Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τα σπερματοζωάρια ζουν 72 ωρες κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι κολυμπάνε στην κοιλίτσα σου, εύχομαι νσ βρεθεί το πιο δυνατό και να κάνει τη δουλειά του!!! Άντε ας κάνουν και αυτά κάτι 😂

Συμφωνώ ας κάνουν κάτι κ αυτά τα σκασμένα αλλά αν και μας έχουν χαμηλή κινητικότητα πρέπει να βρουμε το σωστό timing 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Raf123 μου υπομονη μ τη βαφτιση!!! Ευκαιρια μετα γ βολτιτσα!!! 😉😉Εδω εχει τελειο καιρο!! Κατω πως ειναι;;

Εμας κορίτσια έχει βροχές σήμερα!! Δε πειράζει εμένα μου αρέσει ο χειμώνας 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Μ αρεσε η τοποθετηση του!! Π δεν το πηγε κατευθειαν στην εξωσωματικη παροτι εχει δικη του κλινικη..

Δειτε τι θ σας πει κι ο αλλος γυναικολογος κ αποφασιζετε... Εσεις ξςρετε το καλυτερο γ εσας!!!

Κοριτσι μου ο Θεός να σε έχει καλά. Του είπα τις βιταμίνες που σας πρότειναν για τον σύζυγό σου στον άντρα μου και έτσι αποφάσισε και αγόρασε και αυτός. Μόνο αυτό το androferti είναι ακριβό και το σκέφτεται. Αλλά τουλάχιστον κάτι έκανε. Τον έχει πιάσει ένα πείσμα... λες και αμφισβητείται ο ανδρισμός του. Ευτυχώς βγήκαν καλά τα ορμονολογικα. Εγώ κάνω κανονικά κάθε μήνα ωορρηξια. Ο γιατρός που μου αφαίρεσε το ινομυωμα το 2019 με διαβεβαίωσε ότι η μήτρα είναι οκ. Προς το παρόν έχουμε έρθει 4 φορές σε επαφή με εντοπισμένη την ωορρηξια. Ε... Αντε να δούμε 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κοριτσι μου ο Θεός να σε έχει καλά. Του είπα τις βιταμίνες που σας πρότειναν για τον σύζυγό σου στον άντρα μου και έτσι αποφάσισε και αγόρασε και αυτός. Μόνο αυτό το androferti είναι ακριβό και το σκέφτεται. Αλλά τουλάχιστον κάτι έκανε. Τον έχει πιάσει ένα πείσμα... λες και αμφισβητείται ο ανδρισμός του. Ευτυχώς βγήκαν καλά τα ορμονολογικα. Εγώ κάνω κανονικά κάθε μήνα ωορρηξια. Ο γιατρός που μου αφαίρεσε το ινομυωμα το 2019 με διαβεβαίωσε ότι η μήτρα είναι οκ. Προς το παρόν έχουμε έρθει 4 φορές σε επαφή με εντοπισμένη την ωορρηξια. Ε... Αντε να δούμε 🙄

Κορίτσια χρόνια πολλά ! Τώρα είδα τα μηνύματα δεν μου είχαν έρθει οι ειδοποιήσεις 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κοριτσι μου ο Θεός να σε έχει καλά. Του είπα τις βιταμίνες που σας πρότειναν για τον σύζυγό σου στον άντρα μου και έτσι αποφάσισε και αγόρασε και αυτός. Μόνο αυτό το androferti είναι ακριβό και το σκέφτεται. Αλλά τουλάχιστον κάτι έκανε. Τον έχει πιάσει ένα πείσμα... λες και αμφισβητείται ο ανδρισμός του. Ευτυχώς βγήκαν καλά τα ορμονολογικα. Εγώ κάνω κανονικά κάθε μήνα ωορρηξια. Ο γιατρός που μου αφαίρεσε το ινομυωμα το 2019 με διαβεβαίωσε ότι η μήτρα είναι οκ. Προς το παρόν έχουμε έρθει 4 φορές σε επαφή με εντοπισμένη την ωορρηξια. Ε... Αντε να δούμε 🙄

Μπραβο κοριτσι μου!!!!! Χαιρομαι πολυ π ο αντρας σου συνεργαζεται!!!👍👍 Ετσι πρεπει!! Κι εμενα καποια πραγματα τα παιρνει προσωπικα αλλα του εξηγω οτι ειμαστε ενα κ πρεπει μαζι ν παλεψουμε!!! Κ βιταμινες κ διατροφη αυστηρη θ υιοθετησουμε!!! Ηδη τρωει καθε μερα κολοκυθοσπορο, καρυδια κ ωμα αμυγδαλα!!! 😉

Εσενα ο αντρας σου ειχε θεμα μ το σπερμα;; (Με συγχωρεις αν το εχεις πει αλλα δεν το εχω συγκρατησει 😞)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλά να περάσετε ότι και αν κάνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω.... Όταν είσαι αρχικό στάδιο εγγυμοσυνη επιτρέπεται το αεροπλάνο ε;

Εμείς κανονίζουμε ταξιδακι τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θέλω να δω αν μέχρι τότε έχουμε πετύχει, αν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν μπορούμε άλλο να μην ζούμε ρε κορίτσια. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Εμείς συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωση. Εγώ είχα λίγο καφέ για δύο μέρες. 24η..25η  Πολύ λίγο . Μια έφευγε και μια ερχόταν. Έτσι λίγο στο χαρτί. Περίοδος όμως τίποτα. Είμαι 27 η μέρα

 

Καλέ εγώ στον 6ο μήνα θα ταξιδέψω φέτος, έχουμε κλείσει Βιέννη-Βουδαπέστη😬

Και πέρσι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, επειδή έμενα Λονδίνο κ είχα εδώ το γιατρό μου κ τον άντρα μου, πηγαινοερχόμουν κανονικά από την αρχή μέχρι τον 4ο μήνα, που μετά ξέμεινα εδώ λόγω καραντίνας..αλλιώς μέχρι τον 7ο θα πηγαινοερχόμουν😬

Εννοείται αν είναι όλα καλά δεν υπάρχει θέμα!! Πόσο μάλλον τόσο νωρίς!!

Καλά κάνετε να πάτε, να χαλαρώσετε και να περάσετε και καλά!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια είχα θετικό τεστ την Δευτέρα και είχαμε επαφή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε 😒😒

Καλέ μια χαρά γιατί να μην καταφέρατε; Το σπέρμα ζει μερικές μέρες..κ ακόμη κι αν είχες την Τετάρτη(που δε νομίζω), κάποιοι λένε ότι η μέρα πριν την ωορρηξία είναι η καλύτερη😜 Πάντως είτε Δευτέρα είτε Τρίτη είτε Τετάρτη έκανες ωορρηξία, σίγουρα από επαφές είστε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Είχα πάει το καμάρι μου να παρελάσει κ σας έχασα 😊

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχει θέμα, εγώ ταξιδεύω δύο φορές κάθε μήνα. Ο κανονισμός είναι μετά τις 28 βδομάδες εγκυμοσύνης να έχεις απλά βεβαίωση από γιατρό ότι είναι όλα καλά κ δεν έχεις περιορισμό,εγώ έχω βεβαίωση πάντα κ πριν από αυτή την ημερομηνία γιατί κάνω πολύ γρήγορα κοιλίτσα κ έχει τύχει να μην με πιστεύουν ότι είμαι πιο μικρή σε κύηση κ ακόμα έχω τύχει σε άτομα που δεν ξέρουν καθόλου την δουλειά τους κ μου ζητούσαν χαρτί από την 12η βδομάδα... μέχρι τις 36 που πλέον απαγορεύεται να ταξιδέψεις. Απλά αν γίνει το θαυματάκι ενημερώνεις στον έλεγχο για να μην σε περάσουν από τον ανιχνευτή μετάλλων κ για καλό κ για κακό έχεις βεβαίωση γιατρού για τις περιπτώσεις που σου ανέφερα....

Τα είπες πολύ λεπτομερώς!!😀

Έτσι κι εγώ, είχα χαρτί γιατρού από την αρχή, ώστε να μην με περνάνε από τον ανιχνευτή μετάλλων..και με πέρναγαν από το πλάι..από τις 28 μέχρι τις 36 όπως λες το δείχνεις και για να πετάς, και μετά δεν επιτρέπεται για να μη γεννήσεις πάνω στο αεροπλάνο κυρίως…κ απλά λένε αν είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη να σηκώνεσαι κάθε κάποια ώρα να περπατάς πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!!! Χαιρομαι πολυ π ο αντρας σου συνεργαζεται!!!👍👍 Ετσι πρεπει!! Κι εμενα καποια πραγματα τα παιρνει προσωπικα αλλα του εξηγω οτι ειμαστε ενα κ πρεπει μαζι ν παλεψουμε!!! Κ βιταμινες κ διατροφη αυστηρη θ υιοθετησουμε!!! Ηδη τρωει καθε μερα κολοκυθοσπορο, καρυδια κ ωμα αμυγδαλα!!! 😉

Εσενα ο αντρας σου ειχε θεμα μ το σπερμα;; (Με συγχωρεις αν το εχεις πει αλλα δεν το εχω συγκρατησει 😞)

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν έχει πάει να κάνει σπερματοδιαγραμμα, οι ορμονολογικες του βγήκαν καλές. Έχουμε βάλει με τον γιατρό όριο μέχρι τον Φεβρουάριο και μετά εγώ σαλπιγγογραφια και αυτός σπερματοδιαγραμμα. Μας τα έλεγε ο γιατρός και εγώ από τόσο που τα έχω διαβάσει εδώ στο forum σκεφτόμουν μα καλά δεν τα έχουμε ξαναπεί;;; 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλέ μια χαρά γιατί να μην καταφέρατε; Το σπέρμα ζει μερικές μέρες..κ ακόμη κι αν είχες την Τετάρτη(που δε νομίζω), κάποιοι λένε ότι η μέρα πριν την ωορρηξία είναι η καλύτερη😜 Πάντως είτε Δευτέρα είτε Τρίτη είτε Τετάρτη έκανες ωορρηξία, σίγουρα από επαφές είστε τέλεια!!

Το θέμα είναι ότι ζει τοσες ώρες;; Αυτό με αγχώνει!! 😂 εχεις δίκιο μια χαρά είναι! Ότι έγινε δεν αλλάζει τώρα 🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου 😍 πωπω σήμερα νόμιζα ήταν Κυριακή 🤪🤪🤪 δεν σηκωνόμουν από το κρεβάτι!! Είναι Παρασκευουλα ομως 😗😗😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου 😍 πωπω σήμερα νόμιζα ήταν Κυριακή 🤪🤪🤪 δεν σηκωνόμουν από το κρεβάτι!! Είναι Παρασκευουλα ομως 😗😗😗

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!!! Και εγώ έτσι νόμιζα 😂 αλλά Εχθές ξεκουράστηκα δεν έκανα τίποτα.. οπότε σήμερα ξεκούραστη είμαι.. Και έρχεται σκ!!!! Γιουπηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μας χαλάρωσε η αργία κ ξεχάσαμε ότι έχουμε κ την Παρασκευούλα για να τελειώσει η βδομάδα.....! 😋

Ακριβώς! Βγήκαμε από τα νερά Μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μουυυυ!!!! Τι κανετε;;;

Εμεις ευτυχως εχουμε αδεια σμρ!!!! Χορτασαμε υπνο στο χωριό κ κατεβηκαμε βολτιτσα στο Μεσολογγι!!! 😃😃

Τωρα γυριζουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, δεν έχει πάει να κάνει σπερματοδιαγραμμα, οι ορμονολογικες του βγήκαν καλές. Έχουμε βάλει με τον γιατρό όριο μέχρι τον Φεβρουάριο και μετά εγώ σαλπιγγογραφια και αυτός σπερματοδιαγραμμα. Μας τα έλεγε ο γιατρός και εγώ από τόσο που τα έχω διαβάσει εδώ στο forum σκεφτόμουν μα καλά δεν τα έχουμε ξαναπεί;;; 😅

Κοριτσι μου κι εμας οι ορμονολογικες του ειναι πολυ καλες!!! Αλλα κ κιρσοκηλη υπαρχει (ευτυχως δεν εχει επηρεασει το σπερμα) κ εχουμε θεμα με κινητικοτητα.. επισης μας εβαλε ν κανουμε pcr test σπερματος (για να βρει πιθανο μικροβιο κ καποιο σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα) κ συγκεκριμενες αιματολογικες (ομοκυστεινη, ψευδαργυρο, μαγγανιο, κλπ).... Σου τα αναφερω για να εχεις εικονα τι περιπου πρεπει ν γινει απ εξετασεις... 

Ευχομαι μεχρι Φλεβαρη (κ Χριστουγεννα μη σου πω 😜😜) να εχετε πετυχει συλληψη κ να γλιτωσετε τα μπερδεματα με γιατρους κ εξετασεις!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Διαφορετικα πρεπει κ οι δυο ν κανετε τις εξετασεις σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου κι εμας οι ορμονολογικες του ειναι πολυ καλες!!! Αλλα κ κιρσοκηλη υπαρχει (ευτυχως δεν εχει επηρεασει το σπερμα) κ εχουμε θεμα με κινητικοτητα.. επισης μας εβαλε ν κανουμε pcr test σπερματος (για να βρει πιθανο μικροβιο κ καποιο σεξουαλικως μεταδιδομενο νοσημα) κ συγκεκριμενες αιματολογικες (ομοκυστεινη, ψευδαργυρο, μαγγανιο, κλπ).... Σου τα αναφερω για να εχεις εικονα τι περιπου πρεπει ν γινει απ εξετασεις... 

Ευχομαι μεχρι Φλεβαρη (κ Χριστουγεννα μη σου πω 😜😜) να εχετε πετυχει συλληψη κ να γλιτωσετε τα μπερδεματα με γιατρους κ εξετασεις!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Διαφορετικα πρεπει κ οι δυο ν κανετε τις εξετασεις σας....

Να περάσετε τέλεια 💕💗💖 και να το ευχαριστήθητε!!!

Είδε κάτι ο γιατρός στην καλλιέργεια και ψάχνει για πιθανό μικρόβιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να περάσετε τέλεια 💕💗💖 και να το ευχαριστήθητε!!!

Είδε κάτι ο γιατρός στην καλλιέργεια και ψάχνει για πιθανό μικρόβιο? 

Εμας κατερινα μου ο γιατρος ειπε κατευθειαν να κάνουμε το pcr test σπερματος. Δεν εγινε καθολου καλλιεργεια...

Προχθες π πηγα τον ρωτησα αν πρεπει να γινει κ καλλιεργεια κ μου ειπε αν υπηρχε οποιαδηποτε μικροβιο θ φαινοταν στα αποτελεσματα του pcr... Μας καλυπτει δλδ κ για μικροβια ..

Απλα αν δεν εχουμε συλληψη μεχρι φλεβαρη θα παμε Λυμπεροπουλο για την εξεταση του κατακερματισμου DNA... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εμας κατερινα μου ο γιατρος ειπε κατευθειαν να κάνουμε το pcr test σπερματος. Δεν εγινε καθολου καλλιεργεια...

Προχθες π πηγα τον ρωτησα αν πρεπει να γινει κ καλλιεργεια κ μου ειπε αν υπηρχε οποιαδηποτε μικροβιο θ φαινοταν στα αποτελεσματα του pcr... Μας καλυπτει δλδ κ για μικροβια ..

Απλα αν δεν εχουμε συλληψη μεχρι φλεβαρη θα παμε Λυμπεροπουλο για την εξεταση του κατακερματισμου DNA... 

Μάλιστα κατάλαβα κορίτσι μού,  επειδή Δεν κάναμε τέτοια εξέταση και δεν μας ζητήθηκε για αυτο ρωτάω.. Κάθε περίπτωση διαφορετική βέβαια.. η κινητικότητα πόσο είναι αν επιτρέπετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Εμας κατερινα μου ο γιατρος ειπε κατευθειαν να κάνουμε το pcr test σπερματος. Δεν εγινε καθολου καλλιεργεια...

Προχθες π πηγα τον ρωτησα αν πρεπει να γινει κ καλλιεργεια κ μου ειπε αν υπηρχε οποιαδηποτε μικροβιο θ φαινοταν στα αποτελεσματα του pcr... Μας καλυπτει δλδ κ για μικροβια ..

Απλα αν δεν εχουμε συλληψη μεχρι φλεβαρη θα παμε Λυμπεροπουλο για την εξεταση του κατακερματισμου DNA... 

Γιατί δεν σας έκανε καλλιέργεια για να δει μικροβιο; Και σας πήγε στην επόμενη εξέταση που είναι η pcr και είναι και πιο ακριβη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Γιατί δεν σας έκανε καλλιέργεια για να δει μικροβιο; Και σας πήγε στην επόμενη εξέταση που είναι η pcr και είναι και πιο ακριβη; 

Τα συγκεκριμένα μικρόβια που φαίνονται με την pcr δεν φαίνονται σε απλή καλλιέργεια.

Έιμαστε στον ίδιο ουρολόγο με την @Antonia2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Γιατί δεν σας έκανε καλλιέργεια για να δει μικροβιο; Και σας πήγε στην επόμενη εξέταση που είναι η pcr και είναι και πιο ακριβη; 

Γνκ με ρωτησε που θα κανουμε το σπερμοδιαγραμμα κ του ειπα λυμπεροπουλο.. απο εκει κ περα μου ειπε μια-μια ποια εξεταση ν κανουμε κ του εδωσα ν καταλαβει οτι θελουμε να ψαχτουμε για τα καλα... Του ειπα εξ αρχης θελουμε να ειμαστε σιγουροι γ καθε εξεταση κ να σβηνουμε ενδεχομενα υπογονιμοτητας... Ακομη κι αν στοιχισουν κτ παραπανω. Αρκει να ειναι σωστα αποτελεσματα κ να ξερουμε που βαδιζουμε κ τι πολεμαμε....

Καλυτερα κτ παραπανω παρα να ξανατρεχει ο αντρας μου να δινει δειγματα κ να αμφιβαλλουμε μηπως ειναι αυτο...μηπως το αλλο...😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μάλιστα κατάλαβα κορίτσι μού,  επειδή Δεν κάναμε τέτοια εξέταση και δεν μας ζητήθηκε για αυτο ρωτάω.. Κάθε περίπτωση διαφορετική βέβαια.. η κινητικότητα πόσο είναι αν επιτρέπετε? 

 

Capture.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...