Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχύση επιτυχία


Recommended Posts

στις On 16/11/2021 at 8:14 ΜΜ, ο/η Mary.Ger είπε:

@babyblue94μπράβο για την υπέροχη κίνηση σου. Ότι κι αν περισσεύει από τη μια κοπέλα σίγουρα θα είναι χρήσιμο για κάποια άλλη.

Να σε ρωτήσω κάτι .. γιατί έπαιρνες χάπια από την αρχή του κύκλου? Δεν μεγαλώνε κάποιο ωάριο από μόνο του?

Έχω σύνδρομο πολυκυστικων. Αυτο σημαίνει ότι κάνω και ανοωρυκτικους κύκλους. Δηλαδή δεν παραγω κάθε μήνα ένα μεγάλο ωάριο Γιά να είναι γόνιμο. Με αυτά τα χάπια δίνεται η δυνατότητα να έχω ένα αυγό την φορά τουλάχιστον. Με  λήψη αυτών, παρακολούθηση στις γόνιμες μέρες με υπέρηχο, μόλις φτάσει σε επιθυμητό μέγεθος στο σπάει με ένεση και έρχεσαι σε επαφή με τον άντρα σου στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2021 at 7:43 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Έχω σύνδρομο πολυκυστικων. Αυτο σημαίνει ότι κάνω και ανοωρυκτικους κύκλους. Δηλαδή δεν παραγω κάθε μήνα ένα μεγάλο ωάριο Γιά να είναι γόνιμο. Με αυτά τα χάπια δίνεται η δυνατότητα να έχω ένα αυγό την φορά τουλάχιστον. Με  λήψη αυτών, παρακολούθηση στις γόνιμες μέρες με υπέρηχο, μόλις φτάσει σε επιθυμητό μέγεθος στο σπάει με ένεση και έρχεσαι σε επαφή με τον άντρα σου στο σπίτι. 

Ακριβώς ίδια περίπτωση κ εγώ. Με Πολυκυστικες κ χωρίς Ωορξηια. Ξεκίνησα κ εγώ αυτό το μήνα για πρώτη φορά τα femara κ έκανα 3 ωαρια. Αυριο θα δουμε ποσο έχουν μεγαλώσει για να κάνουμε την ένεση να σπάσουν κ να έρθουμε σε επαφή μπας κ τα καταφέρουμε . Κάναμε τον προηγουμένο μήνα κ μια σπερματεγχύση αποτυχημένη. Εσυ σε τι φάση είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2021 at 9:53 ΜΜ, ο/η Anny21 είπε:

Για εξωσωματική έχεις σκεφτεί? Ξέρω επίσης ότι η σπερματεγχύση θέλει επιμονή. Συνήθως με την πρώτη δυσκολα πετυχαίνεις εγκυμοσύνη. Κ σε έμενα η γιατρός μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε κ άλλες. Αλλά εγώ για την ώρα της είπα ότι δεν θέλω

Κοριτσι?? Πως είσαι? Σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anny21 είπε:

Ακριβώς ίδια περίπτωση κ εγώ. Με Πολυκυστικες κ χωρίς Ωορξηια. Ξεκίνησα κ εγώ αυτό το μήνα για πρώτη φορά τα femara κ έκανα 3 ωαρια. Αυριο θα δουμε ποσο έχουν μεγαλώσει για να κάνουμε την ένεση να σπάσουν κ να έρθουμε σε επαφή μπας κ τα καταφέρουμε . Κάναμε τον προηγουμένο μήνα κ μια σπερματεγχύση αποτυχημένη. Εσυ σε τι φάση είσαι? 

Εγώ έχω εδώ και 3 μήνες που για κάποιο λόγο κάνω μόνη μου ωάριο χωρίς να παίρνω κάτι. Έχει φτιάξει και ο κυκλος μου από μόνος του. Σχεδόν 28 μέρες είναι. Όλα αυτά το τελευταίο τρίμηνο. Απίστευτο 

Ωστόσο ετοιμαζόμασταν για σπερματεγχυση αλλά βρήκαμε μικρόβιο στο σπέρμα του άντρα μου. Πάλι καλά δεν του έχει χαλάσει το σπερμοδιαγραμμα αλλά το μικρόβιο πρέπει να φύγει. Πήρε αντιβίωση και δεν έφυγε και τώρα παίρνει πάλι Γιά να επιχειρήσουμε ξανά να φύγει. Μόλις καθαρίσει θα πάμε σε σπερματεγχυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έχω εδώ και 3 μήνες που για κάποιο λόγο κάνω μόνη μου ωάριο χωρίς να παίρνω κάτι. Έχει φτιάξει και ο κυκλος μου από μόνος του. Σχεδόν 28 μέρες είναι. Όλα αυτά το τελευταίο τρίμηνο. Απίστευτο 

Ωστόσο ετοιμαζόμασταν για σπερματεγχυση αλλά βρήκαμε μικρόβιο στο σπέρμα του άντρα μου. Πάλι καλά δεν του έχει χαλάσει το σπερμοδιαγραμμα αλλά το μικρόβιο πρέπει να φύγει. Πήρε αντιβίωση και δεν έφυγε και τώρα παίρνει πάλι Γιά να επιχειρήσουμε ξανά να φύγει. Μόλις καθαρίσει θα πάμε σε σπερματεγχυση

ΑΑ ωραία που εφτιαξε ο κύκλος σου!  Ευχομαι να είναι πετυχημενη η δική σου σπερματεγχύση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anny21 είπε:

ΑΑ ωραία που εφτιαξε ο κύκλος σου!  Ευχομαι να είναι πετυχημενη η δική σου σπερματεγχύση

Γενικά μου έχει πει ο γιατρός μου ότι στην Αγγλία υπολογίζει η επιτροπή ότι 3 σπερματεγχυσεις είναι ίσες με μια εξωσωματικη. Για αυτό δεν θα απογοητευτω αμέσως αν δεν πιάσει η πρώτη. Θα κάνω τρεις προσπάθειες μέχρι εκεί έχω βάλει όριο.την πρώτη με χάπια serpafar και τις άλλες δύο με ενέσεις για μεγαλύτερη διέγερση με την επιτροπή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Γενικά μου έχει πει ο γιατρός μου ότι στην Αγγλία υπολογίζει η επιτροπή ότι 3 σπερματεγχυσεις είναι ίσες με μια εξωσωματικη. Για αυτό δεν θα απογοητευτω αμέσως αν δεν πιάσει η πρώτη. Θα κάνω τρεις προσπάθειες μέχρι εκεί έχω βάλει όριο.την πρώτη με χάπια serpafar και τις άλλες δύο με ενέσεις για μεγαλύτερη διέγερση με την επιτροπή

Κ σε εμένα η γιατροί μου αυτό μου είπε. Μέχρι 3 ! Αλλά εγώ το αφήνω για λίγο, θα Προσπαθήσουμε με φυσιολογικη συλληψη κ το καλοκαίρι βλέπουμε μήπως κάνουμε άλλη μία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω και εγώ την εμπειρία μου,αν δεν έχεις καλό σπέρμα δεν αξίζει να χάνεις τον χρόνο σου με σπερματυγχυσεις,πας κατευθείαν σε εξωσωματική..αν πάλι έχεις ένα καλό σχετικά σπερμα τότε αξίζει να προσπαθήσεις και 2 και 3 σπερματυγχυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kotoula είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ την εμπειρία μου,αν δεν έχεις καλό σπέρμα δεν αξίζει να χάνεις τον χρόνο σου με σπερματυγχυσεις,πας κατευθείαν σε εξωσωματική..αν πάλι έχεις ένα καλό σχετικά σπερμα τότε αξίζει να προσπαθήσεις και 2 και 3 σπερματυγχυσεις.

Κ εμείς έχουμε πολυ καλο σπέρμα, κάναμε την πρώτη σπερματεγχύση τον Οκτώβριο κ απέτυχε. Αυτή την απογοήτευση μετά την αρνητική Χοριακη δεν ξέρω αν μπορώ να την περάσω πάλι. Από την άλλη κ εγώ πίστευω ότι αξίζει να κάνουμε άλλη μια έστω. Δεν ξέρω θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kotoula είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ την εμπειρία μου,αν δεν έχεις καλό σπέρμα δεν αξίζει να χάνεις τον χρόνο σου με σπερματυγχυσεις,πας κατευθείαν σε εξωσωματική..αν πάλι έχεις ένα καλό σχετικά σπερμα τότε αξίζει να προσπαθήσεις και 2 και 3 σπερματυγχυσεις.

Εσυ έχεις παιδακι?? Κ αν ναι με σπερματεγχύση τα κατάφερες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kotoula είπε:

Κορίτσια να σας πω και εγώ την εμπειρία μου,αν δεν έχεις καλό σπέρμα δεν αξίζει να χάνεις τον χρόνο σου με σπερματυγχυσεις,πας κατευθείαν σε εξωσωματική..αν πάλι έχεις ένα καλό σχετικά σπερμα τότε αξίζει να προσπαθήσεις και 2 και 3 σπερματυγχυσεις.

Ναι εμάς είναι πολύ καλό. Μόνο ένα μικρόβιο μας βρήκαν, το οποίο πάλι καλά δεν έχει πειράξει το σπέρμα. Αλλά και πάλι προσπαθούμε να το απομακρύνουμε με αντιβίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εμάς είναι πολύ καλό. Μόνο ένα μικρόβιο μας βρήκαν, το οποίο πάλι καλά δεν έχει πειράξει το σπέρμα. Αλλά και πάλι προσπαθούμε να το απομακρύνουμε με αντιβίωση. 

Όποτε θα κάνετε σπερματεγχύση?? Έχετε ξανακάνει η είναι η πρώτη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anny21 είπε:

Όποτε θα κάνετε σπερματεγχύση?? Έχετε ξανακάνει η είναι η πρώτη?? 

Όχι δεν έχουμε ξανά κάνει..θα είναι η πρώτη. Τον Γενάρη θα την κάνουμε την πρώτη μας. 💪🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι δεν έχουμε ξανά κάνει..θα είναι η πρώτη. Τον Γενάρη θα την κάνουμε την πρώτη μας. 💪🤗

Καλη επιτυχία Ευχομαι!! Ένα ζευγάρι που έκανε την ίδια μέρα με εμάς την πρώτη του σπερματεγχύση πετυχε! Γνωριστήκαμε στο γιατρό που περιμεναμε να έρθει η σειρά μας κ κρατήσαμε επαφή κ μας είπαν ότι σε εκείνους έπιασε κ είναι έγκυος η κοπέλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμε΄να χωρίς να έχω να σας πω πολλά!

εγω δεν αποφάσισα να κάνω σπερματε΄γχυση καθώς ο γιατρός είπε από την στιγμή που δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα ας συνεχίσουμε τις συχνές μας επαφές. Εγώ 37 και ο άντρας μου 47 και προσπαθούμε 1 χρόνο. Έχω αρκετό άγχος αλλά πως να μην έχεις καθώς σκέφτεσαι τι δρόμο έχει μπροστά σου και δεν ξέρεις που είναι το τέλος. Μακάρι καμία κοπέλα ή ζευγάρι να το ζει αυτό που περνάμε... εγω σκέφτομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική αλλα δεν εχω ψυχολογία..ελπίζω σύντομα να ανακάμψω ώστε να προχωρήσω να ρωτήσω για ον φάκελο της επιτροπής και γιατρό κλπ.

Καλό κουράγιο!!

ΥΓ μήπως ξέρετε καμια ανδρική βιταμίνη από προσωπική σας εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Καλησπέρα και από εμε΄να χωρίς να έχω να σας πω πολλά!

εγω δεν αποφάσισα να κάνω σπερματε΄γχυση καθώς ο γιατρός είπε από την στιγμή που δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα ας συνεχίσουμε τις συχνές μας επαφές. Εγώ 37 και ο άντρας μου 47 και προσπαθούμε 1 χρόνο. Έχω αρκετό άγχος αλλά πως να μην έχεις καθώς σκέφτεσαι τι δρόμο έχει μπροστά σου και δεν ξέρεις που είναι το τέλος. Μακάρι καμία κοπέλα ή ζευγάρι να το ζει αυτό που περνάμε... εγω σκέφτομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική αλλα δεν εχω ψυχολογία..ελπίζω σύντομα να ανακάμψω ώστε να προχωρήσω να ρωτήσω για ον φάκελο της επιτροπής και γιατρό κλπ.

Καλό κουράγιο!!

ΥΓ μήπως ξέρετε καμια ανδρική βιταμίνη από προσωπική σας εμπειρία? 

Εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα και άλλη γνώμη από γιατρό. 

Δεν μπορεί να σου και προσπάθησε μόνη σου αφού έχεις προσπαθήσει ήδη και θες να περάσεις σε κάτι πιο υποβοηθούμενο. Θα χάνεις χρόνο τσάμπα. Τουλάχιστον να κάνετε πρόκληση με παρακολούθηση. Αν όχι σπερματεγχυση. Και μετά να περάσεις σε εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...