υπομονή και να είσαι ψύχραιμη... Θα περάσουν... Και όπως είπε ο γιατρός δεν είναι ανησυχητικο επομένως να μην μου ανησυχείς ναι ? 

Εγώ τη Παρασκευή θα πάμε να τη δούμε τη μπέμπα επιτέλους... Ο άντρας μου ειδικά έχει καιρό να τη δει επειδή δεν ήταν μέσα στην β επιπέδου. 

Άντε να δούμε τι θα μας πει !! Κατά τα άλλα όλα καλά τη νιώθω να κλωτσαει και μέχρι και ο άντρας μου την ένιωσε... Είμαι 24 εβδομάδα πλέον... ♥️♥️♥️

Νιώθω δίπλα από τον αφαλό την κοιλιά μου πέτρα και μετά χαλαρώνει... Δεν ξέρω γιατί γίνεται συμβαίνει κάποιες φορές.. Εγώ σκέφτομαι μήπως φταίεικαι  το έντερο γιατί υποφέρω από δυσκοιλιοτητα όχι να ευθύνεται απλά να επηρεάζει δεν ξέρω... Τώρα το άγχος και το να είμαι ψύχραιμη μια κουβέντα είναι.. Κ εγώ το λέω στον εαυτό μου αλλά δεν με ακούω!!! Απλά υπομονή... Άντε με το καλό να την δείτε τη μπεμπουλα σας 🥰🥰🥰 αγάπη!!! Μια μέρα έμεινε.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Christyneείσαι μόνιμη σε σχολείο; Επειδή διάβασα ότι βγήκες σε αναρρωτική... Εγώ δουλεύω σε σχολείο Ειδικής Αγωγής, με παιδιά που δεν κάνουν τεστ (ούτε ένα 5%) και πολλά από αυτά δεν φοράνε μάσκα και φοβάμαι απίστευτα...

έχω εμβολιαστεί μεν αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ξημερώσει... φοβάμαι μην κολλήσω και επηρεαστεί το έμβρυο...

Και εγώ είμαι εκπαιδευτικός σε ιδιωτικό σχολείο κ ξέρω πως τα παιδιά δεν κάνουν κ με τις μάσκες δεν είναι καθόλου συνεπή δυστυχώς. Έχω βγει σε αναρρωτική άδεια από τα Χριστούγεννα γιατί ήμουν κ ανεμβολιαστη δεν θέλω να το παίζω κορώνα γράμματα. Αλλά είχαν έρθει κ μου είπαν κυρία έχουμε σταφυλόκοκκο κ ήμουν 2 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Νιώθω δίπλα από τον αφαλό την κοιλιά μου πέτρα και μετά χαλαρώνει... Δεν ξέρω γιατί γίνεται συμβαίνει κάποιες φορές.. Εγώ σκέφτομαι μήπως φταίεικαι  το έντερο γιατί υποφέρω από δυσκοιλιοτητα όχι να ευθύνεται απλά να επηρεάζει δεν ξέρω... Τώρα το άγχος και το να είμαι ψύχραιμη μια κουβέντα είναι.. Κ εγώ το λέω στον εαυτό μου αλλά δεν με ακούω!!! Απλά υπομονή... Άντε με το καλό να την δείτε τη μπεμπουλα σας 🥰🥰🥰 αγάπη!!! Μια μέρα έμεινε.. 

 

Και εγώ αυτές τις μέρες είμαι χάλια με τη δυσκοιλιότητα σήμερα πήρα dulcosoft μετά από οδηγίες του γιατρού. Πόσο καιρό μπορώ να το παίρνω αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η mavi είπε:

@Christyneείσαι μόνιμη σε σχολείο; Επειδή διάβασα ότι βγήκες σε αναρρωτική... Εγώ δουλεύω σε σχολείο Ειδικής Αγωγής, με παιδιά που δεν κάνουν τεστ (ούτε ένα 5%) και πολλά από αυτά δεν φοράνε μάσκα και φοβάμαι απίστευτα...

έχω εμβολιαστεί μεν αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ξημερώσει... φοβάμαι μην κολλήσω και επηρεαστεί το έμβρυο...

@maviΓνώμη μου ειναι να πάρεις επαπειλούμενη άδεια απο εδω και πέρα .. έγινα φέτος μόνιμη μετα απο 8 χρόνια αναπληρώτρια .. βέβαια εγώ την πήρα απο την αρχή της κύησης διότι οι συνθήκες στο σχολείο ειναι άθλιες .. 640 παιδιά, τριώροφο Οποτε καταλαβαίνεις .. με δίδυμα δεν πήρα το ρίσκο ούτε καν το πρώτο τρίμηνο..

Απλά σε περίπτωση που εισαι κ εσύ μόνιμη να γνωρίζεις οτι δικαιούσαι τόσους μήνες αναρρωτικής όσοι και οι μήνες προϋπηρεσίας στο σχολείο.. εγώ θα βγω και ένα μήνα σε άδεια άνευ αποδοχών αλλα δεν πειράζει ..

γνωριζω τι συμβαίνει στα ειδικά .. αλλα μη νομίζεις οτι στα υπόλοιπα σχολεία κάνουν τα σελφ τεστ … τουλάχιστον σε εμας δήλωναν αρνητικό χωρίς να εχπυν ελεγχθεί και ερχόντουσαν και στο σχολείο με συμπτωματα .. Οποτε καλύτερο θα ήταν να κοιτάξεις την υγεία σου κ του μωρου σου .. δεν θα ακούσεις απο κανέναν μπράβο!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Και εγώ είμαι εκπαιδευτικός σε ιδιωτικό σχολείο κ ξέρω πως τα παιδιά δεν κάνουν κ με τις μάσκες δεν είναι καθόλου συνεπή δυστυχώς. Έχω βγει σε αναρρωτική άδεια από τα Χριστούγεννα γιατί ήμουν κ ανεμβολιαστη δεν θέλω να το παίζω κορώνα γράμματα. Αλλά είχαν έρθει κ μου είπαν κυρία έχουμε σταφυλόκοκκο κ ήμουν 2 μηνών.

Έκανες την καλύτερη επιλογή … κανεις δεν ειναι υπεύθυνος για την υγεία μας και του μωρου μας παρα μονο εμεις οι ίδιες .. 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Apol είπε:

Νιώθω δίπλα από τον αφαλό την κοιλιά μου πέτρα και μετά χαλαρώνει... Δεν ξέρω γιατί γίνεται συμβαίνει κάποιες φορές.. Εγώ σκέφτομαι μήπως φταίεικαι  το έντερο γιατί υποφέρω από δυσκοιλιοτητα όχι να ευθύνεται απλά να επηρεάζει δεν ξέρω... Τώρα το άγχος και το να είμαι ψύχραιμη μια κουβέντα είναι.. Κ εγώ το λέω στον εαυτό μου αλλά δεν με ακούω!!! Απλά υπομονή... Άντε με το καλό να την δείτε τη μπεμπουλα σας 🥰🥰🥰 αγάπη!!! Μια μέρα έμεινε.. 

 

Πολύ καλά σκέφτεσαι ότι επηρεάζει και το έντερο. Εγώ χτες πήγα αρκετές φορές τουαλέτα και δεν με έπιασε σχεδόν καμία σύσπαση.ενω είχα πολλές τις προηγούμενες μέρες.οποτε σίγουρα πάρε κάτι για το έντερο μην το αφήνεις για όποτε σου έρθει . εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να παίρνω ένα φακελάκι tanillas κάθε πρωί!! Ελπίζω να σε βοηθήσει ειλικρινά γιατί κι εγώ το ίδιο άγχος Κ πρόβλημα με εσένα έχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@maviΓνώμη μου ειναι να πάρεις επαπειλούμενη άδεια απο εδω και πέρα .. έγινα φέτος μόνιμη μετα απο 8 χρόνια αναπληρώτρια .. βέβαια εγώ την πήρα απο την αρχή της κύησης διότι οι συνθήκες στο σχολείο ειναι άθλιες .. 640 παιδιά, τριώροφο Οποτε καταλαβαίνεις .. με δίδυμα δεν πήρα το ρίσκο ούτε καν το πρώτο τρίμηνο..

Απλά σε περίπτωση που εισαι κ εσύ μόνιμη να γνωρίζεις οτι δικαιούσαι τόσους μήνες αναρρωτικής όσοι και οι μήνες προϋπηρεσίας στο σχολείο.. εγώ θα βγω και ένα μήνα σε άδεια άνευ αποδοχών αλλα δεν πειράζει ..

γνωριζω τι συμβαίνει στα ειδικά .. αλλα μη νομίζεις οτι στα υπόλοιπα σχολεία κάνουν τα σελφ τεστ … τουλάχιστον σε εμας δήλωναν αρνητικό χωρίς να εχπυν ελεγχθεί και ερχόντουσαν και στο σχολείο με συμπτωματα .. Οποτε καλύτερο θα ήταν να κοιτάξεις την υγεία σου κ του μωρου σου .. δεν θα ακούσεις απο κανέναν μπράβο!! 😉

Καλά έκανες και δεν το ρισκάρεις! Εγώ δυστυχώς είμαι αναπληρώτρια και όπως γνωρίζεις οι αναπληρωτές είμαστε παιδιά ενός κατώτερου Θεού...!

Εμάς δεν είναι μεν τα παιδιά τόσα πολλά αλλά οι συνθήκες ακόμα και οι κτιριακές (που παίζουν τεράστιο ρόλο) είναι ότι χειρότερο μπορείς να φανταστείς! Δεν υπάρχει καν γραφείο εκπαιδευτικών, σε διάλειμμα ή κενό κάθομαι έξω (συχνά ακόμα και όρθια), ακόμα και με κρύο και βροχή! γιατί η άλλη λύση είναι να μπω σε τάξη (ειδικά στο διάλειμμα και οι όποιες μάσκες πάνε περίπατο...)! όσο για τα συμπτώματα άσε... ζητήσαμε από γονιό που το παιδί ήταν άρρωστο κ έλειπε, πριν έρθει να κάνει ράπιντ  και μας απάντησε ΄΄οτι "δεν είναι υποχρεωμένος"! Κάνω και ολόκληρο ταξίδι για το σχολείο σε άσχημο δρόμο...

Έχω βάλει τώρα ότι άδειες έχω, κανονικές, αναρρωτικές κτλ...και μετά θα μου βγει 1,5 μήνας μέχρι το Πάσχα άνευ αποδοχών... Δεν ξέρω καν αν "δικαιούμαι" άνευ αποδοχών γιατί δεν το ξέρουν ούτε στη Β' βαθμια που ρώτησα, αλλά φαντάζομαι δεν θα με απολύσουν κιόλας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Και εγώ είμαι εκπαιδευτικός σε ιδιωτικό σχολείο κ ξέρω πως τα παιδιά δεν κάνουν κ με τις μάσκες δεν είναι καθόλου συνεπή δυστυχώς. Έχω βγει σε αναρρωτική άδεια από τα Χριστούγεννα γιατί ήμουν κ ανεμβολιαστη δεν θέλω να το παίζω κορώνα γράμματα. Αλλά είχαν έρθει κ μου είπαν κυρία έχουμε σταφυλόκοκκο κ ήμουν 2 μηνών.

Σε καταλαβαίνω! Κι εμένα πήγαινε να με αγκαλιάσει ένα παιδάκι, κατέβαζε κ συνέχεια τη μάσκα στο μάθημα και στο διάλειμμα μου λένε οι συνάδελφοι "ο μπαμπάς του σπίτι είναι με κορονοϊό!"

Υπέροχα περνάμε! 🤔 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mati είπε:

Πολύ καλά σκέφτεσαι ότι επηρεάζει και το έντερο. Εγώ χτες πήγα αρκετές φορές τουαλέτα και δεν με έπιασε σχεδόν καμία σύσπαση.ενω είχα πολλές τις προηγούμενες μέρες.οποτε σίγουρα πάρε κάτι για το έντερο μην το αφήνεις για όποτε σου έρθει . εμένα ο γυναικολόγος μου είπε να παίρνω ένα φακελάκι tanillas κάθε πρωί!! Ελπίζω να σε βοηθήσει ειλικρινά γιατί κι εγώ το ίδιο άγχος Κ πρόβλημα με εσένα έχω!

Ναι ε;;; θα πάρω τον γιατρό να μου δώσει κάτι.. Γιατί κ τώρα μόλις ενιωσα  πόνο στο  εντερο σα να πετρωσε αλλά πολύ πιο μαλακό κ για πέντε δευτερόλεπτα μόνο.. Α δηλ σε βοηθάει αυτό το tanillas Ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι ε;;; θα πάρω τον γιατρό να μου δώσει κάτι.. Γιατί κ τώρα μόλις ενιωσα  πόνο στο  εντερο σα να πετρωσε αλλά πολύ πιο μαλακό κ για πέντε δευτερόλεπτα μόνο.. Α δηλ σε βοηθάει αυτό το tanillas Ε;; 

Ναι για την δυσκοιλιότητα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Ναι για την δυσκοιλιότητα είναι!

Τον πήρα, μου έδωσε το duphalac να πίνω δύο κουταλιές της σούπας κάθε βράδυ κ του είπα ότι μετά τον πόνο στο έντερο με πιάνει συσπαση κ μου λέει σίγουρα επηρεάζει το ένα το άλλο πάντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τον πήρα, μου έδωσε το duphalac να πίνω δύο κουταλιές της σούπας κάθε βράδυ κ του είπα ότι μετά τον πόνο στο έντερο με πιάνει συσπαση κ μου λέει σίγουρα επηρεάζει το ένα το άλλο πάντα! 

Μακάρι να σε  βοηθήσει και να ηρεμήσεις! Πες μας την πορεία σου τις επόμενες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Μακάρι να σε  βοηθήσει και να ηρεμήσεις! Πες μας την πορεία σου τις επόμενες μέρες!

Ναι θα Σας πω κ ελπίζω να περάσουν κ οι συσπάσεις για όσες έχουμε κ να πάνε όλα καλά για εμάς και τα μωράκια μας!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Μπορεί να μην προλαβαίνω να σας γράψω αλλά σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε και εσείς και τα νινακια σας καλά. 

Έκανα και εγώ τη Β επιπέδου και όλα καλά. Μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι και είναι 600γρ.  Την είδα και 3d και κορίτσια μην με πείτε τρελή αλλά μου μοιάζει 😂

Τώρα έχω αγωνία να κάνω την καμπύλη ζαχαρου γιατί είδε λέει αυξημένο αμνιακό υγρό και ίσως υπαρχει πρόβλημα με το ζάχαρο. 


Οσο για τις συσπάσεις, εμένα κορίτσια μερικές φορές είναι τόσο έντονες που δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Δυστυχώς όμως, όπως έχω ξαναπεί ο δικός μου γιατρος δεν δίνει φάρμακα εκτός αν είναι απολύτως απαραίτητο και έτσι απλά υποφέρω 😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...