Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουν μάθει οι πάντες ότι είμαι έγκυος και δεν θέλω!!


Recommended Posts

Καταρχάς καλησπέρα σε όλες!! Ρε κορίτσια, είναι παράλογο να μην θέλω να μάθει όλος ο κόσμος ότι είμαι έγκυος;; Είμαι μόνο 3 μηνών, ούτε αυχενική δεν έχω κάνει καλά καλά και το ξέρει ο κάθε άσχετος. Και όλα αυτά; Λόγω γονιών και πεθερικών.... Εμπιστευτικά το είπαμε μόνο στους γονείς μας, τους είπαμε να μην πουν τίποτα σε κανέναν και το έχουν πει στους πάντες!!! Ακόμα και σε ανθρώπους που δεν ξέρουμε εμείς που θα γίνουμε γονείς! Έχω εκνευρίστει τόσο πολύ, τους τα εχωσα, τους είπα ότι δεν σέβονται τίποτα, κτλ κτλ. Εντάξει, καταλαβαίνω ότι χάρηκαν και θέλουν να το μοιραστούν, αλλά αλήθεια με έχουν κάνει να μην θέλω να τους εμπιστευτώ ξανά τίποτα! Είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο θέμα, είναι πολύ αρχή ακόμα και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σέβονται την επιθυμία μου... Αφήστε που πιστεύω και στο μάτι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα 🧿😊

Πείτε μου αν είχατε αντίστοιχες εμπειρίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό να έρθει το μωράκι σου..σε καταλαβαίνω απόλυτα ούτε εγώ ήθελα να μάθει κανείς αλλά πριν μιλήσω σκέφτηκα ακριβώς ποιος θα είναι πραγματικά τάφος και ποιος όχι και έτσι επέλεξα σε κάθε χρονική στιγμή πότε θα το πω ...στη μάνα μου ας πούμε της το είπα 1 βδομάδα αφού είχα κάνει την αυχενική διαφάνεια ήξερα και το φύλο αλλά είπα δεν ξέρω ακομα γιατί έκανε ακριβώς αυτό που δεν ήθελα και της είπα κιόλας και να μην πει τπτ και το έμαθε η κοπέλα από το φούρνο η κοπέλα από το σούπερ μάρκετ την άλλη μέρα όλες οι φίλες της στο χώρο εργασίας της κερνούσε γλυκά εντάξει χαίρονται αλλά και δεν καταλαβαίνουν πως νιώθουμε σε καταλαβαίνω απόλυτα απλά σε άτομα που ξέρεις δεν κρατάνε το στόμα τους κλειστό ακόμα και αυτή αν είναι η μητέρα σου απλά δεν θα θέλεις πολλές λεπτομέρειες θα σε ρωτάει τι έγινε στο γιατρό όλα καλά θα λες και τπτ άλλο έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Καταρχάς καλησπέρα σε όλες!! Ρε κορίτσια, είναι παράλογο να μην θέλω να μάθει όλος ο κόσμος ότι είμαι έγκυος;; Είμαι μόνο 3 μηνών, ούτε αυχενική δεν έχω κάνει καλά καλά και το ξέρει ο κάθε άσχετος. Και όλα αυτά; Λόγω γονιών και πεθερικών.... Εμπιστευτικά το είπαμε μόνο στους γονείς μας, τους είπαμε να μην πουν τίποτα σε κανέναν και το έχουν πει στους πάντες!!! Ακόμα και σε ανθρώπους που δεν ξέρουμε εμείς που θα γίνουμε γονείς! Έχω εκνευρίστει τόσο πολύ, τους τα εχωσα, τους είπα ότι δεν σέβονται τίποτα, κτλ κτλ. Εντάξει, καταλαβαίνω ότι χάρηκαν και θέλουν να το μοιραστούν, αλλά αλήθεια με έχουν κάνει να μην θέλω να τους εμπιστευτώ ξανά τίποτα! Είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο θέμα, είναι πολύ αρχή ακόμα και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σέβονται την επιθυμία μου... Αφήστε που πιστεύω και στο μάτι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα 🧿😊

Πείτε μου αν είχατε αντίστοιχες εμπειρίες!!

Εχεις απολυτο δικιο ! Εγω εχω τη πεθερα που αν κ με βοηθαει με τα μωρα  αν ανοιξει το στομα της τα λεει ολα ..δε κραταει τιποτα ! Φοβερο πράγμα ..φαντασου δεν μιλαω για τιποτα..γιατι εκτος απο αυτο τα μεταφράζει οπως θελει κ ανακατευει κιολας.. ε θα σου γινει μαθημα κ σενα κ ποτε ξανα τιποτα δε θα λες και οχι μονο σε αυτους αλλα σε κανεναν..ακομα κ για τα παραμικρο θεματα ! ζωα δυστυχως οι περισσοτεροι!! Καλά εκανες κ τα έχωσες ,μη στεναχωριεσαι ομως κ το μωρακι σου το στεναχωρεις κ αυτο :-)να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...