Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

Κορίτσια μου εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά γιατί και εμείς είμαστε τρία αδέλφια. Το μεγαλύτερο είναι αγόρι κ έτσι ήθελα να είναι και τα δικά μου. Όντως το πρώτο μου ήταν αγόρι. Τώρα αν έρθει επόμενο φυσικά θέλω να είναι γερό αλλά θα προτιμούσα κορίτσι. Λένε εξάλλου ότι τα κορίτσια είναι πιο γερά, αντέχουν περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Θα το βγάλουμε Ειρήνη το όνομά της πεθεράς μου που ήταν πολύ καλή γυναίκα και με αγαπούσε πολύ. 

Κορίτσια εμένα η περίοδος μου παίζει παιχνίδια. Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα με κυλιδες και τελικά Αδιαθετησα 36η μέρα. Τώρα είμαι 37η και ακόμα άφαντη. Έκανα τεστ και την Τετάρτη και το Σάββατο και βγήκαν αρνητικα. 

Βέβαια έχω τινάξει την μπάνκα όσον αφορά το βάρος μου. Μου έγραψε σήμερα κάποιες εξετάσεις ο ψυχίατρος που με παρακολουθεί για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα τι μπορεί να φταίει. Αύριο θα πάω να τις κάνω. Λέτε να κάνω και χοριακη να δω τι θα δείξει για καλό και για κακό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά γιατί και εμείς είμαστε τρία αδέλφια. Το μεγαλύτερο είναι αγόρι κ έτσι ήθελα να είναι και τα δικά μου. Όντως το πρώτο μου ήταν αγόρι. Τώρα αν έρθει επόμενο φυσικά θέλω να είναι γερό αλλά θα προτιμούσα κορίτσι. Λένε εξάλλου ότι τα κορίτσια είναι πιο γερά, αντέχουν περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Θα το βγάλουμε Ειρήνη το όνομά της πεθεράς μου που ήταν πολύ καλή γυναίκα και με αγαπούσε πολύ. 

Κορίτσια εμένα η περίοδος μου παίζει παιχνίδια. Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα με κυλιδες και τελικά Αδιαθετησα 36η μέρα. Τώρα είμαι 37η και ακόμα άφαντη. Έκανα τεστ και την Τετάρτη και το Σάββατο και βγήκαν αρνητικα. 

Βέβαια έχω τινάξει την μπάνκα όσον αφορά το βάρος μου. Μου έγραψε σήμερα κάποιες εξετάσεις ο ψυχίατρος που με παρακολουθεί για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα τι μπορεί να φταίει. Αύριο θα πάω να τις κάνω. Λέτε να κάνω και χοριακη να δω τι θα δείξει για καλό και για κακό? 

Κ δεν την κάνεις..... μια που θα δώσεις αίμα να φύγει αυτή η σκέψη, δεν ξέρεις καμιά φορά....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είναι 4 μήνες. Όμως έχεις κάποιες επιλογές δλδ είτε να πάρεις το 6μηνο του οαεδ, είτε το μειωμένο ωράριο μαζεμένο. Εγώ αυτό έκανα κ μου βγαίνει άδεια 1 χρόνο. Όταν γυρίσω το παιδί θα είναι 13 μηνών (δούλευα ως τέλος οπότε πήρα την άδεια όλη μετά). Αυτά στον ιδιωτικό τομέα, στο δημόσιο νομίζω είναι 2 χρόνια η άδεια! 

Κορίτσια η βοήθεια από γιαγιάδες είναι δίκοπο μαχαίρι κατά τη γνώμη μου. Από τη μια αγαπάνε το παιδί όπως εμείς όμως αν είναι λίγο πιο μεγάλοι δεν μπορούν πολλά πολλά κ επίσης κάποιοι κάνουν ό,τι θέλουν ή ό,τι μπορούν κ όχι αυτό που θες... Κ κακα τα ψέματα όσο κ να χαίρονται με το εγγόνι δίνουμε φουλ ταιμ δουλειά σε μεγάλους ανθρώπους...  Βέβαια αν δεν υπάρχει άλλη λύση αυτό θα δεχτείς κ τέλος. Εγώ μιας κ αργώ να  γυρίσω σκέφτομαι αν όχι από Απρίλη που γυρίζω από Σεπτέμβρη να τη στείλω σχολείο. Δεν ξέρω όμως είναι μόνο μια σκέψη..  @Froufro εσύ τι έκανες με τα δικά σου; 

Αχχψ ποοοσο μακρινά μου ακούγονται ολα αυτά... ας έρθει το θαυματακι μου και ολα θα μπουν σε σειρά είτε με άγχος είτε άνετε, όπως πιστεύω και για τις περισσότερες!! Ναι όντως μπορείς και έτσι να πάρεις την άδεια,  επίσης ο εργοδότης για 2 χρόνια δεν μπορεί να απολύσει.. εγώ έκανα μια συζήτηση για το θέμα εγκυμοσύνης και έπειτα και μου είπαν οτι αν θέλω εφόσον τελειώσουν οι άδειες μου να συνεχίσω 6ωρο με αναλογη μειωση μισθού , να τέτοια μου λένε και παιδί δεν βλέπω όμως 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά γιατί και εμείς είμαστε τρία αδέλφια. Το μεγαλύτερο είναι αγόρι κ έτσι ήθελα να είναι και τα δικά μου. Όντως το πρώτο μου ήταν αγόρι. Τώρα αν έρθει επόμενο φυσικά θέλω να είναι γερό αλλά θα προτιμούσα κορίτσι. Λένε εξάλλου ότι τα κορίτσια είναι πιο γερά, αντέχουν περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Θα το βγάλουμε Ειρήνη το όνομά της πεθεράς μου που ήταν πολύ καλή γυναίκα και με αγαπούσε πολύ. 

Κορίτσια εμένα η περίοδος μου παίζει παιχνίδια. Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα με κυλιδες και τελικά Αδιαθετησα 36η μέρα. Τώρα είμαι 37η και ακόμα άφαντη. Έκανα τεστ και την Τετάρτη και το Σάββατο και βγήκαν αρνητικα. 

Βέβαια έχω τινάξει την μπάνκα όσον αφορά το βάρος μου. Μου έγραψε σήμερα κάποιες εξετάσεις ο ψυχίατρος που με παρακολουθεί για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα τι μπορεί να φταίει. Αύριο θα πάω να τις κάνω. Λέτε να κάνω και χοριακη να δω τι θα δείξει για καλό και για κακό? 

Χμμ.. Γιατί όχι να κάνεις κοριτσι μου δεν έχεις να χάσεις κάτι.. εύχομαι να δεις μια τερααααστια χοριακη!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου εγώ πάντα ήθελα τρία παιδιά γιατί και εμείς είμαστε τρία αδέλφια. Το μεγαλύτερο είναι αγόρι κ έτσι ήθελα να είναι και τα δικά μου. Όντως το πρώτο μου ήταν αγόρι. Τώρα αν έρθει επόμενο φυσικά θέλω να είναι γερό αλλά θα προτιμούσα κορίτσι. Λένε εξάλλου ότι τα κορίτσια είναι πιο γερά, αντέχουν περισσότερο στην εγκυμοσύνη. Θα το βγάλουμε Ειρήνη το όνομά της πεθεράς μου που ήταν πολύ καλή γυναίκα και με αγαπούσε πολύ. 

Κορίτσια εμένα η περίοδος μου παίζει παιχνίδια. Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα με κυλιδες και τελικά Αδιαθετησα 36η μέρα. Τώρα είμαι 37η και ακόμα άφαντη. Έκανα τεστ και την Τετάρτη και το Σάββατο και βγήκαν αρνητικα. 

Βέβαια έχω τινάξει την μπάνκα όσον αφορά το βάρος μου. Μου έγραψε σήμερα κάποιες εξετάσεις ο ψυχίατρος που με παρακολουθεί για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα τι μπορεί να φταίει. Αύριο θα πάω να τις κάνω. Λέτε να κάνω και χοριακη να δω τι θα δείξει για καλό και για κακό? 

Εννοειται κοριτσι μου!!! το ρωτας;; αφου θα δωσεις το πολυτιμο αιματακι σου!! αν δεν ερθει μεχρι αυριο (μακαρι να μην ερθει και να μας πεις ευχαριστα αυριο τετοια ωρα!!!!🙏🙏🙏🙏) βαλε και μια χοριακη στο μενου!!😉😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια είμαι από τις "τυχερές" αν μπορώ να το πω έτσι... που μπορούν να μην δουλεύουν. Αποφασίσαμε όσο τουλάχιστον είναι μικρά τα παιδάκια μας να τα μεγαλώσω εγώ (κ ας αρίστευσα στις σπουδές μου 😊) είμαι άνθρωπος που δεν μπορώ να βασίζομαι σε άλλους (με λες κ εγωίστρια...) κ επίσης με ναυτικό τον μπαμπά κ μια μαμά να λείπει τουλάχιστον την μισή μέρα δεν ήταν αυτό που φανταζόμασταν για τα παιδάκια μας! Τώρα βέβαια μόλις γεννηθεί κ το μικρούλι μας θα αρχίσουμε να ετοιμάζουμε μια δική μας δουλειά που θα την αναλάβω εγώ κ ωστόσο θα φτάσει κ η ώρα να πάει στο σχολείο.... 

Σε καταλαβαίνω... Να είμαι ειλικρινής δε νομίζω ότι θα άντεχα να μη δουλεύω... Όχι για να μην πάνε χαμένες οι σπουδές, απλά βλέπω αυτούς τους μήνες ότι μου έλειψε η δουλειά μου, η συναναστροφη, η έξοδος από το σπίτι κ γενικά να κάνω κάτι άλλο μόνο δικό μου! Είναι τι ταιριάζει θεωρώ στην κάθε κοπέλα κ στην κάθε οικογένεια. Εγώ έχω μπαμπά ναυτικό (πλέον συνταξιούχο αλλά όταν ήμουν μικρή έλειπε κ χρόνο ολόκληρο, άλλες εποχές) κ η μητέρα μου δούλευε αλλά ως τις 2 το πολυ ήταν σπίτι. Να σου πω κάτι; για εμάς ήταν η πραγματικότητα μας, ποτέ δε νιώσαμε ότι κάτι λείπει, μάλλον για τους γονείς είναι πιο δύσκολο... 

Το θέμα είναι να βρει η κάθε οικογένεια την ισορροπία της κ από εκεί κ πέρα όλα καλά είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elcielo_virgin είπε:

Σας ευχαριστώ έχω πολύ άγχος θα σας στείλω τις μονάδες.μακαρι να πάνε σε όλες μας καλά!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια; Σπερματεγχυνση έκανες; Το νοσοκομείο αυτό είναι δημόσιο; Πόσο σου κοστίσε; Με ποιον γιατρό; Ήταν η πρωτη σου φορά; Σε ταραξα στις ερωτήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχεις δίκιο κ εμένα μου λείπει.... αλλά όπως λες, θεωρώ αυτή είναι η καλύτερη ισορροπία για εμάς. Κ εμένα ο μπαμπάς μου ναυτικός ήταν 😊 κ έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω σε αυτό το λάθος κ να παντρευτώ κάποιον του κλάδου!!!! Αλλά έλα που με κοίταξε με αυτά τα μάτια.... 😍😍😍

Έτσι κ γω έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το ζήσω δεύτερη φορά.. Μόνο που το τηρησα! Χαχαχα έτυχε όμως κιόλας! 

Να είστε καλά κ να χαίρεστε τα παιδάκια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@iriana κοριτσι μου τι κανεις;;;

νομιζω εχω μερες να δω νεα σου...

(αν εχεις γραψει κάτι να με συγχωρεις απλα με το διαβασμα εχω χασει οτι απεμεινε απ το μυαλο μου😆😆😆)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έτσι κ γω έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το ζήσω δεύτερη φορά.. Μόνο που το τηρησα! Χαχαχα έτυχε όμως κιόλας! 

Να είστε καλά κ να χαίρεστε τα παιδάκια σας! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Κ σε εσένα ότι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@iriana κοριτσι μου τι κανεις;;;

νομιζω εχω μερες να δω νεα σου...

(αν εχεις γραψει κάτι να με συγχωρεις απλα με το διαβασμα εχω χασει οτι απεμεινε απ το μυαλο μου😆😆😆)

Πόσο χάρηκα που γράφτηκε εδώ μέσα θετικό τεστακι μπράβο στο κοριτσάκι ❤️

Εύχομαι να γίνει τεράστια η χοριακη ❤️

Κορίτσια καλησπέρα! Τώρα διάβασα όλα τα νέα σας 😂 γέλασα με μερικά σχόλια !!!

Εγώ πολύ τολμηρή, είμαι στο δρόμο για Αθήνα πάω με το αγόρι μου να τα πούμε λίγο με τον γιατρό 😂

Μόνο μπλοκακι με ερωτήσεις δεν θα βγάλω . Έχω πάρει μαζί κ το πακο με τις εξετάσεις λέει ο φίλος μου Δήμητρα θελουμε βαλίτσα να της κουβαλήσουμε όλες αυτές 😂😂

Εγώ κορίτσια παωνα τα βάλω κάτω με το γιατρό να μου λύσει όλες τις απορίες που με τρώνε 😡 για ορμόνες, σπέρμα, μικρόβια, ενδομητρίο κλπ . Γιατί δεν κάνω ύστεροσκοπηση κλπ κλπ 

Γιατί δεν άντεχα άλλο χθες πήγα για καφέ στην Αράχωβα με κλάματα από το άγχος κ σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλ κυρία σαν να μην τρέχει τίποτα να κλείσω ραντεβού 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Πόσο χάρηκα που γράφτηκε εδώ μέσα θετικό τεστακι μπράβο στο κοριτσάκι ❤️

Εύχομαι να γίνει τεράστια η χοριακη ❤️

Κορίτσια καλησπέρα! Τώρα διάβασα όλα τα νέα σας 😂 γέλασα με μερικά σχόλια !!!

Εγώ πολύ τολμηρή, είμαι στο δρόμο για Αθήνα πάω με το αγόρι μου να τα πούμε λίγο με τον γιατρό 😂

Μόνο μπλοκακι με ερωτήσεις δεν θα βγάλω . Έχω πάρει μαζί κ το πακο με τις εξετάσεις λέει ο φίλος μου Δήμητρα θελουμε βαλίτσα να της κουβαλήσουμε όλες αυτές 😂😂

Εγώ κορίτσια παωνα τα βάλω κάτω με το γιατρό να μου λύσει όλες τις απορίες που με τρώνε 😡 για ορμόνες, σπέρμα, μικρόβια, ενδομητρίο κλπ . Γιατί δεν κάνω ύστεροσκοπηση κλπ κλπ 

Γιατί δεν άντεχα άλλο χθες πήγα για καφέ στην Αράχωβα με κλάματα από το άγχος κ σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλ κυρία σαν να μην τρέχει τίποτα να κλείσω ραντεβού 😂

 

Καλά έκανες κορίτσι μου, γιατί να τρώγεσαι? Είπαμε η ψυχολογία είναι το παν!!!! Άμα λύσεις τις απορίες σου θα είσαι πιο ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πόσο χάρηκα που γράφτηκε εδώ μέσα θετικό τεστακι μπράβο στο κοριτσάκι ❤️

Εύχομαι να γίνει τεράστια η χοριακη ❤️

Κορίτσια καλησπέρα! Τώρα διάβασα όλα τα νέα σας 😂 γέλασα με μερικά σχόλια !!!

Εγώ πολύ τολμηρή, είμαι στο δρόμο για Αθήνα πάω με το αγόρι μου να τα πούμε λίγο με τον γιατρό 😂

Μόνο μπλοκακι με ερωτήσεις δεν θα βγάλω . Έχω πάρει μαζί κ το πακο με τις εξετάσεις λέει ο φίλος μου Δήμητρα θελουμε βαλίτσα να της κουβαλήσουμε όλες αυτές 😂😂

Εγώ κορίτσια παωνα τα βάλω κάτω με το γιατρό να μου λύσει όλες τις απορίες που με τρώνε 😡 για ορμόνες, σπέρμα, μικρόβια, ενδομητρίο κλπ . Γιατί δεν κάνω ύστεροσκοπηση κλπ κλπ 

Γιατί δεν άντεχα άλλο χθες πήγα για καφέ στην Αράχωβα με κλάματα από το άγχος κ σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλ κυρία σαν να μην τρέχει τίποτα να κλείσω ραντεβού 😂

 

Περιμένουμε νεα σου κορίτσι μου να μας τα πεις γτ και εγώ το έχω απορία με την υστεροσκοπιση.. περιμένω πως και πως να πάει  1 Νοεμβρίου να δω τον πρώτο γιατρό!!! Καλό δρόμο και ελπίζω μετά το ραντεβού να ανακουφιστείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Περιμένουμε νεα σου κορίτσι μου να μας τα πεις γτ και εγώ το έχω απορία με την υστεροσκοπιση.. περιμένω πως και πως να πάει  1 Νοεμβρίου να δω τον πρώτο γιατρό!!! Καλό δρόμο και ελπίζω μετά το ραντεβού να ανακουφιστείς 

Κορίτσια μου φτάνω είμαι Κηφισιας στις 6 έχω ραντεβού και ελπίζω να πάει καλά η συνάντηση!

Γιατί υπάρχουν ερωτηματικά!

Θα σας γράψω τα νέα αργότερα φυσικά. Αναλυτικά με το τι μου είπε...

Συγνώμη που δεν γράφω πολύ συχνά και δεν απαντώ διαβάζω τα νέα σας κ γελάω με σχόλια ! Ποια κοπέλα έγραψε για το αγόρι της βρε κορίτσια που έχει κιρσοκήλη; 

Ξέρω εγώ να της πω που το περάσαμε...

Δεν συγκράτησα όνομα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πόσο χάρηκα που γράφτηκε εδώ μέσα θετικό τεστακι μπράβο στο κοριτσάκι ❤️

Εύχομαι να γίνει τεράστια η χοριακη ❤️

Κορίτσια καλησπέρα! Τώρα διάβασα όλα τα νέα σας 😂 γέλασα με μερικά σχόλια !!!

Εγώ πολύ τολμηρή, είμαι στο δρόμο για Αθήνα πάω με το αγόρι μου να τα πούμε λίγο με τον γιατρό 😂

Μόνο μπλοκακι με ερωτήσεις δεν θα βγάλω . Έχω πάρει μαζί κ το πακο με τις εξετάσεις λέει ο φίλος μου Δήμητρα θελουμε βαλίτσα να της κουβαλήσουμε όλες αυτές 😂😂

Εγώ κορίτσια παωνα τα βάλω κάτω με το γιατρό να μου λύσει όλες τις απορίες που με τρώνε 😡 για ορμόνες, σπέρμα, μικρόβια, ενδομητρίο κλπ . Γιατί δεν κάνω ύστεροσκοπηση κλπ κλπ 

Γιατί δεν άντεχα άλλο χθες πήγα για καφέ στην Αράχωβα με κλάματα από το άγχος κ σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλ κυρία σαν να μην τρέχει τίποτα να κλείσω ραντεβού 😂

 

Καταλαβαινω την ανησυχια σου αλλα πολυ καλα κανεις και πας στο γιατρο σου να τα βαλεις ολα σε μια ταξη!!! Καλο σου ταξιδι και καλα αποτελεσματα ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μου φτάνω είμαι Κηφισιας στις 6 έχω ραντεβού και ελπίζω να πάει καλά η συνάντηση!

Γιατί υπάρχουν ερωτηματικά!

Θα σας γράψω τα νέα αργότερα φυσικά. Αναλυτικά με το τι μου είπε...

Συγνώμη που δεν γράφω πολύ συχνά και δεν απαντώ διαβάζω τα νέα σας κ γελάω με σχόλια ! Ποια κοπέλα έγραψε για το αγόρι της βρε κορίτσια που έχει κιρσοκήλη; 

Ξέρω εγώ να της πω που το περάσαμε...

Δεν συγκράτησα όνομα .

αντε εφτασες κοριτσι!!!! ολα να πανε καλα!!!

περιμενουμε μετα τα νεα σου!!!❤️

Μάλλον εγω εγραψα για την κιρσοκηλη. ειπε ο ουρολογος οτι εντοπισε μια μικρη κιρσοκηλη με την ψηλαφηση και εγραψε τριπλεξ στον αντρα μου. θα παει την τεταρτη για τριπλεξ... εχω σκασει απ το αγχος..

εχει εσενα ο αντρας σου;; χειρουργηθηκε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να κάνω μια ερώτηση;; Στη σαλπιγγογραφια δεν επιτρέπονται πριν οι επαφές απλά και μόνο για να μην υπάρξει εγκυμοσύνη ή υπάρχει περίπτωση να παραμείνει το σπέρμα στις σάλπιγγες και να αλλοιωθεί το αποτέλεσμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αντε εφτασες κοριτσι!!!! ολα να πανε καλα!!!

περιμενουμε μετα τα νεα σου!!!❤️

Μάλλον εγω εγραψα για την κιρσοκηλη. ειπε ο ουρολογος οτι εντοπισε μια μικρη κιρσοκηλη με την ψηλαφηση και εγραψε τριπλεξ στον αντρα μου. θα παει την τεταρτη για τριπλεξ... εχω σκασει απ το αγχος..

εχει εσενα ο αντρας σου;; χειρουργηθηκε;;

Ναι , τον Απρίλιο είχε κιρσοκήλη.

Είχε διάμετρο η φλέβα από τον ένα όρχι διπλάσια από το κανονικό.

Μια ώρα ήταν κ φύγαμε αμέσως από το νοσοκομείο.

Από 5% κινητικότητα τώρα έχει 80%

Πήγε πολύ καλά! Μην ανησυχείς είναι ρουτίνα, εμείς πήγαμε σε ανδρολογο ουρολόγο στον Ρήγα Αθανάσιο. Χειρουργεί στην Ευρωκλινική. Μείναμε ευχαριστημένοι βέβαια κ τώρα εεκινος τον παρακολουθεί για τα μικρόβια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να κάνω μια ερώτηση;; Στη σαλπιγγογραφια δεν επιτρέπονται πριν οι επαφές απλά και μόνο για να μην υπάρξει εγκυμοσύνη ή υπάρχει περίπτωση να παραμείνει το σπέρμα στις σάλπιγγες και να αλλοιωθεί το αποτέλεσμα;; 

Λένε πως δεν είναι καλό να συλλάβεις με σκιαγραφικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι , τον Απρίλιο είχε κιρσοκήλη.

Είχε διάμετρο η φλέβα από τον ένα όρχι διπλάσια από το κανονικό.

Μια ώρα ήταν κ φύγαμε αμέσως από το νοσοκομείο.

Από 5% κινητικότητα τώρα έχει 80%

Πήγε πολύ καλά! Μην ανησυχείς είναι ρουτίνα, εμείς πήγαμε σε ανδρολογο ουρολόγο στον Ρήγα Αθανάσιο. Χειρουργεί στην Ευρωκλινική. Μείναμε ευχαριστημένοι βέβαια κ τώρα εεκινος τον παρακολουθεί για τα μικρόβια!

Κοριτσι μου ευχαριστω για την απαντηση!!!

Μακαρι να ειναι κατι ασημαντο και να μη χρειαστει χειρουργειο αλλα απ οτι μου λες σ' εσας ειχατε θεαματικα αποτελεσματα!!

Δεν ξερω αν ο Ασβεστης που πηγαμε χειρουργει η οχι.. να γινει με το καλο το τριπλεξ και αν θελει χειρουργειο θα σε ρωτησω ξανα..

Ευχαριστω και παλι!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Λένε πως δεν είναι καλό να συλλάβεις με σκιαγραφικό!

Ναι αυτό είναι μετά την εξέταση για το πριν δεν ξέρω σίγουρα γιατί δεν επιτρέπονται οι επαφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι αυτό είναι μετά την εξέταση για το πριν δεν ξέρω σίγουρα γιατί δεν επιτρέπονται οι επαφες

Αχ κοριτσι μου κι εγω μετα την επομενη περιοδο θα κανω σαλπιγγογραφια.. δεν ξερω τις λεπτομερειες.. μαζι με τις δικες σου αποριες θα μαθω κι εγω..

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και θετικα αποτελεσματα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστω για την απαντηση!!!

Μακαρι να ειναι κατι ασημαντο και να μη χρειαστει χειρουργειο αλλα απ οτι μου λες σ' εσας ειχατε θεαματικα αποτελεσματα!!

Δεν ξερω αν ο Ασβεστης που πηγαμε χειρουργει η οχι.. να γινει με το καλο το τριπλεξ και αν θελει χειρουργειο θα σε ρωτησω ξανα..

Ευχαριστω και παλι!!!❤️❤️❤️

Μακάρι να μην χρειαστεί απλά θέλω να σου πω είναι κάτι το οποίο αντιμετωπίζεται κ μάλιστα έχει επιτυχία οπότε όλα καλά ❤️ μην ανησυχείτε καθόλου μπορεί να μην επηρεάζει καν! Έφτασα κορίτσια και περίμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσι μου κι εγω μετα την επομενη περιοδο θα κανω σαλπιγγογραφια.. δεν ξερω τις λεπτομερειες.. μαζι με τις δικες σου αποριες θα μαθω κι εγω..

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και θετικα αποτελεσματα!!❤️

Δεν είναι κάτι η σαλπιγγογραφια βρε κορίτσια!!! Μην ανησυχείτε κ εγώ είχα φοβηθεί κ τελικά ούτε που την κατάλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να κάνω μια ερώτηση;; Στη σαλπιγγογραφια δεν επιτρέπονται πριν οι επαφές απλά και μόνο για να μην υπάρξει εγκυμοσύνη ή υπάρχει περίπτωση να παραμείνει το σπέρμα στις σάλπιγγες και να αλλοιωθεί το αποτέλεσμα;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου,  δεν πρέπει να έρθεις σε επαφή για το ενδεχόμενο πιθανής εγκυμοσύνης.. αυτό ξέρω εγώ απο τον γιατρό μου,  έπειτα συνεχίζεις κανονικά τις προσπάθειες και λένε ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες σύλληψης μετα την σαλπιγκογραφια μέχρι και 2 κύκλους, λειτουργεί σαν τουμποφλο ☺ εφόσον οι σάλπιγγες είναι διαβατες! Αν κάνεις καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...