Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Κ εμείς την πατήσαμε λίγο με το θέμα της ασφάλειας αυτήν την περίοδο.... θα πληρώσουμε κοντά 3.000 για την γέννα στο Μητέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Διάβασα τι έγραψες πιο πάνω…άρα πάλι ότι κ να κανεις θα το πληρώσεις από την τσέπη…αν δεν μπορείς και δεν σε βιάζει κάτι να την κανεις με τον καινούργιο χρόνο καλύτερα και να δώσετε ευκαιρία ως τον Απρίλη να πατε δλδ 2 μηνες μετά αφού σας είπε ο γιατρος ως τον Φεβρουαριο 

 

τι βιταμίνες είναι αυτες 150 ευρώ;;;;; 

μας προτεινε τις "androferti" οι οποιες κοστιζουν 80€ (έχει 60 φακελακια - 2 ανα ημέρα - οποτε ειναι για 1 μηνα) και τις "coQ10 300 mg olympian lab" 60κατι € (αυτες ειναι για 60 ημερες)..

οποτε λεμε να παραγγειλουμε τωρα την πρωτη φουρνια και τον αλλο μηνα θα ξαναπαρουμε τις androferti για το υπολοιπο 2μηνο που απομενει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κ εμείς την πατήσαμε λίγο με το θέμα της ασφάλειας αυτήν την περίοδο.... θα πληρώσουμε κοντά 3.000 για την γέννα στο Μητέρα 

ωχ γιατι κοριτσι μου;;;

τουλαχιστον θα παρετε μετα το επιδομα των 2000€, ετσι;;

αν επιτρεπεται, η γυναικολογος σου ποσα παιρνει για τη γεννα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ξερετε... εγω για καποιο λογο ψαχνω συνεχεια για συμπτωματα αυτο το μηνα!! μαλλον γτ προσπαθησαμε σε πολυ καλες ημερες και ωρες!!!! 😂😂

ολο και κατι νιωθω εκει κατω... ολο κατι πονακια... κατι σουβλιες!!! νιωθω ενα πρηξιμο καπως...

φυσικα και ειναι ολα του μυαλου μου!!!! πριν μια εβδομαδα ημουν στις γονιμες, ποτε να προλαβω να πρηστω;;;  😅😅😅  φαντασια μου πλανευτρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ωχ γιατι κοριτσι μου;;;

τουλαχιστον θα παρετε μετα το επιδομα των 2000€, ετσι;;

αν επιτρεπεται, η γυναικολογος σου ποσα παιρνει για τη γεννα;

Μείναμε χωρίς ΕΟΠΥΥ γιατί το πλοίο που ταξιδεύει ο άντρας μου είναι ξένη σημαία, άρα δεν ασφαλίζεται σε ελληνικό ταμείο.... υπάρχει η λύση να "αγοράσει" την ναυτική υπηρεσία του για να βάλουμε ασφάλεια, αλλά αυτό θα κοστίσει περισσότερο! Κάτι είναι όντως κ τα 2.000 που θα πάρουμε... Η γιατρός μαζί με την μαία παίρνουν 1.500 (Φυσικά αυτό είναι έξτρα από το μαιευτήριο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσι μου τι εξετάσεις σου εγραψε που λες ότι ήταν πολλές. ;

Κορίτσι μου, είμαι στην δουλειά.. το βράδυ που θα έχω χρόνο και τα παραπεμπτικα μπροστά μου θα στα πω όλα.. συγγνώμη αλλά τώρα δεν εχω και τα παραπεμπτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εδώ είμαστε βέβαια να ακούμε τα άγχη κ τις γκρίνιες από ολες μας! Ακόμα και αν νιώθουμε το ίδιο, δίνουμε δύναμη (κ τα ακούμε κ εμεις καταβαθος που τα λέμε)… έτσι ενθουσιώδη σε θέλω!!! Του είπες για τη προλακτινη; 

Ναι ναι είδε εξετάσεις και μου ξανά έδωσε να κάνω, δεν θεωρεί απαγορευτικη την τιμή σε αντίθεση με τον ενδοκρινολογο, εγώ παρόλα αυτά ακούω τον ενδοκρινολογο και συνεχίζω τα χάπια, ενημέρωσα τον εξωσωματιστη και μου είπε εντάξει, τον ενδιαφέρει άμεσα να ελέγξω αντίσταση στην ινσουλίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια να ξερετε... εγω για καποιο λογο ψαχνω συνεχεια για συμπτωματα αυτο το μηνα!! μαλλον γτ προσπαθησαμε σε πολυ καλες ημερες και ωρες!!!! 😂😂

ολο και κατι νιωθω εκει κατω... ολο κατι πονακια... κατι σουβλιες!!! νιωθω ενα πρηξιμο καπως...

φυσικα και ειναι ολα του μυαλου μου!!!! πριν μια εβδομαδα ημουν στις γονιμες, ποτε να προλαβω να πρηστω;;;  😅😅😅  φαντασια μου πλανευτρα!!!! 

οχι εγω παιρνω το πρωτο βραβειο στο ψαξιμο συμπτωματων.. ειμαι αδιαθετη και ακομα νοιωθω σαν να μια πολυ μικρη μπαλιτσα κατω αριστερα.. εσυ τουλαχιστων εισαι στις μερες που πιθανων να γινει η εμφυτευση.. εγω??????😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οχι εγω παιρνω το πρωτο βραβειο στο ψαξιμο συμπτωματων.. ειμαι αδιαθετη και ακομα νοιωθω σαν να μια πολυ μικρη μπαλιτσα κατω αριστερα.. εσυ τουλαχιστων εισαι στις μερες που πιθανων να γινει η εμφυτευση.. εγω??????😂😂😂

χαχααχαχχαχαχχα!!!! καλα εννοειται οτι και ακομα οταν ερχεται η περιοδος ακομα ελπιζω!!! λεω θα κοπει αυριο αποτομα και θα εχω μπερδευτει!!!!! 😆😆😆

αχ κοριτσια τι ανυπομονησια ειναι αυτη!!! ποτε θα ερθει η καθυστερηση;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μείναμε χωρίς ΕΟΠΥΥ γιατί το πλοίο που ταξιδεύει ο άντρας μου είναι ξένη σημαία, άρα δεν ασφαλίζεται σε ελληνικό ταμείο.... υπάρχει η λύση να "αγοράσει" την ναυτική υπηρεσία του για να βάλουμε ασφάλεια, αλλά αυτό θα κοστίσει περισσότερο! Κάτι είναι όντως κ τα 2.000 που θα πάρουμε... Η γιατρός μαζί με την μαία παίρνουν 1.500 (Φυσικά αυτό είναι έξτρα από το μαιευτήριο)

ευχομαι να πανε ολα καλα και ας δωσετε τωρα κατι παραπανω... 🙏🙏🙏

ειναι ρε γμτ που εχετε και τα ανοιγματα για τον επαγγελματικο χωρο που φτιαχνετε και εχουν πεσει ολα μαζι..

να ειστε γεροι κι ολα τα οικονομικα θα τα τακτοποιησετε!!!! 💪💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

χαχααχαχχαχαχχα!!!! καλα εννοειται οτι και ακομα οταν ερχεται η περιοδος ακομα ελπιζω!!! λεω θα κοπει αυριο αποτομα και θα εχω μπερδευτει!!!!! 😆😆😆

αχ κοριτσια τι ανυπομονησια ειναι αυτη!!! ποτε θα ερθει η καθυστερηση;;;;;;;;

αυτο ελπιζα και εγω αλλα αυτη ακαθεκτη... απο την αλλη καλυτερα γιατι θα κανω και τις ορμονικες μου εξετασεις για να δει η γιατρος (απο περιεργεια μου ειπε) ποσα χρονια θα ειμαι γονιμη ακομα και αφου εκανα και τον υπερηχο στηθους προλιπτικα λογο ηλικιας και το παπ τεστ τωρα μετα τα αποτελεσματα των ορμονικων θα ξερω ποσο τουρμπο ειμαι και πιστευω θα χαλαρωσω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ευχομαι να πανε ολα καλα και ας δωσετε τωρα κατι παραπανω... 🙏🙏🙏

ειναι ρε γμτ που εχετε και τα ανοιγματα για τον επαγγελματικο χωρο που φτιαχνετε και εχουν πεσει ολα μαζι..

να ειστε γεροι κι ολα τα οικονομικα θα τα τακτοποιησετε!!!! 💪💖💖

Ακριβώς στη σκέψη μου είσαι 🥰 

Δεν πειράζει τώρα προτεραιότητα έχει το μπεμπάκι μας να είναι καλά! Όλα θα γίνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

αυτο ελπιζα και εγω αλλα αυτη ακαθεκτη... απο την αλλη καλυτερα γιατι θα κανω και τις ορμονικες μου εξετασεις για να δει η γιατρος (απο περιεργεια μου ειπε) ποσα χρονια θα ειμαι γονιμη ακομα και αφου εκανα και τον υπερηχο στηθους προλιπτικα λογο ηλικιας και το παπ τεστ τωρα μετα τα αποτελεσματα των ορμονικων θα ξερω ποσο τουρμπο ειμαι και πιστευω θα χαλαρωσω κιολας

Κορίτσια σοβαρά?  Με εξετάσεις βλέπεις βλέπεις για πόσο περίπου θα είσαι γόνιμη? 🤯 που ζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια σοβαρά?  Με εξετάσεις βλέπεις βλέπεις για πόσο περίπου θα είσαι γόνιμη? 🤯 που ζω?

Μάλλον για την ΑΜΗ θα εννοει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια σοβαρά?  Με εξετάσεις βλέπεις βλέπεις για πόσο περίπου θα είσαι γόνιμη? 🤯 που ζω?

νομιζω η ΑΜΗ δειχνει αποθεματα ωαριων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Την ακούω συχνά σαν εξέταση αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι....

ειναι αιματολογικη και γινεται νομιζω οποιαδηποτε ημερα του κυκλου.. δεν γραφεται και τσιμπαει η τιμη της... νομιζω τη βλεπουν σε συνδυασμο με την FSH...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

αυτο ελπιζα και εγω αλλα αυτη ακαθεκτη... απο την αλλη καλυτερα γιατι θα κανω και τις ορμονικες μου εξετασεις για να δει η γιατρος (απο περιεργεια μου ειπε) ποσα χρονια θα ειμαι γονιμη ακομα και αφου εκανα και τον υπερηχο στηθους προλιπτικα λογο ηλικιας και το παπ τεστ τωρα μετα τα αποτελεσματα των ορμονικων θα ξερω ποσο τουρμπο ειμαι και πιστευω θα χαλαρωσω κιολας

κοριτσι μου η ψυχολογια ειναι το παν... οχι φσκ οτι το τηρω... ειμαι μονιμα στην τσιτα...

ευχομαι ολες οι εξετασεις σου να ειναι καλες και να σου φυγει η εννοια!!! 🤞🤞💖

κι εκει παρακατω θα ερθει και το μωρακι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι αιματολογικη και γινεται νομιζω οποιαδηποτε ημερα του κυκλου.. δεν γραφεται και τσιμπαει η τιμη της... νομιζω τη βλεπουν σε συνδυασμο με την FSH...

Άκου τώρα!!! 😆😆 η άσχετη..... πόσα μαθαίνω ρε κορίτσια μαζί σας!!! Τι σχολείο είστε εσείς!!!!! Κάποια στιγμή λόγω του ότι είχα πάρει κλομιφαίνη σε αρκετές φάσεις με είχε πιάσει και αυτό το άγχος.... τώρα που ξέρω ότι υπάρχει κ αυτή η εξέταση θα την έχω στον νου μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

νομιζω η ΑΜΗ δειχνει αποθεματα ωαριων....

δεν εχω ιδεα πως την λενε.. παντως μου την εγραψε η γιατρος μεσω του γεσυ (κατι σαν το εσυ το δικο σας αν δεν κανω λαθος)

σε ευχαριστω πολυ.. οντως οσο βγαινουν καθαρες οι εξετασεις ειμαι πιο ηρεμη.. εφυγε και το βαρος του γαμου.. θα προσπαθουμε για μωρο και ο γαμος οποτε γινει.. τελικα με πιεζε πολυ αυτο γιατι απο χτες που το αποφασισαμε νοιωθω πολυ πιο καλα ψυχολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Άκου τώρα!!! 😆😆 η άσχετη..... πόσα μαθαίνω ρε κορίτσια μαζί σας!!! Τι σχολείο είστε εσείς!!!!! Κάποια στιγμή λόγω του ότι είχα πάρει κλομιφαίνη σε αρκετές φάσεις με είχε πιάσει και αυτό το άγχος.... τώρα που ξέρω ότι υπάρχει κ αυτή η εξέταση θα την έχω στον νου μου!

γιατι εγω την ξερω νομιζεις? μου ειπε θα σου γραψω ορμονικες και να τις κανεις την 2 μεχρι 4η μερα του κυκλου απο περιεργεια.. οκ στρατιωτακι εγω.. οτι πει η γιατρος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μάλλον για την ΑΜΗ θα εννοει

δεν εχω ιδεα πως την λενε.. ετσι εξετασεις πρωτη φορα κανω στα 38 μου.. δυο γεννες εκανα και μια αποβολη με τον πρωην τετοιες εξετασεις δεν τις ειχα ακουσει καν.. ο γιατρος μου βεβαια ηταν (γιατι σταματησε τωρα) της παλιας σχολης.. τωρα που παω στην γιατρο μου λεω στον αυτοματο πιλοτο ειμουν με τον προηγουμενο γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι αιματολογικη και γινεται νομιζω οποιαδηποτε ημερα του κυκλου.. δεν γραφεται και τσιμπαει η τιμη της... νομιζω τη βλεπουν σε συνδυασμο με την FSH...

οταν λες τσιμπαει? δεν ηξερα να ρωτουσα την γιατρο ποσα θα παει το μαλλι.. μπορεις να μου πεις περιπου ποσα μην παω αυριο και του μεινω στα χερια του ανθρωπου στο χημειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

γιατι εγω την ξερω νομιζεις? μου ειπε θα σου γραψω ορμονικες και να τις κανεις την 2 μεχρι 4η μερα του κυκλου απο περιεργεια.. οκ στρατιωτακι εγω.. οτι πει η γιατρος 😂

😄😄 κ εγώ τα ίδια είμαι.... είναι εξετάσεις που μπορεί να τις έχω κάνει ήδη κ με ρωτάνε κ δεν ξέρω.... εγώ απλά τα πάω στη γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οταν λες τσιμπαει? δεν ηξερα να ρωτουσα την γιατρο ποσα θα παει το μαλλι.. μπορεις να μου πεις περιπου ποσα μην παω αυριο και του μεινω στα χερια του ανθρωπου στο χημειο

χαχαχαχχχα!! σου εγραψε σιγουρα την ΑΜΗ (αντιμυλλεριος ορμονη λεγεται);;

εδω οπου εχω ρωτησει έχει απο 30€ έως 60€.. μπορει βεβαια σε καποια κεντρα να εχει και λιγοτερο ή περισσοτερο... αναφερω την τιμη που ειπαν σ εμενα..

το σημαντικο ειναι να πας σε οσο πιο αξιοπιστο διαγνωστικο κεντρο γινεται.... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...