Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μήπως είναι κάτι άλλο;;;☺️☺️

παντω εφαγα και ειμαι καλυτερα.. μονο πονο στην μεση εχω και ολο θελω τουαλετα.. απο βδομαδα θα δειξει αν ειναι κατι αλλο αλλιως τον επομενο μηνα.. εν τω μεταξυ αν ερθει θα κανω παλι τις ορμονικες εξετασεις και πρεπει να θυμηθω να ρωτησω την γιατρο μεχρι ποτε αν δεν μεινω εγκυος να παω να δουμε πως προχωραμε.. λογικα πρεπει να περασουν 6 προσπαθειες και ειμαι στην 3η τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσι μου ενα-ενα τα εχω περασει ολα αυτα τα συναισθηματα!! και ειναι λογικο να αγχωνεσαι!! εγω οταν πηγα για σαλπιγγογραφια, λεω εδω θα ειναι το θεμα τελικα... κι ομως κι εκει ολα καλα!!

στο τελος, κοιτιεσαι στον καθρεφτη και λες "ρε τ χαζη ειμαι που αγχωνομαι και μπλοκαρω τη συλληψη"!!!

γτ κι ο ενδοκρινολογος προχθες ειδε το σπερμοδιαγραμμα και μας ειπε οτι μπορει το ποσοστο κινητικοτητας να ειναι μικρο (7% σε προσθια κινηση) αλλα ο αντρας μου εχει 3 φορες πανω συνολικο αριθμο σπερματοζωαριων (113 εκ) οποτε και παλι ειμαστε καλα αφου το 7%*113εκ=8 εκ περιπου.

κανε κι εσυ τις εξετασεις σου και θα δεις οτι ολα ειναι μια χαρα και φυσιολογικοτατα!!!! 😉❤️❤️❤️

Χαχαχα να σου πω κάτι γελάω γιατί είσαι λογίστρια και φαίνεται ❤️❤️❤️❤️ Υπομονή που θα πάει ένα από όλα αυτά θα βγει νικητής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα να σου πω κάτι γελάω γιατί είσαι λογίστρια και φαίνεται ❤️❤️❤️❤️ Υπομονή που θα πάει ένα από όλα αυτά θα βγει νικητής 

χαχαχαχ!!! αστα να πανεεε!!!! κι ο αντρας μου αυτο μου λεει!!! 😇 τλχ εκεινος ειναι πιο χαλαρος και ισορροπουμε!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Όχι χαχαχχα σπούδασα βιολογία και έχω κάνει μεταπτυχιακό μοριακη βιολογία γενετική κτλ και ένα άλλο στα τρόφιμα… και οκ πας με βάση πιθανότητες δεν ξερεις ακριβώς πως θα είναι τα χαρακτηρίστηκα αλλά το κάνω χωρις να το θέλω 

Οι πολλές σπουδές γύρω από αυτά είναι καταστροφή! Κι εγώ κάνω τώρα ένα μεταπτυχιακό για την παθολογία της Κύησης και δε μπορώ να ηρεμήσω. Με στρεσαρει πάρα πολύ! Και όταν αποφάσισα να το κάνω κι έκανα τα χαρτιά μου σίγουρα είχε σχέση με το ποσό ήθελα να μείνω έγκυος και πόσο ενδιαφέρουσα μου φαίνεται η όλη διαδικασία. Να ξέρεις κάθε τι που μπορεί να πάει λάθος σε κάθε στάδιο είναι δύσκολο όμως. Και δεν είμαι και γιατρός, ενώ είναι στην ιατρική το μεταπτυχιακό και η συζήτηση των γιατρών μεταξύ τους για τα πιο τραγικά πράγματα είναι σοκαριστικη αν δεν είσαι εξοικειωμένος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

παντω εφαγα και ειμαι καλυτερα.. μονο πονο στην μεση εχω και ολο θελω τουαλετα.. απο βδομαδα θα δειξει αν ειναι κατι αλλο αλλιως τον επομενο μηνα.. εν τω μεταξυ αν ερθει θα κανω παλι τις ορμονικες εξετασεις και πρεπει να θυμηθω να ρωτησω την γιατρο μεχρι ποτε αν δεν μεινω εγκυος να παω να δουμε πως προχωραμε.. λογικα πρεπει να περασουν 6 προσπαθειες και ειμαι στην 3η τωρα

Άμα ήρθε μια φορά με τον ΝΥΝ σύζυγο θα ξανά έρθει απλά πρέπει να μην αγχωνόμαστε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Οι πολλές σπουδές γύρω από αυτά είναι καταστροφή! Κι εγώ κάνω τώρα ένα μεταπτυχιακό για την παθολογία της Κύησης και δε μπορώ να ηρεμήσω. Με στρεσαρει πάρα πολύ! Και όταν αποφάσισα να το κάνω κι έκανα τα χαρτιά μου σίγουρα είχε σχέση με το ποσό ήθελα να μείνω έγκυος και πόσο ενδιαφέρουσα μου φαίνεται η όλη διαδικασία. Να ξέρεις κάθε τι που μπορεί να πάει λάθος σε κάθε στάδιο είναι δύσκολο όμως. Και δεν είμαι και γιατρός, ενώ είναι στην ιατρική το μεταπτυχιακό και η συζήτηση των γιατρών μεταξύ τους για τα πιο τραγικά πράγματα είναι σοκαριστικη αν δεν είσαι εξοικειωμένος. 

Το ξέρω εχεις δίκιο ωρες ωρες λεω καλύτερα να μην ήξερα τίποτα! Έχω κάνει κ εγώ ένα μάθημα στις σπουδες εμβρυολογία και είχα παρακολουθήσει σεμινάρια γιατί είχα δουλέψει σε ένα εργαστήριο… στην ιατρική λένε όλα τα πιθανά σενάρια που τα πιθανά σενάρια κατι να μην πάει καλά ειναι πολύ περισσότερα από το να πάει καλά που ειναι το ένα σενάριο, αυτό ισχύει για τα πάντα όχι μόνο για την κύηση!! Γενικά όταν ασχολείσαι με αυτά πρέπει να είσαι κ λίγο αναίσθητος να μην σε αγγίζουν γιατί βλέπεις τόσα κ τόσα να συμβαίνουν και να ειναι και σοβαρά ταυτόχρονα! Για αυτό οι γιατροί ειναι πολλες φορες τόσο χαλαροί κ στα λένε με τρόπο ότι «ε και τι έγινε, μαμα θα γίνεις» ενώ για σένα να ειναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του κόσμου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άμα ήρθε μια φορά με τον ΝΥΝ σύζυγο θα ξανά έρθει απλά πρέπει να μην αγχωνόμαστε !!! 

ναι λογικα αυτο θα γινει και δεν τιθεται θεμα προβληματος του νυν ουτε λογικα δικο μου.. αλλα ατε να ηρεμησεις.. δεν βρισκω το κουμπι να το πατησω να μπω στην ζεν ρυθμιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου💗 ολη μέρα τρέξιμο με δουλειές και τώρα μπήκα τα φιλιά μου σε όλες🥰

Γεια σου κοριτσι μου!!! Με τις βιταμινες βρηκες ακρη; Τις παρηγγειλες αλλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Με τις βιταμινες βρηκες ακρη; Τις παρηγγειλες αλλου;

Ναι Τόνια μου!! Τις ξαναπήρα από αλλού και ελπίζω αυτή τη φορά να έρθουν οκ😁 Απ' το φαρμακείο μου ζήτησαν να το επιστρέψω πίσω για έλεγχο ποιότητας με δικό τους το κόστος αποστολή και θα μου κάνουν επιστροφή χρημάτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι Τόνια μου!! Τις ξαναπήρα από αλλού και ελπίζω αυτή τη φορά να έρθουν οκ😁 Απ' το φαρμακείο μου ζήτησαν να το επιστρέψω πίσω για έλεγχο ποιότητας με δικό τους το κόστος αποστολή και θα μου κάνουν επιστροφή χρημάτων.

Μια χαρα!!! Καλου κακου τσεκαρε κ τις επομενες!! 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Raf123 πως είσαι κορίτσι μου? 

@Antonia2 μου πότε θα πας για τις άλλες εξετάσεις εσύ?

Εγω κοριτσακι μου θα παω τη μεθεπομενη εβδομαδα για τις εξετασεις. Μου ειπε ο γιατρος οτι η εξεταση γινεται ιδανικα την πρωτη εβδομαδα του κυκλου οποτε θα παω εκει κοντα στην περιοδο. Αρχες δεκεμβρη περιμενω..

Να σε ρωτησω froufro μου, εσυ που λογικα εχεις κανει καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης, ποση ωρα θα μου παρει περιπου;; Κοντα στο 2ωρο;; Για να δω αν θα παρω αδεια η αν θαπαω πριν τη δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εγω κοριτσακι μου θα παω τη μεθεπομενη εβδομαδα για τις εξετασεις. Μου ειπε ο γιατρος οτι η εξεταση γινεται ιδανικα την πρωτη εβδομαδα του κυκλου οποτε θα παω εκει κοντα στην περιοδο. Αρχες δεκεμβρη περιμενω..

Να σε ρωτησω froufro μου, εσυ που λογικα εχεις κανει καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης, ποση ωρα θα μου παρει περιπου;; Κοντα στο 2ωρο;; Για να δω αν θα παρω αδεια η αν θαπαω πριν τη δουλεια..

Ναι, αν κάνεις την κλασική σου παίρνουν αίμα κ μετά άλλες 2 φορές ανά μια ώρα... αν σου έχουν γράψει την μεγάλη καμπύλη θα κάνουν 3 λήψεις μετά.... άρα τρεις ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι, αν κάνεις την κλασική σου παίρνουν αίμα κ μετά άλλες 2 φορές ανά μια ώρα... αν σου έχουν γράψει την μεγάλη καμπύλη θα κάνουν 3 λήψεις μετά.... άρα τρεις ώρες 

Ευχαριστω κοριτσι μου για τη βοηθεια!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ εμας είναι 80% η κινητικότητα και στις 8 ώρες πάει 75% αλλά είναι 13.4 στο μλ είχε 3 μλ όγκο 

εσείς αν δεν είχες κ εσυ το θέμα με την ωορρηξία θα μπορούσατε και φυσικά τι σας είπαν οι γιατροί μετά αφού ανέβηκε η κινητικότητα 

Αγάπη μου δεν μπορούσαμε φυσικά γιατί εμένα δεν πήγαινε καλά ο κύκλος μόνος του, κ σκέψου πως μου είχε τύχει να χαλάσει ο κύκλος ακόμη κ με τα χάπια της ωορρηξίας... Αλλά εμένα του φίλου μου η ποσότητα δεν είναι αρκετή...

Επίσης δεν ήμαστε σίγουροι πλέον πως έφτιαξε η κινητικότητα τελείως...

Όπως κ να χει όπως βλέπεις είμαστε κ πάμε για την προσπάθειά μας δυνατά ! ✌️

Το παλεύουμε κάθε μέρα, δύσκολος δρόμος.... Αλλά σημασία έχει πως όλα διορθώνονται κ όλα γίνονται... Αργά και σταθερά ... θέλει κουράγιο πολύ κ αισιοδοξία.

Εγώ πέφτω πολύ όταν μου συμβαίνει κάτι αλλά ευτυχώς βρίσκω δύναμη να συνεχίσω...

Τι άλλες εξετάσεις έχει κάνει ο σύντροφός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Αγάπη μου δεν μπορούσαμε φυσικά γιατί εμένα δεν πήγαινε καλά ο κύκλος μόνος του, κ σκέψου πως μου είχε τύχει να χαλάσει ο κύκλος ακόμη κ με τα χάπια της ωορρηξίας... Αλλά εμένα του φίλου μου η ποσότητα δεν είναι αρκετή...

Επίσης δεν ήμαστε σίγουροι πλέον πως έφτιαξε η κινητικότητα τελείως...

Όπως κ να χει όπως βλέπεις είμαστε κ πάμε για την προσπάθειά μας δυνατά ! ✌️

Το παλεύουμε κάθε μέρα, δύσκολος δρόμος.... Αλλά σημασία έχει πως όλα διορθώνονται κ όλα γίνονται... Αργά και σταθερά ... θέλει κουράγιο πολύ κ αισιοδοξία.

Εγώ πέφτω πολύ όταν μου συμβαίνει κάτι αλλά ευτυχώς βρίσκω δύναμη να συνεχίσω...

Τι άλλες εξετάσεις έχει κάνει ο σύντροφός σου;

Κορίτσια μου πάω να κοιμηθώ να σηκωθώ το πρωί να πάω Αθήνα στο γιατρό!

Θα πάω μόνη μου αύριο, δουλεύει ο σύντροφός μου θα φύγω 7 η ώρα από εδώ !

Ελπίζω να ακούσω κάτι καλό 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. καλό σκ.. τι κάνετε; 

 

Εγω μάλλον θα αδιαθετησω από σήμερα.. είχα λίγο ροζ στο σκούπισμα αν και συνήθως καφέ έχω .. όπως και να έχει πάμε για τον επόμενο μήνα απ ότι φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου πάω να κοιμηθώ να σηκωθώ το πρωί να πάω Αθήνα στο γιατρό!

Θα πάω μόνη μου αύριο, δουλεύει ο σύντροφός μου θα φύγω 7 η ώρα από εδώ !

Ελπίζω να ακούσω κάτι καλό 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Καλημερα κοριτσι μου, περιμενουμε νεα💗 Καλη σου ε💗πιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ήρθε κανονικά η κυρία..  αν και το ήξερα μου κακοφάνηκε αλλά οκ.. είπα εγω δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα..  σκέφτομαι να πάω να κάνω τις ορμονικές μόνο και μόνο γιατί μου τις έγραψε η γιατρός.. ότι και να βγει δεν θα ασχοληθώ.. κουράστηκα.. θα μου πείτε με 3ις προσπάθειες;  ναι .. δεν είμαι μικρή να έχω αντοχες και αφού δεν έρχεται τι να κάθομαι κάθε μήνα να σκάω κιολας.. εννοείται του νυν δεν θα του πω τπτ.. θα καταλάβει σιγά σιγά ότι δεν θα έρθει μωρο .. θα απολαύσω τα Χριστούγεννα.. θα αρχίσω νσ ασχολούμαι ξανά με τον γάμο και φτάνει να είμαι μέσα στο άγχος και τι ψάξιμο για συμπτώματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Τελικά ήρθε κανονικά η κυρία..  αν και το ήξερα μου κακοφάνηκε αλλά οκ.. είπα εγω δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα..  σκέφτομαι να πάω να κάνω τις ορμονικές μόνο και μόνο γιατί μου τις έγραψε η γιατρός.. ότι και να βγει δεν θα ασχοληθώ.. κουράστηκα.. θα μου πείτε με 3ις προσπάθειες;  ναι .. δεν είμαι μικρή να έχω αντοχες και αφού δεν έρχεται τι να κάθομαι κάθε μήνα να σκάω κιολας.. εννοείται του νυν δεν θα του πω τπτ.. θα καταλάβει σιγά σιγά ότι δεν θα έρθει μωρο .. θα απολαύσω τα Χριστούγεννα.. θα αρχίσω νσ ασχολούμαι ξανά με τον γάμο και φτάνει να είμαι μέσα στο άγχος και τι ψάξιμο για συμπτώματα.. 

Καλημέρα κορίτσι μου, λυπάμαι λογικό να σου κακοφανεί εννοείται... Σε καταβαίνω απόλυτα. Σίγουρα πρέπει  όπως και όλες μας ναι μεν να κάνεις τις εξετάσεις σου αλλά απ΄την αλλη να το βγάλεις κι εσύ απ' το μυαλό σου γιατι επιβαρυνεις τον εαυτο σου ψυχολογικα, το ξερω παρα πολυ καλα απο εαυτο μου. Εννοειται να απολάυσεις τα Χριστούγεννα , το ίδιο θα κάνω κι εγώ 💗 Ποτε παντρευεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες λέω στον ανδρα μου μα  ''πότε επιτέλους θα γίνω μάνα???'' Και μου λέει σταμάτα πια να κάνεις την Δήμητρα Παπαδοπούλου (δεν ξέρω αν έχετε δει το Σ'αγαπώ μ'αγαπάς)😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, λυπάμαι λογικό να σου κακοφανεί εννοείται... Σε καταβαίνω απόλυτα. Σίγουρα πρέπει  όπως και όλες μας ναι μεν να κάνεις τις εξετάσεις σου αλλά απ΄την αλλη να το βγάλεις κι εσύ απ' το μυαλό σου γιατι επιβαρυνεις τον εαυτο σου ψυχολογικα, το ξερω παρα πολυ καλα απο εαυτο μου. Εννοειται να απολάυσεις τα Χριστούγεννα , το ίδιο θα κάνω κι εγώ 💗 Ποτε παντρευεσαι?

Οκτωβρίου του 22.. είπαμε δεν θα αλλάξουμε την ημερομηνία και εμένα έγκυος θα βλέπαμε.. όπως φαίνεται δεν θα χρειαστεί.. απλά πρέπει να μιλήσω με την γιατρό ποτε να αρχίσουμε εξετάσεις αλλά αυτό σίγουρα μετά τα Χριστούγεννα.. για την ώρα δεν θέλω και λογικά είναι νωρίς..  ηταν η 3η προσπάθεια μετά την αποξεση .. στον 2ο μου είχα μείνει στην 4η μετά την αποβολή αλλά ειμουν 29 χρόνων και με τον πρώην.. τώρα είμαι 38.. δεν είναι το ίδιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...