Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2022!!!


Recommended Posts

Αχ κοριτσια μου να χαρειτε τις εγκυμοσυνες σας!!! 🤗🤗🤗 

εμεις προσπαθουμε απο αρχες του ετους και τπτ ακομη.. τωρα κανουμε τις εξετασεις μας!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να μπω κι εγω σε γκρουπακι εγκυμοσυνης!!! 🙏🙏

Χαρείτε το και για εμας που το ονειρευομαστε!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

ναιιιι!!! εγω εχω ΠΗΤ 10/05!!  :) 

πως εισαι?ειναι το πρωτο σου??

Ναι το πρώτο. Είμαι λίγο χάλια... Το στομάχι μου είναι σε έξαρση! Εγώ έχω ημερομηνία 19/05/22. Εσύ πώς είσαι? Είναι πρώτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσια μου να χαρειτε τις εγκυμοσυνες σας!!! 🤗🤗🤗 

εμεις προσπαθουμε απο αρχες του ετους και τπτ ακομη.. τωρα κανουμε τις εξετασεις μας!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να μπω κι εγω σε γκρουπακι εγκυμοσυνης!!! 🙏🙏

Χαρείτε το και για εμας που το ονειρευομαστε!!!!❤️❤️❤️

Με το καλό σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Funky είπε:

Ναι το πρώτο. Είμαι λίγο χάλια... Το στομάχι μου είναι σε έξαρση! Εγώ έχω ημερομηνία 19/05/22. Εσύ πώς είσαι? Είναι πρώτο?

εμένα είναι το δεύτερο! και εγώ εχω χάλια στομαχι ολη μέρα και ειδικά το βραδυ... δε μπορώ να φαω τίποτα αλλά αν μείνω νηστκή πεθαινω από τις αναγούλες και την τάση για εμετο!!!

αχ τι να κανουμε? λίγο υπομονη μεχρί να μπουμε στον 3ο!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

εμένα είναι το δεύτερο! και εγώ εχω χάλια στομαχι ολη μέρα και ειδικά το βραδυ... δε μπορώ να φαω τίποτα αλλά αν μείνω νηστκή πεθαινω από τις αναγούλες και την τάση για εμετο!!!

αχ τι να κανουμε? λίγο υπομονη μεχρί να μπουμε στον 3ο!!! :)

Εμετους έχω κάνει λίγους μέχρι στιγμής. Δηλαδή όταν μπεις στον 3ο περνάει;; Θέλω 10 μέρες ακόμα. Φοβάμαι πάρα πολύ είμαι μόνιμα σε πανικό για το τι θα πάθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένε οτι ηρεμούν τα συμτώματα μετά τον 3 μηνα!! θα δείξει! :)

γιατρο πότε εχεις?εμείς πήγαμε χθες και το είδαμε !!!

έκλεισα και αυχενική σε 2 βδομάδες!!! ανυπομονώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Λένε οτι ηρεμούν τα συμτώματα μετά τον 3 μηνα!! θα δείξει! :)

γιατρο πότε εχεις?εμείς πήγαμε χθες και το είδαμε !!!

έκλεισα και αυχενική σε 2 βδομάδες!!! ανυπομονώ!!!!

Κι εμείς χθες πήγαμε! (11/10/21) και το είδαμε το φασολάκι μας έχει μεγαλώσει 2εκ. Και ακούσαμε και λίγο καρδιά. Θα ξαναπάω στις 25/10 στη γιατρό και μετά αρχές Νοεμβρίου θα πάμε με την γιατρό για αυχενική. Μου είπε ότι δεν μπορεί να είναι ο άντρας μου και θα πάμε οι δύο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αστα και εγώ μόνη μου θα πάω λόγω των μέτρων για τον κοβιντ και εχω στεναχωρεθεί πολύ!!!!

δε πειράζει ΄΄ομως... καλά να είναι το μωράκι μας και τα ξεπερνάμε αυτά !!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 8w3d με ΠΗΤ 22/05. Ήθελα να ρωτήσω έχετε πονάκια χαμηλά? Σαν πόνους περιόδου. Εγώ έχω συνέχεια αλλά όλοι και η γιατρός μου λένε ότι είναι φυσιολογικά. Επίσης, έχετε αρχίσει να χρησιμοποιειτε  κρεμουλες για τις ραγάδες και τέτοια πραγματάκια? έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό !!! πονακια είχα τις πρωτες βδομάδες...Τώρα έχουν σταματήσει... Θεωρώ πως ειναι φυσιολογικά...αν σου λεει έτσι και ο γιατρος σου μην αγχωνεσαι...σκέψου όλο μας το σωμα αλλάζει αυτλη τη στιγμή για να προσαρμοστεί ... οπότε όλα καλά :) το έχουμε πει μόνο σε πολύ κοντινούς μας αθρώπους( γονεις -αδερφια και στενοι φιλοι) και στη δουλεια μου γιατί έχω έντονες αδιεθεσίες οπότε θα έπρεπε να γνωρίζουν !! εσένα είναι το πρώτο σου παιδακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η gianna1991 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι 8w3d με ΠΗΤ 22/05. Ήθελα να ρωτήσω έχετε πονάκια χαμηλά? Σαν πόνους περιόδου. Εγώ έχω συνέχεια αλλά όλοι και η γιατρός μου λένε ότι είναι φυσιολογικά. Επίσης, έχετε αρχίσει να χρησιμοποιειτε  κρεμουλες για τις ραγάδες και τέτοια πραγματάκια? έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας?

Κορίτσι μου κι εγώ μέχρι τις 8-9 εβδομάδες είχα πόνους λες και θα μου ερχόταν περίοδος, αρκετά έντονους μπορώ να πω, σκέψου ξυπνούσα το βράδυ από τον πόνο. Μετά τις 9 εβδομάδες σταμάτησαν μαχαίρι δεν ξανά ένιωσα τίποτα. 😁 Και εμένα όλοι μου έλεγαν ότι είναι φυσιολογικά αλλά εμένα το άγχος μου εκεί ακάθεκτο. Τώρα είμαι 15+5!! 😁😁 Οπότε όλα καλά εφόσον και γιατρός σου σου λέει ότι είναι εντάξει!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Με το καλό !!! πονακια είχα τις πρωτες βδομάδες...Τώρα έχουν σταματήσει... Θεωρώ πως ειναι φυσιολογικά...αν σου λεει έτσι και ο γιατρος σου μην αγχωνεσαι...σκέψου όλο μας το σωμα αλλάζει αυτλη τη στιγμή για να προσαρμοστεί ... οπότε όλα καλά :) το έχουμε πει μόνο σε πολύ κοντινούς μας αθρώπους( γονεις -αδερφια και στενοι φιλοι) και στη δουλεια μου γιατί έχω έντονες αδιεθεσίες οπότε θα έπρεπε να γνωρίζουν !! εσένα είναι το πρώτο σου παιδακι??

Με το καλό και σε σένα κοριτσάκι μου! Ναι πρώτο παιδάκι μετά από μια παλλινδρομη κύηση. Αν και εδώ και δυο μέρες έχω θεματάκια. Ξεκίνησε προχθές με μεγάλη αιμορραγία, κόκκινο αίμα και έντονους πόνους. Πήγα στη γιατρό μου και προς το παρόν δεν είδαμε να έχει επηρεάστει το εμβρυακι. Τώρα μια εβδομάδα τουλάχιστον ξάπλα και βλέπουμε. Ψυχολογία και φόβος στα πατώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2021 at 9:01 ΠΜ, ο/η gianna1991 είπε:

Με το καλό και σε σένα κοριτσάκι μου! Ναι πρώτο παιδάκι μετά από μια παλλινδρομη κύηση. Αν και εδώ και δυο μέρες έχω θεματάκια. Ξεκίνησε προχθές με μεγάλη αιμορραγία, κόκκινο αίμα και έντονους πόνους. Πήγα στη γιατρό μου και προς το παρόν δεν είδαμε να έχει επηρεάστει το εμβρυακι. Τώρα μια εβδομάδα τουλάχιστον ξάπλα και βλέπουμε. Ψυχολογία και φόβος στα πατώματα!

πως εισαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

πως εισαι ??

Εκατσα μια εβδομάδα ξάπλα και πήγαν όλα καλά, χθες βράδυ πήγαμε στη γιατρό, ακούσαμε και είδαμε κανονικά το εμβρυακι μας και χαρήκαμε τόσο! Σήμερα το πρωί ξανά αιμορραγία, κανονικότατη όχι σταγόνες. Μάλλον επειδή σηκώθηκα χθες για την επίσκεψη στη γιατρό. Τώρα άλλες δυο εβδομάδες ξάπλα και βλέπουμε. Ίσως να είναι κάποιο αγγείο που αιμορραγεί γιατί αποκόλληση η κάτι άλλο τρανταχτό δεν φαίνεται. Η γιατρος δεν φαίνεται ανήσυχη για το μπεμπακι αφού το είδαμε χθες και ήταν όλα καλά. Πλέον είμαι 9+4. Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποια; Εσείς πως πάτε με τις εγκυμοσύνες σας; Πείτε να ξεχαστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2021 at 5:07 ΜΜ, ο/η Funky είπε:

Κι εμείς χθες πήγαμε! (11/10/21) και το είδαμε το φασολάκι μας έχει μεγαλώσει 2εκ. Και ακούσαμε και λίγο καρδιά. Θα ξαναπάω στις 25/10 στη γιατρό και μετά αρχές Νοεμβρίου θα πάμε με την γιατρό για αυχενική. Μου είπε ότι δεν μπορεί να είναι ο άντρας μου και θα πάμε οι δύο μας.

Και σε εμάς το ίδιο είπαν. Χωρίς σύνοδο. Εμένα φανταστείτε είναι και η γιατρός μου τόσο αυστηρή με αυτό το θέμα που ο μπαμπάς μας έχει μπει μόνο μια φορά μέσα κατά την επίσκεψη για να ακούσει την καρδούλα. Και μιλάμε για απλή περίσκεψη στο ιατρείο της! Περίεργες εποχές ζούμε κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 5:58 ΜΜ, ο/η gianna1991 είπε:

Και σε εμάς το ίδιο είπαν. Χωρίς σύνοδο. Εμένα φανταστείτε είναι και η γιατρός μου τόσο αυστηρή με αυτό το θέμα που ο μπαμπάς μας έχει μπει μόνο μια φορά μέσα κατά την επίσκεψη για να ακούσει την καρδούλα. Και μιλάμε για απλή περίσκεψη στο ιατρείο της! Περίεργες εποχές ζούμε κορίτσια μου!

Εγώ πήγα 3 φορές ως τώρα στον γυναικολόγο μου και άφησαν τον άντρα μου να μπει, επειδή έχει κάνει το εμβόλιο ... ίσως ο κάθε ιατρός λειτουργεί αλλιώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2021 at 9:38 ΜΜ, ο/η im_leela είπε:

Εγώ πήγα 3 φορές ως τώρα στον γυναικολόγο μου και άφησαν τον άντρα μου να μπει, επειδή έχει κάνει το εμβόλιο ... ίσως ο κάθε ιατρός λειτουργεί αλλιώς

και εμείς το έχουμε κάνει και οι δύο αλλά η γιατρός μας μάλλον είναι υπερπροστατευτική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η gianna1991 είπε:

και εμείς το έχουμε κάνει και οι δύο αλλά η γιατρός μας μάλλον είναι υπερπροστατευτική!

Ελπίζω μέχρι τότε να αλλάξουν λίγο τα πράγματα και να μπορούμε να τους έχουμε στον τοκετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε???? έκανα αυχενική πριν λίγες μέρες!! ευτυχώς όλα καλά... δε μας αφησε να δούμε φύλο βεβαια το μικρούλι γιατι είχε κλειστα ποδια... μαλλον αγόρι είπε ο γιατρος αλλα αναμένουμε!! εσεις κάνατε αυχενικη?? με τα συμπρωματα πως πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2021 at 3:16 ΜΜ, ο/η Nala_89 είπε:

Κορίτσια πως είστε???? έκανα αυχενική πριν λίγες μέρες!! ευτυχώς όλα καλά... δε μας αφησε να δούμε φύλο βεβαια το μικρούλι γιατι είχε κλειστα ποδια... μαλλον αγόρι είπε ο γιατρος αλλα αναμένουμε!! εσεις κάνατε αυχενικη?? με τα συμπρωματα πως πατε?

Με το καλό κορίτσι μου! Σας είπαν πότε θα δείτε το φύλο πιο σίγουρα? Ίσως σε κάποιες εβδομάδες στον απλό υπέρηχο του γυναικολόγου σου? Εμείς έχουμε αυχενική την ερχόμενη εβδομάδα (που θα μπω στην 12η) και επειδή είχα αιμορραγίες στην 8η-9η-10η εβδομάδα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο έχουμε πολύ αγωνία να σιγουρέψουμε ότι είναι όλα καλά. Από συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο από την αρχή, τώρα αρκετά πονάκια και τραβηγματάκια χαμηλά, αέρια, πρήξιμο και αυξημένη όρεξη πλέον. Εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι έγκυος στην 7η εβδομάδα σε δίδυμακια! ΠΗΤ είναι 29/6 αλλά λόγω δίδυμης κύησης συνήθως είναι 37 εβδομάδες οπότε να ναι κ εγώ τον Μάιο!!🥰 Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα κ όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ είμαι για 5/5/22 το πρώτο μου μετά από παααααρα πολλές προσπάθειες, απογοητεύσεις κλπ κλπ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και το Μάιο να κρατήσουμε τα μωράκια μας στη αγκαλιά μας ❤️❤️❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...