Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Εγώ από την άλλη την μια μέρα έβγαλα άφθες στο στόμα μ , την επόμενη μέρα είχα 37,5 όλη μέρα , την μεθεπόμενη μέρα είχα απίστευτο πονόλαιμο και τα σχετικά (γενικά την άρπαξα για τα καλά) .Άσε το τι άγχος πέρασα δεν φαντάζεσαι!!!Σημερα συνήλθα κάπως …  Την επριξα την γιατρό μ με λίγα λόγια… κάθε μέρα της έστελνα μήνυμα α

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Εγώ από την άλλη την μια μέρα έβγαλα άφθες στο στόμα μ , την επόμενη μέρα είχα 37,5 όλη μέρα , την μεθεπόμενη μέρα είχα απίστευτο πονόλαιμο και τα σχετικά (γενικά την άρπαξα για τα καλά) .Άσε το τι άγχος πέρασα δεν φαντάζεσαι!!!Σημερα συνήλθα κάπως …  Την επριξα την γιατρό μ με λίγα λόγια… κάθε μέρα της έστελνα μήνυμα 

 

Περαστικά κορίτσι μου, τώρα είσαι καλα Ε;;; να σου πω κάτι ελπίζω να μην είμαστε έτσι και με τους παιδίατρους αργότερα γιατί θα τους τρελανουμε και αυτούς 😂😂😂😂... Εντάξει εγώ πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο και η ταλαιπωρία της εξωσωματικής (σωματική και ψυχολογική) οπότε υπάρχει μια υπερβολή σε ότι διαφορετικό υπάρξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Περαστικά κορίτσι μου, τώρα είσαι καλα Ε;;; να σου πω κάτι ελπίζω να μην είμαστε έτσι και με τους παιδίατρους αργότερα γιατί θα τους τρελανουμε και αυτούς 😂😂😂😂... Εντάξει εγώ πιστεύω ότι παίζει μεγάλο ρόλο και η ταλαιπωρία της εξωσωματικής (σωματική και ψυχολογική) οπότε υπάρχει μια υπερβολή σε ότι διαφορετικό υπάρξει.. 

Ναι καλύτερα είμαι τώρα! Ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει… Ήρθε με πολύ κόπο και λογικό είναι απο την μια να φοβόμαστε πολύ αλλά απο την άλλη ειναι πολύ χειρότερο που είμαστε συνέχεια στην τσίτα… Μάλλον πρέπει να ασχοληθούμε με κάτι άλλο πέρα από το νιώθουμε όλη μέρα! Εσείς με τι ασχολείστε όλη μέρα στο σπίτι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι καλύτερα είμαι τώρα! Ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει… Ήρθε με πολύ κόπο και λογικό είναι απο την μια να φοβόμαστε πολύ αλλά απο την άλλη ειναι πολύ χειρότερο που είμαστε συνέχεια στην τσίτα… 

Έτσι είναι πρέπει να το αποβάλλουμε αλλα πως;; ίσως μετά τη Β επίπεδου 😂😂 κάθε φορά έτσι λέω εντωμεταξύ!!! Ευτυχώς πάντως που είμαστε εδώ παρέα και έχουμε η μία την άλλη και βρίσκουμε παρηγοριά!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Έτσι είναι πρέπει να το αποβάλλουμε αλλα πως;; ίσως μετά τη Β επίπεδου 😂😂 κάθε φορά έτσι λέω εντωμεταξύ!!! Ευτυχώς πάντως που είμαστε εδώ παρέα και έχουμε η μία την άλλη και βρίσκουμε παρηγοριά!! ❤️ 

Κ εγώ έτσι λέω κάθε φορά αλλά αντί να καλυτερεύω, χειροτερεύω μου φαίνεται…. Ναι ευτυχώς πραγματικά! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα! Κι εγω τον νιωθω αυτο τον χτυπο και δεν μπορουσα να καταλαβω τι ειναι... σαν σφιγμος στην κοιλια... το βραδυ βαζει ο αντρας μου το χερι στη κοιλια μου και μου το εχει πει και ο ιδιος οτι το νιωθει...  λογικα ειναι η μπεμπα γιατι πριν δεν το ενιωθα ετσι...

Επισης, κι εγω πιστευω οτι η ταλαιπωρια της εξωσωματικης μας εχει κανει να ειμαστε υπερβολικες με ολα ενω αλλες που δεν εχουν τραβηξει αυτη τη ταλαιπωρια το πιστευω οτι ειναι λιγο πιο χαλαρες...

Ελπιζω κι εγω στο 2ο με το καλο να ειμαστε πιο ηρεμες και εμπειρες...

Οσον αφορα το πετρωμα στη κοιλια @Apolεμενα μου φαινεται ειναι ιδια παντου η κοιλια μου αλλα καθε σωμα και οργανισμος ειναι διαφορετικος.. αν ηταν συσπασεις θα ηταν κατω χαμηλα πετρα η κοιλια η ΄οχι?   Οπως και να εχει πιστευω δεν ειναι κατι ανησυχητικό εφοσον δεν εχεις πονο η κατι αλλο... κανε υπομονη μεχρι τη τριτη δεν εμεινε πολυ και ρωτα απο κοντα τον γιατρο σου... εγω προχτες ξυπνησα με πονακια πισω στη μεση χαμηλα και φρικαρα! μετα απο ωρες ολοκληρες περασε αφου ημουν ξαπλα εντελως... ειναι και το σωμα μας που αλλαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

κοριτσια μου καλημερα! Κι εγω τον νιωθω αυτο τον χτυπο και δεν μπορουσα να καταλαβω τι ειναι... σαν σφιγμος στην κοιλια... το βραδυ βαζει ο αντρας μου το χερι στη κοιλια μου και μου το εχει πει και ο ιδιος οτι το νιωθει...  λογικα ειναι η μπεμπα γιατι πριν δεν το ενιωθα ετσι...

Επισης, κι εγω πιστευω οτι η ταλαιπωρια της εξωσωματικης μας εχει κανει να ειμαστε υπερβολικες με ολα ενω αλλες που δεν εχουν τραβηξει αυτη τη ταλαιπωρια το πιστευω οτι ειναι λιγο πιο χαλαρες...

Ελπιζω κι εγω στο 2ο με το καλο να ειμαστε πιο ηρεμες και εμπειρες...

Οσον αφορα το πετρωμα στη κοιλια @Apolεμενα μου φαινεται ειναι ιδια παντου η κοιλια μου αλλα καθε σωμα και οργανισμος ειναι διαφορετικος.. αν ηταν συσπασεις θα ηταν κατω χαμηλα πετρα η κοιλια η ΄οχι?   Οπως και να εχει πιστευω δεν ειναι κατι ανησυχητικό εφοσον δεν εχεις πονο η κατι αλλο... κανε υπομονη μεχρι τη τριτη δεν εμεινε πολυ και ρωτα απο κοντα τον γιατρο σου... εγω προχτες ξυπνησα με πονακια πισω στη μεση χαμηλα και φρικαρα! μετα απο ωρες ολοκληρες περασε αφου ημουν ξαπλα εντελως... ειναι και το σωμα μας που αλλαζει!

Αγάπη καλησπέρα, δεν έχω ιδέα αν θα ήταν χαμηλά η συσπαση η όχι έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διάβασα (δυστυχώς) άλλοι λένε συσπαση θεωρείται όταν πετρωνει όλη η κοιλιά άλλη λένε κ ένα μικρό σημείο παλι συσπαση είναι οπότε θα μάθω την Τρίτη τι μπορεί να είναι.. Πόνους δεν έχω καθολου πέρα από τα κλασικά τραβήγματα - τσιμπήματα που λέμε από την αρχή.. Να περάσουν οι μέρες να ηρεμήσω γιατί κ από το τηλ δε νομίζω να ηρεμήσω αν πάρω τον γιατρό ενώ δεν θα με έχει δει από κοντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Apol είπε:

Είχες και πριν δυσκοιλιοτητα; εγώ παίρνω 2 τροφοκαρτ κ ο αιματοκρίτης μου ήταν 32 κ παίρνω δύο φορές τη μέρα σίδηρο αλλά ενεργουμαι κανονικά.. Υπομονή κορίτσι μου να είναι γερά τα μωράκια μας κ να έρθουν με το καλό 

Όχι από πριν δεν ήμουν κ για αυτό έχω στεναχωρηθεί. Τέλος πάντων θα το παλέψω. Τώρα έχω κλείσει ραντεβού 2/2 για β επιπέδου κ έχω άγχος αρκετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού.. Θα ρωτήσω και θα σας πω γιατί και 'γώ έχω χτύπους στη περιοχή της κοιλιάς, ειδικά μετά το φαγητό... Όσο για το σημείο που είναι πιο σκληρό δίπλα στον αφαλό, δε πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό..Ίσως το μωράκι μας. Αλλά καλού κακού θα το ρωτήσω κι αυτό για να μας λυθεί η απορία! Μη μου αγχώνεστε και μη στεναχωριέστε. Εφόσον έχουμε όλες λίγο-πολυ τα ίδια συμπτώματα, λογικά είναι φυσιολογικά και δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε! 

Θέμα δυσκοιλιότητα: Μιλάω εκ πείρας, μιας που ήμουν και πριν την εγκυμοσύνη δυσκοίλια. Τώρα έχει παραγίνει το "κακό" 😅 Λοιπον, πολλά φρούτα & λαχανικά. Πολύ νερό! Τα αποξηραμένα δαμάσκηνα και τα (φρέσκα) ακτινίδια με έχουν βοηθήσει αρκετά. Αλλά επειδή έφτασα σε σημείο να βγάλω αιμορροΐδες, μου έδωσε η γυναικολόγος μου τα φακελάκια Izicol. Και σώθηκα κορίτσια μου!!! Όταν είναι σε έξαρση, πίνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ. Όταν βλέπω ότι γίνεται δουλειά, πίνω ένα μόνο το πρωί. Άλλες μέρες δε πίνω καθόλου! Αναλόγως δηλαδή το πως είμαι... Προσοχή! Δε προκαλεί ευκοίλια/διάρροιες, μη παρεξηγηθώ! Πηγαίνω με την ίδια συχνότητα (δηλαδή κάθε 2η-3η μέρα)... Απλώς κάνει τη διαδικασία πιο εύκολη!!! Σας βάζω μια φωτογραφία, όσες έχετε θεματάκι με δυσκοιλιότητα ρωτήστε τους γιατρούς σας. Ελπίζω να σας βοήθησα... ❤️

s3_gy.digital-2happy_gr-uploads-asset-data-95279-5214001323029_Izicol_2happy.jpg.2677f9089afacac751ae0cb1b41e7fc7.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού.. Θα ρωτήσω και θα σας πω γιατί και 'γώ έχω χτύπους στη περιοχή της κοιλιάς, ειδικά μετά το φαγητό... Όσο για το σημείο που είναι πιο σκληρό δίπλα στον αφαλό, δε πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό..Ίσως το μωράκι μας. Αλλά καλού κακού θα το ρωτήσω κι αυτό για να μας λυθεί η απορία! Μη μου αγχώνεστε και μη στεναχωριέστε. Εφόσον έχουμε όλες λίγο-πολυ τα ίδια συμπτώματα, λογικά είναι φυσιολογικά και δεν υπάρχει λόγος να ανησυχούμε! 

Θέμα δυσκοιλιότητα: Μιλάω εκ πείρας, μιας που ήμουν και πριν την εγκυμοσύνη δυσκοίλια. Τώρα έχει παραγίνει το "κακό" 😅 Λοιπον, πολλά φρούτα & λαχανικά. Πολύ νερό! Τα αποξηραμένα δαμάσκηνα και τα (φρέσκα) ακτινίδια με έχουν βοηθήσει αρκετά. Αλλά επειδή έφτασα σε σημείο να βγάλω αιμορροΐδες, μου έδωσε η γυναικολόγος μου τα φακελάκια Izzycol. Και σώθηκα κορίτσια μου!!! Όταν είναι σε έξαρση, πίνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ. Όταν βλέπω ότι γίνεται δουλειά, πίνω ένα μόνο το πρωί. Άλλες μέρες δε πίνω καθόλου! Αναλόγως δηλαδή το πως είμαι... Προσοχή! Δε προκαλεί ευκοίλια/διάρροιες, μη παρεξηγηθώ! Πηγαίνω με την ίδια συχνότητα (δηλαδή κάθε 2η-3η μέρα)... Απλώς κάνει τη διαδικασία πιο εύκολη!!! Σας βάζω μια φωτογραφία, όσες έχετε θεματάκι με δυσκοιλιότητα ρωτήστε τους γιατρούς σας. Ελπίζω να σας βοήθησα... ❤️

s3_gy.digital-2happy_gr-uploads-asset-data-95279-5214001323029_Izicol_2happy.jpg.2677f9089afacac751ae0cb1b41e7fc7.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Με το καλό να πάτε στο γιατρό σας να δείτε το μπεμπακι σας!!! Να μας ενημερώσεις πως πήγε.. Ευχαριστούμε πολύ για τα υπόλοιπα!!! ❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2022 at 10:33 ΠΜ, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Καλημέρα !!! Ούτε εγώ νιώθω κάτι… 19+3 σήμερα! Μου είπε η ιατρός μ να μην ανησυχω όμως… μέχρι 20-21 εβδομάδα συνήθως είναι φυσιολογικό μ είπε! 

Δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικό το να μην το νιώθεις ακόμα...

ούτε εγώ είμαι σίγουρη αν έχω νιώσει κάτι και είμαι στις 19+5, υπομονή...

άσε που όπως λένε οι περισσότερες α) μετά την 19η το νιώθεις, β) είναι τόσο απαλό που μπορεί να το μπερδεύεις με κάτι άλλο (πχ έντερο) από ότι έχω διαβάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μου. Κανένας λόγος ανησυχίας! Τα τραβηγματακια, τα τσιμπήματα, οι κράμπες και γενικά οι ενοχλήσεις στη περιοχή της κοιλιάς (χωρίς πόνο φυσικά) είναι απολύτως φυσιολογικά. Η αναστάτωση που συμβαίνει κυρίως μετά το μεσημεριανό γεύμα, είναι οι κινήσεις του μωρού που ξυπνάει και παίρνει ενέργεια λόγω του φαγητού! 👶🏼 Μου είπε επίσης ότι είναι πολύ νωρίς για να το νιώσω...Προχθές μπήκα στη 19η εβδομάδα (18 + 2 σήμερα) και συνήθως τα πρώτα μωράκια τα νιώθουμε από τα μέσα της 19ης έως την 22η. Όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα, ίσως αργήσουμε και λίγο παραπάνω. 

Όσο για τον μπεμπάκο μας, έχει μεγαλώσει απ' τον προηγούμενο υπέρηχο!! Είναι 207γρ (από 131) και χαίρει άκρας υγείας 💙 Σε δυο εβδομάδες κλείσαμε και για Β' επιπέδου! Αχχ δε φαντάζεστε πόσο ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!! 🥰🥰 Με το καλό να δείτε και σεις τα θαυματάκια σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου. Κανένας λόγος ανησυχίας! Τα τραβηγματακια, τα τσιμπήματα, οι κράμπες και γενικά οι ενοχλήσεις στη περιοχή της κοιλιάς (χωρίς πόνο φυσικά) είναι απολύτως φυσιολογικά. Η αναστάτωση που συμβαίνει κυρίως μετά το μεσημεριανό γεύμα, είναι οι κινήσεις του μωρού που ξυπνάει και παίρνει ενέργεια λόγω του φαγητού! 👶🏼 Μου είπε επίσης ότι είναι πολύ νωρίς για να το νιώσω...Προχθές μπήκα στη 19η εβδομάδα (18 + 2 σήμερα) και συνήθως τα πρώτα μωράκια τα νιώθουμε από τα μέσα της 19ης έως την 22η. Όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα, ίσως αργήσουμε και λίγο παραπάνω. 

Όσο για τον μπεμπάκο μας, έχει μεγαλώσει απ' τον προηγούμενο υπέρηχο!! Είναι 207γρ (από 131) και χαίρει άκρας υγείας 💙 Σε δυο εβδομάδες κλείσαμε και για Β' επιπέδου! Αχχ δε φαντάζεστε πόσο ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!! 🥰🥰 Με το καλό να δείτε και σεις τα θαυματάκια σας!!! 

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά.Εγω σήμερα έκανα τη δεύτερη δόση covid στις 18 κ 5ημ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου. Κανένας λόγος ανησυχίας! Τα τραβηγματακια, τα τσιμπήματα, οι κράμπες και γενικά οι ενοχλήσεις στη περιοχή της κοιλιάς (χωρίς πόνο φυσικά) είναι απολύτως φυσιολογικά. Η αναστάτωση που συμβαίνει κυρίως μετά το μεσημεριανό γεύμα, είναι οι κινήσεις του μωρού που ξυπνάει και παίρνει ενέργεια λόγω του φαγητού! 👶🏼 Μου είπε επίσης ότι είναι πολύ νωρίς για να το νιώσω...Προχθές μπήκα στη 19η εβδομάδα (18 + 2 σήμερα) και συνήθως τα πρώτα μωράκια τα νιώθουμε από τα μέσα της 19ης έως την 22η. Όσες έχουμε πρόσθιο πλακούντα, ίσως αργήσουμε και λίγο παραπάνω. 

Όσο για τον μπεμπάκο μας, έχει μεγαλώσει απ' τον προηγούμενο υπέρηχο!! Είναι 207γρ (από 131) και χαίρει άκρας υγείας 💙 Σε δυο εβδομάδες κλείσαμε και για Β' επιπέδου! Αχχ δε φαντάζεστε πόσο ανυπομονώ να τον ξαναδώ!!!! 🥰🥰 Με το καλό να δείτε και σεις τα θαυματάκια σας!!! 

Τι ωραία Αλεξάνδρα μου, μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!! ❤️ ❤️ ❤️ Κ εγώ έχω το απόγευμα ραντεβού να ρωτήσω τα ίδια ακριβώς με σένα, 😂 😂 εύχομαι να μου πει τα ίδια και να μην είναι κάτι κακό.. Τώρα ένιωθα κ πόνους περιόδου... Βασικά όχι ακριβώς πόνους έντονη ενόχληση για κάνα δεκάλεπτο τώρα άρχισε να μου περνάει.. Έχω κατά αγχωθεί.σου μέτρησε τράχηλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά.Εγω σήμερα έκανα τη δεύτερη δόση covid στις 18 κ 5ημ.

Λίνα μου, εύχομαι να περάσει αυτή η μέρα κ να είναι σα να μην έκανες εμβόλιο!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Τι ωραία Αλεξάνδρα μου, μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!! ❤️ ❤️ ❤️ Κ εγώ έχω το απόγευμα ραντεβού να ρωτήσω τα ίδια ακριβώς με σένα, 😂 😂 εύχομαι να μου πει τα ίδια και να μην είναι κάτι κακό.. Τώρα ένιωθα κ πόνους περιόδου... Βασικά όχι ακριβώς πόνους έντονη ενόχληση για κάνα δεκάλεπτο τώρα άρχισε να μου περνάει.. Έχω κατά αγχωθεί.σου μέτρησε τράχηλο; 

Όλα καλά θα είναι θα το δεις.😘🥰Στο λέω εγώ που δεν πάω πίσω είμαι αγχωδης από τη φύση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου όλα καλά.Εγω σήμερα έκανα τη δεύτερη δόση covid στις 18 κ 5ημ.

Σε ευχαριστώ πολύ, επίσης!! 😊 Εγώ την επόμενη εβδομάδα λέω να κλείσω ραντεβού να κάνω τη 3η δόση. Κι ο Θεός βοηθός. Ελπίζω να είσαι καλά και να μη νιώσεις το παραμικρό ❤️

στις πριν 7 ώρες, ο/η Apol είπε:

Τι ωραία Αλεξάνδρα μου, μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!! ❤️ ❤️ ❤️ Κ εγώ έχω το απόγευμα ραντεβού να ρωτήσω τα ίδια ακριβώς με σένα, 😂 😂 εύχομαι να μου πει τα ίδια και να μην είναι κάτι κακό.. Τώρα ένιωθα κ πόνους περιόδου... Βασικά όχι ακριβώς πόνους έντονη ενόχληση για κάνα δεκάλεπτο τώρα άρχισε να μου περνάει.. Έχω κατά αγχωθεί.σου μέτρησε τράχηλο; 

Μου μέτρησε ναι, ενδοκολπικά! Είχε παραμείνει ίδιος - 2,9. Το καλό είναι ότι δε μειώθηκε. Και είναι μια χαρά είπε... Συνεχίζω τα ουτροτζεσταν μέχρι 32η εβδομάδα. Είχα μια κρυφή ελπίδα πως θα τα σταματήσω αλλά τελικά όχι.. Δε πειράζει όμως! Κάνουμε ό,τι χρειαστεί για τα μικράκια μας ❤️ Αντε με το καλό ο υπέρηχος! Περιμένουμε νέα σου καλή μου!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, επίσης!! 😊 Εγώ την επόμενη εβδομάδα λέω να κλείσω ραντεβού να κάνω τη 3η δόση. Κι ο Θεός βοηθός. Ελπίζω να είσαι καλά και να μη νιώσεις το παραμικρό ❤️

Μου μέτρησε ναι, ενδοκολπικά! Είχε παραμείνει ίδιος - 2,9. Το καλό είναι ότι δε μειώθηκε. Και είναι μια χαρά είπε... Συνεχίζω τα ουτροτζεσταν μέχρι 32η εβδομάδα. Είχα μια κρυφή ελπίδα πως θα τα σταματήσω αλλά τελικά όχι.. Δε πειράζει όμως! Κάνουμε ό,τι χρειαστεί για τα μικράκια μας ❤️ Αντε με το καλό ο υπέρηχος! Περιμένουμε νέα σου καλή μου!!!❤️❤️

Τίποτα μέχρι τώρα δεν έχω καμία παρενέργεια ακόμα κ το χέρι με πονάει ελάχιστα σε σχέση με τη  πρώτη δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό.. Όλα Καλα με το μωράκι μας οι μετρήσεις είναι όλες φυσιολογικες του είπα για τα πετρώματα, μου είπε είναι συσπάσεις της μήτρας και να ξεκουραζομαι, μου έδωσε να παίρνω δύο. Φορές τη μέρα glopir για 3-4 μέρες μέχρι να σταματήσουν κ θα τα κοψω κ όταν ξανά έχω θα ξανά παίρνω, εάν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις να τον πάρω τηλ και με μάλωσε που τις έχω από Παρασκευή κ δεν τον πήρα τηλ, μου είπε μόλις συμβεί κάτι να τον παίρνω αμέσως, τον ρώτησα αν είναι ανησυχητικό και μου είπε πως τίποτα δεν είναι ανησυχητικό αν το προλαβαίνουμε, ήπια το πρωτο μου χαπάκι κ αναμένουμε... Αλλά ρε κορίτσια δε μου μέτρησε πάλι τράχηλο κ πάλι ξέχασα να του το πω... Με τόσο άγχος που είχα το θυμήθηκα όταν ήρθαμε σπίτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα από το γιατρό.. Όλα Καλα με το μωράκι μας οι μετρήσεις είναι όλες φυσιολογικες του είπα για τα πετρώματα, μου είπε είναι συσπάσεις της μήτρας και να ξεκουραζομαι, μου έδωσε να παίρνω δύο. Φορές τη μέρα glopir για 3-4 μέρες μέχρι να σταματήσουν κ θα τα κοψω κ όταν ξανά έχω θα ξανά παίρνω, εάν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις να τον πάρω τηλ και με μάλωσε που τις έχω από Παρασκευή κ δεν τον πήρα τηλ, μου είπε μόλις συμβεί κάτι να τον παίρνω αμέσως, τον ρώτησα αν είναι ανησυχητικό και μου είπε πως τίποτα δεν είναι ανησυχητικό αν το προλαβαίνουμε, ήπια το πρωτο μου χαπάκι κ αναμένουμε... Αλλά ρε κορίτσια δε μου μέτρησε πάλι τράχηλο κ πάλι ξέχασα να του το πω... Με τόσο άγχος που είχα το θυμήθηκα όταν ήρθαμε σπίτι.. 

Τέλεια κορίτσι μου! Να τα σημειώνεις από το σπίτι για να μην ξεχνάς! Χαχα έτσι κάνω γτ κ εγώ με το άγχος μ ολα τα ξεχνάω!
Δεν σου είπε από τι μπορεί να είναι αυτές οι συσπάσεις; Εμένα δεν μ έδωσε κάτι… εδώ και δυο μέρες πάλι είχα συσπάσεις ξεκίνησαν προχθές και ήταν πολύ έντονες όλη μέρα, χθες ήταν πολύ λιγότερες και σήμερα πολύ λίγες την ξαναπηρα την γιατρό μ αλλά μ είπε να παίρνω μαγνήσιο και utragestan και να μην φοβάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Να τα σημειώνεις από το σπίτι για να μην ξεχνάς! Χαχα έτσι κάνω γτ κ εγώ με το άγχος μ ολα τα ξεχνάω!
Δεν σου είπε από τι μπορεί να είναι αυτές οι συσπάσεις; Εμένα δεν μ έδωσε κάτι… εδώ και δυο μέρες πάλι είχα συσπάσεις ξεκίνησαν προχθές και ήταν πολύ έντονες όλη μέρα, χθες ήταν πολύ λιγότερες και σήμερα πολύ λίγες την ξαναπηρα την γιατρό μ αλλά μ είπε να παίρνω μαγνήσιο και utragestan και να μην φοβάμαι..

Ναι έτσι πρέπει να κάνω από την επόμενη θα τα γράφω 😉!!απλά μου είπε συσπάσεις της μήτρας ρώτησε ο άντρας μου αν είναι το μωρό κ είπε όχι είναι συσπάσεις, του είπα αν παίζει ρόλο. Το έντερο κ μου είπε αν υπάρχει θέμα με το έντερο ναι, γιατί είναι και τα δύο σπλάχνα όργανα και επίσης τον ρώτησα για τον χτυπο που αισθάνομαι και μου είπε ότι έχω ακόμα περίπου 1. 5 βδομάδα για να αρχίσω να νιώθω το μωρό γιατί όταν είναι το πρώτο μας αυτό γίνεται περίπου της 20η εβδομάδα.. Εσένα σου είπε τώρα από τι μπορεί να ήρθαν πάλι οι συσπάσεις;; εγώ αγχώνομαι μην έχει πειραχτεί ο τράχηλος μου μου έδειξε τον πλακούντα, μου εξήγησε το αμνιακό υγρό αλλά τον τράχηλο γιατί δεν τον μέτρησε;;;;; δεν το εκρινε απαραίτητο; γιατί η Β επίπεδου θα είναι σε τρεις βδομάδες, αύριο θα κλεισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι έτσι πρέπει να κάνω από την επόμενη θα τα γράφω 😉!!απλά μου είπε συσπάσεις της μήτρας ρώτησε ο άντρας μου αν είναι το μωρό κ είπε όχι είναι συσπάσεις, του είπα αν παίζει ρόλο. Το έντερο κ μου είπε αν υπάρχει θέμα με το έντερο ναι, γιατί είναι και τα δύο σπλάχνα όργανα και επίσης τον ρώτησα για τον χτυπο που αισθάνομαι και μου είπε ότι έχω ακόμα περίπου 1. 5 βδομάδα για να αρχίσω να νιώθω το μωρό γιατί όταν είναι το πρώτο μας αυτό γίνεται περίπου της 20η εβδομάδα.. Εσένα σου είπε τώρα από τι μπορεί να ήρθαν πάλι οι συσπάσεις;; εγώ αγχώνομαι μην έχει πειραχτεί ο τράχηλος μου μου έδειξε τον πλακούντα, μου εξήγησε το αμνιακό υγρό αλλά τον τράχηλο γιατί δεν τον μέτρησε;;;;; δεν το εκρινε απαραίτητο; γιατί η Β επίπεδου θα είναι σε τρεις βδομάδες, αύριο θα κλεισω

Εμένα μου είπε στην επίσκεψη  ότι μπορεί λόγο του εντέρου και να προσέχω τι τρώω… αλλά τώρα δεν μου είπε κάτι μόνο να μην φοβάμαι… Τώρα αυτές τις μέρες θα προσέχω τι τρώω και αν ξανά ξεκινήσουν τόσο έντονα θα την ρωτήσω για αυτά τα χάπια που λες !Τωρα για τον τράχηλο μήπως τον μέτρησε κοιλιακά και απλά δεν σου ανέφερε τίποτα; Εγώ θα έλεγα να τον πάρεις ένα τηλ αύριο και να του πεις ότι ξέχασες να του πεις να το μετρήσει και ότι σε ανησυχεί αυτό γτ δεν στο έχουν μέτρηση μέχρι τώρα…Τρεις βδομαδες είναι πολλες να κάθεσαι και να έχεις αγωνία ..Δεν χρειάζεται να κολλάς και ούτε να ντρέπεσαι… Είναι η δουλειά του, γι’αυτο τον πληρώνεις για να σε παρακολουθεί και να σου λυνει αποριες ανά πάσα ώρα και στιγμή αλλιώς μπορούσες να πας και σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Τίποτα μέχρι τώρα δεν έχω καμία παρενέργεια ακόμα κ το χέρι με πονάει ελάχιστα σε σχέση με τη  πρώτη δόση.

Και εγώ χθές έκανα τη δεύτερη δόση 19+6 είμαι κ ελπίζω να είναι για καλό, να έχουμε κάνει το καλύτερο για τα μωρά μας, μου πονάει πολύ το χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Και εγώ χθές έκανα τη δεύτερη δόση 19+6 είμαι κ ελπίζω να είναι για καλό, να έχουμε κάνει το καλύτερο για τα μωρά μας, μου πονάει πολύ το χέρι.

Κορίτσια μετά από 14 ώρες άρχισα να έχω πυρετό ξεκινά με 37 κ κάτι πήρα. Ένα Ντεπον κ έφτασα μέχρι 38.2 κ πόνο στα κόκκαλα δε ξέρω φοβήθηκα πάρα πολύ.Ειχε καμία σας κάτι παρόμοιο;;;περιμένω να ξημερώσει να ειδοποιησω το γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια μετά από 14 ώρες άρχισα να έχω πυρετό ξεκινά με 37 κ κάτι πήρα. Ένα Ντεπον κ έφτασα μέχρι 38.2 κ πόνο στα κόκκαλα δε ξέρω φοβήθηκα πάρα πολύ.Ειχε καμία σας κάτι παρόμοιο;;;περιμένω να ξημερώσει να ειδοποιησω το γιατρό 

Φοβάμαι μην έγινε κακό στο μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Φοβάμαι μην έγινε κακό στο μωρό 

Μη φοβάσαι όχι δεν έχει πάθει κάτι το μωρό, εγώ ρώτησα τον γιατρό μου είπε είναι φυσιολογικό και να πάρω ντεπον, μην ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...