Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Και εγώ αυτές τις μέρες υποφέρω πονάω παντού… μέση, πόδια, λεκάνη… και είμαι ξάπλα δεν μπορώ να κάτσω κατευθείαν πονάω περισσότερο…και περνώ ντεπόν γτ δεν αντέχεται… αλλά στην κοιλιά δεν νιωθω ακριβώς πόνο αλλά σαν μια συνεχή ενόχληση εκεί στο κόλπο όπως λες και  τρέχω πιο συχνά στην τουαλέτα από τις άλλες μέρες…βασικά έχω παρατηρήσει ότι κάθε τόσο με πιάνουν αυτά όλα μαζί νομίζω κάθε δυο βδομαδες… θέλω να πιστευω ότι είναι επειδή μεγαλώνει το μωρό , ανοίγει η μήτρα και αλλάζει το σώμα μας…

Κ εγώ κορίτσια ποναω έτσι, καταρχάς αν κάτσω λίγο παραπάνω όρθια πονάει η μέση μου πάρα πολύ, με πιάνει κ μένα αυτό στον κόλπο κ εχθές είχα δύο τρεις τσιμπίες πολύ δυνατές που με χτυπούσαν νομίζω μεχρι κάτω εξωτερικα... Βέβαια από τότε που ξεκίνησα να παίρνω το μαγνήσιο καμία σχέση τα πονακια πριν με τώρα, για να συμβαίνουν σε όλες μας λογικά είναι φυσιολογικα...ε και στην τελική ρε κορίτσια μου έγκυες είμαστε όλο κ κάτι θα έχουμε 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κ εγώ κορίτσια ποναω έτσι, καταρχάς αν κάτσω λίγο παραπάνω όρθια πονάει η μέση μου πάρα πολύ, με πιάνει κ μένα αυτό στον κόλπο κ εχθές είχα δύο τρεις τσιμπίες πολύ δυνατές που με χτυπούσαν νομίζω μεχρι κάτω εξωτερικα... Βέβαια από τότε που ξεκίνησα να παίρνω το μαγνήσιο καμία σχέση τα πονακια πριν με τώρα, για να συμβαίνουν σε όλες μας λογικά είναι φυσιολογικα...ε και στην τελική ρε κορίτσια μου έγκυες είμαστε όλο κ κάτι θα έχουμε 😛

Ουφ και είχα φοβηθεί με αυτό με τον κόλπο.. 😋ναι λογικά για να τα έχουμε όλες είναι της εγκυμοσύνης φυσιολογικα... Και εγώ το παθαίνω αυτό με τη μέση... Λίγο όρθια έκατσα 10 λεπτά και με έπιασε η μέση μου... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ουφ και είχα φοβηθεί με αυτό με τον κόλπο.. 😋ναι λογικά για να τα έχουμε όλες είναι της εγκυμοσύνης φυσιολογικα... Και εγώ το παθαίνω αυτό με τη μέση... Λίγο όρθια έκατσα 10 λεπτά και με έπιασε η μέση μου... 

 

Νομίζω παίζει κάποιο ρόλο και το ότι ήμασταν ξάπλα τόσο καιρό κ Τωρα επίσης αν σκεφτείτε  δεν βγαίνουμε δεν περπατάμε νομίζω το σώμα αντιδράει σα να λέμε "ξεμαθαμε" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Νομίζω παίζει κάποιο ρόλο και το ότι ήμασταν ξάπλα τόσο καιρό κ Τωρα επίσης αν σκεφτείτε  δεν βγαίνουμε δεν περπατάμε νομίζω το σώμα αντιδράει σα να λέμε "ξεμαθαμε" 

Αυτό νομίζω παίζει τον σημαντικότερο ρόλο και όχι η εγκυμοσύνη… Άλλες έγκυες δλδ πως μπορούν και δουλεύουν μέχρι 7 μηνών; Τρεις μήνες σχεδόν ξάπλα είναι παρά πολύ όλοι οι μυς χαλάρωσαν… εγώ ανεβαίνω την σκάλα για να ανέβω σπίτι μου και είμαι πιασμένη δυο μέρες!Τωρα προσπαθώ να σηκώνομαι παραπάνω αλλα ζορίζομαι πολυυυυυ!!!🙃🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό .... Αγόραρος! Ήταν το πρώτο πράγμα που είδε ο γιατρός, σαν να το μόστραρε 🤣 Τον ζύγισε κιόλας. 222 γραμμάρια, τρομάρα του ........Μου έδωσε 3 επιλογές για να κάνω την β ΄επιπέδου σε 3 εβδομάδες, εγώ σκέφτομαι την κα. Ψαρρά Νατάσσα στης Αγιας Σοφίας, έχει πάει/ ακούσει καμία να μου πει καμιά πληροφορία;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η im_leela είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό .... Αγόραρος! Ήταν το πρώτο πράγμα που είδε ο γιατρός, σαν να το μόστραρε 🤣 Τον ζύγισε κιόλας. 222 γραμμάρια, τρομάρα του ........Μου έδωσε 3 επιλογές για να κάνω την β ΄επιπέδου σε 3 εβδομάδες, εγώ σκέφτομαι την κα. Ψαρρά Νατάσσα στης Αγιας Σοφίας, έχει πάει/ ακούσει καμία να μου πει καμιά πληροφορία;;;; 

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Με το καλό ο λεβεντακος σου!!! ❤️ Πόσο εβδομάδων είσαι;;; δεν ξέρω για την Ψαρρα εγώ πάντως πήγα για αυχενική στον Σωτηριαδη και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!! Εκεί θα κάνω κ τη Β επίπεδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Με το καλό ο λεβεντακος σου!!! ❤️ Πόσο εβδομάδων είσαι;;; δεν ξέρω για την Ψαρρα εγώ πάντως πήγα για αυχενική στον Σωτηριαδη και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!! Εκεί θα κάνω κ τη Β επίπεδου 

Είμαι 18 + 5 !!! Αυχενική μου έκανε ο γιατρός μου, τώρα για την β' με έστειλε αλλου. Μου πρότεινε Ψαρρά, Αθανασιάδη και Δαγκλή. Εσύ πόσο είσαι; Το ένιωσες το μωράκι σου; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η im_leela είπε:

Είμαι 18 + 5 !!! Αυχενική μου έκανε ο γιατρός μου, τώρα για την β' με έστειλε αλλου. Μου πρότεινε Ψαρρά, Αθανασιάδη και Δαγκλή. Εσύ πόσο είσαι; Το ένιωσες το μωράκι σου; ❤️

ΑΑ είμαι μικρότερη εβδομάδα από εσένα 16+5 δεν έχω νιώσει ακόμα το μωράκι μου, ο γιατρός την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε πως έχω ένα μήνα περίπου ακόμα μέχρι να το νιωσω.. Εσύ το ένιωσες;; τους έχω όλους ακουστά αλλά δε γνωρίζω κάτι παραπάνω να σου πω για τη Β επίπεδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Apol είπε:

ΑΑ είμαι μικρότερη εβδομάδα από εσένα 16+5 δεν έχω νιώσει ακόμα το μωράκι μου, ο γιατρός την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε πως έχω ένα μήνα περίπου ακόμα μέχρι να το νιωσω.. Εσύ το ένιωσες;; τους έχω όλους ακουστά αλλά δε γνωρίζω κάτι παραπάνω να σου πω για τη Β επίπεδου 

Για μέρες δεν ήξερα αν ήταν έντερο ή το μωρό .. και ακόμα δεν ξέρω τι ήταν! Ξάπλωνα, έκανα ησυχία μπας και κάτι νιώσω. Εκεί που έλεγα ήταν το μωρό, ΤΣΟΥΠ στο ίδιο σημείο ακουγα το έντερο... Εχθές ένιωσα κάτι τελείως διαφορετικό και είμαι σίγουρη πως ήταν το μωρό! Ο γιατρός μου είπε απο εδώ και πέρα θα με ταράξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η im_leela είπε:

Για μέρες δεν ήξερα αν ήταν έντερο ή το μωρό .. και ακόμα δεν ξέρω τι ήταν! Ξάπλωνα, έκανα ησυχία μπας και κάτι νιώσω. Εκεί που έλεγα ήταν το μωρό, ΤΣΟΥΠ στο ίδιο σημείο ακουγα το έντερο... Εχθές ένιωσα κάτι τελείως διαφορετικό και είμαι σίγουρη πως ήταν το μωρό! Ο γιατρός μου είπε απο εδώ και πέρα θα με ταράξει...

Τι ωραια!!!! Αντε να αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωράκια μας να ξέρουμε ότι είναι καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Apol μήπως να αλλάξεις εταιρία στο σίδηρο που λαμβάνεις ;; Ίσως αυτό το σκεύασμα να σου πέφτει βαρύ .. Εχω ακούσει οτι σε πολλές εγκυμονούσες ο Σίδηρος φέρνει διάφορα.. 

Προσωπικά τρόμαξα να συνηθίσω το μαγνήσιο όπου ειναι σε μορφή αναβραζοντων δισκίων .. μπλιαχ !!
 

Και εγώ τα καταλαβα τα θηριακια μου πριν 2-4 μέρες .. ίσως επειδή ειναι δυο και ο χώρος περιορισμένος .. 😜

 

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η im_leela είπε:

Για μέρες δεν ήξερα αν ήταν έντερο ή το μωρό .. και ακόμα δεν ξέρω τι ήταν! Ξάπλωνα, έκανα ησυχία μπας και κάτι νιώσω. Εκεί που έλεγα ήταν το μωρό, ΤΣΟΥΠ στο ίδιο σημείο ακουγα το έντερο... Εχθές ένιωσα κάτι τελείως διαφορετικό και είμαι σίγουρη πως ήταν το μωρό! Ο γιατρός μου είπε απο εδώ και πέρα θα με ταράξει...

Μπράβο κορίτσι μου..πολύ όμορφα νέα..με το καλό ο πασάς σας ..😁

Είμαι 19+3 και από χθες έχω που γυρνάει συνέχεια η μικρή μου με έχει ταράξει..πριν μια βδομάδα είχα ακριβώς αυτό που λες εσύ..μην είναι το έντερο έλεγα;;;αλλά τελικά ήταν το μωρό..από χθες γυρνάει βαράει τεντώνεται..ζωηρουλα θα βγει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό .... Αγόραρος! Ήταν το πρώτο πράγμα που είδε ο γιατρός, σαν να το μόστραρε 🤣 Τον ζύγισε κιόλας. 222 γραμμάρια, τρομάρα του ........Μου έδωσε 3 επιλογές για να κάνω την β ΄επιπέδου σε 3 εβδομάδες, εγώ σκέφτομαι την κα. Ψαρρά Νατάσσα στης Αγιας Σοφίας, έχει πάει/ ακούσει καμία να μου πει καμιά πληροφορία;;;; 

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό ο μπεμπαρος 💙 τι ωραία !! 

Με το καλό και η β επιπέδου τώρα, εγώ μπήκα στην 20η εβδομάδα σήμερα.. θα κάνω την β επιπέδου την 22η εβδομάδα στις 27/1 ανυπομονώ! Ελπίζω όλα να είναι καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Christyne είπε:

@Apol μήπως να αλλάξεις εταιρία στο σίδηρο που λαμβάνεις ;; Ίσως αυτό το σκεύασμα να σου πέφτει βαρύ .. Εχω ακούσει οτι σε πολλές εγκυμονούσες ο Σίδηρος φέρνει διάφορα.. 

Προσωπικά τρόμαξα να συνηθίσω το μαγνήσιο όπου ειναι σε μορφή αναβραζοντων δισκίων .. μπλιαχ !!
 

Και εγώ τα καταλαβα τα θηριακια μου πριν 2-4 μέρες .. ίσως επειδή ειναι δυο και ο χώρος περιορισμένος .. 😜

 

  

Έκανα μια αλλάγη σήμερα κ έφαγα κ θα πιω μετά από ένα δίωρο  το σίδηρο γιατί μέχρι τώρα ξυπνούσα κ έτρωγα μετά από τρεις ώρες τώρα έτσι όπως το έκανα σήμερα να δούμε τι όρεξη θα έχω το μεσημέρι.. Κ θα δω τι θα κάνω 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό .... Αγόραρος! Ήταν το πρώτο πράγμα που είδε ο γιατρός, σαν να το μόστραρε 🤣 Τον ζύγισε κιόλας. 222 γραμμάρια, τρομάρα του ........Μου έδωσε 3 επιλογές για να κάνω την β ΄επιπέδου σε 3 εβδομάδες, εγώ σκέφτομαι την κα. Ψαρρά Νατάσσα στης Αγιας Σοφίας, έχει πάει/ ακούσει καμία να μου πει καμιά πληροφορία;;;; 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Εγώ εκανα αυχενική στον Καρύδα με έστειλε ο γιατρός μου.Θα πάω εκεί και για β επιπέδου όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω….Αλλά μου φάνηκε πολύ καλός κ αυτός αν και δεν άκουσα καλά σχόλια πριν πάω… Για Δαγκλή έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός και προσεκτικός πάντως … πήγαινε η ξαδέρφη μ εκεί και στα 3 παιδιά της και ήταν πολύ ευχαριστημένη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Apol είπε:

Έκανα μια αλλάγη σήμερα κ έφαγα κ θα πιω μετά από ένα δίωρο  το σίδηρο γιατί μέχρι τώρα ξυπνούσα κ έτρωγα μετά από τρεις ώρες τώρα έτσι όπως το έκανα σήμερα να δούμε τι όρεξη θα έχω το μεσημέρι.. Κ θα δω τι θα κάνω 🙂🙂🙂

Και εγώ έτσι κάνω από την αρχή τρώω μεσημεριανό μετά από 2 ώρες παίρνω σίδηρο και μετά από 2 ώρες ξανά τρώω… Αλλά το προηγούμενο σκεύασμα που έπαιρνα ( tardyferon) πάλι με πείραζε και με γεμάτο στομάχι… ένιωθα όλη την υπόλοιπη μέρα αυτή την καούρα που λέτε… πήρα τον γαστρεντερολόγο μου τελικά και μου έδωσε ένα (ferro sanol duodenal) που δεν αποδεσμεύεται στο στομάχι αλλά στο εντερο και μέχρι τώρα δεν με έχει πειράξει…Όποτε μην ζορίζεσαι άδικα πες να στο αλλάξει τόσα και τόσα έχει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασια 29 Τη καλύτερη δουλειά έκανες κορίτσι μου και αλλαξες γιατρό! Και 'γώ άλλαξα και πήγα στη παλιά μου ακριβώς για τους ίδιους λόγους. Ο γιατρός ερχόταν από Αθήνα (εγώ μένω επαρχία) μια φορά στις 3-4 εβδομάδες, πράγμα που προφανώς και μου δημιουργούσε ανασφάλεια... Ου μη γένοιτο το οτιδήποτε (λίγο αίμα, ένα πονάκι που λέει ο λόγος κτλ) έπρεπε να πάω αναγκαστικά νοσοκομείο, το οποίο απέχει 1 ώρα και 10 λεπτά από το μέρος μου... Εκτός αυτού όταν πηγαίναμε, ο υπέρηχος διαρκούσε 3-4 λεπτά το πολύ, έβλεπε εκείνος αυτά που ήθελε, δεν εξηγούσε τίποτα, έλεγε ότι όλα πάνε καλά και that's it. Θυμάμαι μάλιστα στον τελευταίο υπέρηχο που τον ρωτήσαμε εντελώς αθώα "Γιατρέ πόσους παλμούς έχει η καρδούλα του;" και η απάντηση του ήταν η εξής: "Ποιος ο λόγος να σου πω; Και να σου πω, θα καταλαβεις; Δε σου λεω". Και πράγματι δε μου είπε, μείναμε με την απορία 😅 

Μετά τον ολιγόλεπτο υπέρηχο, βγαίναμε στο γραφείο και μας έλεγε "Ερωτήσεις - Απορίες". Δε προλαβαίναμε να απαντήσουμε, έλεγε με βιαστικό υφάκι "Τίποτα; Ωραία, θα τα πούμε πάλι σε 3-4 εβδομάδες. Θα μιλήσουμε δυο μέρες πριν έρθω. 50€". Φαινόταν ότι ήταν άρπα-κόλλα και με το υφάκι του αντί να μας καθησυχάσει, μας άγχωνε περισσότερο. Οπότε μόλις έφτασα 10 εβδομάδων, πήγα στη προηγούμενή μου γιατρό και είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένη (ανέκαθεν αυτή είχα, απλώς το ιατρείο της βρίσκεται εκτός πόλης, γι'αυτό και είχα ξεκινήσει με τον άλλον που ερχόταν εδώ)! 

Τέλος πάντων, για να καταλήξω, ο γιατρός μας -εκτός απ' το ότι πρέπει να είναι καλός επιστήμονας και να μας αποπνέει εμπιστοσύνη- πρέπει να αφιερώνει χρόνο σε εμάς αλλά και στο μωράκι μας, να λύνει κάθε μας απορία ή φόβο μα πάνω απ' όλα να είναι άνθρωπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2022 at 10:25 ΠΜ, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Ηθελα να σας ρωτήσω σουτιεν φοράτε;; εγώ επειδη είμαι συνέχεια σπίτι και για να μην με ενοχλεί δεν φοράω αλλά τώρα έβλεπα το στήθος μου σαν πεσμένο βέβαια είναι κ. Από το βάρος γιατί φορουσα 3 και τώρα είμαι ήδη 4.. απλά το είχα πολύ στητο και μάλλον δεν θα το ξανά έχω 😂😂😂 αλλά χαλάλι!! 

Φιλενάδα, πόσο σε νιώθω!! 😂 Μόνο όταν κοιμάμαι δε φοράω... Χωρίς σουτιέν με πιάνει κατάθλιψη χαχαχα Τα έβλεπα και έλεγα τι πάθατε καημενούλια μου, τι σας βρήκε....😂😂 

Γι'αυτο και βολεύτηκα με μπουστάκια (απλά & αθλητικά) και γενικά με ό,τι είναι άνετο, χωρίς μπανέλα για να μην ασκεί τη παραμικρή πίεση στο στήθος! Έχω πάρει και 2 σουτιέν θηλασμού (από H&M συγκεκριμένα) και τα έχω κιόλας καταχαρεί να σου πω την αλήθεια... Τα πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ' ότι συνήθως και είναι κομπλέ! Τώρα το αν θα μου κάνουν όταν έρθει η ευλογημένη ώρα του θηλασμού, είναι άλλο θέμα!!!! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η im_leela είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα απο τον γιατρό .... Αγόραρος! Ήταν το πρώτο πράγμα που είδε ο γιατρός, σαν να το μόστραρε 🤣 Τον ζύγισε κιόλας. 222 γραμμάρια, τρομάρα του ........Μου έδωσε 3 επιλογές για να κάνω την β ΄επιπέδου σε 3 εβδομάδες, εγώ σκέφτομαι την κα. Ψαρρά Νατάσσα στης Αγιας Σοφίας, έχει πάει/ ακούσει καμία να μου πει καμιά πληροφορία;;;; 

Αχχχ αγορομάνα και 'σύ 💙💙🥰 Τι ωραιααα!!! Με το καλό το μωράκι σου καλή μου! Καλά αποτελέσματα στη Β' επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

@Αναστασια 29 Τη καλύτερη δουλειά έκανες κορίτσι μου και αλλαξες γιατρό! Και 'γώ άλλαξα και πήγα στη παλιά μου ακριβώς για τους ίδιους λόγους. Ο γιατρός ερχόταν από Αθήνα (εγώ μένω επαρχία) μια φορά στις 3-4 εβδομάδες, πράγμα που προφανώς και μου δημιουργούσε ανασφάλεια... Ου μη γένοιτο το οτιδήποτε (λίγο αίμα, ένα πονάκι που λέει ο λόγος κτλ) έπρεπε να πάω αναγκαστικά νοσοκομείο, το οποίο απέχει 1 ώρα και 10 λεπτά από το μέρος μου... Εκτός αυτού όταν πηγαίναμε, ο υπέρηχος διαρκούσε 3-4 λεπτά το πολύ, έβλεπε εκείνος αυτά που ήθελε, δεν εξηγούσε τίποτα, έλεγε ότι όλα πάνε καλά και that's it. Θυμάμαι μάλιστα στον τελευταίο υπέρηχο που τον ρωτήσαμε εντελώς αθώα "Γιατρέ πόσους παλμούς έχει η καρδούλα του;" και η απάντηση του ήταν η εξής: "Ποιος ο λόγος να σου πω; Και να σου πω, θα καταλαβεις; Δε σου λεω". Και πράγματι δε μου είπε, μείναμε με την απορία 😅 

Μετά τον ολιγόλεπτο υπέρηχο, βγαίναμε στο γραφείο και μας έλεγε "Ερωτήσεις - Απορίες". Δε προλαβαίναμε να απαντήσουμε, έλεγε με βιαστικό υφάκι "Τίποτα; Ωραία, θα τα πούμε πάλι σε 3-4 εβδομάδες. Θα μιλήσουμε δυο μέρες πριν έρθω. 50€". Φαινόταν ότι ήταν άρπα-κόλλα και με το υφάκι του αντί να μας καθησυχάσει, μας άγχωνε περισσότερο. Οπότε μόλις έφτασα 10 εβδομάδων, πήγα στη προηγούμενή μου γιατρό και είμαι ΥΠΕΡ ευχαριστημένη (ανέκαθεν αυτή είχα, απλώς το ιατρείο της βρίσκεται εκτός πόλης, γι'αυτό και είχα ξεκινήσει με τον άλλον που ερχόταν εδώ)! 

Τέλος πάντων, για να καταλήξω, ο γιατρός μας -εκτός απ' το ότι πρέπει να είναι καλός επιστήμονας και να μας αποπνέει εμπιστοσύνη- πρέπει να αφιερώνει χρόνο σε εμάς αλλά και στο μωράκι μας, να λύνει κάθε μας απορία ή φόβο μα πάνω απ' όλα να είναι άνθρωπος!

Ακριβώς τα ίδια πραγματικά! Εμένα δεν ήταν έτσι ο γιατρός… έχω πάει πολλές φορές πριν την εγκυμοσύνη αλλά πάντα ήταν μια χαρά και μου εξηγούσε και όλα μια τελεια αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη μάλλον χαλάρωσε και νομίζει ότι επειδή έμεινα έγκυος τελείωσε η δουλειά του ; Δεν ξέρω πάντως όσο πάει χειροτερεύει και γενικά είναι και στον κόσμο του πχ του έλεγα κάτι 3-4 φορες και δεν απαντούσε καν λες κ δεν μιλούσα …Εν τω μεταξύ εκτός του ότι δεν ζύγιζε το μωρό έπρεπε και να μετράει κάθε φορά περίμετρο κεφαλιού, άνω και κάτω άκρα και αλλά πολλά( χθες έμαθα ότι άλλοι γυναικολόγοι τα κάνουν αυτά κάθε φορά και όχι σε 5 λεπτά αλλά τα κοιτάνε κανένα 40 λεπτό ) που εμένα όχι απλά δεν τα εξηγούσε ούτε τα κοιτούσε… μόνο άκουγε την καρδιά και έλεγε όλα είναι καλά! Τελοσπαντων ευτυχώς το πήραμε χαμπαρι νωρίς! Σχετικά 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Φιλενάδα, πόσο σε νιώθω!! 😂 Μόνο όταν κοιμάμαι δε φοράω... Χωρίς σουτιέν με πιάνει κατάθλιψη χαχαχα Τα έβλεπα και έλεγα τι πάθατε καημενούλια μου, τι σας βρήκε....😂😂 

Γι'αυτο και βολεύτηκα με μπουστάκια (απλά & αθλητικά) και γενικά με ό,τι είναι άνετο, χωρίς μπανέλα για να μην ασκεί τη παραμικρή πίεση στο στήθος! Έχω πάρει και 2 σουτιέν θηλασμού (από H&M συγκεκριμένα) και τα έχω κιόλας καταχαρεί να σου πω την αλήθεια... Τα πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο απ' ότι συνήθως και είναι κομπλέ! Τώρα το αν θα μου κάνουν όταν έρθει η ευλογημένη ώρα του θηλασμού, είναι άλλο θέμα!!!! 😅

Αν μπορείς ανέβασε το λινκ από το σάιτ ή την φωτό να δούμε πιο σχέδιο είναι !!!😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ακριβώς τα ίδια πραγματικά! Εμένα δεν ήταν έτσι ο γιατρός… έχω πάει πολλές φορές πριν την εγκυμοσύνη αλλά πάντα ήταν μια χαρά και μου εξηγούσε και όλα μια τελεια αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη μάλλον χαλάρωσε και νομίζει ότι επειδή έμεινα έγκυος τελείωσε η δουλειά του ; Δεν ξέρω πάντως όσο πάει χειροτερεύει και γενικά είναι και στον κόσμο του πχ του έλεγα κάτι 3-4 φορες και δεν απαντούσε καν λες κ δεν μιλούσα …Εν τω μεταξύ εκτός του ότι δεν ζύγιζε το μωρό έπρεπε και να μετράει κάθε φορά περίμετρο κεφαλιού, άνω και κάτω άκρα και αλλά πολλά( χθες έμαθα ότι άλλοι γυναικολόγοι τα κάνουν αυτά κάθε φορά και όχι σε 5 λεπτά αλλά τα κοιτάνε κανένα 40 λεπτό ) που εμένα όχι απλά δεν τα εξηγούσε ούτε τα κοιτούσε… μόνο άκουγε την καρδιά και έλεγε όλα είναι καλά! Τελοσπαντων ευτυχώς το πήραμε χαμπαρι νωρίς! Σχετικά 😅😅😅

Ακριβώς, κάλιο αργά παρά ποτέ!! 😅 Ναι ρε συ, και μενα κάθε φορά η δικιά μου μας κρατάει σίγουρα 40λεπτο και μας τα εξηγεί όλα, ένα-ένα!! Μας λέει τι βλέπουμε, πόσο είναι η κάθε μέτρηση, πού κυμαίνονται τα φυσιολογικά πλαίσια των μετρήσεων, πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι μας κτλ κτλ. Δε μας μένει ούτε μια απορία για το τέλος και αυτό είναι το ζητούμενο! Να φεύγουμε ήρεμες και χωρίς άγχος..μέχρι την επόμενη φορά!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Αν μπορείς ανέβασε το λινκ από το σάιτ ή την φωτό να δούμε πιο σχέδιο είναι !!!😊😊😊

Αμέσως!! Σας βάζω παρακάτω αυτά που έχω εγω! 

1) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0931999001.html

2) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0994989002.html

3) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0971496001.html

Έχει παρά πολλά σχέδια, νούμερα κτλ ανάλογα με το γούστο της καθεμιάς! Και οικονομικές επιλογές☺️ Πιστεύω θα βολευτείτε κορίτσια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexandra92 είπε:

Αμέσως!! Σας βάζω παρακάτω αυτά που έχω εγω! 

1) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0931999001.html

2) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0994989002.html

3) https://www2.hm.com/el_gr/productpage.0971496001.html

Έχει παρά πολλά σχέδια, νούμερα κτλ ανάλογα με το γούστο της καθεμιάς! Και οικονομικές επιλογές☺️ Πιστεύω θα βολευτείτε κορίτσια μου!!! 

Τέλεια!!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!!θα τα κοιτάξω αμέσως! 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2022 at 10:25 ΠΜ, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Ηθελα να σας ρωτήσω σουτιεν φοράτε;; εγώ επειδη είμαι συνέχεια σπίτι και για να μην με ενοχλεί δεν φοράω αλλά τώρα έβλεπα το στήθος μου σαν πεσμένο βέβαια είναι κ. Από το βάρος γιατί φορουσα 3 και τώρα είμαι ήδη 4.. απλά το είχα πολύ στητο και μάλλον δεν θα το ξανά έχω 😂😂😂 αλλά χαλάλι!! 

Εγώ φοράω μόνο όταν είναι να βγω έξω να περπατήσω, στο σπίτι δεν αντέχω, γενικώς Ό,ΤΙ με ακουμπάει κοντά στο στομάχι με ενοχλεί. Έχω πάρει και μπουστάκια αλλά και σουτιέν χωρίς μπανέλα απο h&m φανταστικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...