Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!

ο ενδοκρινολογος που παω λέγεται Χατζησμάλης Παντελης και έχει ιατρειο στο κεντρο.. Μιχαλακοπουλου νομιζω... πολυ καλος!! μου τον συστησε φιλη που ειχε κακοηθεια στο θυροειδη και το καταλαβε να φανταστεις την ψηλαφηση... μιση ωρα με ειχε και ρωτουσε το ιστορικο μου.. 

Απλά έχει πολύ κόσμο σωστα; Yπαρχει ιστορικο? εγω εχω ΣΠΩ... Απλά έχω κλείσει στο Ελένα με την ενδοκρινολόγο...το ψαχνω γενικα! σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Απλά έχει πολύ κόσμο σωστα; Yπαρχει ιστορικο? εγω εχω ΣΠΩ... Απλά έχω κλείσει στο Ελένα με την ενδοκρινολόγο...το ψαχνω γενικα! σε ευχαριστώ

εχει αρκετο κοσμο! απλα σου ανοιγει καρτελα και αφιερωνει χρονο στον καθε ασθενη...

οταν λεω για ιστορικο εννοω οτι εγω πχ που επαιρνα αντισυλληπτικα για χρονια με ρωτουσε ποια πηρα, ποσο διαστημα, αν τα σταματουσα, σε ποσες μερες μετα ερχοταν η περιοδος.. κληρονομικοτητα απο γονεις και παππουδες σε κακοηθεια θυροειδους... ενα σωρο πραγματα...

ταξιδι στο χρονο εκανα μαζι του!! του λεω "δεν ειστε γιατρος εσεις! χρονομηχανη ειστε!!!!!!!" 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

εχει αρκετο κοσμο! απλα σου ανοιγει καρτελα και αφιερωνει χρονο στον καθε ασθενη...

οταν λεω για ιστορικο εννοω οτι εγω πχ που επαιρνα αντισυλληπτικα για χρονια με ρωτουσε ποια πηρα, ποσο διαστημα, αν τα σταματουσα, σε ποσες μερες μετα ερχοταν η περιοδος.. κληρονομικοτητα απο γονεις και παππουδες σε κακοηθεια θυροειδους... ενα σωρο πραγματα...

ταξιδι στο χρονο εκανα μαζι του!! του λεω "δεν ειστε γιατρος εσεις! χρονομηχανη ειστε!!!!!!!" 😂😂😂😂

φαντάζομαι....ετσι είναι και ο γυναικολόγος μου και με το καλημέρα με έβαλε και έκανα 18 σελίδες εξετάσεις μέχρι και ΑΜΗ την πρώτη ημέρα που πήγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

φαντάζομαι....ετσι είναι και ο γυναικολόγος μου και με το καλημέρα με έβαλε και έκανα 18 σελίδες εξετάσεις μέχρι και ΑΜΗ την πρώτη ημέρα που πήγα...

κοιτα .. μου εγραψε ολες τις βασικες εξετασεις αιματος και υπερηχο θυροειδους.. δλδ γενικη αιματος, βιοχημικες, τρανσαμινασες και ορμονολογικες.. αλλα οχι κατι υπερβολικο ή που δεν συνταγογραφειται....

τι να σου πω.. εγω εχω τις καλυτερες εντυπωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια εσείς κάνατε την εξέταση της D3? 

εγω οχι νομιζω... τι δειχνει αυτη η εξεταση; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

φαντάζομαι....ετσι είναι και ο γυναικολόγος μου και με το καλημέρα με έβαλε και έκανα 18 σελίδες εξετάσεις μέχρι και ΑΜΗ την πρώτη ημέρα που πήγα...

Ποιές εξετάσεις έκανες κορίτσι μου που συνηγορούν στη διάγνωση για ΣΠΩ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εγω οχι νομιζω... τι δειχνει αυτη η εξεταση; 🙄

Διάβαζα τώρα σε ένα site εξετάσεις που γίνονται για υπογονιμότητα και επειδή δε το ανέφερε κάποια κοπέλα είπα να ρωτήσω! 
 

Ειναι η βιταμίνη Δ3 (που παίρνουμε από τον ήλιο) και διάβασα ότι παίζει σημαντικό ρολο στη σύλληψη και ότι την γράφει και αυτή ενδοκρινολόγος ή γυναικολόγος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Διάβαζα τώρα σε ένα site εξετάσεις που γίνονται για υπογονιμότητα και επειδή δε το ανέφερε κάποια κοπέλα είπα να ρωτήσω! 
 

Ειναι η βιταμίνη Δ3 (που παίρνουμε από τον ήλιο) και διάβασα ότι παίζει σημαντικό ρολο στη σύλληψη και ότι την γράφει και αυτή ενδοκρινολόγος ή γυναικολόγος! 

κοιτα... βιταμινη D μου εγραψε αλλα νομιζω δεν εγραφε D3...🙄 δεν ξερω αν εχουν διαφορα... ειμαι ασχετη 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5545066/
 

είναι ένα άρθρο που διάβαζα τώρα όσες ενδιαφέρεστε ρίξτε μια μάτια 

θα της πω όταν πάω να την κάνω την εξέταση γιατί ένα διάστημα έπαιρνα κιολας για το ανοσοποιητικό! 
 

@Κατεριναπαπεσυ Εχεις ΣΠΩ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κοιτα... βιταμινη D μου εγραψε αλλα νομιζω δεν εγραφε D3...🙄 δεν ξερω αν εχουν διαφορα... ειμαι ασχετη 😋

Το ίδιο είναι 😝 ήταν οκ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Το ίδιο είναι 😝 ήταν οκ; 

πω πω ασχετιλααα!!! ντροπη!!! 🤭

εχω 31 (20-50 βελτιστα επιπεδα...).. ειναι η "ΟΛΙΚΗ 25 (ΟΗ) ΒΙΤΑΜΙΝΗ D".. ελπιζω να μη λεω βλακειες και σας κουραζω αδικα...🙃

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποιές εξετάσεις έκανες κορίτσι μου που συνηγορούν στη διάγνωση για ΣΠΩ? 

Το βλέπεις από το λόγο Lh με FSH...Όταν δεν είναι 1 δείχνει πολυκυστικές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Το ίδιο είναι 😝 ήταν οκ; 

Αν είναι το ίδιο Και εγώ εχω κάνει και είχα έλλειψη και ο γιατρός μου είπε ηλιοθεραπεία έτσι και αλλιώς καλοκαίρι ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Canlib είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ, στην προσπάθεια για 2ο μωράκι!! Ξεκινήσαμε αυτόν τον μήνα αλλά μόλις αδιαθετησα! Καλά αποτελέσματα σε όλες!

Καλησπερα!!! καλως ορισες στην παρεα μας!!! ευχομαι πολυ συντομα θετικα αποτελεσματα!!! αν θες στειλε μου την ημερομηνια της επομενης περιοδου να σε βαλω στο πινακακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

πω πω ασχετιλααα!!! ντροπη!!! 🤭

εχω 31 (20-50 βελτιστα επιπεδα...).. ειναι η "ΟΛΙΚΗ 25 (ΟΗ) ΒΙΤΑΜΙΝΗ D".. ελπιζω να μη λεω βλακειες και σας κουραζω αδικα...🙃

 

εγω μόνο εκεί υστερω εχω 15 οπότε θα πάω σημερα στην γιατρό να μου γραψει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα!!! καλως ορισες στην παρεα μας!!! ευχομαι πολυ συντομα θετικα αποτελεσματα!!! αν θες στειλε μου την ημερομηνια της επομενης περιοδου να σε βαλω στο πινακακι

Κορίτσι μου τι κάνεις εσύ? Πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Διάβαζα τώρα σε ένα site εξετάσεις που γίνονται για υπογονιμότητα και επειδή δε το ανέφερε κάποια κοπέλα είπα να ρωτήσω! 
 

Ειναι η βιταμίνη Δ3 (που παίρνουμε από τον ήλιο) και διάβασα ότι παίζει σημαντικό ρολο στη σύλληψη και ότι την γράφει και αυτή ενδοκρινολόγος ή γυναικολόγος! 

ναι εγώ την είχα κάνει το καλοκαίρι και είχε βγει 21 (Τ.Α  9-52) μια χαρά είχε βγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

εγω μόνο εκεί υστερω εχω 15 οπότε θα πάω σημερα στην γιατρό να μου γραψει κάτι

είναι δυο διαφορετικές

η μια είναι 25υδροξυβιταμινη D3  21 (9-52) που είχα κάνει το καλοκαίρι

και η αλλη την έκανα τωρα λέει 25 υδοξυβιταμινη D 31.5 

λέτε να είναι η ίδια?? γιατί είχα πάρει και λίγο βιταμίνη. να είναι η ίδια και να ανέβηκε προς το καλύτερο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5545066/
 

είναι ένα άρθρο που διάβαζα τώρα όσες ενδιαφέρεστε ρίξτε μια μάτια 

θα της πω όταν πάω να την κάνω την εξέταση γιατί ένα διάστημα έπαιρνα κιολας για το ανοσοποιητικό! 
 

@Κατεριναπαπεσυ Εχεις ΣΠΩ; 

Έχω πολυκυστηκες σίγουρα,  αλλα ο γιατρός μου πότε δεν μου ανάφερε ΣΠΩ, ούτε καν την ορολογία δεν ήξερα, Πριν ακόμα ξεκινησω τις προσπάθειες μου είχε πει οτι απλά θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος αλλά θα τα καταφέρω... Τώρα όμως αντιλαμβάνομαι πως οι εξετάσεις μου συνηγορούν για αυτήν την διάγνωση... 

Εντωμεταξύ ειπώθηκε στις μανούλες εξωσωματικής για τον λογο fsh/lh και οχι hl/fsh, φυσικά τα κορίτσια το τόνισαν πως δεν είναι σίγουρες..  ε εκεί μπουρδουκλωθηκα 😂😂 μετα ψάχνοντας μόνη μου ο λόγος που πρέπει να ξεπερνάει τη μονάδα είναι hl/fsh και εγώ είμαι κοντά στο 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχω πολυκυστηκες σίγουρα,  αλλα ο γιατρός μου πότε δεν μου ανάφερε ΣΠΩ, ούτε καν την ορολογία δεν ήξερα, Πριν ακόμα ξεκινησω τις προσπάθειες μου είχε πει οτι απλά θα δυσκολευτω να μείνω έγκυος αλλά θα τα καταφέρω... Τώρα όμως αντιλαμβάνομαι πως οι εξετάσεις μου συνηγορούν για αυτήν την διάγνωση... 

Εντωμεταξύ ειπώθηκε στις μανούλες εξωσωματικής για τον λογο fsh/lh και οχι hl/fsh, φυσικά τα κορίτσια το τόνισαν πως δεν είναι σίγουρες..  ε εκεί μπουρδουκλωθηκα 😂😂 μετα ψάχνοντας μόνη μου ο λόγος που πρέπει να ξεπερνάει τη μονάδα είναι hl/fsh και εγώ είμαι κοντά στο 2!!

δυστυχως εάν η LH και η FSH δεν είναι σχεδόν ίδιες αυτο είναι σημαδι ΣΠΩ. Για τα ΣΠΩ αρμοδιος είναι ο ενδολρινολόγος και όχι ο γυναικολόγος.

Το απογευμα εχω ραντεβου με ενδοκρινολόγο της γειτονιάς μου απλά δεν ειδικευεται σε αναπαραγωγη...θα ρωτησω για την D3....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Το βλέπεις από το λόγο Lh με FSH...Όταν δεν είναι 1 δείχνει πολυκυστικές

Εσύ πόσο έχεις αν επιτρέπετε? Και τι σε έχουν συμβουλέψει οι γιατροί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

είναι δυο διαφορετικές

η μια είναι 25υδροξυβιταμινη D3  21 (9-52) που είχα κάνει το καλοκαίρι

και η αλλη την έκανα τωρα λέει 25 υδοξυβιταμινη D 31.5 

λέτε να είναι η ίδια?? γιατί είχα πάρει και λίγο βιταμίνη. να είναι η ίδια και να ανέβηκε προς το καλύτερο??

Νομίζω ίδια είναι αλλά θα ρωτήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...