Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματεγχυση με πολλά ωάρια


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!! 

Γράφω κυρίως για να πάρω λίγο κουράγιο αφού αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση! Μετά από προσπάθεια για μωράκι 2 χρόνων 

Την κάνουμε με πρόκληση ωορηξιας όπου έχω 7 ωάρια και κάποια είναι και αρκετά μεγάλα. Το σπέρμα έχει απλά ελαφρώς χαμηλή κινητικότητα. Το θέμα είναι ότι ο γιατρός με γέμισε αισιοδοξία απλά από χθες έχω τρομερό άγχος με αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο με πολλές αποτυχημένες σπερματεγχυση. Ξέρετε εσείς περίπτωσης όπου πέτυχαν?? 

Ευχάριστω πολύ προκαταβολικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stavria6 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

Γράφω κυρίως για να πάρω λίγο κουράγιο αφού αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση! Μετά από προσπάθεια για μωράκι 2 χρόνων 

Την κάνουμε με πρόκληση ωορηξιας όπου έχω 7 ωάρια και κάποια είναι και αρκετά μεγάλα. Το σπέρμα έχει απλά ελαφρώς χαμηλή κινητικότητα. Το θέμα είναι ότι ο γιατρός με γέμισε αισιοδοξία απλά από χθες έχω τρομερό άγχος με αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο με πολλές αποτυχημένες σπερματεγχυση. Ξέρετε εσείς περίπτωσης όπου πέτυχαν?? 

Ευχάριστω πολύ προκαταβολικά! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Ναι ξέρω περίπτωση όπως περιγράφεις την δική σας που πήγε καλά κ έχουν ένα μωράκι τώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Anny 12 καλησπέρα κορίτσια. Πρώτη φορά που γράφω σε σάιτ. Συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος. Εχω πολυκυστικες. Προσπαθουμε σχεδόν 2 χρόνια για ένα μωρό αλλά τίποτα. Βρήκαμε σε έναν τυπικό έλεγχο μια μεγάλη κυστη στην αρ ωοθήκη την οποία την αφαίρεσε λαπαροσκοπικα. Μετά την επέμβαση ο γιατρός μου είπε πως μου βρήκε μονοκερος μήτρα. Πρώτο ΣΟΚ. Μου είπε ότι θα μπορέσω να κάνω παιδια αλλά έχουμε περισσότερες πιθανοτητες για αποβολή. Αποφασίσαμε να κάνουμε μια σπερματεγχύση. Την έκανα 20/10 κ τωρα περιμένω αποτέλεσματα. Το σπέρμα πολυ καλό. Σε εμένα είναι το θέμα λόγω πολυκυστικων. Έχει κάνει κάποια από εσάς σπερματεγχύση? Ειχατε επιτυχία?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
στις On 29/9/2021 at 5:51 ΜΜ, ο/η Stavria6 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! 

Γράφω κυρίως για να πάρω λίγο κουράγιο αφού αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυση! Μετά από προσπάθεια για μωράκι 2 χρόνων 

Την κάνουμε με πρόκληση ωορηξιας όπου έχω 7 ωάρια και κάποια είναι και αρκετά μεγάλα. Το σπέρμα έχει απλά ελαφρώς χαμηλή κινητικότητα. Το θέμα είναι ότι ο γιατρός με γέμισε αισιοδοξία απλά από χθες έχω τρομερό άγχος με αυτά που διαβάζω στο διαδίκτυο με πολλές αποτυχημένες σπερματεγχυση. Ξέρετε εσείς περίπτωσης όπου πέτυχαν?? 

Ευχάριστω πολύ προκαταβολικά! 

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 37 ετών προσπαθούσαμε με τον σύζυγο περίπου δύο χρόνια και εμείς στις 14/10/2020 έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση σήμερα έχω ένα μωράκι 5 μηνών..... Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 37 ετών προσπαθούσαμε με τον σύζυγο περίπου δύο χρόνια και εμείς στις 14/10/2020 έκανα την πρώτη μου σπερματεγχυση σήμερα έχω ένα μωράκι 5 μηνών..... Καλή επιτυχία

@Μαρικαλληκαλησπερα!εκανα κ εγώ την πρώτη μου σπερματεγχύση 21/10  κ εγώ με πρόκληση ωορηξιας αφου έχω πολυκυστικες,κ το σπέρμα τέλειο χωρίς. Αλλά δεν πετυχε. Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα συμβεί το ίδιο κ σε εσένα. Συνέχισε να έχεις θετική σκέψη.καλη επιτυχία. Ενημέρωνε μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 21/11/2021 at 7:52 ΜΜ, ο/η Anny21 είπε:

@Μαρικαλληκαλησπερα!εκανα κ εγώ την πρώτη μου σπερματεγχύση 21/10  κ εγώ με πρόκληση ωορηξιας αφου έχω πολυκυστικες,κ το σπέρμα τέλειο χωρίς. Αλλά δεν πετυχε. Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα συμβεί το ίδιο κ σε εσένα. Συνέχισε να έχεις θετική σκέψη.καλη επιτυχία. Ενημέρωνε μας

Καλησπέρα συγγνώμη για την καθυστέρηση, λάθος συνεννόηση εγώ πέρσι έκανα την πρώτη μου σπερματεχυση δλδ στις 14/10/2020 και είχε επιτυχία με την πρώτη τώρα έχουμε έναν μπέμπη σχεδόν 6 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...