Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

να μπορουσα να περασω και το σπερμοδιαγραμμα καλα θα ηταν!!!!!!!!!! 😅😅 (με εχει πιασει το νευρικο μου γελιο με τοσες πληροφοριες που πηρα και σμρ!!! χαμος!!!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

να μπορουσα να περασω και το σπερμοδιαγραμμα καλα θα ηταν!!!!!!!!!! 😅😅

😂😂😂😂😂 τους το ζητάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂😂 τους το ζητάς? 

θα μου ζητησουν πισω οτι μου εχουν δωσει μεχρι τωρα 😂😂😂

Κοριτσια μου εγω τις κρατησεις μου τις τιμαω!!! τοσα μας κρατανε και δεν βλεπουμε ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη! με τους ιδιωτες γιατρους οργιαζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ξέρεις περιπτώσεις που στην εξωσωματική τα κατάφεραν? 

Καλά ε εγώ στη θέση αφού είχε εγκριθεί από επιτροπή είδη θα είχα ξεκινήσει τη διαδικασία 😂😂

Ξερω ναι αλλά και σε ευτό εξαρτάται τι επηρεάζει....χρειαζεται να φτιαχτει το πρόβλημα πριν προχωρήσεις.

Και εγω έτσι έλεγα αλλά δεν θέλω να απογοητευθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν είναι το ίδιο Και εγώ εχω κάνει και είχα έλλειψη και ο γιατρός μου είπε ηλιοθεραπεία έτσι και αλλιώς καλοκαίρι ηταν

😂😂😂 η πεθερά μου μετά από καθημερινή ηλιοθεραπεία όλο το καλοκαίρι έκανε την εξέταση και βγήκε πολύ πάνω από το όριο και της θύμωσε ο γιατρος 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

είναι δυο διαφορετικές

η μια είναι 25υδροξυβιταμινη D3  21 (9-52) που είχα κάνει το καλοκαίρι

και η αλλη την έκανα τωρα λέει 25 υδοξυβιταμινη D 31.5 

λέτε να είναι η ίδια?? γιατί είχα πάρει και λίγο βιταμίνη. να είναι η ίδια και να ανέβηκε προς το καλύτερο??

Βασικά η d3 είναι η μορφή που απορροφάται δλδ παίρνεις από τον ήλιο και μετατρέπεται σε Δ3 γι αυτό αν παίρνεις συμπλήρωμα να την παίρνεις σε Δ3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχω πολυκυστηκες σίγουρα,  αλλα ο γιατρός μου πότε δεν μου ανάφερε ΣΠΩ, ούτε καν την ορολογία δεν ήξερα, Πριν ακόμα ξεκινησω τις προσπάθειες μου είχε πει οτι απλά θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος αλλά θα τα καταφέρω... Τώρα όμως αντιλαμβάνομαι πως οι εξετάσεις μου συνηγορούν για αυτήν την διάγνωση... 

Εντωμεταξύ ειπώθηκε στις μανούλες εξωσωματικής για τον λογο fsh/lh και οχι hl/fsh, φυσικά τα κορίτσια το τόνισαν πως δεν είναι σίγουρες..  ε εκεί μπουρδουκλωθηκα 😂😂 μετα ψάχνοντας μόνη μου ο λόγος που πρέπει να ξεπερνάει τη μονάδα είναι hl/fsh και εγώ είμαι κοντά στο 2!!

Τι σημαίνει αυτος ο λόγος;; Συγγνώμη και εγώ μαθαίνω 🤪🤪🤪 εσένα δε σου έρχεται περίοδος αν δεν παρεις χάπι ή σου έρχεται κανονικά κάθε μήνα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Ξερω ναι αλλά και σε ευτό εξαρτάται τι επηρεάζει....χρειαζεται να φτιαχτει το πρόβλημα πριν προχωρήσεις.

Και εγω έτσι έλεγα αλλά δεν θέλω να απογοητευθω...

Αυτό το ρημάδι ψάχνουμε που επηρεάζει!!! Αχ σήμερα θα τον τρέλανω τον γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

😂😂😂 η πεθερά μου μετά από καθημερινή ηλιοθεραπεία όλο το καλοκαίρι έκανε την εξέταση και βγήκε πολύ πάνω από το όριο και της θύμωσε ο γιατρος 😂😂😂

😂😂 και εγώ αγαπώ την ηλιοθεραπεία, βασικά το μαυρισμα!!! Η πεθερά ξέρει τι κάνει!!+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι σημαίνει αυτος ο λόγος;; Συγγνώμη και εγώ μαθαίνω 🤪🤪🤪 εσένα δε σου έρχεται περίοδος αν δεν παρεις χάπι ή σου έρχεται κανονικά κάθε μήνα ; 

Έγω έχω μεγάλους ασταθείς κύκλους, μια φιρα πήρα αντισυλληπτικά και τα παράτησα, τα φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια!! 

Είναι ορμονικοι δείκτες lh οχρινοτροπος ορμόνη και fsh θυλακιοτροπος ορμόνη, ο λόγος τους δλδ lh/fsh πρέπει να είναι στη μονάδα, αν ξεπερνάει την μονάδα είναι μια συνθήκη που συνηγορεί στη διάγνωση για σπω... 

Στο τέλος θα κανω και ενα μεταπτυχιακό στη ιατρική 👉🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια εχει παρει καμια τις βιταμινες sinopol;; μου τις ειχε προτεινει η γυναικολογος αλλα βλεπω πχ φυλλικο και εγω παιρνω ηδη felicin... 

εγώ παιρνω τις pregnant care δεν παίρνω έξτρα φυλλικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!!! και στον ουρολογο σ εμενα κοψαμε την αποδειξη!!

δεν σας το ειπα;;; εχω ουρολοιμωξη!!!!!!!!! αχαχαχχαχαχαα 😂😂🤣

Χαχχαχαχα🤣🤣🤣🤣 δεν έχω άλλη αντίδραση καλά κανεις ότι μπορείς να παίρνεις πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έγω έχω μεγάλους ασταθείς κύκλους, μια φιρα πήρα αντισυλληπτικά και τα παράτησα, τα φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια!! 

Είναι ορμονικοι δείκτες lh οχρινοτροπος ορμόνη και fsh θυλακιοτροπος ορμόνη, ο λόγος τους δλδ lh/fsh πρέπει να είναι στη μονάδα, αν ξεπερνάει την μονάδα είναι μια συνθήκη που συνηγορεί στη διάγνωση για σπω... 

Στο τέλος θα κανω και ενα μεταπτυχιακό στη ιατρική 👉🙈

Μάλιστα δεν ήξερα αυτό με την μονάδα. Ωχ όσο μαθαίνεις αγχώνεσαι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μάλιστα δεν ήξερα αυτό με την μονάδα. Ωχ όσο μαθαίνεις αγχώνεσαι 🤣🤣

αχ κι εγω αυτο επαθα τωρα.. προφανως εχω ΣΠΩ.... 😕

οταν παω ενδοκρινολογο, θα τον ξεψαχνισω (αλλα εχω σ ενα μηνα!) θα σκασω μεχρι τοτε 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έγω έχω μεγάλους ασταθείς κύκλους, μια φιρα πήρα αντισυλληπτικά και τα παράτησα, τα φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια!! 

Είναι ορμονικοι δείκτες lh οχρινοτροπος ορμόνη και fsh θυλακιοτροπος ορμόνη, ο λόγος τους δλδ lh/fsh πρέπει να είναι στη μονάδα, αν ξεπερνάει την μονάδα είναι μια συνθήκη που συνηγορεί στη διάγνωση για σπω... 

Στο τέλος θα κανω και ενα μεταπτυχιακό στη ιατρική 👉🙈

Και να μην αγχώνεσαι να σου πω για την εξωσωματική εσυ θα αγχώνεσαι 😝😝 σου είπα ξανά η νύφη μου δεν προσπάθησαν καν φυσική σύλληψη πήγαν απευθείας με εξωσωματική και πέτυχε με το ένα και μοναδικό εμβρυακι!! Έκανα ομως ολες τις αλλες εξετάσεις που έπρεπε προληπτικά και κατέληξαν στο μοναδικό πρόβλημα πολυκυστικών 
 

μια άλλη συνάδελφος είχε ενδομητριωση και με 2 σαλπιγγεσ Κατεστραμμένες έπρεπε να χειρουργηθεί και μετά έκανε εξωσωματική και γέννησε πριν λιγες ημερες!! Τα Χριστούγεννα της έλεγαν ότι δεν θα μείνει ποτέ έγκυος!!
 

για αυτό σου λεω μην αγχώνεσαι εχεις πολλες ελπίδες να πετύχετε 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κι εγω αυτο επαθα τωρα.. προφανως εχω ΣΠΩ.... 😕

οταν παω ενδοκρινολογο, θα τον ξεψαχνισω (αλλα εχω σ ενα μηνα!) θα σκασω μεχρι τοτε 😓

Μην αγχώνεσαι αν είχες δεν θα σου το έλεγε η γυναικολόγος ή ενδοκρινολόγος όταν έκανες τις εξετάσεις πέρσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μην αγχώνεσαι αν είχες δεν θα σου το έλεγε η γυναικολόγος ή ενδοκρινολόγος όταν έκανες τις εξετάσεις πέρσι; 

μου το ειπε η γυναικολογος.. οτι οι αιματολογικες δειχνουν εικονα πολυκυστικων αλλα ο υπερηχος εδειχνε οτι δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες.. ειναι αυτο που λεει η evaki33 οτι αλλο πολυκυστικες και αλλο ΣΠΩ...

οτι ειναι θα το δω με τον ενδοκρινολογο τον αλλο μηνα...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα με την ελπίδα να δω κάτι ευχάριστο.. πρίν ένα χρόνο είχα κ γω θέματα γονιμότητα και οι γυναικολόγοι με στέλνανε για αφαίρεση ινομυοματος, πολύποδα και εξωσωματική... Έκανα σαλπιγγογραφια και μετά από 1 μήνα έμεινα έγκυος χωρίς καμία παρέμβαση (ξαφνικά οι πολύποδες και τα ινομυοματα δεν φαινόντουσαν)... όλα πήγαν τέλεια και τώρα κρατάω την κόρη μου αγκαλιά... Ξέρω ότι κάθε μήνα που έρχεται η περίοδος σας χάνετε πιο πολύ την ελπίδα.. Μην το κάνετε γιατί τα θαύματα γίνονται απο εκεί που δεν το περιμένεις. Να ξέρετε ότι θα γίνει απλά όταν τελειώσετε με τίς απαραίτητες εξετάσεις ύστερα προσπαθειστε όσο γίνεται να το δείτε πιο χαλαρά...(το πιο δύσκολο κομμάτι είναι το άγχος) Καλή επιτυχία απο καρδιάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κι εγω αυτο επαθα τωρα.. προφανως εχω ΣΠΩ.... 😕

οταν παω ενδοκρινολογο, θα τον ξεψαχνισω (αλλα εχω σ ενα μηνα!) θα σκασω μεχρι τοτε 😓

😂😂😂😂😂 καλά ε κλαίωωω, ακόμα είμαι γραφείο και χτυπιεμαι!! 😂😂😂😂 άντε καλέ που αυτό έπαθες, αμέσως έβγαλες το συμπέρασμα! Κορίτσια μου τα λέμε για να τα ξέρουμε οχι για να ψυχοπλακωνομαστε και να νομίζουμε πως απο ολα πασχουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂😂 καλά ε κλαίωωω, ακόμα είμαι γραφείο και χτυπιεμαι!! 😂😂😂😂 άντε καλέ που αυτό έπαθες, αμέσως έβγαλες το συμπέρασμα! Κορίτσια μου τα λέμε για να τα ξέρουμε οχι για να ψυχοπλακωνομαστε και να νομίζουμε πως απο ολα πασχουμε

 

Εντωμεταξύ γελάω με την φράση "αυτο έπαθα τώρα " κλαιωωωω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μου το ειπε η γυναικολογος.. οτι οι αιματολογικες δειχνουν εικονα πολυκυστικων αλλα ο υπερηχος εδειχνε οτι δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες.. ειναι αυτο που λεει η evaki33 οτι αλλο πολυκυστικες και αλλο ΣΠΩ...

οτι ειναι θα το δω με τον ενδοκρινολογο τον αλλο μηνα...😉

Εύχομαι ότι είναι να το λύσετε ή να μην είναι και τίποτα τελικά ☺️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και να μην αγχώνεσαι να σου πω για την εξωσωματική εσυ θα αγχώνεσαι 😝😝 σου είπα ξανά η νύφη μου δεν προσπάθησαν καν φυσική σύλληψη πήγαν απευθείας με εξωσωματική και πέτυχε με το ένα και μοναδικό εμβρυακι!! Έκανα ομως ολες τις αλλες εξετάσεις που έπρεπε προληπτικά και κατέληξαν στο μοναδικό πρόβλημα πολυκυστικών 
 

μια άλλη συνάδελφος είχε ενδομητριωση και με 2 σαλπιγγεσ Κατεστραμμένες έπρεπε να χειρουργηθεί και μετά έκανε εξωσωματική και γέννησε πριν λιγες ημερες!! Τα Χριστούγεννα της έλεγαν ότι δεν θα μείνει ποτέ έγκυος!!
 

για αυτό σου λεω μην αγχώνεσαι εχεις πολλες ελπίδες να πετύχετε 😘😘😘

Αχχχ μου σηκώθηκε η τρίχα συγκινήθηκα! Χαίρομαι πολυ για τα αποτελέσματα! Ναι! Σωστά η νύφη σου.. γιουπηηηη!!!👶👶👶 μωράκια παντού 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και να μην αγχώνεσαι να σου πω για την εξωσωματική εσυ θα αγχώνεσαι 😝😝 σου είπα ξανά η νύφη μου δεν προσπάθησαν καν φυσική σύλληψη πήγαν απευθείας με εξωσωματική και πέτυχε με το ένα και μοναδικό εμβρυακι!! Έκανα ομως ολες τις αλλες εξετάσεις που έπρεπε προληπτικά και κατέληξαν στο μοναδικό πρόβλημα πολυκυστικών 
 

μια άλλη συνάδελφος είχε ενδομητριωση και με 2 σαλπιγγεσ Κατεστραμμένες έπρεπε να χειρουργηθεί και μετά έκανε εξωσωματική και γέννησε πριν λιγες ημερες!! Τα Χριστούγεννα της έλεγαν ότι δεν θα μείνει ποτέ έγκυος!!
 

για αυτό σου λεω μην αγχώνεσαι εχεις πολλες ελπίδες να πετύχετε 😘😘😘

Γιατι όμως δεν προσπάθησαν κάνω με φυσική σύλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Σας διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα με την ελπίδα να δω κάτι ευχάριστο.. πρίν ένα χρόνο είχα κ γω θέματα γονιμότητα και οι γυναικολόγοι με στέλνανε για αφαίρεση ινομυοματος, πολύποδα και εξωσωματική... Έκανα σαλπιγγογραφια και μετά από 1 μήνα έμεινα έγκυος χωρίς καμία παρέμβαση (ξαφνικά οι πολύποδες και τα ινομυοματα δεν φαινόντουσαν)... όλα πήγαν τέλεια και τώρα κρατάω την κόρη μου αγκαλιά... Ξέρω ότι κάθε μήνα που έρχεται η περίοδος σας χάνετε πιο πολύ την ελπίδα.. Μην το κάνετε γιατί τα θαύματα γίνονται απο εκεί που δεν το περιμένεις. Να ξέρετε ότι θα γίνει απλά όταν τελειώσετε με τίς απαραίτητες εξετάσεις ύστερα προσπαθειστε όσο γίνεται να το δείτε πιο χαλαρά...(το πιο δύσκολο κομμάτι είναι το άγχος) Καλή επιτυχία απο καρδιάς. 

Να σου ζήσει το μωρακι σου και εχεις δίκιο σε όλα σε ευχαριστούμε πολύ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου παρακολουθώ λίγο σήμερα την συζήτηση σας... φυσικά αν δεν εχω εικόνα από κάτι δεν επεμβαίνω, μόνο θα σας πω πως κ η @Mimi26 αν θυμάμαι σωστά, με το ίδιο θέμα κάνει τις προσπάθειες της.... Κ έχει κάνει την βασική δουλειά το κορίτσι μας! Τα εμβρυάκια της την περιμένουν έτοιμα για να γεμίσουν την κοιλίτσα της!!!! Εννοείται να το αναλύσετε όσο δεν πάει γιατί δίνεται η μια στην άλλη πολύ σημαντικές πληροφορίες!!! Αλλά μη μου στεναχωριέστε το θέμα όλο είναι να βρείτε που πρέπει να δώσετε βάση κ όπου να ναι θα είστε όλες έτοιμες να μιλάτε για το νούμερο στα pumpers 🥰 Ακόμα κ αν δεν εχω άποψη πάνω στο θέμα, σας νιώθω κ θέλω πολύ σύντομα να πετύχετε ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...