Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ααα αφού δεν έχει τοςη αντοχή δεν θα είναι καλύτερο μέρα παρά μέρα πριν την ωορρηξία κ μετά κάθε μέρα;; Εμεις έτσι κάνουμε γιατί κ εμας το κάθε μέρα μας κούραζε πάρα πολύ σκεψου κάναμε 10 ημερες σερί ήταν πολύ κουραστικό όχι σωματικά όσο ψυχολογικά 

Ρε κορίτσια μην τα λέτε αυτά κ έχουμε άντρα στα καράβια!!!!!!!! 😆😆😆😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι κ εγώ στην αρχή είχα μπερδευτεί πάρα πολύ, γιατί πάντα ήμουν πολύ σταθερή με μικρό κύκλο στις 24 μέρες... Κ τώρα ήταν από 25 ανέβαινε μια μέρα ανά μήνα κ έφτανε τις 29 κ πάλι από την αρχή! 

Όσο για την ωορρηξία παλαιότερα δεν την ένοιωθα καθόλου, πλέον έχω πόνους κ υγρά.... καλό είναι όμως γιατί σε ειδοποιεί το σώμα πότε είναι η ώρα 😁

Εγώ είχα σταθερό κύκλο 28 ημερες μετά έγινε σταθερός 26 ημερες πάντα κάθε Σεπτέμβριο μου έρχεται πιο νωρις δεν ξέρω αλλά το παρατήρησα! 
 

απο το Νοέμβρη πέρσι μέχρι και σήμερα συμβαίνει αυτό το πράγματα είχα πάει και 30 ημερες εκεί να δεις όλη μέρα κατουρούσα σε τεστ εγκυμοσύνης 😂😂

 

τι νιωθεις στην ωορρηξία πονο σε μια από τις δυο ωοθήκες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα αφού δεν έχει τοςη αντοχή δεν θα είναι καλύτερο μέρα παρά μέρα πριν την ωορρηξία κ μετά κάθε μέρα;; Εμεις έτσι κάνουμε γιατί κ εμας το κάθε μέρα μας κούραζε πάρα πολύ σκεψου κάναμε 10 ημερες σερί ήταν πολύ κουραστικό όχι σωματικά όσο ψυχολογικά 

αχ και μονο στη σκεψη κουραστηκα.... ε δεν μπορω και καθε μερα για τοσες ημερες...!!

Η Σαμανθα απο το Sex and the City ειμαι;;; 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Ρε κορίτσια μην τα λέτε αυτά κ έχουμε άντρα στα καράβια!!!!!!!! 😆😆😆😆 

Χαχαχαχα απολογούμαι 😂😂😂 είμαι σίγουρη εσείς έχετε τις πιο πολλες αντοχές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

αχ και μονο στη σκεψη κουραστηκα.... ε δεν μπορω και καθε μερα για τοσες ημερες...!!

Η Σαμανθα απο το Sex and the City ειμαι;;; 😆😆😆

Κλαίω 😆😆😆 παλιά δεν είχα τέτοια προβλήματα τώρα κορίτσια γέρασα ούτε εγώ αντέχω σερί δεν είναι ούτε και ωραίο γινόταν αγγαρεία! Όποτε αλλάξαμε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είχα σταθερό κύκλο 28 ημερες μετά έγινε σταθερός 26 ημερες πάντα κάθε Σεπτέμβριο μου έρχεται πιο νωρις δεν ξέρω αλλά το παρατήρησα! 
 

απο το Νοέμβρη πέρσι μέχρι και σήμερα συμβαίνει αυτό το πράγματα είχα πάει και 30 ημερες εκεί να δεις όλη μέρα κατουρούσα σε τεστ εγκυμοσύνης 😂😂

 

τι νιωθεις στην ωορρηξία πονο σε μια από τις δυο ωοθήκες;; 

Ναι συνήθως πόνο εναλάξ, έναν μήνα δεξιά, έναν αριστερά κ καμιά φορά κ στις δύο... Καλά με την κλομιφαίνη όταν έπαιρνα χαμός..... κ στις δύο κ χειρότερα από περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ρε κοριτσια με τη μαγνητικη τι λετε να κανω; να παω κανονικα ή να προσπαθησω να αλλαξω το παραπεμπτικο;

Εγώ στη θέση σου θα το άλλαζα ομως βρίσκεις ραντεβού εύκολα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα απολογούμαι 😂😂😂 είμαι σίγουρη εσείς έχετε τις πιο πολλες αντοχές 

Αχ άσεεεεε!!!! Τον πρώτο μήνα δεν μιλάμε απλά για κάθε μερα... Αλλά για όλη μέρα!!! Αναπληρώνουμε τον χαμένο χρόνο 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Ναι συνήθως πόνο εναλάξ, έναν μήνα δεξιά, έναν αριστερά κ καμιά φορά κ στις δύο... Καλά με την κλομιφαίνη όταν έπαιρνα χαμός..... κ στις δύο κ χειρότερα από περίοδο 

Και ποσό κρατάει; Εμένα σήμερα δε με πονάει καθόλου ξεκίνησε χθες το απόγευμα και λίγο το πρωί τώρα δεν πονάω τίποτα, απλά νιώθω φουσκωμένη λες και έχω δυσκοιλιότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Αχ άσεεεεε!!!! Τον πρώτο μήνα δεν μιλάμε απλά για κάθε μερα... Αλλά για όλη μέρα!!! Αναπληρώνουμε τον χαμένο χρόνο 😅😅😅

Καλά κάνετε 🥲🥲 πωπω σε θαυμάζω και εσένα και τον σύζυγο είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό να είστε μακριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ρε κοριτσια με τη μαγνητικη τι λετε να κανω; να παω κανονικα ή να προσπαθησω να αλλαξω το παραπεμπτικο;

Δεν ξέρω πραγματικά κ εγώ  θα ήμουν πολύ μπερδεμένη.... να έκανες ένα τηλ στη γυναικολόγο να τη ρωτήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και ποσό κρατάει; Εμένα σήμερα δε με πονάει καθόλου ξεκίνησε χθες το απόγευμα και λίγο το πρωί τώρα δεν πονάω τίποτα, απλά νιώθω φουσκωμένη λες και έχω δυσκοιλιότητα 

Συνήθως ένα εικοσιτετράωρο, κάποιες σπάνιες φορές κ λίγο παραπάνω... σήμερα δώσε πόνο!!!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά κάνετε 🥲🥲 πωπω σε θαυμάζω και εσένα και τον σύζυγο είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό να είστε μακριά 

Είναι πολύ, δεν ξέρω κ εγώ που τις βρήσκω τόσες αντοχές κ είμαι μακριά του. Λιώνω ρε κορίτσια με αυτόν τον άνθρωπο κ ώρες ώρες απορώ πως αντέχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου παλι μου δωσατε τη λυση!!!! Ειστε θησαυρος!!! ❤️❤️❤️

Μιλησα με τη γυναικολογο και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα με τη μαγνητικη... γτ δεν εχει ακτινοβολια και γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει ακομα συλληψη..

απλα μου ειπε να μιλησω με τον ορθοπεδικο και αν γινεται να αποφυγω το σκιαγραφικο.. για σπονδυλικη στηλη δεν χρειαζεται συνηθως σκιαγραφικο μου ειπε οποτε μαλλον δεν υπαρχει θεμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου παλι μου δωσατε τη λυση!!!! Ειστε θησαυρος!!! ❤️❤️❤️

Μιλησα με τη γυναικολογο και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα με τη μαγνητικη... γτ δεν εχει ακτινοβολια και γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει ακομα συλληψη..

απλα μου ειπε να μιλησω με τον ορθοπεδικο και αν γινεται να αποφυγω το σκιαγραφικο.. για σπονδυλικη στηλη δεν χρειαζεται συνηθως σκιαγραφικο μου ειπε οποτε μαλλον δεν υπαρχει θεμα... 

Τέλεια!!! Πάει κ αυτό!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Συνήθως ένα εικοσιτετράωρο, κάποιες σπάνιες φορές κ λίγο παραπάνω... σήμερα δώσε πόνο!!!

 

Είναι πολύ, δεν ξέρω κ εγώ που τις βρήσκω τόσες αντοχές κ είμαι μακριά του. Λιώνω ρε κορίτσια με αυτόν τον άνθρωπο κ ώρες ώρες απορώ πως αντέχω!!!

πραγματικα θελει πολλη αγαπη και αντοχη!!! απο την αλλη σε κραταει παντα αφορητα ερωτευμενο με τον ανθρωπο σου και σε ανανεωνει... 💘💘💘

βεβαια στην καθημερινοτητα, με τα παιδια, υποχρεωσεις, ευθυνες και δυσκολες στιγμες (π.χ. ενα παιδι καπου στυπησε ή ανεβασε πολυ πυρετο) εκει εννοειται θες τον ανθρωπο σου διπλα σου!! το στηριγμα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Συνήθως ένα εικοσιτετράωρο, κάποιες σπάνιες φορές κ λίγο παραπάνω... σήμερα δώσε πόνο!!!

 

Είναι πολύ, δεν ξέρω κ εγώ που τις βρήσκω τόσες αντοχές κ είμαι μακριά του. Λιώνω ρε κορίτσια με αυτόν τον άνθρωπο κ ώρες ώρες απορώ πως αντέχω!!!

Μετά τον πονο γίνεται μάλλον η ωορρηξία όχι κατά την διάρκεια λες … σήμερα εννοείται θα κάναμε!! σε ευχαριστώ ❣️

Επειδή τον αγαπάς γι αυτό μετράς τις ημερες μέχρι να τον δεις…! ❣️❣️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μετά τον πονο γίνεται μάλλον η ωορρηξία όχι κατά την διάρκεια λες … σήμερα εννοείται θα κάναμε!! σε ευχαριστώ ❣️

Επειδή τον αγαπάς γι αυτό μετράς τις ημερες μέχρι να τον δεις…! ❣️❣️

 

 

Υποθέτω πως έτσι πάει, παλαιότερα που χρησιμοποίησα κ εγώ τεστ ωορρηξίας ο πόνος κρατούσε όσο είχα χαμογελάκι... Έτσι έμαθα να την καταλαβαίνω κ μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου παλι μου δωσατε τη λυση!!!! Ειστε θησαυρος!!! ❤️❤️❤️

Μιλησα με τη γυναικολογο και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα με τη μαγνητικη... γτ δεν εχει ακτινοβολια και γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει ακομα συλληψη..

απλα μου ειπε να μιλησω με τον ορθοπεδικο και αν γινεται να αποφυγω το σκιαγραφικο.. για σπονδυλικη στηλη δεν χρειαζεται συνηθως σκιαγραφικο μου ειπε οποτε μαλλον δεν υπαρχει θεμα... 

τέλεια δεν χρειάζεται να το ακυρώσεις!! ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πραγματικα θελει πολλη αγαπη και αντοχη!!! απο την αλλη σε κραταει παντα αφορητα ερωτευμενο με τον ανθρωπο σου και σε ανανεωνει... 💘💘💘

βεβαια στην καθημερινοτητα, με τα παιδια, υποχρεωσεις, ευθυνες και δυσκολες στιγμες (π.χ. ενα παιδι καπου στυπησε ή ανεβασε πολυ πυρετο) εκει εννοειται θες τον ανθρωπο σου διπλα σου!! το στηριγμα σου..

Έτσι είναι, έχω περάσει πολύ δύσκολες στιγμές μόνη μου... Αλλά πολλές φορές σκέφτομαι πόσο δυσκολότερο είναι για εκείνον να περιμένει πάνω από ένα τηλέφωνο να μάθει τι συμβαίνει... Του αξίζει αυτή η υπομονή κ άλλη τόση! ❤ 

Ας τα αφήσουμε αυτά μην φορτίζουμε το κλήμα!!!!! Πάμε στα ευχάριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Υποθέτω πως έτσι πάει, παλαιότερα που χρησιμοποίησα κ εγώ τεστ ωορρηξίας ο πόνος κρατούσε όσο είχα χαμογελάκι... Έτσι έμαθα να την καταλαβαίνω κ μόνη μου

Μακάρι να είμαστε τυχεροί αυτό το μήνα!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️ 
 

τι καιρό έχετε εσείς βρε κορίτσια;; Εμεις είμαστε με το κοντό ακόμη ζέστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να είμαστε τυχεροί αυτό το μήνα!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️ 
 

τι καιρό έχετε εσείς βρε κορίτσια;; Εμεις είμαστε με το κοντό ακόμη ζέστη 

Δεν μπορώ να πω ότι έχει ζέστη, με ζακέτα είμαστε αλλά πολύ καλό καιρό με ήλιο... μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η εποχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου παλι μου δωσατε τη λυση!!!! Ειστε θησαυρος!!! ❤️❤️❤️

Μιλησα με τη γυναικολογο και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα με τη μαγνητικη... γτ δεν εχει ακτινοβολια και γτ ουσιαστικα δεν υπαρχει ακομα συλληψη..

απλα μου ειπε να μιλησω με τον ορθοπεδικο και αν γινεται να αποφυγω το σκιαγραφικο.. για σπονδυλικη στηλη δεν χρειαζεται συνηθως σκιαγραφικο μου ειπε οποτε μαλλον δεν υπαρχει θεμα... 

κι εγώ αυτό θα ΄έλεγα. Οι μαγνητικές δεν έχουν ακτινοβολία, αλλά στις μαγνητικές τις δικές μου με ρωτούσαν πάντα αν είμαι έγκυος και είχα θεωρήσει ότι είναι λόγω σκιαγραφικού. Πάντα το να ρωτάς το γιατρο΄  σου για όλα αυτά είναι το πιο ασφαλές. Καλή τύχη και με τη μαγνητική! Να πάει κι αυτή τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια κι εμεις λιακαδα εχουμε αλλα πολυ κρυο!!! Ηρθα με παλτο το πρωι... ο καιρος αυτος ειναι για γουτσου γουτσου ολη μερα!!!

Δεν θελω να δουλεψωωωωω!!! κι ουτε ο αντρας μου να δουλευει!!!! να με εχει ολη μερα αγκαλια θελω!!! 😆😆😆

λεφτα δε ξερω που θα βρουμε να ζουμε.. μαλλον θα χορταινουμε με την αγαπη μας!!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Υποθέτω πως έτσι πάει, παλαιότερα που χρησιμοποίησα κ εγώ τεστ ωορρηξίας ο πόνος κρατούσε όσο είχα χαμογελάκι... Έτσι έμαθα να την καταλαβαίνω κ μόνη μου

Κι εγώ τώρα δύο μήνες που παρακολουθώ τον κύκλο μου με τεστ αυτό παρατήρησα. Παλιά πίστευα ότι έχω ωορρηξία όταν ένιωθα έναν πόνο - όχι περιόδου, είναι πιο εντοπισμένος και σύντομος - σα βελόνα κάπως στην ωοθήκη. Τώρα και τους δύο μήνες είχα θετικό τεστ λίγες ώρες αφού ένιωσα αυτό (τον προηγούμενο μήνα δεξιά και τώρα αριστερά). Άρα είναι πόνο πριν την ωορρηξία, όχι κατά την ωορρηξία αν είναι σωστά τα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...