Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Κατεριναπαπδηλαδη αν κατάλαβα καλά το θέμα το κύριο για σένα είναι η προλακτινη και όχι τοσο οι πολυκιστικες; 
 

Να σου πω είχα και εγώ ένα θεματάκι με την προλακτινη όταν ήμουν 12-13 χρόνων όταν βασικά είχα περίοδο για πρώτη φορά! Έπαιρνα μια αγωγή όπου ρυθμίστηκε και δε το ξανά κοίταξα από τότε!! Ο γιατρος τότε μου είπε ειναι λόγο εφηβειας…Η θεία μου είχε θεμα με προλακτινη ξέρω ότι δυσκολεύτηκε να μείνει εγκυος αλλά τα κατάφερε και έχει ένα γιο τώρα 24 χρ… η μαμα μου ομως δεν ειχε κάποιο θεμα με αυτό! Λες να το έχω και εγώ κληρονομικό;;; Αγχώθηκα τώρα…όταν πάω στην ενδοκρινολόγο θα της το αναφέρω 

Καλε τι αγχώνεσαι??? Είπα με δεν είναι ολα για όλους!! Μη βγάζεις συμπεράσματα, πρώτα κάνε τις απαραίτητες εξετάσεις και έπειτα ένας καλός Ενδοκρινολογος θα σου πει τα περαιτέρω.. 

Όσο για το αν είναι το κύριο πρόβλημα αυτό, κατά την προσωπική μου άποψη Όχι δεν είναι... κατα τα λεγόμενα των γιατρών ούτε οι πολυκυστηκες είναι πρόβλημα αφού οωρηξια κάνω, ούτε η ανεβασμένη προλακτινη κατα τα 10 μονάδες Δεν είναι απαγορευτική σύμφωνα με γυναικολόγο,  ο Ενδοκρινολογος τη θέλει και 10... 

Πφφφ άσπρη πέτρα ξεξασπρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε τι αγχώνεσαι??? Είπα με δεν είναι ολα για όλους!! Μη βγάζεις συμπεράσματα, πρώτα κάνε τις απαραίτητες εξετάσεις και έπειτα ένας καλός Ενδοκρινολογος θα σου πει τα περαιτέρω.. 

Όσο για το αν είναι το κύριο πρόβλημα αυτό, κατά την προσωπική μου άποψη Όχι δεν είναι... κατα τα λεγόμενα των γιατρών ούτε οι πολυκυστηκες είναι πρόβλημα αφού οωρηξια κάνω, ούτε η ανεβασμένη προλακτινη κατα τα 10 μονάδες Δεν είναι απαγορευτική σύμφωνα με γυναικολόγο,  ο Ενδοκρινολογος τη θέλει και 10... 

Πφφφ άσπρη πέτρα ξεξασπρη..

Άντε βγάλε άκρη…και τι φταίει τότε θα σου πουν το άγχος 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άντε βγάλε άκρη…και τι φταίει τότε θα σου πουν το άγχος 🤪🤪

Αυτό ακριβώς... και καταλήγω στο ότι κουράστηκα!!! Τρίτη Ουρολογο να προετοιμάσουμε το σπέρμα και βουυυρ για εξωσωματική!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

γνκα η προλακτινη δεν πρεπει να ειναι υψηλη.. αλλα δε νομιζω οτι εννοουν λιγες μοναδες... το οριο ειναι 24 περιπου..

γι αυτο πρεπει να κανεις την εξεταση με συγκεκριμενες προϋποθεσεις (να εισαι ξυπνια τουλαχιστον 2 ωρες, να μην εισαι αγχωμενη οταν πας στο διαγνωστικο κεντρο, κλπ). να πεις στο γιατρο σου ν σου την γραψει και τις προϋποθεσεις ωστε να βγει αντιπροσωπευτικο αποτελεσμα!

μην αγχωνεσαι Ραφαελα μου!!! ολα ρυθμιζονται!!! 🤗😍❤️

Ναι ναι υπάρχουν προϋποθέσεις ώστε νσ γίνει η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χωρις άγχος 😂😂😂😂 αχ βρε κορίτσια αλήθεια εγώ τον τελευταίο καιρό είμαι μόνιμα αγχωμένη δεν ξέρω τι φταίει αλήθεια…Ισως είναι το σπίτι που κτίζεται και όλο και κάτι προκύπτει; Είναι οι τιμές που σε όλα πήγαν στα ουράνια; Είναι η δουλεια; Δεν ξέρω πραγματικά 🤣🤣🤣 θέλω να είμαι μόνιμα διακοπες και να πληρώνομαι 😂😂 

ρε συ κι εγω τα ιδια!!! εμεις ψαχνουμε σπιτι ενα χρονο και τπτ.. ολα ειναι πανω απο 650€ ενοικιο!! (τι 650;; ζητανε 700-800-900 ευρω ενοικιο!!!! 🙀🙀) φαντασου φτασαμε το budget μας για 650€ το μηνα ενοικιο και παλι δε βρισκουμε με τπτ... και οχι Εκαλη και Μαρούσι.. Νέα Ιωνία, Γαλατσι, Νεο Ηράκλειο και στα περιξ...

προσπαθουμε για παιδι, τπτ..

Για τα εξοδα και το οικονομικο δεν το συζητω! ολα στο θεο!1 και τωρα με γιατρους-εξετασεις θες μηχανη να κοβει χρημα..

ολα μου φταινε!! εχω σταματησει και τη γυμναστικη και εχω νευρακια τσαταλακια!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι υπάρχουν προϋποθέσεις ώστε νσ γίνει η εξέταση 

Κορίτσια κουλ εδω είμαστε για να παίρνουμε ιδεες και να ρωτάμε τους γιατρούς μας! Τους εμπιστευόμαστε γιατί με αυτούς θα έχουμε αποτέλεσμα. Οπότε ότι σας λεει ο γιατρός σας. Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας είναι ότι το σκεφτόμαστε πολύ όλα τα άλλα θα φτιαχτούν. Εάν η προλακτίνη είναι υψηλή ή όχι θα σας το πουν οι γιατροί. Μπράβο που το ψαχνουμε ρωτάμε παίρνουμε 2ες γνώμες αλλά γιατροί (ακόμη) δεν γίναμε!

Το αγχός δεν βοηθάει κάπου εάν αμφιβάλλουμε ρωτάμε επίμονα και μαθαίνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Κορίτσια κουλ εδω είμαστε για να παίρνουμε ιδεες και να ρωτάμε τους γιατρούς μας! Τους εμπιστευόμαστε γιατί με αυτούς θα έχουμε αποτέλεσμα. Οπότε ότι σας λεει ο γιατρός σας. Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας είναι ότι το σκεφτόμαστε πολύ όλα τα άλλα θα φτιαχτούν. Εάν η προλακτίνη είναι υψηλή ή όχι θα σας το πουν οι γιατροί. Μπράβο που το ψαχνουμε ρωτάμε παίρνουμε 2ες γνώμες αλλά γιατροί (ακόμη) δεν γίναμε!

Το αγχός δεν βοηθάει κάπου εάν αμφιβάλλουμε ρωτάμε επίμονα και μαθαίνουμε!

Συμφωνώ απόλυτα κορίτσι μου,  η ομαδουλα μας τα παει πολύ καλά και ψαχνομαστε.. 

Όπως το πάμεε θσ γίνουμε γιατροί και εμείς εμείς 😂 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ρε συ κι εγω τα ιδια!!! εμεις ψαχνουμε σπιτι ενα χρονο και τπτ.. ολα ειναι πανω απο 650€ ενοικιο!! (τι 650;; ζητανε 700-800-900 ευρω ενοικιο!!!! 🙀🙀) φαντασου φτασαμε το budget μας για 650€ το μηνα ενοικιο και παλι δε βρισκουμε με τπτ... και οχι Εκαλη και Μαρούσι.. Νέα Ιωνία, Γαλατσι, Νεο Ηράκλειο και στα περιξ...

προσπαθουμε για παιδι, τπτ..

Για τα εξοδα και το οικονομικο δεν το συζητω! ολα στο θεο!1 και τωρα με γιατρους-εξετασεις θες μηχανη να κοβει χρημα..

ολα μου φταινε!! εχω σταματησει και τη γυμναστικη και εχω νευρακια τσαταλακια!!! 😂😂😂😂

Ασε το οικονομικό το ξετυναξαμε.. ευτυχώς εσένα σε κόβει και έχεις Ουρολοίμωξη που και που 😂😂😂 

Τι να πουν και οι μανούλες ποθ είδη έχουν κάνει εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ασε το οικονομικό το ξετυναξαμε.. ευτυχώς εσένα σε κόβει και έχεις Ουρολοίμωξη που και που 😂😂😂 

Τι να πουν και οι μανούλες ποθ είδη έχουν κάνει εξωσωματική

3000 € μου είπαν πάνω κάτω εμένα! και εάν έρθει το αποτέλεσμα χαλάλι αν όχι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ασε το οικονομικό το ξετυναξαμε.. ευτυχώς εσένα σε κόβει και έχεις Ουρολοίμωξη που και που 😂😂😂 

Τι να πουν και οι μανούλες ποθ είδη έχουν κάνει εξωσωματική

και ουρολοιμωξη!! και τραχηλιτιδα (γυναικολογος παπ και σαλπιγγογραφια)!!!! 😂😂😂

και σε ενα μηνα θα εχω βρογχοκηλη!!! (ενδοκρινολογος) 🤣🤣🤣🤣

φιλε αλλιως δεν βγαινουν με τπτ!!!!

να ναι καλα η εταιρεια που μας εχει ομαδικο συμβολαιο και τα δικαιολογω ετσι [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

3000 € μου είπαν πάνω κάτω εμένα! και εάν έρθει το αποτέλεσμα χαλάλι αν όχι?????

Αυτό ακριβώς!!! Όπως το λες! Ο ιδιώτης που θα δω 3000 θα βγει, ο δημόσιος κοντά στα 1000 ευρώ ... Δεν είμαι υπέρ του ιδιώτη χωρίς να με επηρεάζουν τα χρήματα, αλλα ο δημόσιος δεν θα κοιτάξει να στα "πάρει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

και ουρολοιμωξη!! και τραχηλιτιδα (γυναικολογος παπ και σαλπιγγογραφια)!!!! 😂😂😂

και σε ενα μηνα θα εχω βρογχοκηλη!!! (ενδοκρινολογος) 🤣🤣🤣🤣

φιλε αλλιως δεν βγαινουν με τπτ!!!!

να ναι καλα η εταιρεια που μας εχει ομαδικο συμβολαιο και τα δικαιολογω ετσι [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Και πολύ καλά κάνεις!!! Εννοείται οτι μπορείς να παίρνεις!!!

Δεν μας τα χαρίζουν κύριοι τα δουλεύουμε τα λεφτακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό ακριβώς!!! Όπως το λες! Ο ιδιώτης που θα δω 3000 θα βγει, ο δημόσιος κοντά στα 1000 ευρώ ... Δεν είμαι υπέρ του ιδιώτη χωρίς να με επηρεάζουν τα χρήματα, αλλα ο δημόσιος δεν θα κοιτάξει να στα "πάρει"

υπάρχουν άλλα θέματα που ρυθμίζει ο ιδιώτης δυστυχως και δεν τα ρυθμίζει ο δημόσιος... 

Δυστυχως στο δημόσιο εάν δεν συντρέχουν συγκεκριμένοι λόγοι δεν προχωράει σε εξωσωματική και οι πολυκυστικές ή ότι αλλό σε ορμονολογικό κομματι δεν είναι αιτία εξωσωματικής. Δυστυχώς! 

Αλλά αξίζει να ρωτήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό ακριβώς!!! Όπως το λες! Ο ιδιώτης που θα δω 3000 θα βγει, ο δημόσιος κοντά στα 1000 ευρώ ... Δεν είμαι υπέρ του ιδιώτη χωρίς να με επηρεάζουν τα χρήματα, αλλα ο δημόσιος δεν θα κοιτάξει να στα "πάρει"

Νομίζω πως λες πολλά… Στο δημόσιο κοστίζει περίπου 300 - 500€ κ αυτά στην ουσία είναι φακελάκι του γιατρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Νομίζω πως λες πολλά… Στο δημόσιο κοστίζει περίπου 300 - 500€ κ αυτά στην ουσία είναι φακελάκι του γιατρού.

😱 600-700 στα Γιάννενα και τα υπόλοιπα συμπεριλάβω κάποια φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

υπάρχουν άλλα θέματα που ρυθμίζει ο ιδιώτης δυστυχως και δεν τα ρυθμίζει ο δημόσιος... 

Δυστυχως στο δημόσιο εάν δεν συντρέχουν συγκεκριμένοι λόγοι δεν προχωράει σε εξωσωματική και οι πολυκυστικές ή ότι αλλό σε ορμονολογικό κομματι δεν είναι αιτία εξωσωματικής. Δυστυχώς! 

Αλλά αξίζει να ρωτήσεις!

Στις 1 του μηνός θα τον ρωτήσω πολλά... σε 12 μέρες, σαν φαντάρος μετράω! Αν και ξέρω κοπέλα με πολυκυστηκες που την ανέλαβε ο συγκεκριμένος στα Γιάννενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στις 1 του μηνός θα τον ρωτήσω πολλά... σε 12 μέρες, σαν φαντάρος μετράω! Αν και ξέρω κοπέλα με πολυκυστηκες που την ανέλαβε ο συγκεκριμένος στα Γιάννενα 

Μια χαρά....πάντω εγω ουτε επιτροπή δεν πέρναγα ....δεν είναι αιτία εξωσωματικής. Ο κάθε γιατρός εχει τα κονέ του. Εγω για αυτό πήγα σε ιδιώτη γιατί δεν με αναλάμβανε κανεις από δημόσιο....έλεγε σε 2 χρόνια....Μακάρι να είναι αλλιώς για όλες. Και για αυτό ταλαιπωρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Μια χαρά....πάντω εγω ουτε επιτροπή δεν πέρναγα ....δεν είναι αιτία εξωσωματικής. Ο κάθε γιατρός εχει τα κονέ του. Εγω για αυτό πήγα σε ιδιώτη γιατί δεν με αναλάμβανε κανεις από δημόσιο....έλεγε σε 2 χρόνια....Μακάρι να είναι αλλιώς για όλες. Και για αυτό ταλαιπωρία

Προσπάθησες να περάσεις? Η δεν μπήκες καν στην διαδικασία? Εγώ περνάω στις 26 Νοεμβρίου, θεωρώ απαράδεκτο να σε κόψουν,  υποτίθεται το κράτος στηρίζει την αναπαραγωγή Ντεμεκ... ξέρω τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Προσπάθησες να περάσεις? Η δεν μπήκες καν στην διαδικασία? Εγώ περνάω στις 26 Νοεμβρίου, θεωρώ απαράδεκτο να σε κόψουν,  υποτίθεται το κράτος στηρίζει την αναπαραγωγή Ντεμεκ... ξέρω τι να πω...

Δυστυχώς κορίτσι μου....χωρίς να σε προκαταβάλω δεν περνας μόνο με πολυκυστικές....αυτό μου το είπαν όλοι όσοι πήγα.... Πρέπει να συντρεχουν άλλοι λόγοι και κυρίως πολύ πολύ κακο σπέρμα.

Εγω περασα αλλά αυτα στα κατευθύνει ο γιατρός σου. Για αυτό λέω ότι κάποιες φορές ο ιδιώτης είναι απαραίτητος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Προσπάθησες να περάσεις? Η δεν μπήκες καν στην διαδικασία? Εγώ περνάω στις 26 Νοεμβρίου, θεωρώ απαράδεκτο να σε κόψουν,  υποτίθεται το κράτος στηρίζει την αναπαραγωγή Ντεμεκ... ξέρω τι να πω...

Να ξέρεις ότι ίσως μπορεί να σε πήγαιναν σε σπερματυγχηση αλλά αλήθεια δεν θέλω να σε απογοητέυω προσωπικες εμπειριες λέω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaki33 είπε:

Να ξέρεις ότι ίσως μπορεί να σε πήγαιναν σε σπερματυγχηση αλλά αλήθεια δεν θέλω να σε απογοητέυω προσωπικες εμπειριες λέω....

Αυτό μου έλειπε τώρα να Μην περάσω επιτροπή... πάντως κάνεις δεν πάει απο θέμα γούστου σε εξωσωματική! Άντε να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Να ξέρεις ότι ίσως μπορεί να σε πήγαιναν σε σπερματυγχηση αλλά αλήθεια δεν θέλω να σε απογοητέυω προσωπικες εμπειριες λέω....

Στις εξετάσεις αίματος φαίνονταν που έχεις πολυκυστηκες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό μου έλειπε τώρα να Μην περάσω επιτροπή... πάντως κάνεις δεν πάει απο θέμα γούστου σε εξωσωματική! Άντε να δούμε 

Αυτό λεω δεν θέλω να σε απογοητέυω...προσωπικές εμπειρίες μεταφέρω! Ευχομαι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...