Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δώστε τα φώτα σας κορίτσια


Kate1992

Recommended Posts

Εγώ πάντως με 9 μέρες καθυστέρηση το τεστ του φαρμακείου μου είχε δείξει άχνη θετική γραμμή, σκέψου σε εσένα που ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση. 

Καλύτερα να πας για χοριακη! Μη ταλαιπώρησαι με τα απλά τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... έκανα και σήμερα τεστ με τα πρωινά ουρά και βγήκε και αυτό αρνητικό....

Λέτε να τα κάνω νωρίς τ τεστ κ να απογοητευομαι τσάμπα?? 

Η χαίρομαι χωρίς λόγο και αιτία και δν είμαι  έγκυος?

Δεν το έχω ξανακάνει πότε αυτό με το αίμα.... 

αν περιμένεις 21/10 εγώ θεωρώ είναι νωρίς για τεστ γιατί κ εγώ έκανα 4-5-6 μέρες πριν την περίοδο κ ήταν αρνητικό 

Έκανα την μέρα που περιμενα θεωρητικά περίοδο γιατί δν είχα σταθερό κύκλο κ τότε βγήκε αχνό θετικό 

παιζει ρόλο αν έχεις σταθερό κύκλο γιατί μπορείς να υπολογίσεις την ωορρηξια κ την σύλληψη ενώ έτσι τώρα στο περίπου είναι πιο δύσκολο 

εγώ θα πήγαινα για χοριακη την ημέρα που περιμένεις περίπου περίοδο κ δν θα κάνα έκανα Τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

αν περιμένεις 21/10 εγώ θεωρώ είναι νωρίς για τεστ γιατί κ εγώ έκανα 4-5-6 μέρες πριν την περίοδο κ ήταν αρνητικό 

Έκανα την μέρα που περιμενα θεωρητικά περίοδο γιατί δν είχα σταθερό κύκλο κ τότε βγήκε αχνό θετικό 

παιζει ρόλο αν έχεις σταθερό κύκλο γιατί μπορείς να υπολογίσεις την ωορρηξια κ την σύλληψη ενώ έτσι τώρα στο περίπου είναι πιο δύσκολο 

εγώ θα πήγαινα για χοριακη την ημέρα που περιμένεις περίπου περίοδο κ δν θα κάνα έκανα Τεστ 

Ο κύκλος μου είναι σχετικά μεγάλος...32 με 35 ημερών.... αυτόν τον μήνα είπα να δοκιμάσω τ τεστ ωορρηξιας ,και την ημέρα λοιπόν π είχα πόνο δεξιά έκανα κ τ τεστ και βγήκε χαμογελάκι... μετά από 3 μέρες επανέλαβα τεστ και δν βγήκε χαμογελάκι... γ αυτό είμαι σίγουρη περί ωορρηξιας.... τώρα για σύλληψη κλπ δν μπορώ ν ξερω.. θεώρησα πως το αίμα π είδα τη 10η μέρα από την πιθανή ωορρηξια ότι ήταν εμφυτευση....τώρα δν έχω τίποτα άλλο παρά στο σκούπισμα μόνο ελάχιστα καφέ...

Επίσης ν πω πως κάποιες φορές έχει τύχει και μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο να έχω καφέ υγρά.... όμως τώρα παρατηρώ πως ακόμα και τα καφέ π έχω είναι διαφορετικά και όχι προεδρεία περιόδου.... 

Τι να πω δεν ξέρω...εσύ με 2 αρνητικά τεστ τι πιθανότητες δίνεις να είμαι έγκυος??

Συγνώμη για το σεντόνι και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Kate1992 όταν έμεινα έγκυος είχα καφέ για τρεις μέρες και ξεκίνησαν την μέρα που ήταν να μου έρθει περίοδος κανονικά.

Όπως λες κι εσύ σε προηγούμενες περιόδους είχα ενδιάμεσα καφέ και αποδείχθηκε ότι είχε έναν μικρό πολύποδα που το προκαλούσε αυτό. Οπότε θα σου έλεγα μήπως να μιλούσες με γυναικολόγο γιατί σε περίπτωση πολύποδα υπάρχει πιθανότητα να δυσκολεύει και την σύλληψη. 

Αν πάλι έχεις πάει πρόσφατα και δεν φαινόταν τίποτα είναι καλό αυτό!!! 

όσο για την δουλειά εγώ τον πρώτο ενάμιση μήνα μέχρι να το καταλάβω δηλαδή δούλευα 7/7 8-10 ώρες την μέρα όλες τις ώρες όρθια και τις περισσότερες μερες  σήκωνα και πολλά βάρη. Νομίζω τον πρώτο μήνα και κάτι ότι δεν γίνεται κάτι κακό γιατί σκέψου οι περισσότερες γυναίκες το καταλαβαίνουμε πολύ πιο μετά... Δεν είναι και το καλύτερο βέβαια αλλά μπορείς να ενημερώσεις ότι υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Ή μπορεί ο γιατρός σου να σου γράψει μια αναρρωτική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέρα @Kate1992 όταν έμεινα έγκυος είχα καφέ για τρεις μέρες και ξεκίνησαν την μέρα που ήταν να μου έρθει περίοδος κανονικά.

Όπως λες κι εσύ σε προηγούμενες περιόδους είχα ενδιάμεσα καφέ και αποδείχθηκε ότι είχε έναν μικρό πολύποδα που το προκαλούσε αυτό. Οπότε θα σου έλεγα μήπως να μιλούσες με γυναικολόγο γιατί σε περίπτωση πολύποδα υπάρχει πιθανότητα να δυσκολεύει και την σύλληψη. 

Αν πάλι έχεις πάει πρόσφατα και δεν φαινόταν τίποτα είναι καλό αυτό!!! 

όσο για την δουλειά εγώ τον πρώτο ενάμιση μήνα μέχρι να το καταλάβω δηλαδή δούλευα 7/7 8-10 ώρες την μέρα όλες τις ώρες όρθια και τις περισσότερες μερες  σήκωνα και πολλά βάρη. Νομίζω τον πρώτο μήνα και κάτι ότι δεν γίνεται κάτι κακό γιατί σκέψου οι περισσότερες γυναίκες το καταλαβαίνουμε πολύ πιο μετά... Δεν είναι και το καλύτερο βέβαια αλλά μπορείς να ενημερώσεις ότι υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης. Ή μπορεί ο γιατρός σου να σου γράψει μια αναρρωτική... 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου γ την απάντηση.... είχα πάει πρόσφατα στο γιατρό καθαρή με βρήκε....

Όσο γ την δουλειά ή αλήθεια είναι δν μ φεύγει από το μυαλό..... κ ο γιατρός τι αναρρωτική ν μ γράψει αν δν είμαι ακόμα έγκυος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Ο κύκλος μου είναι σχετικά μεγάλος...32 με 35 ημερών.... αυτόν τον μήνα είπα να δοκιμάσω τ τεστ ωορρηξιας ,και την ημέρα λοιπόν π είχα πόνο δεξιά έκανα κ τ τεστ και βγήκε χαμογελάκι... μετά από 3 μέρες επανέλαβα τεστ και δν βγήκε χαμογελάκι... γ αυτό είμαι σίγουρη περί ωορρηξιας.... τώρα για σύλληψη κλπ δν μπορώ ν ξερω.. θεώρησα πως το αίμα π είδα τη 10η μέρα από την πιθανή ωορρηξια ότι ήταν εμφυτευση....τώρα δν έχω τίποτα άλλο παρά στο σκούπισμα μόνο ελάχιστα καφέ...

Επίσης ν πω πως κάποιες φορές έχει τύχει και μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο να έχω καφέ υγρά.... όμως τώρα παρατηρώ πως ακόμα και τα καφέ π έχω είναι διαφορετικά και όχι προεδρεία περιόδου.... 

Τι να πω δεν ξέρω...εσύ με 2 αρνητικά τεστ τι πιθανότητες δίνεις να είμαι έγκυος??

Συγνώμη για το σεντόνι και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 🥰🥰

Αν έστω η ωορρηξια σου ήταν αυτήν τγν μέρα που βγήκε το χαμογελάκι σημαίνει οτι από εκεί κ πέρα στις 14 μέρες είναι να σου έρθει περίοδος (η έστω ότι μπορείς να δεις ότι είσαι έγκυος με μια μεγαλύτερη σιγουριά)

έχεις ξεπεράσει αυτές τις 14 μέρες ; Η στις 21 συμπληρώνεις 14 μέρες ;  

αν πλησιάζεις στην μέρα αναμενόμενης περιόδου μην κανεις τεστ καλύτερα πήγαινε για χοριακη κρίμα να τραβάς αυτό το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...