Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποξεση και αύξηση χοριακής


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ρε κορίτσι μου δεν το πιστεύω!!!! Τι να πω.... Να έφυγε γιατί ήταν "γραμμένο" να φύγει να το δεχτώ.... αλλά αυτό που σου έκαναν είναι ασυγχώρητο! Δεν υπάρχει... αυτό δεν είναι λάθος είναι έγκλημα! Λυπάμαι πάρα πολύ κοπέλα μου 😥

Δεν ξερω πως να το διαχειριστώ... νιώθω περίεργα που δεν κλαιω. 

Πάντα θα είναι έχω μέσα μου ένα γιατί μου το καναν αυτό..  και γιατί δε με άφησαν με την πρώτη πτώση της χοριακης δεν με άφησαν να δούμε τι γίνεται...από εκεί ξεκινάει το κακό... 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ. 

Θα γίνει πλέον το σλόγκαν μου 😭 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

@Παρασκευαιδου να γιατί το ενδομήτριο ήταν 8 επομένως. Υπήρχε κύηση όχι επειδή θα έκανες ωορρηξία που σου έλεγαν οι γιατροί! Μα καλά πάμε καλά ?? Τόσο τραγικοί ? Δεν πέρασε καν από το μυαλό τους ότι μπορεί να υπήρχε δεύτερο έμβρυο ? Από τη στιγμή που μετέφερες δύο έμβρυα κι όλας ??! Πόσο επικίνδυνοι είναι μερικοί !!! 

Ακριβώς ευακιιιιιιιι μου.  

Δεν ξερω από που να πιαστώ αυτή την στιγμή. 

Θέλω τον χρόνο μου να συνέλθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν ξερω πως να το διαχειριστώ... νιώθω περίεργα που δεν κλαιω. 

Πάντα θα είναι έχω μέσα μου ένα γιατί μου το καναν αυτό..  και γιατί δε με άφησαν με την πρώτη πτώση της χοριακης δεν με άφησαν να δούμε τι γίνεται...από εκεί ξεκινάει το κακό... 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ. 

Θα γίνει πλέον το σλόγκαν μου 😭 

Αχ βρε κορίτσι μου έχω πάθει τέτοιο σοκ με αυτό που σου συνέβει, δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι από πριν.... πως είσαι τώρα, πονάς ακόμα? Τι θα γίνει από εδώ κ πέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου έχω πάθει τέτοιο σοκ με αυτό που σου συνέβει, δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι από πριν.... πως είσαι τώρα, πονάς ακόμα? Τι θα γίνει από εδώ κ πέρα? 

Από εδώ και πέρα περιμένω να δούμε να πεφτει η χοριακη.  

Ποτε μου δεν πίστευα ότι έχω τόση ηρεμία μέσα μου. Αν με ρωτήσετε δεν ξέρω γιατί βάζω τη λογική πάνω και δεν τους έχω κάνει λαμπίκο εκεί μέσα. Θα κινηθώ νομικά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Από εδώ και πέρα περιμένω να δούμε να πεφτει η χοριακη.  

Ποτε μου δεν πίστευα ότι έχω τόση ηρεμία μέσα μου. Αν με ρωτήσετε δεν ξέρω γιατί βάζω τη λογική πάνω και δεν τους έχω κάνει λαμπίκο εκεί μέσα. Θα κινηθώ νομικά.  

Προέχει να γίνεις καλά και να γυρίσεις σιδερένια σπίτι σου... Όλα τα άλλα θα τα βρείτε ♥️ 

Μια πέφτουμε δύο σηκωνόμαστε 🌟🌟 όλα θα γίνουν να είσαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Από εδώ και πέρα περιμένω να δούμε να πεφτει η χοριακη.  

Ποτε μου δεν πίστευα ότι έχω τόση ηρεμία μέσα μου. Αν με ρωτήσετε δεν ξέρω γιατί βάζω τη λογική πάνω και δεν τους έχω κάνει λαμπίκο εκεί μέσα. Θα κινηθώ νομικά.  

Κ πολύ καλά θα κάνεις!! Απίστευτο αυτό που σου έκαναν.  Λυπάμαι πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

κάποιοι γιατροί κάνουν λάθη..... @Eva29 @Διόνη

Τα νέα μου είναι ότι ήμουν σε δίδυμα έγκυος... τότε έχασα το ένα, δεν μου καναν σωστή αποξεση... και σήμερα 14 μέρες μετά χάνω και το δεύτερο!!! Το οποίο είμαι σίγουρη το εχασα λόγο όλων αυτων 

Άρχισε να πέφτει η χοριακη και να έχω πονους και έντονο αίμα. Αποβαλω τώρα το δεύτερο 😭😭😭😭 αυτόματη αποβολή έχω τώρα και έχω πεθάνει στους πόνους 😭😭😭

Ρε αγάπη μου δεν υπάρχουν λόγια.. πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ.. δεν το πιστεύω πως σου το κάνανε αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευαιδάκι Λυπάμαι τοσοοοοοοοοοοοοοοο πολύ!!

Δεν θα σου πω είσαι δυνατή γιατί και μόνο που κάνεις εξωσωματική ΕΙΣΑΙ.

Δεν θα σου πω ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται γιατί ξέρω πολύ καλά ότι δεν δίνει παρηγοριά αυτό και γιατί εδώ μιλάμε για εγκληματική αμέλεια.

Θα σου πω να κλάψεις ,να ξεσπάσεις ,να θρηνήσεις τα μωρά σου και να ξανασηκωθείς στα πόδια σου για το παιδάκι σου το πρώτο και για τον άντρα σου , για την όμορφη οικογένειά σας και για το επόμενο μωρό σου γιατί θα έρθει κορίτσι μου σύντομα.

Ξέρω από λάθη γιατρών, δυστυχώς και καταλαβαίνω και τον πονο και την οργή.

Μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη που δεν απαντάω..  

Θα το κάνω σύντομα, νιωθω ταλαιπωρημενη , σαν ένας σακος που περιφέρεται στο σπίτι:-( 

Το μόνο που θα σας πω ότι χθες μίλησα με τον Έλληνα γιατρο όταν θελαν πάλι να με βάλουν χειρουργείο! Αυτός μου άνοιξε τα μάτια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια συγνώμη που δεν απαντάω..  

Θα το κάνω σύντομα, νιωθω ταλαιπωρημενη , σαν ένας σακος που περιφέρεται στο σπίτι:-( 

Το μόνο που θα σας πω ότι χθες μίλησα με τον Έλληνα γιατρο όταν θελαν πάλι να με βάλουν χειρουργείο! Αυτός μου άνοιξε τα μάτια. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Πώς είσαι? Εύχομαι να είσαι καλύτερα (σωματικά τουλάχιστον) όποτε έχεις χρόνο κ θέλεις πες μας τι έγινε κ τι σου είπε κ ο Έλληνας γιατρός..... Σε έχω στο μυαλό μου από την ώρα που διάβασα την εξέλιξη της κατάστασης 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια συγνώμη που δεν απαντάω..  

Θα το κάνω σύντομα, νιωθω ταλαιπωρημενη , σαν ένας σακος που περιφέρεται στο σπίτι:-( 

Το μόνο που θα σας πω ότι χθες μίλησα με τον Έλληνα γιατρο όταν θελαν πάλι να με βάλουν χειρουργείο! Αυτός μου άνοιξε τα μάτια. 

Κορίτσι μου έχω πάθει σοκ....με αυτό που πέρασες!!!!! Το λυπάμαι είναι το λιγότερο που έχω να πω....... δείξε δύναμη όπως κάνεις πάντα και είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα είσαι εγκυουλα ίσως και χωρίς εξωσωματική αυτή την φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πήρα και τα αποτελέσματα απ το δεύτερο εργαστήριο.  Που ήταν 600 χθες πήγε 398 . Και εκεί κατεβαίνει.  

Ευελπιστώ να μηδενιστεί σύντομα.  Δεν αντέχω άλλο.  Πόσο αρωματοθεραπεια να κάνω. 

 

Screenshot_20211012-091856_Gallery.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μόλις πήρα και τα αποτελέσματα απ το δεύτερο εργαστήριο.  Που ήταν 600 χθες πήγε 398 . Και εκεί κατεβαίνει.  

Ευελπιστώ να μηδενιστεί σύντομα.  Δεν αντέχω άλλο.  Πόσο αρωματοθεραπεια να κάνω. 

 

Screenshot_20211012-091856_Gallery.jpg

Μπορεί να ήθελε λίγο χρόνο να πέσει η χοριακή εφόσον κατεβαίνει Μην ανησυχείς. Καλά έκανες και δεν ξανά μπήκες χειρουργείο είναι αδιανόητο να έχει γίνει λαπαροσκόπηση και απόξεση και να μην είδαν κάτι. Επίσης σε αντίστοιχη περίπτωση με τη δική σου εμένα δεν με έβαλαν καν για απόξεση και λαπαροσκόπηση αλλά μου έκαναν μεθοτρεξάτη και η χοριακή άρχισε να πέφτει και ξεμπερδεψα. Εμένα η χοριακή άρχισε να ανεβαίνει αλλά πολύ λίγο αίμα ποτάμι για μέρες και έμβρυο πουθενά. έτσι υποπτευθηκαν εξωμήτριο. Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου εγώ αυτό το έζησα για 40 μέρες! 13 χοριακές έκανα... άγχος κλάματα αλλά τελικά τελείωσε και όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

κάποιοι γιατροί κάνουν λάθη..... @Eva29 @Διόνη

Τα νέα μου είναι ότι ήμουν σε δίδυμα έγκυος... τότε έχασα το ένα, δεν μου καναν σωστή αποξεση... και σήμερα 14 μέρες μετά χάνω και το δεύτερο!!! Το οποίο είμαι σίγουρη το εχασα λόγο όλων αυτων 

Άρχισε να πέφτει η χοριακη και να έχω πονους και έντονο αίμα. Αποβαλω τώρα το δεύτερο 😭😭😭😭 αυτόματη αποβολή έχω τώρα και έχω πεθάνει στους πόνους 😭😭😭

Παρασκευαιδου μου.. Διαβάζοντας το ιστορικό σου βλέπω το εξής, ας τα πάρουμε από την αρχή:

1)Εμβρυομεταφορά 3 Σεπτεμβρίου:  με έμβρυα 2 ημερών (τα οποία έχουν ίδιες πιθανότητες εμφύτευσης με τα 3ης ημε΄ρας δεν είναι κάτι περίεργο τα 2ης ημε΄ρας όπως νομίζεις)

2) Χοριακή που ως τις 25 Σεπτεμβρίου ανέβαινε και έφτασε  μέχρι 1140, οριακά να δεις σάκο με 1140..
ΑΛΛΑ

3) στις  27 Σεπτεμβρίου έπεσε στο 400.....
και μετά απόξεση και λαπαροσκόπηση 


Είναι φύση αδύνατο να υπήρχε βιώσιμη κύηση έστω και στο ένα από τα δύο και να έπεσε τόσο η χοριακή μόνη της από την μία μέρα στην άλλη.. Και το ένα να είχε αποβληθεί/απορροφηθεί δεν θα έπεφτε τόσο η χοριακή το πολύ πολύ να έμενε στάσιμη..

Νομίζω πως είχες μια βιοχημική κύηση, έγινε εμφύτευση, ανέβαινε η χοριακή, και σιγά σιγά άρχισες να αποβάλεις, δεν σε καθάρισαν μάλλον καλά στην απόξεση, (η απόξεση είναι μια τυφλή μέθοδος, πολλές φορές προκειμένου να μην τραυματίσουν την περιοχή και υπάρχει κίνδυνος συμφύσεων μετά, δεν καθαρίζουν καλά, έχει συμβεί σε φ΄ίλη μου)  οπότε δεν σε καθα΄ρισαν καλά και εμειναν στοιχεία τροφοβλάστης τα οποία κάνουν την χοριακή να ανεβαίνει σιγα σιγά χωρίς να υπάρχει κύημα φυσικά...

 Δεν μπορεί κανείς να ξέρει σε τόσο μικρή κύηση χωρίς ξεκάθαρη υπερηχογραφική εικόνα, με τόσο μικρή χοριακη αν ήταν δίδυμη ή όχι. Μόνο ο υπέρηχος δείχνει τη δίδυμη ή βιώσιμη κύηση, τίποτα άλλο..
Με χοριακή ως 1140 που έπεσε στο 400 δεν ήταν βιώ΄σιμη κύηση και νομίζω πως κακώς κάθεσαι και στεναχωριέσαι με σκέψεις τέτοιες.. ΄΄Λογικά σε οδήγησαν σε απόξεση οι γιατροί..

Αυτό που θα έκανα εγώ μόλις μάζευα τα κομμάτια μου, γιατί όσο να ναι δεν είναι εύκολη η όλη διαχείριση, είναι να ψάξω τους παράγοντες που οδηγούν στην αποβολή, είχες και άλλες νομίζω?
Κάποιες εξετάσεις, ίσως να κάνει ο σύζυγος κατάτμηση dna στο σπέρμα.. κτλ.. ίσως εσύ κάποιες εξετάσεις.. 
Με αυτά να ασχοληθείς... 

Καλή επιτυχία στον αγώνα της εξωσωματικής

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Παρασκευαιδου μου.. Διαβάζοντας το ιστορικό σου βλέπω το εξής, ας τα πάρουμε από την αρχή:

1)Εμβρυομεταφορά 3 Σεπτεμβρίου:  με έμβρυα 2 ημερών (τα οποία έχουν ίδιες πιθανότητες εμφύτευσης με τα 3ης ημε΄ρας δεν είναι κάτι περίεργο τα 2ης ημε΄ρας όπως νομίζεις)

2) Χοριακή που ως τις 25 Σεπτεμβρίου ανέβαινε και έφτασε  μέχρι 1140, οριακά να δεις σάκο με 1140..
ΑΛΛΑ

3) στις  27 Σεπτεμβρίου έπεσε στο 400.....
και μετά απόξεση και λαπαροσκόπηση 


Είναι φύση αδύνατο να υπήρχε βιώσιμη κύηση έστω και στο ένα από τα δύο και να έπεσε τόσο η χοριακή μόνη της από την μία μέρα στην άλλη.. Και το ένα να είχε αποβληθεί/απορροφηθεί δεν θα έπεφτε τόσο η χοριακή το πολύ πολύ να έμενε στάσιμη..

Νομίζω πως είχες μια βιοχημική κύηση, έγινε εμφύτευση, ανέβαινε η χοριακή, και σιγά σιγά άρχισες να αποβάλεις, δεν σε καθάρισαν μάλλον καλά στην απόξεση, (η απόξεση είναι μια τυφλή μέθοδος, πολλές φορές προκειμένου να μην τραυματίσουν την περιοχή και υπάρχει κίνδυνος συμφύσεων μετά, δεν καθαρίζουν καλά, έχει συμβεί σε φ΄ίλη μου)  οπότε δεν σε καθα΄ρισαν καλά και εμειναν στοιχεία τροφοβλάστης τα οποία κάνουν την χοριακή να ανεβαίνει σιγα σιγά χωρίς να υπάρχει κύημα φυσικά...

 Δεν μπορεί κανείς να ξέρει σε τόσο μικρή κύηση χωρίς ξεκάθαρη υπερηχογραφική εικόνα, με τόσο μικρή χοριακη αν ήταν δίδυμη ή όχι. Μόνο ο υπέρηχος δείχνει τη δίδυμη ή βιώσιμη κύηση, τίποτα άλλο..
Με χοριακή ως 1140 που έπεσε στο 400 δεν ήταν βιώ΄σιμη κύηση και νομίζω πως κακώς κάθεσαι και στεναχωριέσαι με σκέψεις τέτοιες.. ΄΄Λογικά σε οδήγησαν σε απόξεση οι γιατροί..

Αυτό που θα έκανα εγώ μόλις μάζευα τα κομμάτια μου, γιατί όσο να ναι δεν είναι εύκολη η όλη διαχείριση, είναι να ψάξω τους παράγοντες που οδηγούν στην αποβολή, είχες και άλλες νομίζω?
Κάποιες εξετάσεις, ίσως να κάνει ο σύζυγος κατάτμηση dna στο σπέρμα.. κτλ.. ίσως εσύ κάποιες εξετάσεις.. 
Με αυτά να ασχοληθείς... 

Καλή επιτυχία στον αγώνα της εξωσωματικής

 

 

 

Θα συμφωνήσω κ εγώ μαζί σου!!!!! Ειδικά κ από την στιγμή που έγινε λαπαροσκοπική! 

Παρασκευαιδου..... Γλυκό μας κορίτσι ότι κα να σου πούμε εμείς είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς.... Τον ξέρω τον πόσο της αποβολής.... Προσπάθησε να μαζέψεις τα κομμάτια σου πρώτα από όλα για σένα και μετά για τους άλλους!!!!! Σου εύχομαι Γρήγορα να επανέλθεις και σωματικά και ψυχικά!!!!!!! 🌹🥰🌹🥰🌹🥰🌹🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Παρασκευαιδου μου.. Διαβάζοντας το ιστορικό σου βλέπω το εξής, ας τα πάρουμε από την αρχή:

1)Εμβρυομεταφορά 3 Σεπτεμβρίου:  με έμβρυα 2 ημερών (τα οποία έχουν ίδιες πιθανότητες εμφύτευσης με τα 3ης ημε΄ρας δεν είναι κάτι περίεργο τα 2ης ημε΄ρας όπως νομίζεις)

2) Χοριακή που ως τις 25 Σεπτεμβρίου ανέβαινε και έφτασε  μέχρι 1140, οριακά να δεις σάκο με 1140..
ΑΛΛΑ

3) στις  27 Σεπτεμβρίου έπεσε στο 400.....
και μετά απόξεση και λαπαροσκόπηση 


Είναι φύση αδύνατο να υπήρχε βιώσιμη κύηση έστω και στο ένα από τα δύο και να έπεσε τόσο η χοριακή μόνη της από την μία μέρα στην άλλη.. Και το ένα να είχε αποβληθεί/απορροφηθεί δεν θα έπεφτε τόσο η χοριακή το πολύ πολύ να έμενε στάσιμη..

Νομίζω πως είχες μια βιοχημική κύηση, έγινε εμφύτευση, ανέβαινε η χοριακή, και σιγά σιγά άρχισες να αποβάλεις, δεν σε καθάρισαν μάλλον καλά στην απόξεση, (η απόξεση είναι μια τυφλή μέθοδος, πολλές φορές προκειμένου να μην τραυματίσουν την περιοχή και υπάρχει κίνδυνος συμφύσεων μετά, δεν καθαρίζουν καλά, έχει συμβεί σε φ΄ίλη μου)  οπότε δεν σε καθα΄ρισαν καλά και εμειναν στοιχεία τροφοβλάστης τα οποία κάνουν την χοριακή να ανεβαίνει σιγα σιγά χωρίς να υπάρχει κύημα φυσικά...

 Δεν μπορεί κανείς να ξέρει σε τόσο μικρή κύηση χωρίς ξεκάθαρη υπερηχογραφική εικόνα, με τόσο μικρή χοριακη αν ήταν δίδυμη ή όχι. Μόνο ο υπέρηχος δείχνει τη δίδυμη ή βιώσιμη κύηση, τίποτα άλλο..
Με χοριακή ως 1140 που έπεσε στο 400 δεν ήταν βιώ΄σιμη κύηση και νομίζω πως κακώς κάθεσαι και στεναχωριέσαι με σκέψεις τέτοιες.. ΄΄Λογικά σε οδήγησαν σε απόξεση οι γιατροί..

Αυτό που θα έκανα εγώ μόλις μάζευα τα κομμάτια μου, γιατί όσο να ναι δεν είναι εύκολη η όλη διαχείριση, είναι να ψάξω τους παράγοντες που οδηγούν στην αποβολή, είχες και άλλες νομίζω?
Κάποιες εξετάσεις, ίσως να κάνει ο σύζυγος κατάτμηση dna στο σπέρμα.. κτλ.. ίσως εσύ κάποιες εξετάσεις.. 
Με αυτά να ασχοληθείς... 

Καλή επιτυχία στον αγώνα της εξωσωματικής

 

 

 

Λισακι μου γλυκό ευχάριστα πολύ για την πλήρη ενημέρωση.. 

Μετά την αποξεση έπεσε η χοριακη.  Και μετά ξανά πήρε τα πάνω της εκεί τρομαξαμε για εξωμητριο(αλλά είχα κάνει λαπαροσκοπηση) . Χθες ξεκίνησε αίμα πάλι έντονο και πονους και τσουπ ξανά πέφτει η χοριακη.  

Έχουν γίνει πολλά λάθη..  

Σκέψου με 400 χοριακη  μου καναν αποξεση. Και όταν ανέβαινε η χοριακη θελαν να με ξανά βάλουν αλλά ο γιατρός στην Ελλάδα να φωνάζει να λέει ΟΧΙ με Methotrexate. Έχει υποψία για δίδυμα γιατί είδε όλο το υλικό (υπερηχους όλα γράφονται σε βίντεο και στάλθηκε στον γιατρό μου )  Μίλησε μαζί τους και τους απαγόρεψε να κάνω αποξεση με τόσο χαμηλή χοριακη.  

 

Λισακι μου δεν θέλω να κάνω καμιά εξέταση γιατί δεν θέλω να ξανάμεινω :-( 😞έχω τρελή φοβία πλέον και δεν νιώθω ότι θα ξανά κάνω καμιά προσπάθεια.  Το να τρυπιεμαι και να αποχωρίζομαι τον μικρο είναι το πιο δύσκολο μου. 

Στις προηγούμενες αποβολές απλά μια χοριακη και μετά η επόμενη ήταν πολύ χαμηλή.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λισακι μου γλυκό ευχάριστα πολύ για την πλήρη ενημέρωση.. 

Μετά την αποξεση έπεσε η χοριακη.  Και μετά ξανά πήρε τα πάνω της εκεί τρομαξαμε για εξωμητριο(αλλά είχα κάνει λαπαροσκοπηση) . Χθες ξεκίνησε αίμα πάλι έντονο και πονους και τσουπ ξανά πέφτει η χοριακη.  

Έχουν γίνει πολλά λάθη..  

Σκέψου με 400 χοριακη  μου καναν αποξεση. Και όταν ανέβαινε η χοριακη θελαν να με ξανά βάλουν αλλά ο γιατρός στην Ελλάδα να φωνάζει να λέει ΟΧΙ με Methotrexate. Έχει υποψία για δίδυμα γιατί είδε όλο το υλικό (υπερηχους όλα γράφονται σε βίντεο και στάλθηκε στον γιατρό μου )  Μίλησε μαζί τους και τους απαγόρεψε να κάνω αποξεση με τόσο χαμηλή χοριακη.  

 

Λισακι μου δεν θέλω να κάνω καμιά εξέταση γιατί δεν θέλω να ξανάμεινω :-( 😞έχω τρελή φοβία πλέον και δεν νιώθω ότι θα ξανά κάνω καμιά προσπάθεια.  Το να τρυπιεμαι και να αποχωρίζομαι τον μικρο είναι το πιο δύσκολο μου. 

Στις προηγούμενες αποβολές απλά μια χοριακη και μετά η επόμενη ήταν πολύ χαμηλή.  

κοριτσι μου δεν ξερεις ποσο λυπαμαι πραγματικα...το θετικο ειναι οτι αρχιζει και πεφτει η χοριακη σου.....πραγματικα οτι θελεις ειμαστε εδω.... να σε στηριξουμε η καθεμια οπως μπορει!💓

η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται να βρεις την ηρεμια που εχεις χασει και να αφιερωθεις περισοοτερο στον μικρο σου που τοοσο σε εχει αναγκη! και υστερααφου ηρεμησεις παιρνεις τις αποφασεις σου!!!💜
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λισακι μου γλυκό ευχάριστα πολύ για την πλήρη ενημέρωση.. 

Μετά την αποξεση έπεσε η χοριακη.  Και μετά ξανά πήρε τα πάνω της εκεί τρομαξαμε για εξωμητριο(αλλά είχα κάνει λαπαροσκοπηση) . Χθες ξεκίνησε αίμα πάλι έντονο και πονους και τσουπ ξανά πέφτει η χοριακη.  

Έχουν γίνει πολλά λάθη..  

Σκέψου με 400 χοριακη  μου καναν αποξεση. Και όταν ανέβαινε η χοριακη θελαν να με ξανά βάλουν αλλά ο γιατρός στην Ελλάδα να φωνάζει να λέει ΟΧΙ με Methotrexate. Έχει υποψία για δίδυμα γιατί είδε όλο το υλικό (υπερηχους όλα γράφονται σε βίντεο και στάλθηκε στον γιατρό μου )  Μίλησε μαζί τους και τους απαγόρεψε να κάνω αποξεση με τόσο χαμηλή χοριακη.  

 

Λισακι μου δεν θέλω να κάνω καμιά εξέταση γιατί δεν θέλω να ξανάμεινω :-( 😞έχω τρελή φοβία πλέον και δεν νιώθω ότι θα ξανά κάνω καμιά προσπάθεια.  Το να τρυπιεμαι και να αποχωρίζομαι τον μικρο είναι το πιο δύσκολο μου. 

Στις προηγούμενες αποβολές απλά μια χοριακη και μετά η επόμενη ήταν πολύ χαμηλή.  

Σε καταλαβαίνω γιατί είναι επίπονη διαδικασία όλο αυτό.. Πάρε τον χρόνο σου να συνέλθεις.. Δεν ξέρω γιατί κάποιες φορές και για κάποιους από μας είναι δύσκολα τα πράγματα. Εγώ στη θέση σου θα 'εβλεπα το συμβάν σαν μία αποβολή! τελος! Καμία φορά δίνουμε πολλές διαστάσεις στα πράγματα και δεν βοηθάει.. Και εγω είχα 2 αποβολές και η πρώτη μου ήταν επεισοδιακή με αυξομειωση χοριακής κτλ, απόξεση, φόβος για εξωμήτριο, απουσία περι΄οδου χωρίς αιτιολογία, τελικά ειχα συμφύσεις, μετά  υστεροσκόπιση για να τις λύσουμε και μετά ξανά και άλλη υστεροσκοπηση γιατι δεν πήγε καλα η πρώτη και αργήσαμε να το καταλάβουμε ... χαχα!! 10 ωοληψίες χωρίς μέθη, για να μαζέψω εμβρυα  με το ζόρι, συνολικά 3 εμβρυομεταφορές, μέσα σε όλα αυτά αλλη μια αποβολή παλίνδρομη αυτή τη φορά στις 9 βδομάδες μετά που ακούσαμε καρδιά.. και πολλά άλλα για να φτάσω ως εδώ, 21η βδομάδα έγκυος..
Ο μόνος τρόπος ήταν αφενός η σκέψη πως είχα ήδη ένα παιδί, είμαι μαμά, αυτό δεν αλλάζει και ο αγώνας για το 2ο για μένα δεν συγκρινεται με το να προσπαθείς για το πρώτο παιδί.. Και αφετέρου να μην το βλέπω συναισθηματικά. Τις ενέσεις τις έκανα χωρίς σκέψη, ακόμα και στο αυτοκίνητο αν χρειαζόταν ή στις τουαλέτες από παιδοτοπο πχ... καμία σκέψη για το τι συμβαίνει στο σώμα μου, αν τρυπήθηκα, αν πόνεσα, αν αποχωρίστηκα τον μικρό.. Αναγκαία διαδικαστικά είναι αυτά! Έτσι είναι η ζωή.. Σκεφτόμουν πως εδώ άλλοι είναι άρρωστοι και τραβάνε τα χίλια μύρια.. Τι θα μας κάνει η εξωσωματική καλέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί είναι επίπονη διαδικασία όλο αυτό.. Πάρε τον χρόνο σου να συνέλθεις.. Δεν ξέρω γιατί κάποιες φορές και για κάποιους από μας είναι δύσκολα τα πράγματα. Εγώ στη θέση σου θα 'εβλεπα το συμβάν σαν μία αποβολή! τελος! Καμία φορά δίνουμε πολλές διαστάσεις στα πράγματα και δεν βοηθάει.. Και εγω είχα 2 αποβολές και η πρώτη μου ήταν επεισοδιακή με αυξομειωση χοριακής κτλ, απόξεση, φόβος για εξωμήτριο, απουσία περι΄οδου χωρίς αιτιολογία, τελικά ειχα συμφύσεις, μετά  υστεροσκόπιση για να τις λύσουμε και μετά ξανά και άλλη υστεροσκοπηση γιατι δεν πήγε καλα η πρώτη και αργήσαμε να το καταλάβουμε ... χαχα!! 10 ωοληψίες χωρίς μέθη, για να μαζέψω εμβρυα  με το ζόρι, συνολικά 3 εμβρυομεταφορές, μέσα σε όλα αυτά αλλη μια αποβολή παλίνδρομη αυτή τη φορά στις 9 βδομάδες μετά που ακούσαμε καρδιά.. και πολλά άλλα για να φτάσω ως εδώ, 21η βδομάδα έγκυος..
Ο μόνος τρόπος ήταν αφενός η σκέψη πως είχα ήδη ένα παιδί, είμαι μαμά, αυτό δεν αλλάζει και ο αγώνας για το 2ο για μένα δεν συγκρινεται με το να προσπαθείς για το πρώτο παιδί.. Και αφετέρου να μην το βλέπω συναισθηματικά. Τις ενέσεις τις έκανα χωρίς σκέψη, ακόμα και στο αυτοκίνητο αν χρειαζόταν ή στις τουαλέτες από παιδοτοπο πχ... καμία σκέψη για το τι συμβαίνει στο σώμα μου, αν τρυπήθηκα, αν πόνεσα, αν αποχωρίστηκα τον μικρό.. Αναγκαία διαδικαστικά είναι αυτά! Έτσι είναι η ζωή.. Σκεφτόμουν πως εδώ άλλοι είναι άρρωστοι και τραβάνε τα χίλια μύρια.. Τι θα μας κάνει η εξωσωματική καλέ.. 

Αχ άλλος ένας φόβος τα μετέπειτα του χειρουργείου, εγώ έχω αίμα στη μήτρα και με πάει να. 

Αχ λισακι μου απ το 2017 είναι που ταλαιπωρηθηκες . Αλλά χαίρομαι τοσοο πολύ που δεν το έβαλες κατω. Δυστυχώς εγώ δεν είμαι τόσο δυνατή(και στον μικρό τότε 1.5 χρόνο με πήρε). Δεν εχω πραγματικά καμια διάθεση να ξανακάνω εξετάσεις. (Όσες κάναμε ήταν δικές μου και είναι όλες καθαρές. Το σπέρμα ήταν και είναι το θέμα)Ίσως να φταίει και ότι όλα είναι ακόμα φρέσκα. Σίγουρα θέλω χρόνο.

Ρε θηρίο χωρίς μέθη έκανες ωοληψια; πωπω 🤐 σημασία έχει τώρα όλα κάνε καλά και σύντομα θα χαρησεις στον μικρό το αδελφακι του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου Αχ κοριτσάκι μου, πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ για όλα αυτά που περνάς...δεν έχω λόγια... Το μόνο που πιστεύω, από όσο σε ξέρω διαδικτυακά, είναι ότι είσαι μια πολύ δυνατή γυναίκα, γεμάτη θετική ενέργεια! Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις. Και μετά αποφασίζετε τι θα κάνετε. 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου κοριτσάκι μου με τα δικά μου που πέρναγα δεν σε ρώτησα, τι νέα έχεις ? Έπεσε κι άλλο η χοριακη ? Μήπως μηδενίστηκε ? Καταλαβαίνω το ποσό φοβάσαι μήπως ξανασυμβεί.... Τι να πω.... Υπομονή και κουράγιο... Προέχει να συνέλθεις και να το ξεπεράσεις... Θα σε βοηθήσει ο μικρός σου σε αυτό ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...