Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Από ψυχολογικά άλλο τπτ.. τι να σας πω οτι απο την μέρα που μου ήρθε περίοδος με έπιασε μια φαγουρα στην αρχή ξυνωμουν ασυναίσθητα, μετά κατάλαβα οτι κατι δεν πάει καλά,  βλέπω το σώμα μου πεντακαθαρο, ούτε σπυράκια ούτε κάποιο εξάνθημα, σκεφτόμουν τι μπορεί να έφαγα ή να έπιασα.. μη σε κουράζω, αυτό έγινε και το Σάββατο δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τη φαγούρα,  ευτυχώς κοιμηθήκαμε στη πεθερα μου και μου εδωσε ένα χαπάκι, το πήρα και μπόρεσα και κοιμήθηκα. Κυριακή μια χαρά και Εχθές μόλις συζητήσαμε οτι μπορεί να κόπω στην επιτροπή πάλι, σηκώνομαι από το γραφείο κυρία πάω τουαλέτα Ρίχνω 1 δάκρυ,  επιστρέφω κυρία και πάλι άρχισα να ξυνομαι 😂 εκεί κατάλαβα οτι είναι το ψυχολογικό μου 😂 

Εσύ να είσαι ήρεμη έχεις το θαυματακι σου στη κοιλίτσα και δεν παθαίνει τπτ!! Οσο για τον άντρα σου είναι δύσκολο να λείπει τόσο καιρό το καταλαβαίνω απόλυτα,  να σκέφτεσαι όμως ότι θα γυρίσει και θα τον ευχαριστηθείς!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αντε καλε!!! εμεις βγαζουμε την ψυχουλα μας εδω μεσα και ολα τα ψυχολογικα μας! πες τα να ξαλαφρωσεις!!! ❤️❤️❤️

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Πες τα εδω παιδί μου να βγουν από μέσα σου!!😍

Απλά αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, είναι η ψυχοθεραπεία μου κ δεν του λέω τέτοια πράγματα εκεί που είναι να μην στεναχωριέται περισσότερο.... Πάντως όταν όταν είμαι έτσι προσπαθώ να κάνω κατά μέτωπο επίθεση!!!!! Για να μου φύγουν όλες αυτές οι σκέψεις κ για να το πιστέψω ξανά, πήγα κ αγόρασα τα πιο ροζ μπιμπερό που βρήκα......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

 

Απλά αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, είναι η ψυχοθεραπεία μου κ δεν του λέω τέτοια πράγματα εκεί που είναι να μην στεναχωριέται περισσότερο.... Πάντως όταν όταν είμαι έτσι προσπαθώ να κάνω κατά μέτωπο επίθεση!!!!! Για να μου φύγουν όλες αυτές οι σκέψεις κ για να το πιστέψω ξανά, πήγα κ αγόρασα τα πιο ροζ μπιμπερό που βρήκα......

 

Και πολύ καλά έκανες !! Θα κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί! Και με λίγο υπομονή ο αντρουλης σου θα έρθει και θα έχετε πολύ χρόνο να χαρείτε ο ένας τον άλλον!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

 

Απλά αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, είναι η ψυχοθεραπεία μου κ δεν του λέω τέτοια πράγματα εκεί που είναι να μην στεναχωριέται περισσότερο.... Πάντως όταν όταν είμαι έτσι προσπαθώ να κάνω κατά μέτωπο επίθεση!!!!! Για να μου φύγουν όλες αυτές οι σκέψεις κ για να το πιστέψω ξανά, πήγα κ αγόρασα τα πιο ροζ μπιμπερό που βρήκα......

 

όλες στα ίδια είμαστε...εμείς καταλήξαμε στα ονόματα χθες χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

όλες στα ίδια είμαστε...εμείς καταλήξαμε στα ονόματα χθες χαχαχαχαχα

😄😄😄 κ εμείς έχουμε βρει ονόματα σε περίπτωση που κάνουμε άλλα τρία...... 

Ρε κορίτσια δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το παρεάκι σας! Υποτίθεται είμαι σε άλλη φάση από εσάς, αλλά εδώ νιώθω ότι ταιριάζω. Ώρες ώρες λέω δεν εχω καμία δουλειά να μπαίνω κ να σας πρίζω, αλλά έχω δέσει μαζί σας  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

😄😄😄 κ εμείς έχουμε βρει ονόματα σε περίπτωση που κάνουμε άλλα τρία...... 

Ρε κορίτσια δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το παρεάκι σας! Υποτίθεται είμαι σε άλλη φάση από εσάς, αλλά εδώ νιώθω ότι ταιριάζω. Ώρες ώρες λέω δεν εχω καμία δουλειά να μπαίνω κ να σας πρίζω, αλλά έχω δέσει μαζί σας  

Καλε τι λες??? Τι μας πρήζεις? Εσύ μας δίνεις δύναμη!!! Έχουμε κολλήσει να κάνουμε παιδιά, καλό μας κάνεις πίστεψέ με.. μπας και δεν ξυθω σήμερα 😂😂😂

Εντωμεταξύ σε 6 μέρες πάμε Ουρολογο να μας πει και Αυτος την άποψη του για την εξωσωματική! 

Επισης στο τηλ μου είπε θα σου δώσω κάποιες συμβουλές και έπειτα θα πιεις ενα καφέ με τον άντρα σου και θα αποφασίσετε.. κάτι μου λέει κορίτσια οτι θα μου προτείνει τον ταρλατζη Θεσσαλονίκη ( με τον οποίο εχω ραντεβού στις 11) άκουσα μια συνέντευξη του και τον ανέφερε στην οτι έχει συνεργαστεί μαζί του για την καινούρια μέθοδο που έχει εφεύρει αυτός, εγω βέβαια συμπτωματικά έκλεισα ραντεβού και στους 2.. Είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα μου προτείνει... 

Εντωμεταξύ μου είπε οτι εξετάσεις κάνουμε Ιαπωνία θα της κανει και ο άντρας σου,  ωχ λεω πάλι 500αρα θα φύγει,  παίρνω τηλ να μάθω κόστος εξετάσεων, 150 ευρώ μου είπαν,  πάλι καλά!  @Antonia2λες να πάθω Ουρολοίμωξη? 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😄😄😄 κ εμείς έχουμε βρει ονόματα σε περίπτωση που κάνουμε άλλα τρία...... 

Ρε κορίτσια δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το παρεάκι σας! Υποτίθεται είμαι σε άλλη φάση από εσάς, αλλά εδώ νιώθω ότι ταιριάζω. Ώρες ώρες λέω δεν εχω καμία δουλειά να μπαίνω κ να σας πρίζω, αλλά έχω δέσει μαζί σας  

καλε τι λες!!! εισαι η μαμα της παρεας μας!! εισαι αυτο που θελουμε να γινουμε!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

ΕΔΩ σε θελουμε!!!! ΕΔΩ ανηκεις!!! 🙌🙌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε τι λες??? Τι μας πρήζεις? Εσύ μας δίνεις δύναμη!!! Έχουμε κολλήσει να κάνουμε παιδιά, καλό μας κάνεις πίστεψέ με.. μπας και δεν ξυθω σήμερα 😂😂😂

Εντωμεταξύ σε 6 μέρες πάμε Ουρολογο να μας πει και Αυτος την άποψη του για την εξωσωματική! 

Επισης στο τηλ μου είπε θα σου δώσω κάποιες συμβουλές και έπειτα θα πιεις ενα καφέ με τον άντρα σου και θα αποφασίσετε.. κάτι μου λέει κορίτσια οτι θα μου προτείνει τον ταρλατζη Θεσσαλονίκη ( με τον οποίο εχω ραντεβού στις 11) άκουσα μια συνέντευξη του και τον ανέφερε στην οτι έχει συνεργαστεί μαζί του για την καινούρια μέθοδο που έχει εφεύρει αυτός, εγω βέβαια συμπτωματικά έκλεισα ραντεβού και στους 2.. Είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα μου προτείνει... 

Εντωμεταξύ μου είπε οτι εξετάσεις κάνουμε Ιαπωνία θα της κανει και ο άντρας σου,  ωχ λεω πάλι 500αρα θα φύγει,  παίρνω τηλ να μάθω κόστος εξετάσεων, 150 ευρώ μου είπαν,  πάλι καλά!  @Antonia2λες να πάθω Ουρολοίμωξη? 😂😂😂😂

Καλά εννοείται... άμα σε παίρνει κ ουρολοιμώξεις κ όλα... Εγώ μια φορά πήγα να πω απ'έξω απ'έξω σε έναν γυναικολόγο να μου περάσει άλλη εξέταση (έχω ιδιωτική ασφάλιση) κ λέει ααααα δεν σου καλύπτει εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλε τι λες!!! εισαι η μαμα της παρεας μας!! εισαι αυτο που θελουμε να γινουμε!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

ΕΔΩ σε θελουμε!!!! ΕΔΩ ανηκεις!!! 🙌🙌

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.... Να ξέρετε σε όποια ομαδούλα μεταφερθείτε εγώ θα σας κυνηγάω..! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaki33 είπε:

@MyNa @Kritsini Καλώς ήρθατε! ευχομαι να μας γράψετε άμεσα τα ευχαριστα νέα σας!

 

Καλημέρα κορίτσια! Το ίδιο έυχομαι και σε εμάς αλλά σε πρώτη φάση να έχουμε μια όμορφη ημέρα!

 

Μακάρι πραγματικά μακάρι για όλες εμάς που το θέλουμε τόσο πολύ! Εγώ χθες αδιάθετησα και δεν ήθελα καν να κάνω αλλαγές σερβιέτας και να βλέπω το αίμα. Θα προμηθευτώ τεστ ωορρηξίας και θα ξεκινήσω μόλις εξαφανιστεί η ρημάδα.

Καλή μας ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά εννοείται... άμα σε παίρνει κ ουρολοιμώξεις κ όλα... Εγώ μια φορά πήγα να πω απ'έξω απ'έξω σε έναν γυναικολόγο να μου περάσει άλλη εξέταση (έχω ιδιωτική ασφάλιση) κ λέει ααααα δεν σου καλύπτει εγκυμοσύνη! 

Εγώ κορίτσια κατάλαβα αφού μπήκαμε στο χώρο, θα χορέψουμε μόνο αν τα σκάμε στην ορχήστρα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε τι λες??? Τι μας πρήζεις? Εσύ μας δίνεις δύναμη!!! Έχουμε κολλήσει να κάνουμε παιδιά, καλό μας κάνεις πίστεψέ με.. μπας και δεν ξυθω σήμερα 😂😂😂

Εντωμεταξύ σε 6 μέρες πάμε Ουρολογο να μας πει και Αυτος την άποψη του για την εξωσωματική! 

Επισης στο τηλ μου είπε θα σου δώσω κάποιες συμβουλές και έπειτα θα πιεις ενα καφέ με τον άντρα σου και θα αποφασίσετε.. κάτι μου λέει κορίτσια οτι θα μου προτείνει τον ταρλατζη Θεσσαλονίκη ( με τον οποίο εχω ραντεβού στις 11) άκουσα μια συνέντευξη του και τον ανέφερε στην οτι έχει συνεργαστεί μαζί του για την καινούρια μέθοδο που έχει εφεύρει αυτός, εγω βέβαια συμπτωματικά έκλεισα ραντεβού και στους 2.. Είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα μου προτείνει... 

Εντωμεταξύ μου είπε οτι εξετάσεις κάνουμε Ιαπωνία θα της κανει και ο άντρας σου,  ωχ λεω πάλι 500αρα θα φύγει,  παίρνω τηλ να μάθω κόστος εξετάσεων, 150 ευρώ μου είπαν,  πάλι καλά!  @Antonia2λες να πάθω Ουρολοίμωξη? 😂😂😂😂

😂😂😂😂😂 αν σε καλυπτει η ασφαλιση εννοειται θα παθεις!! βεβαια δεν ειναι ολες οι ασφαλιστικες large...

ο αντρας μου ειναι σε μια (με ομαδικο συμβολαιο της εταιριας του) και δεν καλυπτουν τπτ.. βρισκουν ενα σωρο λογους να αποφυγουν τις αποζημιωσεις...

Παντως για τη Δευτερα 25/10 εχω ενα προαισθημα οτι θα παθω ουρολοιμωξη!! 😆😆😆

και τον αλλο μηνα για τραχηλιτιδα με κοβω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😂😂😂😂😂 αν σε καλυπτει η ασφαλιση εννοειται θα παθεις!! βεβαια δεν ειναι ολες οι ασφαλιστικες large...

ο αντρας μου ειναι σε μια (με ομαδικο συμβολαιο της εταιριας του) και δεν καλυπτουν τπτ.. βρισκουν ενα σωρο λογους να αποφυγουν τις αποζημιωσεις...

Παντως για τη Δευτερα 25/10 εχω ενα προαισθημα οτι θα παθω ουρολοιμωξη!! 😆😆😆

και τον αλλο μηνα για τραχηλιτιδα με κοβω!!!!

Και πολύ καλά θα κάνεις,  εγω κορίτσια ιδιωτική υπάλληλος σε εταιρεία με ένσημα της ειδικότητας μου, η ασφάλεια μου είναι ικα.. Δεν έχω ιδέα τι δικαιουμε και τι όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις,  εγω κορίτσια ιδιωτική υπάλληλος σε εταιρεία με ένσημα της ειδικότητας μου, η ασφάλεια μου είναι ικα.. Δεν έχω ιδέα τι δικαιουμε και τι όχι 

οταν σε προσλαμβανουν στο αρχικο offer σου λενε και τις παροχες... αν πχ η εταιρια παρεχει ιδιωτικη ασφαλιση μεσω ομαδικου συμβολαιου.. 

εγω ειμαι τυχερη γτ και στην προηγουμενη δουλεια ειχα και μαλιστα την ιδια ασφαλιστικη..

ειναι μεγαλη βοηθεια! 😃

ο αντρας σου μηπως εχει;;; (σε ρωταω γτ εμενα επαναπαυεται που εχω εγω και τα τρεχω και ειναι λιγο κοσμαρα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😄😄😄 κ εμείς έχουμε βρει ονόματα σε περίπτωση που κάνουμε άλλα τρία...... 

Ρε κορίτσια δεν μπορώ να ξεκολλήσω από το παρεάκι σας! Υποτίθεται είμαι σε άλλη φάση από εσάς, αλλά εδώ νιώθω ότι ταιριάζω. Ώρες ώρες λέω δεν εχω καμία δουλειά να μπαίνω κ να σας πρίζω, αλλά έχω δέσει μαζί σας  

Είσαι η φωνή της λογικής μας αλήθεια έρχεσαι και μας δίνεις δύναμη! Εδώ να μεινεις που λένε και τα κορίτσια❣️❣️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είσαι η φωνή της λογικής μας αλήθεια έρχεσαι και μας δίνεις δύναμη! Εδώ να μεινεις που λένε και τα κορίτσια❣️❣️ 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!! Δύο κουβέντες είπαμε κ νιώθω καλύτερα από ότι χθες.... ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οταν σε προσλαμβανουν στο αρχικο offer σου λενε και τις παροχες... αν πχ η εταιρια παρεχει ιδιωτικη ασφαλιση μεσω ομαδικου συμβολαιου.. 

εγω ειμαι τυχερη γτ και στην προηγουμενη δουλεια ειχα και μαλιστα την ιδια ασφαλιστικη..

ειναι μεγαλη βοηθεια! 😃

ο αντρας σου μηπως εχει;;; (σε ρωταω γτ εμενα επαναπαυεται που εχω εγω και τα τρεχω και ειναι λιγο κοσμαρα...)

Ο άντρας μου έχει εφκα το παλιο τεβεε που λέμε,  είναι ελεύθερος επαγγελματίας και ούτε εκεί ξέρω τι καλύψεις έχει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οταν σε προσλαμβανουν στο αρχικο offer σου λενε και τις παροχες... αν πχ η εταιρια παρεχει ιδιωτικη ασφαλιση μεσω ομαδικου συμβολαιου.. 

εγω ειμαι τυχερη γτ και στην προηγουμενη δουλεια ειχα και μαλιστα την ιδια ασφαλιστικη..

ειναι μεγαλη βοηθεια! 😃

ο αντρας σου μηπως εχει;;; (σε ρωταω γτ εμενα επαναπαυεται που εχω εγω και τα τρεχω και ειναι λιγο κοσμαρα...)

Εγώ κορίτσια σας είπα έχουμε αυτό το σύστημα πλέον που μας κόβουν από το μισθό για την ασφάλιση υγειας του κράτους και πληρώνει και ο εργοδότης ένα ποσοστό με βάση το ακαθάριστο εισόδημα! Η ασφάλεια που είχαμε οπως αυτή που εχεις εσυ  Αντωνία μου μας την σταμάτησαν και μας άφησαν μόνο αυτή του εξωτερικού δλδ δεύτερες γνώμες στο εξωτερικό ή επεμβασεις σε συγκεκριμένα θέματα υγειας! Εγώ σκεφτόμουν να κάνω από μόνη μου για να καλύπτει βασικά εγκυμοσύνη απλά έχω τώρα και την δόση του δανείου και σκεφτόμουν απλά και μόνο για να καλύπτει τον γυναικολόγο ή αλλους γιατρους που δεν είναι συμβεβλημένοι βασικά με το σύστημα αυτό…! Η αλήθεια μας κόβουν πολλά από το μισθό μας για την ιατρική περίθαλψη γι αυτό σκεφτόμουν αν αξίζει να δινω και αλλά από πάνω…
 

Ο άντρας μου δεν έχει τίποτα μόνο του κράτους…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι σήμερα πάρα πολύ χαρούμενη.

Δεν άντεχα να περιμένω μεχρι την Παρασκευή για τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος και πήρα τηλέφωνο.

Ειχε βγει το σπερμοδιαγραμμα και περιμένουμε να το πάρουμε την Παρασκευή μαζί με την καλλιέργεια και να μας εξηγήσει και το αποτέλεσμα. (Οπότε την Παρασκευή θα έχω πιο πολλές λεπτομέρειες)

Της λέω πες μου λίγα λόγια για τα ήδη στοιχεία που έχεις γιατί έχω αγχωθει. Χαχα

Μου είπε ότι έχει βγει πάρα πολύ καλο και με πολύ καλή κινητικότητα. Μόνο η μορφολογία είναι στα όρια αλλά μπορεί να ευθύνεται ο κοβιντ. Θα ξανά κάνει σε ένα μήνα. Αλλά και πάλι λέει δεν είναι χάλια. Πρέπει να είναι 4%  και είναι 3%

Τον επόμενο μήνα έχω χαρεί γιατί πάμε για την πρώτη σπερματεγχυση τελικά. Με αυτά τα αποτελεσματα φύγαμε μας είπανε όλοι. Και γυναικολόγος και εμβρυολογος

Τελικά κορίτσια τώρα το ιδιωτικό ήταν πολύ κοντά με το μικροβιολογικό που είχαμε κάνει το καλοκαίρι. 

Το Αττικό έβγαλε πολύ λάθος αποτέλεσμα και είναι πολύ κρίμα να αγχωνουν τον κόσμο.

Το Αττικό έβγαλε ολιγοασθενοσπερμια πριν μια εβδομάδα. Και αυτή την βδομάδα το αξιόπιστο ιδιωτικό έβγαλε πολύ καλό σπέρμα. Πφφφ με απογοητεύει το δημόσιο που είπα να δώσω μια ευκαιρία. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν πρέπει για τίποτα να απογοτευομαστε. Τσάμπα χαλάμε την διάθεση μας που είναι το παν για ποιοτικά ωάρια και για θετική ενέργεια

 

Να που είχα στενοχωρεθει τόσο πολύ και τελικά ήταν λάθος το αποτέλεσμα. Εντάξει κάθε εμπόδιο για καλό. Μου έδωσε ένα χαστούκι στο ότι συμβαίνει όλα φτιάχνουν αργά ή γρήγορα και να μην με παίρνει από κάτω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι σήμερα πάρα πολύ χαρούμενη.

Δεν άντεχα να περιμένω μεχρι την Παρασκευή για τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος και πήρα τηλέφωνο.

Ειχε βγει το σπερμοδιαγραμμα και περιμένουμε να το πάρουμε την Παρασκευή μαζί με την καλλιέργεια και να μας εξηγήσει και το αποτέλεσμα. (Οπότε την Παρασκευή θα έχω πιο πολλές λεπτομέρειες)

Της λέω πες μου λίγα λόγια για τα ήδη στοιχεία που έχεις γιατί έχω αγχωθει. Χαχα

Μου είπε ότι έχει βγει πάρα πολύ καλο και με πολύ καλή κινητικότητα. Μόνο η μορφολογία είναι στα όρια αλλά μπορεί να ευθύνεται ο κοβιντ. Θα ξανά κάνει σε ένα μήνα. Αλλά και πάλι λέει δεν είναι χάλια. Πρέπει να είναι 4%  και είναι 3%

Τον επόμενο μήνα έχω χαρεί γιατί πάμε για την πρώτη σπερματεγχυση τελικά. Με αυτά τα αποτελεσματα φύγαμε μας είπανε όλοι. Και γυναικολόγος και εμβρυολογος

Τελικά κορίτσια τώρα το ιδιωτικό ήταν πολύ κοντά με το μικροβιολογικό που είχαμε κάνει το καλοκαίρι. 

Το Αττικό έβγαλε πολύ λάθος αποτέλεσμα και είναι πολύ κρίμα να αγχωνουν τον κόσμο.

Το Αττικό έβγαλε ολιγοασθενοσπερμια πριν μια εβδομάδα. Και αυτή την βδομάδα το αξιόπιστο ιδιωτικό έβγαλε πολύ καλό σπέρμα. Πφφφ με απογοητεύει το δημόσιο που είπα να δώσω μια ευκαιρία. 

 

 

Μπράβο κορίτσι μου! Εύχομαι να σταματήσει η αγωνία σας μέχρι την σπερματέγχηση κ να μην χρειαστεί τίποτα παραπάνω!!! Καλή επιτυχία ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι σήμερα πάρα πολύ χαρούμενη.

Δεν άντεχα να περιμένω μεχρι την Παρασκευή για τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος και πήρα τηλέφωνο.

Ειχε βγει το σπερμοδιαγραμμα και περιμένουμε να το πάρουμε την Παρασκευή μαζί με την καλλιέργεια και να μας εξηγήσει και το αποτέλεσμα. (Οπότε την Παρασκευή θα έχω πιο πολλές λεπτομέρειες)

Της λέω πες μου λίγα λόγια για τα ήδη στοιχεία που έχεις γιατί έχω αγχωθει. Χαχα

Μου είπε ότι έχει βγει πάρα πολύ καλο και με πολύ καλή κινητικότητα. Μόνο η μορφολογία είναι στα όρια αλλά μπορεί να ευθύνεται ο κοβιντ. Θα ξανά κάνει σε ένα μήνα. Αλλά και πάλι λέει δεν είναι χάλια. Πρέπει να είναι 4%  και είναι 3%

Τον επόμενο μήνα έχω χαρεί γιατί πάμε για την πρώτη σπερματεγχυση τελικά. Με αυτά τα αποτελεσματα φύγαμε μας είπανε όλοι. Και γυναικολόγος και εμβρυολογος

Τελικά κορίτσια τώρα το ιδιωτικό ήταν πολύ κοντά με το μικροβιολογικό που είχαμε κάνει το καλοκαίρι. 

Το Αττικό έβγαλε πολύ λάθος αποτέλεσμα και είναι πολύ κρίμα να αγχωνουν τον κόσμο.

Το Αττικό έβγαλε ολιγοασθενοσπερμια πριν μια εβδομάδα. Και αυτή την βδομάδα το αξιόπιστο ιδιωτικό έβγαλε πολύ καλό σπέρμα. Πφφφ με απογοητεύει το δημόσιο που είπα να δώσω μια ευκαιρία. 

 

 

Μπράβο βρε κορίτσι μου, πολύ χαίρομαι για το αποτέλεσμα των εξετάσεων σου,  παμε δυνατά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τελικά δεν πρέπει για τίποτα να απογοτευομαστε. Τσάμπα χαλάμε την διάθεση μας που είναι το παν για ποιοτικά ωάρια και για θετική ενέργεια

 

Να που είχα στενοχωρεθει τόσο πολύ και τελικά ήταν λάθος το αποτέλεσμα. Εντάξει κάθε εμπόδιο για καλό. Μου έδωσε ένα χαστούκι στο ότι συμβαίνει όλα φτιάχνουν αργά ή γρήγορα και να μην με παίρνει από κάτω 

 

τέλεια μπράβο μια χαρά όλα!!! 😊😊😊 εχεις απόλυτο δίκιο μόνο κακό κάνει το άγχος τίποτα άλλο!!! Όποτε η μορφολογία ισως να ευθύνεται ο κοβιντ…προβλήματα αυτος ο κοβιντ παντού!! 
 

Θα περιμένουμε τις λεπτομέρειες της Παρασκευής αλλά όλα αυτά πολύ ενθαρρυντικά!! Να είσαι αισιόδοξη 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ είμαι σήμερα πάρα πολύ χαρούμενη.

Δεν άντεχα να περιμένω μεχρι την Παρασκευή για τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγραμματος και πήρα τηλέφωνο.

Ειχε βγει το σπερμοδιαγραμμα και περιμένουμε να το πάρουμε την Παρασκευή μαζί με την καλλιέργεια και να μας εξηγήσει και το αποτέλεσμα. (Οπότε την Παρασκευή θα έχω πιο πολλές λεπτομέρειες)

Της λέω πες μου λίγα λόγια για τα ήδη στοιχεία που έχεις γιατί έχω αγχωθει. Χαχα

Μου είπε ότι έχει βγει πάρα πολύ καλο και με πολύ καλή κινητικότητα. Μόνο η μορφολογία είναι στα όρια αλλά μπορεί να ευθύνεται ο κοβιντ. Θα ξανά κάνει σε ένα μήνα. Αλλά και πάλι λέει δεν είναι χάλια. Πρέπει να είναι 4%  και είναι 3%

Τον επόμενο μήνα έχω χαρεί γιατί πάμε για την πρώτη σπερματεγχυση τελικά. Με αυτά τα αποτελεσματα φύγαμε μας είπανε όλοι. Και γυναικολόγος και εμβρυολογος

Τελικά κορίτσια τώρα το ιδιωτικό ήταν πολύ κοντά με το μικροβιολογικό που είχαμε κάνει το καλοκαίρι. 

Το Αττικό έβγαλε πολύ λάθος αποτέλεσμα και είναι πολύ κρίμα να αγχωνουν τον κόσμο.

Το Αττικό έβγαλε ολιγοασθενοσπερμια πριν μια εβδομάδα. Και αυτή την βδομάδα το αξιόπιστο ιδιωτικό έβγαλε πολύ καλό σπέρμα. Πφφφ με απογοητεύει το δημόσιο που είπα να δώσω μια ευκαιρία. 

 

 

Μπραβο κοριτσι μουυυυ!!!! τελεια τα νεα!!! 😁😁😍😍 Σε νιωθω οσο φανταζεσαι (γτ κι εμεις πηραμε την απογοητευση μετα το τριπλεξ και ηρθε το σπερμοδιαγραμμα και μας γεμισε αισιοδοξια παλι!!!!)

Εννοειται να μας στειλεις και λεπτομερειες οταν παρετε τα αποτελεσματα!!!! 

Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε κατ'ευχην και συντομα θα εχεις μια πολυ μεγαλη χοριακη!!! 🙏❤️🙏❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μίλησες με τη γιατρό κορίτσι μου? Θα πάρεις προφυλάξεις τελικά για αυτόν τον μήνα?

αχ κοριτσι μου παντα με σκεφτεσαι!!!

τελικα δεν θα παω για σαλπιγγογραφια αυτο το μηνα αλλα τον αλλο.. μου προτεινε μια κοπελα στο φορουμ εναν ιδιωτη γιατρο που κανει υπερηχους-σαλπιγγογραφιες και πηρα να κλεισω ραντεβου αλλα ειχε απο 2 Νοεμβρη.. οποτε θα παω στον επομενο κυκλο.. προτιμω αυτον γτ θα μπορεσω να δικαιολογησω το ποσο στην ασφαλιστικη και να παρω πισω το 80%!!! 😉😉😉

ενας μηνας υπομονη και θα το κανουμε κι αυτο!!! ας παρει και καμια βιταμινη ο αντρας μου, να ερθει και η σαλπιγγογραφια να δουμε το θαυματακι μας!!!! 🙏🙏😍😍

αχ ποσο ανυπομονωωωω!!!!!!!

Θελω Χmas με σπορακι στην κοιλια και πολλα ονειρα για το νεο ετος!!!!!!!!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...