Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Ναι μωρέ έχουμε περίεργους ανθρώπους στο περιβάλλον μας όπως έλεγα χθες κ ασχολούνται μαζί μας χωρίς λόγο....

Όσο για το μωράκι μου, σήμερα το καημένο δεν το έχω αφήσει σε ησυχία! Είμαι σε δουλειές εκτός σπιτιού, επέστρεψα μόνο το μεσημέρι για φαγητό κ έφυγα ξανά... σε κανένα μισάωρο επιστρέφω κ πάω ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ 

Καλή ξεκούραση και εύχομαι να τελείωσαν οι δουλειες σου και αύριο να είσαι πιο χαλαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλά κορίτσια είμαι στη δουλειά, πο πο τα νεύρα μου δεν είναι καλά 😂😂🙏🙄🙄🙄🙄 ακούστε εδώ τώρα, οι υπεύθυνες στη δουλειά είναι αδερφές κ οι δύο το καλοκαίρι που έπαθε την υπερδιέγερση με στήριξαν πάρα πολύ σε όλα και τους είπε εντέλει ότι υπάρχει κάποιο θέμα υπογονιμότητας και ότι κάποια στιγμή θα κάνει εξωσωματική και ότι είχα πάθει υπερδιέγερση και έπρεπε να φύγω μία μέρα από τη δουλειά γιατί δεν ήμουνα καλά ήταν από τις πρώτες μέρες που είχα κάνει την ωοληψία και μετά που έχει μέρες ήρθα στη δουλειά και δεν ήμουνα καθόλου καλά έκανα βλακεία που ήρθα βασικά τότε και επειδή μόλις μου είχανε στείλει τις εξετάσεις και είχα ανεβάσει ηπατικά ένζυμα αναγκάστηκα να φύγω και δουλειά γιατί πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω Αθήνα γιατί την επόμενη μέρα θα μου έκανε παρακέντηση και γενικά με είχανε στηρίξει πάρα πολύ όλα καλά κι όλα ωραία τώρα λοιπόν η μία από τις δύο ήταν έγκυος και γύρναγε το δεύτερο παιδάκι της γεννάει βασικά 3 Νοεμβρίου και της είχα πει εγώ ότι αυτό το μήνα θα πάω για εξωσωματική γιατί είχε καθυστέρηση γιατί τους είχα πει ότι θα πήγαινα Σεπτέμβρη αλλά είδατε τι έγινε και τελικά δεν πήγα και τώρα λοιπόν που ήτανε να πάω για εξωσωματική του είχα πει ότι μία εβδομάδα πριν τους πω αλλά περίπου αρχές Νοέμβρη υπολογίζω με πιάσανε λοιπόν και μου είπανε και οι δύο όχι μόνο η μία ότι και καλά τα Χριστούγεννα είμαστε κλειστά 14 μέρες που κλείνουν και τα σχολεία και ότι να ξέρω γω μήπως να πήγαινες τότε και του τύπου δηλαδή ούτε να μην πάω για εξωσωματική τώρα και να πάω μετά απαράδεκτα και μάλιστα μου το χουν πει για Τρίτη συνεχόμενη φορά και τους είπα επειδή έφτασα στο αμήν την τρίτη φορά ότι αυτό το θέμα είναι πολύ προσωπικό ότι θα στο κανονίσω εγώ και εγώ ούτε εκείνες θα το κανονίσει ο γιατρός και δεν ξέρω πότε θα πάω για εξωσωματική αλλά αυτό θα το κανονίσει και θα το καθορίσει ο γιατρός και θα τους ενημερώσω μία εβδομάδα νωρίτερα να μου ακυρώσουμε το ραντεβού.

Και στο μεταξύ δεν είναι καν με υλικά δουλεύω εδώ ως εξωτερική συνεργάτιδα και πληρώνουμε με τα ραντεβού δηλαδή αν ακυρώσουμε κάποια ραντεβού ή θα το κάνουν αναπλήρωση και ούτε τα λεφτά τους θα χάσουν ή θα πάρουμε τις ώρες τις δικές μου και θα τις καλύψουν κάπως αλλιώς δηλαδή εννοώ δεν είναι πρόβλημα το γεγονός ότι θα λείψω πραγματικά πόσο πόσο πόσο δίκιο έχω που λέω ότι είμαι προκατειλημμένη απέναντι στους ανθρώπους και πως η κακία μπορεί να είναι αυτό το πράγμα να βλέπεις μία κοπέλα 29 χρόνων να πηγαίνει για εξωσωματική να έχουμε φάει του κόσμου τα χειρουργεία και εγώ και ο Νίκος τι να πει ρε ταλαιπωρία που πραγματικά δεν έχω λείψει ποτέ από τη δουλειά είμαι εδώ δύο χρόνια και η μόνη μέρα που έχω λείψει κορίτσια σας το ορκίζομαι ήταν τον Ιούλιο που έπαθα την υπερδιέγερση και έλειψα απλά μία μέρα ήρθε ο δηλαδή στη δουλειά με είδαν ότι δεν ήμουνα καλά και έφυγα.

Και και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ναι μεν το ψέμα δεν είναι ωραίο αλλά τελικά κάποιες φορές είναι απαραίτητο 🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

Κορίτσι μου προσπάθησε να διατηρείς την ηρέμια σου, οτι άκους και οτι σου λένε να τα γράφεις όλα μη πω που... προέχει η ψυχικη σου ηρεμία και όχι αυτές... απλά ανακοίνωσε τους οτι θα λείψεις μια βδομάδα πριν όπως λες και αν αντιδράσουν το κριμα στο λαιμό τους!  Στα λέω όπως θα τα έλεγα στη κολλητή μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια μου καλημερααα!!!!! 😍😍😍 Παρασκευουλα σμρ!!! Ε ε ερχεται ΣΚ!!!!!!!!!

Αισιοδοξία, θετική ενεργεια και χαμογελα!!!

(δε ξυπνησα καθολου καλα.. νευρικοτητα, πιεση με το διαβασμα και ποτε θα δωσω, κλαμα να ξεσπασω. το παω κοντρα!! δεν θα αφησω την αρνητικη ενεργεια να της περασει!💪 αν δεν ηξερα οτι δεν παιζει να εχω περιοδο θα ελεγα πλησιαζει... ρε κοριτσια τα δακρυα τρεχουν νερο... χωρις ιδιαιτερο λογο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Kοριτσια μου καλημερααα!!!!! 😍😍😍 Παρασκευουλα σμρ!!! Ε ε ερχεται ΣΚ!!!!!!!!!

Αισιοδοξία, θετική ενεργεια και χαμογελα!!!

(δε ξυπνησα καθολου καλα.. νευρικοτητα, πιεση με το διαβασμα και ποτε θα δωσω, κλαμα να ξεσπασω. το παω κοντρα!! δεν θα αφησω την αρνητικη ενεργεια να της περασει!💪 αν δεν ηξερα οτι δεν παιζει να εχω περιοδο θα ελεγα πλησιαζει... ρε κοριτσια τα δακρυα τρεχουν νερο... χωρις ιδιαιτερο λογο)

Καλημέρα κορίτσια μού,  σε καταλαβαίνω απόλυτα κοριτσι μου,  νιώθεις πιεσμένη απο πολλές πλευρές και είναι λογικό.. ασε και εγώ με την φαγούρα μόλις ζοριστω αμέσως με πιάνει, πρώτη φορά στη ζωή μου τέτοιο πράγμα! Προέχει η υγεία μας και η ψυχική μας ηρεμία γιατί το μπεμπεκι μας, μας θέλει ήρεμες οοοταν αποφασίσει να έρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Kοριτσια μου καλημερααα!!!!! 😍😍😍 Παρασκευουλα σμρ!!! Ε ε ερχεται ΣΚ!!!!!!!!!

Αισιοδοξία, θετική ενεργεια και χαμογελα!!!

(δε ξυπνησα καθολου καλα.. νευρικοτητα, πιεση με το διαβασμα και ποτε θα δωσω, κλαμα να ξεσπασω. το παω κοντρα!! δεν θα αφησω την αρνητικη ενεργεια να της περασει!💪 αν δεν ηξερα οτι δεν παιζει να εχω περιοδο θα ελεγα πλησιαζει... ρε κοριτσια τα δακρυα τρεχουν νερο... χωρις ιδιαιτερο λογο)

Καλημέραααα με χαρααα έρχεσαι ΣΚ επιτελους!!!! 
 

Για να νιώσεις καλύτερα σκέψου το μετά εννοώ όταν θα περάσεις τις εξετάσεις σου θα καταφέρεις τον στόχο σου!!! Το πάθαινα όταν σπούδαζα όταν έφτανα στο αμήν και ήμουν και μακριά από την οικογένεια μου έκλαιγα σαν χαζή μέσα στην βιβλιοθήκη αλλά μετά ένιωθα καλύτερα!! Κάποιες φορές χρειάζεται αλλά πάντα όταν έκλαιγα έγραφα στο βιβλίο μου θα τελειώσω το πτυχίο μου θα κάνω αυτό και αυτό μετά έγραφα τους στόχους μου και ήμουν καλύτερα! 
 

Να πας για ένα ποτακι με τον αντρουλη σου απόψε για να χαλαρώσετε 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημέρα!

Να έχουμε ένα όμορφο Σ/Κ!

Πήρα ήδη τον γιατρό μου 2/11 έχω ραντεβου να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής και να μου πει τα πάντα για να ξεκινήσουμε.

Αναμεικτα συναισθήματα....χαρά γιατί είμαι πιο κοντά στο στόχο μου άγχός μηπως τελικά δεν φτάσω. 

Πόσο θα ήθελα να πατήσω ένα κουμπι να πάω 2 μήνες μετά και να έχω το θαυματακι μέσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέραααα με χαρααα έρχεσαι ΣΚ επιτελους!!!! 
 

Για να νιώσεις καλύτερα σκέψου το μετά εννοώ όταν θα περάσεις τις εξετάσεις σου θα καταφέρεις τον στόχο σου!!! Το πάθαινα όταν σπούδαζα όταν έφτανα στο αμήν και ήμουν και μακριά από την οικογένεια μου έκλαιγα σαν χαζή μέσα στην βιβλιοθήκη αλλά μετά ένιωθα καλύτερα!! Κάποιες φορές χρειάζεται αλλά πάντα όταν έκλαιγα έγραφα στο βιβλίο μου θα τελειώσω το πτυχίο μου θα κάνω αυτό και αυτό μετά έγραφα τους στόχους μου και ήμουν καλύτερα! 
 

Να πας για ένα ποτακι με τον αντρουλη σου απόψε για να χαλαρώσετε 😉😉

αχ πιεζομαι απ ολα ρε κοριτσια.... το διαβασμα δεν τραβαει και ειχα κανει αλλο προγραμματισμο να τελειωσω..

περνανε οι μερες και εχουμε κανονισει να παμε στο χωριο του αντρα μου την 28η (εχουμε να παμε απο αυγουστο και το θελει τοσο πολυ.. οι δικοι του μετακομισαν τον ιουλιο μονιμα στο χωριο και δεν εχει μαθει να τους βλεπει τοσο σπανια (αν οχι καθε σκ, τους βλεπαμε καθε 15 ημερες) οποτε δε γινεται να το αναβαλλουμε και ουτε θελω να μην παω).... μετα 1 νοεμβρη ερχεται απο ροδο ο αδερφος μου με την οικογενεια και θελω να τους δω..2 φορες το χρονο τους βλεπω.....😥)

φτανουν καποιες στιγμες που λες πως θα ηθελες να ειναι τα πραγματα και πως ειναι... ψαχνουμε τοσο καιρο σπιτι και σκετη απογοητευση... ειπαμε να αγορασουμε αλλα και οι τιμες πωλησης ειναι τλχ παρανοικες και εξωπραγματικες.... θελουμε τοσο το παιδι και δεν ερχεται.. θελουμε να κανονισουμε το γαμο και σκεφτομαι οσα εγιναν οταν ειπαμε οτι θα κανουμε τον αρραβωνα... σκεφτομαι τη μαυριλα των γονιων τους (που τους λες θα κανουμε γαμο και το πρωτο που σου λενε ειναι "πω μη μου λες τετοια γτ δεν εχω καθολου λεφτα για το γαμο." καμια χαρα! καμια ευχη. γνκ εχω θεμα με τη στασιμοτητα και μου φαινεται η γη γυριζει κι εμεις εκει στασιμοι...)

συγγνωμη 🙏 αλλα ξυπνησα με πολλη μαυριλα!😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!

Να έχουμε ένα όμορφο Σ/Κ!

Πήρα ήδη τον γιατρό μου 2/11 έχω ραντεβου να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής και να μου πει τα πάντα για να ξεκινήσουμε.

Αναμεικτα συναισθήματα....χαρά γιατί είμαι πιο κοντά στο στόχο μου άγχός μηπως τελικά δεν φτάσω. 

Πόσο θα ήθελα να πατήσω ένα κουμπι να πάω 2 μήνες μετά και να έχω το θαυματακι μέσα μου.

αχ κοριτσι μου εκανες πολυ καλα!!!! σιγουρα εισαι πιο κοντα!!! καθε μερα διαβαζω την ομαδα της εξωσωματικης και αν μπορω να βγαλω ενα συμπερασμα ειναι οτι το "θαυμα ερχεται μονο οταν το πιστεψεις πραγματικα!!"

Πιστεψε το κι εσυ!! μην κανεις δευτερες σκεψεις!! το θαυματακι σας ερχεται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα σκεφτομαι ο κοσμος εχει πραγματικα προβληματα, θεματα υγειας, βιοποριστικα κι εγω λεω βλακειες!!! και το διαβασμα θα τελειωσει, και το παιδι θα ερθει και το σπιτι θα βρεθει κι ολα θα γινουν! 

και παλι συγγνωμη!! παμε παμε ανεβαινουμεεεεεε ✈️✈️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσι μου εκανες πολυ καλα!!!! σιγουρα εισαι πιο κοντα!!! καθε μερα διαβαζω την ομαδα της εξωσωματικης και αν μπορω να βγαλω ενα συμπερασμα ειναι οτι το "θαυμα ερχεται μονο οταν το πιστεψεις πραγματικα!!"

Πιστεψε το κι εσυ!! μην κανεις δευτερες σκεψεις!! το θαυματακι σας ερχεται!!!!!

Εν τω μεταξυ εγω εδω θα γράφω....Θέλω να μην επηρεαστώ από τα κορίτσια της εξωσωματικής. Να εμπιστευτω τον γιατρό μου στο 100%. Γιατί με ξέρω θα διαβάζω κάτι θα τον παίρνω τηλ κτλ κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα!

Να έχουμε ένα όμορφο Σ/Κ!

Πήρα ήδη τον γιατρό μου 2/11 έχω ραντεβου να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής και να μου πει τα πάντα για να ξεκινήσουμε.

Αναμεικτα συναισθήματα....χαρά γιατί είμαι πιο κοντά στο στόχο μου άγχός μηπως τελικά δεν φτάσω. 

Πόσο θα ήθελα να πατήσω ένα κουμπι να πάω 2 μήνες μετά και να έχω το θαυματακι μέσα μου.

Καλημέρα κορίτσι μού,  ποοοσο σε καταλαβαίνω και εσένα!! Εγω εχω ραντεβού στις 1 του μηνός, δεν είναι πολλές οι μέρες, αλλά αν μπορούσα και εγω να κλείσω τα μάτια και να ξυπνήσω σε 2 μήνες χαϊδεύοντας την κοιλιά μου,  θα το έκανα με μεγάλη ανακούφιση!! Εύχομαι στο τέλος να πετάξουμε απο χαρά, ολα τα κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ πιεζομαι απ ολα ρε κοριτσια.... το διαβασμα δεν τραβαει και ειχα κανει αλλο προγραμματισμο να τελειωσω..

περνανε οι μερες και εχουμε κανονισει να παμε στο χωριο του αντρα μου την 28η (εχουμε να παμε απο αυγουστο και το θελει τοσο πολυ.. οι δικοι του μετακομισαν τον ιουλιο μονιμα στο χωριο και δεν εχει μαθει να τους βλεπει τοσο σπανια (αν οχι καθε σκ, τους βλεπαμε καθε 15 ημερες) οποτε δε γινεται να το αναβαλλουμε και ουτε θελω να μην παω).... μετα 1 νοεμβρη ερχεται απο ροδο ο αδερφος μου με την οικογενεια και θελω να τους δω..2 φορες το χρονο τους βλεπω.....😥)

φτανουν καποιες στιγμες που λες πως θα ηθελες να ειναι τα πραγματα και πως ειναι... ψαχνουμε τοσο καιρο σπιτι και σκετη απογοητευση... ειπαμε να αγορασουμε αλλα και οι τιμες πωλησης ειναι τλχ παρανοικες και εξωπραγματικες.... θελουμε τοσο το παιδι και δεν ερχεται.. θελουμε να κανονισουμε το γαμο και σκεφτομαι οσα εγιναν οταν ειπαμε οτι θα κανουμε τον αρραβωνα... σκεφτομαι τη μαυριλα των γονιων τους (που τους λες θα κανουμε γαμο και το πρωτο που σου λενε ειναι "πω μη μου λες τετοια γτ δεν εχω καθολου λεφτα για το γαμο." καμια χαρα! καμια ευχη. γνκ εχω θεμα με τη στασιμοτητα και μου φαινεται η γη γυριζει κι εμεις εκει στασιμοι...)

συγγνωμη 🙏 αλλα ξυπνησα με πολλη μαυριλα!😭😭

Κοριτσάκι μου κρατά γερά!!! Καμιά φορά μας πέφτουν όλα μαζεμένα.... κάποια στιγμή θα παίρνουν ένα ένα τον δρόμο τους κ θα λες κοίτα πως στεναχωριόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Εν τω μεταξυ εγω εδω θα γράφω....Θέλω να μην επηρεαστώ από τα κορίτσια της εξωσωματικής. Να εμπιστευτω τον γιατρό μου στο 100%. Γιατί με ξέρω θα διαβάζω κάτι θα τον παίρνω τηλ κτλ κτλ

Χαχαχα και εγώ το ίδιο,  αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην τις διαβάζω,  Εχθές μια κοπέλα πέτυχε με την 2η προσπάθεια εξωσωματικής, συγκινήθηκα τοοοσοοο πολύ, δάκρυα έτρεχαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Εν τω μεταξυ εγω εδω θα γράφω....Θέλω να μην επηρεαστώ από τα κορίτσια της εξωσωματικής. Να εμπιστευτω τον γιατρό μου στο 100%. Γιατί με ξέρω θα διαβάζω κάτι θα τον παίρνω τηλ κτλ κτλ

οτι σε κανει να νιωθεις καλυτερα!!! 👍👍

εγω που τις διαβαζω τις "αγαπω" χωρις να τις ξερω! τετοια στηριξη η μια με την αλλη... νοιαζονται τοσο πολυ.. γτ μονο αυτα τα κοριτσια ξερουν τι αγωνα δινουν!! και σωματικα και ψυχολογικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχα και εγώ το ίδιο,  αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην τις διαβάζω,  Εχθές μια κοπέλα πέτυχε με την 2η προσπάθεια εξωσωματικής, συγκινήθηκα τοοοσοοο πολύ, δάκρυα έτρεχαν! 

αχ κι εγω τις διαβαζω καθε μερα! μεγαλες αγωνιστριες!!! τις θαυμαζω!!!!! για την ελενα λες ε;; ειδα τα 3 τεστ και το φορμακι 1-3 months και τρελαθηκα!!! χαιρομουν λες και ηταν δικα μου τα τεστ 😁😁😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

οτι σε κανει να νιωθεις καλυτερα!!! 👍👍

εγω που τις διαβαζω τις "αγαπω" χωρις να τις ξερω! τετοια στηριξη η μια με την αλλη... νοιαζονται τοσο πολυ.. γτ μονο αυτα τα κοριτσια ξερουν τι αγωνα δινουν!! και σωματικα και ψυχολογικα!!!

To ξέρω και εγω τις ''αγαπω'' με το ένα κορίτσι από αυτά μιλάμε από Μαϊό. Απλά φοβάμαι λίγο ότι εάν μπω και διαβαζω όλες θα παίρνω κάθε λίγο τον γιατρό μου και θα του λεω...αυτό το κάναμε? αυτό το κανάμε? και εάν ήταν ο γυναικολόγος μου οκ γιατί με ξέρει...ο εξωσωματιστης μου είναι καινούριος χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου κρατά γερά!!! Καμιά φορά μας πέφτουν όλα μαζεμένα.... κάποια στιγμή θα παίρνουν ένα ένα τον δρόμο τους κ θα λες κοίτα πως στεναχωριόμουν

ετσι ειναι!! με επιασε, εκλαψα και το πρωι και τωρα (ευτυχως δεν μπηκε κανενας να με δει ετσι κι ειμαι μια Κιουρια!! 😋) και ηδη ξαλαφρωσα αρκετα!!!

εσυ κοριτσι μου τι κανεις; ξεκουραστηκες;; δεν πιστευω να κουρασες τη μπεμπουλα χθες; 🤨😜❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

To ξέρω και εγω τις ''αγαπω'' με το ένα κορίτσι από αυτά μιλάμε από Μαϊό. Απλά φοβάμαι λίγο ότι εάν μπω και διαβαζω όλες θα παίρνω κάθε λίγο τον γιατρό μου και θα του λεω...αυτό το κάναμε? αυτό το κανάμε? και εάν ήταν ο γυναικολόγος μου οκ γιατί με ξέρει...ο εξωσωματιστης μου είναι καινούριος χαχαχαχα

θα σε μαθει κι αυτος!!!!! 😜😜 εχεις επισκεφθει περισσοτερους απο 1 και επελεξες αυτον ή κατευθειαν με αυτον;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ πιεζομαι απ ολα ρε κοριτσια.... το διαβασμα δεν τραβαει και ειχα κανει αλλο προγραμματισμο να τελειωσω..

περνανε οι μερες και εχουμε κανονισει να παμε στο χωριο του αντρα μου την 28η (εχουμε να παμε απο αυγουστο και το θελει τοσο πολυ.. οι δικοι του μετακομισαν τον ιουλιο μονιμα στο χωριο και δεν εχει μαθει να τους βλεπει τοσο σπανια (αν οχι καθε σκ, τους βλεπαμε καθε 15 ημερες) οποτε δε γινεται να το αναβαλλουμε και ουτε θελω να μην παω).... μετα 1 νοεμβρη ερχεται απο ροδο ο αδερφος μου με την οικογενεια και θελω να τους δω..2 φορες το χρονο τους βλεπω.....😥)

φτανουν καποιες στιγμες που λες πως θα ηθελες να ειναι τα πραγματα και πως ειναι... ψαχνουμε τοσο καιρο σπιτι και σκετη απογοητευση... ειπαμε να αγορασουμε αλλα και οι τιμες πωλησης ειναι τλχ παρανοικες και εξωπραγματικες.... θελουμε τοσο το παιδι και δεν ερχεται.. θελουμε να κανονισουμε το γαμο και σκεφτομαι οσα εγιναν οταν ειπαμε οτι θα κανουμε τον αρραβωνα... σκεφτομαι τη μαυριλα των γονιων τους (που τους λες θα κανουμε γαμο και το πρωτο που σου λενε ειναι "πω μη μου λες τετοια γτ δεν εχω καθολου λεφτα για το γαμο." καμια χαρα! καμια ευχη. γνκ εχω θεμα με τη στασιμοτητα και μου φαινεται η γη γυριζει κι εμεις εκει στασιμοι...)

συγγνωμη 🙏 αλλα ξυπνησα με πολλη μαυριλα!😭😭

Αχ βρε Τονια μου…σε καταλαβαίνω απόλυτα το ίδιο είχα πριν ένα χρόνο!!! Όλα προγραμματισμένα για τον γάμο και ακυρώθηκε λόγο κοβιντ πήγαν όλα πίσω πατήσαμε το κουμπί της παύσης και μείναμε εκεί!! Δεν έφτανε ο κοβιντ  Έκλαιγα γιατί η προηγούμενη δουλεια μου δε με γέμιζε ήθελα να παραιτηθώ και ήρθε το κοβιντ κ ελεγα που να πάω τώρα;; Να παραιτηθώ και τι θα κάνω; Που να βρω δουλεια υπό αυτες τις συνθήκες;; Εδώ απολύουν κόσμο εμένα ποιος θα με προσλάβει; Ελεγα θα μείνω εδώ για πάντα θα είμαι δυστυχισμένη για πάντα… ξυπνούσα και έκλαιγα που θα πήγαινα δουλεια, δεν είχα όρεξη για τίποτα τις φιλες μου δεν τις έβλεπα και γενικά ξεκόψαμε λόγο αυτής της δουλειας που είχα ακόμα και τώρα νιώθω ξένη μαζί τους(άλλη πονεμένη ιστορία αυτή)…! Ώσπου μια μέρα από εκεί που δε το περίμενα μέσα στην καραντίνα με παιρνουν τηλέφωνο από την τωρινή δουλεια μου, είχα στείλει βιογραφικό μηνες πριν ούτε που το θυμόμουνα!! Έκανα ιντερβιου ονλινε πήγα για 2ο ονλινε και ένα από κοντά όταν σταμάτησαν τα μέτρα μετακίνησης! Και με πήραν…μια ανάσα αρχισα ξανά να τα βάζω σε σειρά όλα αρχίσαμε να κάνουμε ξανά σχέδια για το μέλλον βάλαμε μπρος για παιδάκι είπαμε όταν έρθει, βάλαμε μπρος για το σπίτι άγχος και εκεί δάνειο, οι τιμές των υλικών στα ύψη αλλά είναι κάτι το οποίο δεν μπορούμε να αλλάξουμε δυστυχως είμαστε άτυχοι θα κάνουμε οικονομία όσο μπορούμε για να μην χρειαστεί να πάρουμε και άλλο δάνειο, ξανά προγραμμάτισα τον γάμο μου και όλα μπήκαν σε σειρά!! και καπως είμαι καλά! 
 

Και εσυ δε πειράζει πάρε μια ανάσα είναι κάτι το οποίο δεν μπορείς να αλλάξεις θα πατε στους δικούς του άντρα σου θα χαλαρώσετε θα έρθει κ ο αδερφος σου θα τον δεις θα αλλάξεις λίγο παραστάσεις!! Δες το και θετικά είναι μια ανάσα! Σε πιέζει ο χρόνος για εξετάσεις;; Ή μπορείς να τις δώσεις και άλλη στιγμή;; Το θέμα μωρό να μην σε αγχώνει τα έχετε βάλει σε μια σειρά τώρα, θα έρθει!! Έτσι να σκέφτεσαι!! 

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

ετσι ειναι!! με επιασε, εκλαψα και το πρωι και τωρα (ευτυχως δεν μπηκε κανενας να με δει ετσι κι ειμαι μια Κιουρια!! 😋) και ηδη ξαλαφρωσα αρκετα!!!

εσυ κοριτσι μου τι κανεις; ξεκουραστηκες;; δεν πιστευω να κουρασες τη μπεμπουλα χθες; 🤨😜❤️

Την κούρασα αρκετά είναι η αλήθεια.... αλλά το βράδυ μου έδωσε κάτι κλωτσιές, του έδωσε κ κατάλαβε! Τώρα κάθομαι, πιο χαλαρές δουλειές σήμερα....... σε μια καρεκλίτσα κ μόνο διπλώνω ρούχα γιατί μαζέψαμε αρκετά 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τωρα σκεφτομαι ο κοσμος εχει πραγματικα προβληματα, θεματα υγειας, βιοποριστικα κι εγω λεω βλακειες!!! και το διαβασμα θα τελειωσει, και το παιδι θα ερθει και το σπιτι θα βρεθει κι ολα θα γινουν! 

και παλι συγγνωμη!! παμε παμε ανεβαινουμεεεεεε ✈️✈️

Καλε τι συγγνώμη εδω είπαμε τα λέμε ολαα.. κοίτα πιστεύω σου φαίνονται ολα βουνό γιατί ήρθαν και μεζεμενα.. Επειδή και η δικη μου κατάσταση δεν απέχει και πολύ στο θέμαπολλά πράγματα πρέπει να γίνουν ταυτόχρονα.. θα σου πω το εξής και ελπίζω να βοηθήσει, βάλε προτεραιότητες , σκέψου τι είναι αυτό που θέλεις αυτή τη στιγμή? Το γάμο ή ενα παιδάκι ώστε να επικεντρωθείς σε αυτό, βιάζεστε να φύγετε απο το σπίτι που είστε? Η μπορείτε να αφήσετε χρόνο καο με την πρώτη καλή ευκαιρία μετακομίζετε.. Έτσι θα επικεντρωθείς σε ένα στόχο! 

Και εγώ δεν είμαι παντρεμένη, αλλά πραγματικά δεν με νοιάζει, πέρυσι μου έκανε πρόταση γάμου και είπαμε του το επόμενο καλοκαίρι να κάνουμε το γάμο μας.. Αυτή τη στιγμή και κάθε στιγμή όμως προτιμώ το θαυματακι μου και όχι την ταμπέλα του γάμο,  άποψη μου είναι αυτή!  Οπότε κοριτσάκι μου βάλτα κάτω κατα αύξοντα σειρά.. 

Εχθές πήγαμε συμβολαιογράφο υπογράψαμε οτι συμπολαιογραφικη πραξη για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή και πως ο πατέρας αναλαμβάνει τις ευθύνες του 😂😂 

Ο γάμος μου ας γίνει και σε 2 χρόνια,  αν πρόκειται να έρθει το θαυματακι μου..

Ολα θα γίνουν υγεία και πίστη!!💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

θα σε μαθει κι αυτος!!!!! 😜😜 εχεις επισκεφθει περισσοτερους απο 1 και επελεξες αυτον ή κατευθειαν με αυτον;

μου τον πρότεινε ο γυναικολόγος μου που τον εμπιστευομαι με κλειστά μάτια....ακούσα και καλά λόγια....και έμεινα σε αυτόν χωρίς να το ψαξω περισσότερο....δεν θέλω να δημιουργω περισσότερο άγχος στον εαυτό μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε τι συγγνώμη εδω είπαμε τα λέμε ολαα.. κοίτα πιστεύω σου φαίνονται ολα βουνό γιατί ήρθαν και μεζεμενα.. Επειδή και η δικη μου κατάσταση δεν απέχει και πολύ στο θέμαπολλά πράγματα πρέπει να γίνουν ταυτόχρονα.. θα σου πω το εξής και ελπίζω να βοηθήσει, βάλε προτεραιότητες , σκέψου τι είναι αυτό που θέλεις αυτή τη στιγμή? Το γάμο ή ενα παιδάκι ώστε να επικεντρωθείς σε αυτό, βιάζεστε να φύγετε απο το σπίτι που είστε? Η μπορείτε να αφήσετε χρόνο καο με την πρώτη καλή ευκαιρία μετακομίζετε.. Έτσι θα επικεντρωθείς σε ένα στόχο! 

Και εγώ δεν είμαι παντρεμένη, αλλά πραγματικά δεν με νοιάζει, πέρυσι μου έκανε πρόταση γάμου και είπαμε του το επόμενο καλοκαίρι να κάνουμε το γάμο μας.. Αυτή τη στιγμή και κάθε στιγμή όμως προτιμώ το θαυματακι μου και όχι την ταμπέλα του γάμο,  άποψη μου είναι αυτή!  Οπότε κοριτσάκι μου βάλτα κάτω κατα αύξοντα σειρά.. 

Εχθές πήγαμε συμβολαιογράφο υπογράψαμε οτι συμπολαιογραφικη πραξη για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή και πως ο πατέρας αναλαμβάνει τις ευθύνες του 😂😂 

Ο γάμος μου ας γίνει και σε 2 χρόνια,  αν πρόκειται να έρθει το θαυματακι μου..

Ολα θα γίνουν υγεία και πίστη!!💗💗

Και εμείς έτσι το έχουμε κάνει προς το παρών. Με σύμφωνο για να μπορούμε να προχωρήσουμε τις διαδικασίες.  

Αυτή την στιγμή έχουμε βάλει προτεραιότητα το μωράκι. ♥️Και όχι τον γάμο. Δεν θα είχαμε και διάθεση να κάνουμε έναν γάμο τώρα. Ας έρθει με το καλό😍 να μας δώσει και χαρά και να γίνει γάμος τρικουβερτος🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εμείς έτσι το έχουμε κάνει προς το παρών. Με σύμφωνο για να μπορούμε να προχωρήσουμε τις διαδικασίες.  

Αυτή την στιγμή έχουμε βάλει προτεραιότητα το μωράκι. ♥️Και όχι τον γάμο. Δεν θα είχαμε και διάθεση να κάνουμε έναν γάμο τώρα. Ας έρθει με το καλό😍 να μας δώσει και χαρά και να γίνει γάμος τρικουβερτος🤣

Και εμείς με σύμφωνο είμαστε...αλλά έτσι και αλλιώς αυτό είχαμε σκοπό να κάνουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγω δεν πήγα για δουλειά σήμερα γιατί ο άντρας μου είναι λίγο κρυωμενος και είπα να μην το διακυνδινεψω μέχρι να κάνει τεστ... Στα δικά μου τώρα... Μετά την ροζ σταγόνα που είδα εχθές τίποτα άλλο μόνο η αίσθηση ότι έρχεται αλλά δεν ούτε καν η θερμοκρασία έχει πέσει ακόμα οπότε περιμένω μέχρι τη Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...