Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αζωοσπερμία


Katerina2992

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου κ καλο μηνα!!!🌹

Αν μενεις Αθηνα, μια καλη επιλογη εξειδικευμενου ουρολογου σε θεματα υπογονιμοτητας ειναι ο κος Χαρης Ασβεστης. Εχει ιατρειο στη Γλυφαδα και στο Κολωνακι! Ελπιζω να σας βοηθησει και συντομα να εισαι εγκυος!!!🙏🤰🥰

Ευχαριστώ πολυ Αντωνια, να ειστε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JustSayDess είπε:

Ευχαριστώ πολυ Αντωνια, να ειστε καλα! 

O Ασβέστης δεν ασχολείται με αζωοσπερμία. Κάνε μια ερώτηση πριν πας. Άλλες επιλογές είναι ο Μακαρούνης και ο Ανδρίτσος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2021 at 11:29 ΠΜ, ο/η Katerina2992 είπε:

Γεια σας, παιδιά! Από τον Ιούλιο πολεμάμε με ένα τέρας που λέγεται αζωοσπερμία. Εγώ είμαι 29, ο σύζυγός μου 37. Κάναμε όλες τις ορμονικές εξετάσεις - τέλειες, πάρα πολύ λίγο αυξημένη προλακτίνη. Η AZF δόξα το Θεό βγήκε αρνητική. Περιμένουμε να βγει σε λίγες  Μέρες ο κυρυότυπος. Να πω ότι έχω αγωνία, να μην πω τίποτα... 

κιρσοκήλη δεν έχουμε, ο ουρολόγος είπε όλα είναι σε τελεια κατάσταση. Από που στο καλό έχουμε αυτήν την κατάρα; 
αν έχετε παρόμοια εμπειρία, αν καταφέρατε και αγκαλιάζετε τώρα το μωράκι σας, πείτε μου τις ιστορίες σας. 

Γεια σου Κατερίνα! Μπορείς να μου στείλεις προσωπικο μήνυμα, δυστυχώς εμενα δεν μου επιτρέπει γιατι ειμαι νεο μελος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 11:24 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μακριά από Ανδρίτσο.εμεις περάσαμε αυτή την φάση είναι ότι πιο δύσκολο μπορείς να συναντήσεις..όμως το αποτέλεσμα ήρθε...και είναι όλη μας ή ζωή!με το καλό!!να κρατήσετε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας!

Γεια σου! Μπορεις σε παρακαλώ να επικοινωνήσεις μαζι μου μεσω προσωπικού μηνύματος διοτι ως νεο μελος δεν μπορω εγω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2022 at 2:25 ΜΜ, ο/η troia είπε:

O Ασβέστης δεν ασχολείται με αζωοσπερμία. Κάνε μια ερώτηση πριν πας. Άλλες επιλογές είναι ο Μακαρούνης και ο Ανδρίτσος.

Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Και εμείς έχουμε πρόβλημα κρυπτοαζωοσοερμιας. Έχουμε μπει σε διαδικασία εξωσωματικης. Αρχές Ιουνίου θα ξεκινήσω τα φάρμακα μόλις μου έρθει η περίοδος. Ο σύντροφός μου παίρνει serpafar για 75 μέρες ως θεραπεία μήπως βρούμε σπερματοζωαρια αλλιώς θα προχωρήσουμε σε βιοψία μας είπε ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2022 at 11:20 ΜΜ, ο/η Kallo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Και εμείς έχουμε πρόβλημα κρυπτοαζωοσοερμιας. Έχουμε μπει σε διαδικασία εξωσωματικης. Αρχές Ιουνίου θα ξεκινήσω τα φάρμακα μόλις μου έρθει η περίοδος. Ο σύντροφός μου παίρνει serpafar για 75 μέρες ως θεραπεία μήπως βρούμε σπερματοζωαρια αλλιώς θα προχωρήσουμε σε βιοψία μας είπε ο γιατρός 

Γεια σου @Kallo εκτος απο serpafar σας έδωσαν κατι αλλο για τον σύντροφο λόγω της κρυπτοαζωοσοερμιας? 

Στον μακαρ πηγατε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/5/2022 at 1:51 ΜΜ, ο/η JustSayDess είπε:

Γεια σου @Kallo εκτος απο serpafar σας έδωσαν κατι αλλο για τον σύντροφο λόγω της κρυπτοαζωοσοερμιας? 

Στον μακαρ πηγατε? 

 

Γειά σου. Παίρνει το serpafar και adroferti. Πήγαμε στον μακαρ αλλά και αυτός μας είπε ότι σίγουρη θεραπεία δεν υπάρχει και ότι αφού έχουμε ξεκινήσει αυτά ας προχωρήσουμε με αυτά και βλέπουμε. Αυτός είχε να προτείνει ενέσεις η οποίες όμως ήταν πολύ ακριβές για την ωρίμανση τον σπερματοζωαριων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2022 at 7:20 ΜΜ, ο/η JustSayDess είπε:

Καλησπέρα, ελπίζω να είστε καλά! Επειδή εχουμε και εμείς μη αποφρακτικου τύπου αζωοσπερμία θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αν μπορείτε βέβαια, να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες σχετικά με εξειδίκευμενους ουρολόγους-ανδρολόγους στο θέμα μας... Εαν συμφωνείτε, στειλτε μου προσωπικό μήνυμα διότι εμενα ως νεο μελος μαλλον δεν μου επιτρέπεται!!

Φυσικά και μπορω! Πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κοριτσια καλησπέρα! @blueocean θα μπορουσες να μου στειλεις ε΄να μηνυμα;Εγω ειμαι σχετικα καινουργιο μελος και μαλλον ακομα δεν μπορω..Εχω καποιες αποριες σχετικα με την περιπτωση σας καθως και ο δικος μου συζυγος εμφανισε αζωοσπερμια επειτα απο ασθενεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Καλησπερα σε ολους, εμεις παλευουμε με το ιδιο "τερας" που λεγεται μη αποφρακτικη αζωοσπερμια,  λογω 4ου βαθμου κιρσοκηλης. Ο γιατρος που μπορει να βοηθησει καλυτερα σε αυτες τις περιπτωσεις λεγεται Νικόλαος Σοφικίτης, έχει έδρα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Ιωαννινων και στην Ιαπωνία και υπάρχει το τηλέφωνό του δημόσια στο google. Ασχολείται μόνο με μη αποφρακτική αζωοσπερμία και εμάς μας έχει σώσει. Καλή τυχη σε ολες και ολους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2022 at 7:20 ΜΜ, ο/η JustSayDess είπε:

Καλησπέρα, ελπίζω να είστε καλά! Επειδή εχουμε και εμείς μη αποφρακτικου τύπου αζωοσπερμία θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αν μπορείτε βέβαια, να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες σχετικά με εξειδίκευμενους ουρολόγους-ανδρολόγους στο θέμα μας... Εαν συμφωνείτε, στειλτε μου προσωπικό μήνυμα διότι εμενα ως νεο μελος μαλλον δεν μου επιτρέπεται!!

Νικολαος Σοφικιτης, εξειδεικευμενος Ανδρολογος σε θεματα μη αποφρακτικης αζωοσπερμίας, εδρευει στο Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο Ιωαννινων και στην Ιαπωνία. Το τηλ του υπαρχει δημοσια στο google

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα, 

Αζωοσπερμία και εμείς (30 εγώ & 36 ο σύζυγος). Οι ορμονολογικές του φυσιολογικές, με λίγο αυξημένη την FSH. Ο ανδρολόγος που τον εξέτασε  συνέστησε βιοψία ορχεως και αν βρεθεί κάτι να καταψυχθεί για εξωσωματική, χωρίς όμως να μας δώσει περαιτέρω πληροφορίες αν είναι αποφρακτική ή μη κλπ γεγονός που με προβλημάτισε. 
 

Έχετε κάποιες γνώμες σχετικά; Να προχωρήσουμε σε βιοψία; Να δούμε άλλον γιατρό; Έχετε κάποιον να προτείνετε; Θα μετακομίσουμε Γιάννενα οπότε ίσως βόλευε καλύτερα κάποιος στα Γιάννενα ή Θεσσαλονίκη. Ωστόσο και Αθήνα να είναι, αρκεί να ειναι καλός!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...