Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Νικη, καλημέρα! Είμαι στη δεύτερη βδομάδα που νιώθω ακριβώς το ίδιο χωρίς πονος και όχι μόνο εγω και άλλες κοπέλες, είναι συσπάσεις της μήτρας πήγα στο γιατρό και του έδωσα πλήρη περιγραφή, μου έδωσε χαπια κ μου είπε να είμαι ξάπλα για να περάσουν, μετά από δέκα μέρες ξανά πήγα να με δει μήπως και έχει πειραχτεί ο τραχηλος..ενας γιατρός πάντα ξέρει καλύτερα από εμάς αλλά αυτά τα πετρώματα συνήθως είναι συσπάσεις της μήτρας, απλά αν δεν είναι συνεχόμενες δεν είναι ανησυχητικό. Επίσης τον ρώτησα αν επηρεάζεται από το έντερο επειδή δεν ενεργούμαι όπως πριν κ μου είπε ίσως να παίζει ρόλο γιατί είναι σπλάχνα όργανα.αυτα ομως είναι συσπάσεις μήτρας!!! 

Καλημέρα κορίτσια έχει κ εγώ από προχθεσ με έπιασαν κάτι πονακια περίεργα χαμηλά κ μετά το ένιωθα πιο ψηλά προσ τον αφαλό.μιλησα με το γιατρό κ μου είπε συσπάσεις κ ξεκίνησα 2 μερεσ τώρα trofocard max.Με έχει τρομάξει λίγο η κατάσταση πρώτη φορά νιώθω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ από εμένα! Τελειώσαμε κ εμείς από τη β επιπέδου κ μας είπαν ότι όλα είναι φυσιολογικά κ ο μικρούλης μεγαλώνει μια χαρά. Λίγο στεναχωρέθηκα με τον πλακούντα ότι είναι grade 1 δεν μου είπε κάτι ο γιατρός για αυτό όμως. Κ επίσης τα νεφρά του είναι στο ανώτατο φυσιολογικό επίπεδο κ για αυτό Επισης δεν μου είπε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα! Τελειώσαμε κ εμείς από τη β επιπέδου κ μας είπαν ότι όλα είναι φυσιολογικά κ ο μικρούλης μεγαλώνει μια χαρά. Λίγο στεναχωρέθηκα με τον πλακούντα ότι είναι grade 1 δεν μου είπε κάτι ο γιατρός για αυτό όμως. Κ επίσης τα νεφρά του είναι στο ανώτατο φυσιολογικό επίπεδο κ για αυτό Επισης δεν μου είπε κάτι. 

Μην αγχωνεσαι .. θα πάνε όλα καλα .. απο τη στιγμή που έχουμε τους γιατρούς δίπλα μας θα βρούμε και λύση .. μπορεί όλα αυτά να μην σημαίνουν τίποτα .. 

Εμενα ενώ η β επιπέδου δεν έδειξε τίποτα για το αμνιακό υγρό χθες ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν του αρεςει η σύσταση του.. αυτό σημαίνει οτι ειναι κάτι ιδιοπαθές, πιθανή εκδήλωση διαβήτη κύησης ή λόγω της αυξημένης tsh που εχω και δεν μπορώ να ρίξω με τίποτα παρόλο που εχω επισκεφθεί τέσσερις γιατρούς κ δυο νοσοκομεία .. 🤷‍♀️ Βέβαια μου είπε να μην ανησυχώ .. γίνεται;; Πείτε μου γίνεται;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχει κ εγώ από προχθεσ με έπιασαν κάτι πονακια περίεργα χαμηλά κ μετά το ένιωθα πιο ψηλά προσ τον αφαλό.μιλησα με το γιατρό κ μου είπε συσπάσεις κ ξεκίνησα 2 μερεσ τώρα trofocard max.Με έχει τρομάξει λίγο η κατάσταση πρώτη φορά νιώθω έτσι.

Εγω παίρνω trofocard εδώ κ ένα μήνα δύο τη μέρα λόγω του ότι ειχα Τραβηγματα κ πονακια κ όταν άρχισε να πετρωνει η κοιλιά μου μου έδωσε και globir δύο φορές τη μέρα.. Υπομονή και ξεκούραση! Είμαι έτσι δύο βδομάδες τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lina08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχει κ εγώ από προχθεσ με έπιασαν κάτι πονακια περίεργα χαμηλά κ μετά το ένιωθα πιο ψηλά προσ τον αφαλό.μιλησα με το γιατρό κ μου είπε συσπάσεις κ ξεκίνησα 2 μερεσ τώρα trofocard max.Με έχει τρομάξει λίγο η κατάσταση πρώτη φορά νιώθω έτσι.

Εγώ παίρνω 3 trofocard τη μέρα (ανά 8 ώρες, το απλό όχι το plus) από τη στιγμή που επιβεβαίωσα την κύηση στη γυναικολόγο... δεν είναι κάτι... 

παίρνω επίσης φολικό οξύ, βιταμίνη D3, salospir των 160 και πλέον σίδηρο 2 φορές τη μέρα (μου έχει πέσει ο αιματοκρίτης στο 34) ! κινητό φαρμακείο έχω γίνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Εγω παίρνω trofocard εδώ κ ένα μήνα δύο τη μέρα λόγω του ότι ειχα Τραβηγματα κ πονακια κ όταν άρχισε να πετρωνει η κοιλιά μου μου έδωσε και globir δύο φορές τη μέρα.. Υπομονή και ξεκούραση! Είμαι έτσι δύο βδομάδες τωρα

Πέτρωμα δεν είδα αλλά οι ενοχλήσεις είναι διαφορετικές δεν είναι τσιμπηματα όπως το πρώτο τρίμηνο είναι περίεργοι πόνοι μικρής έντασης αλλα το καταλαβαίνεις σα να σε τραβάει κάτι δε μπορώ να το περιγράψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 5:25 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

 

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

Αχχχ ηταν τελεια... με το καλο να ερθει η β επιπεδου σας κοριτσια θα ευχαριστηθειτε τα μωρακια σας!!! ❤️

Τι ευχαριστα νέα 🥰🥰🥰 είδες που πάνε ολα Τελεια;;; Κ μένα στην αυχενική δεν μπορούσε κ με πόνεσε αρκετα όπως με πιεζε στην κοιλιά για να τη γυρισει. Κ μας είπε να ξαναπάμε αργότερα 😂😂😂 κ ο άντρας μου τα ίδια έλεγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Apol είπε:

Εγω παίρνω trofocard εδώ κ ένα μήνα δύο τη μέρα λόγω του ότι ειχα Τραβηγματα κ πονακια κ όταν άρχισε να πετρωνει η κοιλιά μου μου έδωσε και globir δύο φορές τη μέρα.. Υπομονή και ξεκούραση! Είμαι έτσι δύο βδομάδες τωρα

Καλησπέρα αγαπημένη 😍 κ εγώ παίρνω trofocard απ την αρχη σχεδόν γιατί ένιωθα τραβήγματα κ κράμπες. Ξεκίνησα με 6 για να μου περάσουν γρήγορα κ τώρα παίρνω 2. Ένα πρωι ένα βραδυ. Ελπίζω να είσαι καλά κ Εσυ κ το μπεμπακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mavi είπε:

Εγώ παίρνω 3 trofocard τη μέρα (ανά 8 ώρες, το απλό όχι το plus) από τη στιγμή που επιβεβαίωσα την κύηση στη γυναικολόγο... δεν είναι κάτι... 

παίρνω επίσης φολικό οξύ, βιταμίνη D3, salospir των 160 και πλέον σίδηρο 2 φορές τη μέρα (μου έχει πέσει ο αιματοκρίτης στο 34) ! κινητό φαρμακείο έχω γίνει... 

και εγώ ακριβώς τα ίδια με εσένα παίρνω απο την αρχή!!! Ένα κουτί χάπια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2022 at 10:46 ΜΜ, ο/η Smurf1984 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σας!!!

Είμαι στην 21η εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα κάνω τη β επιπέδου στο μητέρα. Μου είπε όμως ο γυναικολόγος ότι θα πρέπει να κάνω rapid και ότι ο σύζυγός μου δε θα μπορεί να μπει στην εξέταση. 

Είχε καμιά σας την ίδια εμπειρία και κατάφερε με κάποιο τρόπο να μπει και ο σύζυγος?

Καλημέρα κοριτσι μου ! Τώρα είδα το μήνυμα σου δεν είχα μπει αυτές τις ημέρες. Ναι στο μητέρα την έκανα τη β επιπέδου όπως και την αυχενική και στις δύο φορές παρόλο που είμαι εμβολιασμενη και εγώ και ο σύζυγος έπρεπε να κάνω ραπιντ και δεν επέτρεψαν στον σύζυγό να μπει. Περίμενε έξω στον διάδρομο.   Τους ρώτησα αν μπορεί να μπει με ραπίντ η με μοριακό και μου είπαν σε καμία περίπτωση... Δυστυχώς !!  Είναι πολύ αυστηρα στα μαιευτήρια, σε άλλα κέντρα ιδιωτικά έχω ακούσει εδώ μέσα ότι μπαίνουν με τους άντρες τους.. Με το καλό η β επιπέδου σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2022 at 2:10 ΜΜ, ο/η Christipel είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..συγνώμη που άργησα να απαντήσω απλά ήμουν εκτός του σπιτιού μου αυτό το τριήμερο κ δεν είχα τις εξετάσεις να τις δω για να σου πω!!

Από ότι βλέπω δεν γράφει ούτε σε εμένα για προεκλαμψία ή πρόωρου τοκετού..γράφει τις διαστάσεις του προσώπου,εγκεφάλου,κ.τλ., εκτίμηση τραχήλου και υπολογισμός πιθανότητας για τρισωμία 21 στο 2ο τρίμηνο

Καλησπέρα κορίτσι μου, δεν πειράζει κι εγώ τώρα κατάφερα να μπω, ναι τα ειδε και ο γιατρος μου και τον ρωτησα και μου ειπε δεν γραφει στη β επιπεδου ναι... τα ιδια μας γραφει ναι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2022 at 12:25 ΠΜ, ο/η Christyne είπε:

@Eva29με συγχωρεις για την καθυστέρηση αλλα ούτε και σε εμένα αναφέρει κάτι.. Εαν δεν άρεσε κάτι στο γιατρό πιστεύω οτι θα μας το ανεφερε … 😊

Δεν πειράζει κοριτσι μου κι εγω τωρα καταφερα να μπω.. ναι και ο γιατρος μου ειπε οτι δεν γραφει στη β επιπεδου και ολα καλα να μην ανησυχω :) σε ευχαριστω πολυ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2022 at 12:57 ΜΜ, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα! Τελειώσαμε κ εμείς από τη β επιπέδου κ μας είπαν ότι όλα είναι φυσιολογικά κ ο μικρούλης μεγαλώνει μια χαρά. Λίγο στεναχωρέθηκα με τον πλακούντα ότι είναι grade 1 δεν μου είπε κάτι ο γιατρός για αυτό όμως. Κ επίσης τα νεφρά του είναι στο ανώτατο φυσιολογικό επίπεδο κ για αυτό Επισης δεν μου είπε κάτι. 

Με το καλο ο μικρουλης σας να ερθει! Ολα καλα να μη στεναχωριεσαι καθολου και στεναχωρεις και το μπεμπακι  σου ❤️

στις On 3/2/2022 at 1:20 ΜΜ, ο/η Christyne είπε:

Μην αγχωνεσαι .. θα πάνε όλα καλα .. απο τη στιγμή που έχουμε τους γιατρούς δίπλα μας θα βρούμε και λύση .. μπορεί όλα αυτά να μην σημαίνουν τίποτα .. 

Εμενα ενώ η β επιπέδου δεν έδειξε τίποτα για το αμνιακό υγρό χθες ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν του αρεςει η σύσταση του.. αυτό σημαίνει οτι ειναι κάτι ιδιοπαθές, πιθανή εκδήλωση διαβήτη κύησης ή λόγω της αυξημένης tsh που εχω και δεν μπορώ να ρίξω με τίποτα παρόλο που εχω επισκεφθεί τέσσερις γιατρούς κ δυο νοσοκομεία .. 🤷‍♀️ Βέβαια μου είπε να μην ανησυχώ .. γίνεται;; Πείτε μου γίνεται;; 

Οχι δεν γινεται απο την αλλη να μην ανησυχουμε... εμενα παρολο που ειναι μια χαρα η β επιπεδου μου ειπε το μονο που βλεπει ειναι λιγο πιο μεγαλουτσικη τη κοιλιτσα της και γι αυτο να προσεξω τη διατροφη μου... βεβαια το σακχαρο απο 87 κατεβηκε 82 τωρα που ξαναεκανα την εξεταση και προσεχω παρα πολυ απο την αρχη! δεν τρωω απεξω, δεν τρωω βλακειες, δεν τρωω αλατια, δεν τρωω γλυκα παρα που και που... οποτε τι αλλο να κανω... μου ειπε να προσεξω τους υδατανθρακες... ε ενταξει τωρα τι να πω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Με το καλο ο μικρουλης σας να ερθει! Ολα καλα να μη στεναχωριεσαι καθολου και στεναχωρεις και το μπεμπακι  σου ❤️

Οχι δεν γινεται απο την αλλη να μην ανησυχουμε... εμενα παρολο που ειναι μια χαρα η β επιπεδου μου ειπε το μονο που βλεπει ειναι λιγο πιο μεγαλουτσικη τη κοιλιτσα της και γι αυτο να προσεξω τη διατροφη μου... βεβαια το σακχαρο απο 87 κατεβηκε 82 τωρα που ξαναεκανα την εξεταση και προσεχω παρα πολυ απο την αρχη! δεν τρωω απεξω, δεν τρωω βλακειες, δεν τρωω αλατια, δεν τρωω γλυκα παρα που και που... οποτε τι αλλο να κανω... μου ειπε να προσεξω τους υδατανθρακες... ε ενταξει τωρα τι να πω :P

Και οι δικοί μου ειναι αυστηροί στο θέμα της διατροφής (αν και εγω ακολουθώ διατροφή απο την αρχή της κύησης).. Ίσως έχουν δει πολλά κ προσπαθούν με αυτό τον τροπο να μας προστατέψουν .. απλά εμεις το νιώθουμε σαν μια επιπλέον πίεση .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στοsite. είμαι στην 22 η εβδομάδα και εδώ και μια εβδομάδα έχω συσπάσεις χαμηλά στην κοιλιά (τις νιώθω όπως όταν τρίζει το μάτι, απλά λίγο πιο έντονα). Έκανα β επιπέδου την προηγούμενη εβδομάδα και όλα καλά με μήκος τραχήλου 3,5. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ παίρνω μαγνήσιο δύο την ημέρα, οι συσπάσεις συνεχίζονται και νιώθω να αντανακλούν στον κόλπο.πολλες φορές νιώθω ότι πρέπει οπωσδήποτε να πάω τουαλέτα από αυτό. Έχει πάθει καμιά κάτι παρόμοιο?? Φοβάμαι μήπως κονταινει ο τράχηλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mati είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στοsite. είμαι στην 22 η εβδομάδα και εδώ και μια εβδομάδα έχω συσπάσεις χαμηλά στην κοιλιά (τις νιώθω όπως όταν τρίζει το μάτι, απλά λίγο πιο έντονα). Έκανα β επιπέδου την προηγούμενη εβδομάδα και όλα καλά με μήκος τραχήλου 3,5. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ παίρνω μαγνήσιο δύο την ημέρα, οι συσπάσεις συνεχίζονται και νιώθω να αντανακλούν στον κόλπο.πολλες φορές νιώθω ότι πρέπει οπωσδήποτε να πάω τουαλέτα από αυτό. Έχει πάθει καμιά κάτι παρόμοιο?? Φοβάμαι μήπως κονταινει ο τράχηλος..

Μήπως δεν είναι συσπάσεις κ κλωτσαει το μωρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμένα ... Δυσκοιλιότητα ξανά κ αυτή τη φορά έβγαλα αρκετό αίμα κατάτρομαξα.. ο γιατρός μου είπε αιμορροΐδες ή κάποιος τραυματισμός κ να πάρω ντουλκοσοφτ κορίτσια το έχει πάθει καμία σας? Πήρα μεγάλη τρομάρα δεν ήμουν πριν την εγκυμοσύνη δυσκοιλια, η μάνα μου το είχε στην εγκατάσταση τής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Μήπως δεν είναι συσπάσεις κ κλωτσαει το μωρό σου?

Δεν νομίζω γιατί είναι πολύ συχνές και σχεδόν όλη μέρα.ενω στην 22 εβδομαδα που είμαι αν ένιωθα το μωρό θα ήταν ελάχιστες φορές. Δεν ξέρω τι να πω είμαι μπερδεμένη.ο γιατρός που μου έκανε β επιπέδου μου είπε δεν αξίζει να ασχοληθούμε με αυτές τώρα.ενω η γυναικολόγος που με παρακολουθεί λέει δεν θέλουμε καθόλου συσπάσεις από τόσο νωρίς..😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα ... Δυσκοιλιότητα ξανά κ αυτή τη φορά έβγαλα αρκετό αίμα κατάτρομαξα.. ο γιατρός μου είπε αιμορροΐδες ή κάποιος τραυματισμός κ να πάρω ντουλκοσοφτ κορίτσια το έχει πάθει καμία σας? Πήρα μεγάλη τρομάρα δεν ήμουν πριν την εγκυμοσύνη δυσκοιλια, η μάνα μου το είχε στην εγκατάσταση τής..

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα προς το παρόν.αλλα έχω ακούσει ότι είναι λογικό.αν το αίμα δεν είναι από τον κόλπο δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω. Θα είναι όντως αιμορροΐδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Δεν νομίζω γιατί είναι πολύ συχνές και σχεδόν όλη μέρα.ενω στην 22 εβδομαδα που είμαι αν ένιωθα το μωρό θα ήταν ελάχιστες φορές. Δεν ξέρω τι να πω είμαι μπερδεμένη.ο γιατρός που μου έκανε β επιπέδου μου είπε δεν αξίζει να ασχοληθούμε με αυτές τώρα.ενω η γυναικολόγος που με παρακολουθεί λέει δεν θέλουμε καθόλου συσπάσεις από τόσο νωρίς..😔😔

Εγώ πιστεύω ότι είναι το μωρό σου εφόσον οι γιατροί δεν βλέπουν κάτι ανησυχητικό ο τράχηλος είναι καλός κ παίρνεις το μαγνήσιο. εγώ διανύω την 22 εβδομάδα κ το νιώθω συνέχεια. Σίγουρα ήταν από τον πρωκτό το αίμα ελπίζω να μη ξανά δώ φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι είναι το μωρό σου εφόσον οι γιατροί δεν βλέπουν κάτι ανησυχητικό ο τράχηλος είναι καλός κ παίρνεις το μαγνήσιο. εγώ διανύω την 22 εβδομάδα κ το νιώθω συνέχεια. Σίγουρα ήταν από τον πρωκτό το αίμα ελπίζω να μη ξανά δώ φοβάμαι.

Εσύ σε ποιο σημείο της κοιλιάς το νιώθεις το μωρό? Γιατί εγώ μόνο κάτω από την κοιλιά νιώθω τις συσπάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mati είπε:

Εσύ σε ποιο σημείο της κοιλιάς το νιώθεις το μωρό? Γιατί εγώ μόνο κάτω από την κοιλιά νιώθω τις συσπάσεις..

Κοριτσια καλή εβδομάδα να έχουμε όλες.Διαβαζω όλα τα παραπάνω κ ήθελα να σας αναφέρω τη δική μου εμπειρία αυτεσ τισ μέρες.Ειμαι 20 κ 4 κ από τη παρασκευή το μόνο διαφορετικό που παρατήρησα είναι ότι νιώθω ένα χτύπο κάτω χαμηλά στη κοιλιά.Το νιώθω ελάχιστες φορές μέσα στη μέρα δεν το νιώθω ούτε σαν κλωτσιά ούτε σαν φτερούγισμα πιο πολύ ένα χτύπο θυμίζει δεν ξέρω αν είναι το μωρό κ το νιώθω έτσι.Ειχε κάποια κάτι παρόμοιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Κοριτσια καλή εβδομάδα να έχουμε όλες.Διαβαζω όλα τα παραπάνω κ ήθελα να σας αναφέρω τη δική μου εμπειρία αυτεσ τισ μέρες.Ειμαι 20 κ 4 κ από τη παρασκευή το μόνο διαφορετικό που παρατήρησα είναι ότι νιώθω ένα χτύπο κάτω χαμηλά στη κοιλιά.Το νιώθω ελάχιστες φορές μέσα στη μέρα δεν το νιώθω ούτε σαν κλωτσιά ούτε σαν φτερούγισμα πιο πολύ ένα χτύπο θυμίζει δεν ξέρω αν είναι το μωρό κ το νιώθω έτσι.Ειχε κάποια κάτι παρόμοιο;;;

Κι εγώ στην αρχή έτσι ένιωσα. Σαν χτύπο λίγες φορές την ημέρα μετά άρχισε να αυξάνεται κατά πολύ μέσα σε δύο τρεις μέρες και κατάλαβα ότι δεν είναι το μωρό γιατί σε αυτές τις εβδομάδες που είμαστε αποκλείεται τόσο έντονα να κουνιέται.και έτσι κατάλαβα ότι έχω συσπάσεις με κάποια μικρά πετρώματα ( σκληραίνει τοπικά για λίγο). παίρνεις μαγνήσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Κι εγώ στην αρχή έτσι ένιωσα. Σαν χτύπο λίγες φορές την ημέρα μετά άρχισε να αυξάνεται κατά πολύ μέσα σε δύο τρεις μέρες και κατάλαβα ότι δεν είναι το μωρό γιατί σε αυτές τις εβδομάδες που είμαστε αποκλείεται τόσο έντονα να κουνιέται.και έτσι κατάλαβα ότι έχω συσπάσεις με κάποια μικρά πετρώματα ( σκληραίνει τοπικά για λίγο). παίρνεις μαγνήσιο?

Ναι παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ.Δεν έχω εντοπίσει να πετρώνει κάτι η να νιώθω κάτι σκληρό σε αυτά τα σημεία.Δεν νιώθω συνέχεια αυτό το χτύπο μπορεί να είναι καμια 5-6 φορές μέσα στη μέρα.Εγω να σου πω επειδή είμαι άσχετη λέω μήπως κ είναι το μωρό κ απλά δεν είναι ξεκάθαρο;;;;δε ξέρω πάλι είμαι πρωτάρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Ναι παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ.Δεν έχω εντοπίσει να πετρώνει κάτι η να νιώθω κάτι σκληρό σε αυτά τα σημεία.Δεν νιώθω συνέχεια αυτό το χτύπο μπορεί να είναι καμια 5-6 φορές μέσα στη μέρα.Εγω να σου πω επειδή είμαι άσχετη λέω μήπως κ είναι το μωρό κ απλά δεν είναι ξεκάθαρο;;;;δε ξέρω πάλι είμαι πρωτάρα 

Ναι καταλαβαίνω κι εγώ πρωτάρα είμαι και ψάχνομαι.. απλά και μένα έτσι ξεκίνησε και μετά δυνάμωνε γι'αυτό κατάλαβα ότι δεν είναι το μωρό.. εντάξει παρατήρησε το πώς πάει και βλέπεις!! Μακάρι να είναι το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
    • Καλημέρα κορίτσια.Ηρθε η κυρία σήμερα...Λίγο νωρίτερα αυτή τη φορά.Περιμενω οδηγίες και ξεκινάω...Εύχομαι αυτή τη φορά να έρθει και να μείνει.🙏🙏🙏
    • @Pinacolada είμαι και κάποιας ηλικίας μάνα μου...δεν βλέπω!!!!!  
    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...