Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Και καπως ετσι ξενερωνεις απολυτααααα.......😤😤😤

Πριν λιγο μιλησα με τον αντρα μου κ παραιτηθηκε ενας συναδελφος του. Ετσι αντι να πηγαινει μια εβδομαδα πρωι κ μια απογευμα, θα πηγαινει μονο απογευμα... (Το πρωι ειναι ηδη αλλοι 2 συναδελφοι λογω αυξημενου φορτου και 1 ειναι απογευμα) Που σημαινει οτι θα δουλευει 2-10 καθε μερα εκτος ΣΚ....😭😭😭😭😭

Δεν θα τον βλεπω ποτε. Θα ερχεται σπιτι 10μιση κ πτωμα... (Λογικο ο ανθρωπος. Η απογευματινη βαρδια ειναι σκοτωμα...)

Ουτε σπιτι δε θα μπορουμε να δουμε για να μετακομισουμε.. δεν το συζητω γ προσπαθειες παιδιου... Κλαιω ηδη....

Του ειπαν απο φλεβαρη θα συζητησουν να βρουν νεο ατομο!! Ο διευθυνων ηθελε να μην παρουν καν αλλον και να μπει μονιμα απογευμα...😢😢

Γιατί δεν μπαίνουν με τη σειρά απόγευμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλά θα κ΄άνει να πα΄ρει βιταμίνες γιατί είναι ναι μεν στα αποδεκτά ΄ορια αλλά είναι κάπως χαμηλά οποτε θα βοηθησει να τονωθει λι αλλο. Οπότε πιστεύω ότι ίσως εκεί να βελτιωθεί κι αλλο και να μην ΄έχεις εσύ κανενα θεματακι. Στο εύχομαι μέσα απτην καρδια μου 🙏💗😘

Ναι ναι θα πάρει ήδη του παράγγειλα από τη δουλεια μου να μου φέρουνε από την αποθήκη….μας είπε ότι πρέπει να έχει συνολικά 39000000 σπερματοζωάρια το κατώτατο όριο του who και εμεις έχουμε 40000200!! Η κινητικότητα είναι πιο σοβαρό πρόβλημα από το να εχεις λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, και εμας είναι πολύ καλή η κινητικότητα! Μας είπε να κάνω κ εγώ τις απαραίτητες εξετάσεις και να αποβάλουμε το άγχος (κλασικό)!! Έφυγε ένα μεγάλο άγχος η αλήθεια αλλά τώρα έχω για μένα…!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Χαχαχαχαχα!!!!! Εκλαψα!!! 😂😂😂😂😂

Εγω θα ελεγα καλυτερα καναπε queen!!!! Με ρομπα κ κουβερτουλα!!!! 🤣🤣🤣🤣

Βλέπω ολες είμαστε η βασίλισσες του καναπέ 😂😂😂 και της πιτζάμας 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Να σου πω κατι, πανω που ειπα θα χαλαρωσω λιγο... δεν θελω να εχω επαφες κατα παραγγελια και να βλεπω τις μερες... Απλα δεν μας θελει ρε κοριτσια. Τι να πω;;;

Ας γινει οτι θελει...

Αυτο με τις ωρες εχεις δικιο κοριτσι μου αλλα σκεψου οτι αν θελω να παω στο γραφειο στην ωρα μου πρεπει 8 να εχω σηκωθει απ το κρεβατι κ 8μιση να ειμαι στο αμαξι...

Οποτε οι πρωινες επαφες πρεπει να γινουν με ξυπνητηρι και κουραστηκα ρε κοριτσια. Αι σιχτιρ. 😤😤😤

Εμεις μια φορά πήγαμε να το δοκιμάσουμε αυτό και στο τέλος δεν λειτουργούσε το μηχάνημα του άντρα μου γιατί αγχώθηκε ότι θα καθυστερήσω στη δουλεια όποτε είπα άστο και μια χαρά είμαστε το βράδυ, άμα θέλει να έρθει τότε θα έρθει είτε πρωί είναι η επαφή ή το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα πάρει ήδη του παράγγειλα από τη δουλεια μου να μου φέρουνε από την αποθήκη….μας είπε ότι πρέπει να έχει συνολικά 39000000 σπερματοζωάρια το κατώτατο όριο του who και εμεις έχουμε 40000200!! Η κινητικότητα είναι πιο σοβαρό πρόβλημα από το να εχεις λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, και εμας είναι πολύ καλή η κινητικότητα! Μας είπε να κάνω κ εγώ τις απαραίτητες εξετάσεις και να αποβάλουμε το άγχος (κλασικό)!! Έφυγε ένα μεγάλο άγχος η αλήθεια αλλά τώρα έχω για μένα…!! 

Εμενα που ακομα δεν αρχισε εξετασεις ο αντρας? βασικα δεν μας ειπε για εξετασεις γενικα γιατι ειχα εγκυμοσυνη αν και το εχασα τον μαιο.. τις ορμονικες τις εκανα γιατι ηθελε να δει αν υπαρχουν ωαρια και αν ειναι καλα νομιζω.. τεσπα μου ειπε απο περιεργια τις καναμε και βρεθηκε η lh χαμηλη που νομιζω παιζει ρολο στην ωορρηξια.. αυριο θα κανω ξανα την εξεταση και οτι βγει.. λεω δεν θα αγχωθω αλλα αυτο δεν γινεται.. προς το παρων αγχονομαι για μενα.. αν χρειαστει και ο αντρας μου εξετασεις να δεις τι αγχος θα εχω.. δεν παιζει να μεινω συντομα παντως.. αν δεν βγει ουτε αυριο καλη η εξεταση να δεις ψυχολογια στα πατωματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γιατί δεν μπαίνουν με τη σειρά απόγευμα;;;

δυστυχως δεν γινεται αυτο.. φαντασου εσυ με ενα συναδελφο να πηγαινες εναλλαξ στο πρωινο και το απογευματινο ωραριο και να παραιτειται....

δεν μπορει ενας αλλος υπαλληλος απο το τμημα να τον αντικαταστησει... ετσι και στο εργοστασιο που εργαζεται ο αντρας μου... θα δουμε... ας περασουν 1-2 μηνες και θα δουμε!! ευτυχως τον στηριξε ο διευθυντης του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα πάρει ήδη του παράγγειλα από τη δουλεια μου να μου φέρουνε από την αποθήκη….μας είπε ότι πρέπει να έχει συνολικά 39000000 σπερματοζωάρια το κατώτατο όριο του who και εμεις έχουμε 40000200!! Η κινητικότητα είναι πιο σοβαρό πρόβλημα από το να εχεις λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, και εμας είναι πολύ καλή η κινητικότητα! Μας είπε να κάνω κ εγώ τις απαραίτητες εξετάσεις και να αποβάλουμε το άγχος (κλασικό)!! Έφυγε ένα μεγάλο άγχος η αλήθεια αλλά τώρα έχω για μένα…!! 

ολα θα πανε καλα!!!!! το αγχος ειναι ο χειροτερος συμβουλος!!! προσπαθησε να απαλλαγεις απο αυτο.. (οσο γινεται......🙄)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εμεις μια φορά πήγαμε να το δοκιμάσουμε αυτό και στο τέλος δεν λειτουργούσε το μηχάνημα του άντρα μου γιατί αγχώθηκε ότι θα καθυστερήσω στη δουλεια όποτε είπα άστο και μια χαρά είμαστε το βράδυ, άμα θέλει να έρθει τότε θα έρθει είτε πρωί είναι η επαφή ή το βράδυ 

κοιτα ραφαελα μου.. την εποχη προ ανδρολογου κι εμεις το ιδιο ειχαμε.. αγχωνοταν ο αντρας μου με το "αντρα θελω, τωρα τονε θελω!!!" 😂😂😂😂

μετα τον ουρολογο, ειναι πιο αποφασισμενος και ετοιμοπολεμος!!! αλλα παλι οταν το εχουμε συζητησει/προγραμματισει τον βλεπω οτι γινεται η δουλιτσα αλλα οχι με την ιδια ορεξη... και λογικο ειναι.. κι εγω δεν πεθαινω να εχω επαφη με το ρολοι.... κατα παραγγελια...

οποτε αυθορμητα και ΜΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ!!! αυτο λεω εγω!!!😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Εμενα που ακομα δεν αρχισε εξετασεις ο αντρας? βασικα δεν μας ειπε για εξετασεις γενικα γιατι ειχα εγκυμοσυνη αν και το εχασα τον μαιο.. τις ορμονικες τις εκανα γιατι ηθελε να δει αν υπαρχουν ωαρια και αν ειναι καλα νομιζω.. τεσπα μου ειπε απο περιεργια τις καναμε και βρεθηκε η lh χαμηλη που νομιζω παιζει ρολο στην ωορρηξια.. αυριο θα κανω ξανα την εξεταση και οτι βγει.. λεω δεν θα αγχωθω αλλα αυτο δεν γινεται.. προς το παρων αγχονομαι για μενα.. αν χρειαστει και ο αντρας μου εξετασεις να δεις τι αγχος θα εχω.. δεν παιζει να μεινω συντομα παντως.. αν δεν βγει ουτε αυριο καλη η εξεταση να δεις ψυχολογια στα πατωματα 

ναντια μου, δεδομενου οτι εσεις ειχατε συλληψη την ανοιξη, δεν ξερω αν πρεπει να αγχωθειτε κοριτσι μου για τις εξετασεις του αντρα σου... κανε τωρα τις δικες σου να δουμε τι γινεται με τις ορμονες και μετα το βλεπετε και για το συζυγο...

να σε ρωτησω, στους ποσους μηνες προσπαθειας ειχατε συλληψη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Fotino asteri είπε:

Όλοι μας έχουμε το άγχος μέσα μας λίγο περισσότερο ή λιγότερο... Προσπαθούμε όμως να το ισορροπήσουμε ☺️

Όπου υπάρχει πρόβλημα πάντα υπάρχει και λύση, ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει και μας βοηθάει! Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, και οι δυσκολίες για τις δυνατές!!! 🌟

Πότε υποτίθεται πως θα έρθουν οι Ρώσοι?? Έχεις κάποιο σύμπτωμα? Εμένα μια φίλη μου πάντως όταν έμεινε έγκυος στα 41 της με μία και μόνο επαφή με την τότε σχέση της, μου είπε πως το κατάλαβε σχεδόν αμέσως...το ένιωσε στην μήτρα της... ήταν γραφτό να έρθει το μωρό της!! 💓

 

Αυτό το μήνα δεν έχουμε κάνει προσπάθειες οπότε δεν παρακολουθω ποτε θα μου έρθει κλπ💗 Έχεις δίκιο κορίτσι μου οι δυσκολίες είναι για να ξεπερνιο΄ύνται💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα πάρει ήδη του παράγγειλα από τη δουλεια μου να μου φέρουνε από την αποθήκη….μας είπε ότι πρέπει να έχει συνολικά 39000000 σπερματοζωάρια το κατώτατο όριο του who και εμεις έχουμε 40000200!! Η κινητικότητα είναι πιο σοβαρό πρόβλημα από το να εχεις λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων, και εμας είναι πολύ καλή η κινητικότητα! Μας είπε να κάνω κ εγώ τις απαραίτητες εξετάσεις και να αποβάλουμε το άγχος (κλασικό)!! Έφυγε ένα μεγάλο άγχος η αλήθεια αλλά τώρα έχω για μένα…!! 

Μπράβο κορίτσι μου κι εμείς έχουμε ξεκινήσει βιταμίνες , ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθησει και αυτο 💗💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου κι εμείς έχουμε ξεκινήσει βιταμίνες , ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθησει και αυτο 💗💪

Πως είναι ο άντρας σου καλύτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πως είναι ο άντρας σου καλύτερα;;

Σε ευχαριστώ για ενδιαφέρον κορίτσι μου, Δυστυχώς είναι τα ίδια και την Πέμπτη θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι συμβαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ναντια μου, δεδομενου οτι εσεις ειχατε συλληψη την ανοιξη, δεν ξερω αν πρεπει να αγχωθειτε κοριτσι μου για τις εξετασεις του αντρα σου... κανε τωρα τις δικες σου να δουμε τι γινεται με τις ορμονες και μετα το βλεπετε και για το συζυγο...

να σε ρωτησω, στους ποσους μηνες προσπαθειας ειχατε συλληψη;;

Προσπαθήσαμε από Αύγουστο μέχρι Νοέμβριο του 2020 στοχευμενα .. μετά διακόψαμε για 3 μήνες και τον Μάρτιο του 21 είπαμε ας αρχίσουμε χαλαρά κσι έμεινα αμέσως.. να σου πω ότι τους πρώτους μήνες που προσπαθουσαμε δεν ειμουν αγχωμένη για την πιθανη εγκυμοσύνη αλλά είχε προβλήματα μια φίλη και ειμουν στην πρίζα αλλά όταν ξεκινήσαμε ξανα ειμουν ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ για ενδιαφέρον κορίτσι μου, Δυστυχώς είναι τα ίδια και την Πέμπτη θα πάμε στο γιατρό να δούμε τι συμβαίνει...

Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό και να είναι από την επέμβαση! Θα περιμένουμε τα νέα σας! Να είσαι αισιόδοξη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2021 at 6:07 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

@Mantarini Ααααα που είσαι εσυ? Τι κάνει η μπεμπα? Είδα σχολιο κ λεω να τα τα νέα έγκυος θα ναι το κορίτσι η αποφάσισε για δευτερο. Πόσο ειναι η μικρή σας τώρα? 💕💕 εμείς 7μιση μηνών κιόλας περναει ο καιρός... 

κορίτσι μου... να σου ζ΄ήσουν τα διδυμίνια!! πηγανε κιόλας 7,5 μηνών?? εμενα η δικιά μου δεν είναι πια μπέμπα.. είναι ολόκληρο κοριτσάκι 2 χρονών... για την ακρίβεια 30/11 είχε γενέθλια.. πότε μεγάλωσε το κοριτσάκι μου... σαν χθες μου φαίνεται που τα λέγαμε εδώ... Για δεύτερο όχι δεν σκεφτόμαστε ακόμα.. θέλουμε να κάνουμε ανακαίνιση στο σπίτι πρώτα να ενώσουμε άλλα 2 υπνοδωμάτια για την ακρίβεια γιατί τώρα έχουμε 1 δωμάτιο και κοιμόμαστε όλοι μαζί..  Πρώτα ο θεός καλά να είμαστε αν έχουμε τελειώσει με την ανακαίνιση θα πάμε και για το δεύτερο.. να μεγαλώσει λίγο και η μικρούλα μου, να μπορούμε να συνεννοούμαστε... εσεις πως τα περνάτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2021 at 9:58 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσι μου... να σου ζ΄ήσουν τα διδυμίνια!! πηγανε κιόλας 7,5 μηνών?? εμενα η δικιά μου δεν είναι πια μπέμπα.. είναι ολόκληρο κοριτσάκι 2 χρονών... για την ακρίβεια 30/11 είχε γενέθλια.. πότε μεγάλωσε το κοριτσάκι μου... σαν χθες μου φαίνεται που τα λέγαμε εδώ... Για δεύτερο όχι δεν σκεφτόμαστε ακόμα.. θέλουμε να κάνουμε ανακαίνιση στο σπίτι πρώτα να ενώσουμε άλλα 2 υπνοδωμάτια για την ακρίβεια γιατί τώρα έχουμε 1 δωμάτιο και κοιμόμαστε όλοι μαζί..  Πρώτα ο θεός καλά να είμαστε αν έχουμε τελειώσει με την ανακαίνιση θα πάμε και για το δεύτερο.. να μεγαλώσει λίγο και η μικρούλα μου, να μπορούμε να συνεννοούμαστε... εσεις πως τα περνάτε??

Ναι ναι 8 μηνών για την ακρίβεια στις 8 του μήνα! Μεγαλώνουν  γρήγορα περναει ο καιρός! Πω πω 2 χρονών κιόλας? Απίστευτο!!! Καλά τα σκέφτεσαι καντε πρωτα την ανακαίνιση κ με το καλό μετά να σας έρθει κ το αδελφάκι.. Εμείς όμορφα, ευτυχισμένοι τις κοιτάμε κ λιώνουμε. Κάθε μέρα κάνουν κ κάτι καινουριο.. Τώρα μπορω να πω πως υπαρχει μια επικοινωνια μεταξυ τους.. Λένε τα δικά τους γελανε.. Εε έχουμε κ τα απροοπτα, τραβάμε αυτια, κ κλαίμε🤣🤣Είναι πολυ καλές, όμως εχω βοήθεια από όλους οπότε δε μας έχουν  κουράσει.. Κοιμόμαστε στη νυχτα, δε ξυπνάνε.. Γερά να είναι πανω απ ολα🥰🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2021 at 9:41 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου με το καλο να ακουσετε καρδουλες!!!! 💓💓

Εχεις κανει εξωσωματικη και περιμενεις να ειναι διδυμα;;

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε λιγους μηνες να κρατας γερο/α μπεμπακι/α στην αγκαλια σου!!!!!!🤞🤞❤️❤️❤️🤰

ναι έκανα εξωσωματική ...είχα πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές ...άλλαξα γιατρό ευτυχώς  και πέτυχα! Πήγα για υπέρηχο και η γιατρός είδε έναν σα΄κο στην μήτρα ..για δίδυμα δεν νομίζει αλλά μας είπε να πάμε σε 10 μέρες για να δούμε κάτι μέσα , είπε ότι είναι νωρίς ακόμα, περίπου 5 εβδομάδες.Εχω ξανά πολύ αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...