Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Fotino asteri είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Είμαι νέο μέλος και θέλω πολύ να γίνω μανούλα! Ελπίζω σύντομα να έρθει σε όλες όσες το επιθυμούν ένα μωράκι κοντά τους!

Γεια σου κοριτσι με το αισιοδοξο nickname!!!!! 

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!!! ❤️❤️

Ευχομαι σε ολες μας μας να ερθει συντομα το χαρμοσυνο γεγονος!!! 

ολα τα κοριτσια (οσα δλδ δεν ειναι ηδη μανουλες..) σε αυτη την ομαδα θελουμε πολυ να γινουμε μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Giotaki_s είπε:

Δεν έχω σταθερό κύκλο,κάποιες φορές μπορεί 7 ημέρες άλλες 8 και κάποιες άλλες 6...και προσπαθώ να υπολογίσω στο περίπου πότε είναι οι γόνιμες ημέρες μου....δεν προσπαθούμε καιρό

κοριτσι μου καλημερα!!! απο προσωπικη πειρα θα σου πω να προσπαθησεις να μην αγχωνεσαι και να μην υπολογιζεις μερες..

εμεις προσπαθουμε απο φλεβαρη (στην αρχη -μέχρι τον ιουλιο που πηρα τεστ ωορρηξιας- εβλεπα τις γονιμες απο εφαρμογη στο κινητο και τις υπολογιζε λαθος) και προσφατα καναμε ολες τις εξετασεις υπογονιμοτητας!! ολα μια χαρα περα απο μια μετρια κινητικοτητα του αντρα μου!!

κατεληξα νομιζω οτι το αγχος φταιει!! κι ολοι οι γιατροι (γυναικολογς, ανδρολογος, ενδοκρινολογος) οτι μετα την 10η ημερα του κυκλου θελει πολυ συχνες επαφες!! μερα παρα μερα!!! (εμεις λογω της δουλειας μας τις γονιμες ημερες βρισκομασταν μετα τις 10μιση το βραδυ και ημασταν πτωματα...)

Οχι αγχος και πολλες επαφες σε συμβουλευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Λοιπόν εγώ φτιάχνω συχνά ωραιότατο σπανακορυζο Μπάρμπα Στάθη όλα έτοιμα στη σακούλα, λιγο λάδι στην κατσαρόλα και σε 15 λεπτά έτοιμο το φαγάκι. 

μου το ειπε και μια συναδελφος αυτο!! θα του κανω μια με φρεσκο αι μετα θα του κανω κι αυτο να μου πει εντυπωσεις!!

επειδη εχει ελλειψη σε μαγγανιο θελω να του το κανω οσο πιο θρεπτικο γινεται.. κι ας ταλαιπωρηθω λιγο στην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Εμεις είχαμε ένα γάμο χθες και σήμερα κοιμάμαι όρθια!!!! Δεν μπορούσα τη μουσική δε μπορούσα το κάπνισμα λεω στον άντρα μου ή είναι πολύ δυνατή η μουσική ή ξεσυνηθισαμε 😂😂😂 άσε που ήπιε και χθες όλο το βράδυ έκανε εμετούς…

@Antonia2εμενα δε το τρώει το σπανακορυζο αλλά το σπανάκι το βάζω στη σαλατα κ ούτε που το καταλαβαίνει!!! Και εχεις δίκιο καλύτερα από τη λαϊκή παρά από σούπερ!! Βάλτου και πολλά καρότα κάπου διάβασα αυξάνουν την κινητικότητα 😉😉😉
 

Εγω τώρα που νηστεύω μαγειρεύω 2 φαγητά γιατί ο άντρας μου είναι κρεατοφάγος!! Το μεσημέρι τρώει στη μαμα μου που μαγειρεύει και όσπρια!! Και εμεις 1 φορά ή καμία φορά και 2 φορες  την εβδομάδα μπορει να πάρουμε από έξω ή να πάμε σε εστιατόριο!! Όλα με μέτρο είναι κορίτσια μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Εμεις είχαμε ένα γάμο χθες και σήμερα κοιμάμαι όρθια!!!! Δεν μπορούσα τη μουσική δε μπορούσα το κάπνισμα λεω στον άντρα μου ή είναι πολύ δυνατή η μουσική ή ξεσυνηθισαμε 😂😂😂 άσε που ήπιε και χθες όλο το βράδυ έκανε εμετούς…

@Antonia2εμενα δε το τρώει το σπανακορυζο αλλά το σπανάκι το βάζω στη σαλατα κ ούτε που το καταλαβαίνει!!! Και εχεις δίκιο καλύτερα από τη λαϊκή παρά από σούπερ!! Βάλτου και πολλά καρότα κάπου διάβασα αυξάνουν την κινητικότητα 😉😉😉
 

Εγω τώρα που νηστεύω μαγειρεύω 2 φαγητά γιατί ο άντρας μου είναι κρεατοφάγος!! Το μεσημέρι τρώει στη μαμα μου που μαγειρεύει και όσπρια!! Και εμεις 1 φορά ή καμία φορά και 2 φορες  την εβδομάδα μπορει να πάρουμε από έξω ή να πάμε σε εστιατόριο!! Όλα με μέτρο είναι κορίτσια μου :) 

Αχ τον καημενο... περαστικα!! συνηλθε τωρα; ολα καλα;;

ρε συ οντως ξεσυνηθισαμε!!! σαν θεια κανω κι εγω!!!😂😂μου φταινε ολα!! τσουζουν τα ματια απο τον καπνο, μυριζουν τα μαλλια μου, πονανε τα αυτια και το κεφαλι απο τη μουσικη και το να μιλας δυνατα για να σε ακουσει ο αλλος!!!!🤣🤣 γερασα πριν την ωρα μου!!! και πριν τον κοβιντ αληθεια εβγαινα πολυ!!!🙄

αληθεια;;; καροτο παντουυυ τοτε!!!!!!!! 😂😂😂 ευτυχως του αρεσει πολυ!!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λέμε για το άγχος στη γονιμότητα, σήμερα παρακολουθώ ένα σεμινάριο από το σπίτι και πάρα το ότι ταυτόχρονα κάνω και άλλα πράγματα πχ έβαλα πλυντήριο, μαγείρεμα κλπ είμαι τόσο ήρεμη. Καταρχάς έχω μια καθαρή τουαλέτα, ηρεμία στο χώρο, συγκέντρωση... φανταστείτε η τουαλέτα στη δουλειά εξυπηρετεί 17 γυναίκες, είμαι σε ένα γραφείο με άλλους συναδέλφους και ο μέσος όρος ηλικίας είναι 55 plus  εγώ αγχώνομαι να μείνω έγκυος και αυτοί είτε να παντρεψουν τα παιδιά τους είτε να αποκτήσουν εγγόνια... οκ σίγουρα είναι καλύτερα στο σπίτι. Άσε που μου λένε όλη την ώρα κάνε παιδιά και θα χαίρεσαι να έρχεσαι στη δουλειά 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 μου κάνε υπομονή μέχρι αύριο... καταλαβαίνω ότι απογοητεύεσαι, αλλά ειλικρινά δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα με το να αγχώνεσαι προκαταβολικά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μου το ειπε και μια συναδελφος αυτο!! θα του κανω μια με φρεσκο αι μετα θα του κανω κι αυτο να μου πει εντυπωσεις!!

επειδη εχει ελλειψη σε μαγγανιο θελω να του το κανω οσο πιο θρεπτικο γινεται.. κι ας ταλαιπωρηθω λιγο στην αρχη...

Κοριτσάκι μου τι κάνεις? Εμείς κάποια φαγητά τα τρώμε πολύ στο σπίτι κ ένα από αυτά είναι το σπανακόρυζο.... φυσικά σαν το φρέσκο δεν συγκρίνεται τίποτα, αλλά επειδή δεν γίνεται να το έχω συνέχεια, παίρνω πολύ συχνά το κατεψυγμένο του μπάρμπα-Στάθη, το σκέτο όμως κ το φτιάχνω εγώ, είναι πολύ καλό πραγματικά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τον καημενο... περαστικα!! συνηλθε τωρα; ολα καλα;;

ρε συ οντως ξεσυνηθισαμε!!! σαν θεια κανω κι εγω!!!😂😂μου φταινε ολα!! τσουζουν τα ματια απο τον καπνο, μυριζουν τα μαλλια μου, πονανε τα αυτια και το κεφαλι απο τη μουσικη και το να μιλας δυνατα για να σε ακουσει ο αλλος!!!!🤣🤣 γερασα πριν την ωρα μου!!! και πριν τον κοβιντ αληθεια εβγαινα πολυ!!!🙄

αληθεια;;; καροτο παντουυυ τοτε!!!!!!!! 😂😂😂 ευτυχως του αρεσει πολυ!!!!😉

Είναι καλύτερα έχει πονοκέφαλο αλλά πήρε παυσίπονο!! Είχε πολύ πολύ καιρό να πιει κάτι και τον έπιασε αμέσως!! και εγώ σαν γριά έκανα χθες χαχαχα😂😂😂😂
 

Ναι ναι βάζε παντού…

εν το μεταξύ διάβαζα ότι η χοληστερόλη μειώνει τον αριθμό σπερματοζωαρίων και ο δικός μου λόγο κληρονομικότητας έχει ψηλή προσέχουμε διατροφή αλλά πάλι είναι ψηλή!! Είπαμε να μην πάρει από τα 30 του στατινη, και να δοκιμάσουμε κ ένα συμπλήρωμα να δούμε κατά ποσό μειώνεται…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τεταρτη τελικα θα παω για τις ορμονικες.. ειπα να παω την 5η μερα αφου μου ειπε απο 3η μεχρι 5η οχι πιο νωρις γιατι ξεκινησε η περιοδος μετα το μεσημερι του σαββατου.. αν σας πω δεν με νοιαζει το αποτελεσμα? οτι θελει ας γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου τι κάνεις? Εμείς κάποια φαγητά τα τρώμε πολύ στο σπίτι κ ένα από αυτά είναι το σπανακόρυζο.... φυσικά σαν το φρέσκο δεν συγκρίνεται τίποτα, αλλά επειδή δεν γίνεται να το έχω συνέχεια, παίρνω πολύ συχνά το κατεψυγμένο του μπάρμπα-Στάθη, το σκέτο όμως κ το φτιάχνω εγώ, είναι πολύ καλό πραγματικά 😉

Γεια σου ομορφη μανουλα!!!! Είμαι μια χαρα!!! ανυπομονω να περασουν οι μερες να ερθει η περιοδος για να ξεκινησουμε παλι τις προσπαθειες μας!!!! 😊😊

ευχαριστω για τη βοηθεια!!!❤️ 

οποτε εσυ παιρνεις του μπαρμπα σταθη το σκετο σπανακι ε; και μετα το φτιαχνεις.. κι αυτη την επιλογη μου την εδωσαν... θα ξεκινησω με το φρεσκο και μετα με βλεπω να καταληγω σε αυτο.. οπως λες κι εσυ δεν ειναι ευκολο να βρισκεις παντα το φρεσκο.. κι εχει λιγο μπελα η αληθεια ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κοριτσια τεταρτη τελικα θα παω για τις ορμονικες.. ειπα να παω την 5η μερα αφου μου ειπε απο 3η μεχρι 5η οχι πιο νωρις γιατι ξεκινησε η περιοδος μετα το μεσημερι του σαββατου.. αν σας πω δεν με νοιαζει το αποτελεσμα? οτι θελει ας γινει..

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!! πιστευω θα πανε ολα καλα!!!! ❤️

νομιζω εχεις τη σωστη ψυχολογια για τη συλληψη.. αυτο το δε με νοιαζει τιποτα, ειναι το ιδανικο!!! 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου τι κάνεις? Εμείς κάποια φαγητά τα τρώμε πολύ στο σπίτι κ ένα από αυτά είναι το σπανακόρυζο.... φυσικά σαν το φρέσκο δεν συγκρίνεται τίποτα, αλλά επειδή δεν γίνεται να το έχω συνέχεια, παίρνω πολύ συχνά το κατεψυγμένο του μπάρμπα-Στάθη, το σκέτο όμως κ το φτιάχνω εγώ, είναι πολύ καλό πραγματικά 😉

Καλημερααα μανούλα!! Και εγώ αυτό παιρνω όταν δεν βρίσκω φρέσκο και έχει και επιλογή σε βιολογικό που το προτιμώ!!! Δεν έχω πάρει ποτέ τα έτοιμα γεύματα που έχει, μαρεσει να τα φτιάχνω μόνη μου στις γεύσεις μου!!! 
 

πως πατε με την οικοδομή;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα μανούλα!! Και εγώ αυτό παιρνω όταν δεν βρίσκω φρέσκο και έχει και επιλογή σε βιολογικό που το προτιμώ!!! Δεν έχω πάρει ποτέ τα έτοιμα γεύματα που έχει, μαρεσει να τα φτιάχνω μόνη μου στις γεύσεις μου!!! 
 

πως πατε με την οικοδομή;;; 

Κ εγώ το ίδιο, θέλω να βάζω δικιές μου ποσότητες.... 

Με την οικοδομή (ευτυχώς) είμαστε λίγο στάσιμοι αυτές τις μέρες, αλλά θα ξεκινήσουμε πάλι τέλος της εβδομάδας

Εσείς πως πάνε τα πράγματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι κανετε?? οι πιο παλιές θα με θυμούνται, βλέπω γνωστά ονόματα στο φόρουμ... είχα καιρό να μπω γιατί με τη δουλειά και τη μικρή ζουζούνα να με τρέχει τα έχω δει όλα... εσεις πως είστε?? εύχομαι σε όσα κορίτσια είναι στην αναμονή να λάβουν σύντομα ευχάριστα νέα... γλυκιά περίοδος αυτή των προσπαθειών... τότε που προσπαθούσαμε δεν το καταλάβαινα.. όταν με το καλό πάρουμε απόφαση για το δεύτερο θα το απολαύσω!!! χαχαχαχα Γεια σας κορίτσια μου!! καλά να είστε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κ εγώ το ίδιο, θέλω να βάζω δικιές μου ποσότητες.... 

Με την οικοδομή (ευτυχώς) είμαστε λίγο στάσιμοι αυτές τις μέρες, αλλά θα ξεκινήσουμε πάλι τέλος της εβδομάδας

Εσείς πως πάνε τα πράγματα? 

Άντε μακάρι όλα να πηγαίνουν καλά 😉😉 και να ξεκουράστηκες αυτες τις ημερες που ήσασταν στάσιμοι!!

Εμεις πρέπει να πάμε να καπνίσουμε γιατί καποιος μας ματιαξε ειλικρινά το ένα λαθος μετά το αλλο λες κ πρώτη φορά χτίζουν!!! Τα πεθερικά μου τα έχουν με τον εργολάβο που ο μπαμπάς μου τον διάλεξε κ τα ακούω εγώ όλη την ώρα κ ότι αν ο θείος το αναλάβανε δεν θα είχαμε έτσι κ μπλα μπλα 🙄🙄 εγώ είπα στον άντρα μου όσο είναι έτσι αρνητική η στάση θα γίνονται λάθη…υπάρχει μια αρνητική ενέργεια που δεν μπορώ να την εξηγήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άντε μακάρι όλα να πηγαίνουν καλά 😉😉 και να ξεκουράστηκες αυτες τις ημερες που ήσασταν στάσιμοι!!

Εμεις πρέπει να πάμε να καπνίσουμε γιατί καποιος μας ματιαξε ειλικρινά το ένα λαθος μετά το αλλο λες κ πρώτη φορά χτίζουν!!! Τα πεθερικά μου τα έχουν με τον εργολάβο που ο μπαμπάς μου τον διάλεξε κ τα ακούω εγώ όλη την ώρα κ ότι αν ο θείος το αναλάβανε δεν θα είχαμε έτσι κ μπλα μπλα 🙄🙄 εγώ είπα στον άντρα μου όσο είναι έτσι αρνητική η στάση θα γίνονται λάθη…υπάρχει μια αρνητική ενέργεια που δεν μπορώ να την εξηγήσω 

😄😄😄 πόσο σε καταλαβαίνω! Υπομονή!!!!  Δεν ξεκουράστηκα είναι η αλήθεια ίσα-ίσα, έκανα πολλά αυτές τις μέρες, μπορεί να κουράστηκα αρκετά αλλά το χαίρομαι που αφορούν προετοιμασίες για όμορφα πράγματα 🥰

Ρίξτε λίγο αγιασμό κ μην σας ρίχνει τίποτα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😄😄😄 πόσο σε καταλαβαίνω! Υπομονή!!!!  Δεν ξεκουράστηκα είναι η αλήθεια ίσα-ίσα, έκανα πολλά αυτές τις μέρες, μπορεί να κουράστηκα αρκετά αλλά το χαίρομαι που αφορούν προετοιμασίες για όμορφα πράγματα 🥰

Ρίξτε λίγο αγιασμό κ μην σας ρίχνει τίποτα 😘

Ναι ναι δε πειράζει ήταν μια όμορφη κούραση αλλά μην αγχώνεσαι σιγά σιγά θα γίνουν 😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι με το αισιοδοξο nickname!!!!! 

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!!! ❤️❤️

Ευχομαι σε ολες μας μας να ερθει συντομα το χαρμοσυνο γεγονος!!! 

ολα τα κοριτσια (οσα δλδ δεν ειναι ηδη μανουλες..) σε αυτη την ομαδα θελουμε πολυ να γινουμε μανουλες!!!

Καλώς σας βρήκα κορίτσια! ❤️

Διάβασα λίγο και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι για την ψυχολογία σας, θεωρώ πως η ψυχολογία είναι το παν! Εγώ γενικά κάνω ελεύθερα με τον σύντροφό μου πάνω από δύο χρόνια τώρα, χωρίς όμως να κοιτάζω ημέρες, γόνιμες κλπ, και τίποτα ακόμα. Δεν είμαι μικρή, έχω κλήσει τα 35! Αλλά δεν αγχώνομαι, ζω την ζωή μου με όσο καλύτερη ψυχολογία γίνεται άσχετα με το αποτέλεσμα και το χάος που επικρατεί γύρω μου. Νομίζω πως αυτό είναι το πιο σημαντικό. Προσπαθώ να τρέφομαι σωστά, να με τουρμπάρω με βιταμίνες, κάνω ομοιοπαθητική, διαβάζω φιλοσοφία, και γενικά προσπαθώ να με κρατώ ισορροπημένη εκ των έσω. Μπορεί ακόμα να μην έχω καταφέρει να γίνω μανούλα αλλά κάποια στιγμή σίγουρα θα γίνει, όπως και με όλες εσάς κορίτσια που το επιθυμείτε! 

Εύχομαι πραγματικά να ηρεμήσετε μέσα σας και σύντομα η κοιλίτσα να φουσκώσει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άντε μακάρι όλα να πηγαίνουν καλά 😉😉 και να ξεκουράστηκες αυτες τις ημερες που ήσασταν στάσιμοι!!

Εμεις πρέπει να πάμε να καπνίσουμε γιατί καποιος μας ματιαξε ειλικρινά το ένα λαθος μετά το αλλο λες κ πρώτη φορά χτίζουν!!! Τα πεθερικά μου τα έχουν με τον εργολάβο που ο μπαμπάς μου τον διάλεξε κ τα ακούω εγώ όλη την ώρα κ ότι αν ο θείος το αναλάβανε δεν θα είχαμε έτσι κ μπλα μπλα 🙄🙄 εγώ είπα στον άντρα μου όσο είναι έτσι αρνητική η στάση θα γίνονται λάθη…υπάρχει μια αρνητική ενέργεια που δεν μπορώ να την εξηγήσω 

Οταν ανακατευονται συγγενεις υπαρχει γκρινια.. ολα τους φταινε και ολα λαθος γινονται..ρωτα και μενα τι τραβηξα που το εκτιζε ο πρωην πεθερος μου τι ακουγα απο τα πεθερικα (ναι ναι απο τους ιδιους γιατι επρεπε να κανω οτι ηθελε ο πεθερος γιατι εγω 20 χρονων δεν ηξερα αυτος ειχε εμπειρια.. ας μην πω τι εκανε εχει μακαριστει κιολας) και το χειροτερο οταν χωρισα μου το κτυπουσαν οτι μου εχτισαν σπιτι... ασχετο αν εγω εβαλα οικοπεδο μετρητα επιπλα κουρτινες εξοπλισμο κουζινας και πηραμε και δανειο.. τωρα που πηρα πανω μου το δανειο ας τολμησουν να μιλησουν μανα και γιος και θα ακουσουν τα αναλογα.. εξαλλου στα μωρα θα μεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!! πιστευω θα πανε ολα καλα!!!! ❤️

νομιζω εχεις τη σωστη ψυχολογια για τη συλληψη.. αυτο το δε με νοιαζει τιποτα, ειναι το ιδανικο!!! 😉😉

για να δουμε ποσο θα κρατηση αυτη η ψυχολογια γιατι ολο λεω δεν θα ασχοληθω αλλα παλι δεν μπορω να απεχω εντελως.. για τις αναλυσεις ειπα και χαμηλη να ειναι παλι θα παρω κανενα χαπι και θα ανεβει και η ορμονη της  ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Οταν ανακατευονται συγγενεις υπαρχει γκρινια.. ολα τους φταινε και ολα λαθος γινονται..ρωτα και μενα τι τραβηξα που το εκτιζε ο πρωην πεθερος μου τι ακουγα απο τα πεθερικα (ναι ναι απο τους ιδιους γιατι επρεπε να κανω οτι ηθελε ο πεθερος γιατι εγω 20 χρονων δεν ηξερα αυτος ειχε εμπειρια.. ας μην πω τι εκανε εχει μακαριστει κιολας) και το χειροτερο οταν χωρισα μου το κτυπουσαν οτι μου εχτισαν σπιτι... ασχετο αν εγω εβαλα οικοπεδο μετρητα επιπλα κουρτινες εξοπλισμο κουζινας και πηραμε και δανειο.. τωρα που πηρα πανω μου το δανειο ας τολμησουν να μιλησουν μανα και γιος και θα ακουσουν τα αναλογα.. εξαλλου στα μωρα θα μεινει

Καλήμερα και καλή εβδομάδα και καλές εξετάσεις :) έτσι με αυτή την ψυχολογία να είσαι!! Εγώ είμαι σίγουρη δεν έχετε κανένα πρόβλημα!!! 
 

εχεις απόλυτο δίκιο γι αυτό εγώ δεν ήθελα να βάλουμε κάποιο συγγενή!! Κ επιλέξαμε ένα ουδέτερο ο ποιος είναι κ πολύ καλος πελάτης του μπαμπά μου και έχουμε δει και ακούσαμε πολύ καλά σχόλια απλά τώρα νομίζω ότι γίνονται λάθη γιατί ξεκίνησε λαθος από την αρχή!! Κ πιστεύω κ στο μάτι πρέπει να καπνίσουμε οποσδηποτε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2021 at 12:28 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!! σου στελνω φιλια και θετικη ενεργεια να ερθει συντομα το θετικο τεστακι!!! 🙏❤️🧡💛💚💙💜

Θα ήθελα πολύ να κάνουμε χριστούγεννα με θετικό τεστάκι! ❤️ ευτυχως είμαι στις καλές μου μέρες, και αυτό σημαίνει αισιοδοξία, ελπίδα και όνειρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλήμερα και καλή εβδομάδα και καλές εξετάσεις :) έτσι με αυτή την ψυχολογία να είσαι!! Εγώ είμαι σίγουρη δεν έχετε κανένα πρόβλημα!!! 
 

εχεις απόλυτο δίκιο γι αυτό εγώ δεν ήθελα να βάλουμε κάποιο συγγενή!! Κ επιλέξαμε ένα ουδέτερο ο ποιος είναι κ πολύ καλος πελάτης του μπαμπά μου και έχουμε δει και ακούσαμε πολύ καλά σχόλια απλά τώρα νομίζω ότι γίνονται λάθη γιατί ξεκίνησε λαθος από την αρχή!! Κ πιστεύω κ στο μάτι πρέπει να καπνίσουμε οποσδηποτε 😂😂

καλη βδομαδα να εχουμε.. μακαρι να ειναι ολα καλα και να ερθει συντομα και για ολες μας

ειναι γνωστος του πατερα σου.. παλι πιανεται χαχαχαχαχαχ

στο ματι πιστευει και η εκκλησια.. δεν εισαι κοντα να σου δωσω αγιασμο να ραντιζεις.. εχω σπιτι απο τα φωτα... κανε ενα αγιασμο και κρατησε τον να ραντιζεις καθε λιγο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...