Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Το ξέρω ότι δε μας βοηθάει (κι εμένα αυτό μου λένε και μου λέγανε και 2 χρόνια που αγχωνόμουν με άλλα θέματα υγείας). Ωστόσο, είναι αλήθεια ότι επειδή είμαστε ακόμα μικρές οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας και είναι τύχη μέσα στην ατυχία ότι από μικρή ηλικία βρήκες έναν άνθρωπο που να θέλετε να κάνετε μαζί παιδάκι και έχετε τόσο και τόσο χρόνο να προσπαθήσετε και τελικά να πετύχετε το όνειρό σας. Υπάρχουν άνθρωποι που περνούν τις δυσκολίες αυτές και τις αντιμετωπίζουν σε ηλικίες που όντως ο χρόνος πιέζει πολύ.

Από την άλλη ίσως και ο γιατρός σου να είναι λίγο ψυχρός όντως. Εγώ νιώθω ότι ο γιατρός μου με στηρίζει ακόμα και όταν λέω παράλογα πράγματα μέσα στον πανικό (χωρίς φυσικά να μου δίνει δίκιο- απλά νιώθω ότι με ακούει) και θεωρώ ότι είναι πολύ όμορφο να βρεις ένα γιατρό να σε κάνει να νιώθεις ασφαλής.

Δεν είμαι σίγουρη για το αν πρέπει να τον αποκαλώ ψυχρό ίσως ψύχραιμο.    Γενικά δεν αγχώνεται καθόλου μαζί μου θεωρεί πως όλα είναι μια χαρά και πως δεν είναι σοβαρά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα απλά θέλει λέει να πετύχει καλό κύκλο ....

Ακομη κ στη παρακέντηση που μου πρότεινε θυμήθηκε πως στην τελευταία φορά που παρακέντηθηκα έκλαιγα πολύ με παράπονο μέσα στο χειρουργείο δηλαδή ούτε εκείνος ήθελε τώρα να με παρακέντησει....κ η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται να στηρίξει 1000γυναικεε τη μέρα έχει κ αυτός στο κεφάλι του τόσα πολλά .... Δεν με νοιάζει η στάση του , οκ ο καθένας είναι διαφορετικος χαρακτήρας απλά τόσο καιρό ένοιωθα ανασφάλεια.... Ήταν η πρώτη φορά μέσα σε ένα χρόνο που μου μίλησε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν είμαι σίγουρη για το αν πρέπει να τον αποκαλώ ψυχρό ίσως ψύχραιμο.    Γενικά δεν αγχώνεται καθόλου μαζί μου θεωρεί πως όλα είναι μια χαρά και πως δεν είναι σοβαρά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα απλά θέλει λέει να πετύχει καλό κύκλο ....

Ακομη κ στη παρακέντηση που μου πρότεινε θυμήθηκε πως στην τελευταία φορά που παρακέντηθηκα έκλαιγα πολύ με παράπονο μέσα στο χειρουργείο δηλαδή ούτε εκείνος ήθελε τώρα να με παρακέντησει....κ η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται να στηρίξει 1000γυναικεε τη μέρα έχει κ αυτός στο κεφάλι του τόσα πολλά .... Δεν με νοιάζει η στάση του , οκ ο καθένας είναι διαφορετικος χαρακτήρας απλά τόσο καιρό ένοιωθα ανασφάλεια.... Ήταν η πρώτη φορά μέσα σε ένα χρόνο που μου μίλησε ..

Όλα καλά θα πάνε ,μετά τα Χριστούγεννα θα έρθει το δώρο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν είμαι σίγουρη για το αν πρέπει να τον αποκαλώ ψυχρό ίσως ψύχραιμο.    Γενικά δεν αγχώνεται καθόλου μαζί μου θεωρεί πως όλα είναι μια χαρά και πως δεν είναι σοβαρά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα απλά θέλει λέει να πετύχει καλό κύκλο ....

Ακομη κ στη παρακέντηση που μου πρότεινε θυμήθηκε πως στην τελευταία φορά που παρακέντηθηκα έκλαιγα πολύ με παράπονο μέσα στο χειρουργείο δηλαδή ούτε εκείνος ήθελε τώρα να με παρακέντησει....κ η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται να στηρίξει 1000γυναικεε τη μέρα έχει κ αυτός στο κεφάλι του τόσα πολλά .... Δεν με νοιάζει η στάση του , οκ ο καθένας είναι διαφορετικος χαρακτήρας απλά τόσο καιρό ένοιωθα ανασφάλεια.... Ήταν η πρώτη φορά μέσα σε ένα χρόνο που μου μίλησε ..

Όλα καλά δηλαδή!! Έχει εμπιστοσύνη στο γιατρο σου και όλα μια χαρά θα είναι!! Ενας κύκλος είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 💕💕

@Antonia2 πηγατε στο γιατρο χθες τι σας είπε;;; 

Καλημερα Ραφαελα μου!!!! ναι πηγαμε στο γιατρο!! ειδε τις εξετασεις του αντρα μου αναλυτικα!!! η κιρσοκηλη λεει ειναι σαν να μην υπαρχει.. δεν δημιουργει κανενα θεμα στο σπερμα και γνκ δεν τιθεται θεμα επεμβασης!!! 🎉🎉

Η ποιοτητα του σπερματος πολυ καλη!!! ΑΛΛΑ εχουμε θεμα με την κινητικοτητα η οποια ειναι μετρια.. στο οριο και γνκ την πρωτη ωρα στην προσθια κινηση εχει μονο 7%...😔

Επίσης, ειδε λίγο πεσμενο τον ψευδαργυρο (η ανεβασμενο.... δεν τα θυμαμαι απ εξω) και την ομοκυστεινη.. οποτε ειπε μεχρι το Φεβρουαριο θα παιρνει βιταμινες και συμπληρωματα διατροφης και θα το παλεψουμε με τη φυση!! χαρακτηριστικα ειπε "θα εξαντλησουμε τη βοηθεια της φυσης"... φουλ σπανακι (ΠΟΠΑΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ 😆😆), καρυδια, ψωμι ολικης άλεσης, μαυρο τσαι, κολοκυθοσπορο-πασατεμπο, μαρουλι λολα και φασολια μαυροματικα... και γνκ προσοχη στη διατροφη!! δλδ 2 φορες τη βδομαδα οσπρια, αλλες 2 ψαρι, αμυγδαλα, οχι junk food, οχι τηγανιτα, οχι γαλακτοκομικα με χαμηλα λιπαρα....

Αυτα κοριτσια μου!!! αν μεχρι την περιοδο του Φεβρουαρίου-Μαρτιου δεν εχει ερθει το θαυματακι μας, μας ειπε να κανουμε την εξεταση της κατατμησης σπερματος (λεγεται και κατακερματισμος νομιζω) στον Λυμπεροπουλο....

Αυτα!! 😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στα υπολοιπα κοριτσια της παρέας!!!! 

@Mimi26 μου Χρονια σου πολλαααααααα!!!!!!! οτι επιθυμεις κοριτσι μου!! Να χαιρεσαι τη γιορτη σου και ευχομαι του χρονου τετοια μερα να εχεις την αγκαλια σου γεματη με 2 υγιεστατα και αφρατα μωρακια!!!! 🙏🙏😍❤️❤️❤️

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι....

Την κυριακη ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας και ειχαμε επαφη και χθες το απογευμα μετα τη δουλεια μου και σμρ το πρωι πριν τη δουλεια του αντρα μου.. προσπαθησαμε να εξαντλησουμε τις πιθανοτητες!!! ☺️😊

Σημερα ωστοσο εχω μαγνητικη στη μεση.... Επηρεαζει;;; να την κανω κανονικα ή να προσπαθησω να την αναβαλλω για τον αλλο μηνα (αν καταφερω να την αναβαλλω...) που θα εχω και τη σαλπιγγογραφια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Ραφαελα μου!!!! ναι πηγαμε στο γιατρο!! ειδε τις εξετασεις του αντρα μου αναλυτικα!!! η κιρσοκηλη λεει ειναι σαν να μην υπαρχει.. δεν δημιουργει κανενα θεμα στο σπερμα και γνκ δεν τιθεται θεμα επεμβασης!!! 🎉🎉

Η ποιοτητα του σπερματος πολυ καλη!!! ΑΛΛΑ εχουμε θεμα με την κινητικοτητα η οποια ειναι μετρια.. στο οριο και γνκ την πρωτη ωρα στην προσθια κινηση εχει μονο 7%...😔

Επίσης, ειδε λίγο πεσμενο τον ψευδαργυρο (η ανεβασμενο.... δεν τα θυμαμαι απ εξω) και την ομοκυστεινη.. οποτε ειπε μεχρι το Φεβρουαριο θα παιρνει βιταμινες και συμπληρωματα διατροφης και θα το παλεψουμε με τη φυση!! χαρακτηριστικα ειπε "θα εξαντλησουμε τη βοηθεια της φυσης"... φουλ σπανακι (ΠΟΠΑΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ 😆😆), καρυδια, ψωμι ολικης άλεσης, μαυρο τσαι, κολοκυθοσπορο-πασατεμπο, μαρουλι λολα και φασολια μαυροματικα... και γνκ προσοχη στη διατροφη!! δλδ 2 φορες τη βδομαδα οσπρια, αλλες 2 ψαρι, αμυγδαλα, οχι junk food, οχι τηγανιτα, οχι γαλακτοκομικα με χαμηλα λιπαρα....

Αυτα κοριτσια μου!!! αν μεχρι την περιοδο του Φεβρουαρίου-Μαρτιου δεν εχει ερθει το θαυματακι μας, μας ειπε να κανουμε την εξεταση της κατατμησης σπερματος (λεγεται και κατακερματισμος νομιζω) στον Λυμπεροπουλο....

Αυτα!! 😃😃

Καλημέρα... Αφού δεν θα χρειαστείτε χειρουργεία μια χαρά την γλιτώσατε.... Μπράβο καριτσι μου. Άντε πάμε γερά 

Ρωτήσατε αν μπορεί να γίνει σπερματεγχυση;; Η οποία φτιάχνει την κινητικότητα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα... Αφού δεν θα χρειαστείτε χειρουργεία μια χαρά την γλιτώσατε.... Μπράβο καριτσι μου. Άντε πάμε γερά 

Ρωτήσατε αν μπορεί να γίνει σπερματεγχυση;; Η οποία φτιάχνει την κινητικότητα; 

Πάμε γερα με τσαμπουκα!!! 💪😄

Δεν μπηκαμε σε λεπτομερειες για το επομενο βημα.. μας ειπε θελω μεχρι φλεβαρη να παρει τις βιταμινες και τα συμπληρωματα και αν δεν σας ερθει, τοτε θα κανει την κατατμηση... βημα-βημα...

να σου πω την αληθεια, απ τη στιγμη που δεν υπαρχει κατι τοσο επειγον οπως ειναι η επεμβαση, θα ηθελα κι εγω να κανω σαλπιγγογραφια και να προσπαθησουμε 2-3 μηνες.. επισης ηταν ενθαρρυντικος στο οτι ειμαι 32 και λεει η ηλικια δεν μας πιεζει.. 

αχ ξεχασα πριν να σας πω τις βιταμινες και το συμπληρωμα... δεν ξερω αν σας ενδιαφερει αλλα θα το αναφερω... λοιπον μας προτεινε: Androferti (ένα φακελακι πρωι και ενα βραδυ) και Coenzyme Q10 των 300 (ενα καθε μεσημερι μετα το φαγητο).. αυτα...😄😄

Μακαρι το θαυματακι μας να ερθει συντομα σε ολες μας!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πάμε γερα με τσαμπουκα!!! 💪😄

Δεν μπηκαμε σε λεπτομερειες για το επομενο βημα.. μας ειπε θελω μεχρι φλεβαρη να παρει τις βιταμινες και τα συμπληρωματα και αν δεν σας ερθει, τοτε θα κανει την κατατμηση... βημα-βημα...

να σου πω την αληθεια, απ τη στιγμη που δεν υπαρχει κατι τοσο επειγον οπως ειναι η επεμβαση, θα ηθελα κι εγω να κανω σαλπιγγογραφια και να προσπαθησουμε 2-3 μηνες.. επισης ηταν ενθαρρυντικος στο οτι ειμαι 32 και λεει η ηλικια δεν μας πιεζει.. 

αχ ξεχασα πριν να σας πω τις βιταμινες και το συμπληρωμα... δεν ξερω αν σας ενδιαφερει αλλα θα το αναφερω... λοιπον μας προτεινε: Androferti (ένα φακελακι πρωι και ενα βραδυ) και Coenzyme Q10 των 300 (ενα καθε μεσημερι μετα το φαγητο).. αυτα...😄😄

Μακαρι το θαυματακι μας να ερθει συντομα σε ολες μας!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Μια χαρά όλα πολύ ενθαρρυντικά!!! Ανακουφιστήκατε αρκετά!!! Μακάρι ως τότε να σας έρθει το θαυματακι σας ❤️❤️ 
Άρα ισως λόγο κινητικότητας επειδή είναι μόνο 7% και χρειάζεται να βρείτε την ακριβής ώρα για να πετύχετε ;; 

300mg σας είπε coQ10 εγω του δικού μου από μόνη μου χωρις να μας πει καποιος γιατρος του έδωσα ένα 100mg  την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Πάμε γερα με τσαμπουκα!!! 💪😄

Δεν μπηκαμε σε λεπτομερειες για το επομενο βημα.. μας ειπε θελω μεχρι φλεβαρη να παρει τις βιταμινες και τα συμπληρωματα και αν δεν σας ερθει, τοτε θα κανει την κατατμηση... βημα-βημα...

να σου πω την αληθεια, απ τη στιγμη που δεν υπαρχει κατι τοσο επειγον οπως ειναι η επεμβαση, θα ηθελα κι εγω να κανω σαλπιγγογραφια και να προσπαθησουμε 2-3 μηνες.. επισης ηταν ενθαρρυντικος στο οτι ειμαι 32 και λεει η ηλικια δεν μας πιεζει.. 

αχ ξεχασα πριν να σας πω τις βιταμινες και το συμπληρωμα... δεν ξερω αν σας ενδιαφερει αλλα θα το αναφερω... λοιπον μας προτεινε: Androferti (ένα φακελακι πρωι και ενα βραδυ) και Coenzyme Q10 των 300 (ενα καθε μεσημερι μετα το φαγητο).. αυτα...😄😄

Μακαρι το θαυματακι μας να ερθει συντομα σε ολες μας!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Αγάπη πολύ ενθαρρυντικά τα νέα!!!!! 🥰🥰Άντε μην τον αφήσεις σε ησυχία τώρα, από εδώ κ πέρα ξεζούμισε τον 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά όλα πολύ ενθαρρυντικά!!! Ανακουφιστήκατε αρκετά!!! Μακάρι ως τότε να σας έρθει το θαυματακι σας ❤️❤️ 
Άρα ισως λόγο κινητικότητας επειδή είναι μόνο 7% και χρειάζεται να βρείτε την ακριβής ώρα για να πετύχετε ;; 

300mg σας είπε coQ10 εγω του δικού μου από μόνη μου χωρις να μας πει καποιος γιατρος του έδωσα ένα 100mg  την ημέρα! 

ναι ειπε των 300mg... 1 καθε μεσημερι μετα το φαγητο... 😃

εγω ιδεα δεν εχω απο αυτα... 🙄🙄 τωρα που μπηκαμε στο χορο θα χορεψουμε!!! 😄

Ναι μεγαλη ανακουφιση!!!! αντε να ερθει και η θετικη χοριακη!!!!!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι ειπε των 300mg... 1 καθε μεσημερι μετα το φαγητο... 😃

εγω ιδεα δεν εχω απο αυτα... 🙄🙄 τωρα που μπηκαμε στο χορο θα χορεψουμε!!! 😄

Ναι μεγαλη ανακουφιση!!!! αντε να ερθει και η θετικη χοριακη!!!!!! 🤞🤞

Εγώ τελικά είχα χθες θετικό τεστ ωορρηξιας!! Άρα αυτό το μήνα θα μου έρθει σε 26 ημερες όλο έτσι μου κάνει 25 μετά 26 μετά πάει 27 μετά 28 και μετά 29 και ξανά πάλι… δεν ξέρω γιατί!!

Να ρωτήσω κάτι; Εσείς νιώθετε την ωορρηξιας σας;; Εγώ χθες νομίζω την ένιωσα πονούσα πολύ στην δεξιά μεριά και μετά με πονούσε κι λίγο το πόδι μου το δεξί…κ εσείς έτσι νιώθετε;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mimi26 σου εύχομαι ολόψυχα να είναι το τελευταίο αυτό που βιώνεις και γρήγορα να έρθει ένα μωράκι στη ζωή σου.

Εγω κορίτσια επανέλαβα τις ορμονολογικες και αν εξαιρέσεις το θυροειδη που είναι στο 4.9 και αυξήσαμε λίγο το πρωινό χάπι όλα τα άλλα είναι καλά. Τα ίδια και του συζύγου. 

Όσον αφορά τις γόνιμες μέρες που πέρασαν το παρακαναμε στην αρχή τους και όταν έφτασε η ωορρηξια δεν είχαμε καλές αποδόσεις 😂 στην αρχή πήγα να στεναχωρηθω αλλά φύγαμε τετραήμερο στα βουνά και το παρέκαμψα το θέμα. Βέβαια επιτέλους ο σύζυγος παραδέχτηκε ότι θα ρωτήσει τον γιατρό για βιταμίνες ώστε να έχει περισσότερη αντοχή τέτοιες μέρες! 

Εύχομαι σε όλες υγεία μέσα από την καρδιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

@Mimi26 σου εύχομαι ολόψυχα να είναι το τελευταίο αυτό που βιώνεις και γρήγορα να έρθει ένα μωράκι στη ζωή σου.

Εγω κορίτσια επανέλαβα τις ορμονολογικες και αν εξαιρέσεις το θυροειδη που είναι στο 4.9 και αυξήσαμε λίγο το πρωινό χάπι όλα τα άλλα είναι καλά. Τα ίδια και του συζύγου. 

Όσον αφορά τις γόνιμες μέρες που πέρασαν το παρακαναμε στην αρχή τους και όταν έφτασε η ωορρηξια δεν είχαμε καλές αποδόσεις 😂 στην αρχή πήγα να στεναχωρηθω αλλά φύγαμε τετραήμερο στα βουνά και το παρέκαμψα το θέμα. Βέβαια επιτέλους ο σύζυγος παραδέχτηκε ότι θα ρωτήσει τον γιατρό για βιταμίνες ώστε να έχει περισσότερη αντοχή τέτοιες μέρες! 

Εύχομαι σε όλες υγεία μέσα από την καρδιά μου. 

Καλά να περάσετε 🌸😘😘 να ξεκουραστείτε και να το απολαύσετε!! 
 

Κανετε κάθε μέρα πριν την ωορρηξία; Ή μέρα παρά μέρα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Αγάπη πολύ ενθαρρυντικά τα νέα!!!!! 🥰🥰Άντε μην τον αφήσεις σε ησυχία τώρα, από εδώ κ πέρα ξεζούμισε τον 😄

εννοειται!!!!! Επιχειρηση "παιδι"!!!!! 😆😆

τωρα που εχει μπει κι ο αντρας μου στο νοημα της εντονης προσπαθειας, θα του αλλαξω τα φωτα!!! η το αντιθετο!!! 😅 Ο ασβεστης του ειπε ξανα τλχ 3 φορες την εβδομαδα επαφη!!

μακαρι ο Αγιος Δημητριος να εκανε το θαυμα του χθες η σημερα!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ τελικά είχα χθες θετικό τεστ ωορρηξιας!! Άρα αυτό το μήνα θα μου έρθει σε 26 ημερες όλο έτσι μου κάνει 25 μετά 26 μετά πάει 27 μετά 28 και μετά 29 και ξανά πάλι… δεν ξέρω γιατί!!

Να ρωτήσω κάτι; Εσείς νιώθετε την ωορρηξιας σας;; Εγώ χθες νομίζω την ένιωσα πονούσα πολύ στην δεξιά μεριά και μετά με πονούσε κι λίγο το πόδι μου το δεξί…κ εσείς έτσι νιώθετε;; 

 

αχ κοριτσι μου μακαρι να μπορουσα να βοηθησω... εγω ουτε υγρα καταλαβαινω.. ουτε πονους εχω... κανενα συμπτωμα.. ακομα και τωρα που προσπαθω να παρατηρησω για να πετυχουμε συλληψη και εχω μπουσουλα τα τεστ ωορρηξιας.. NOTHING!!! 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ τελικά είχα χθες θετικό τεστ ωορρηξιας!! Άρα αυτό το μήνα θα μου έρθει σε 26 ημερες όλο έτσι μου κάνει 25 μετά 26 μετά πάει 27 μετά 28 και μετά 29 και ξανά πάλι… δεν ξέρω γιατί!!

Να ρωτήσω κάτι; Εσείς νιώθετε την ωορρηξιας σας;; Εγώ χθες νομίζω την ένιωσα πονούσα πολύ στην δεξιά μεριά και μετά με πονούσε κι λίγο το πόδι μου το δεξί…κ εσείς έτσι νιώθετε;; 

 

Κορίτσι μου κ εγώ το ίδιο πάθαινα κοντά έναν χρόνο μέχρι πριν μείνω έγκυος.... Δεν είχα ακούσει άλλη κοπέλα να της συμβαίνει, πρώτη φορά ακούω επιτέλους ότι δεν είμαι η μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσι μου μακαρι να μπορουσα να βοηθησω... εγω ουτε υγρα καταλαβαινω.. ουτε πονους εχω... κανενα συμπτωμα.. ακομα και τωρα που προσπαθω να παρατηρησω για να πετυχουμε συλληψη και εχω μπουσουλα τα τεστ ωορρηξιας.. NOTHING!!! 😅😅

Και εγώ το ίδιο τίποτα δεν καταλαβαίνω μόνο χθες το βράδυ με έπιασε αυτός ο πόνος και έτρεχα να φάμε και να έχουμε επαφή 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ το ίδιο πάθαινα κοντά έναν χρόνο μέχρι πριν μείνω έγκυος.... Δεν είχα ακούσει άλλη κοπέλα να της συμβαίνει, πρώτη φορά ακούω επιτέλους ότι δεν είμαι η μόνη!

Πάθαινες αυτό με τη περιοδο;; Πολύ σπαστικό στην αρχή νόμιζα ήταν καθυστέρηση γι αυτό πήρα τα τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά να περάσετε 🌸😘😘 να ξεκουραστείτε και να το απολαύσετε!! 
 

Κανετε κάθε μέρα πριν την ωορρηξία; Ή μέρα παρά μέρα ;;

Κάθε μέρα... Αν και ένας γιατρός μας είπε μέρα παρά μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Mimi26 σου εύχομαι ολόψυχα να είναι το τελευταίο αυτό που βιώνεις και γρήγορα να έρθει ένα μωράκι στη ζωή σου.

Εγω κορίτσια επανέλαβα τις ορμονολογικες και αν εξαιρέσεις το θυροειδη που είναι στο 4.9 και αυξήσαμε λίγο το πρωινό χάπι όλα τα άλλα είναι καλά. Τα ίδια και του συζύγου. 

Όσον αφορά τις γόνιμες μέρες που πέρασαν το παρακαναμε στην αρχή τους και όταν έφτασε η ωορρηξια δεν είχαμε καλές αποδόσεις 😂 στην αρχή πήγα να στεναχωρηθω αλλά φύγαμε τετραήμερο στα βουνά και το παρέκαμψα το θέμα. Βέβαια επιτέλους ο σύζυγος παραδέχτηκε ότι θα ρωτήσει τον γιατρό για βιταμίνες ώστε να έχει περισσότερη αντοχή τέτοιες μέρες! 

Εύχομαι σε όλες υγεία μέσα από την καρδιά μου. 

καλημερα κοριτσι μου!!!! 

χθες διαβαζα στο φορουμ ενα κοριτσι που έλεγε οτι καθε μηνα έκανε τεστ ωορρηξιας και εβγαινε θετικο περιπου 13η-14η ημερα του μηνα...καθε μηνα!!! και τελικα ειχε συλληψη η οποια εγινε την 9η ημερα του κυκλου...!!!!

μην χανεις τις ελπιδες σου γτ το θαυμα ερχεται εκει που δεν το περιμενουμε!!!😉

Να περασετε τελεια και να ανανεωθειτε!!! ❤️❤️

Υ.Γ. οι βιταμινες μονο καλο θα κανουν στον αντρα σου, οποτε δεν εχετε να χασετε τπτ... βεβαια ειναι ακριβουτσικες και εγω που τις ψαχνω τωρα και μπαινω στο κλιμα.. αν σας παιρνει οικονομικα, να τις παρετε!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Πάθαινες αυτό με τη περιοδο;; Πολύ σπαστικό στην αρχή νόμιζα ήταν καθυστέρηση γι αυτό πήρα τα τεστ 

Ναι κ εγώ στην αρχή είχα μπερδευτεί πάρα πολύ, γιατί πάντα ήμουν πολύ σταθερή με μικρό κύκλο στις 24 μέρες... Κ τώρα ήταν από 25 ανέβαινε μια μέρα ανά μήνα κ έφτανε τις 29 κ πάλι από την αρχή! 

Όσο για την ωορρηξία παλαιότερα δεν την ένοιωθα καθόλου, πλέον έχω πόνους κ υγρά.... καλό είναι όμως γιατί σε ειδοποιεί το σώμα πότε είναι η ώρα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κάθε μέρα... Αν και ένας γιατρός μας είπε μέρα παρά μέρα. 

Ααα αφού δεν έχει τοςη αντοχή δεν θα είναι καλύτερο μέρα παρά μέρα πριν την ωορρηξία κ μετά κάθε μέρα;; Εμεις έτσι κάνουμε γιατί κ εμας το κάθε μέρα μας κούραζε πάρα πολύ σκεψου κάναμε 10 ημερες σερί ήταν πολύ κουραστικό όχι σωματικά όσο ψυχολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...