Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Το βλέπεις από το λόγο Lh με FSH...Όταν δεν είναι 1 δείχνει πολυκυστικές

κοριτσι να σε ρωτησω κατι... εγω πέρυσι ειχα Lh=9,2 και FSH=7,3.. (τις φετινες ορμονολογικες θα της παρω το απογευμα..) και μου ειπε η γυναικολογος οτι οι αιματολογικες δειχνουν οτι εχω πολυκυστικες αλλα ο υπερηχος ηταν καθαρος και οι ωοθηκες μια χαρα... αυτο εμποδιζει στη συλληψη;;; αχ πολυ μπερδευομαιιιι 🤯

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εσύ πόσο έχεις αν επιτρέπετε? Και τι σε έχουν συμβουλέψει οι γιατροί?

FSH 3.3

LH 4.6

 

o γυναικολόγος μου μου είπε δεν είναι τραγικό και να δοκιμάσουμε με πρόκληση α΄λλά δεν είδα αποτέλεσμα οπότε είπαμε για εξωσωματική αλλά το ΣΠΩ σημαίνει όχι καλής ποιότητας ωάρια οπότε τωρα το ψαχμω με ενδοκρινολόγο...σήμερα έχω με μία της γειτονιάς μου και έχω κλείσει και στο ΕΛΕΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι να σε ρωτησω κατι... εγω πέρυσι ειχα Lh=9,2 και FSH=7,3.. (τις φετινες ορμονολογικες θα της παρω το απογευμα..) και μου ειπε η γυναικολογος οτι οι αιματολογικες δειχνουν οτι εχω πολυκυστικες αλλα ο υπερηχος ηταν καθαρος και οι ωοθηκες μια χαρα... αυτο εμποδιζει στη συλληψη;;; αχ πολυ μπερδευομαιιιι 🤯

 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου το απόγευμα,  δεν θέλω να σρ αγχωσω με μπουρδες και υποθέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα η αναλογία lh/fsh είναι  1.35 

και διαβαζω αυτό σε ε΄να site:

Συνήθως, αυτές οι ορμόνες προσδιορίζονται από 3 έως 8 ημέρες του εμμηνορροϊκού κύκλου. Και σε αυτή την περίοδο η σωστή αναλογία ορμονών FSH και LH είναι από 1,5 έως 2. Αλλά στην αρχή της ωοθυλακικής φάσης (μέχρι την τρίτη ημέρα του κύκλου), η αναλογία LH FSH θα είναι μικρότερη από 1, η οποία είναι απαραίτητη για την κανονική ωρίμανση του ωοθυλακίου.

Η αναλογία LH και FSH ίση με 1 είναι αποδεκτή στην παιδική ηλικία. Η αναλογία του επιπέδου των LH και FSH 2,5 και άνω είναι ένα σημάδι των ακόλουθων νόσων:

παθολογία των ωοθηκών ( σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ή υποσιτισμός ωοθηκών). όγκους της υπόφυσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaki33 είπε:

FSH 3.3

LH 4.6

 

o γυναικολόγος μου μου είπε δεν είναι τραγικό και να δοκιμάσουμε με πρόκληση α΄λλά δεν είδα αποτέλεσμα οπότε είπαμε για εξωσωματική αλλά το ΣΠΩ σημαίνει όχι καλής ποιότητας ωάρια οπότε τωρα το ψαχμω με ενδοκρινολόγο...σήμερα έχω με μία της γειτονιάς μου και έχω κλείσει και στο ΕΛΕΝΑ

Τι αγωγή έκανες και τι δοσολογία έπαιρνες? Ενω έκανες αγωγή δεν είχες δει καθολου ωάριο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι να σε ρωτησω κατι... εγω πέρυσι ειχα Lh=9,2 και FSH=7,3.. (τις φετινες ορμονολογικες θα της παρω το απογευμα..) και μου ειπε η γυναικολογος οτι οι αιματολογικες δειχνουν οτι εχω πολυκυστικες αλλα ο υπερηχος ηταν καθαρος και οι ωοθηκες μια χαρα... αυτο εμποδιζει στη συλληψη;;; αχ πολυ μπερδευομαιιιι 🤯

 

Αλλο πραγμα πολυκυστικές ωοθήκες και άλλο πραγμα το σύνδρομο. Η εικόνα στον υπέρυχο μπορεί να δειξει ωοθυλάκια που συνήθως δεν δημιουργούν πρόβλημα ιδιαίτερο (φυσικά πρέπει να το δει μην υπάρχει κάποια υπερδιέργεση). Το ΣΠΩ είναι αλλο θέμα συστυχως συνήθως κανεις ωάρια και ίσως και πολλά αλλά είναι συνήθως κακης ποιότητας και δεν γονιμοποιούντε....και εάν το σπέρμα δεν είναι τούμπανο...μικραίνουν οι πιθανότητες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου το απόγευμα,  δεν θέλω να σρ αγχωσω με μπουρδες και υποθέσεις 

αχ ευχαριστω!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι αγωγή έκανες και τι δοσολογία έπαιρνες? Ενω έκανες αγωγή δεν είχες δει καθολου ωάριο ? 

για πρόκληση?

 

Σερπαφαρ 3-7η ημέρα και μετά με έβλεπε από την 10η ημέρα ο γιατρός μου εάν έχουμε κάνει ωάρια και όταν ήτα 18mm τότε κάναμε ένεση να σπάσει το ωάριο....πάντα έκανα ωάρια απλά δεν έμεινα ποτέ έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evaki33μπαινω στο Ελενα και βλεπω πρωινα ραντεβου. εσυ εκλεισες πρωινο με την κουκκου η απογευματινο; μηπως να παω να κανω μια ερωτηση και σε αυτη; ειναι εξειδικευμενη σε υπογονιμοτητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις εσύ? Πώς είσαι?

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου εσυ τι κανεις? τελειωσαν οι γονιμες τις οποιες μπορω να πω οτι τις εκμεταλευτηκαμε μια χαρα καθαρα απο χομπι οπως εχουμε ξανα πει γιατι παιδι δεν θελουμε και τωρα περιμενουμε...7 μερουλες εμειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

εμένα η αναλογία lh/fsh είναι  1.35 

και διαβαζω αυτό σε ε΄να site:

Συνήθως, αυτές οι ορμόνες προσδιορίζονται από 3 έως 8 ημέρες του εμμηνορροϊκού κύκλου. Και σε αυτή την περίοδο η σωστή αναλογία ορμονών FSH και LH είναι από 1,5 έως 2. Αλλά στην αρχή της ωοθυλακικής φάσης (μέχρι την τρίτη ημέρα του κύκλου), η αναλογία LH FSH θα είναι μικρότερη από 1, η οποία είναι απαραίτητη για την κανονική ωρίμανση του ωοθυλακίου.

Η αναλογία LH και FSH ίση με 1 είναι αποδεκτή στην παιδική ηλικία. Η αναλογία του επιπέδου των LH και FSH 2,5 και άνω είναι ένα σημάδι των ακόλουθων νόσων:

παθολογία των ωοθηκών ( σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ή υποσιτισμός ωοθηκών). όγκους της υπόφυσης.

κορίτσι μου τι να σου πω....εγω από την δική μου εμπειρία μιλάω...δεν είμαι γιατρός...απλά ιδανικά μιλήστε με τους γιατρούς σας και πιεστε τους να σας εξηγήσουν...και εγω μέχρι τον προηγούμενο γιατρό που είχα δεν ήξερα τι είναι και μου έλεγε όλα καλα....σιγα που αργει η περίοδος σου καλύτερα περισσότερα μπάνια στην θάλασσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

@evaki33μπαινω στο Ελενα και βλεπω πρωινα ραντεβου. εσυ εκλεισες πρωινο με την κουκκου η απογευματινο; μηπως να παω να κανω μια ερωτηση και σε αυτη; ειναι εξειδικευμενη σε υπογονιμοτητα;

είναι απογευματινο... δουλευει στο ΕΛΕΝΑ ως διευθυντρια και λόγω του νοσοκομείου εχει δει πολλάααα παρόμοια σκηνικά....είναι με πληρωμη τα απογευματινα αλλά αξίζει μου έχουν πει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

για πρόκληση?

 

Σερπαφαρ 3-7η ημέρα και μετά με έβλεπε από την 10η ημέρα ο γιατρός μου εάν έχουμε κάνει ωάρια και όταν ήτα 18mm τότε κάναμε ένεση να σπάσει το ωάριο....πάντα έκανα ωάρια απλά δεν έμεινα ποτέ έγκυος

Πότε χάπια έπαιρνες την ημέρα? Νομίζω είμαστε στην ίδια κατάσταση και για αυτο σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις σορρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πότε χάπια έπαιρνες την ημέρα? Νομίζω είμαστε στην ίδια κατάσταση και για αυτο σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις σορρυ

Ποσα*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου εσυ τι κανεις? τελειωσαν οι γονιμες τις οποιες μπορω να πω οτι τις εκμεταλευτηκαμε μια χαρα καθαρα απο χομπι οπως εχουμε ξανα πει γιατι παιδι δεν θελουμε και τωρα περιμενουμε...7 μερουλες εμειναν

Τέλεια κορίτσι μου!!! Εύχομαι να έρθει αυτή τη φορά (Κ ας μην θέλετε) ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πότε χάπια έπαιρνες την ημέρα? Νομίζω είμαστε στην ίδια κατάσταση και για αυτο σε βομβάρδισα στις ερωτήσεις σορρυ

2 την ημέρα...αλλα προσοχη πάντα με επίβλεψη γιατρού.

Και αυτό το μήνα κάνω απλά αλλάξαμε το φαρμακο και από σερπαφαρ πήγαμε σε FEMARA.

Θα δούμε αυρίο έχω ραντεβου με τον γυναικολόγο....σήμερα με μία ενδοκρινολόγο αλλά όπως είπα της γειτονιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

2 την ημέρα...αλλα προσοχη πάντα με επίβλεψη γιατρού.

Και αυτό το μήνα κάνω απλά αλλάξαμε το φαρμακο και από σερπαφαρ πήγαμε σε FEMARA.

Θα δούμε αυρίο έχω ραντεβου με τον γυναικολόγο....σήμερα με μία ενδοκρινολόγο αλλά όπως είπα της γειτονιας

Και εγώ σήμερα εχω με ενδοκρινολογο της γειτονιάς, ε οσο άσχετος και αν είναι τις βασικές εξετάσεις θα μου τις γράψει, πόσα ωάρια έκανες? Πάνω απο 2? 

Εγώ έπαιρνα κλομιφαινη αλλά τπτ.. αυτο το μήνα δεν πήρα τπτ και απλά θα πάω να δω αν κάνω ωάριο χωρίς αγωγή, γιατι ένα μήνα που δεν πήρα πάλι,  έκανα απο μόνη μου ωάριο!! 

Βασικά το εχω αποδεχτεί οτι την εξωσωματική δεν την γλυτώνω, αυτό που δεν αντέχω ούτε στη σκέψη είναι μια ενδεχόμενη αποτυχία στην εξωσωματική,  νομίζω θα τρελαθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγώ σήμερα εχω με ενδοκρινολογο της γειτονιάς, ε οσο άσχετος και αν είναι τις βασικές εξετάσεις θα μου τις γράψει, πόσα ωάρια έκανες? Πάνω απο 2? 

Εγώ έπαιρνα κλομιφαινη αλλά τπτ.. αυτο το μήνα δεν πήρα τπτ και απλά θα πάω να δω αν κάνω ωάριο χωρίς αγωγή, γιατι ένα μήνα που δεν πήρα πάλι,  έκανα απο μόνη μου ωάριο!! 

Βασικά το εχω αποδεχτεί οτι την εξωσωματική δεν την γλυτώνω, αυτό που δεν αντέχω ούτε στη σκέψη είναι μια ενδεχόμενη αποτυχία στην εξωσωματική,  νομίζω θα τρελαθώ!

έκανα 1-2...πάντα αλλά τπτ! και εγω για εξωσωματική είμαι έχω περάσει από το καλοκαίρι επιτροπή απλά θα ξεκινήσω ίσως Νοέμβριο αναλογα τι θα μου πει και η ενδοκρινολογος. Kαι εγω στα ίδια με εσένα δεν θέλω να απογοητευτω για αυτό το ψαχνω...

 

ps. εμείς δοκιμάσαμε φυσικά αλλά δεν μεγάλωναν τα ωαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία εγώ νομίζω τα έβαλα σε μια τάξη όλα. έως της 10 νοέμβρη θα έχω πάρει την απόφαση με το πως θα προχωρήσουμε

έχω κλείσει όλα τα ραντεβού έως τοτε

σπερμοδιαγρραμμα

ανδρολογο-ουρολογο

ενδοκρινολογο

εξωσωματιστη για 2η γνώμη στο έλενα 

 

10 νοέμβρη θα σας έχω πολλά νέα. χαχα αν όλοι μου βγάλουν την απόφαση ότι δεν είμαι έτοιμη για σπερματέγχυση, θα αλλάξω γιατρό αρχικά επειδή αυτός λέει φύγαμε τον άλλον μηνα και θα παω σε έναν που πιστεύω θα μείνω κιόλας. ήδη απο το τηλ μου είχε βγάλει πολύ καλή αύρα. αλλιώς αν μου πουν προχώρα σημαίνει οτι και αυτός που έχω είναι καλός και θα συνεχίσω σε αυτόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

έκανα 1-2...πάντα αλλά τπτ! και εγω για εξωσωματική είμαι έχω περάσει από το καλοκαίρι επιτροπή απλά θα ξεκινήσω ίσως Νοέμβριο αναλογα τι θα μου πει και η ενδοκρινολογος. Kαι εγω στα ίδια με εσένα δεν θέλω να απογοητευτω για αυτό το ψαχνω...

 

ps. εμείς δοκιμάσαμε φυσικά αλλά δεν μεγάλωναν τα ωαρια

Εγώ έπαιρνα 1 χάπι την ημέρα. Μέχρι 18χλ που το παρακολουθήσαμε χωρίς αγωγή ήταν εντάξει.. 

Τι να πω Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που υποφέρουν για κάτι που είναι τοοοσο απλο για τις υπόλοιπες γυναίκες!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μού? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

ωραία εγώ νομίζω τα έβαλα σε μια τάξη όλα. έως της 10 νοέμβρη θα έχω πάρει την απόφαση με το πως θα προχωρήσουμε

έχω κλείσει όλα τα ραντεβού έως τοτε

σπερμοδιαγρραμμα

ανδρολογο-ουρολογο

ενδοκρινολογο

εξωσωματιστη για 2η γνώμη στο έλενα 

 

10 νοέμβρη θα σας έχω πολλά νέα. χαχα αν όλοι μου βγάλουν την απόφαση ότι δεν είμαι έτοιμη για σπερματέγχυση, θα αλλάξω γιατρό αρχικά επειδή αυτός λέει φύγαμε τον άλλον μηνα και θα παω σε έναν που πιστεύω θα μείνω κιόλας. ήδη απο το τηλ μου είχε βγάλει πολύ καλή αύρα. αλλιώς αν μου πουν προχώρα σημαίνει οτι και αυτός που έχω είναι καλός και θα συνεχίσω σε αυτόν 

Μπράβο κορίτσι μου, το πας πολύ καλα!!! Εύχομαι να μην χρειαστεί τπτ απο ολα αυτά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ έπαιρνα 1 χάπι την ημέρα. Μέχρι 18χλ που το παρακολουθήσαμε χωρίς αγωγή ήταν εντάξει.. 

Τι να πω Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που υποφέρουν για κάτι που είναι τοοοσο απλο για τις υπόλοιπες γυναίκες!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μού? 

αχ κοριτσια ποσες παραμετροι!!!! εχω αγχωθει τωρα. θελω να παει 6 να παρω τις ορμονολογικες και αν γινοταν να παω και αυριο σε ενδοκρινολογο....

τλχ κατεληξα με τη σαλπιγγογραφια. θα κανω την υπερηχοσαλπιγγογραφια και θα παω τον αλλο μηνα σε ιδιωτη γιαρο. θα μου κοψει και αποδειξη (με αλλη αιτιολογια) και θα παρω το 80% πισω... γτ αν παω στο μητερα θα σκασω αλλα 150€ (για την παλια μεθοδο) -190€ (για την υπερηχο...μπλα μπλα) και θα τα κλαιω....

πολλα λεφτα εχουν φυγει ρε κοριτσια.... δεν αντεχει η τσεπη! 🤑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ έπαιρνα 1 χάπι την ημέρα. Μέχρι 18χλ που το παρακολουθήσαμε χωρίς αγωγή ήταν εντάξει.. 

Τι να πω Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που υποφέρουν για κάτι που είναι τοοοσο απλο για τις υπόλοιπες γυναίκες!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μού? 

1,5 χρόνο αλλά από την αρχη ξέραμε για το ΣΠΩ...Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

ωραία εγώ νομίζω τα έβαλα σε μια τάξη όλα. έως της 10 νοέμβρη θα έχω πάρει την απόφαση με το πως θα προχωρήσουμε

έχω κλείσει όλα τα ραντεβού έως τοτε

σπερμοδιαγρραμμα

ανδρολογο-ουρολογο

ενδοκρινολογο

εξωσωματιστη για 2η γνώμη στο έλενα 

 

10 νοέμβρη θα σας έχω πολλά νέα. χαχα αν όλοι μου βγάλουν την απόφαση ότι δεν είμαι έτοιμη για σπερματέγχυση, θα αλλάξω γιατρό αρχικά επειδή αυτός λέει φύγαμε τον άλλον μηνα και θα παω σε έναν που πιστεύω θα μείνω κιόλας. ήδη απο το τηλ μου είχε βγάλει πολύ καλή αύρα. αλλιώς αν μου πουν προχώρα σημαίνει οτι και αυτός που έχω είναι καλός και θα συνεχίσω σε αυτόν 

τελεια κοριτσι μου!!!! δωσε γκαζιιιιιιι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, το πας πολύ καλα!!! Εύχομαι να μην χρειαστεί τπτ απο ολα αυτά 💗

αυτό τον μήνα δεν θα μεινω. αρα θα χρειαστούν αυτοι . τουλάχιστον θα βγάλω άκρη.

επειδή δεν είδαμε καλό ωαριο αρα δεν εείναι καλός μήνας. και ούτε το κυνηγήσαμε με τον αντρα μου. είπαμε να παει να κάνει τις εξετάσεις του να μην χάνουμε άλλο χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...