Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου γλυκο κι εσυ μας ελειψες πολυ!!!❤️❤️

να ειστε δυνατοι και να στηριζετε ο ενας τον αλλο.. ηρθατε για να αντιμετωπισετε ενα πραγμα και ανοιξαν πολλα μετωπα. με καλους γιατρους διπλα σας θα τα αντιμετωπισετε ολα!! να σκεφτεστε οτι βρηκατε την ακρη και τωρα με αργα και σταθερα βηματα θα ξετυλιξετε το κουβαρι!!! Στο τελος θα ερθουν τα παιδακια σας οποτε ολη αυτη η ταλαιπωρια και η κουραση θα ξεχαστει...

Εχεις εναν ανθρωπο δικο σου εδω;; εννοω τη δευτερα που θα μπει στο χειρουργειο ο αντρας σου θα εισαι μονη;; οτι χρειαστεις να μου πεις γτ κι εσενα σου πεσανε πολλα...

να εισαι δυνατη!!!!! μετα απο τη μπορα θα βγει το ουρανιο τοξο!!!!🌈 η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!! σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια!!!🤗🤗❤️❤️❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 😘😘 όλα καλά θα πάνε τώρα που βρήκατε το πρόβλημα θα λυθεί! Και εμας μας έλειψες!! Θετική σκέψη και όλα θα βρουν τον δρόμο τους 😘😘

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοριτσάκι μου καλό μη στεναχωριέσαι και να χαίρεσαι που ξεκίνησε η επίλυση του προβλήματος, γτ μόνο έτσι κάνεις βηματάκια ώστε να γίνεις μανούλα! Ολα καλα θα πάνε και στο τέλος θα έχεις δάκρυα χαράς, είμαι σίγουρη!!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Θα το παλέψετε μέχρι να βελτιωθεί έστω και λίγο ... Καθε κομμάτι από αυτά σηκώνει ένα μέρος βελτίωσης... Θα κοιτάξετε να πετύχετε μικρή βελτίωση και θα προχωρήσετε σε εξωσωματική !

 

Κοριτσια μου καλημερα σας ευχαριστω παρα πολυ για ευχες και δυναμη! 💗 Μακαρι να ειναι ετσι!!

  • @Antonia2 Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου, πραγματικα μεσα απτην καρδια μου!! Εχω μια φιλη μου που  της εχω πει τα παντα και θα ερθει μαζι μου την ημερα χειρουργειου γιατι δεν ηθελα να ειμαι μονη. Για να ειμαι δικαιη, θα μπορουσα να τοπω και σε πολλους αλλους φιλους συγγενεις αλλα αποφασισαμε να μην το πουμε.

 Στελνω σε ολες μια μεγαλη αγκαλια και θα σας ξαναστειλω συντομα💗 💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου γλυκο 💗και υπολοιπα κοριτσια μου🥰 ειμαι τελειως εκτος απτα νερα μου, θα ελεγα οτι νιωθω εκτος λειτουργιας γιατυο εχω εξαφανιστει.  Μετα απο απειρο τρεξιμο, πολλες εξετασεις,  γιατρους, συζητησεις, απειρα εξοδα και πολλα αλλα πρακτικα ζητηματα που επρεπε να επιλυθουν για να προχωρησουμε (απο οικονομικο μεχρι αδειες σε δουλειες κλπ) ημαστε τελικα εδω και 10 μερες ακομη Αθηνα και την Δευτερα θα κανουμε το χειρουργειο κιρσοκηλης. Γενικα για να καταλαβετε ηρθαμε για 5 ημερες και θα μεινοθμε 15 οποτε τα εχουμε δει λιγο ολα! Μενουμε σενα airbnb χωρις wifi και εχω αποδιοργανωθει πολυκαι δεν μπαινω ιντερνετ, Μου εχετε λειψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ανυπομονω να τελειωσουμεμε χειρουργειο, να πανε ολα καλα και να ξαναγυρισω στην καθημερινοτητα μου!!!

Σε εξτρα αρνητικα νεα, εχει τελικα ενα μικροβιο στην καλλιεργεια που οι προηγουμενες εξετασεις σδεν το εδειξαν οποτε πρεπει να παρει αντιβιωση. Επισης, η κατατμηση DNA βγηκε 29 που ειναιυψηλη και αρα υπαρχει προβλημα κι εκει. Τελος, εχει και θυροειδιτιδα HASMIMOTO ξεκινησε αγωγη....

Γενικα κοριτσια μου μακαρι να βελιτωθει αλλα οι γιατροι μας εξηγησαν οτι ειναι δυσκολο λογω ηλικιας που γινεται η επεμβαση ,...  Εγω ομως αποφασισα να προχωρησουμε εστω γιαυτη μικρη ελπιδα...Με ολα αυτα μας βλεπω για εξωσωματικη σε καποιους μηνες... Αλλα ακομη και για εξωσωματικη χρειαζεται βελτιωση σε ολα αυτα...

Μου λειπετε βρε κοριτσια💗💗 

ΥΓ. Δεν εχω διαβασει τιποτα αλλα οταν φυγω απο εδω θα διαβασω ενα ενα τα ποστ το υποσχομαι!!!

Το μικρόβιο φεύγει με την σωστή αντιβίωση δεν σε απασχολεί.

Η κατάτμηση εφόσον αυξηθεί η ποσότητα & αλλάξει διατροφή, συνήθειες, διακοπή καπνίσματος ,περπάτημα , πάρει βιταμίνες , αντιοξωδοτικα κλπ βελτιώνεται κατά πολύ.

Το χειρουργείο θα σας αυξήσει την ποσότητα σίγουρα.

Στο τρίμηνο μετά το χειρουργείο θα δείτε διαφορά (ίσως μικρή) στο 6μηνο όμως σίγουρα.

Σε αυτούς του μήνες ξεψαχνίσου & εσυ από εξετάσεις ,πάρε βιταμίνες ,διατροφές κλπ και αν καταλήξετε σε εξωσωματική θα πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Το χειρουργείο έχει αποτέλεσμα για 18 μήνες από εκεί κ μετά μπορεί να εμφανιστεί πάλι κυρσοκοιλη όποτε εκμεταλλευτείτε αυτό το διάστημα για τις προσπάθειες σας.

Σε εξωσωματική δεν σε απασχολεί η κινητικότητα ,θέλεις ποσότητα για να επιλεχθούν τα πιο δυνατά αλλά να έχουν ποσότητα να διαλέξουν. 
Καλη επιτυχία όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το μικρόβιο φεύγει με την σωστή αντιβίωση δεν σε απασχολεί.

Η κατάτμηση εφόσον αυξηθεί η ποσότητα & αλλάξει διατροφή, συνήθειες, διακοπή καπνίσματος ,περπάτημα , πάρει βιταμίνες , αντιοξωδοτικα κλπ βελτιώνεται κατά πολύ.

Το χειρουργείο θα σας αυξήσει την ποσότητα σίγουρα.

Στο τρίμηνο μετά το χειρουργείο θα δείτε διαφορά (ίσως μικρή) στο 6μηνο όμως σίγουρα.

Σε αυτούς του μήνες ξεψαχνίσου & εσυ από εξετάσεις ,πάρε βιταμίνες ,διατροφές κλπ και αν καταλήξετε σε εξωσωματική θα πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Το χειρουργείο έχει αποτέλεσμα για 18 μήνες από εκεί κ μετά μπορεί να εμφανιστεί πάλι κυρσοκοιλη όποτε εκμεταλλευτείτε αυτό το διάστημα για τις προσπάθειες σας.

Σε εξωσωματική δεν σε απασχολεί η κινητικότητα ,θέλεις ποσότητα για να επιλεχθούν τα πιο δυνατά αλλά να έχουν ποσότητα να διαλέξουν. 
Καλη επιτυχία όλα θα πάνε καλά!

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου, οι γνωσεις σου εντυπωσιακες, εισαι καταπληκτικη💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου μόλις τελείωσα απο τον γιατρό! Καλε αυτός έχει δικιά Του κλινική και τον ρωτάω γιατρέ Ποια κλινική συνεργάζεστε και μου λέει εγώ είμαι η κλινική 😂😂😂 δάγκωσα την γλώσσα μου 😂

Λοιπόν κορίτσια μου,  παρόλο ποθ έχει δικιά Του κλινική, μου είπε να προσπαθήσω 3-4  μήνες ακόμα, έχω κάτι σαν υγρό στη αριστερή πλευρά εκτός ωοθήκης κάτι που το ακούω για πρώτη φορά,  μου είπε να περιμένω να αδιαθετησω να με ξανά δει και αν υπάρχει ακόμα θα κάνω μαγνητική να αποκλείσουμε περίπτωση υδροσαλπιγγας κατι που στην σαλπογγογρφια δεν φαινόταν... Αλλα θέλει να είναι σίγουρος ή μπορεί είπε να δημιουργήθηκε τώρα.. θα φανεί.. οσο για την εξωσωματική μου είπε οτι είμαστε εύκολη περίπτωση και πιστεύει ότι θα τα καταφέρουμε,  δεν μου εγγυάται ότι θα μείνω έγκυος βέβαια!

Αυτα κορίτσια μου, άντε τώρα άλλο άγχος με αυτό το υγρό!

Εντωμεταξύ μόλις ξεκίνησα να μιλάω, με διέκοψε ρωτώντας με, τι δουλειά κάνω γιατί ο τρόπος που του εξηγώ το ιστορικό μου φαίνεται πως τα γνωρίζω πολύ καλά τα πράγματα και μήπως είμαι γιατρός 😂😂😂 αυτό μου το είπε και ο ουρολογος Εχθές  😂😂😂 ναι λέω ξεκινάω το 2ο μεταπτυχιακό μου στην υπογονιμότητα με τόσα που έχω διαβάσει 😂😂😂 

 

Χαχαχαχα κλαίω από την κλινική ως το μεταπτυχιακό 🤣🤣🤣 εδώ εμεις κάνουμε διατριβή 🤣🤣🤣 

Να ρωτήσω κάτι αν εχεις αυτό το υγρό,( το είχε μια συνάδελφος μου αλλά είχε και ενδομητριωση αυτή) τι γίνεται; Πρέπει να πας για εξωσωματική; Στο καθαρίζουν; Επειδή μου έλεγε ότι είναι τοξικό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! ❤

Κ του χρόνου, να περάσετε όμορφα!

Καλημέραααα καλή ξεκούραση 😘😘

Εμεις έχουμε μια βάφτιση και βαριέμαι 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα κλαίω από την κλινική ως το μεταπτυχιακό 🤣🤣🤣 εδώ εμεις κάνουμε διατριβή 🤣🤣🤣 

Να ρωτήσω κάτι αν εχεις αυτό το υγρό,( το είχε μια συνάδελφος μου αλλά είχε και ενδομητριωση αυτή) τι γίνεται; Πρέπει να πας για εξωσωματική; Στο καθαρίζουν; Επειδή μου έλεγε ότι είναι τοξικό…

Αν μου έρθει περίοδος και συνεχίζει να βλέπει αυτή την εικόνα του υγρού θα κάνω μαγνητική αν όντως πρόκειται για υγρό, ναι πρέπει να αφαιρεθεί για να προχωρήσω σε εξωσωματική.. εύχομαι να μην είναι κάτι τέτοιο γιατι πραγματικά δεν θα το αντέξω.. να μου έρθει περίοδος και να καθαρίσω ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν μου έρθει περίοδος και συνεχίζει να βλέπει αυτή την εικόνα του υγρού θα κάνω μαγνητική αν όντως πρόκειται για υγρό, ναι πρέπει να αφαιρεθεί για να προχωρήσω σε εξωσωματική.. εύχομαι να μην είναι κάτι τέτοιο γιατι πραγματικά δεν θα το αντέξω.. να μου έρθει περίοδος και να καθαρίσω ελπίζω 

Και είναι μόνο στη μια σάλπιγγα;; Το είδε από υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλά να περάσετε ότι και αν κάνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω.... Όταν είσαι αρχικό στάδιο εγγυμοσυνη επιτρέπεται το αεροπλάνο ε;

Εμείς κανονίζουμε ταξιδακι τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θέλω να δω αν μέχρι τότε έχουμε πετύχει, αν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν μπορούμε άλλο να μην ζούμε ρε κορίτσια. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Εμείς συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωση. Εγώ είχα λίγο καφέ για δύο μέρες. 24η..25η  Πολύ λίγο . Μια έφευγε και μια ερχόταν. Έτσι λίγο στο χαρτί. Περίοδος όμως τίποτα. Είμαι 27 η μέρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλά να περάσετε ότι και αν κάνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω.... Όταν είσαι αρχικό στάδιο εγγυμοσυνη επιτρέπεται το αεροπλάνο ε;

Εμείς κανονίζουμε ταξιδακι τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θέλω να δω αν μέχρι τότε έχουμε πετύχει, αν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν μπορούμε άλλο να μην ζούμε ρε κορίτσια. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Εμείς συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωση. Εγώ είχα λίγο καφέ για δύο μέρες. 24η..25η  Πολύ λίγο . Μια έφευγε και μια ερχόταν. Έτσι λίγο στο χαρτί. Περίοδος όμως τίποτα. Είμαι 27 η μέρα

 

Μια φορά που ήμουν σε ένα γυναικολόγο για δουλεια, τον πήρε τηλ μια εγκυος και της είπε ότι μπορεί να ταξιδεύσει ως 34-35 εβδομαδες νομίζω, μπορεί να κάνω κ λαθος, αλλά σίγουρα ξέρω από φίλη μου ελληνίδα που έπρεπε να πάει Αθήνα για να κανονίσει χαρτιά στις πρώτες εβδομαδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλά να περάσετε ότι και αν κάνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω.... Όταν είσαι αρχικό στάδιο εγγυμοσυνη επιτρέπεται το αεροπλάνο ε;

Εμείς κανονίζουμε ταξιδακι τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θέλω να δω αν μέχρι τότε έχουμε πετύχει, αν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν μπορούμε άλλο να μην ζούμε ρε κορίτσια. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Εμείς συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωση. Εγώ είχα λίγο καφέ για δύο μέρες. 24η..25η  Πολύ λίγο . Μια έφευγε και μια ερχόταν. Έτσι λίγο στο χαρτί. Περίοδος όμως τίποτα. Είμαι 27 η μέρα

 

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Χρονια πολλα!!!! Ελπιζω να περασετε τελεια σημερα οτι κ να κανετε!!!

@babyblue94 η νυφη μου 5 εβδομαδων ταξιδεψε κανονικα με αεροπλανο... Νομιζω μπορει να σε βοηθησει η @Princess28η οποια ειναι ηδη εγκυος κ εχει ταξιδακι στο εξωτερικο!!! Κ η @Froufro πηγαινοερχεται αθηνα γ να τη δει η γιατρος της... Βεβαια η πτηση της ειναι συντομη...

περιοδο ποτε περιμενεις;;; Εχει καθυστερησει;;

@Κατεριναπαπμου ελπιζω ν μην ειναι τιποτα αυτο το υγρο κ στον υπερηχο ν ειναι ολα καθαρα!! 🙏🙏🙏

ο γιατρος φαινεται πολυ καλος!!! Μπραβο π σας ειπε ν προσπαθησετε κι αλλο γ φυσικη συλληψη ασχετα με το τι θα αποφασισετε εσεις... 

με το σιδερο, το μεταπτυχιακο, την κλινικη εκλαψαααα!!!!😂😂😂😂

@Raf123 μου υπομονη μ τη βαφτιση!!! Ευκαιρια μετα γ βολτιτσα!!! 😉😉Εδω εχει τελειο καιρο!! Κατω πως ειναι;;

@BlackCatαγαπη μονο!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχα θετικό τεστ την Δευτέρα και είχαμε επαφή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε 😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια είχα θετικό τεστ την Δευτέρα και είχαμε επαφή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε 😒😒

Αχ διαβασα το θετικο τεστ κ τρελαθηκααααα!!! Ειχα ξεχασει οτι προχθες λεγαμε γ τις γονιμες κ τα τεστ...

Νομιζω ρε συ ειναι τελειες οι επαφες σας!! Λεει απ το θετικο τεστ να εχεις κ τις 3 ημερες επαφη (μερα θετικου εως τη μεθεπομενη του θετικου τεστ) κ η πιο βασικη μερα ειναι η επομενη του θετικου τεστ... Η Τριτη δλδ..

μην απογοητευεσαι!!! Γτ νομιζω λενε πρεπει να εχει γινει λιγο πριν την ωορρηξια η επαφη γ να εχουν φτασει τα σπερματοζωαρια....

Οι 36 ωρες απ τη Δευτερα ειναι ξημερωματα Τεταρτης λογικα... 

Να εισαι θετικη!!! Εχετε πολλες πιθανοτητες για συλληψη!!!😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Χρονια πολλα!!!! Ελπιζω να περασετε τελεια σημερα οτι κ να κανετε!!!

@babyblue94 η νυφη μου 5 εβδομαδων ταξιδεψε κανονικα με αεροπλανο... Νομιζω μπορει να σε βοηθησει η @Princess28η οποια ειναι ηδη εγκυος κ εχει ταξιδακι στο εξωτερικο!!! Κ η @Froufro πηγαινοερχεται αθηνα γ να τη δει η γιατρος της... Βεβαια η πτηση της ειναι συντομη...

περιοδο ποτε περιμενεις;;; Εχει καθυστερησει;;

@Κατεριναπαπμου ελπιζω ν μην ειναι τιποτα αυτο το υγρο κ στον υπερηχο ν ειναι ολα καθαρα!! 🙏🙏🙏

ο γιατρος φαινεται πολυ καλος!!! Μπραβο π σας ειπε ν προσπαθησετε κι αλλο γ φυσικη συλληψη ασχετα με το τι θα αποφασισετε εσεις... 

με το σιδερο, το μεταπτυχιακο, την κλινικη εκλαψαααα!!!!😂😂😂😂

@Raf123 μου υπομονη μ τη βαφτιση!!! Ευκαιρια μετα γ βολτιτσα!!! 😉😉Εδω εχει τελειο καιρο!! Κατω πως ειναι;;

@BlackCatαγαπη μονο!! ❤️

 

Είμαι 27 η μέρα. Γενικά κάνω πιο μεγάλους κύκλους. 35 μέρες κτλ. Οπότε δεν ξέρω τώρα τι είναι αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλά να περάσετε ότι και αν κάνετε. Ήθελα να σας ρωτήσω.... Όταν είσαι αρχικό στάδιο εγγυμοσυνη επιτρέπεται το αεροπλάνο ε;

Εμείς κανονίζουμε ταξιδακι τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θέλω να δω αν μέχρι τότε έχουμε πετύχει, αν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν μπορούμε άλλο να μην ζούμε ρε κορίτσια. Αν είναι να έρθει θα έρθει

 

Εμείς συνεχίζουμε κανονικά την αντιβίωση. Εγώ είχα λίγο καφέ για δύο μέρες. 24η..25η  Πολύ λίγο . Μια έφευγε και μια ερχόταν. Έτσι λίγο στο χαρτί. Περίοδος όμως τίποτα. Είμαι 27 η μέρα

 

Κορίτσια μου πως είστε? Είχα πάει το καμάρι μου να παρελάσει κ σας έχασα 😊

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχει θέμα, εγώ ταξιδεύω δύο φορές κάθε μήνα. Ο κανονισμός είναι μετά τις 28 βδομάδες εγκυμοσύνης να έχεις απλά βεβαίωση από γιατρό ότι είναι όλα καλά κ δεν έχεις περιορισμό,εγώ έχω βεβαίωση πάντα κ πριν από αυτή την ημερομηνία γιατί κάνω πολύ γρήγορα κοιλίτσα κ έχει τύχει να μην με πιστεύουν ότι είμαι πιο μικρή σε κύηση κ ακόμα έχω τύχει σε άτομα που δεν ξέρουν καθόλου την δουλειά τους κ μου ζητούσαν χαρτί από την 12η βδομάδα... μέχρι τις 36 που πλέον απαγορεύεται να ταξιδέψεις. Απλά αν γίνει το θαυματάκι ενημερώνεις στον έλεγχο για να μην σε περάσουν από τον ανιχνευτή μετάλλων κ για καλό κ για κακό έχεις βεβαίωση γιατρού για τις περιπτώσεις που σου ανέφερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Χρονια πολλα!!!! Ελπιζω να περασετε τελεια σημερα οτι κ να κανετε!!!

@babyblue94 η νυφη μου 5 εβδομαδων ταξιδεψε κανονικα με αεροπλανο... Νομιζω μπορει να σε βοηθησει η @Princess28η οποια ειναι ηδη εγκυος κ εχει ταξιδακι στο εξωτερικο!!! Κ η @Froufro πηγαινοερχεται αθηνα γ να τη δει η γιατρος της... Βεβαια η πτηση της ειναι συντομη...

περιοδο ποτε περιμενεις;;; Εχει καθυστερησει;;

@Κατεριναπαπμου ελπιζω ν μην ειναι τιποτα αυτο το υγρο κ στον υπερηχο ν ειναι ολα καθαρα!! 🙏🙏🙏

ο γιατρος φαινεται πολυ καλος!!! Μπραβο π σας ειπε ν προσπαθησετε κι αλλο γ φυσικη συλληψη ασχετα με το τι θα αποφασισετε εσεις... 

με το σιδερο, το μεταπτυχιακο, την κλινικη εκλαψαααα!!!!😂😂😂😂

@Raf123 μου υπομονη μ τη βαφτιση!!! Ευκαιρια μετα γ βολτιτσα!!! 😉😉Εδω εχει τελειο καιρο!! Κατω πως ειναι;;

@BlackCatαγαπη μονο!! ❤️

 

Αυτος καλά τα λέει κορίτσι μού,  εγώ  που δεν κάνω οωρηξια όμως και δεν εχω σταθερό κύκλο νομίζω πως θα είναι χάσιμο χρόνου.. η κλομιφαινη για εμένα τελείωσε έχω κάνει ήδη 5 κύκλους με κλομιφαινη.. οσο για το υγρό πραγματικά αν συναινεί κάτι τέτοιο θα πέσω πολύ δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ.. εύχομαι να μην είναι κάτι τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου πως είστε? Είχα πάει το καμάρι μου να παρελάσει κ σας έχασα 😊

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχει θέμα, εγώ ταξιδεύω δύο φορές κάθε μήνα. Ο κανονισμός είναι μετά τις 28 βδομάδες εγκυμοσύνης να έχεις απλά βεβαίωση από γιατρό ότι είναι όλα καλά κ δεν έχεις περιορισμό,εγώ έχω βεβαίωση πάντα κ πριν από αυτή την ημερομηνία γιατί κάνω πολύ γρήγορα κοιλίτσα κ έχει τύχει να μην με πιστεύουν ότι είμαι πιο μικρή σε κύηση κ ακόμα έχω τύχει σε άτομα που δεν ξέρουν καθόλου την δουλειά τους κ μου ζητούσαν χαρτί από την 12η βδομάδα... μέχρι τις 36 που πλέον απαγορεύεται να ταξιδέψεις. Απλά αν γίνει το θαυματάκι ενημερώνεις στον έλεγχο για να μην σε περάσουν από τον ανιχνευτή μετάλλων κ για καλό κ για κακό έχεις βεβαίωση γιατρού για τις περιπτώσεις που σου ανέφερα....

Ωωωω!!! Να τον χαιρεσαι!! Κ του χρονου!!! Με τη μπεμπιτσα σας στο καροτσι!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Και είναι μόνο στη μια σάλπιγγα;; Το είδε από υπέρηχο; 

Την σαλπιγγογραφια την έκανα τον Αύγουστο θσ φαινόταν αν πρόκειται για υδροσαλπιγγα, μπορεί κάτι να άλλαξε τώρα, δεν ξέρω τι να πω.. βλέπει υγρό είπε έξω σπο την ωοθηκη, μπορεί να δημιουργήθηκε σπο την κλομιφαινη και να φύγει.. ναι σπο την αριστερή η δεξιά πλευρά ήταν παντακαθαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτος καλά τα λέει κορίτσι μού,  εγώ  που δεν κάνω οωρηξια όμως και δεν εχω σταθερό κύκλο νομίζω πως θα είναι χάσιμο χρόνου.. η κλομιφαινη για εμένα τελείωσε έχω κάνει ήδη 5 κύκλους με κλομιφαινη.. οσο για το υγρό πραγματικά αν συναινεί κάτι τέτοιο θα πέσω πολύ δεν ξέρω πώς θα το διαχειριστώ.. εύχομαι να μην είναι κάτι τέτοιο!

Μ αρεσε η τοποθετηση του!! Π δεν το πηγε κατευθειαν στην εξωσωματικη παροτι εχει δικη του κλινικη..

Δειτε τι θ σας πει κι ο αλλος γυναικολογος κ αποφασιζετε... Εσεις ξςρετε το καλυτερο γ εσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

Μ αρεσε η τοποθετηση του!! Π δεν το πηγε κατευθειαν στην εξωσωματικη παροτι εχει δικη του κλινικη..

Δειτε τι θ σας πει κι ο αλλος γυναικολογος κ αποφασιζετε... Εσεις ξςρετε το καλυτερο γ εσας!!!

Ναι ναι αυτό θα κάνω.. αν και είμαι λίγο μπερδεμένη, ολοι λένε να περιμένω λίγο ακόμα.. καλα κρασιά,τι να περιμένω? Ποοοτε και αν κάνω οωρηξια? Δεν έχω και ψυχικά αποθέματα πλέον... Τώρα είναι και αυτό με το υγρό μπουρδουκλωθηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια είχα θετικό τεστ την Δευτέρα και είχαμε επαφή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε 😒😒

Τα σπερματοζωάρια ζουν 72 ωρες κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι κολυμπάνε στην κοιλίτσα σου, εύχομαι νσ βρεθεί το πιο δυνατό και να κάνει τη δουλειά του!!! Άντε ας κάνουν και αυτά κάτι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ωωωω!!! Να τον χαιρεσαι!! Κ του χρονου!!! Με τη μπεμπιτσα σας στο καροτσι!! ❤️❤️❤️❤️

Του χρόνου να έχουμε όλες από ένα (ή κ δύο) μπεμπάκι-α στο καρότσι... να έχει καιρό όπως τον σημερινό κ να κάνουμε βολτούλες ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ διαβασα το θετικο τεστ κ τρελαθηκααααα!!! Ειχα ξεχασει οτι προχθες λεγαμε γ τις γονιμες κ τα τεστ...

Νομιζω ρε συ ειναι τελειες οι επαφες σας!! Λεει απ το θετικο τεστ να εχεις κ τις 3 ημερες επαφη (μερα θετικου εως τη μεθεπομενη του θετικου τεστ) κ η πιο βασικη μερα ειναι η επομενη του θετικου τεστ... Η Τριτη δλδ..

μην απογοητευεσαι!!! Γτ νομιζω λενε πρεπει να εχει γινει λιγο πριν την ωορρηξια η επαφη γ να εχουν φτασει τα σπερματοζωαρια....

Οι 36 ωρες απ τη Δευτερα ειναι ξημερωματα Τεταρτης λογικα... 

Να εισαι θετικη!!! Εχετε πολλες πιθανοτητες για συλληψη!!!😍😍😍😍

Μακάρι τι να πω με έπιασε η απαισιοδοξία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Την σαλπιγγογραφια την έκανα τον Αύγουστο θσ φαινόταν αν πρόκειται για υδροσαλπιγγα, μπορεί κάτι να άλλαξε τώρα, δεν ξέρω τι να πω.. βλέπει υγρό είπε έξω σπο την ωοθηκη, μπορεί να δημιουργήθηκε σπο την κλομιφαινη και να φύγει.. ναι σπο την αριστερή η δεξιά πλευρά ήταν παντακαθαρη

Μακάρι να μην είναι τίποτα…να σου έρθει η περίοδος και να δούμε τι είναι αυτό το υγρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...