Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια μετά από 14 ώρες άρχισα να έχω πυρετό ξεκινά με 37 κ κάτι πήρα. Ένα Ντεπον κ έφτασα μέχρι 38.2 κ πόνο στα κόκκαλα δε ξέρω φοβήθηκα πάρα πολύ.Ειχε καμία σας κάτι παρόμοιο;;;περιμένω να ξημερώσει να ειδοποιησω το γιατρό 

Πηρε τηλ;τον ειδοποίησες;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Πηρε τηλ;τον ειδοποίησες;

 

 

Ναι ναι εννοείται όλα καλά δεν υπάρχει θέμα φυσική αντίδραση του οργανισμού είναι.Ειμαι καλύτερα έπεσε κ ο πυρετός για κανένα δωδεκάωρο με έπιασαν οι παρενέργειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Alexandra92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, επίσης!! 😊 Εγώ την επόμενη εβδομάδα λέω να κλείσω ραντεβού να κάνω τη 3η δόση. Κι ο Θεός βοηθός. Ελπίζω να είσαι καλά και να μη νιώσεις το παραμικρό ❤️

Μου μέτρησε ναι, ενδοκολπικά! Είχε παραμείνει ίδιος - 2,9. Το καλό είναι ότι δε μειώθηκε. Και είναι μια χαρά είπε... Συνεχίζω τα ουτροτζεσταν μέχρι 32η εβδομάδα. Είχα μια κρυφή ελπίδα πως θα τα σταματήσω αλλά τελικά όχι.. Δε πειράζει όμως! Κάνουμε ό,τι χρειαστεί για τα μικράκια μας ❤️ Αντε με το καλό ο υπέρηχος! Περιμένουμε νέα σου καλή μου!!!❤️❤️

Κορίτσι μου μπράβο τέλεια νέα ♥️ με το καλό η β επιπέδου τώρα! 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό.. Όλα Καλα με το μωράκι μας οι μετρήσεις είναι όλες φυσιολογικες του είπα για τα πετρώματα, μου είπε είναι συσπάσεις της μήτρας και να ξεκουραζομαι, μου έδωσε να παίρνω δύο. Φορές τη μέρα glopir για 3-4 μέρες μέχρι να σταματήσουν κ θα τα κοψω κ όταν ξανά έχω θα ξανά παίρνω, εάν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις να τον πάρω τηλ και με μάλωσε που τις έχω από Παρασκευή κ δεν τον πήρα τηλ, μου είπε μόλις συμβεί κάτι να τον παίρνω αμέσως, τον ρώτησα αν είναι ανησυχητικό και μου είπε πως τίποτα δεν είναι ανησυχητικό αν το προλαβαίνουμε, ήπια το πρωτο μου χαπάκι κ αναμένουμε... Αλλά ρε κορίτσια δε μου μέτρησε πάλι τράχηλο κ πάλι ξέχασα να του το πω... Με τόσο άγχος που είχα το θυμήθηκα όταν ήρθαμε σπίτι.. 

Κοριτσάκι μου επομένως φουλ ξεκούραση τώρα κάτσε και λιώσε στην τηλεόραση!! Όλα καλά θα πάνε ♥️

Μήπως σου μέτρησε κοιλιακά τον τράχηλο ?? Δεν τον ρωτάς μια στο τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει ? 

 

Εγώ κοριτσια μου έχω β επιπέδου αύριο !!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

 ♥️

 

Εγώ κοριτσια μου έχω β επιπέδου αύριο !!! 🥰

Ναι ναι το θυμάμαι γιατί την Παρασκευή έχω εγώ 😁😁😁 άντε να μας πεις πως πήγε, τι κάνουν,κτλ.το ίδιο άγχος με σένα έχω που πλησιάζει ο καιρός😊 επίσης κορίτσια κάτι άσχετο ..τα βράδια πλέον δεν κοιμάμαι καλά..εκτός το ότι σηκώνομαι πολλές φορές για τουαλέτα με ενοχλεί κ η κοιλιά μου κ ξυπνάω και μετά άντε να με πάρει ο ύπνος πάλι!! Σας τυχαίνει κ σε εσάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα τι ωραια!!! Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σας τότε!!! Εγώ σε δυο βδομαδες έχω ραντεβού! 😱😱😱

Εγώ δεν μπορώ καθόλου στο πλάι ξεκινάει και ποναει πολύ η κοιλιά μου… Αλλά με τον ύπνο δεν έχω κανένα θέμα εκτός του ότι πιάνομαι ειδικά τώρα που παίρνω 2 utragestan την μέρα κοιμάμαι σαν πουλάκι 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μπράβο τέλεια νέα ♥️ με το καλό η β επιπέδου τώρα! 

Κοριτσάκι μου επομένως φουλ ξεκούραση τώρα κάτσε και λιώσε στην τηλεόραση!! Όλα καλά θα πάνε ♥️

Μήπως σου μέτρησε κοιλιακά τον τράχηλο ?? Δεν τον ρωτάς μια στο τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει ? 

 

Εγώ κοριτσια μου έχω β επιπέδου αύριο !!! 🥰

Αγάπη μου με το καλό!!!! Θα πάρετε την πρώτη φωτογραφία του μωρου σας!!!! Δε νομίζω να μου μέτρησε θα μου το έλεγε.. Θα τον πάρω αύριο να του πω για τις συσπασεις αν μειώθηκαν που σήμερα δεν τις είδα να μειώνονται τέλος πάντων κ θα τον ρωτήσω 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μπράβο τέλεια νέα ♥️ με το καλό η β επιπέδου τώρα! 

Κοριτσάκι μου επομένως φουλ ξεκούραση τώρα κάτσε και λιώσε στην τηλεόραση!! Όλα καλά θα πάνε ♥️

Μήπως σου μέτρησε κοιλιακά τον τράχηλο ?? Δεν τον ρωτάς μια στο τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει ? 

 

Εγώ κοριτσια μου έχω β επιπέδου αύριο !!! 🥰

@Eva29 και εγώ αυριο εχω τη β επιπέδου.. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά.. ένα άγχος το εχω … μην ξεχάσετε να φάτε τη σοκολατιτσα μας πριν το ραντεβού μας με το γιατρό.. 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Ναι ναι το θυμάμαι γιατί την Παρασκευή έχω εγώ 😁😁😁 άντε να μας πεις πως πήγε, τι κάνουν,κτλ.το ίδιο άγχος με σένα έχω που πλησιάζει ο καιρός😊 επίσης κορίτσια κάτι άσχετο ..τα βράδια πλέον δεν κοιμάμαι καλά..εκτός το ότι σηκώνομαι πολλές φορές για τουαλέτα με ενοχλεί κ η κοιλιά μου κ ξυπνάω και μετά άντε να με πάρει ο ύπνος πάλι!! Σας τυχαίνει κ σε εσάς;

Κορίτσια εγώ πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης και σώθηκα .. κοιμάμαι πολύ πιο άνετα πλέον .. μετα τις 20 εβδομάδες μη ξεχνάτε οτι πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι .. Επίσης, μπορείτε να βάζετε ένα μαξιλάρι ενδιάμεσα στα πόδια για να μην πονάει η μέση μας .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christyne είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης και σώθηκα .. κοιμάμαι πολύ πιο άνετα πλέον .. μετα τις 20 εβδομάδες μη ξεχνάτε οτι πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι .. Επίσης, μπορείτε να βάζετε ένα μαξιλάρι ενδιάμεσα στα πόδια για να μην πονάει η μέση μας .. 

Γιατί πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι; Δεν το έχω ξανακούσει αυτό… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christyne είπε:

@Eva29 και εγώ αυριο εχω τη β επιπέδου.. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά.. ένα άγχος το εχω … μην ξεχάσετε να φάτε τη σοκολατιτσα μας πριν το ραντεβού μας με το γιατρό.. 💙💙💙

Με το καλό κορίτσι μου να δούμε τα μπεμπακια μας 🥰♥️ περιμένω νέα σου αύριο !! Ναι ναι σοκολατιτσα αύριο πριν πάμε εννοείται 😂 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Ναι ναι το θυμάμαι γιατί την Παρασκευή έχω εγώ 😁😁😁 άντε να μας πεις πως πήγε, τι κάνουν,κτλ.το ίδιο άγχος με σένα έχω που πλησιάζει ο καιρός😊 επίσης κορίτσια κάτι άσχετο ..τα βράδια πλέον δεν κοιμάμαι καλά..εκτός το ότι σηκώνομαι πολλές φορές για τουαλέτα με ενοχλεί κ η κοιλιά μου κ ξυπνάω και μετά άντε να με πάρει ο ύπνος πάλι!! Σας τυχαίνει κ σε εσάς;

Εννοείται κορίτσια χαρτί και καλαμάρι θα σας τα πω αύριο !!😉

Με το καλό κι εσύ κορίτσι μου ♥️🥰

Κι εγώ έχω θέμα με τον ύπνο ναι ! Δυσκολεύομαι, ξημερώματα κοιμάμαι και άλλες φορές ξημερώματα ξυπνάω !! 

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστω όλες θα σας ενημερώσω μόλις έρθω από τον υπέρυχο! 

Σας φιλώ όλες πάω για ύπνο γιατί έχω πολύ πρωινό ξύπνημα !! Φιλάκια !! 🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Γιατί πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι; Δεν το έχω ξανακούσει αυτό… 

Εμένα μου το ανεφερε και ο καρδιολόγος αλλα και ο γυναικολόγος .. αυτό που συμβαίνει όταν κοιμόμαστε ανάσκελα ειναι να πιέζεται η κεντρική αρτηρία αίματος με αποτέλεσμα να πρήζονται τα πόδια μας το πρωί, να έχουμε πονοκέφαλο, χαμηλή πίεση και δυσκολία στην αναπνοή! Εαν το ψάξετε λίγο στο Ίντερνετ θα δείτε οτι ισχύει .. και εμένα μου έκανε εντύπωση στην αρχή !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christyne είπε:

Εμένα μου το ανεφερε και ο καρδιολόγος αλλα και ο γυναικολόγος .. αυτό που συμβαίνει όταν κοιμόμαστε ανάσκελα ειναι να πιέζεται η κεντρική αρτηρία αίματος με αποτέλεσμα να πρήζονται τα πόδια μας το πρωί, να έχουμε πονοκέφαλο, χαμηλή πίεση και δυσκολία στην αναπνοή! Εαν το ψάξετε λίγο στο Ίντερνετ θα δείτε οτι ισχύει .. και εμένα μου έκανε εντύπωση στην αρχή !! 

Ακριβώς αυτό..έχεις δίκιο..μόνο στο πλάι αλλά και αυτό ζόρι είναι..τα πόδια κ η μέση με πονάνε..πρώτη φορά ακούω το μαξιλάρι της εγκυμοσύνης..θα το ψάξω κ θα το βρω.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μπράβο τέλεια νέα ♥️ με το καλό η β επιπέδου τώρα!

Εγώ κοριτσια μου έχω β επιπέδου αύριο !!! 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου ♥️ 

Άντε περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!!!🥰🥰🥰

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@Eva29 και εγώ αυριο εχω τη β επιπέδου.. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά.. ένα άγχος το εχω … μην ξεχάσετε να φάτε τη σοκολατιτσα μας πριν το ραντεβού μας με το γιατρό.. 💙💙💙

Με το καλό η Β’ επιπέδου σου! Να πάνε όλα καλα και να μας ενημερώσεις για τις λεπτομέρειες!!🥰🥰 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης και σώθηκα .. κοιμάμαι πολύ πιο άνετα πλέον .. μετα τις 20 εβδομάδες μη ξεχνάτε οτι πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι .. Επίσης, μπορείτε να βάζετε ένα μαξιλάρι ενδιάμεσα στα πόδια για να μην πονάει η μέση μας .. 

Αχχ πονεμένη ιστορία! Έχω παραγγείλει μαξιλάρι εγκυμοσυνης εδώ και ένα μήνα και ακόμα το περιμενω!! Το έχω προπληρώσει κιόλας… Ειχαν έλλειψη γι’αυτο και το καθυστέρησαν τόσο πολύ. Εύχομαι από βδομάδα να το παραλάβω επιτέλους γιατί δε την παλεύω άλλο!!!! 😅 Παρεμπιπτόντως, το site που το παράγγειλα είναι το jukki.gr. Εκ των υστέρων είδα ότι πρόκειται για ιστοσελίδα εξωτερικού. Σας το λέω για να μη την πατήσετε και σεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

@Αναστασια 29κορίτσι μου τι κάνεις;;; πως είσαι με τις συσπάσεις;

Τα ίδια γλυκιά μου… Χθες το βράδυ σαν να τις ένιωθα και πιο έντονα και πήρα την γιατρό μ.. μου είπε να πάρω τα Glopir..Έχω πάρει ήδη δυο χάπια και σαν να ηρέμησαν λιγάκι αλλά πάλι νιώθω αρκετές… Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ χθες πάλι αλλά κάπου φτάνει δεν την παλεύω άλλο… Από σήμερα ειπα ότι και να γίνει δεν θα αγχωθώ-φοβηθώ και δεν θα δίνω σημασία σε τίποτα παρά μόνο αν πονάω πολύ…Εσυ πως είσαι κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Τα ίδια γλυκιά μου… Χθες το βράδυ σαν να τις ένιωθα και πιο έντονα και πήρα την γιατρό μ.. μου είπε να πάρω τα Glopir..Έχω πάρει ήδη δυο χάπια και σαν να ηρέμησαν λιγάκι αλλά πάλι νιώθω αρκετές… Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ χθες πάλι αλλά κάπου φτάνει δεν την παλεύω άλλο… Από σήμερα ειπα ότι και να γίνει δεν θα αγχωθώ-φοβηθώ και δεν θα δίνω σημασία σε τίποτα παρά μόνο αν πονάω πολύ…Εσυ πως είσαι κορίτσι μου; 

Τα ίδια με μένα δηλ σου έδωσε.. Απλά εγώ δεν παίρνω utrogestan εγώ χθες είχα αρκετες μέτρησα κάπου στις 10.. Κ είπα να δω πως θα είμαι κ σήμερα μέχρι στιγμής είχα μόνο 2, μια στις 8.30 και μια στη 1 κ εγώ σήμερα είπα να προσπαθήσω να αποβάλλω το τόσο άγχος, θα δω μέχρι το απόγευμα αν έχω κ. Άλλες κ θα πάρω τον γιατρό αλλιώς θα τον πάρω αύριο αφού θα έχω πάρει 4 μέρες τα glopir, μου είπε αν δε σταματησουν να τον πάρω... Καλά το τι έχω διαβασει εδώ μέσα στα φόρουμ άστο, νομίζω πιο πολύ αυτό με αγχωνει η πολλή η "" μορφωση"" εδώ μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τα ίδια με μένα δηλ σου έδωσε.. Απλά εγώ δεν παίρνω utrogestan εγώ χθες είχα αρκετες μέτρησα κάπου στις 10.. Κ είπα να δω πως θα είμαι κ σήμερα μέχρι στιγμής είχα μόνο 2, μια στις 8.30 και μια στη 1 κ εγώ σήμερα είπα να προσπαθήσω να αποβάλλω το τόσο άγχος, θα δω μέχρι το απόγευμα αν έχω κ. Άλλες κ θα πάρω τον γιατρό αλλιώς θα τον πάρω αύριο αφού θα έχω πάρει 4 μέρες τα glopir, μου είπε αν δε σταματησουν να τον πάρω... Καλά το τι έχω διαβασει εδώ μέσα στα φόρουμ άστο, νομίζω πιο πολύ αυτό με αγχωνει η πολλή η "" μορφωση"" εδώ μέσα...

Ναι κοριτσάκι μου αυτό ακριβός…. Οι πολλές πληροφορίες μας τρελαίνουν…Εγω σήμερα ξεκίνησα να διαβάζω λίγο να ηρεμίσει το μυαλό μου 😅… Καλά είσαι εσυ πάντως εγώ αν και δεν εχω μετρήσει εχω πιο πολλές νομίζω γτ όλη την ώρα τις νιώθω …Υπομονή και ας γίνει το θέλημα του θεού δεν μπορώ άλλο να αγχώνομαι αλήθεια….🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου αυτό ακριβός…. Οι πολλές πληροφορίες μας τρελαίνουν…Εγω σήμερα ξεκίνησα να διαβάζω λίγο να ηρεμίσει το μυαλό μου 😅… Καλά είσαι εσυ πάντως εγώ αν και δεν εχω μετρήσει εχω πιο πολλές νομίζω γτ όλη την ώρα τις νιώθω …Υπομονή και ας γίνει το θέλημα του θεού δεν μπορώ άλλο να αγχώνομαι αλήθεια….🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Έτσι ακριβώς!! Ας ευχηθώ να μας περάσουν γρήγορα η αν δεν περάσουν να μειωθούν κατά πολύ και να μην είναι ανησυχητικο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Έτσι ακριβώς!! Ας ευχηθώ να μας περάσουν γρήγορα η αν δεν περάσουν να μειωθούν κατά πολύ και να μην είναι ανησυχητικο❤️

Ναι μακάρι!!Να απολαύσουμε κ εμείς επιτέλους την εγκυμοσύνη μας!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

 

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

Αχχχ ηταν τελεια... με το καλο να ερθει η β επιπεδου σας κοριτσια θα ευχαριστηθειτε τα μωρακια σας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

 

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

Αχχχ ηταν τελεια... με το καλο να ερθει η β επιπεδου σας κοριτσια θα ευχαριστηθειτε τα μωρακια σας!!! ❤️

Ωωωω με το καλό το κοριτσάκι σας 😍 τι καλά που πήγαν όλα καλά!! μόνο τέτοια θέλω να ακούω..δεν πονεσες πουθενά έτσι;αύριο να δω κ εμένα τι θα μου πει!!πάντως στα κιλά είναι σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christipel είπε:

Ωωωω με το καλό το κοριτσάκι σας 😍 τι καλά που πήγαν όλα καλά!! μόνο τέτοια θέλω να ακούω..δεν πονεσες πουθενά έτσι;αύριο να δω κ εμένα τι θα μου πει!!πάντως στα κιλά είναι σουπερ

Ευχαριστω πολυ γλυκια μου ❤️ με το καλο αυριο κι εσυ!!

Πονεσα οταν με πιεζε για να γυρισει η μπεμπα... αλλα ενταξει το αντεχα... και στο τελος με ειδε και κολπικα για να μετρησει τραχηλο και εκει ενιωσα μια ενοχληση... 35χιλ ο τραχηλος από 30 που ηταν! πως γινεται αυτο? εμενα παντως με βολευει καλυτερα το 35! :P

αχ χαιρομαι και για το βαρος της κι εγω πιστευω καλα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ευχαριστω πολυ γλυκια μου ❤️ με το καλο αυριο κι εσυ!!

Πονεσα οταν με πιεζε για να γυρισει η μπεμπα... αλλα ενταξει το αντεχα... και στο τελος με ειδε και κολπικα για να μετρησει τραχηλο και εκει ενιωσα μια ενοχληση... 35χιλ ο τραχηλος από 30 που ηταν! πως γινεται αυτο? εμενα παντως με βολευει καλυτερα το 35! :P

αχ χαιρομαι και για το βαρος της κι εγω πιστευω καλα ειναι!

Τέλεια τα νέα σου αγάπη!!!! Μπράβο όλα άψογα...!!!με το καλό η μπεμπούλα σας!!!!! Καλά όσο για τον τράχηλο δεν το συζητώ....!!!! ❤️ ❤️ ❤️ Πόση ώρα διήρκησε όλη η εξέταση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τέλεια τα νέα σου αγάπη!!!! Μπράβο όλα άψογα...!!!με το καλό η μπεμπούλα σας!!!!! Καλά όσο για τον τράχηλο δεν το συζητώ....!!!! ❤️ ❤️ ❤️ Πόση ώρα διήρκησε όλη η εξέταση;; 

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη μου ❤️ με το καλο και στα δικα σου τελεια νεα της β επιπεδου!! ❤️ ❤️ ❤️

Μια ωρα συνολικα υπερυχο καναμε... χωρις το διαλειμμα...

Την πρωτη φορα που μπηκα 20 λεπτα και τη δευτερα 30 λεπτα και κατι.. καπου μια ωρα δηλαδη...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

 

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

Αχχχ ηταν τελεια... με το καλο να ερθει η β επιπεδου σας κοριτσια θα ευχαριστηθειτε τα μωρακια σας!!! ❤️

Ευτυχώς είναι όλα τέλεια κορίτσι μ!!! Άντε να περνούμε σειρά μια μια !!!Προσωπάκι είδατε; Σας έδωσε φωτογραφία;Ποσό βδομαδων ήσουν σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...