Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ είχα ελεύθερη επαφή στις γόνιμες ημέρες τον προηγούμενο μήνα και αδιαθετησα 3ης ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου κράτησε 6 ημέρες.Μετα από ένα 24ωρο που μου τελειωσε η περίοδος,ετρεξαν λίγα καφε και κράτησαν 2 ημέρες και από εκεί και πέρα νυστάζω πολύ ψιλό ανακατεύομαι και έχω συχνοουρια.(Να σημειωθεί ότι έχω πολυκιστικες).😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giotaki_s είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ είχα ελεύθερη επαφή στις γόνιμες ημέρες τον προηγούμενο μήνα και αδιαθετησα 3ης ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου κράτησε 6 ημέρες.Μετα από ένα 24ωρο που μου τελειωσε η περίοδος,ετρεξαν λίγα καφε και κράτησαν 2 ημέρες και από εκεί και πέρα νυστάζω πολύ ψιλό ανακατεύομαι και έχω συχνοουρια.(Να σημειωθεί ότι έχω πολυκιστικες).😅

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλως ηρθες στην παρεα μας!!❤️❤️

Η διαρκεια της περιοδου σου ποση ειναι συνηθως;; το οτι κρατησε 6 μερες μου ακουγεται σαν κανονικη περιοδος...🤔

Προσπαθειτε καιρο με τον αντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα πήγα στο γιατρό δεν πήγα είναι πολύ καλά τα πράγματα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου είναι ηλίθια είναι έχω δείξει ψυχραιμία είχα πάρει το femara για να κάνω την ωορρηξία , πήγα σήμερα που είμαι δέκατη μέρα και είδαμε πως είχα πολλά μικρά ωάρια και δεξιά και αριστερά ήτανε μόνο ένα στη δεξιά γύρω στα 14 και ένα στην αριστερή μεριά στα 12 χιλιοστά δηλαδή δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα Δεν είχα κάποιο ωάριο που θα μπορούσε να μεγαλώσει για να σπάσει μου είπε ότι να πάω πάλι την Τρίτη που θα είμαι στη 13η μέρα να δούμε αν έχει μεγαλώσει το ένα και μπορούμε να περιμένουμε λίγο ώστε να πάρω την ovitrelle και να κάνω ωορρηξία αλλά είναι λιγάκι δύσκολο θα το συζητήσουμε την Τρίτη.

Εννοείται πως έχω απογοητευτεί πάρα πολύ γιατί εκτός ότι αυτός ο κύκλος δεν θα είναι καλός όπως σου φαίνεται δεν μου δίνει ελπίδες ότι θα μεγαλώσει κάποιο άλλο να σας πω την αλήθεια θεωρώ ότι εφόσον δεν έφτασε τουλάχιστον 17 χιλιοστά δεν θα μεγαλώσει κάποιο έτσι νιώθω δηλαδή εγώ βασικά να σας πω την αλήθεια σκέφτομαι και το γεγονός ότι αν δεν μεγαλώσει κανένα τι θα γίνουν αυτά τα ωάρια.

Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα βέβαια ουσιαστικά έχω πάθει μία μικρούλα διέγερση πάλι.... Απλά δεν είναι τόσο μεγάλα τα ωάρια οπότε θα δείξει ήταν εκεί ο μεγάλος γιατρός δεν ήτανε ο μικρός που με παρακολουθεί συνήθως πάντα είναι και οι δύο αλλά εμένα πιο πολύ με βλέπει ο μικρός γιατρός σήμερα με είδε μεγάλος ήταν μέσα ο γιατρός μου τον άκουγα μίλαγε στο γραφείο ήταν και ο μαιευτήρας μπροστά ο οποίος είναι εξαιρετικός και τους είπα απογοητευμένη ότι για Τρίτη θα κάνω πάλι το ίδιο έχω πάθει Ε και μου κούνησε το κεφάλι ο μαιευτήρας σαν να μου έλεγε ότι είναι δεν έχει πάει καλά πάλι βρε κορίτσια τι να πω δεν θέλει να μπω με τίποτα...... Αφού δεν γίνεται φυσικά γιατί δεν με πάει τεχνητά να τελειώνουμε 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺😓😓😓😓😓😓😓😪😪😪😪😪😓😪😪😓😓😥😥😥😥😥😥😥😥😓😓😥😥

Πόσους μήνες πια να περιμένω μέχρι να φτιάξει ο κύκλος. Τέλος πάντων προσπαθώ να το παλέψω μέσα μου να είμαι καλύτερα είμαι στην Αθήνα δεν έχω φύγει ακόμα θα πάω και κομμωτήριο και θα φύγω μετά είχα έρθει μόνη μου σήμερα στην αρχή που βγήκε από το γιατρό ήθελα να πάρω το αμάξι και να φύγω μετά λέω εντάξει okay δεν μπορώ να καταστρέψω και τη ζωή μου να τα πάρω όλα πίσω θα κάτσω εδώ να κάνω αυτό που είχα κανονίσει τέλος πάντων θα ανανεωθεί κιόλας και θα γυρίσω το μεσημέρι να πάω και το μαγαζί του φίλου μου να του πω τι έγινε.... Θα έρθω πάλι την Τρίτη θα έρθω μόνη μου ξανά γιατί δουλεύω μετά οπότε θα έρθω Αθήνα και θα γυρίσω μετά στο Σχηματάρι που δουλεύω Δεν υπάρχει λόγος να θέλουνε και το αγόρι μου μαζί να κάνει τόσο δρόμο πρωί-πρωί.

Πραγματικά σας μιλάω προσπαθώ να φανώ δυνατή να μην τον πάρει από κάτω αλλά αυτή η αναμονή με έχει σκοτώσει ποια από το καλοκαίρι βρε κορίτσια ήταν Ιούλιος όταν έκανα τη διέγερση το θυμάστε δεν την αντέχω αυτή την αναμονή.

Δεν θα σχολιάσω καν το οικονομικό έτσι που κάθε φορά αφήνω πενηντάρικο συν τις βενζίνες συν τα διόδια + + + +.....

Καλημέρα κορίτσι μου, αρχικά προσπάθησε να ηρεμήσεις. 💗

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω πολυκυστικές και δεν έχω πάρει ακόμη femara οπότε δεν ξέρω ακριβ΄΄ως πώς θα έπρεπε ιδανικά να λειτουργήσει. Αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής: αφoύ τα ωοθηλάκια μεγαλώνουν περόπου 1,5-2 χιλιοστά τη μέρα,  το 14 χιλιοστά που έχεις την 10η ημέρα εάν έχει φυσιολογικό ρυθμό ανπατυξης μπορεί να φτάσει σρ 18,5-20 χιλιοστά την 13η μερα δηλαδή ιδανικό μέγεθος για ωορηξία. Αυτό είναι που συμβαίνει πολύ συχνά σε ένα κύκλο 28 ημερών σε οποιαδήποτε γυναίκα. Αυτό γιατι θεωρείται αποτυχία απ' το γιατρό; Είδε κάτι άλλο που τον αποθάρρυνε? Και πάλι δεν γνωρίζω το θέμα των πολυκυστικών και femara μιλάω μόνο γενικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Καλη Κυριακη να εχουμε!!!! ❤️❤️

Καλημέρα Tόνια μου πως περάσατε χθες;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Το ραντεβού μου για το doppler είναι στις 14 όλο κ κοντεύει!!! Όσο για τον αντρούλη μου μεγαλώνουν οι πιθανότητες να έρθει αλλά ακόμα δεν μπορεί να είναι σίγουρο... 🤞θα δούμε!

Καλημέρα κορίτσι μου! Με το καλό το doppler και μακάρι να έρθει και ο αντρούλης σου να είστε μαζί💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια! Σας παρακαλώ, ας με βοηθήσει κάποια. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω αγχωθει αρκετά. Μετά από πόνους πήγα στο νοσοκομείο, όπου μου είπαν ότι βλέπουν ένα μικρό σάκο μέσα στη μήτρα αλλά και λίγο υγρό απέξω. Τώρα θα μπω στην 5η εβδομάδα. Έχει συμβεί σε κάποια άλλη αυτό; Εχετε ακούσει κάτι;Τι μπορεί να είναι; Ο γιατρός που ήταν εκεί μου είπε ότι προς το παρόν δε φαίνεται κάτι αλλά υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις όπου συνυπάρχει ενδομήτρια και εξωμήτρια κύηση. Με έχει καταβάλει το άγχος... Με συγχωρείτε για το μακροσκελές κείμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα Tόνια μου πως περάσατε χθες;💗

Φανταστικα!! Πηγαμε πριν την παρασταση για φαγητο στο Χαλανδρι και μετα θεατρο!!! Φοβεροι κ οι 3 ηθοποιοι!!! Ενταξει στο Χειλακη εχω μια αδυναμια παραπανω!!! 😊😊

Εσεις τι κανατε χθες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Φανταστικα!! Πηγαμε πριν την παρασταση για φαγητο στο Χαλανδρι και μετα θεατρο!!! Φοβεροι κ οι 3 ηθοποιοι!!! Ενταξει στο Χειλακη εχω μια αδυναμια παραπανω!!! 😊😊

Εσεις τι κανατε χθες;;;

Αχ τι ωραία μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία💗

Το πρωί δουλειά, το μεσημέρι λογιστή, μετά έκανα ένα mini beauty home session (κάνω πάαααρα πολύ σπάνια τα βαριέμαι πολύ αυτά χαχαχα!) και μετά  είδαμε μια ταινία 💗  Καιι λόγω της διατροφής δεν παραγγείλαμε απ' έξω όπως κάναμε πάντα,   μα πόση πειθαρχία! 🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, αρχικά προσπάθησε να ηρεμήσεις. 💗

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω πολυκυστικές και δεν έχω πάρει ακόμη femara οπότε δεν ξέρω ακριβ΄΄ως πώς θα έπρεπε ιδανικά να λειτουργήσει. Αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το εξής: αφoύ τα ωοθηλάκια μεγαλώνουν περόπου 1,5-2 χιλιοστά τη μέρα,  το 14 χιλιοστά που έχεις την 10η ημέρα εάν έχει φυσιολογικό ρυθμό ανπατυξης μπορεί να φτάσει σρ 18,5-20 χιλιοστά την 13η μερα δηλαδή ιδανικό μέγεθος για ωορηξία. Αυτό είναι που συμβαίνει πολύ συχνά σε ένα κύκλο 28 ημερών σε οποιαδήποτε γυναίκα. Αυτό γιατι θεωρείται αποτυχία απ' το γιατρό; Είδε κάτι άλλο που τον αποθάρρυνε? Και πάλι δεν γνωρίζω το θέμα των πολυκυστικών και femara μιλάω μόνο γενικά

Δεν με αποθάρρυνε... Ίσα ίσα μου είπε να μην στεναχωριέμαι και να πάμε την τρίτη να δούμε πως προχωράει..αν προχωράει και θα δούμε τότε.    Είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά ... Έχω στεναχωρηθεί.... Αισθάνομαι πως δεν θα καταφέρω να γίνω ποτέ μανούλα ... Αισθάνομαι ψυχική κούραση .... 😏 Αισθάνομαι πως δεν θα μεγαλώσει δεν ξέρω έχω αυτό το προαίσθημα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Μα είναι τόσο μικρό το ωάριο και είμαι 10 η μέρα .... Πώς θα μεγαλώσει βρε κορίτσι μου ;;; 🥺🥺🥺🥺 Δεν νομίζω .....

Αφού λες ότι 10 η  μερα είναι 14 εκ. Αν πας 13 η μέρα θα είναι πιο μεγάλο. Και 18 να είναι μπορεί να στο σπασει. Το ενδομήτριο σου πως ήταν ;. Αν το ενδομήτριο δεν ήταν καλό μπορεί να σου είπε ότι εεε ο συνδυασμός δεν είναι πολύ καλός. Αλλά αν το ενδομήτριο πάει καλά. Ακόμα και αυτό το 14αρι θα μεγαλώσει. Θα δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πάω στο τέλος της εβδομάδας για πρώτο υπέρηχο για να το δούμε , και δίδυμα να είναι δεν με πειράζει...μακάρι να ακούσουμε καρδούλες...ο άντρας μου γελάει για το πόσο ε΄χω ηρεμήσει και έχω γίνει γλυκιά ...χαχαχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ τι ωραία μπράβο κορίτσι μου, πολύ ωραία💗

Το πρωί δουλειά, το μεσημέρι λογιστή, μετά έκανα ένα mini beauty home session (κάνω πάαααρα πολύ σπάνια τα βαριέμαι πολύ αυτά χαχαχα!) και μετά  είδαμε μια ταινία 💗  Καιι λόγω της διατροφής δεν παραγγείλαμε απ' έξω όπως κάναμε πάντα,   μα πόση πειθαρχία! 🤣🤣🤣)

Ασε μεγαλη πικρα αυτο με τις παταγγελιες απ εξω!!! Εγω κανω σαν μικρο παιδι να παραγγειλουμε σουβλακια!!!! Ειναι το αγαπημενο μου junk!!! 😍😍😍 Να σου πω την αληθεια, 1 φορα τη βδομαδα η το 10ημερο θα παρουμε!!!! 

Ε ελεος πια!!! Εχει ντοπαριστει με τοσες βιταμινες, τρωμε 2 φορες την εβδομαδα οσπρια κ τλχ μια φορα ψαρι... Μαλλον θα παρω κι εγω βιταμινες τον αλλο μηνα.. Ποση θυσια πια!!! 😅😅😅😅

Στο τελος δε θα συλλαβουμε απ τα νευρα κ τη στερηση!!!😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αφού λες ότι 10 η  μερα είναι 14 εκ. Αν πας 13 η μέρα θα είναι πιο μεγάλο. Και 18 να είναι μπορεί να στο σπασει. Το ενδομήτριο σου πως ήταν ;. Αν το ενδομήτριο δεν ήταν καλό μπορεί να σου είπε ότι εεε ο συνδυασμός δεν είναι πολύ καλός. Αλλά αν το ενδομήτριο πάει καλά. Ακόμα και αυτό το 14αρι θα μεγαλώσει. Θα δεις 

Δεν τον ρώτησα κορίτσι μου πως ήταν το ενδομήτριο.... Μέσα στην στεναχώρια μου δεν τον ρώτησα.....μακάρι να πάει καλά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Καλως ηρθες στην παρεα μας!!❤️❤️

Η διαρκεια της περιοδου σου ποση ειναι συνηθως;; το οτι κρατησε 6 μερες μου ακουγεται σαν κανονικη περιοδος...🤔

Προσπαθειτε καιρο με τον αντρα σου;

Δεν έχω σταθερό κύκλο,κάποιες φορές μπορεί 7 ημέρες άλλες 8 και κάποιες άλλες 6...και προσπαθώ να υπολογίσω στο περίπου πότε είναι οι γόνιμες ημέρες μου....δεν προσπαθούμε καιρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν τον ρώτησα κορίτσι μου πως ήταν το ενδομήτριο.... Μέσα στην στεναχώρια μου δεν τον ρώτησα.....μακάρι να πάει καλά.......

Μιμη μου ευχομαι να πανε ολα καλα την Τριτη!!! 🤞🤞❤️❤️❤️

Να ειναι καταλληλο το ενδομητριο και το ωαριο να εχει μεγαλωσει οσο χρειαζεται!!

Νομιζω πως η @babyblue94 εχει δικιο κ το ωαριο την τριτη θα ειναι γυρω στα 20 οποτε θα πανε ολα καλα!!!

Καταλαβαινω ποσο εχεις κουραστει μετα απ τοσους μηνες κ τοσα εμποδια αλλα η ψυχολογια ειναι το παν για να πανε ολα καλα... Ακομα κ στην εμβρυομεταφορα... Σε νιωθω λιγο πιεσμενη και ευθραυστη συναισθηματικα τις τελευταιες εβδομαδες. Μηπως να σκεφτειτε το ενδεχομενο να ξεκουραστειτε λιγο κ τον ιανουαριο με γεματες μπαταριες να προχωρησετε σε ετ;; Θα μου πεις ανυπομονεις να παρεις τα εμβρυακια σου...

δεν ξερω.. μεγαλη η αποφαση και ειναι δικη σας!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!🙏💕💕💕💕🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ασε μεγαλη πικρα αυτο με τις παταγγελιες απ εξω!!! Εγω κανω σαν μικρο παιδι να παραγγειλουμε σουβλακια!!!! Ειναι το αγαπημενο μου junk!!! 😍😍😍 Να σου πω την αληθεια, 1 φορα τη βδομαδα η το 10ημερο θα παρουμε!!!! 

Ε ελεος πια!!! Εχει ντοπαριστει με τοσες βιταμινες, τρωμε 2 φορες την εβδομαδα οσπρια κ τλχ μια φορα ψαρι... Μαλλον θα παρω κι εγω βιταμινες τον αλλο μηνα.. Ποση θυσια πια!!! 😅😅😅😅

Στο τελος δε θα συλλαβουμε απ τα νευρα κ τη στερηση!!!😝

Εγω με σουβλάκι δεν συγκινούμαι προτιμώ pizza & κρέπα, αλλα προς το παρόν αρκούμαι σε φακές και φασόλαδα🤣🤣🤣

Έχεις δίκιο για στέρηση😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν με αποθάρρυνε... Ίσα ίσα μου είπε να μην στεναχωριέμαι και να πάμε την τρίτη να δούμε πως προχωράει..αν προχωράει και θα δούμε τότε.    Είμαι πολύ πεσμένη ψυχολογικά ... Έχω στεναχωρηθεί.... Αισθάνομαι πως δεν θα καταφέρω να γίνω ποτέ μανούλα ... Αισθάνομαι ψυχική κούραση .... 😏 Αισθάνομαι πως δεν θα μεγαλώσει δεν ξέρω έχω αυτό το προαίσθημα ....

Κορίτσι μου σε καταλαβάινω πάρα πολύ γι ααπογοήτευση με τόσα εμπόδια αλλά νομίζω ότι στη δεδομένη στιγμή δεν υπάρχει λόγος, μπορεί και να έχει πάει καλά και θα το ξέρεις κι σύντομα, την Τρίτη. Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά γιατί ωορηξία επηρεάζεται πολύ και από άγχος. Μπορεί να μην είναι προαίσθημα αλλά άγχος/φόβος. Περιμένουμε νέα σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω με σουβλάκι δεν συγκινούμαι προτιμώ pizza & κρέπα, αλλα προς το παρόν αρκούμαι σε φακές και φασόλαδα🤣🤣🤣

Έχεις δίκιο για στέρηση😊

Κοιτα!!! Κρεπες κ πιτσα κανω στο σπιτι εγω!! Ο ασβεστης μας ειπε κομμενη η πιτσα κ του ειπα οτι φτιαχνω εγω τη ζυμη κ βαζω τα υλικα, οποτε μας την επετρεψε!! δεν τη στερουμαστε κ με τις ευλογιες του ανδρολογου!!!!! 💃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Είμαι νέο μέλος και θέλω πολύ να γίνω μανούλα! Ελπίζω σύντομα να έρθει σε όλες όσες το επιθυμούν ένα μωράκι κοντά τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοιτα!!! Κρεπες κ πιτσα κανω στο σπιτι εγω!! Ο ασβεστης μας ειπε κομμενη η πιτσα κ του ειπα οτι φτιαχνω εγω τη ζυμη κ βαζω τα υλικα, οποτε μας την επετρεψε!! δεν τη στερουμαστε κ με τις ευλογιες του ανδρολογου!!!!! 💃

Αααααα ε΄συ είσαι χρυσοχέρα Τόνια μου, εγώ γενικά μαγειρεύω αλλά μέχρι ενός σημείου, όταν έρχεται το Σάββατο βράδυ έρχεται η ώρα του ντελιβερά  😁 Να σε ρωτήσω σας κάτι παρεπιπτόντως σας είπε κάτι για σοκολάτα?😂 ( ξέρω ξέρω, είμαι σαν παιδάκι πρώτη δημοτικού 🤣🤣🤣) . 

Εκτός από αστεία έχουμε το εξης θέμα το οποίο ελπίζω να λυθεί : ο άνδρας μου πονάει ακόμη και ο ανδρολόγομας είπε στο τηλέφωνο ότι δεν είναι φυσιολογικό και θέλει να τον  ξαναδεί Αθήνα. Προς το παρόν θα πάμε σε ένα γιατρό εδώ να δούμε μήπως υπάρχει κάποια επιπλοκή... ελπίζω πως όχι🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αααααα ε΄συ είσαι χρυσοχέρα Τόνια μου, εγώ γενικά μαγειρεύω αλλά μέχρι ενός σημείου, όταν έρχεται το Σάββατο βράδυ έρχεται η ώρα του ντελιβερά  😁 Να σε ρωτήσω σας κάτι παρεπιπτόντως σας είπε κάτι για σοκολάτα?😂 ( ξέρω ξέρω, είμαι σαν παιδάκι πρώτη δημοτικού 🤣🤣🤣) . 

Εκτός από αστεία έχουμε το εξης θέμα το οποίο ελπίζω να λυθεί : ο άνδρας μου πονάει ακόμη και ο ανδρολόγομας είπε στο τηλέφωνο ότι δεν είναι φυσιολογικό και θέλει να τον  ξαναδεί Αθήνα. Προς το παρόν θα πάμε σε ένα γιατρό εδώ να δούμε μήπως υπάρχει κάποια επιπλοκή... ελπίζω πως όχι🙏🙏🙏

Εννοειται μαγειρευω αλλα κι εγω απολαμβανω την παραγγελια απο εξω η το να παμε εξω να φαμε!! Συνηθως μια φορα την εβδομαδα παμε εξω γ φαγητο..

Χρυσοχερα δεν θα το ελεγα!! 😂😂😂 Τωρα που εχει ελλειψη σε μαγγανιο ουτε σπανακορυζο δεν ξερω να φτιαχνω.. θα παει την τριτη λαικη να μου παρει σπανακι φρεσκο κ λοιπα ζαρζαβατικα να του φτιαξω!! Κι οτι βγει!!! 

Για τη σοκολατα δν μας ειπε τιποτα!!! Αλλα κ να ειπε, αυτος θα την κοψει!! Οχι εσυ!!! 😉😉😜😜😜😜

Αχ πολυ λυπαμαι που ποναει ο καημενος. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ συντομα να ειναι ολα καλα!! Εννοειται να μας πεις νεα σας!! Ποτε θα πατε στο γιατρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται μαγειρευω αλλα κι εγω απολαμβανω την παραγγελια απο εξω η το να παμε εξω να φαμε!! Συνηθως μια φορα την εβδομαδα παμε εξω γ φαγητο..

Χρυσοχερα δεν θα το ελεγα!! 😂😂😂 Τωρα που εχει ελλειψη σε μαγγανιο ουτε σπανακορυζο δεν ξερω να φτιαχνω.. θα παει την τριτη λαικη να μου παρει σπανακι φρεσκο κ λοιπα ζαρζαβατικα να του φτιαξω!! Κι οτι βγει!!! 

Για τη σοκολατα δν μας ειπε τιποτα!!! Αλλα κ να ειπε, αυτος θα την κοψει!! Οχι εσυ!!! 😉😉😜😜😜😜

Αχ πολυ λυπαμαι που ποναει ο καημενος. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ συντομα να ειναι ολα καλα!! Εννοειται να μας πεις νεα σας!! Ποτε θα πατε στο γιατρο;;

Σπανακορυζο φαγαμε σημερα, χθες φασολαδα🤣🤣 Κι εμενα το μαγγανιο του ηταν τελειως πεσμενο! 

Κι εγω προσπαθω να περιορισω γλυκα γενικα για λογους γενικοτερης υγειας (θεμα με βαρος δεν εχω ουτε ειχα ποτε)

Μακάρι κοριτσι μου να μην ειναι κατι, θα παρω αυριο το πρωι, και ελπιζω ν εχει ραντεβου την Τριτη! Γενικα υπαρχουν καποιες επιπλοκες που συμβαινουν σε αυτο το χειρουργειο (οπως φανταζεσαι τα ειχα διαβασει ολα εκ των προτερων, περιττο να πω οτι ο ανδρολογος χειρουργος οταν με γνωρισε, λογω ερωτησεων με ρωτησε εσεις ασχολειστε με ιατρικη? 🤣  Οχι του απηντησα αλλα με τοση χαλαροτητα ανδρα μου εγινα γιατρος!) Πραγματικά ελπιζω να μην ειμαστε τοσο γκαντεμηδες!!🙄 Προς το παρον παραμενω ψυχραιμη!!💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια καθόμουν και σκεφτόμουν γενικά πόσο καιρό προσπαθούμε. 

Βρήκα τρόπο να μην μας παίρνει όλες από κάτω. 

Αν σκεφτώ από πότε προσπαθώ εντατικά με γόνιμες και παρακολούθηση ωαρίου κτλ. Προσπαθώ από τον Γενάρη. 

Άρα αν είμαι απαισιόδοξη θα έλεγα ότι είναι ήδη 11 μήνες και θα απογοητευομουν. Αλλά επειδή τα γράφω γενικά Γιά να τα έχω για ιστορικό δείτε παρακάτω. Και γενικά εχω μάθει να το βλέπω μισογεμάτο το ποτήρι και όχι μισοαδειο. 

Γενάρη  δεν ξέρω αν είχα ωαριο

Φεβρουάριος. Προσπάθεια με ωάριο 

Μαρτιος δεν είχα ωαριο

Απριλιος δεν είχα ωαριο

Μαιος προσπαθεια ovitrelle

Ιούνιος. Δεν είχα ωαριο

Ιούλιος. Προσπάθεια ovitrelle

Αύγουστος  δεν είχα ωαριο

Σεπτεμβριος  προσπάθεια ovitrelle

Οκτώβριος  προφύλαξη (ενώ είχα ωάριο😟)

Νοέμβριος  προφύλαξη (ενώ είχα δύο ωάρια 😯)

 

Άρα το αποτέλεσμα δεν είναι 11 μήνες προσπάθειας , αλλά 4 μήνες είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Οι υπόλοιποι ή δεν θα είχα ωάριο ή θα είχαμε προφύλαξη 

Οπότε σκεφτείτε έτσι και κοίταξε και εσείς και θα δείτε ότι λίγες είναι τελικά οι ουσιαστικές προσπάθειες 🤗😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μιμη μου ευχομαι να πανε ολα καλα την Τριτη!!! 🤞🤞❤️❤️❤️

Να ειναι καταλληλο το ενδομητριο και το ωαριο να εχει μεγαλωσει οσο χρειαζεται!!

Νομιζω πως η @babyblue94 εχει δικιο κ το ωαριο την τριτη θα ειναι γυρω στα 20 οποτε θα πανε ολα καλα!!!

Καταλαβαινω ποσο εχεις κουραστει μετα απ τοσους μηνες κ τοσα εμποδια αλλα η ψυχολογια ειναι το παν για να πανε ολα καλα... Ακομα κ στην εμβρυομεταφορα... Σε νιωθω λιγο πιεσμενη και ευθραυστη συναισθηματικα τις τελευταιες εβδομαδες. Μηπως να σκεφτειτε το ενδεχομενο να ξεκουραστειτε λιγο κ τον ιανουαριο με γεματες μπαταριες να προχωρησετε σε ετ;; Θα μου πεις ανυπομονεις να παρεις τα εμβρυακια σου...

δεν ξερω.. μεγαλη η αποφαση και ειναι δικη σας!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!🙏💕💕💕💕🤰

Δεν έχω να ξεκουραστώ από κάτι..... Μόνο πίσω θα με πάει.... Ήδη δυσκολεύεται να με ρυθμίσει.... Αν τα αφήσω θα πάω κι άλλο πίσω.... Κ δεν αισθάνομαι πως θέλω να κάνω οααυση ίσα ίσα θέλω να προσχωρήσω.... Δεν έχω άλλη υπομονή θέλω να προχωρήσω σε εξωσωματική.... Δεν νομίζω να δείχνω πως θέλω να κάνω παύση αλλά δεν με παίρνει κιόλας.... Έχω σοβαρό θέμα με τις πολυκυστικες.... Δεν ρυθμίζεται το θέμα εύκολα δεν κάνω οωρηξια. Δεν μπορούμε να βρούμε τα κατάλληλα φάρμακα δοσολογιες κλπ οπότε οποιαδήποτε διακοπή μόνο κακό θα μου κάνει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...