Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Ωραιο αυτο π ειπες!!!!! 😍😍😍

Ρε κοριτσια γνκ με το θεμα ειμαι πολυ κλαψιαρα.... Στην τιβι βλεπω να ανακοινωνει η αλλη εγκυμοσυνη κ κλαιωωω!! Σε ταινια εννοω....

Ποσο μαλλον να ακουσω προσωπικη ιστορια προσπαθειας...

Μονο την πως τη λενε.. αυτη π παρουσιαζε περσυ το mega star ειχα ακουσει να εξιστορει την προσπαθεια της για συλληψη κ πως απογοητευοταν αλλα τοτε μου φαινοταν τοοοοσο μακρινο..

Αχ μην λες για κλάμα.... γιατί τις τελευταίες μέρες είμαι έτοιμη με την παραμικρή ευκαιρία!!!!! Είμαι σίγουρη ότι όταν μία μία  θα γράφετε τα ευχάριστα θα είμαι με ένα ρολό χαρτί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

2 μήνες τουλάχιστον μου είπε!Αλλά τον άλλο μήνα προχωράμε σε εξωσωματική λέει.

Θα δούμε!Εγώ θα τα πάρω και βλέπουμε 

Ξεκινα εσυ κανονικα την αγωγη κ οταν νιωσεις ετοιμη σωματικα κ ψυχολογικα προχωρας στο επομενο βημα!!!!

Εδω θ ειμαστε να στηριζουμε η μια την αλλη!!!🤗💝💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ δεν την εχω δει τη συνεντευξη... Το καλοκαιρι μου μιλουσε η φιλη μου (αυτη η κοπελα προσπαθουσε 2 χρονια για παιδακι κ μετα απο μια παλινδρομη τωρα ειναι εγκυος κ την περασμενη εβδομαδα εκαναν αυχενικη και ειναι ολα τελεια!!!!!😁😁😁) Και συγκινηθηκε πολυ.. πιστευω αν τη δω θ γινω χωμα...

Δυστυχως το εχω αυτο με τα bad cases... Παιρνω το κακο σεναριο γτ θελω να προλαβαινω καταστασεις. Με συνεπεια να αγχωνομαι μερικες φορες χωρις λογο.... 🤔🤔 Προσπαθω να το αλλαξω αλλα ειναι dna....θελει πολληηηη δουλεια

Εγώ κορίτσι μου είμαι γενικά πολύ αισιόδοξος άνθρωπος αλλά και πάλι μια χαρά μπορώ και αγχώνομαι... Για να καταλαβεις το άγχος μου δεν είναι για το αν θα πετύχουμε κάτι σε αυτό είμαι χαλαρή θέλει να έρθει καλώς δεν θέλει ας μην έρθει.... Το άγχος μου είναι για το τι θα γίνει αφού έρθει... Και σε πληροφορώ ότι τώρα είμαι πολλή χαλαρή στην αρχή είχαμε τελειώσει και λυκείο (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ κορίτσι μου είμαι γενικά πολύ αισιόδοξος άνθρωπος αλλά και πάλι μια χαρά μπορώ και αγχώνομαι... Για να καταλαβεις το άγχος μου δεν είναι για το αν θα πετύχουμε κάτι σε αυτό είμαι χαλαρή θέλει να έρθει καλώς δεν θέλει ας μην έρθει.... Το άγχος μου είναι για το τι θα γίνει αφού έρθει... Και σε πληροφορώ ότι τώρα είμαι πολλή χαλαρή στην αρχή είχαμε τελειώσει και λυκείο (δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ) 

Εννοεις κοριτσι μου οταν ερθει το παιδι;;; Οταν γεννηθει δλδ;; ή οτι αγχωνεσαι απ τη συλληψη κ μετα; τι θα γινει κατα τη διαρκεια της κυησης;;

Γνκ απ την ωρα π αποφασιζει ενα ζευγαρι να προχωρησει στην προσπαθεια γ παιδι, ενας αγχος μονιμο!!!! 🧗🧗 😂😂😂

Πρωτα η συλληψη, μετα η χοριακη, οι πρωτες εξετασεις κ οοολες οι υπολοιπες, τοκετος, θηλασμος, κλπ κλπ κλπ 

Αλλα εμας τι μας νοιαζει;; 

Θελουμε παιδι;;;;; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!! 😂😂😂 Ευχαριστω δεν θ παρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχαχαχαχα!!!! Ευτυχως ειμαστε μακρυα!!!!! 😝🤭🤭😂😂

Λοιπον πηρα τις ορμονολογικες!!! Μια χαρα μου φαινονται!! Η προλακτινη απο 27 επεσε στο 10!!

Η γυναικα π μου πηρε αιμα γελουσε!! Της ειπα να μου δωσει 1-2 λεπτα να ηρεμησω κ μετα ν μου παρει αιμα!! Κ ευτυχως το ακουσε μια πιο παλια κ της εξηγησε γ την προλακτινη!!!!! Αλλιως θα μ εστελνε κατευθειαν στο ψυχιατρειο!!!! 😆😆😆

 

16345745861791281050065002546619.jpg

Μια χαρά είναι ολα … μπράβο όλα λειτουργούν ρολόι 😉😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά είναι ολα … μπράβο όλα λειτουργούν ρολόι 😉😉 

Ολα ρρρρρολοι!!! (που λεει κ ο τρυφωνος!!!😍)

Μονο το πολυποθητο θετικο τεστακι δε (β)λεπω....😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοεις κοριτσι μου οταν ερθει το παιδι;;; Οταν γεννηθει δλδ;; ή οτι αγχωνεσαι απ τη συλληψη κ μετα; τι θα γινει κατα τη διαρκεια της κυησης;;

Γνκ απ την ωρα π αποφασιζει ενα ζευγαρι να προχωρησει στην προσπαθεια γ παιδι, ενας αγχος μονιμο!!!! 🧗🧗 😂😂😂

Πρωτα η συλληψη, μετα η χοριακη, οι πρωτες εξετασεις κ οοολες οι υπολοιπες, τοκετος, θηλασμος, κλπ κλπ κλπ 

Αλλα εμας τι μας νοιαζει;; 

Θελουμε παιδι;;;;; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!! 😂😂😂 Ευχαριστω δεν θ παρω!!!

ακριβως κοριτσι μου εννοω οταν θα γεννηθει και μετα. τα εχω κανει εγω τα πλανα μου.......ειμαι εντελως του γιατρου δεν το συζηταω...αλλα ειπαμε εμεις παιδι δεν θελουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ωραιο αυτο π ειπες!!!!! 😍😍😍

Ρε κοριτσια γνκ με το θεμα ειμαι πολυ κλαψιαρα.... Στην τιβι βλεπω να ανακοινωνει η αλλη εγκυμοσυνη κ κλαιωωω!! Σε ταινια εννοω....

Ποσο μαλλον να ακουσω προσωπικη ιστορια προσπαθειας...

Μονο την πως τη λενε.. αυτη π παρουσιαζε περσυ το mega star ειχα ακουσει να εξιστορει την προσπαθεια της για συλληψη κ πως απογοητευοταν αλλα τοτε μου φαινοταν τοοοοσο μακρινο..

Και εγώ το ίδιο δεν μπορώ να ακούσω για εγκυμοσύνη και προσπαθειας συγκινούμε πολυ ….έχουμε πάθει ολες σαν την Καινούργιου 😝😝😝😝 διάβασα και ένα απόσπασμα από το βιβλίο της μελέτης που λέει ότι έκανε κατάψυξη ωαρίων και εκεί συγκινήθηκα 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοεις κοριτσι μου οταν ερθει το παιδι;;; Οταν γεννηθει δλδ;; ή οτι αγχωνεσαι απ τη συλληψη κ μετα; τι θα γινει κατα τη διαρκεια της κυησης;;

Γνκ απ την ωρα π αποφασιζει ενα ζευγαρι να προχωρησει στην προσπαθεια γ παιδι, ενας αγχος μονιμο!!!! 🧗🧗 😂😂😂

Πρωτα η συλληψη, μετα η χοριακη, οι πρωτες εξετασεις κ οοολες οι υπολοιπες, τοκετος, θηλασμος, κλπ κλπ κλπ 

Αλλα εμας τι μας νοιαζει;; 

Θελουμε παιδι;;;;; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!! 😂😂😂 Ευχαριστω δεν θ παρω!!!

Χαχαχα μπελάδες δεν θελουμε 🤪🤪😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Κατεριναπαππηγες στη γιατρο;;

Αχ κι εγω την @Κατεριναπαπ σκεφτομουν τωρα!! 

Τι εγινε μ τον ενδοκρινολογο;; Σου εγραψε τις εξετασεις; Σου ελυσε αποριες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ το ίδιο δεν μπορώ να ακούσω για εγκυμοσύνη και προσπαθειας συγκινούμε πολυ ….έχουμε πάθει ολες σαν την Καινούργιου 😝😝😝😝 διάβασα και ένα απόσπασμα από το βιβλίο της μελέτης που λέει ότι έκανε κατάψυξη ωαρίων και εκεί συγκινήθηκα 😭

Αστα!!! Να δω τι θ κανουμε οταννθα φουντωσουν οι ορμονες στην εγκυμοσυνη!!!! 😂😂😂😂😂

Καλο κουραγιο στους αντρες μας!!! 💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο γιατρό και φαγητό 😂 

Η εγώ δεν παω καλα οι αυτοί!!! 

Λοιπόν και αυτός είναι της άποψης σε ότι αφορά της πολυκυστηκες οτι τον ενδιαφέρει που κάνω οωρηξια έστω και με βοήθεια,  οπότε μου λέει αυτό το πρόβλημα το ξεπερνάμε, με 10 μονάδες πάνω στην προλακτινη σου μου λέει ΠΟΥ ΠΑΣ? Γιατί προσπαθείς χωρίς να το έχεις ρυθμίσει? Για αυτό του λέω ήρθα εδώ για να μπυ την ρυθμίσετε 😂 δώστε μου εξετάσεις δώστε το Ένα δώστε μου το άλλο λύστε μου το πρόβλημα... ποιο πρόβλημα μου λέει, "θέλεις να βγεις απο ενα δωμάτιο σου δείχνουν τον δρόμο αλλα σου κρατάνε την πόρτα κλειστή".. με λίγα λόγια μου ειπε οτι ο γιατρός μου δεν εδωσε σωστή δοσολογία για να ρίξω τη προλακτινη... έλεγα έλεγα δικά μου και αυτός κοιτούσε τον άντρα μου σαν να λέει τι λέει η τρελή και που τα ξέρει ολα αυτά? @Antonia2 μου του  διάβασα τις εξετάσεις σου γιατι κάποιες απο αυτές δεν μου τις έχω κάνει,  αλλα μου είπε απο τη στιγμή που αυτές οι εξετάσεις είναι καλές δεν με ενδιαφέρει κατι άλλο, το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος.. μου αύξησε τη δόση στο ντοστινεξ και σε ένα μήνα να κάνω ξανά προλακτινη, τη ντε και καμπύλη σακχάρου αντίσταση στην ινσουλίνη, (πως λέγετε τέλος πάντων)  και θα μείνεις έγκυος μου λέει.. ο άντρας  τον λέει γιατρέ και εσύ και ο άλλος ο γιατρός πολύ αισιόδοξα τα λέτε αλλα παιδί δεν βλέπουμε και λέει κάντε αυτό που σας λέω και στην εγκυμοσύνη θα παρακολουθουμε την προλακτινη, έφτασε και στην εγκυμοσύνη αυτος!! Αυτά κορίτσια μού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο γιατρό και φαγητό 😂 

Η εγώ δεν παω καλα οι αυτοί!!! 

Λοιπόν και αυτός είναι της άποψης σε ότι αφορά της πολυκυστηκες οτι τον ενδιαφέρει που κάνω οωρηξια έστω και με βοήθεια,  οπότε μου λέει αυτό το πρόβλημα το ξεπερνάμε, με 10 μονάδες πάνω στην προλακτινη σου μου λέει ΠΟΥ ΠΑΣ? Γιατί προσπαθείς χωρίς να το έχεις ρυθμίσει? Για αυτό του λέω ήρθα εδώ για να μπυ την ρυθμίσετε 😂 δώστε μου εξετάσεις δώστε το Ένα δώστε μου το άλλο λύστε μου το πρόβλημα... ποιο πρόβλημα μου λέει, "θέλεις να βγεις απο ενα δωμάτιο σου δείχνουν τον δρόμο αλλα σου κρατάνε την πόρτα κλειστή".. με λίγα λόγια μου ειπε οτι ο γιατρός μου δεν εδωσε σωστή δοσολογία για να ρίξω τη προλακτινη... έλεγα έλεγα δικά μου και αυτός κοιτούσε τον άντρα μου σαν να λέει τι λέει η τρελή και που τα ξέρει ολα αυτά? @Antonia2 μου του  διάβασα τις εξετάσεις σου γιατι κάποιες απο αυτές δεν μου τις έχω κάνει,  αλλα μου είπε απο τη στιγμή που αυτές οι εξετάσεις είναι καλές δεν με ενδιαφέρει κατι άλλο, το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος.. μου αύξησε τη δόση στο ντοστινεξ και σε ένα μήνα να κάνω ξανά προλακτινη, τη ντε και καμπύλη σακχάρου αντίσταση στην ινσουλίνη, (πως λέγετε τέλος πάντων)  και θα μείνεις έγκυος μου λέει.. ο άντρας  τον λέει γιατρέ και εσύ και ο άλλος ο γιατρός πολύ αισιόδοξα τα λέτε αλλα παιδί δεν βλέπουμε και λέει κάντε αυτό που σας λέω και στην εγκυμοσύνη θα παρακολουθουμε την προλακτινη, έφτασε και στην εγκυμοσύνη αυτος!! Αυτά κορίτσια μού 

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τέλεια 🥰🥰 άντε έρχεται το ένα καλό νέο μετά το άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχα tsh 5.8 πήρα φάρμακο των 50mg πέφτει στο 0.7 στο εξάμηνο, επαναλαμβάνω τώρα στο επόμενο εξάμηνο tsh 4.8 και μου άλλαξε τη δοσολογία η ενδοκρινολογο. Να τσεκάρετε το θυροειδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια είχα tsh 5.8 πήρα φάρμακο των 50mg πέφτει στο 0.7 στο εξάμηνο, επαναλαμβάνω τώρα στο επόμενο εξάμηνο tsh 4.8 και μου άλλαξε τη δοσολογία η ενδοκρινολογο. Να τσεκάρετε το θυροειδη! 

Tsh έχω 1,7 και ο γιατρός μου είπε το θέλει κατω απο 2.5 και προλακτινη κάτω από 10 να είναι ακόμα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τέλεια 🥰🥰 άντε έρχεται το ένα καλό νέο μετά το άλλο!!!

Καλά νεα έρχονται παιδιά δεν έρχονται 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλά νεα έρχονται παιδιά δεν έρχονται 😂😂😂😂

Κ αυτό θα είναι το καλύτερο νεο από όλα που θα έρθει ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα!!! καλως ορισες στην παρεα μας!!! ευχομαι πολυ συντομα θετικα αποτελεσματα!!! αν θες στειλε μου την ημερομηνια της επομενης περιοδου να σε βαλω στο πινακακι

Ευχαριστώ πολύ!! Περιμένω τώρα στις 13/11!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Tsh έχω 1,7 και ο γιατρός μου είπε το θέλει κατω απο 2.5 και προλακτινη κάτω από 10 να είναι ακόμα καλύτερα 

Κάτω από 10;; Πόσο έχεις;

Δηλαδή αυτός σου είπε ότι φταίει η προλακτινη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο γιατρό και φαγητό 😂 

Η εγώ δεν παω καλα οι αυτοί!!! 

Λοιπόν και αυτός είναι της άποψης σε ότι αφορά της πολυκυστηκες οτι τον ενδιαφέρει που κάνω οωρηξια έστω και με βοήθεια,  οπότε μου λέει αυτό το πρόβλημα το ξεπερνάμε, με 10 μονάδες πάνω στην προλακτινη σου μου λέει ΠΟΥ ΠΑΣ? Γιατί προσπαθείς χωρίς να το έχεις ρυθμίσει? Για αυτό του λέω ήρθα εδώ για να μπυ την ρυθμίσετε 😂 δώστε μου εξετάσεις δώστε το Ένα δώστε μου το άλλο λύστε μου το πρόβλημα... ποιο πρόβλημα μου λέει, "θέλεις να βγεις απο ενα δωμάτιο σου δείχνουν τον δρόμο αλλα σου κρατάνε την πόρτα κλειστή".. με λίγα λόγια μου ειπε οτι ο γιατρός μου δεν εδωσε σωστή δοσολογία για να ρίξω τη προλακτινη... έλεγα έλεγα δικά μου και αυτός κοιτούσε τον άντρα μου σαν να λέει τι λέει η τρελή και που τα ξέρει ολα αυτά? @Antonia2 μου του  διάβασα τις εξετάσεις σου γιατι κάποιες απο αυτές δεν μου τις έχω κάνει,  αλλα μου είπε απο τη στιγμή που αυτές οι εξετάσεις είναι καλές δεν με ενδιαφέρει κατι άλλο, το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος.. μου αύξησε τη δόση στο ντοστινεξ και σε ένα μήνα να κάνω ξανά προλακτινη, τη ντε και καμπύλη σακχάρου αντίσταση στην ινσουλίνη, (πως λέγετε τέλος πάντων)  και θα μείνεις έγκυος μου λέει.. ο άντρας  τον λέει γιατρέ και εσύ και ο άλλος ο γιατρός πολύ αισιόδοξα τα λέτε αλλα παιδί δεν βλέπουμε και λέει κάντε αυτό που σας λέω και στην εγκυμοσύνη θα παρακολουθουμε την προλακτινη, έφτασε και στην εγκυμοσύνη αυτος!! Αυτά κορίτσια μού 

Μπραβο κοριτσιιιιιιι!!! Χαιρομαι πολυ μ τα νεα σου!!!😁😁😁 Να κανεις κατα γραμμα οτι σου λεει ο γιατρος κ το θαυματακι θα ερθει!!!🙏❤️💖

Κ αν θυμαμαι καλα σ συτον πηγες μονο ν σου γραψει εξετασεις... Αλλα φαινεται να ξερει τι λεει κ τι κανει...

Θ πας κ σε αλλο ενδοκρινολογο;; 

ΥΓ με τον αντρα σου εκλαψα!!! Καλα τα λεει!!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Tsh έχω 1,7 και ο γιατρός μου είπε το θέλει κατω απο 2.5 και προλακτινη κάτω από 10 να είναι ακόμα καλύτερα 

Κοριτσαρα, σορρυ που επεμβαινω. Λαθος ο γιατρος οσον αφορα στην προλακτινη. Ειναι ενδοκρινολογος; Αν ναι, τοτε πρεπει να δεις κ αλλον γιατρο. Η προλακτινη σου ακομη κ μεχρι 30-40 δεν ειναι απαγορευτικη για εγκυμοσυνη. Και θα στο βασισω αυτο στο εξης, πως εξηγεις μια μανουλα που θηλαζει-δηλαδη αναγκαστικα εχει αυξημενη προλακτινη, να κανει ωορρηξια και οχι απλα να κανει αλλα να μενει κ εγκυος; Τιμες ανω των 60-80 σε συνεχομενες μετρησεις θα μπορουσαν να υποδεικνυουν προβλημα συλληψης. 
Εμεινα εγκυος με προλακτινη 24.6. Για την TSH τεινω να συμφωνησω, αν κ εκει διατηρω τις επιφυλαξεις μου. Δε μιλαμε για τιμες βεβαια τελειως εκτος οριων. 
θεωρω οτι οι γυναικολογοι ξεψαχνιζουν την κατασταση οταν δεν υπαρχει πασιφανης λογος για τον οποιο δεν επιτυγχνανεται η συλληψη. Κ οταν επιτευχθει, θα σου πει, να εκανες αυτα που σου ειπα κ εμεινες. Κατι το οποιο δεν ισχυει. Γιατι η εγκυμοσυνη, χωρις εντονα βασικα προβληματα ποτ απαιτουν επιλυση (πχ να μην ωριμαζει το ωαριο, πτωχη προγεστερονη, ανδρικη υπογονιμοτητα, συμφυσεις, ινομυωματα κλπ κλπ) ειναι απλως μια πιθανοτητα. Αλλες ειναι τυχερες κ πιανουν με την πρωτη κ αλλες ταλαιπωρουνται κ πιανουν με την 20η. 
Στα λεω με ολη την αγαπη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο γιατρό και φαγητό 😂 

Η εγώ δεν παω καλα οι αυτοί!!! 

Λοιπόν και αυτός είναι της άποψης σε ότι αφορά της πολυκυστηκες οτι τον ενδιαφέρει που κάνω οωρηξια έστω και με βοήθεια,  οπότε μου λέει αυτό το πρόβλημα το ξεπερνάμε, με 10 μονάδες πάνω στην προλακτινη σου μου λέει ΠΟΥ ΠΑΣ? Γιατί προσπαθείς χωρίς να το έχεις ρυθμίσει? Για αυτό του λέω ήρθα εδώ για να μπυ την ρυθμίσετε 😂 δώστε μου εξετάσεις δώστε το Ένα δώστε μου το άλλο λύστε μου το πρόβλημα... ποιο πρόβλημα μου λέει, "θέλεις να βγεις απο ενα δωμάτιο σου δείχνουν τον δρόμο αλλα σου κρατάνε την πόρτα κλειστή".. με λίγα λόγια μου ειπε οτι ο γιατρός μου δεν εδωσε σωστή δοσολογία για να ρίξω τη προλακτινη... έλεγα έλεγα δικά μου και αυτός κοιτούσε τον άντρα μου σαν να λέει τι λέει η τρελή και που τα ξέρει ολα αυτά? @Antonia2 μου του  διάβασα τις εξετάσεις σου γιατι κάποιες απο αυτές δεν μου τις έχω κάνει,  αλλα μου είπε απο τη στιγμή που αυτές οι εξετάσεις είναι καλές δεν με ενδιαφέρει κατι άλλο, το ίδιο μου είπε και ο γυναικολόγος.. μου αύξησε τη δόση στο ντοστινεξ και σε ένα μήνα να κάνω ξανά προλακτινη, τη ντε και καμπύλη σακχάρου αντίσταση στην ινσουλίνη, (πως λέγετε τέλος πάντων)  και θα μείνεις έγκυος μου λέει.. ο άντρας  τον λέει γιατρέ και εσύ και ο άλλος ο γιατρός πολύ αισιόδοξα τα λέτε αλλα παιδί δεν βλέπουμε και λέει κάντε αυτό που σας λέω και στην εγκυμοσύνη θα παρακολουθουμε την προλακτινη, έφτασε και στην εγκυμοσύνη αυτος!! Αυτά κορίτσια μού 

Ωραία δηλαδή ποσό είναι η προλακτινη σου;;;  Ο γυναικολόγος τι σου είπε για την προλακτινη; Της γειτονιάς γιατρος αλλά μάλλον κάτι ξέρει πως σου φάνηκε;; Ο άντρας σου θεουλης 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...