Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ευχάριστες (;) ενοχλήσεις


pegkyan

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! 
Είμαι η Πέγκυ , είμαι 23 χρονών και είμαστε στον 4ο μόλις μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά απογοητεύομαι όσο περνάει ο καιρός γιατί έχουμε τρομερή λαχτάρα. Τέλος αυτής της εβδομάδας (σε 3-4 μέρες δηλαδή) περιμένω την περίοδο μου…η αλήθεια είναι ότι είναι κάποιες φορές που νιώθω έναν ελαφρύ γλυκό πόνο στις ωοθήκες μου και μία πολύ μικρή ενόχληση στο στομάχι μου. Ωστόσο σκέφτομαι ότι μήπως όλα αυτά είναι η ιδέα μου από την ανυπομονησία μου. Λέτε όμως να είναι κάποια πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης ή η περίοδος μου μου κάνει πλάκα; Ξέρετε καμία φορά το μυαλό παίζει παιχνιδάκια … αλλά δεν νομίζω να είμαι τόσο τρελή είναι η αλήθεια! Πάντα είμαι ρολόι στην περίοδο μου και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα νωρίτερα «ενοχλήσεις» περιόδου. Ελπίζω σε μία καθυστέρηση…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pegkyan είπε:

Καλησπέρα σας! 
Είμαι η Πέγκυ , είμαι 23 χρονών και είμαστε στον 4ο μόλις μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά απογοητεύομαι όσο περνάει ο καιρός γιατί έχουμε τρομερή λαχτάρα. Τέλος αυτής της εβδομάδας (σε 3-4 μέρες δηλαδή) περιμένω την περίοδο μου…η αλήθεια είναι ότι είναι κάποιες φορές που νιώθω έναν ελαφρύ γλυκό πόνο στις ωοθήκες μου και μία πολύ μικρή ενόχληση στο στομάχι μου. Ωστόσο σκέφτομαι ότι μήπως όλα αυτά είναι η ιδέα μου από την ανυπομονησία μου. Λέτε όμως να είναι κάποια πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης ή η περίοδος μου μου κάνει πλάκα; Ξέρετε καμία φορά το μυαλό παίζει παιχνιδάκια … αλλά δεν νομίζω να είμαι τόσο τρελή είναι η αλήθεια! Πάντα είμαι ρολόι στην περίοδο μου και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα νωρίτερα «ενοχλήσεις» περιόδου. Ελπίζω σε μία καθυστέρηση…

Καλησπέρα κορίτσι μου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας το πρωί για μια αιματολογική εξέταση Β χοριακής.... αν πάλι δεν θες ακόμα, κάνε ένα τεστάκι, έχει κάποια που δείχνουν πριν την περίοδο αυτά να ζητήσεις από το φαρμακείο, αλλά πιο έγκυρη βέβαια είναι η χοριακή! Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pegkyan είπε:

Καλησπέρα σας! 
Είμαι η Πέγκυ , είμαι 23 χρονών και είμαστε στον 4ο μόλις μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά απογοητεύομαι όσο περνάει ο καιρός γιατί έχουμε τρομερή λαχτάρα. Τέλος αυτής της εβδομάδας (σε 3-4 μέρες δηλαδή) περιμένω την περίοδο μου…η αλήθεια είναι ότι είναι κάποιες φορές που νιώθω έναν ελαφρύ γλυκό πόνο στις ωοθήκες μου και μία πολύ μικρή ενόχληση στο στομάχι μου. Ωστόσο σκέφτομαι ότι μήπως όλα αυτά είναι η ιδέα μου από την ανυπομονησία μου. Λέτε όμως να είναι κάποια πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης ή η περίοδος μου μου κάνει πλάκα; Ξέρετε καμία φορά το μυαλό παίζει παιχνιδάκια … αλλά δεν νομίζω να είμαι τόσο τρελή είναι η αλήθεια! Πάντα είμαι ρολόι στην περίοδο μου και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα νωρίτερα «ενοχλήσεις» περιόδου. Ελπίζω σε μία καθυστέρηση…

Κοριτσι μου γεια σου!!!

Καταλαβαινω την ανυπομονησια σου (γτ κι εγω τα ιδια τραβαω καθε μηνα!) αλλα νομιζω το αγχος μονο κακος συμβουλος ειναι...

Στους 8 μηνες π προσπαθουμε, εχω παρατηρησει τοοοσα συμπτωματα περιοδου που ποτε αλλοτε δν ειχα προσεξει.. δυστυχως το μυαλι μας μας κανει παιχνιδια επειδη το θελουμε πολυ!! 😉😋

Στμφωνω κι εγω με τη @Froufro με το να κανεις μια β χοριακη (αιματολογικη εξεταση) ή ενα τεστ εγκυμοσυνης προωρης ανιχνευσης..

Συνηθως η χοριακη δειχνει πολυ κοντα στην καθυστερηση.. ισως ειναι νωρις να την κανεις.. υπαρχουν βεβαια κ περιπτωσεις π δειχνει κ νωριτερα..

ευχομαι σε λιγες μερες να εχεις μια αρκετα μεγαλη χοριακη!!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2021 at 8:52 ΜΜ, ο/η pegkyan είπε:

Καλησπέρα σας! 
Είμαι η Πέγκυ , είμαι 23 χρονών και είμαστε στον 4ο μόλις μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου για ένα μωράκι! Ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά απογοητεύομαι όσο περνάει ο καιρός γιατί έχουμε τρομερή λαχτάρα. Τέλος αυτής της εβδομάδας (σε 3-4 μέρες δηλαδή) περιμένω την περίοδο μου…η αλήθεια είναι ότι είναι κάποιες φορές που νιώθω έναν ελαφρύ γλυκό πόνο στις ωοθήκες μου και μία πολύ μικρή ενόχληση στο στομάχι μου. Ωστόσο σκέφτομαι ότι μήπως όλα αυτά είναι η ιδέα μου από την ανυπομονησία μου. Λέτε όμως να είναι κάποια πρώιμα συμπτώματα εγκυμοσύνης ή η περίοδος μου μου κάνει πλάκα; Ξέρετε καμία φορά το μυαλό παίζει παιχνιδάκια … αλλά δεν νομίζω να είμαι τόσο τρελή είναι η αλήθεια! Πάντα είμαι ρολόι στην περίοδο μου και ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα νωρίτερα «ενοχλήσεις» περιόδου. Ελπίζω σε μία καθυστέρηση…

Κορίτσι μου καλησπέρα!!!! Είμαι 29 ετών και είμαι στο 3ο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου.... αυτή τη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξιας...την βρήκα την ωορρηξια είχαμε επαφή εκείνες τις μέρες και τώρα αναμένω την περίοδο μου η μη!!!! Μακάρι να μην μ ρθει, το θέλουμε και μεις τόσο πολύ που δν φεύγει εύκολα από το μυαλό.... 

Με σένα τι έγινε εν τέλει??,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2021 at 2:17 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα!!!! Είμαι 29 ετών και είμαι στο 3ο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου.... αυτή τη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξιας...την βρήκα την ωορρηξια είχαμε επαφή εκείνες τις μέρες και τώρα αναμένω την περίοδο μου η μη!!!! Μακάρι να μην μ ρθει, το θέλουμε και μεις τόσο πολύ που δν φεύγει εύκολα από το μυαλό.... 

Με σένα τι έγινε εν τέλει??,

Κορίτσια εγώ χθες είχα κόκκινο αιμα το απόγευμα..... από εκείνη την ώρα και μετά δν έχω τίποτα....ενώ νιώθω συνέχεια σαν κάτι να τρέχει από κάτω.... πηγαίνω τουαλέτα και δν έχω τίποτα.....λέτε να ήταν αιμα εμφυτευσης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...